JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?
Svi bi se mi bunili... Bar_left62%Svi bi se mi bunili... Bar_right 62% [ 107 ]
Svi bi se mi bunili... Bar_left20%Svi bi se mi bunili... Bar_right 20% [ 35 ]
Svi bi se mi bunili... Bar_left18%Svi bi se mi bunili... Bar_right 18% [ 31 ]

Ukupno glasova : 173

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Svi bi se mi bunili... EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Svi bi se mi bunili... EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Svi bi se mi bunili... EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Svi bi se mi bunili... EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Svi bi se mi bunili... EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Svi bi se mi bunili... EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Svi bi se mi bunili... EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Svi bi se mi bunili... EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Svi bi se mi bunili... EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Svi bi se mi bunili... EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Svi bi se mi bunili... EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Svi bi se mi bunili... EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Svi bi se mi bunili... EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Svi bi se mi bunili... EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Svi bi se mi bunili... EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Svi bi se mi bunili... EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Svi bi se mi bunili... EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Svi bi se mi bunili... EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Svi bi se mi bunili... EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Svi bi se mi bunili... EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Svi bi se mi bunili... EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Svi bi se mi bunili... EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Svi bi se mi bunili... EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Svi bi se mi bunili... EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Svi bi se mi bunili... EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

March 2024

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


4 posters

    Svi bi se mi bunili...

    Anketa

    Pobuna?

    [ 3 ]
    Svi bi se mi bunili... Bar_left75%Svi bi se mi bunili... Bar_right [75%] 
    [ 0 ]
    Svi bi se mi bunili... Bar_left0%Svi bi se mi bunili... Bar_right [0%] 
    [ 1 ]
    Svi bi se mi bunili... Bar_left25%Svi bi se mi bunili... Bar_right [25%] 
    [ 0 ]
    Svi bi se mi bunili... Bar_left0%Svi bi se mi bunili... Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Svi bi se mi bunili... Bar_left0%Svi bi se mi bunili... Bar_right [0%] 

    Ukupno glasova: 4
    Back
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Svi bi se mi bunili... Empty Svi bi se mi bunili...

    Komentar by Internetlija Tue Jul 13, 2010 5:54 pm

    Zdravo,
    kao što ste svi primjetili, svaki od nas je rad da se buni protiv sistema. I oni koji su ozbiljni u toj namjeri su shvatili da sami malo šta mogu da postignu, da su potrebni resursi poput ljudstva, prihoda i slično.
    Postavlja se pitanje šta pojedinac sam može da uradi. I zaista postoje neke stvari koje čovjek sam može uraditi.
    U biti je sve to identično masovnim protestima, samo što se svodi na nivo individue.

    Šta to znači?
    To bi značilo da, kao što to Ghandi reče, svi budemo promjena koju želimo viditi.
    Tj., ako želimo oboriti uporište kapitalizma u našoj zemlji - kupujmo domaće!
    Ako želimo iskorijeniti nacionalizam - naučimo da u svom najdubljem biću prihvatimo druge nacije, narode, religije, pa zatim naučimo svoju djecu da isto tako zamišljaju. Potom svoje prijatelje (s kim si, takav si).

    Ono što sam htio uraditi ovim postom jeste da napravim "kolekciju" uputa za svakog pojedinca kako bi baš taj pojedinac mogao in/direktno uticati na državu u kojoj živi.
    Nešto slično sam za potrebe Saveza Komunista Bosne i Hercegovine napravio i nalazi se na sljedećem linku:
    http://rapidshare.com/files/406758651/75_smjernica_za_djelovanje.doc.html
    Ako vas zanima da napravimo jedne takve upute, a mislim da bismo možda mogli i postići nešto time.

    I molim da prokomentarišete i ideju, da znam da li sam preoptimističan. Very Happy


    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Svi bi se mi bunili... Empty Re: Svi bi se mi bunili...

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Jul 18, 2010 5:56 am

    Mislim da si optimistican ali i dosta pozitivan za mladog coveka danasnjice, u pravu si da treba sve ljude prihvatati onakve kakvi jesu pri tom mislim na versku i nacionalnu pripadnost, svi takvi su dobro dosli ali ne i oni koji rade na razbijanju drustva i porodice i koji imaju neke druge sisteme vrednosti a koji nisu vezani za drustvo u celini i porodicu kao stub drustva. Ali tezza kupujmo domace ne stoji, zasto? Zato sto mi u Srbiji i celoj nasoj SFRJ vise nemamo nista domace, sve su nasi banditi prodali strancima i mnogi se kriju iza kao domacih proizvoda i starih brendova SFRJ a ustvari su novopeceni kapitalisti koji su lopovlukom dosli do bogatstva. Nazalost nemamo vise nista domace.ALI BORICEMO SE DA OPET SVE BUDE NASE NARODNO.
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Svi bi se mi bunili... Empty Eko sela?

    Komentar by aska07 Thu Jul 22, 2010 7:25 pm

    Jednom sistemu dolazi kraj kada narod kaze DOSTA JE!Ne treba nam nista od vas!
    To se recimo moze postici izgradnjom Ekoloskih naselja i sela,u kojima se koristi iskljucivo energija iz prirode.U takvim zajednicama se neplaca struja,voda,grejanje,odnosenje smeca...itd.Kuce se prave od zemlje,slame,drveta.Hrana se proizvodi potpuno prirodno i zdravo.Ako dodjes u takvu situaciju da ne zavisis od sistema,nisi u obavezi ni da tom istom sistemo nesto das.Jedini vazan sistem u takvoj zajednici je dogovor sa ljudima sa kojima zivis,kako vam napravite,tako ce vam biti.

    Mislim da je to jedan od dobrih nacina i zdravih nacina da se zaobidje sitem u kome zivimo.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Svi bi se mi bunili... Empty Re: Svi bi se mi bunili...

    Komentar by Internetlija Thu Jul 22, 2010 10:16 pm

    Sve to stoji, ali tema je nešto sasvim drugo. Htio sam stvoriti dokument koji bi svakome bio pristupačan i koliko-toliko koristan.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Svi bi se mi bunili... Empty Re: Svi bi se mi bunili...

    Komentar by valter Fri Jul 23, 2010 5:47 am

    mirza (citat):Zdravo,

    Tj., ako želimo oboriti uporište kapitalizma u našoj zemlji - kupujmo domaće!
    Ako želimo iskorijeniti nacionalizam - naučimo da u svom najdubljem biću prihvatimo druge nacije, narode, religije, pa zatim naučimo svoju djecu da isto tako zamišljaju. Potom svoje prijatelje (s kim si, takav si).




    Drugarski pozdrav,
    Mirza

    Ni u zemljama koje imaju na svojim proizvodima svoje zastave sa oznakom domaca proizvodnja se to nije ustalilo. Covek je sebicnjak, gleda samo licni interes. Secam se ja kada se i u jugoslaviji putovalo ( benzin?? ) u inostranstvo po puter i mesne proizvode, samo zato sto su malo jeftiniji tamo.
    " Kamen mudrosti je resenje za nas narod". Potreban je osecaj ljubavi prema domovini onakvoj kakva je, a ne samo sta ja licno imam od toga. Dok meni odgovara stanje, bas me briga kako je ostalim. Takva politika nas je i dovela do odovga. Sustinske promene su potrebne. Dali je nas narod "sazreo" da to shvati je jako upitno.

    Rasplamsavanje nacionalizma je podrzavano iz onih zemalja koje su zelele da se sistem radnickog samoupravljanja, ravnopravnosti naroda i narodnosti unisti, I dan danas neke verske organizacije dobijaju novac iz inostranstva. Zasto?? Zato da se ta mrznja i dalje siri. " Novac busi gde burgija nemoze", to je istina koju nemozemo gurnuti pod tepih.
    Sve sto se dogadjalo i sto je i sada dogadja pokazuje da dogadjaje diriguje "visa sila". " Jaci pas...." a nasi narodi i narodnosti nikako da shvate da je svaka, i poslednja rec druga Josipa Broza pokazala i dokazala da su zapadne sile zelele stalno da unista najbolji sistem na svetu, a to je radnicko samoupravljanje.

    Nije kapitalistima bila Jugoslavija trn u oku, zato ce je kad im to bude odgovaralo i ponovo podrzati. Trn u oku im je bilo radnicko samoupravljanje. Ucesce radnika u razvoju preduzeca, podela dobitka na sve uposlene a ne samo podela "bonusa" u gornjim etazama. Zato su kupili politicare u nasoj zemlji za "veceru" ( mamu im...) i time unistili najbolji sistem na svetu.

    Eeeeee moj Prrrle, tragedija koja je nase narode zadesila je toliko velika da je neopisiva, mozda i nenadoknadiva, ni za hiljdu godina.


    Valter


    Sponsored content


    Svi bi se mi bunili... Empty Re: Svi bi se mi bunili...

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu Mar 28, 2024 2:03 pm