JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Cinjenica je... EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Cinjenica je... EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Cinjenica je... EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Cinjenica je... EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Cinjenica je... EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Cinjenica je... EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Cinjenica je... EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Cinjenica je... EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Cinjenica je... EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Cinjenica je... EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Cinjenica je... EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Cinjenica je... EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Cinjenica je... EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Cinjenica je... EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Cinjenica je... EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Cinjenica je... EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Cinjenica je... EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Cinjenica je... EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Cinjenica je... EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Cinjenica je... EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Cinjenica je... EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Cinjenica je... EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Cinjenica je... EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Cinjenica je... EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Cinjenica je... EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+2
tvrtko
valter
6 posters

    Cinjenica je...

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Cinjenica je...

    Komentar by valter Sat Jan 01, 2011 9:05 am

    Cinjenica je da kapitalisticki sistem ima "armiju" strucnjaka koji konstatno rade na "ispunjavanju zelja" mase gradjana.
    To zatupljuje " ostricu" pobune protiv sve veceg pritiska na gradjane.

    Samo licna svest svakog pojedinca to stanje moze promenuti. Postavlja se i pitanje, dali gradjani uopste zele promenuti tu situaciju??

    Ponekad se naime ima utisak da oni to ni nece.

    Prividno je sve u redu. Na trzistu ima "svega", dali je sve to sto se nudi na trzistu stvarno i u interesu dobrog zivota gradjana je drugo pitanje.

    Automatizacija u fabrikama se nastavlja, radnici se odpustaju a trgovine su sve punije robom, koja je sve jeftinija.

    To sve prouzrokuje, sve vece zadovoljstvo, sa jedne strane, zbog izgubljenog radnog mesta nezadovoljstvo, sa druge strane, je roba sve jeftinija i " pristupacnija" svima. Samo do kada ce to tako i ostati.

    Ako se ovako nastavi, sa politikom sve jeftinije, "stedite" na svakom koraku, ce se kapitalisticki sistem unistiti sam. To me nebi tako ni uznemiravalo, da nije u pitanju haos koji bi tada nastao, ili mozda i pre toga. Sve je vise radnika na ulicam, strajkuju zbog sve manjih plata i otpustanja.
    Kada radnik, a svi smo mi negde uposleni, nema novac, nemoze da kupuje, kada roba ostaje u trgovinama, se gomila u magacinu je nepotrebno proizvoditi robu. Kada je nepotrebno proizvoditi, se zatvara fabrika......... Na kraju ceo sistem propada. Zasto??

    Zato sto kapitalista misli samo na svoj profit, a ne na celokupno drustvo.

    Valter
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by tvrtko Sat Jan 01, 2011 11:03 pm

    tako je!

    Poenta svega je samo da se mi svi ujedinimo,jer kada smo razjedinjeni, onda centri moci kupuju nas dio po dio,kada se jedan dio pobuni,oni ih kupe sa nekim ustupcima,..
    Tako to rade i monarhije nekada ,a danas "demokratije"

    Vlada je prvo cilj sama sebi,pa tek onda gradjanima;

    A vladaju zato sto drze masu razjedinjenu.Povremeno naprave neke ustupke,"skolu,most,bolnicu,novogodisnji dodatak.."

    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by tvrtko Sat Jan 01, 2011 11:16 pm

    znaci cilj je postepeno neim djelovima "podanika" uzimati prava a istovremeno drugima ih davati,i tako ukrug, da se nikada ne bismo drzali zajedno.

    Slicno je i strane vlade u Jugoslaviji:

    Pogledajte sta rade recimo sa Bosnom:
    Drze republiku Srpsku ali ne daju da se ocjepi,drze BiH jedinstvenu ali ipak priznaju samo 3 naroda i 2 entiteta,a ne i nekoga ko je neutralan..

    Zakljucak je:Stalno drzati tenzije,da bi BiH bila nesposobna.

    Bilo koja od dvije gore pomenute opcije da se desi,znaci ili podjela,ili jednostavno ukidanje nacionalistickih opcija-bilo bi bolje od ovoga sada-jer u oba slucaja posle toga nardo bi moga reci da je sam sebi nadalje kriv,pa bi shvatio,u kom grmu lezi zec.Ovako je kriva narodu 1)mejdunarodan zejednica i 2)oni "drugi".

    A narod u BiH ako se pogleda npr Hercegovci svi su isti ma koje vjere,iste nosnje,iste pjesme,ista genetika,obicaji..slicno vazi za centralnu Bosnu i sjeveroistocnu- svi sviraju sargiju i izvornjake..a krajiske pejsme isto zvuce i kod katolika i kod pravoslavaca.
    Zakljucak je da je Bosna najvise podjeljena,kad bi se skupilo 1,5 miliona ljudi iz HR i svijeta porijeklom Bosanaca, pa jos 2,5 miliona iz Srbije i svijeta,i jos bar 1 milion iz Turske (necemo islamske famatike,kao ni bilo koje druge) dobili bismo bar 10 miliona ljudi,koji pamte svoje porijeklo iz BiH.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by valter Mon Jan 03, 2011 6:44 am

    tvrtko (citat):znaci cilj je postepeno neim djelovima "podanika" uzimati prava a istovremeno drugima ih davati,i tako ukrug, da se nikada ne bismo drzali zajedno.

    Slicno je i strane vlade u Jugoslaviji:

    Pogledajte sta rade recimo sa Bosnom:
    Drze republiku Srpsku ali ne daju da se ocjepi,drze BiH jedinstvenu ali ipak priznaju samo 3 naroda i 2 entiteta,a ne i nekoga ko je neutralan..

    Zakljucak je:Stalno drzati tenzije,da bi BiH bila nesposobna.

    Bilo koja od dvije gore pomenute opcije da se desi,znaci ili podjela,ili jednostavno ukidanje nacionalistickih opcija-bilo bi bolje od ovoga sada-jer u oba slucaja posle toga nardo bi moga reci da je sam sebi nadalje kriv,pa bi shvatio,u kom grmu lezi zec.Ovako je kriva narodu 1)mejdunarodan zejednica i 2)oni "drugi".

    A narod u BiH ako se pogleda npr Hercegovci svi su isti ma koje vjere,iste nosnje,iste pjesme,ista genetika,obicaji..slicno vazi za centralnu Bosnu i sjeveroistocnu- svi sviraju sargiju i izvornjake..a krajiske pejsme isto zvuce i kod katolika i kod pravoslavaca.
    Zakljucak je da je Bosna najvise podjeljena,kad bi se skupilo 1,5 miliona ljudi iz HR i svijeta porijeklom Bosanaca, pa jos 2,5 miliona iz Srbije i svijeta,i jos bar 1 milion iz Turske (necemo islamske famatike,kao ni bilo koje druge) dobili bismo bar 10 miliona ljudi,koji pamte svoje porijeklo iz BiH.

    Postoavni druze tvrtko,
    svaka strana ima svoje vidjenje, svaka strana ima svoje interese. Tu prvenstveno mislim na politicare, sta je sa gradjanima. Ko njih pita sta oni hoce??
    Navodis kao primer da muzika zvuci jednako bez obzira u kom delu BIH, zar ona nije i u Jugoslaviji zvucala svugde jednako??
    Tamo je zvucala od Vradara pa do Triglava svugde jednako. To je bas i dokaz da nije narod taj koji se ne podnosi vec neko "drugi" ima svoje prste umesane.

    Kada bi politicari u BIH ( kao i ostalim delovima ) zastupali stvarni interes gradjana bi vec odavno sve bilo reseno, a najkasnije sada. Najkasnije sada bi trebalo svako na podruciju bivse Jugoslavije da je shvatio sta neprijatelj zeli.

    Licni interesi, "kratkovidost" politicara, sitnosopstvenicki interesi medjutim koce pravilne odluke politicara.
    Zato je sve ovako kako je.Stara politika " Zavadi pa vladaj" je i ovoga puta izgleda uspela u planu. Sve dok nasi narodi neprestanu da mesaju vere u politiku i shvate da samo zajednicki mogu nesto stvarno promenuti, ce ovako i ostati.

    Sta zeli obican gradjanin?? Zeli da ima topao dom, radno mesto, da moze da ishrani svoju porodicu, slobodu i mir.
    Kada to i politicari budu shvatili, ce se nesto moci promenuti.

    Po meni bi trebalo gradjanima objasniti sta ih u buducnosti ocekuje i njima samima dati da odluce. I tako ce im biti.

    Valter
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by aska07 Mon Jan 03, 2011 1:30 pm

    Danasnji sistem je naucio gradjane da zive od pastete,decu da rastu bez mleka,jer ga nema dovoljno,jos ako imaju krov nad glavom to je odlicno,da ne placaju kiriju,jer onda nece biti za pastetu.Izmislili su farme i veliku bracu,da slucajno nebi citali knjige.Umesto organizacije omladinaca,omladincima su organizovali redovno snabdevanje drogama.

    Tu su se svi lepo snasli,nije lose kad nemoras o nicemu da razmisljas,tu su "ONI" da misle umesto tebe.Samo se retko ko zapita,dali je to dobro za njega,bitno da je to IN,ili kako to vec zovu.

    Cinjenica je da to pojedincima odgovara,ali je zaista cinjenca da velikoj vecini to neodgovara i zasto traze izgovor za "NJIH" nije mi bas jasno,u svakom slucaju nije dobro.

    Voleo bih da nadjem efikasan nacin da ljude iz mog okruzenja odvojim od farme i priblizim knjigi,ili nekolicinu ljudi koji koriste drogu,usmerim na neki koristan i produktivan rad,ali posto je uticaj drustva u odnosu na mene nesrazmerno veci,to je skoro nemoguca misija.

    TRUDICU SE,DO POBEDE!!!



    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Jan 04, 2011 8:19 am

    aska07 (citat):Danasnji sistem je naucio gradjane da zive od pastete,decu da rastu bez mleka,jer ga nema dovoljno,jos ako imaju krov nad glavom to je odlicno,da ne placaju kiriju,jer onda nece biti za pastetu.Izmislili su farme i veliku bracu,da slucajno nebi citali knjige.Umesto organizacije omladinaca,omladincima su organizovali redovno snabdevanje drogama.

    Tu su se svi lepo snasli,nije lose kad nemoras o nicemu da razmisljas,tu su "ONI" da misle umesto tebe.Samo se retko ko zapita,dali je to dobro za njega,bitno da je to IN,ili kako to vec zovu.

    Cinjenica je da to pojedincima odgovara,ali je zaista cinjenca da velikoj vecini to neodgovara i zasto traze izgovor za "NJIH" nije mi bas jasno,u svakom slucaju nije dobro.

    Voleo bih da nadjem efikasan nacin da ljude iz mog okruzenja odvojim od farme i priblizim knjigi,ili nekolicinu ljudi koji koriste drogu,usmerim na neki koristan i produktivan rad,ali posto je uticaj drustva u odnosu na mene nesrazmerno veci,to je skoro nemoguca misija.

    TRUDICU SE,DO POBEDE!!!


    Postoavni aska07,
    kapitalisticki sistem nece pametne radnike, njemu su potrebno "tupi" neinteligentni ljudi.Jedino u "gornjim" etazama im trebaju inteligentni ljudi.
    Da je to tako se vidi i iz konstantnog pronalazenja novih konzola, Playstation, X BOX, WII, Nintendo................Da ne spominjem da su igre ( programi za te konzole ) sve brutalnije.

    Mladi ljudi, posebno deca, traze primere starijih. oni su za njih heroji, koje treba kopirati. Danasnji heroji nisu za to pogodni.

    Slucajno sam sreo jednog decka koji je nosio majicu sa slikom cegevare na grudima i upitao ga dali on zna ko je to? Pogledao me je kao "tele u sarena vrata" i klimao glavom levo desno. Na to sam mu rekao da seledci put, kada ukljuci komjuter u goolu upise ime Cegevara, pa ce da sazna ko je taj covek bio.

    Strahovito me je naljutilo kada sam video da je cak Sunrise ( firma koja prodaje ugovore za mobilnu mrezu ) Ce Gevaru koristila kao svoju reklamu. " Sloboda telefoniranja". Koja ironija zivota. Covek koji je dao svoj zivot za slobodu radnika i seljaka se koristi u kapitalisticke svrhe i ostvarivanje profita. To pokazuje da kapitalisticki sistem nema obzira kada je u pitanju licni interes i profit.

    Drugi problem je sve veca odsutnost roditelja, kada je u pitanju odgoj dece. Posto roditelji sve duze moraju da rade su deca prepustena ulici.

    U takvim uslovima nije ni cudo sto se desava da sve veci broj dece "skrene" sa pravoga puta.

    Organizovano druzenje, posebno kada je u pitanju sport se moze puno postici. Zajednicki izleti, kao i sve ono gde se veci broj omladinaca nalazi na jednom mestu i druzi je osnova za pravilan razvoj mladih.

    Zelim ti puno uspeha u radu.

    Valter





    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty odgovor

    Komentar by valter Sat Jun 04, 2011 5:45 am

    Najzalosnije je shvatiti da je nakon toliko godina borbe sve pri kraju. Kapitalisticki sistem je pobedio i naseg coveka. Dolaze nove generacije Play station, X-BOX, ....... Za njih je vaznije da imaju I PAD i LEDTV nego sta se dogadja sa njihovim roditeljim. Malo ko od te nove generacije razmislja o buducnosti svojih naslednika. Danas je bitno, sve ostalo nema veze. Zato ce tako i biti.

    Cinjenica je, da se sa time moramo, mada veoma nevoljno, pomiriti.

    Dakle, idemo dalje, svako za sebe, svako u svoju licnu korist. Onako kako to kapitalisticki sistem i zeli. Oni koji su fakultetski obrazovani ce vec naci svoje mesto u gornjim "spratovima" koncerna, ostali ce morati da se snalaze kako znaju i umeju.

    Napred, idemo u demokratiju.

    Valter scratch
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Dule Sat Jun 04, 2011 10:56 am

    Postovani druze Valtere

    Nazalost ali to su sve cinjenice danasnjice,ali ima jos ljudi koji nisu u gornjim spratovima koncerna nego u gornjim spratovima salasa(tavanima) i snalaze se dobro u zivotu ali ti su retki kao Dinosaurusi ha,ha.

    POZDRAV OD DULETA
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty odgovor

    Komentar by valter Sun Jun 05, 2011 6:12 am

    Postoavni druze Dule,
    na salasu znas skim imas posla, na drugim mestima ne. Zato je varovatno i lepse i lakse na salasu
    ( Prijatelja mog). Svez vazduh,pticice cvrkucu...... Jest da se naradis i jedva cekas da legnes ali ti je u dusi lakse. Na drugim mestima mora dobro da se pazi, sta se kaze i sa kim se razgovara. Nikad neznas ko ce ti i kada "zabiti noz uledja".

    Zato, za slobodu uma i duse covecije, napred.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty POZDRAV

    Komentar by valter Thu Apr 11, 2013 5:13 am

    Popstovane drugarice i drugovi,

    sta je postignuto od osnivanja ove stranice ( a i slicnih )do danas?

    Svakim danom se sve jasnije vidi da je SAD-a sa svojim " saradnicima" u stanju da "pomogne" svim zemljama na nasoj planeti. Embarassed

    Dali je moguce da je vecina ljudi toliko " kratkovida" i da nevidi "kud plovi ovaj brod".

    Zelim vam ugodno druzenje.

    Valter study

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Internetlija Thu Apr 11, 2013 5:36 am

    Ja sam postigao da se uključim u udruženje "Naša Jugoslavija", koje se bori da jugoslovenska nacija bude priznata u zemljama bivše SFRJ.
    A stranica kao stranica, samo pogledaj koliko puta su neke od tema (posebno u Raspravama) otvorene - mnogo ljudi je čitalo ovaj forum.

    Nadam se da su među njima bili i mladi. Smile

    PS
    Dobrodošao nazad. Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Fri Apr 12, 2013 5:33 am

    Postoavni druze Mirza,
    sve mi je to poznato. Na nasem forumu ima isto nekih tema koje su i preko 1000 puta otvarane.
    Ipak su prosle mnoge godine, napreduje samo nacionalizam. Pitam se zasto? Dugogodisnji rad udruzenja
    "Nasa Jugoslavija" mi je dobro poznat. Ono sto meni nedostaje su rezultati. Nemogu da se pomirim sa cinjenicom da nasi ljudi izgleda vise veruju onima koji pricaju o necemu sto nisu videli i sasvim je nepoznato. Dok onima koji govore o onome sto vecina zna, nece da veruju. Sta tu nije u redu?

    Zelim vama svima na ovome forumu, snage da istrajete u vasim naporima da se sto vise ljudi upozna sa pravim stanjem.

    Na primer: http://www.advance.hr/vijesti/srp-o-eu-parlamentu-prosvjedu-protiv-cirilice-i-naoruzavanju-sirijskih-pobunjenika


    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Internetlija Fri Apr 12, 2013 8:24 am

    valter (citat):
    Ipak su prosle mnoge godine, napreduje samo nacionalizam.

    Nije baš tako.
    Ni nacionalna politika ne napreduje, već stagnira, a da nije istih starih razloga, pritisci zapada, korupcija, privatizacija, satuts kvo - nazadovao bi.
    Čak i u Bijeljini, jednom izrazito desničarskom mjestu gdje je ravnopravnost i konstitutivnost ostala 2 naroda mrtvo slovo na papiru, postoje koraci naprijed.
    Istina, uglavnom među običnim smrtnicima (ali tu sve i počinje). Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Sat Apr 13, 2013 5:37 am

    Postovani druze Mirza,
    u pravu si. Bitno je da obicni ljudi shvate u " kom grmu" lezi "zec".

    Onaj ko je do sada pratio razvoj situacije u svetu i tako zna da su dogadjaji u nasoj dragoj domovini YU vec odavno presli na mnoge druge zemlje. Uglavnom zemlje koje nemaju " demokratiju"= kapitalisticki sistem. To nam je mozda jedina uteha. Sve sto se desilo kod nas, su "zakuvale" SAD-e, odnosno politika kapitalistickih zemalja.

    Valter Embarassed
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Apr 13, 2013 11:46 am

    Sracan povratak druze Valter. Nadam se da si dobro i zdravo. Zao mi je ali u medjuvremenu ovde se nije nista bitno dogodilo. Imam utisak da jos uvek ucimo da hodamo. Ucimo da hodamo ali ne kao bebe vec kao neko ko je imao tesku nesrecu i ostao invalid. Mi koji se osecamo Yugoslovenima smo to doziveli i zato sve to tako tesko i emotivno prezivljavamo. Potrebni su nam mladi. Nova vrela krv. Nazalost sve ih je vise u nacionalistickim i separatistickim raznoraznim partijama i udruzanjima. Danak kapitalizma nam uzima omladinu. Malo je onih koji razmisljaju na temu ujedinjavanja i mira. Kazem malo ili ipak nije ni tako zanemarljiv broj kkoji umeju da razmisljaju svojom glavom. Sta uciniti u ovakvoj situaciji. Tesko pitanja a jos teze na njega odgovoriti a da to ne bude filozofski odgovor koji ne daje pravi odgovor. scratch
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Sun Apr 14, 2013 5:51 am

    Godine prolaze, mnoga razocaranja ( posebno kada je omladina u pitanju)smo doziveli i prezivljavamo i dalje. Sad ce drug Mirza reci: " nije tacno, ima omladine koja drugacije ( napredno ) misli ".
    Rezultat ( ispod crte ) nije zadovoljavajuci.

    Zalostan sam sto je nasoj ( vecini ) omladini vaznija konsola za igranje ( Play Station, IX BOX ... ) nego njena buducnost. Embarassed

    S druge strane mi je jasno da kapitalisticki sistem ulaze " ogromne" napore da to tako i ostane. Zato stalno i pronalaze nove konzole. Ja to dozivljavam svakog dana, posto radim u firmi koja bas njih prodaje. Najzalosnije je da je postalo normalno da i "stariji" ljudi kupuju za sebe te iste konzole. Po sistemu : "...ma nema veze, vazno je da imamo sa cime da se zabavljamo".

    To i jeste glavni cilj kapitalistickog sistema. " Otupljivanje" ostrice. Posebno kada su mladi u pitanju.

    To je cinjenica. affraid Licno, nazalost nevidim resenje u skorije vreme.

    Valter

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Internetlija Sun Apr 14, 2013 8:08 am

    Ima takve omladine, al' uglavnom po većim gradovima. Ali oni smijeraju da odu odavde.

    I ja ih potpuno razumijem.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Sun Apr 14, 2013 3:15 pm

    To medjutim nije resenje. Treba se na svom terenu boriti za "pravi put". Ako ovako nastavi, ce u celom svetu biti "demokracija". To nije ono sto mi zelimo. " Cutanje" je odobravanje. To svako zna.

    Treba organizovati "klubove" udruzenja i tamo se sa ostalim istomisljenicima sastajati i siriti prave ideje.
    Jedini ispravan put je "put bratstva i jedinstva". Ko to nece da shvati ce ceo zivot provesti u "demokraciji".

    Svako od nas ima mogucnost da bar malo utice na svoj zivotni tok. Onako kako se sami postavimo cemo i ziveti.

    Vozdra bounce

    Valter


    valter: komentar modifikovan dana: Tue Apr 16, 2013 5:12 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Internetlija Mon Apr 15, 2013 3:18 pm

    Naravno da nije riješenje. Odlazak mladih samo dodatno komplikuje probleme.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Nastavak

    Komentar by valter Thu May 23, 2013 7:51 pm

    Kada se u jednoj velikoj porodici nakon smrti "oca" procita testament, je prva reakcija?

    Podela imovina na naslednike. affraid

    Licno vidim i nasu tragediju kao raspad jedne velike porodice. Crying or Very sad

    Zalosno je sto vecina ljudi ( ne samo danas ) gleda samo kratkorocne interese. Twisted Evil To se najbolje vidi i po ponasanju ljudi kada je nasa kugla zemaljska u pitanju No . Samo sada, i moj licni inters Twisted Evil . To ce nas sve unistiti What a Face , a na kraju i nas lepi planet. Evil or Very Mad

    Na tv sam gledao emisiju o morima i oceanima koji su i zbog neodgovornog ponasnja ljudi u sve vecoj opasnosti Suspect . Osim toga se i priroda sama konstantno menja. vuklani, pomeranje platoa
    ( kontinenata ) strujanje toplih voda kroz sve okeane sa jedne polovine zemaljske kugle na drugu. Koliko moze biti opasan poremecaj tog kretanja morskih struja, veliki broj ljudi nije ni u stanju da shvati. alien

    Kada sve ovo proanaliziramo se postavlja pitanje, zasto je covek toliko neinteligentana? Embarassed Embarassed

    Unistava svoju okolinu pale , unistava druge ljude pirat i na kraju ce da unisti sebe pig i ceo planet Mad . Kako je moguce da se to od strane fakultetski obrazovanih ljudi tolerise Neutral ?

    Mozda to i nema nikakve veze sa skolskim obrazovanjem. Mada bi u sustini trebalo da ima study . No, kapitalisticki sistem nije zainteresovan za nasa mora ili planine. Tamo nema zarade kada je priroda u pitanju. Tamo, gde ima nafte, zlata ilil nekih drugih vrednih ruda tamo je kapitalisticki sistem zainteresovan. A ljudi idu na fakultet kako bi sebi stvorili osnovu za vecu platu. Kako stici do vece plate? Samo napred, bez obzira na "prepreke" cherry . Kapitalisticki sistem koristi sva raspoloziva sredstva za ostvarenje sto veceg profita. bounce Ako sada neko misli da netreba ici na fakultete je pogresno shavatio moje misli. Treba se sto vise obrazovati ali to obrazovanje i koristiti.Korostiti u intersu svih gradjana ovoga planeta a ne samo u korist jedne manjine.

    Danas je lepo jedan politicara SPD ( Nemacke ) rekao:"....Globalizacija nesme da bude u interesu grupe ljudi, vec u interesu svih gradjana ovga planeta." cheers

    Ko to do sada nije uvideo, je slep pored svijih ociju albino . Mozda nece ni da vidi Sleep , zato sto je njemu momentalno dobro bounce . Samo sta ce biti sa njegovim potomcima? jocolor Koga to interesuje? bom

    Previse pitanja a malo odgovora. Samo zajednickim snagam se moze nesto postici sto ce celom covecanstvu da bude od koristi cheers . No, kapitalisticki sistem nagradjuje pojedinca a ne grupu ljudi. Pogotovo niko od kapitalista ne podrzava nesto od cega nema zarade. To znaci da su kapitalisti protiv samih sebe jocolor . Koja neinteligencija. Sa ponasanjem, koje bi danas trebalo vec svima da bude jasno kapitalisti unistavaju (polako ali sigurno ) sve prirodne resurse a time i osnovu zivota na nasem planetu. affraid

    Kada se sve ovo zna, se postavlja ponovo pitanje, zasto je ljudsko bice tako neinteligentno scratch i umesto da zivi zivot, radi od jutra do mraka za "nekog" drugog. Shocked

    Valter scratch
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu May 30, 2013 7:56 pm

    Ljudska gramzivost se ne moze recima opisati, zbog takvih su mnoge civilizacije propale pa takva sudbina ceka i ovu. Tocak se ipak okrece!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by valter Thu Dec 12, 2013 9:05 am

    Sada, pred kraj godine se najbolje vidi koliko su neki ljudi u stresu. Jurnjava po trgovinama da se nabave svi pokloni za najdraze. Umesto da to bude vreme mira i porodicnog zivota je kapitalisticki sistem praznicne dane preokrenuo u vreme stresa, i normalno vreme profita za kapitaliste. A masa ko masa. Po sistemu, kud svi turci tu i mali mujo. Jure, jure. Umesto da se priupitaju, cemus ve to.

    Zelim svima mirne u krugu svoje porodice provedene praznicne dane. Nije poklon najbitniji. Bitno je ono sto je u dusi coveka.


    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by valter Mon Feb 17, 2014 8:10 pm

    Sta kazete na ovo?

    Interesuje me vase misljenje.

    https://www.youtube.com/watch?v=82ASE-K8gwg

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Feb 21, 2014 11:43 am

    Obican shou program. Trazili ste gledajte. Nesto sto nije spojivo koliko god izgledalo smesno.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by valter Sat Feb 22, 2014 9:09 am

    Mislim da je to bar jedan primer ( kad vec nemoze drugacije ) gledanja ( konacno ) napred a ne stalno gledati u "nazad".

    Da citiram jednu recenicu iz filma "Crni grujo i kamen mudrosti" " Druze Samoupravljac, mir nema alternativu". A kako doci do konacnog mira? Samo putem tolerancije a ne putem nasilja.

    Trenutna situacija uvek diktira proces. Ako smo mi u stanju da gledamo "napred" mozemo tamo i da stignemo. Drugim recima "mnogi putevi vode u Rim".

    Valter Smile 

    Sponsored content


    Cinjenica je... Empty Re: Cinjenica je...

    Komentar by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je Fri Apr 19, 2024 1:51 pm