JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Titovi govori EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Titovi govori EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Titovi govori EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Titovi govori EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Titovi govori EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Titovi govori EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Titovi govori EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Titovi govori EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Titovi govori EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Titovi govori EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Titovi govori EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Titovi govori EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Titovi govori EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Titovi govori EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Titovi govori EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Titovi govori EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Titovi govori EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Titovi govori EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Titovi govori EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Titovi govori EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Titovi govori EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Titovi govori EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Titovi govori EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Titovi govori EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Titovi govori EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

March 2024

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


5 posters

    Titovi govori

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Titovi govori Empty Titovi govori

    Komentar by Internetlija Tue Feb 17, 2009 9:52 pm

    Tito šalje poruku Svijetu:
    www.youtube.com/v/Q19c4zF_xbY&hl


    Udarnik: komentar modifikovan dana: Tue Feb 17, 2009 9:54 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    Vojvođanin
    Vojvođanin
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 31
    Age : 29
    Mjesto : REP. VOJVODINA
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokrata
    Obrazovanje : radim na tome :D
    Registration date : 2009-02-17

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by Vojvođanin Tue Feb 17, 2009 9:53 pm

    Pri poseti Zrenjaninu:


    „Ovdje na ovom ravnom tlu bez šuma, brda i čuka, tukli su se sinovi Vojvodine već 1941. godine, digli su se na oružije da se zajedno sa ostalim narodima Jugoslavije bore za slobodu svojih naroda i srećniju budućnost. U tom i jeste karakterističan značaj velike borbe naroda Vojvodine, veliki prilog koji je on u toj borbi dao za našu zajedničku stvar...“
    rozalin
    rozalin
    Razvodnik
    Razvodnik


    Female
    Broj komentara : 26
    Age : 65
    Mjesto : Tuzla
    Političko opredjeljenje : socijalisticko
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by rozalin Wed Feb 18, 2009 9:10 pm

    Istina o nasoj zemlji je pobijedila

    Mi smo 1941. godine posli u borbu onda, kad je bilo poruseno ono sto nije valjalo, sto je dozivjelo krah, sto je bilo razbijeno – a do cega je neminovno moralo doci pod onakvim upravljacima, kakve je imala stara Jugoslavija. Nas narod je uzeo oruzje u ruke i poceo sam svojom krvlju da iskupljuje grijehe bivsih upravljaca i da sam sebi izvojuje slobodu. Razumije se, 1941. goina je rezultat cjelokupne politike starih rezima u toku dvadeset i vise godina. Ali, 1941. godina je ujedno i rezultat politike koju su vodile poslije prvog svjetskog rata druge sile van nase zemlje. Razni ugovori, razne mahinacije i pokusaji da se agresor zajazi na racun drugih – sve je to dovelo do toga da se agresor nije dao obuzdati i da je trazio ne samo nesto, nego na kraju sve, to jest, da porobi citav svijet.
    Stara Jugoslavija bila je produkt Versajskog ugovora. Ne, nije pogreska Versajskog ugovora sto je stvorena jedna zajednicka drzava juznih Slavena – Hrvata, Srba, Slovenaca, Makedonaca, Crnogoraca, i tako dalje – jer je to stoljetna i stoljetna teznja nasih naroda, hego je pogreska bila,u tome kako se stvaral ta drzava, na osnovu kakvih principa je ona stvorena i kakav joj je drzavni sistem bio nametnut. Bio je to sistem jedne vladajuce – ne nacije, nego klike – velikosrpske klike. A onda je, razumije se, doslo do pogadjanja sa klikama raznih nacionalnosti, do trgovanja interesima naroda, do unutrasnjih razdora i trovanja medjusobnih odnosa, do huskanja jednog naroda na drugi, do medjusobne bratoubilacke borbe. Jednom rjecju, stvorena je jedna drzava, koja je apsolutno bila nesposobna za zivot – i 1941. godine, na prvi vanjski udarac, ona se morala i raspasti.
    Ali, drugarice i drugovi, mi smo prisli stvaranju nove socijalisticke Jugoslavije na drukcijim principima. Necu ovdje da pominjem kakvi treba da budu drustveni odnosi uopste, to jest, da se drzava gradi na socijalistickim principima. Ali, da bi ova drzava mogla biti izgradjena kao jedna cvrsta zajednica, u njoj je moralo biti najprije rijeseno ono, sto je jos u staroj Jugoslaviji bilo aktuelno, sto je nju slabilo i iznutra razjedalo, a to je ncionalno pitanje. Mi smo nacionalno pitanje pravilno rjesavali vec u toku oslobodilacke borbe, vaspitajuci narod da je Jugoslavija sastavljena iz vise nacija, iz vise naroda koji su srodni, ali su vijekovima zivjeli pod razlicitim okolnostima – jedni pod uticajem Zapada, drugi pod uticajem Istoka i tako dalje – ali da te nacije moraju biti ravnopravne, da treba da upravljaju same sobom, da treba i Srbima, i Hrvatima, i Makedoncima, i Crnogorcima, i Slovencima dati njihova puna nacionalna prava. Unutar tih nacija mi smo dali i nacionalnim manjinama sva prava, sve socijalisticke tekovine koje smo izvojevali u proslom ratu. To su oni elementi koji su nam omogucili da smo poslije svrsetka velike oslobodilacke borbe mogli tako uspjesno prici lijecenju rana koje nam je zadao prosli rat.
    Jasno je, drugarice i drugovi, da se mi danas jos nalazimo u punom zamahu stvaranja one osnovne baze, koja ce omoguciti nasim ljudima srecniji i bolji zivot. Mi jos nismo dali ono sto nasi ljudi s pravom ocekuju, mi to nismo dali, jer mi to ne mozemo dati: to narod daje sam sebi. Nasi ljudi treba da razumiju pod kakvim se uslovima izgradjuje nasa socijalisticka zemlja, nasi ljudi moraju razumjeti da mi imamo neprijatelja oko sebe izvana. Mi vjerujemo da nasi ljudi razumiju da ce nam biti osiguran opstanak samo na taj nacin, ako budemo dali sve od sebe, i najvece zrtve, da bismo osigurali svoju samoodbranu, svoju zastitu, da bismo stvorili snaznu armiju, da bismo stvorili takvu unutrasnju snagu koju neprijatelj izvana nece moci nikad da razbije. Treba da se zna, drugarice i drugovi, i to da ta zastita, ta snaga koja treba da brani ovu nasu socijalisticku zemlju, ovo tlo koje stoljecima i stoljecima natapa suzama i krvlju nasih predaka, iziskuje ogromne zrtve. Mi te zrtve ne stedimo i nas narod to razumije. Onaj koji to ne bi htio da razumije, ne razumije ni potrebu jedne jedinstvene snazne drzave, ne razumije ni potrebu bratstva i jedinstva u nasoj zemlji, ne razumije potrebu da nasih sedamnaest miliona Jugoslavena stvore jednu takvu snaznu drzavu, koja nikada vise, u raznim teskim casovima, nece biti igracka u rukama tudjih sila sa raznim imperijalistickim apetitima.
    A ima li danas, drugarice i drugovi, takve opasnosti iz vana? Ja vam otvoreno kazem da ima, i to ne malo. Ima otvorenih prijetnji, ima latentne opasnosti. Ako bismo se mi zavaravali da je trenutno zatisje, da nema neposredne ratne opasnosti, to bi nas moglo uljuljkati u neko samozadovoljstvo, u uvjerenje da se mozemo posvetiti svemu, samo ne onome sto bi nam omogucilo da se branimo. Zar nam nije 1948. godine zaprijetila opasnost da izgubimo svoju samostalnost? A sta nas je spasilo? Spasila nas je jedinstvenost, nasa cvrsta rijesenost da se borimo, pa makar eventualni napadac bio hiljadu puta jaci od nas. Spasilo nas je to sto smo bili spremni da se borimo ponovo za ono sto je vijekovima nase. Mi smo, drugarice i drugovi, otklonili tu opasnost. To nije kratkotrajna borba; ta borba godinama traje, vodi se kroz etar, preko radio-stanica, preko stampe i na sve moguce nacine. Razumije se, tu smo mi slabiji. Ali, mi imamo nesto, sto predstavlja ogromnu snagu, a to je istina, koja je bila na nasoj strani – i istina o nasoj zemlji je pobijedila.

    Odlomak iz govora druga Tita na narodnom zboru u Slavonskom Brodu 1953. godine
    rozalin
    rozalin
    Razvodnik
    Razvodnik


    Female
    Broj komentara : 26
    Age : 65
    Mjesto : Tuzla
    Političko opredjeljenje : socijalisticko
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by rozalin Sun Feb 22, 2009 9:37 am

    Tito je prvi put posjetio Banovice 26.09.1946. godine. Tom prilikom Tito je rekao:
    “Ovdje se kuju novi ljudi. Ovdje se kuju i prekaljuju i izlaze iz rada novi ljudi sa novim pojmovima o radu. Stvara se jedan radni kolektiv koji se ponosi svojim radom, ono sto on stvara svojim sopstvenim rukama… Kad kroz nekoliko godina budemo mogli da pogledamo unatrag na predjeni put, mi cemo zaista s ponosom moci da kazemo da smo taj put - iako je bio trnovit, tezak I prepun svih mogucih zapreka – savladali blagodareci samo tome sto se nismo bojali nikakvih teskoca, sto smo duboko vjerovali u nasu pobjedu u izgradnji”
    Tito se obratio omladini rijecima:
    “Borba za pobjedu u obnovi zemlje, u savladjivanju privrednih teskoca, sastavni dio je ove velike borbe na bojnom polju u kojoj su ginule desetine hiljada omladinaca I omladinki…”
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by valter Sat Jul 19, 2014 4:21 pm

    Ni najbolji Predsednik drzave ne vredi ako iza njega stoje " Dzelati", " Cobani". Njima nasuprot stoje, naravno " Ovce".
    Sta sa takvom kombinacijom moze da se ostvari?

    " D E M O K R A C I J A " naravno. Uzivajte do sudnjeg dana, ili se "probudite" i pokrenite nesto.

    Valter Suspect 
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Jul 26, 2014 12:00 pm

    Tko (ko),kada, skim i sa cim?
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by valter Thu Jul 31, 2014 6:17 am

    " Neki novi klinci".

    Valter Laughing 
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Aug 12, 2014 3:15 pm

    Daaa Daaa  Ne lipsi magarce...
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by valter Sat Aug 16, 2014 9:42 am

    Sta nam drugo ostaje?? Ili verovati da ce kad tad ljudi shvatiti ( uz pomoc "demokracije" ) sta su imali i okrenuti " Plocu" ili...

    Nastavlja se. Shocked 

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Aug 17, 2014 5:57 pm

    valter (citat):" Neki novi klinci".

    Valter Laughing 
    A mozda je tako sudjeno...vreme ce pokazati. Ne trba gubiti nadu.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by valter Sun Aug 17, 2014 6:18 pm

    Negde sam procitao recenicu, koja je vaoma korisna.

    " Samo oni ljudi koji drugacije misle menjaju svet."

    Sigurno ne oni koji isto misle ( ...sta da se radi. To valda tako mora biti). Izvinjavam se na komentaru, ali je tako.

    Samo oni ljudi koji veruju da se nalaze na pravom putu su u stanju da "povuku konopac napred". Samo nevrede oni sami. Potrebo je da svi shvate da je vreme "sazrelo". Inace je sve unapred izgubljeno.


    Valter

    Sponsored content


    Titovi govori Empty Re: Titovi govori

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Mar 29, 2024 2:20 am