JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Treći svjetski rat EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Treći svjetski rat EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Treći svjetski rat EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Treći svjetski rat EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Treći svjetski rat EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Treći svjetski rat EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Treći svjetski rat EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Treći svjetski rat EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Treći svjetski rat EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Treći svjetski rat EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Treći svjetski rat EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Treći svjetski rat EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Treći svjetski rat EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Treći svjetski rat EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Treći svjetski rat EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Treći svjetski rat EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Treći svjetski rat EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Treći svjetski rat EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Treći svjetski rat EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Treći svjetski rat EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Treći svjetski rat EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Treći svjetski rat EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Treći svjetski rat EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Treći svjetski rat EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Treći svjetski rat EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

March 2024

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+2
Dule
Internetlija
6 posters

    Treći svjetski rat

    Anketa

    Je li Treći svjetski rat blizu?

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Treći svjetski rat Empty Treći svjetski rat

    Komentar by Internetlija Wed Apr 06, 2011 6:16 pm

    Nafte je sve manje, nasilja je sve više.

    Čini li mi se, ili su naftomani počeli krizirati usljed nestašice najdraže im droge?

    Prema nekim izvorima, svijet će se podijeliti na dva bloka: Istočni (Rusija, Kina, Indija, Iran, Libija i sl.) i Zapadni (EU, SAD i njihove marionete).

    Moje pitanje za vas je sljedeće:
    Šta će se desiti s Balkanom gdje NATO snage imaju više baza i gdje Rusija ima strateški interes i kakvu-takvu podršku naroda?
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by Dule Thu Apr 07, 2011 1:26 pm

    Poznati futurolozi,proroci i vidovnjaci se ne dvolibe dali ce biti Treceg Svetskog Rata samo se kosi koje ce godine poceti.

    Neki smatraju dace treci svetski rat poceti vojnom intervencijom Amerike u Iranu sto bi se smatralo indirektnim napadom na Kinu i Rusiju posto te dve zemlje imaju vojni ugovor sa Iranom

    Ne treba nam mnogo maste da zamislimo sta bi bilo sa Balkanom posto svi znamo kakav je strateski polozaj Balkana.

    POZDRAV!
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Apr 07, 2011 3:36 pm

    Na balkanu bi se vrlo verovatno desio scenario iz drugog svetskog rata. Doslo bi do revolucije i stvaranja nove Yugoslavije. Nazalost to ne iskljucuje nove zrtve. Najbolje bi bilo da se to desi bez treceg svetskog rata i bez prolivene krvi. Takva Yugoslavija bi opstala i niko joj nista ne bi mogao.

    RAZMISLITE O TOME!!!
    flower
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Odgovor

    Komentar by valter Thu Apr 07, 2011 8:00 pm

    Kada malo bolje razmislim, mi se cini da je on vec poceo. Drugi svetski rat je bio napad na sirokom frontu, iz toga iskustva su neki izvukli svoje pouke. Mozda je "cepkanje" drzava vec uvodna faza. Kada se posmatra, kretanje "spasitelja" "demokratije" po celom svetu, mi se cini da ce "otreznjenje" neke jako iznenaditi.Osim toga primecujem i pocetak "rata" na ekonomskom planu, medju firmama. Sve otvorenije jedna firma "prkosi" drugoj sa snizenjima. Znaci ona firma ili koncern, koji je u proslosti najvise profitirao moze sebi da priusti da ide i ispod realne cene na trzistu ( posto radnike moze da ucenjuje ) kako bi unistila svoje "konkurente". To nije tajna, to se jasno vidi. Ako neko to hoce da vidi. Ako se nepravi slep pored zdravih ociju. A "Ovce" i dalje pasu "travu" koja im se tako " ugodno" servira.

    Niko nerazmislja do tih ljudi, kada kupuju tu robu na popust, odakle je, i kolika je plata radnika koji su tu robu proizveli?? Vazno je da je za "mene" jeftino. Samo ja, pa ja, pa ja.Ta politika nije dobra, ni za jedinku u drustvu, ni za drustvo u celini.

    Postavlja se pitanje, dali je moguce iz toga rata izaci sa "ogrebotinama" mada se o tome kod nas vise nemoze govoriti ili i dalje gledati, i cekati sta ce "spasitelji" da preduzmu, kako bi nas "spasli" nacisto.

    Valter scratch
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by walter Fri Apr 08, 2011 4:54 pm

    Rat je biznis kao i svaki drugi. Oni koji drze sve konce svetskog biznisa u svojim rukama su gospodari i rata i mira. Treci svetski rat je zapoceo onog trenutka kada se zavrsio drugi samo jos uvek nije doziveo kulminaciju.Dokle god bude odrziv svetski poredak onakav kakav je nastao nakon Drugog sv. rata to jest dok ekonomija bude u stanju da izlazi na kraj sa porastom stanovnistva rat ce trajati niskim intenzitetom kakav je i danas sa mnogim zaristima koje se sele iz jednog na drugi kraj sveta sa ciljem relasksacije napetosti koje se povremeno javljaju.
    Moje je misljenje da do sukoba sirih razmera nece ni doci jer su gospodari rata svesni da se on u danasnjim uslovima moze otrgnuti kontroli sto bi znacilo katastrofu globalnih razmera koje niko ne bi bio postedjen .Ja sam siguran da ce se u trenutku kad kriza dostigne kulminaciju ,a mozda i malo pre toga,pribeci suptilnijim metodama globalnog resavanja problema. Sta vi mislite zbog cega nam svake druge ili trece godine preko medija predvidjaju nekakve pandemije raznoraznih gripova i drugih bolesti.To je samo medijska priprema covecanstva za ono sto ce stvarno uslediti: KONTROLISANI POMOR(NAJMANJE) DVE TRECINE SVIH LJUDI NA ZEMLJI.
    Taj pomor bi najpre poceo u zemljama u kojima oni koji planiraju ovakvo razresenje nagomilanih svetskih protivurecnosti imaju svoje trenutno pribeziste zbog toga sto moraju pocistiti u svojem dvoristu ,nesto slicno kao sa aktuelnom svetskom krizom .
    Zbog toga drugarice i drugovi ,spremajte baze u planinama za sebe i svoje porodice gde bi ste mogli da u karantinu provedete tih par meseci dok oni ne zavrse posao. Nakon toga ce se na volseban nacin pojaviti cudotvoran lek koji ce spasiti covecanstvo.A posle toga sve opet jovo nanovo.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Fri Apr 08, 2011 8:59 pm

    walter (citat):
    Zbog toga drugarice i drugovi ,spremajte baze u planinama za sebe i svoje porodice gde bi ste mogli da u karantinu provedete tih par meseci dok oni ne zavrse posao. Nakon toga ce se na volseban nacin pojaviti cudotvoran lek koji ce spasiti covecanstvo.A posle toga sve opet jovo nanovo.

    Cemu onda sve zezancije, ako i tako ide sve jovo nanovo?

    Odo ja u "biblioteku" i dok me neistera "biliotekarka" cu da citam i da citam, do mile volje.


    Valter study
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by maro Tue Mar 18, 2014 4:01 pm

    Deset zapovjedi Kapitalizma:
    1.Prodaj velike tvornice
    2.Uzmi kredit
    3.Prodaj ceste,zeljeznicu i luke
    4.Uzmi kredit
    5.Prodaj vode i nacinalne parkove,postu i komunikacije
    6.Uzmi jos jedan kredit
    7.Prodaj oca i mater
    8.Uzmi novi kredit
    9.Prodaj sebe i zapocni rat
    10.Uzmi kredit da vratis one kredite od prije
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Sat Mar 29, 2014 4:51 pm

    maro (citat):Deset zapovjedi Kapitalizma:
    1.Prodaj velike tvornice
    2.Uzmi kredit
    3.Prodaj ceste,zeljeznicu i luke
    4.Uzmi kredit
    5.Prodaj vode i nacinalne parkove,postu i komunikacije
    6.Uzmi jos jedan kredit
    7.Prodaj oca i mater
    8.Uzmi novi kredit
    9.Prodaj sebe i zapocni rat
    10.Uzmi kredit da vratis one kredite od prije

    Pitam se pitam.
    Kada svi znaju koje su to "kapitalisticke" zapovesti, zasto i pored toga nasedaju na njih?
    Dali je to dokaz "neinteligencije" ili nasposobnost politicara. Naglasavam politicara, zato sto sam siguran da nijedan radnik takve uslove nebi prihvatio.

    Jos jedna potvrda, " Metalac je bio u pravu"


    Valter scratch 
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by maro Thu Apr 03, 2014 8:57 am

    Ma nitko tu ne nasjeda i nema tu "dobrih i losih"-oni koji bi mjenjali svjet nemaju moci,a oni koji imaju moc ne bi da mjenjaju jer im je dobro! Medju njima ima i onih koji shvataju da je eksponencijalni privredni rast (kamata na kamatu) nemoguc...to moze dokazati svaki srednjoskolski profesor matematike...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!! JER jos jednom, oni koji MOGU NECE!A to su bankari a ne politicari-politicari su samo interpreti njihovih poteza;tako reci-njihova veza sa narodom:a opet da sjedis u upravi "Bank of America"i ti i ja opet ne bi mogli uciniti nista osim poginuti u "saobracajnoj nesreci" ako zapnemo da nesto mjenjamo!Zadnji koji je pokusao nesto promjeniti bio jeJ.F:Kennedy.Postoje samo dva nacina da ih natjermo na promjene: prvi,da ih stalno vucemo za rukav,demonstiramo,dosadjujemo,sabotiramo,podrzimo alternativne pokrete(napr.occupy-pokret) ili da uzmemo puske u ruke... pa kom' obojci, kom' opanci! Licno mislim da ne treba ljude gurati u otvoreni sukob jer ovo ionako nece jos dugo...vec se nalazimo na rubu provalije i treba nam samo jos jedan korak!!! :twisted:I naravno da je "Bravar" bio u pravu, ali ga vise nema,kao ni samoupravnog socijalizma! A sto se tice "deset zapovjedi" to ti je jednostavno:danasnji monetarni sistem pociva na zaduzivanju:vidi iz prilozenog-Jugoslavija sa dvadeset milijuna stanovnika se za 45 godina postojanja zaduzila samo s 20 milijardi $, i zato nije valjala zapadu-ovi danas su dobri "skolarci" za smo 20 god.drzavice s podrucja bivse Juge duguju vec preko 80 milijardi $-pravi "DEMO-KRADI", nema sta!I malo sutra da ce masa nezaposlenih te pare ikad vratiti...ali jos davno je Paul C. Martin (Amer.ekonom)rekao
    "kapitalisti su ljudi, koji ne znaju racunati"...
    Drugarki pozdrav
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Sat Apr 12, 2014 7:07 pm

    maro (citat):Ma nitko tu ne nasjeda i nema tu "dobrih i losih"
    Drugarki pozdrav

    Niukom slucaju se neslazem sa ovom konstataciom. Ima, i to jako puno losih ljudi. Najgori su oni koji smatraju da su samo oni u pravu i niko drugi. Upravo su mnogi politicari takvi.

    Procitao sam jednu poslovicu koja kaze : " Samo ljudi koji drugacije misle mogu da promenu svet". Ko shvati shvati.

    Ima jos jedna: " Kada pocnu vetrovi promena da duvaju pocnu jedni da prave zidove a drugi da grade vetrenjace". Veoma dobra recenica.

    Zelim time reci, da se samo udruzenim snagama moze nesto uciniti. Sve dok jedni gledaju samo licni interes se nista promenuti nece.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Sat Apr 12, 2014 7:21 pm

    maro (citat): Medju njima ima i onih koji shvataju da je eksponencijalni privredni rast (kamata na kamatu) nemoguc...to moze dokazati svaki srednjoskolski profesor matematike...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!!
    Drugarki pozdrav

    Sta ovo treba da znaci? ...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!!

    Kao prvo mi nismo bili u ovom sistemu. U "ovaj" sistem su nas uvalili domaci izdajnici i nacionalisti ( koji zele sve najbolje svojoj zemlji). Koliko su ti ljudi bili inteligentni kada su "zakuvali ovu supu" dokazuje i sadasnji standarad njihovih sugradjana.


    sistem iz kojeg nema izlaza!!! Dali je tebi jasno sta si sa ovom recenicom napisao?

    Ta recenica potvrdje u koju tragediju su nacionalisti i svi njihovi pomagaci uvalili, prvo svoje rodjene sugradjane a zastim i celu teritoriju bivse SFRJ.

    Za tu situaciju nije kriv sistem u kom smo mi bili vec neinteligentni ljudi u njemu koji su se prodali za jednu veceru. Ne samo da su sebe prodali vec i celu SFRJ izrucili najgorem neprijatelju ove zemaljske kugel, a to je kapitalisticki sistem. affraid 

    Valter Embarassed 


    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Sat Apr 12, 2014 7:42 pm

    maro (citat):JER jos jednom, oni koji MOGU NECE!A to su bankari a ne politicari-politicari su samo interpreti njihovih poteza;tako reci-njihova veza sa narodom:a opet da sjedis u upravi "Bank of America"i ti i ja opet ne bi mogli uciniti nista osim poginuti u "saobracajnoj nesreci" ako zapnemo da nesto mjenjamo!Zadnji koji je pokusao nesto promjeniti bio jeJ.F:Kennedy.
    Drugarki pozdrav

    Ko pravi zakon u drzavi? Bankari?? ili neko drugi. Osim toga bi trebalo da je jasno, kapitalisticki sistem podrzava sve one koji umnozavaju  veliku kolicinu  kapitala i placaju porez drzavi.

    To medjutim neznaci da kapitalisti mogu bas da rade sta im pada napamet. To znamo od kada se mogu prodavati DVD-i sa spiskovima onih koji svoje "profite" ne prijavljuju drzavi. Sada, kada je veliki broj drzava u "skripcu" su se "probudili" i oni politicari koji vide svoje uspehe pri otkrivanju onih koji ne prijavljuju svoje profite druzavi.

    Sustina svega je da sam kapitalisticki sistem omogucuje da se sve to dogadja. Ko uredjuje zakone u drzavi. Bankari??

    Politicari su ti koji uredjuju i sprovode "demokraciju".

    Kada je jedan od njih ( Hoenes ) od "nevaljalih" se to brzo zavrsava.

    Kada se nesto u SFRJ desavalo je odmah sve postavljano na "stub srama". To je naravno moguce samo u komunistickim zemljama ( mada je SFRJ bila socijalisticka ). To je sustina. Pokvareni ljudi podrzavaju pokvaren sistem. Dobri ljudi podrzavaju onaj sistem koji je za sve gradjane dobar. To je jedino bio sistem u SFRJ. Ni rusi ni kinezi nisu ni blizu onoga sto tvrde.Naprotiv.
    Sve vise se pokazuje da je radnicko samoupravljanje bilo trn u oku kapitalistzickom sistemu. Zato je moralo ovako da zavrsi.

    Ponekad imam utisak da se mi vec nalazimo u paklu. Zasluzili ili ne, mi smo u njemu, danas. A moglo je biti drugacije. Imali smo mogucnost. Na zalost ne i inteligenciju da vidimo ono sto smo imali.

    Vecini je vazniji "spoljni sjaj" od bratstva i jedinstva". Sada kada je "svetlo" upaljeno se dobija utisak da su ljudi oslepeli od "bljeska" toga svetla. Izgleda su i ogluveli, jer i pored svega sto se dogadja i dalje cute.

    Valter affraid
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Sat Apr 12, 2014 7:59 pm

    maro (citat): Postoje samo dva nacina da ih natjermo na promjene: prvi,da ih stalno vucemo za rukav,demonstiramo,dosadjujemo,sabotiramo,podrzimo alternativne pokrete(napr.occupy-pokret) ili da uzmemo puske u ruke... pa kom' obojci, kom' opanci! Licno mislim da ne treba ljude gurati u otvoreni sukob jer ovo ionako nece jos dugo...vec se nalazimo na rubu provalije i treba nam samo jos jedan korak!!! :twisted:I naravno da je "Bravar" bio u pravu, ali ga vise nema,kao ni samoupravnog socijalizma! A sto se tice "deset zapovjedi" to ti je jednostavno:danasnji monetarni sistem pociva na zaduzivanju:vidi iz prilozenog-Jugoslavija sa dvadeset milijuna stanovnika se za 45 godina postojanja zaduzila samo s 20 milijardi $, i zato nije valjala zapadu-ovi danas su dobri "skolarci" za smo 20 god.drzavice s podrucja bivse Juge duguju vec preko 80 milijardi $-pravi "DEMO-KRADI", nema sta!I malo sutra da ce masa nezaposlenih te pare ikad vratiti...ali jos davno je Paul C. Martin (Amer.ekonom)rekao
    "kapitalisti su ljudi, koji ne znaju racunati"...
    Drugarki pozdrav

    Sustina je da se mora vec jednom reci, nije sistem bio kriv za raspad SFRJ. Nije istina da su se gradjani mrzeli ( druge narode i narodnosti)

    Sve to su samo izmisljotine nasih protivnika. Da neslaganja ima i u drugim drzavama mozda neznaju mnogi nasi sugradjani zato im to treba reci.

    Vec odavno sam predlozio da se napravi uspredba izmedju sistema u bivsoj SFRJ i "demokracije". Osim toga vecina danasnje generacije nezna na kom stupnju razvoja je bilo gradjanstvo u Jugoslaviji pred drugi svetski rat. To je veoma bitno ako zelimo razjasniti svoju istoriju.

    Samo jedna opsirna i temeljita analiza ( neutralna i nepristrasna ) moze da donese konacnu jasnocu na videlo dana.

    Teritorija bivse SFRJ je uvodjenjem " demokracije" bacena za sto godina unazad. To znaci u doba kada su nasi ljudi bili robovi i radili za kapitaliste.

    Tragedija koja je naneta nasim narodima i narodnostima je nenadoknadiva. Zasto sve to?  Zato sto je neinteligencija pobedila inteligenciju. Kada ce se nasa inteligencija "probuditi"? Mozda ceka na princa sa macem da posece "trnje" i oslobodi je od "sna".

    Valter scratch 
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by maro Mon May 12, 2014 12:10 pm

    Sta ovo treba da znaci? ...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!!  
    Kao prvo mi nismo bili u ovom sistemu.
    Valter Embarassed 
    [/quote]

    To sto pise! Iz ovog sistema nema izlaza...ili ti mislis da novim kreditom mozes vratiti stari...i tako u nedogled!Da li smo mi bili u sistemu ili ne, o tome se moze diskutirati-do privredne refome iz 63 sigurno ne,a onda smo se poceli"prilagodjavati"; bez "prilagodbe" nije bilo pristupa svjetskom (dolarskom) trzistu, a bilo je neophodno ponesto i uvoziti (nismo mogli bas sve sami proizvesti) pa da bi imali koliko-toliko ujednaceni trgovinski bilans,trebalo je i izvoziti.., a izvoza nema bez pristupa svjetskom trzistu-tu se maca ujeda za vlastiti rep! Osim nas, ako te to tjesi, cijeli svijet je uhvacen u "dolarski" sistem(tzv.svjetska valuta), a od tojih "politicara koji vladaju" ne vidim nikoga tko je spreman o tome razgovarati.Usput,vidim da Davos (CH) drzis za politicki centar-sta ce onda bankari tu??? I s kim se je Merkelica
    savjetovala za krize 2008-e, sa Akermanom a on je poznati politicar!
    drugarski pozdrav
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by maro Mon May 12, 2014 1:14 pm

    "...Sustina je da se mora vec jednom reci, nije sistem bio kriv za raspad SFRJ. Nije istina da su se gradjani mrzeli ( druge narode i narodnosti)
    Vec odavno sam predlozio da se napravi uspredba izmedju sistema u bivsoj SFRJ i "demokracije". Osim toga vecina danasnje generacije nezna na kom stupnju razvoja je bilo gradjanstvo u Jugoslaviji pred drugi svetski rat. To je veoma bitno ako zelimo razjasniti svoju istoriju.
    Samo jedna opsirna i temeljita analiza ( neutralna i nepristrasna ) moze da donese konacnu jasnocu na videlo dana....
    Valter

    Ti bi, druze Valtere, da nadjes krivca za raspad SFRJ!
    E,to ti je ono "ne osjecam se dobro,trebao bi doktoru...ali ako odem pa doktor stvarno nesto nadje,sta cu onda..", a dali je mrznje bilo ili ne;ja ti mogu samo za sebe potpisati;ja Hrvat,supruga Makedonka,vjencani kum Srbin, djeca za sad Nijemci,jedan sogor Slovenac,drugi Bosanac i.t.d eto "Juga u malom" -nasa cjela generacija iz "50 i neke" je vjerovala u neophodnost bratstva i jedinstva,ali bilo je i onih drugih- za trajanja SFRJ drzali su prikriveno ono sto su mislil- jer kako ces objasniti da je u roku od par mjeseci sve palo; odjednom su Muslimani postali "balije" Srbi "cetnici" Hrvati "ustase"...to su oni za koje 2.svjetski rat jos nije zavrsio-tesko je promjeniti "mustre" ponasanja koje su im jos u njihom djetinstvu usadjene! Vec je netko spomenio-da je SFRJ potrajala jos samo jednu deceniju, da tako reci prva dobro skolovana generacija preuzme vodjenje drustva,sve bi bilo drugacije...ali tu smo-gdje-smo...kako dalje;to je pitanje!
    A napraviti jednu usporedbu sistema "Juge" i "demokracije" i jos da bude razumljiva za mase,objektivna i nepristrana...to ti je "malo puno" posla, ali mozda se netko i prihvati tog zadatka- usvakom slucaju bilo bi to zanimljivo stivo i spreman sam u granicama mojih mogucnosti podrzati taj projekt!
    Drugarski pozdrav
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Mon May 12, 2014 8:09 pm

    Druze Maro,
    ja vidim da ti imas vise ciljeve u vidu i nemas puno vremena da se bavis sa prosloscu.

    Licno smatram da bez proslosti nema ni buducnosti. Osim toga smatram da su klevete i konstantno negiranje SFRJ samo bacanje "peska" u oci masi.

    Ako je tacno da su narodi poceli da se odvajaju i netrpe, zasto ni jedna novo ( staro ) nastala drzava nije zadrzala onaj sistem? ZUR. Radnickko samoupravljanje. Nego sve drzave hoce "demokraciju"? Jedne prilike rece jedan direktor: " Od radnika nista nemoze da sprovede kako treba". Stali je samo mislio tim reci? To danas znamo.

    Upravo to je ono sto mene boli. Neistinto prikazivanje svih dogadjaja. Samo "jednostrano".

    Najgore od svega je to sto se ta neistina nastavlja i sada u "demokraciji". Samo sto sada nema vise nista drustveno. Da Fabrike i ne spominje. Gde su Fabrike nestale sa podrucija SFRJ?

    Radnicka klasa i srednji stalez u drzavi su ( u normalnoj drzavi ) stub drustva. Taj srednji stalez, a radnicku klasu necu ni da spominjem, nestaje.

    Jos malo i " Prohujalo sa vihorom".

    Iz drzave u kojoj je radnicka klasa imala velikog udela u sprovodjenju i odlucivanju, se sve pretvorilo u
    " demokraciju". Svakim danom je sve veca "demokracija". Koja buducnost ocekuje radnicku klasu, a samim time i nejveci deo gradjana jedne demokractske drzave?  Tv emisije su svakodnevno pune izvestaja.

    Cak se u zadnje vreme i na evropskim tv stanicama otvoreno govori o sve losijoj startegiji kapitalistickog sistema. Mnogi se cak pitaju dali je to pocetak kraja Kapitalistickog sistema? Na tv u EU.

    Da je u takvoj situaciji postojala SFRJ ( za mene je sistem u jednoj drzavi odlucujuci faktor), bi se sigurno puno toga izmenulo u celoj evropi, pa i u celom svetu, kasnije
    ( nesvrstani).

    A ne, da moze jdan politicar da izjavi: " Ko je to video, hoteli za radnike. To nema nigde". Halo. Pa za koga treba da se gradi?? Za sve ili samo za "odredjene" ljude?

    Mi mozemo da se zamajavamo ili da pogledamo istini u oci.

    Sigurno je da se moze lepim recima obilaziti oko vruce "kase" i to satima a da se ni jedna bitna stavr ne spomene. I sta smo dobili sa time? Zavaravanje i dalje?

    Mi nebi trebalo da smo na ovom forumu da bi jedni drugima bacali "pesak" u oci.

    Ovde bi trebalo da bude mesto ( otvoreno ) za  one koji zele svim nasim gradjanima dobru buducnost. Ko ce da bude predsedavajuci a ko nece to nebi trebalo ovde da igra ulogu.

    Previse je foruma na kojima jedni drugima skidaju sve po spisku ili poneki gledaju da se profiliraju kao buduce vodje ( cobani ). To znaci da ti isti skupljaju svoj "ovcice" koje ce ih na tom putu pratiti.

    Na ovom forumu ima malo aktivnih clanova, ali nema ni jedne "ovce".

    Mi smo izgubili sve. Nama su visoko skolovani nacionalisti unistili sve ono sto su nasi predci izgardili krvlju svojom. I sada ja treba da se pravim kao da je to "bilo nekad" a sad je druga situacija i idemo jednostavno dalje.

    Mogu ja da se prilagodim uslovima zivota u " vanrednim situacijama" ali nemoj ocekivati od mene da cu jos i da tapsem onima koji su radnicku klasu sabili " pod zemlju".

    Lepo je rekao neko" Hitler je pobedio". To je cinjenica. Jedina razlika je sto su "moderne snage" "demokracije" hitlerovu strategiju sprovele na jedan lukavi nacin.

    I tako bih mogli da se nastavljamo do sudnjeg dana. Zasto? Zato sto sam ja radnik a ti druze Maro to ocito nisi. Svi mi znamo da " sit gladnome neveruje". Pogotovo sada kada "sit" ima Iphon, tablet i iMac. Sta ima radnik u "demokratskom" drustvu. R A D N I K. Radnik je baza svih uspeha u jednom drustvu. Ako radnik u drustvu ima losu platu je nece trositi. To dugorocno znaci, zastoj u proizvodnji. Zastoj u transportu. Zastoj u magacinima. Zastoj u trgovini. I kapilaisticki sistem sam sebi seca granu na kojoj "sedi".

    Neznam dali uopste ima potrebe dalje nastavljati. Onaj ko nije bio radnik, nemoze i nece da razume radnicku klasu. Kada se iz skolske klupe predje na fax, pa sa faxa u biro nije cudo da sve ovako i ide. Kome to ide u prilog? Radnickoj kalsi? Neeeeee. Kapitalisticki sistem je tako izgradjen da samo jedna strana pobedjuje. I zna se ko je to.

    Prema tome, radnicko samoupravljanje je bilo trn u oku kapitalistickom sistemu. Ponavljam, pogledaj film "tezina lanaca" na youtube. Ako te to uopste i interesuje.Ko je video taj film ( ako vec nije znao i pre ) zna tacno ko je kriv za raspad SFRJ.

    Pri tome ne zelim nikako da umanjujem udeo dmoacih nacionalista i pobornika kapitalistickog ( licnog vlasnista ) kao i naivnost "mlade" radnicke kalse na nasem podruciju.

    Mislim da sam vec pisao o tome koja je bila skolska obrazovansot 1930god na podruciju Jugoslavije. Kad smo vec kod Jugoslavije. Nije nju Tito stvorio vec jedan pre njega. Prema tome, zasto je sistem koji je pre Tita bio "promenjen" nakon drugog svetskog rata? Zato sto je radnicka klasa bila cedjena kao limun i na kraju bacen u "Smece". To se sada ponavlja.

    Mislim da sam bio jasan. Ali ako ti druze Maro smatras da to sve sto je bilo treba da se preskoci i jednostavno da se slavi dan " Evrope" je to tvoje pravo. Kao clan ovoga foruma svako od nas moze da iznese svoje stvaove i misljenja.

    Valter study
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu May 15, 2014 10:14 am

    Druze Valter potpuno te podrzavam u svemu sto si rekao.

    U srbiji se ovih dana bije bitka o promenama zakona o radu.Sindikalci su suvise slabi a vlada i poslodavci previse jaki u ovom nazovi pregovorima.
    Sindikat nema jaku radnicku klasu a samim tim ni podrsku da nesto uradi, Bez podrske radnika na ulicama nista nece uraditi i radnici ce to platiti glavom.
    Ionako nikakva radnicka prava ovog puta ce biti potpuna urusena i nece vise biti puta za povratak u zivot. Gazde ce dobiti sva prava na radnicki zivot zarad puta bez povratka u EU.Samo onaj ko je bio radnk zna kako trba da izgleda pravedan zakon o radu. Toga nema i nece ni biti.

    Neka nam je sa srecom study 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Fri May 16, 2014 1:06 pm

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Druze Valter potpuno te podrzavam u svemu sto si rekao.

    U srbiji se ovih dana bije bitka o promenama zakona o radu.Sindikalci su suvise slabi a vlada i poslodavci previse jaki u ovom nazovi pregovorima.
    Sindikat nema jaku radnicku klasu a samim tim ni podrsku da nesto uradi, Bez podrske radnika na ulicama nista nece uraditi i radnici ce to platiti glavom.
    Ionako nikakva radnicka prava ovog puta ce biti potpuna urusena i nece vise biti puta za povratak u zivot. Gazde ce dobiti sva prava na radnicki zivot zarad puta bez povratka u EU.Samo onaj ko je bio radnk zna kako trba da izgleda pravedan zakon o radu. Toga nema i nece ni biti.

    Neka nam je sa srecom study 

    Najveci problem kod nasih sindikata je to, sto oni u vreme YU nisu imali protivnika pa nisu vodili sindikalne borbe za prava radnika. Glavni zadatak im je bio da nabave zimnice i da organizuju proslave. Sindikati u zapadnom delu evrope tu "srecu" nisu imali. Zato su danas i bolji od nasih sindikata.

    Licno smatram da bi nasi sindikati pod hitno trebalo da se sastanu sa sindikatima zapadne evrope i nauce kako se vodi borba za radnicka prava. Jer " Samo zajedno samo jaki".

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Fri May 16, 2014 1:09 pm

    maro (citat):"...Sustina je da se mora vec jednom reci, nije sistem bio kriv za raspad SFRJ. Nije istina da su se gradjani mrzeli ( druge narode i narodnosti)
    Vec odavno sam predlozio da se napravi uspredba izmedju sistema u bivsoj SFRJ i "demokracije". Osim toga vecina danasnje generacije nezna na kom stupnju razvoja je bilo gradjanstvo u Jugoslaviji pred drugi svetski rat. To je veoma bitno ako zelimo razjasniti svoju istoriju.
    Samo jedna opsirna i temeljita analiza ( neutralna i nepristrasna ) moze da donese konacnu jasnocu na videlo dana....
    Valter

    Ti bi, druze Valtere, da nadjes krivca za raspad SFRJ!

    Drugarski pozdrav

    Druze Maro, ja necu da nadjem krivca za raspad Jugoslavije. Necu zato sto ja vec odavno znam ko je krivac za raspad Jugoslavije.

    Ja hocu da se od strane zavnicnih vlasti svima jasno to i kaze.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Fri May 16, 2014 1:26 pm

    maro (citat):Sta ovo treba da znaci? ...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!!  
    Kao prvo mi nismo bili u ovom sistemu.
    Valter Embarassed 

    To sto pise! Iz ovog sistema nema izlaza...ili ti mislis da novim kreditom mozes vratiti stari...i tako u nedogled!Da li smo mi bili u sistemu ili ne, o tome se moze diskutirati-do privredne refome iz 63 sigurno ne,a onda smo se poceli"prilagodjavati"; bez "prilagodbe" nije bilo pristupa svjetskom (dolarskom) trzistu, a bilo je neophodno ponesto i uvoziti (nismo mogli bas sve sami proizvesti) pa da bi imali koliko-toliko ujednaceni trgovinski bilans,trebalo je i izvoziti.., a izvoza nema bez pristupa svjetskom trzistu-tu se maca ujeda za vlastiti rep! Osim nas, ako te to tjesi, cijeli svijet je uhvacen u "dolarski" sistem(tzv.svjetska valuta), a od tojih "politicara koji vladaju" ne vidim nikoga tko je spreman o tome razgovarati.Usput,vidim da Davos (CH) drzis za politicki centar-sta ce onda bankari tu??? I s kim se je Merkelica
    savjetovala za krize 2008-e, sa Akermanom a on je poznati politicar!
    drugarski pozdrav[/quote]

    Jasno je meni da je celi svet u Kreditu koje Banka za "obnovu i razvoj " deli " oberucke " svima. Nije mi jasno zasto se niko ne brani protiv toga? Cak je i na zapadnoj tv bila osudjivana ta banka. Tako je i pukao onaj mehur od "sapunice" i u samoj americi. Nemogu da shvatim da su polticari tako neinteligentni da to i dalje dopustaju.

    Ocito je da su nama potrebane nove generacije politicara koji imaju malo drugaciju svest. Ako ih nebude ce  cela zemljska kugla "potonuti" samo zbog narcisoidnih politicara koji nevide dalje od svoga nosa. Samo oni zaboravljaju da se sve vraca kao "Bumerang".

    Pa kada mi padne na pamet J.B.Tito i njegova vizionarska politika ( nemoj samo da mi kazes da je i on uzimao kredite ) mi je jasno da je kapitalisticki sistem morao da "likvidira YU".

    Da uzimao je J.B.Tito kredite. Samo kome je on uzimao kredite? Da gradi sebi kucu ili da izgardjuje drzavu?  

    To sto su ljudi koji su trebali da spovedu ispravnu podelu i realizaciju tih kredita, umesto da se ozderavaju po ruckovima sa "strankama" trebali da izgradjuju radnicko samoupravljanje kao sistem i unapredjuju svoje znanje u tom smeru,su izdali tu istu radnicku klasu koja im je obezbedjivala plate svojim radom. Umesto da vrate kredite i vode racuna na povecanje kamata, oni su samo gledali licni interes i tako su unistili najbolji sistem na svatu.

    Jos jedan od dokaza da je birokratija najopasniji ( unutrasnji ) protivnik radnicke klase i napredka jedne drzave.

    To znaci, nije sistem bio kriv, vec drskost i neinteligencija rukovodeceih kadrova u drustvu.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Fri May 16, 2014 1:39 pm

    maro (citat):Sta ovo treba da znaci? ...ali su i oni i mi uhvaceni u sistem iz kojeg nema izlaza!!!  
    Kao prvo mi nismo bili u ovom sistemu.
    Valter Embarassed 

    To sto pise! razgovarati.Usput,vidim da Davos (CH) drzis za politicki centar-sta ce onda bankari tu??? I s kim se je Merkelica
    savjetovala za krize 2008-e, sa Akermanom a on je poznati politicar!
    drugarski pozdrav[/quote]

    Postovani druze Mare, nedrzim ja Davos za centar. Jadni svicarci nisu ni svesni da im se radi o glavi. Jasno se vidi da zapadni svet hoce da unisti Svicarsku neutralnost. Jedino u svicarskoj postoji direktna demokratija. To znaci da sva bitna pitanja za drzavu moraju da idu na ( pred gradjane drzave ) referendum.

    Mada licno smatram da nije uredu da se "tajnost zagarantovan" po svkau cenu odrzi, mi je jasno sta ukidanje ( sto Eu hoce) za svicarsku znaci.

    Valter

    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by maro Sat May 17, 2014 1:55 pm

    [quote="valter"]Druze Maro,
    ja vidim da ti imas vise ciljeve u vidu i nemas puno vremena da se bavis sa prosloscu.
    -Da,imam vise ciljeve,a bavim se prosloscu da bih razumeo sadasnjost!-

    Licno smatram da bez proslosti nema ni buducnosti. Osim toga smatram da su klevete i konstantno negiranje SFRJ samo bacanje "peska" u oci masi.
    A ja smatram da proslosti vise nema,a buducnosti jos nema...postoji samo sadasnjost-da li sam nerealan?I kad nekoga optuzujes za klevetu i negiranje SFRJ onda bar reci gdje,tko i kako je doticni to napravio,pa da te podrzimo,a i da se covjeku da mogucnost da se korigira...moze bit' da se krivo izrazio,jel?

    Neistinto prikazivanje svih dogadjaja. Samo "jednostrano".

    - ako je, po tvom, sve jednostrano,-gdje je tu pravo na razlicito misljenje?Zar samo ti poznajes ISTINU!

    Neznam dali uopste ima potrebe dalje nastavljati. Onaj ko nije bio radnik, nemoze i nece da razume radnicku klasu.

    -Po cemu zakljucujes da ja nisam radnik..mozda ti zvucim kao omrznuti "intelektualac"...oduvjek sam radio u proizvodnji,nikad u birou,a nemam ni i-phone,auto je 11 godina star, ali imam biblioteku...zasto bi radnik trebao biti tupav!

    Prema tome, radnicko samoupravljanje je bilo trn u oku kapitalistickom sistemu. Ponavljam, pogledaj film "tezina lanaca" na youtube. Ako te to uopste i interesuje.Ko je video taj film ( ako vec nije znao i pre ) zna tacno ko je kriv za raspad SFRJ.

    -ja pogledao film i jedino "novo" sto sam saznao da drzave bivse SFRJ sada duguju 180 milijardi, a ja mislio "samo" 80...usput, decko je otprilike godiste mog sina i jedva cekam da mi on "objasni" moj zivot---eto,ja pogledao, a je si li ti procitao "one nase gorke suze"od Srdje Popovica-ako tebe to zanima-ovom prilikom zahvaljujem drugu Tvrtku za link!Ja sam zivio i radio u SFRJ,bio clan radnickog savjeta,potrosio stotine litara benzina sa svojim drugovima iz"50 i neke" u pokusaju da zaustavimo ludilo nacionalizma...eto,priznajem, nismo uspjeli ali smo bar pokusali-nismo se "poklopili" po usima i nemam potrebe da se stidim svoje generacije...priznali smo sebi da smo u manjini, bitka za socijalizam je privremeno izgubljena ali nije rat!

    Mislim da sam bio jasan. Ali ako ti druze Maro smatras da to sve sto je bilo treba da se preskoci i jednostavno da se slavi dan " Evrope" je to tvoje pravo. Kao clan ovoga foruma svako od nas moze da
    iznese svoje stvaove i misljenja.

    -kako covjek moze da preskoci ono sto je vec prozivio...treba li da sve jos jednom prozivim...a sto se tice "ISTINE" ...puno toga sam svojim ocima vidio,pa im ne vjerujem-a nemam ni vremena da se bavim raznim interpretacijama historije raspada SFRJ;prihvacam da
    svatko ima svoju istinu i to mi je dovoljno-"od svega toga sutra nema hljeba"...treba se okrenuti buducnosti...radi djece!!! I sta ja slavim,je stvarno moja stvar!


    To bi bilo to...drugarski pozdrav!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by valter Mon May 19, 2014 10:39 am

    Da se nebi u nedogled prepucavali, evo moj odgovor.

    1.) Bavis se prosloscu. Kojom?
    2.) Pravo na razlicito misljenje postoji i ti ga svakako imas. Ono sto ja primecujem je da sustinu uvek preskaces. I to je tvoje pravo. Svakako je tako puno lakse.
    3.) Sasvim sigurno nisam jedini koji poznaje istinu. To je bas ono sto mene pogadja. Mnog njih poznaje istinu ali malo ko o njoj govori. Zasto? Zato sto gledaju samo svoj interes. Sadasnjost je bitna, nista drugo.
    4.) Ako je sve sto si iz filma izvukao  stanje duga SFRJ nisi dobro video Film. No, tvoje pravo je da interpretiras istinu ( kao i vecin ) onako kako tebi odgovara.
    5.) Moram priznati nisam procitao  "one nase gorke suze"od Srdje Popovica. Mada to nikakve veze sa SFRJ nema cu i to procitati. Zasto da ne.
    Sto se tice rada u SFRJ ti mogu saopstiti da sam i ja bio clan radnickog saveta i radio u komisiji kada se razradjivalo nagradjivanje prema radu. Pa bas zato sto sam bio radnik u SFRJ i to aktivan u svim forumima znam sta je radnicka klasa izgubila raspadom SFRJ. Ja sam takodjer deo te generacije iz 50 i neke i znam da je veliki broj radnika posteno obavljao svoj radni zadatak. Zato i nemogu da prihvatim da je radnicka klasa kriva za raspad SFRJ.

    Ti,druze Maro prihvacas da svako ima svoju istinu. U redu. Ja ne prihvacam svaku istinu, vec samo pravu istinu. Prava istina je da radnicka klasa nije kriva za ono sto se desilo. Krivi su "oni" koji su gledali samo svoje licne interese a ne interese celokupnog stanovnistva.

    Sada ce " Jer ste vi to trazili" biti sluga zapadnim kapitalistima. To je u redu. Ono sto je bilo u SFRJ, to nije u redu.
    To je svacija "istina".

    Posto je ovo Forum YU Pokret, smatram da na njemu netreba da se gleda samo napred.

    Valter

    Sponsored content


    Treći svjetski rat Empty Re: Treći svjetski rat

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Mar 29, 2024 1:59 am