JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

March 2024

MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


5 posters

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by maro Tue Mar 18, 2014 6:24 pm

    Ako stvarno zelimo stvoriti nesto poput Jugoslavije,dakle nesto posebno, nesto sto ne pociva na zakonima kapitala,nego je podredjeno covjeku i njegovim potrebama (dakle-socijalno drustvo) moramo vidjeti sta nam stoji na raspolaganju i kako do cilja! (a sto se mora, nije tesko...)
    Jedno je jasno-ako nam je humano drustvo dostojno covjeka vazno, temelji moraju biti prihvatljivi svakom pojedincu bez obzira na spol, nacionalnost, vjeru,-dakle kao sto smo svi bili prvi dan nakon rodjenja... razlike smo "naucili" kasnije.To bi otprilike mogao biti prvi clan "Ustava".Kao sto novorodjeno dijete ima sva prava potrebna za zivot (istina,prava nisu velika... jedi i puni pelene,kasnije dolazi i pravo na obrazovanje...),tako treba postaviti i elementarna prava pojedinca. Obaveze dolaze tek u obzir kad osoba postane sposobna preuzeti odgovornost;kakvog smisla ima nekome dati u ruke nesto za sta nije sposoban (vidimo iz prilozenog kako to izgleda).Sto se tice ekonomije mislim da samoupravljanju ionako nema alternative, to je jedini "pencilin" protiv izrabljivanja,
    samo bi ovaj put trebalo biti konzekventan do kraja; znaci,radnik bi morao biti stvarni vlasnik sredstava za rad...znaci upisan u vlasnicke knjige. Vec pomalo u svijetu razmisljaju o tome...dobar nacin da se pomiri naizgled nepomirljivo-socijalizam i kapitalizam.U Americi ima vec nekoliko firmi koje funkcioniraju na nacelima samoupravljanja-svaki radnik je ujedno i vlasnik, a sto je zanimljivo-funkcionira super! Naravno da se malo o tome javlja, a znamo i zasto...moglo bi i uspjeti, pa je opasno!
    Ovo je "kratki " uvod u temu...pozivam vas na diskusiju!
    Drugarski pozdrav
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by valter Wed Mar 19, 2014 8:27 pm

    Mada sam u principu za, samatram da se mora istini pogledati u oci. Momentalno je, sa ovim "sastavom" gradjana neostvarivo.
    Ocito je da nasi gradjani prvo mora da se "vrate" u robovlasnicki sistem da bi shvatili da su imali ono bolje. Izvinjavam se ako gresim u oceni, ali cutanje je odobravanja koliko znam. A vecina cuti i dalje.

    Predlazem da se otvori jedna nova stranica sa nazivom ( eventualno ) " Moja domovina" gde bi se sve ono sto mi u stvari poznajemo prenelo na " iphonski" jezik.

    Osim toga mi se sve vise cini da je ujedinjavanje sa sidikatima zapadnih zemalja velika sansa da se nesto promeni.

    U svakom slucaju smo "mi" "bica trece vrste" za vecinu nasih sugradjana. Tako bar sve izgleda kada se proanalizira.

    Vec odavno sam ja rekao, kada do radnickog samoupravljanja oni sa zapada budu dosli ce se moci sprovesti, jer je to "njihov" izum a ne nas. Mada su vec i drugo od nas prekopirali i zbog nase neinteligencije "prodaju" kao svoje pronalaske. Stvarno je frustrirajuca cinjenica nase nesposobnosti da se ujedinimo i stitimo svoje znanje.
    Sve to samo zbog nacionalista i "ovaca" koje samo bleje umesto da ukljuce svoj mozak.

    Valter

    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by maro Fri Mar 21, 2014 5:20 pm

    Iskreno,druze Valtere i mislio sam da ces ti odgovoriti...zahvaljujem ti, ocigledno malo nas ima neku viziju:ako se prisjetimo vremena nakon 2.svjetkog rata kakva je struktura stanovnistva bila...vise od 50% nepismenih, uglavnom ruralnog svijeta...pa opet su cuda stvorili u roku od jedne i po generacije!
    (Usput:Ovi jos nisu stigli sve razvuci,toliko je toga stvoreno!!!)Vazno je ideje tako formulirati da ih svako razumije i da su ujedno za sve prihvatljive; nas narod nije glup...ovi bukaci koji su sada na djelu
    samo su zato dobro vidljivi jer im mediji daju prostora (no to je politika medija...ne dizu nakladu dobre vijesti)-malo si mi previse pesimistican,druze...napraviti cemo mi opet nesto dobro i prije Amera!
    Drugarski pozdrav
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by valter Sat Mar 22, 2014 9:04 am

    maro (citat):Iskreno,druze Valtere i mislio sam da ces ti odgovoriti...zahvaljujem ti, ocigledno malo nas ima neku viziju:ako se prisjetimo vremena nakon 2.svjetkog rata kakva je struktura stanovnistva bila...vise od 50% nepismenih, uglavnom ruralnog svijeta...pa opet su cuda stvorili u roku od jedne i po generacije!
    (Usput:Ovi jos nisu stigli sve razvuci,toliko je toga stvoreno!!!)Vazno je ideje tako formulirati da ih svako razumije i da su ujedno za sve prihvatljive; nas narod nije glup...ovi bukaci koji su sada na djelu
    samo su zato dobro vidljivi jer im mediji daju prostora (no to je politika medija...ne dizu nakladu dobre vijesti)-malo si mi previse pesimistican,druze...napraviti cemo mi opet nesto dobro i prije Amera!
    Drugarski pozdrav

    Postovani druze "maro", mada mi nije sasvim jasno zasto si ocekivao da ti za tvoj tekst zahvaljujem ti mogu saopstiti da sam ja mozda zato postao "pomalo" skeptican jer sam ovde preko deset godina. Ti si sada stigao. Verovatno je to glavna razlika neseg nerazumevanja.
    Licno ti zelim puno uspeha. Samo ti nastavi putem kojim si krenuo, i "ne okreci se sine" i stices tamo gde si krenuo. Neznam samo sa kime. U medjuvremenu nas je na ovoj, a nije bolje ni na drugim internet stranicama, ostalo jako malo.

    Valter study 
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Mar 25, 2014 3:13 pm

    Mladi uglavnom posecuju neke druge forume i tzv drustvene mreze gde se kao druze.
    Za ovu stranicu je potrebno predznanje ili neko licno iskustvo a medju mladima toga nema i svi rade na tome da ga i ne bude
    Mladima su potrebna predavanja na ovu temu ali gde, ko ?
    KNJIGE IH NE ZANIMAJU, ISTORIJU ZNAJU POVRSNO KOJA JE IONAKO PREKROJENA PO MERI DRZAVE U KOJIMA ZIVE.
    Ali nada uvek umire zadnja.
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by maro Wed Mar 26, 2014 5:00 pm

    valter (citat):
    maro (citat):Iskreno,druze Valtere i mislio sam da ces ti odgovoriti...zahvaljujem ti, ocigledno malo nas ima neku viziju:ako se prisjetimo vremena nakon 2.svjetkog rata kakva je struktura stanovnistva bila...vise od 50% nepismenih, uglavnom ruralnog svijeta...pa opet su cuda stvorili u roku od jedne i po generacije!
    (Usput:Ovi jos nisu stigli sve razvuci,toliko je toga stvoreno!!!)Vazno je ideje tako formulirati da ih svako razumije i da su ujedno za sve prihvatljive; nas narod nije glup...ovi bukaci koji su sada na djelu
    samo su zato dobro vidljivi jer im mediji daju prostora (no to je politika medija...ne dizu nakladu dobre vijesti)-malo si mi previse pesimistican,druze...napraviti cemo mi opet nesto dobro i prije Amera!
    Drugarski pozdrav

    Postovani druze "maro", mada mi nije sasvim jasno zasto si ocekivao da ti za tvoj tekst zahvaljujem ti mogu saopstiti da sam ja mozda zato postao  "pomalo" skeptican jer sam ovde preko deset godina. Ti si sada stigao. Verovatno je to glavna razlika neseg nerazumevanja.
    Licno ti zelim puno uspeha. Samo ti nastavi putem kojim si krenuo, i "ne okreci se sine" i stices tamo gde si krenuo. Neznam samo sa kime. U medjuvremenu nas je na ovoj, a nije bolje ni na drugim internet stranicama, ostalo jako malo.

    Valter study 

    Druze Valtere,nisam ja ocekivao da ti meni zahvaljujes,nego ja tebi
    jer si prvi odgovorio, kao sto otprilike uvjek radis...vidim da si jedan
    koji nastoji odrzati komunikaciju;a nisam ja bas ni novi ovdje odavno pratim ovaj forum samo nisam nalazio za potrebno da ucestvujem u prekrajanju i novom interpretiranju historije; previse smo ovdje okrenuti medjusobnom optuzivanju za raspad Juge kao da ce nam to donijeti bolje sutra:vjerovatno je to i razlog zasto se mladi i ne zanimaju za "lanjski snjeg"!Predlozio sam novu temu s namjerom da vidimo kakvo bi to novo drustvo trebalo biti, pa se onda unutar te diskusije mozemo "ocesati" po starim greskama,da ih ne ponovimo.Mislim da je to dobar pristup jer vecina ni tada ni danas nije razumijela temelje JUge:radnicko samoupravljanje,miroljubivu koegzistenciju,bilatralnu saradnju
    bratstvo i jedinstvo...sve to treba "rastabiti" da svatko vidi da ti pojmovi nemaju alternative ako hocemo"Humano drustvo"!
    Drugarski pozdrav
    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by maro Thu Mar 27, 2014 7:22 pm

    Vidim da nitko ne istrcava na teren...pa da nastavim;pokusati cu napraviti nesto kao-ja pitam ,ti odgovaras!Mislim da na taj nacin mozemo dobiti jednu listu "najprihvatljivijih" misljenja koja nam poslije moze sluziti kao podloga za konkretan rad!
    Prvo pitanje:"zajednistvo"-po mom skromnom misljenju ono sto nam trenutno gori pod noktima je pitanje da li je moguce stvoriti drustvo imuno na nacionalizam (ksenofobiju).Ako direktno prevedemo
    "ksenofobiju" kao "strah od stranog..." (stranog ucenja,nacije,vjere i.t.d) vidimo da odgovor lezi u vlastitom obrazovanju;podvlacim vlastito jer dobar ili los obrazovni sistem je samo djelomicno odgovoran
    za vlastito "neznanje"...uvijek postoje mogucnosti za dodatnom informacijom (biblioteke,internet).U tom smislu dajem za pravo drugu Valteru kad kaze da je tesko u ovom "sastavu gradjana" nesto napraviti! Ovdje bih postavio jedno podpitanje:da li su "razlike" medju nama zaista tako velike da nas sprecavaju da zivimo na "zajednickom prostoru,govorimo jednim jezikom,stvaramo dobra koja trebaju i ovima i onima (jer i ovi i oni mraju jesti,piti...) sve ovisi o tome sta stavimo u prvi plan:drzim da ima puno vise zajednickog nego "razlika"...!!!
    Nastavak slijedi...drugarski pozdrav!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by valter Fri Mar 28, 2014 9:19 am

    maro (citat):Vidim da nitko ne istrcava na teren...pa da nastavim;pokusati cu napraviti nesto kao-ja pitam ,ti odgovaras!Mislim da na taj nacin mozemo dobiti jednu listu "najprihvatljivijih" misljenja koja nam poslije moze sluziti kao podloga za konkretan rad!
    Prvo pitanje:"zajednistvo"-po mom skromnom misljenju ono sto nam trenutno gori pod noktima je pitanje da li je moguce stvoriti drustvo imuno na nacionalizam (ksenofobiju).Ako direktno prevedemo
    "ksenofobiju" kao "strah od stranog..." (stranog ucenja,nacije,vjere i.t.d) vidimo da odgovor lezi u vlastitom obrazovanju;podvlacim vlastito jer dobar ili los obrazovni sistem je samo djelomicno odgovoran
    za vlastito "neznanje"...uvijek postoje mogucnosti za dodatnom informacijom (biblioteke,internet).U tom smislu dajem za pravo drugu Valteru kad kaze da je tesko u ovom "sastavu gradjana" nesto napraviti! Ovdje bih postavio jedno podpitanje:da li su "razlike" medju nama zaista tako velike da nas sprecavaju da zivimo na "zajednickom prostoru,govorimo jednim jezikom,stvaramo dobra koja trebaju i ovima i onima (jer i ovi i oni mraju jesti,piti...) sve ovisi o tome sta stavimo u prvi plan:drzim da ima puno vise zajednickog nego "razlika"...!!!
    Nastavak slijedi...drugarski pozdrav!

    Postovani gospodine maro, ovo tvoje prvo pitanje je veoma interesantno. Na to sigurno nije moguce odgovoriti u tri reci.

    Licno smatram da svaka nacija treba da cuva svoje korene. To medjutim ne znaci da netreba da saradjuje sa drugima. Sa tvojom konstatacijom se u potpunosti slazem. Bez nauke ( licne ) nema napredka. Licno vaspitanje se stice u prodici. Da bi se to licno vaspitanje moglo unapredi je potrebno imati uslove za to. Dali kapitalisticki sistem stvara uslove za unapredjenje licne inteligencije ? Samo u onom delu u kom sam sistem ima koristi.

    Na tvoje podpitanje bih odgovorio, licna inteligencija coveka vodi napred ili nazad. U drustvu u kom su ljudi u stanju da ukljuce svoj mozak bi trebalo da bude moguc zajednicki zivot. Ako usporedimo EU i YU je razlika u Sistemu najveca. Sve ostalo je pitanje istorije i naravno vremena koje pojedinac a i drustvo u celini ma da se razvija.

    Licno sam ubedjen da bi situacija bila sasvim drugacija da je kapitalisticki sistem dopustio radnickom smaoupravljanju da se razvija.

    Ako jos nisi video film " Tezina Lanaca" pogledaj i sve ce ti biti jasno. http://weightofchains.com

    Ubedjen sam da je " Bravar" bio na pravom putu. Nazalost smo mi imali vise neprijatelja u "Kuci" nego oko nje. To je kobna kombinacija.

    Usput receno, ja neocekujem niodkoga da mi se zahvaljuje. Ovde sam zato sto smatram da to dugujem svojoj domovini. Nisam ovde da bih stvarao politicku karieru kao neki. No, to je jedna druga "prica".

    Drugarski pozdrav.

    Valter study
    HansJohanbach
    HansJohanbach
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 28
    Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
    Registration date : 2013-05-25

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by HansJohanbach Tue May 20, 2014 9:52 pm

    maro (citat):Ako stvarno zelimo stvoriti nesto poput Jugoslavije,dakle nesto posebno, nesto sto ne pociva na zakonima kapitala,nego je podredjeno covjeku i njegovim potrebama (dakle-socijalno drustvo) moramo vidjeti sta nam stoji na raspolaganju i kako do cilja! (a sto se mora, nije tesko...)
    Jedno je jasno-ako nam je humano drustvo dostojno covjeka vazno, temelji moraju biti prihvatljivi svakom pojedincu bez obzira na spol, nacionalnost, vjeru,-dakle kao sto smo svi bili prvi dan nakon rodjenja... razlike smo "naucili" kasnije.To bi otprilike mogao biti prvi clan "Ustava".Kao sto novorodjeno dijete ima sva prava potrebna za zivot (istina,prava nisu velika... jedi i puni pelene,kasnije dolazi i pravo na obrazovanje...),tako treba postaviti i elementarna prava pojedinca. Obaveze dolaze tek u obzir kad osoba postane sposobna preuzeti odgovornost;kakvog smisla ima nekome dati u ruke nesto za sta nije sposoban (vidimo iz prilozenog kako to izgleda).Sto se tice ekonomije mislim da samoupravljanju ionako nema alternative, to je jedini "pencilin" protiv izrabljivanja,
    samo bi ovaj put trebalo biti konzekventan do kraja; znaci,radnik bi morao biti stvarni vlasnik sredstava za rad...znaci upisan u vlasnicke knjige. Vec pomalo u svijetu razmisljaju o tome...dobar nacin da se pomiri naizgled nepomirljivo-socijalizam i kapitalizam.U Americi ima vec nekoliko firmi koje funkcioniraju na nacelima samoupravljanja-svaki radnik je ujedno i vlasnik, a sto je zanimljivo-funkcionira super! Naravno da se malo o tome javlja, a znamo i zasto...moglo bi i uspjeti, pa je opasno!
    Ovo je "kratki " uvod u temu...pozivam vas na diskusiju!
    Drugarski pozdrav

    Postovani,

    Mislim da nasa situacija ovakva, kakva je, nije zbog toga sto treba menjati ustav, zakonik je vec neka druga stvar koji je postao instrument ljudi koji se bave "desna ruka, levi dzep" poslom. Uglavnom, cak i taj zakonik je dobar ukoliko se pridrzavamo toga, sto u ex-YU osim Slovenije nije neki slucaj. Znaci fali postovanje prema drzavi i sugradjanima, pogotovo kod mladjih (mojih) generacija. Ako zelimo novu Jugu, par puta sam vec ponovio, ne mozemo da udaramo sa temom kao grom iz vedra neba i ne mozemo je nazvati SOCIJALISTICKA. Ime drzave je po mom misljenju glavna njena reklama. Kazite nekome u EU ili SAD socijalizam, kod njih to ide ovako: SOCIJALIZAM = KOMUNIZAM => CCCP => "better dead than the red". Ja bih drzavu nazvao jednostvano (Kon)Federativna Rep. Jugoslavija. A sistem bi smo uredili kako bismo zeleli, bilo da je kapitalizam, komunizam, socijalizam.

    Ukratko, u svetu kao sto ovaj, svet pun spletki, lazi, nepravede, biti posten i iskren upada u oci i ne odgovara pojedincima. Primarna ideja Jugoslavije treba da bude ujedinjenje nasih bratskih naroda, a vracanje u Titov sistem. Krajni cilj treba definisati jasno, i prema njemu ici polako, stepenik po stepenik, jer ako se preracunas i pozelis da preskocis 2-3 stepenika, lako mozes da se okliznes i padnes pogotovo ako si bolestan i slab kao ex-YU drzave.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by valter Wed May 21, 2014 3:14 pm

    avatar
    maro
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Registration date : 2014-03-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by maro Thu Sep 04, 2014 4:06 pm

    Drugovi i drugarice...
    Pokrenuo sam ovu temu jer me zanima vase misljenje o samoupravljanju; po mome misljenju jedinom mogucem drustvenom(i privrednom) uredjenju koje onemogucava medjusobno izrablivanje!A drustvo u kojem je samoupravljanje na snazi je automatski "socijalno/isticko" jer svaki pojedinac upravlja i odgovara za svoje dobro i za dobro svih ostalih u drustvu!Zasto...jer mu inace nema opstanka!Ovo je lako shvatiti i objasniti svakome bio taj obrazovan ili ne-sve se ostvaruje u bazi-onaj tko stvara dobra mora njima i upravljati...tu nema nista tajanstveno i nerazumljivo! A da bi cjelo drustvo funkcioniralo onaj tko stvara materijalne vrijednosti (jer od istih se zivi!?!) mora jedan dio, u obliku   doprinosa, predati drustvu; za skolstvo, zdravstvo,kulturu i sigurnost okvira (Drzave) u kojem se zivi! Licno mi je nevazno kako ce se taj Okvir zvati i tko ce sve ucestvovati...vazno mi je jedino DRUSTVENO UREDJENJE!U samoupravnom drustvu nacionalna,vjerska pa i politicka pripadnost je nebitna jer se ljudi definiraju jedino kroz stvaralcki rad.A kako do toga doci? Prvo treba htjeti,
    a da bi znali sta hocemo moramo malo i diskutirati na temu "Drustva"-kad vecini postane jasno da im nitko nista nece dati ako si sami ne uzmu (...padaj silo i nepravdo) moguce je da se krene i ostvarivanje i stvaranje (SFR) Jugoslavije!
    Pozdrav
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Sep 04, 2014 6:47 pm



    SVE JE JASNO ZAR NE?
    avatar
    Jugos
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 44
    Registration date : 2013-01-16

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Radnici na udaru diljem svijeta...

    Komentar by Jugos Fri Sep 05, 2014 10:40 am

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 71
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by valter Sat Dec 13, 2014 11:46 am

    Onako kako se budete borili za svoja prava, tako ce te i ziveti.

    Valter

    Sponsored content


    Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija? Empty Re: Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Mar 29, 2024 5:39 am