JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Ubuntu - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Ubuntu - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Ubuntu - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Ubuntu - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Ubuntu - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Ubuntu - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Ubuntu - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Ubuntu - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Ubuntu - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Ubuntu - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Ubuntu - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Ubuntu - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Ubuntu - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Ubuntu - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Ubuntu - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Ubuntu - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Ubuntu - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Ubuntu - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Ubuntu - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Ubuntu - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Ubuntu - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Ubuntu - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Ubuntu - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Ubuntu - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Ubuntu - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+4
pobunjeni
Ambra
Internetlija
valter
8 posters

    Ubuntu

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Ubuntu

    Komentar by valter Sun Feb 22, 2009 12:03 am

    First topic message reminder :

    Verovatno ce neko reci, to spada u Programe, da to je tacno, no ja mislim da bi se trebalo malo ozbiljnije pozabaviti ovim Programom.
    Ubuntu je sistemski program, ogranak Linux-a. Postoje nekoliko vrsta ovoga programa. Postoji Ubuntu,Kubuntu, Xbuntu. Ubuntu Studio ........

    Ovaj sistemski program se odlikuje sposobnocu rada i na starijim kompjuterima. To je idealan program za " tanke" dzepove. Ovde (CH) se moze kupiti u listu koji izlazi svakih nekoliko meseci. List kosta oko 20.-Sfr a dvd je u listu sa najnovijom verzijom programa. Malo se razlikuje od Windowsa ali mu netreba nikakva zastita protiv virusa, bar za sada.

    Zato preporucujem svim da probaju ovaj program. Da nezaboravim, mislim da moze cak i da se skine sa internet. Za to je potreban ADSL zbog brzine prenosa i skidanja. Upisite u GOOGLE Ubuntu i videcete sve sto vas zanima.

    Drugarski pozdrav,

    Valter

    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Broj komentara : 917
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Mon Nov 30, 2009 3:53 pm

    Fantastično druže, samo nastavi s radom!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Fri Dec 04, 2009 4:18 pm

    Čuo sam da na Ubuntu OS-u ne rade mp3 file-ovi. I da je nestabilan. :S
    Nisam ništa provjerio, ali možda u skorije vrijeme instaliram Edbuntu na svoj računar.

    Zna li ko šta o Edbuntu-u iz prakse?
    L_U_D_A_K
    L_U_D_A_K
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 29
    Age : 30
    Mjesto : Zenica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Elektro tehnicar racunarste tehnike i automatike 2. razred
    Registration date : 2009-11-29

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by L_U_D_A_K Wed Dec 09, 2009 5:44 pm

    Imenjace Smile mislim da smo o Edbuntu pricali preko MSN-a
    i da stalno ti zaboravim rec... Ubuntu ti je distro (distribucija) Linuxa... a Linux ti je OS... kao sto je Windows pa imas distribucije 3.1,95,98,2000,ME,XP,vista,7...
    u biti Linux tek kad se instalira za malo koju stvar ima podrsku ali pisanjem dvije do tri komande sve dolazi na mjesto cak se mogu pokretat neke .exe aplikacije ako se sve kako treba odradi... sto se tice stabilnosti vjeruj mi najjaci sistem ikad! samo sto moras znat da ga koristis... ako hoces da ga koristis za mozillu i MSN vjeruj mi strasan je... jer ti ne treba nikakvo znanje za to, a za ostalo trebas znat komandnu liniju Linuxa Wink

    sto se tice Edbuntu-a nisam ga koristio al to je distribucija koja ide u rangu sa ubuntu i kubuntu tako da se ne razlikuje neshto extra puno osim sto je najvise namjenjena za ucenje tako da kazem...

    najbolji je Debian ali osnovni... koji dodje na 1 CD-u i nema nishta na sebi samo komandnu liniju i onda se sve dalje instalira... a ako neko ne zeli da cacka toliko ubuntu ili kubuntu je savrsen za njega Wink
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Jan 22, 2010 6:52 am

    Postoavni druze,

    svakim danom sam sve ubedjeniji da je Ubuntu sistem buducnosti. Posebno kada su u pitanju nasi gradjani. Veoma jeftin i dobar. Mozda nije interesantan ( momentalno ) za one koji se bave igricama ali za normalan rad je odlican. Sada je najnovija verzija na mom kompjuterru i mogu reci da sve ono sto meni treba ( Internet, obrada slike, skidanje muzike, stampac ) radi bezprekorno.
    Pa sta covek da pozeli drugo za tako malo novca. Mislim prvenstveno na siroke mase.

    Po meni, bi trebalo na svakom mestu, kao i nasu stranicu i Ubuntu preporucivati nasim gradjanima.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    avatar
    Broker
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 124
    Registration date : 2010-06-25

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Broker Fri Jun 25, 2010 3:50 pm

    valter (citat):Verovatno ce neko reci, to spada u Programe, da to je tacno, no ja mislim da bi se trebalo malo ozbiljnije pozabaviti ovim Programom.
    Ubuntu je sistemski program, ogranak Linux-a. Postoje nekoliko vrsta ovoga programa. Postoji Ubuntu,Kubuntu, Xbuntu. Ubuntu Studio ........

    Ovaj sistemski program se odlikuje sposobnocu rada i na starijim kompjuterima. To je idealan program za " tanke" dzepove. Ovde (CH) se moze kupiti u listu koji izlazi svakih nekoliko meseci. List kosta oko 20.-Sfr a dvd je u listu sa najnovijom verzijom programa. Malo se razlikuje od Windowsa ali mu netreba nikakva zastita protiv virusa, bar za sada.

    Zato preporucujem svim da probaju ovaj program. Da nezaboravim, mislim da moze cak i da se skine sa internet. Za to je potreban ADSL zbog brzine prenosa i skidanja. Upisite u GOOGLE Ubuntu i videcete sve sto vas zanima.

    Drugarski pozdrav,

    Valter


    Registrovao sam se na ovom forumu samo da ukažem da je ovo poprilično sramotno što piše u prvom postu ove teme, a ja sam ga citirao.
    Ako nešto ne znaš ili nisi siguran što se petljaš u to.

    Inače pošto sam i sam levičar a i nacionalista, sve Linux distribucije se mogu na neki način svrstati u levičarske operativne sisteme. Zašto?
    Zato što znanje i pravo na znanje treba da bude besplatno i svima dostupno, to i jesu glavni koncepti Linux, Open Source i GNU/GPL license.
    Mada, osnivači odnosno ne osnivači već začetnici Linux projekta bi se silno naljutili kada bi ovo pročitali. Zašto?
    U SAD je bolje biti masovni ubuca nego komunista ili levo orijentisan. Iz tog razloga je najveći protivnik Linuxa, i najveći robovlasnik današnice Microsoft i pokušao da igra tu prljavu igru da ih proglase za levičare, na šta je recimo Eric Raymond tako burno regovao da je aman opsovao prilikom snimanja dokumentarca Revolucionarni OS, kada su ga pitali da li je Linux komunistički sistem.

    Preporučujem svima da prvo pogledaju dokumentarni film o nastranku Linuxa, Revolucionarni OS, da bi shvatili koliko je to human porojekat, potom probali jedan od mnogobrojnih Linux distribucija, pa tek onda posle par meseci aktivnog korišćenja davali neki svoj sud o istom.

    Koristan linkovi:
    http://sr.wikipedia.org/sr-el/Линукс
    http://sr.wikipedia.org/sr/Револуционарни_оперативни_систем
    http://sr.wikipedia.org/sr/Open_Source
    http://dokumentacija.linux.hr/GPL.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Copyleft
    avatar
    Broker
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 124
    Registration date : 2010-06-25

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Broker Fri Jun 25, 2010 3:53 pm

    Pošto je u ovoj temi najviše zahvaćena Ubuntu Linux distribucija evo jednog članka od mog drugara Simketa, koji govori o značenju reči Ubuntu.

    Ubuntu filozofija

    Ubuntu?!?


    Reč je o humanosti, milosrđu, etici, reč je o osnovnom smislu reči "ljudsko" biće, reč je o onome što bi smo svi trebali biti, reč je o Ubuntuu.


    Šta je Ubuntu?



    Ubuntu je socio-religijsko-filozofski pravac koji vuće korene iz subsaharske Afrike. Najčešće je vezan za Bantu crnce i kulturu. Sama rec Ubuntu potiče iz Bantu jezika (mnozina). Zulu narod ima običaj da kaže "Umuntu Ngumuntu Ngabantu", što znači "da čovek može da postane čovek, samo kroz druge ljude", što je u stvari i esencija Ubuntu filozofije.


    Ubuntu filozofija kaže da je tvoj bol i moj bol, da je tvoje bogatstvo i moje bogatstvo, tvoja sreća je i moja sreća. Osnova je odgovornost i saosećanje, ka drugim ljudima oko nas. Ubuntu je zajedništvo, kolektivnost, osećaj pripadnosti nećemu većem i širem od nas samih. Harmonija ljudskosti i saosećajnosti u cilju izgradnje zajednice, zajednice ljudi, ravnopravnih ljudi po svim osnovama. Naš prijatelj koji pomaže svom prijatelju u nevolji je tada i sam u problemu, mi ćemo mu pomoći da ga prebrodi, a indirektno pomažemo i njegovom prijatelju, tako i mi sami preuzimamo na sebe deo tog bola i patnje, svesno ili ne, nebitno je. Jednostavno čovek ne može da bude ljudsko biće, ako je sam i izolovan. Da bi postao ljudsko biće čovek mora da oseti druga ljudska bića oko sebe, da oseti saosećanje, milosrđe, ljubav, da primi pomoć. Da nauči i shvati važnost davanja i pomoći, jer ako ne daješ deo sebe i ne pomažeš onima kojima je pomoć potrebna, onda nisi ljudsko biće, ne nosiš Ubuntu, odnosno Ubuntu nije deo tebe.


    Svi ljudi su neraskidivo vezani sa ljudima iz svoje blizine. Svi mi imamo prijatelje koji opet imaju svoje prijatelje. Svakodnevno mi pomažemo našim bližnjim i primamo pomoć od prijatelja, naši prijatelji pomažu nama, a primaju pomoć od svojih prijatelja. Tako se stvara jedna velika neraskidiva mreza koju cine jedinke, ljudi. Kroz mrezu se prenose znanja, vestine, ljubav, saosećajnost. Prenoseći znanje na jedinke iz svoje okoline, mi to znanje dalje predajemo kroz njih na njihovu okolinu u kojoj smo mi samo deo, isto tako primamo ono što nam stiže iz najbliže okoline, a to je nešto što je krenulo ko zna odakle. Jasno je da zajednica kao takva nema granica ni krajeva. Pošto su svi ljudi povezani međusobno, onda su i svi ljudi prijatelji međusobno, što direktno što indirektno.

    Oni koji imaju Ubuntu u sebi neće čekati da im neko zatrazi pomoć ili da podeli nešto sa njima. Oni će to uraditi sami. Nelson Mandela je svojevremeno rekao:

    - Ako dođeš u selo, ne treba da tražiš hranu, ljudi će ti je sami dati.

    Smisao je da celokupna zajednica ima napredak, da svima bude bolje, ako je neko oko nas gladan, žedan, postoji nešto što mu nedostaje, onda i naša zajednica nije na nivou na kojem bi trebalo i trpi, svi koji mogu bi trebalo da se potrude da je poprave, ne zbog sebe samih kao jedinki, nego zbog zajednice i sebe kao dela te zajednice.

    Iako koncept Ubuntua nije težak za razumevanje u osnovi, smisao i posledice su dubokosmislene. Međusobna povezanost ljudi, na dobrovoljnoj osnovi bez bilo kakvih materijalnih ili nekih drugih skrivenih motiva je smisao Ubuntua. Ubuntu je davanje, spremnost da se podeli nešto sa nekim drugim, nebitno da li je taj neko nama blizak ili poznat.

    Iako ceo koncept deluje utopistički, nije baš tako. Ubuntu pokret je imao najveće zasluge za ukidanje aparthejda u Južnoj Africi, imao je snažne implikacije na političku scenu cele subsaharske Afrike. Takođe religijski je našao uporište u hrišćanstvu jer je dosta blizak sa nekim gledištima. Dezmond Tutu je dobio Nobelovu nagradu, svojevremeno boreći se baš za koncept Ubuntua, odnosno ukidanje apatrthejda.

    Ne želim da teoretišem nešto dublje i dalje, jer to nije smisao ovog teksta. Želeo sam samo da ukažem na nešto što potiće iz, po nama primitivnog društva, a ima tako univerzalnu veličinu. Na filozofiju koju nisu stvorili moderni mislioci iz "savremenog sveta" kojim se tako divimo svakodnevno na dubokoumnim i univerzalnim mislima. Na filozofiju koja je nastajala vekovima, sa kolena na koleno, bez imena tvorca i onoga koji će sve zasluge na sebe preuzeti. Filozofiju toliko humanu da je to u modernom svetu prosto nemoguće pojmiti. Filozofiju koja je nastala sa čovekom kao bićem tamo negde u Africi kao deo elementarne borbe za opstanak u divljini i koja je deo našeg genetskog koda, koja se još uvek razvija i evoluira kako se razivaja i evoluira ljudsko biće.


    Zašto bi neko pomagao nekome bez razloga ili koristi? To je osnovna antiteza Ubuntua ili malo drugačije rečeno, zašto bi svako od nas bio čovek i ljudsko biće, kada može da bude samo čovek i životinja? Na ova pitanja ja nemam univerzalni odgovor, ali znam da se odgovor nalazi u nama samima, u našim genima, svako od nas bi to trebao da oseti i da vidi.


    Svako od nas bi takođe trebalo da se zapita da li nosi Ubuntu u sebi? Koliko je spreman da pomogne zajednici u kojoj živi? Koliko je spreman da se posveti onima kojima je njegova posvećenost bitna? Koliko je spreman da nesebično podeli sa nekim ono što je sa mukom stekao?


    Modernim jezikom govoreći, Ubuntu znaci biti altruista, čovek koji daje i pomaže bez plate i želje za revanšizmom. Mene lično koncept Ubuntua opisuje u potpunosti i sretan sam sto sam sebe u nećemu našao.Smile


    Autor teksta: Simke
    Preuzeto sa: http://www.mycity.rs/
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Sep 05, 2010 6:49 am

    Upravo zato i preporucujem nasim gradjanima ovaj sistem. Ubuntu je najbolji sistem za sve one koji zele puno da postignu bez prevlikih ulaganja.
    Najnovija verzija Ubuntu 10,4 je u potpunosti uspela. Puno mogucnosti i sve vise opreacija kao sto ih i windows pruza.

    Sve druge varijante ubuntu-a su isto interesantne ali ne i tako "sazrele" kao Ubuntu.U osnovi su sve iste, razlikuju se samo po nekim namenama ( ubuntu studio= za muzicare ) i dizajnu.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty podsetnik

    Komentar by valter Fri Oct 22, 2010 5:47 am

    Zelim jos jednom naglasiti da je Ubuntu sistem koji se kod nas premalo koristi.

    Bas za nase gradjane, koji nemaju bas puno novca koje bi mogli izdvajati za PC je interesantno. Sve legalno a jeftino. Zato preporucujem svima da odu na internet stranice i informisu se o njemu. Licno vise ne koristim ni jedan drugi program.

    Drugaski pozdrav svima

    Valter study
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Mon Oct 25, 2010 12:23 pm

    Ja trenutno koristim piratizovanu verziju Windows 7.
    Probao bih Ubuntu, ali mi previše programa treba za fakultet pa ne smijem rizikovati.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Oct 31, 2010 11:26 am

    Postoavni druze Mirza,
    sada je izasao novi Ubuntu 10.10
    Ako nisi znao, Ubuntu mozes da instaliras pored Windowsa. Prilikom instaliranja te Ubuntu pita dali zelis da bude pored ili da preuzme ceo HD. Tako da mozes da ga koristis i ti. Kada ukljucis PC on automatski pokrene Boot manager i tamo biras dali zeli jedan ili drugi sistem.

    Molim te probaj, videces bices odusevljen. Kada je u pitanju pisanje, sam bas procitao da nema problema komunikacije izmedju poen offica i Offica od Windowsa.

    Idi na forum Ubuntu. Mozes i na nase. Tamo mozes da se raspitas i videces Ubuntu je sistem buducnosti.

    Kao sto mozes da primetis sam ja odusevljen. Koristim ga vec nekoliko godina i svake godine je sve bolji.

    Prvenstveno preporucujem Ubuntu zbog cene. Za svega neikoliko evra dobije se super sistem, koji je kompletan. Normalno je da treba malo covek da se prilagodi ali je lakse od ove nase " Privatizacije".

    Ako imas neko pitanje, slobodno mi napisi.
    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Tue Nov 02, 2010 3:16 pm

    Do kraja ove sedmice bih trebao dobiti internet (pošto sam se preselio i trenutno pišem iz drugovog stana) pa ću tada skinuti Ubuntu i pogledati kako taj sistem diše.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza S.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Wed Nov 03, 2010 6:48 am

    Postoavni druze Mirza,
    procitaj uputstvo za instaliranje Ubuntu-a. Ima puno foruma za Ubuntu i na nasem jeziku. Njega moras naime da skines kao iso i narezes na dvd i tek tada ga instaliras.Moze da se skine i na USB stik.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Wed Nov 03, 2010 10:14 am

    Pogledaću. Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Thu Nov 04, 2010 6:21 am

    Znam ja da ti imas puno obaveza ali bi bilo u tvom interesu da sto pre pogledas. Kada se procita smisao celoga sistema ( Ubuntu ) se vidi da osnivaci imaju dobre pravce kretanja. Kada bi se mene pitali, bih ubacio reklamu za Ubuntu u sve moguce linkove, zato sto su za siroke mase i zato sto su protiv skupih programa koji samo izvlace novac radnicima iz dzepa.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Apr 08, 2011 9:09 pm

    Vreme prolazi, niko se neinteresuje za UBUNTU, mada je besplatan, brz, nije potreban antivrus program. Open office je integrisan. U medjuvremenu je izasao vec UBUNTU 10.04

    Ovo me nekako podseca na SFRJ-u. Svi znaju da je bolje ali ipak svi uzimaju ono sto ameri preporucuju. Lakse je i vec prozavkano.

    Pa dobro neka vam bude. Sta ste trazili to cete dobiti, Windows 8. Skup, sa puno mana, antivirus je potreban i pored svega nestabilan sistem. Nema veze, svi ga koriste pa cete i vi, jer je u vecinskoj upotrebi. U kolonu, jedan po jedan.

    Valter
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by tvrtko Sat Apr 09, 2011 12:35 am

    Jako dobra tema.
    Slobodan softver, GPL softver, besplatan softver, open source softver..
    Ima dosta stvari..Mnoge stvari mogu da se rade u nekomercijalnom, "komunistickom" stilu Wink

    Open source je po mom misljenju dostignuce koje zasluzuje pridjev "komunisticki" Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by valter Sat Apr 09, 2011 5:20 am

    tvrtko (citat):Jako dobra tema.
    Slobodan softver, GPL softver, besplatan softver, open source softver..
    Ima dosta stvari..Mnoge stvari mogu da se rade u nekomercijalnom, "komunistickom" stilu Wink

    Open source je po mom misljenju dostignuce koje zasluzuje pridjev "komunisticki" Smile

    Postoavni druze Tvrtko,
    u svakom slucaju je za preporuku nasim gradjanima, koji uglavnom imaju "tanak" novcanik. Osim toga nema bojaznosti da je nelegalno uoptrebljen software. Zato me cudi da se tako malo nasi gradjani, posebno mladi intereusju za UBUNTU ( Linux ). Samo da spomenem, da Ubuntu ima vise verzija, kao sto je i jedna inatersantna, specijalno za muziace ( Ubuntu studio ) . Najbolje se plasirao na trzistu Ubuntu, zato sto je za siroku primenu ( znaci isto kao i windows ). Informacije za sve zainteresovane ima dosta i na internetu.

    Drugarski pozdrav,
    Valter study
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by tvrtko Sat Apr 09, 2011 12:32 pm

    Tacno je Ubuntu je besplatan,a 80% nasih gradjana koristi nelegalan Windows..tako da im (zasad) dodje na isto Wink
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by valter Mon Apr 11, 2011 1:13 pm

    tvrtko (citat):Tacno je Ubuntu je besplatan,a 80% nasih gradjana koristi nelegalan Windows..tako da im (zasad) dodje na isto Wink

    Dali sad to znaci da sve treba pri tome i ostaviti?? Dali je bolje besplatno legalno ili nelegalno besplatno??

    Valter scratch
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by tvrtko Mon Apr 11, 2011 7:37 pm

    Naravno da ne,ali ako im bude besplatno,teze ce da mijenaj.e sad dolaze licence pa ce biti bolje
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty UBUNTU

    Komentar by valter Fri Apr 12, 2013 5:48 am

    Veoma interesantno je konstatovati da je covek ( ocito ) kao lokomotiva na sinama.

    I pored cinjenice da je UBUNTU besplatan, da je u medjuvremenu postao bolji od Windowsa i Mac-a ( to je moje misljenje ) vecina se i dalje oglusuje i drzi Windowsa kao "pijan plota".

    Izgleda je u kompjuterskom svetu Isto kao i u politici. Moze da se ima bolje, udobnije,sa velikim izborom jezika raznih drzava,ali ne, vecina ljudi se drzi onoga sto masa koristi. Bez obzira dali je to stvarno bolje ili nije?

    http://www.ubuntu.com/ubuntu

    "Covek" je veoma cundno bice.

    Valter scratch
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Fri Apr 12, 2013 8:08 am

    Kad budem još bolje savladao javu, instaliraću Ubuntu da ga isprobam.
    Za sada mi je Win7 neophodan zbog programa koje radimo na fakultetu.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Sat Apr 13, 2013 5:50 am

    Postovani druze Mirza,
    ako nisi znao, UBUNTU se moze instalirati uz Windows. Nakon instaliranja se automatski instalira i botmanager. Kada se ukljuci PC se moze u tom Botmanageru birati koji program zelis da krene.

    Osim toga postoji ubuntu user forum na kome se mogu naci sve potrebne pomoci za uspesan rad.

    https://www.youtube.com/watch?v=iuv-IOisiR4

    http://www.ubuntu-hr.org/wiki/Ubuntu_instalacija

    http://wiki.open.hr/wiki/Instalacija_Ubuntua_10.04_-_Lucid_Lynx_LTS




    Valter study

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Sat Apr 13, 2013 12:49 pm

    Dobro, ubijedio si me. Very Happy

    Instaliraću Ubuntu pored sedmice, pa barem da isprobam taj OS. Al' sam i sa profesorima pričao - rečeno mi je da od Ubuntu najveću korist imaju programeri jer je Ubuntu open-source. Ja još nisam dovoljno stručan da modifikujem jedan OS na tom nivou. Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Ubuntu - Page 2 Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Sun Apr 14, 2013 6:17 am

    Postovani druze Mirza, slobodno isprobaj. Ako budes imao pitanja mi napisi. Neznam zasto neko moze da tvrdi da neko ima korist ako besplano radi. Odnosno, besplatno je za korisnika. Oni svi dobijaju od donatora novac.

    Filozofija UBUNTU-a je da svako, pa i siromah moze da ima racunar. Kako moze to biti profiterski? Software je na skoro svim jezeicima sveta. Zar je to profiterski. AKo jeste nisam ja nesto uklavirio?

    Suprotno je slucaj. Oni koji tvrde da su iz UBUNTU-a profiteri, su sami profiteri i kapitalisti. Ko vise zaradjuje od APPL-A, Windowsa??

    Probaj, informisi se sam ( ne slusaj druge) pa donesi zakljucak.

    Drugarski pozdrav,

    Valter study
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Internetlija Sun Apr 14, 2013 8:06 am

    Nisam mislio na finansijsku korist. Very Happy

    Nego na tehničku. Ubuntu je open-source, što znači da ja kao programer mogu da, kada budem dovoljno stručan, uzmem Ubuntu i reprogramiram neke (ili sve) dijelove da rade neke stvari automatski, ili čak da implementiram potpuno nove funkcije.

    Sponsored content


    Ubuntu - Page 2 Empty Re: Ubuntu

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Apr 19, 2024 5:15 am