JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Za Moderatore EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Za Moderatore EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Za Moderatore EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Za Moderatore EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Za Moderatore EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Za Moderatore EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Za Moderatore EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Za Moderatore EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Za Moderatore EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Za Moderatore EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Za Moderatore EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Za Moderatore EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Za Moderatore EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Za Moderatore EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Za Moderatore EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Za Moderatore EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Za Moderatore EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Za Moderatore EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Za Moderatore EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Za Moderatore EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Za Moderatore EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Za Moderatore EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Za Moderatore EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Za Moderatore EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Za Moderatore EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


4 posters

    Za Moderatore

    Dene
    Dene
    Stariji vodnik 1. klase
    Stariji vodnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 208
    Age : 51
    Registration date : 2009-04-19

    Za Moderatore Empty Za Moderatore

    Komentar by Dene Mon Apr 20, 2009 1:38 pm

    Treba te pod hitno da izbrisete dosta topika pa cak i moje koji zamaraju treba forum da dobije strukturu danas sam par sati sjedio i citao topike na ovom forumu ubitacne su neko ko sastrane cita ima osjecaj da se djeca igraju u basci nemojte me pogresno razumjeti dacu vama sansu da izaberete topike koji su za brisanje a i ja cu vam dati nekoliko topika koje po mome treba izbrisati i drukcije tu temu obraditi ja vidim da vi zelite da nesto postignete ali ovako neide.

    Pozdrav Jovi
    avatar
    maroje
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Mjesto : D
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-05-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by maroje Thu May 21, 2009 5:42 pm

    Hallo
    ma slazem se sto-posto; moderatori ako zadrzite pod Rspravama temu religija ja cu otvoriti temu "Kanabis pro&kontra"
    Pozdrav Svetac Basketball
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Za Moderatore Empty ODGOVOR

    Komentar by valter Fri May 22, 2009 5:52 am

    Postovani Svetac,
    moze biti da ima odgovora koji nisu na visini, pa sta, i u pralamentu poneki polsanici lupaju ko maxim po diviziji pa ih niko ne izbacuje zbog toga. Osim toga ovo nije politicki forum u uzem smislu, ovo je narodni forum, na kome svako ima pravo da kaze svoje misljenje pa se zato ( po mom misljenju ) mora postovati da nisu svi odgovori na "visini". Svaki covek sa svojim odgovorima izrazava svoje misljenje ( i pokazuje nivo svoje inteligencije) sto nemora da znaci da se svi sa time slazu. Zato postoji diskusioni forum. Samo oni komentari koji ekstremno ugrozavaju rad foruma treba da se brisu.
    Birisanje svega onoga sto se nekome licno nesvidja dovodi do veoma ne-demokraskog odnosa na jednom forumu.Upravo zbog takvih ponasanja, danas mnogi forumi vise nemaju posetilaca.
    Zato predlazem svima da dobro razmisla kada daju ovakve predloge.
    Sto se tice religije, smatram takodje da je potrebano ovu temu ostaviti.
    Tema religija je svugde oko nas prisutna i nemoze se " cistiti pod tepih ", to bi nam samo stetilo. U temi religija, se puno moze saznati o nivou inteligencije nasih gradjana uopste. Kako oni gledaju na svet oko sebe i puno sta drugo.

    Prema tome, nije uvek resenje u brisanju. Licno smatram da bi vece aktiviranje tolerancije i razumevanje prema drugima, svima nama puno vise koristilo.

    Razmislite, zasto smo mi na ovom forumu? Da rasturamo ili da spajamo?

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by Internetlija Fri May 22, 2009 11:41 am

    Ja se apsolutno slažem sa Valterom.
    Osim toga, teme koje su nezanimljive i zaboravljene vremenom same odu u zadnje stranice podforuma Rasprave tako da ne uskaču u oči posjetiocu.
    Samo aktuelne, aktivne teme i teme označene kao važne će uvijek i stalno biti na prvoj (eventualno drugoj) stranici.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by Internetlija Fri May 22, 2009 11:42 am

    svetac (citat):Hallo
    ma slazem se sto-posto; moderatori ako zadrzite pod Rspravama temu religija ja cu otvoriti temu "Kanabis pro&kontra"
    Pozdrav Svetac Basketball

    Otvori! Što bi moj djed rekao, BUJRUM! Very Happy
    Možeš (i ne samo ti, nego svi) otvoriti raspravu (i ne samo jednu, koliko god) na koju god temu želiš.
    Ni nebo ti nije granica Wink
    avatar
    maroje
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 12
    Age : 65
    Mjesto : D
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-05-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by maroje Fri May 22, 2009 12:43 pm

    Moj dragi druze Mirza
    znam ja da mogu,ali necu: ako je ovo forum Jugoslavenski pokret onda su mi pitanja vezana uz stvaranje nove Jugoslavije daleko vaznija nego "opijum za narod" (ah, kako je to bilo dobro receno...vidi se iz prilozenog!)Kad nadjem vremena pisati cu nesto na temu "Religija"
    verovatno cu poceti sa starim Egiptom i Ehnatonom(faraon,osnivac monoteizma)i kasnijim interpretacijama...u ostalom i ja kazem;BUJRUM, samo ima nesto s cime se neslazem, ne mislim da su ostali forumi izgubili smisao zbog rigoroznih moderatora nego upravo zato sto su se razvodnili do nepreglednosti!A eto i drug Walter me upozorava da bih trebao biti tolerantniji-prihvatam kritiku i ujedno stavljam do znanja da mi na srcu lezi jedino tema buduca Jugoslavija...to je moja droga!BTW nik Svetac ima istina religioznu konotaciju,ali radi se liku iz romana!
    Drugarski pozdrav svima na forumu
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Za Moderatore Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri May 22, 2009 7:40 pm

    svetac (citat):Moj dragi druze Mirza
    znam ja da mogu,ali necu: ako je ovo forum Jugoslavenski pokret onda su mi pitanja vezana uz stvaranje nove Jugoslavije daleko vaznija nego "opijum za narod" (ah, kako je to bilo dobro receno...vidi se iz prilozenog!)Kad nadjem vremena pisati cu nesto na temu "Religija"
    verovatno cu poceti sa starim Egiptom i Ehnatonom(faraon,osnivac monoteizma)i kasnijim interpretacijama...u ostalom i ja kazem;BUJRUM, samo ima nesto s cime se neslazem, ne mislim da su ostali forumi izgubili smisao zbog rigoroznih moderatora nego upravo zato sto su se razvodnili do nepreglednosti!A eto i drug Walter me upozorava da bih trebao biti tolerantniji-prihvatam kritiku i ujedno stavljam do znanja da mi na srcu lezi jedino tema buduca Jugoslavija...to je moja droga!BTW nik Svetac ima istina religioznu konotaciju,ali radi se liku iz romana!
    Drugarski pozdrav svima na forumu

    Postovani ( ako mi dozvolis) druze "Svetac", je neznam od kada se kreces po www i forumima sa tematikom YU, ja sam oko 11 godina i veruj mi puno toga sam preziveo za to vreme. Mogao bih da napisem puno toga, no najveci deo nasih gradjana nebi voleli citati, to sto bih ja napisao. Zasto ? Zato sto bi svi morali da konstatuju: Mi smo sami krivi, za ovu situaciju u kojoj se nalazimo, a to niko nece da prizna. Kod nas je uvek onaj " drugi" kriv za sve.
    Zato je potrebno nasim gradjanima pruziti mogucnost da dodju ( uz nasu pomoc ) do pravoga sazananja, a to se nemoze postici nikakvom diktaturom vec samo postepeno. Korak po korak. Mada mi je zao, ali to je cinjenica.Sve sto sam ti rekao sam rekao dobro namerno, nadam se da te nisam uvredio.To mi nije bila namera.

    Vec sam rekao, odredjeni broj ljudi se postepeno "poznaje" i mozda je vreme za jedan deo u kome se raspravlja na jednoj drugoj "stepenici". Licno nemam nista protiv. Osim toga sam rekao na [You must be registered and logged in to see this link.] ima mesta za takav nacin rasprave. Dali ovde ili tamo, za mene neigra ulogu, zato sto je za mene vazan put i cilj ostvarenja a ne ko je "glavni " na forumu.

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by Internetlija Tue Nov 30, 2010 8:35 pm

    Druže Valter, zamolio bih te da (budući da imaš jedanaestogodišnje iskustvo) predložiš promjene u cilju optimizacije foruma i izneseš svoje mišljenje o radu istog.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by valter Wed Dec 01, 2010 6:50 am

    Mirza (citat):Druže Valter, zamolio bih te da (budući da imaš jedanaestogodišnje iskustvo) predložiš promjene u cilju optimizacije foruma i izneseš svoje mišljenje o radu istog.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza

    Postoavni druze Mirza,
    u sustini je nacin rada foruma uredu.Kao sto sam vec istakao, mnogi mladi ljudi nemaju pojma o radnickom samoupravljanju pa bi trebalo tezinu preokrenuti na tu stranu. Osim toga se uglavnom raspravlja o manama sistem iz vremena SFRJ-e, treba poceti o onome sto je bilo dobro, zato sto je sustina sistema u tome. Zasto toliko ljudi i dans postuje i druga tita i SFRJ-u kao instituciju?? Zato sto je taj sistem davao mogucnost normalnog zivota svakom gradjanu. Svi gradjani su imali mogucnost da se skoluju. Berluskoni ( Italija ) zeli da ukine puno toga u skolstvu, zasto?? Zato sto je kapitalisticki sistem nezainteresovan da su obicni gradjani skolovani. U kapitalizmu se forsiraju samo oni koji su iz bogatih porodica. To su razlike sistema.
    Trebalo bi pokazati sta je bilo na podruciju Jugoslavije pre drugog svetskog rata a sta je stvoreno nakon drugog svtskog rata( po republikama ). Svak onaj ko je protiv radnickog samoupravljanja, a radnik je, je sam protiv sebe, to opet znaci da nesto nije u redu.

    Zivot je kratak, i po meni svako treba da ima mogucnost da taj zivot zivi kao ljudsko bice. Danas, posebno u kapitalistickim zemljama zive neke domace zivotinje boilje nego neke grupe ljudi. To nije u redu.

    Problem je u tome, sto kapitalisticki sistem zivi na bazii prometa, njega neinteresuje covek, on je samo radna snaga.

    Radnicko smaoupravljanje,socijlaisticki sistem iz SFRJ-e je bio drugaciji i od svih ostalih socijalistickih sistema i od kapitalizma. Zato je po meni ucinjena ogromna steta celokupnoj radnickoj klasi sveta.

    Predlazem da se svi koji to mogu angazuju i skupljau podatke ( na ulici, kod poznanika u bibliotekama ) o zivotu obicnog coveka u SFRJ-i. Rad i praznici su bili u interesu radnika a samim time i gradjana.

    Sistem u sfrj-i su unistili oni koji su zeleli da se licno obogate na racuna radnicke klase. Ni oni medjutim nisu bili u stanju da predvide ove dogadjaje. Nas gradjanin i politicar je bio naivan i "neiskusan" a pored toga je bio " kratkovid". Vecina je zelela demokratiju zato sto su svi mislili, lova do krova a sve ostalo ce biti kao i pre. To nazalost neide, kao sto se danas vidi.

    Ni jedan sistem nije u interesu gradjana, samo onaj iz sfrj-e. Verujte mi,ja sam sada u tom kapitalistickom sistemu a radio sam u SFRJ-i i sasvim jasno vidim koje su razlike. Ne samo ja, vec i radnici u kapitalizmu, samo sto oni neznaju za nista drugo.

    Zato sma odlucio da napravim jednu intetnet stranicu o SFRJ-i na nemackom jeziku. Znam da ce biti jako tezak i dug rad ali se nadam da ce mozda radnicka klasa zapada poznavajuci situaciju u kpitalizmu nesto preduzeti.

    Eto za sada toliko.

    Mlade treba agazovati i upoznati sa stvarnom situacijom iz vremena SFRJ-e, do 1985god.

    Valter study
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by Internetlija Sat Aug 11, 2012 4:18 pm

    To i radim, nekima zbog toga nisam baš drag, al' avaj - desetinama sam promjenio stavove svojim argumentima i jednostavnim svakodnevnim komparacijama. Usputno, kad posvjedočimo sitnoj nepravdi, istaknem kako to tako "nekad nije moglo, ali da u ovakvoj državi sve može".

    Sponsored content


    Za Moderatore Empty Re: Za Moderatore

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 19, 2024 6:08 am