JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+9
HansJohanbach
NecroPsycho
Nenkok
tvrtko
Aleksandar P.
SAMOUPRAVLJAC
Internetlija
Pavle 100%KOMUNISTA
Sofi
13 posters

    OBAVEŠTAVAM SVE!

    Sofi
    Sofi
    Moderator
    Moderator


    Female
    Broj komentara : 109
    Age : 123
    Registration date : 2010-12-10

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by Sofi Sun Dec 12, 2010 8:20 pm

    First topic message reminder :

    Ko god želi učestvovati na ovom forumu može se pridružiti
    ma koje nacionalnosti, ukoliko poštuje pravila ovog foruma.
    Tema ima raznih i neka svako odluči šta mu odgovara .
    Dobrodošli!
    Very Happy

    ZAJEDNO SMO JAČI !




    ___________________________________________________
    Ko nekad krenimo mi neka nas vide svi!!!

    HansJohanbach
    Desetar
    Desetar


    Broj komentara : 35
    Registration date : 2013-05-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by HansJohanbach Mon Jun 10, 2013 10:09 pm

    Ta ajte ljudi raspravljajte malo Smile Napravio sam temu na kojoj mozemo razgovarati o tome! Ajde, ajde, malo da smo vise aktivni inace nista od Juge, ne dajte da ideja zamre! Very Happy
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty NOva YU

    Komentar by valter Sun Aug 04, 2013 5:50 am

    Postovani drugovi,
    ideja kao ideja je dobra. To svi znamo. Pardon, mnogi od nas. Mozda samo oni koji su na forumu. Sad 
    Godine su prosle i pokazale da je "Ubistvo" YU bilo u stvari teroristicki akt protiv svih gradjana ove regije. Licno sam vec vise puta naglasio da je taj cin isto sto i Meteorit koji je izbrisao dinosauruse, kada je u pitanju radnicka klasa sveta.

    Onaj ko je gledao film " Tezina lanaca " zna o cemu govorim. Ko nije, neka pogleda pa ce mu sve biti jasno.

    Kada je u pitanju stvaranje nove YU stvari stoje ovako. Za mene dolazi samo u obzir YU sa radnickim smaoupravljanjem. Sve ostalo bi bilo spradnje sa YU i njenim prednostima kada je u pitanju radnicka klasa. Unapredjenje saradnje medju drzavama je za sada jedino resenje.

    Amerikanci su hteli unistiti sistem u YU a ne YU, zato ce danas podrzati stvaranje YU sa kapitalistickim sistemom.

    Ako ste primetili su ameri i u proslosti prvo unistavali drzave a zatim se pojavljivali u tim istim drzavama kao "prijatelji" koji finansiski "pomazu" ponovnu izgradnju tih drzava. Naravno se to sve odvija pod njihovim nadzorima.

    To znaci, moderno robovlasnistvo se siri svetom uz pomoc amera a malo ko preduzima nesto protiv toga. Politicari vecine zemalja, posebno nasih, su se prodali za "saku dolara".  Sve su deblji, dok neki gradjani kopaju po kontejnerima da nadju nesto za jelo.

    Trezveno posmatrano, je situacija " okupacija " veoma komplikovana. Naj zalosnije od svega je da danasnjoj omladini vise drzava kao drzava i nije bitna. Dok imaju Play Station, X Boks, Nintendo..... a da Smart Fon da nezaboravim. Ostalo im je sve ravno do ......

    Nema se sa kime boriti za promene? Vazno je da imam " JA" za ostale ( " zajedno smo jaci" ) me zabole. Tek kada se te generacije budu nasle u "sosu" ce da shvate sta smo im mi govorili. Tada ce biti sve kasno.

    Zato smatram da je nama danas jedino preostalo da sakupljamo materijale bitne za one koji ce iza nas da pokrenu revoluciju u radnickom pokretu. Radnicko samoupravljanje, Zakon o Uruzenom Radu treba prevesti na sve jezike ( bar Evrope ) sveta. To je ono sto mi danas mozemo.

    To je moje dugogodisnje iskustvo i zakljucak.

    Valter:cheers:


    valter: komentar modifikovan dana: Sun Nov 17, 2013 10:52 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Borba za Jugoslaviju.

    Komentar by Vuk Wed Nov 13, 2013 11:38 pm

    valter (citat):
    Zato smatram da je nama danas jedino preostalo da sakupljamo materijale bitne za one koji ce iza nas da pokrenu revoluciju u radnickom pokretu. Radnicko samoupravljanje, Zakon o Uruzenom Radu treba prevesti na sve jezike ( bar Evrope ) sveta. To je ono sto mi danas mozemo.

    To je moje dogogodisnje iskustvo i zakljucak.

    Valter:cheers: 

    Pozdrav svim clanovima foruma. Nije me odavno bilo iako nisam zaboravio na vas ali obaveze u privatnom zivotu su me sprecavale da budem aktivan. Ali da predem na temu. Valter je na kraju svoje poruke napisao sustinu i to je ono osnovno. Ne smijemo dozvoliti da ode u zaborav 45 godina zivota u jednoj zemlji koja je svima (i istoku i zapadu) smetala zbog nivoa demokratije koji je u njoj postignut. Danasnja zapadna demokratija je "demokratija jedan dan u cetri godine kad narod glasa ko ce mu diktirati zivot do iducih izbora". U SFRJ je demokratija bila 365 dana u godini jer su gradani odlucivali preko mjesnih zajednica a radnici preko zborova radnika. Kad narod opet shvati da demokratija nije glasanje za partije nego da je vladavina (kratia) naroda (demos) onda ce opet se stvoriti uslovi za jednu zajednicu u kojoj nece biti manjine i vecine vec ce svi biti ravnopravni u svim sferama zivota. Toliko za sada od mene. Pozdrav Vuk.
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Nov 19, 2013 11:44 am

    Dobro nam se vratio Vuce. Kako vidis ovde je nastao zamor niko se vise ne javlje. Moguce da je svima sada bolje pa ne zele nista da menjaju. Videcemo!!!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Tue Nov 19, 2013 4:34 pm

    Postovani druze Samoupravljac. Nije nikome bolje, naprotiv svima je dojadilo da se po stoti put ponavljaju. Osim toga nosi i vreme svoje.
    Tokovi dogadjaja se svaki dan menjau i puno toga se promenulo od kada je ova stranica otvorena.

    Moc nase radnicke klase je u medjuvremenu totalno blokirana. Tako da je vecina nasih ljudi ( radnika ) otupelo na dogadjanja oko njega. To je u svakom slucaju pogresno ali je ljudski.
    Osim toga, su nasi neprijatelji u svakom pogledu nadmocni a kao dodatna pomoci na njihovj strani je i "sarenilo ponuda kapitalistickog trzista" sa kojima dodatno zbunjuju radnicku klasu i otupljuju ostricu otpora.

    U medjuvremenu se u njihovim sopstvenim redovima sve vise budi otpor protiv kapitalizma kao sistema.
    Sto je gradjanin inteligentniji se "budi" pre i oseca nepravdu koja ga svakodnevno okruzuje. Dok se nasi gradjani nalaze i dilemi, kupiti ili ne u zemljama zapadne evrope se sve vise gradjana buni protiv preterane industrijhalizacija i rastuce automatizacije.
    Na kraju ce se kod njih doci dao zakljucka da treba da se promenu glavne vodilje u sistemu i uvedu one koje su kod nas unistili.

    Tako ce to biti izvojevana pobeda koja se rodila u kapitalistickom sistemu a ne u samoupravnom radnickom sistemu.

    Kako god da se okrene je nasa radnicka klasa u gubitku. Sve to zato sto su dopustili da ih manipulise jedna "saka" ljudi. Nema nista strasnije od neinteligencije u drustvu. Jos ako se neinteligencija nalazi u vodecim strukturama je propast zagarantovana.

    Nas "slucaj" je skolski primer za to.

    Samo inteligentna radnicka klasa moze da se izbori za svoju poziciju u sistemu i da tu poziciju i stiti kao "zenicu oka svoga". Mislim da je najkasnije u danasnje vreme svima jasno koju vrednost je imala ova recenica izrecena (sada vec) odavno.  Radnicka klasa, kojoj je vodilja bes, mrznja i osveta nema niti uspeha ni buducnosti. Takvo stanje ide u prilog samo onima sa "druge strane". Zato i dalje sipaju "ulje" na vatru cim se malo situacija smiri. To odrzava "isto stanje isto odstojanje".

    Valter:study: scratch
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Nov 22, 2013 8:05 pm

    Voleo bih kada bih ti mogao reci nesto drugacije, nesto sa cim bi ti se suprotstavio i rekao kako nisi u pravu ali to ne mogu jer to je surova istina koju za sada ne mogu i ne mozemo promeniti. Sta ima gore od toga kada su ti ruke vezane. Omladina nam je jako inteligentna i pametna ali vlasti sve cine da im daju hleba i igara i tu se sve zavrsava.

    Promene jednom moraju doci nazalost za mnoge ce biti kasno je im zivot prolazi radeci kao sluge bez svojeg Ja. Da rad mogu prodati i od toga casno ziveti ne bilo zlo ali to je ocigledno za ogromnu vecinu nemoguce.
    Uciti, uciti i samo uciti...study 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Sat Nov 23, 2013 7:26 am

    Druze Samoupravljac.
    Kapitalisticki sistem postoji vec dugi niz godina. Kapitalisticki sistem ima strucnjake koji nista drug nerade nego istrazuju psihu "kupca". Mi to sve radimo u "vasem" interesu, kako bi vam mogli jos vise ponuditi. To je njihova prljava deviza. Ustvari sa time otupljuju mozak ljudi, koji na taj nacin, jer im je sve vise ( jednom delu ljudi ) servirano na tacni pa manje moraju sami da misle. Ako si primetio ( verovatno da jesi ) su i nasi naslednici vec pogodjeni i zarazeni tim "trzisnim" razvojem. Koja mlada zena zna da kuva kako treba? Koji mladi covek danas ide peske ili vozi bicikl? Zasto sve to. Samo da bi se "drugima" dokazalo da je pojedinac bolji od svih ostalih. Zivi se samo za "ulicu" umesto za sebe.  Sve dok je tako, se nece nista naboolje promenuti. Samo osecaj za zajednistvo moze nesto promenuti. To je veoma tesko u danasnjim trzisnim uslovima.

    Tek kada se desi neka velika nesreca, kao ona na Filipinima probudi ljude. Ne zelim tako nesto nasim ljudima, ali je nazalost nasa novija istorija pokazala da je to cinjenica. Danas svako gleda samo svoj licni interes. To je upravo ono sto kapitalisticki sistem i zeli. Na taj nacin je lakse manipulisati ljudima.

    Mogao bih sada da pisem jos dugo dugo, ali sta to vredi. Mladi ne zarezuju to ni za crno ispod nolkta, a stariji to i tako znaju.
    Osim onih koji svoju decu jos i uce da mrze druge. U sustini je to nasa najveca tragedija. Stariji ( koji su odrasli u blagostanju i dobili sve od radnickog samoupravljanja ) uce decu onome, sto se danas vidi na ulici. Koja je to ironija zivota i sustina nase tragedije. No, i to vec svi znaju. Znaci, zasto se ponavljati kad i tako svi sve znaju.


    Jos malo pa je nas praznik 29. 11. Zelim svima koji postuju tradiciju i slave ovaj dan, da ga u veselju proslave.

    Drugarski pozdrav

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Nov 23, 2013 11:54 pm

    Srecan Dan Republike 29.11 zelim svim Yugoslovenima. Da ga provedu u radu ali u miru, dostojanstvu i veselju. Ziveli!!!cheers santa 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Sun Nov 24, 2013 9:19 pm



    valter: komentar modifikovan dana: Mon Nov 25, 2013 5:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Mon Nov 25, 2013 5:16 pm

    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Neaktivnost

    Komentar by Vuk Tue Nov 26, 2013 4:02 pm

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Dobro nam se vratio Vuce. Kako vidis ovde je nastao zamor niko se vise ne javlje. Moguce da je svima sada bolje pa ne zele nista da menjaju. Videcemo!!!
    Ja ne znam kako je drugima ali ja od posla nemam vremena ni da posteno spavam pa tako da ne stizem ni za kompjuter da sjednem. U kapitalizmu je kako sigurno i sam znas radno vrijeme 8 sati ali sa pauzama i svim ostalim ostajes na poslu i do deset sati. Kad dodes kuci vec si umoran a i pao je mrak pa ti ne preostaje nista drugo vec da sjednes malo sa porodicom i onda na spavanje Sad
    HansJohanbach
    HansJohanbach
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 28
    Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
    Registration date : 2013-05-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by HansJohanbach Fri Nov 29, 2013 4:50 pm

    Vuk (citat):
    SAMOUPRAVLJAC (citat):Dobro nam se vratio Vuce. Kako vidis ovde je nastao zamor niko se vise ne javlje. Moguce da je svima sada bolje pa ne zele nista da menjaju. Videcemo!!!
    Ja ne znam kako je drugima ali ja od posla nemam vremena ni da posteno spavam pa tako da ne stizem ni za kompjuter da sjednem. U kapitalizmu je kako sigurno i sam znas radno vrijeme 8 sati ali sa pauzama i svim ostalim ostajes na poslu i do deset sati. Kad dodes kuci vec si umoran a i pao je mrak pa ti ne preostaje nista drugo vec da sjednes malo sa porodicom i onda na spavanje Sad
    Tako je, a tako i treba da bude, ko nas j*be, tako da se izrazim, jer nismo se borili za ono sto nam je ostavljeno. Bili smo lepo ususkani, pa kad je udario vetar i dosla prva zima, a mi ne umemo da se snadjemo, e tako, sta se sada zalis, a? Ko te šiša čoveče, budu idiot i radi, budi mali, beznačajan. Ja samo cujem kukanje, a niko nista ne dela. Ja sam sebe proglasio u školi za Jugoslovena, uprkos podsmehu drugova i nekih profesora, i sve što budem uradio u životu, a nameravam dosta toga da uradim, uradiću za moju domovinu, Jugoslaviju. Radiću na tome da budem samostalan, a ne da radim ko konj za nekog pedera 8 sati za 900e (prosecna plata SI u Srbiji). Vi kako hocete, ako necete da delate, onda cutite, nemas snage da podignes pes i pokazes zube, onda cuti dok si bicevan. Nema rasprave, nema nicega, i da mi niko ne kaze: porodica, ovo ono. TREBA SAMO JEDNA GRUPA DA VIKNE, DA DREKNE i eto nas! Ne vredi vise braco, treba da se organizujemo u grupe i da se uclanjavamo SVI u stranke i da ih sabotiramo, da napravimo ponovo JEDNU PRAVU SOCIJALISTICKU STRANKU.

    Moja ideja novog sistema:

    *Svakome je pruzena SANSA za obrazovanje, da bude najbolji, sve zavisi od njegovog rada, ako nece, ko ga j*be, niko nece biti napusten, osim ukoliko on ne zeli pomoc.
    *Uspesnim ljudima, citajte USPESNIM, ne lopovima, ostaviti rezultat rada njihove porodice, a ne krasti im zemlju
    *Ni jedan covek, ne sme izrabljivati drugog - glavna crta kapitalizma
    *8 sati rada (skole), 8 sati spavanja, 8 sati za druge stvari
    *Niko ne sme biti ponizavan, omalozavan na osnovu nacionalne pripadnosti, rase, religije.
    *Huligane, za koje se ispostavi da su namestili stetu nekome (recimo grafiti itd.) istuci na mestu, poniziti, i naterati ih da plate obnovu iz svog dzepa, da okreci tu kucu CELU, i kucu pored kao znak dobre volje.
    *Ukoliko huligani nekog istuku na ulici, skinuti ih gole i lemati pendracima, terati ih da trce bosi po sljunku.
    *Ministra ili pripadnika vlade, za koga se ispostavi da je namestio stetu drzavi, skinuti golog, i ostaviti ga da visi ispred skupstine 24 sata, bez hrane (vode ima 2l pa neka reasporedi) - ovo je znak do cega bi doveo svoj narod zato sto je krao
    *Onome ko primi mito, oterati sa posla, na 5 godina

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Fri Nov 29, 2013 6:02 pm

    Postovani HansJohanbach.

    Ti si mlad i pun si elana. Zelis puno toga ostvariti. To je dobro.
    Zelim ti samo reci da je drug Vuk isto jedan od tih. On je uz nas nekolcinu ( svrati na vukovu stranicu ) bio spreman da se bori. On je samo opisao sta ga svakodnevno ceka, posto svi cute. " Jedna lasta ne cini Prolece".
    Nazalost je mlada generacija
    ( verovatno tvoja ) vise zainteresovana za X-Box, Play Stationes i Nintendo, nego za ono o cemu si ti pisao. Samo ti nastavi i dalje tako, pa ces mozda "probuditi" ostale tvoje vrsnjake. Pokusaj da im, uz pomoc zdravog razuma objasnis, zasto ti tako mislis.

    Istakao sam da je sve to moguce samo sa gradjanima koji su uz "tebe". Ni Josip Broz nebi nikada naparvio novu Jugoslaviju da je imao ovakve gradjane iza sebe. Sa takvom "podrskom", nemoras da trazis neprijatelje. Sto rece jedan: " Mi njima podrsku, oni nama drsku".

    Nivo inteligencije je odlucujuci faktor za uspesan napredak jednoga drustva. Danas taj odlucujuci faktor nazalost nedostaje u drustvu. Najzalosnije je to ( kao sto si i ti napomenuo ) sto su Jugoslaviju ( uz pomoc "velikog brata" ) ubili bas oni koji su od te iste drzave bili skolovani. Koja je to ironija. Umesto da unapredjuju sistem oni ga unistavaju. To mu dodje, kao kada bi ti ( ili ja ) svu svoju imovinu poklonio "nekome" i isao da budes-(budem )  podstanar. Dali tako nesto moze da ucini neko ko ima mozga u glavi? To moze samo da ucini ( i to ne samo jedan ) neko ko nije uopste razmisljao o posledicama . A to znaci da je "taj" neko gledao samo "uske " interese nemareci ni za crno ispod nokta o uzaludnim zrtvama. Dali je potrebno ocenjivati takve ljude? Mislim da nije. To je ona poznata recenica: " Mi idemo da se bijete protiv neprijtelja. Neki od vas ce i da poginu, a neki, cemo i da se vratimo". Ta recenica govori o ozbiljnosti shvatanja situacije odredjenog govornika.

    Sada je "vreme plakanja" za vecinu, dok je za jednu saku ljudi vreme " uzivanja". Kao sto si i sam napomenuo, pa kada ste "vi" to trazili, uzivajte sada u tome.

    Mozda ce jednoga dana gradjani shvatiti nese reci, a mozda i nece. Ovako ili onako, zivot ide dalje. Samo kako ide dalje, ee to je drugo pitanje.

    Svaki narod ima onakvu vlast, kakvu i zasluzuje. Narod u demokraciji bira vlast, pa kako bira tako i "uziva".

    Zivela demokratija.

    Valter
    HansJohanbach
    HansJohanbach
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 28
    Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
    Registration date : 2013-05-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by HansJohanbach Fri Dec 06, 2013 8:58 pm

    Demokratija je najgori oblik vladavine po Aristotelu.

    Upravo nas je ona sada dovela do propasti. Demokratija je sklona izopacenosti i zloupotrebi, NARODU ne treba dati vlast. Vlast treba da bude u rukama NAJBOLJIH (=oligarhija). Zasto? Ovaj primer je tipican za nas, narod je zaglupljen koje kakvim rijatili show-ovima, glupostima, narod je izgubljen nema ko da ga vodi.

    Drzava se zloupotrebljava na sve moguce nacine, svi odjednom traze neka prava, a pljackaju i ono malo sto je ostalo. Mi smo u krajnjoj fazi demokratije i to zbog sledeceg:

    1. Zakoni se nepostuju i taj trend se polako povecava
    2. Mladi rade kako im je volja, zarad svoje slobode unistavaju tudju
    3. Elita je korumpirana

    Sledeca faza ako se nastavi ovako je neminovna. Kazem KRAJNA FAZA demokratije, PRVA FAZA anarhije.
    HansJohanbach
    HansJohanbach
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 28
    Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
    Registration date : 2013-05-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by HansJohanbach Fri Dec 06, 2013 9:01 pm

    Inace za sve zainteresovane preporucujem:

    https://www.youtube.com/watch?v=8Zq4f6WYmHU - Revolution: An Instruction Manual

    Verovatno cete pored ovog videa hteti da pogleda te i ostale slicne da vam bude jos jasnije!

    Zivela Revolucija Very Happy

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Sat Dec 07, 2013 11:44 am

    HansJohanbach (citat):Demokratija je najgori oblik vladavine po Aristotelu.

    Upravo nas je ona sada dovela do propasti. Demokratija je sklona izopacenosti i zloupotrebi, NARODU ne treba dati vlast. Vlast treba da bude u rukama NAJBOLJIH (=oligarhija). Zasto? Ovaj primer je tipican za nas, narod je zaglupljen koje kakvim rijatili show-ovima, glupostima, narod je izgubljen nema ko da ga vodi.

    Drzava se zloupotrebljava na sve moguce nacine, svi odjednom traze neka prava, a pljackaju i ono malo sto je ostalo. Mi smo u krajnjoj fazi demokratije i to zbog sledeceg:

    1. Zakoni se nepostuju  i taj trend se polako povecava
    2. Mladi rade kako im je volja, zarad svoje slobode unistavaju tudju
    3. Elita je korumpirana

    Sledeca faza ako se nastavi ovako je neminovna. Kazem KRAJNA FAZA demokratije, PRVA FAZA anarhije.
    Postovani Hans Johanbach,
    u potpunosti se slazem sa tvojom konstatciom. Na zalost to nije dovoljno. " Demokratija" ima strucnjake koji nista drugo nerade, nego ispituju ponasanje coveka. Na taj nacin, pod izgovorom " Mi cinimo sve u vasem interesu" ga kljukaju sa onim sto se njemu=coaveku dopada i skrecu paznju sa bitnih problema u drustvu. To konzumsko ponasanje vecine ljudi je veoma tesko promenuti. Bar za sada.

    Pored toga je nivo inteligencije odlucujuci faktor u pokretanju inicijative. Sve dok masa ne shvati da samo zajednickim snagama moze nesto da se promeni, nema pomaka sa mesta. Velike sile veoma dobro znaju zasto su podrzavele uvodjenje "demokracije na nase teritoije. Nazalost nasi ljudi to nisu znali ili su bili zaslepljeni laznim sajem toga zapadnjackog zivota. Sada niko nema hrabrosti i da stane pred gradjane i kaze da je sve bila velika greska.
    Stara poslovica kaze, dok se dvoje svadjaju raduje se treci. U nasem slucaju je taj treci zapad sa "demokratijom".

    Valter scratch
    kopinic
    kopinic
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 16
    Age : 52
    Registration date : 2013-12-16

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by kopinic Sat Dec 21, 2013 3:52 am

    Aleksandar P. (citat):A zasto bi svi ovde morali voleti komunizam?
    Ja sam Jugosloven i ponosim se time, ali nisam komunista.

    Bojim se da to jedno bez drugog ne ide .Jugoslavija I demokratija nikad nisu bili prijatelji. Nama treba cvrsta ruka ili kao rezervna opcija , da budemo slugani tudjincima.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Thu Dec 26, 2013 12:22 pm

    Aleksandar P. (citat):A zasto bi svi ovde morali voleti komunizam?
    Ja sam Jugosloven i ponosim se time, ali nisam komunista.


    Gospodine Aleksandre P,zasto si ti za Jugoslaviju? Dali si Kapitalista ili si neupucen u celokupnu situaciju kada je u pitanju "demokratija". Osim toga,

    Jugoslavija nije bila komunisticka zemlja. Jugoslavija je bila Socijalisticka. To je sustinska razlika izmedju Jugoslavije ( SFRJ ) i svih ostalih "Komunistickih" zemalja u okruzenju. Upravo ta specificnost je i bila trn u oku Kapitalistickom "Demokratskom" sistemu.

    Svima, koji zele vise znati o sistemu u SFRJ, neka pogledaju na forumu SFRJ4ever.forumieren.de

    Posebno interesantan je ZUR = Zakon o Udruzenom Radu.

    Svak onaj ko poznaje zakon i stvarni zivot iz vremena SFRJ, zna da je to bio najdemokratskiji sistem na zemljskoj kugli.

    Sasvim sigurno je bilo dosta toga sto je moglo i trebalo unaprediti. Za to je trebao visok nivo inteligencije svkog pojedinca u drustvu.
    Nivo inteligencije radnicke klase nazalost nije imao vremena da se skoluje i shvati sta ima u rukama( koji sistem). Tu naivnost radnicke klase su iskoristili oni koji su postepeno "ubijali" YU. Kada se jos zna da su u tom "ubistvu" ucestvovali i oni koima je ta ista YU = radnicka klasa, placala i davala im stanove da cuvaju taj sistem postaje veoma brzo jasno zasto se sve ovo dogodilo.

    Radnicka klasa nije imala sansu pored tako snaznog neprijatelja. Taj unustranji "neprijatelj" je dobijao sve moguce pomoci od " velikog brata" ( pogledaj film "Tezina Lanaca" YOU TUBE ) kako bi sto bolje obavio svoj posao.

    Kada je u pitanju vise Partiski sistem, se postavlja pitanje koje prednosti ( iz dosadnjeg iskustva ) on stvarno gradjanima jedne zemlje donosi?

    Za sada toliko.

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Dec 26, 2013 6:56 pm

    Predlazem svima koji su clanovi foruma kao i svim buducim clanovima da najpre pogledaju film "Tezina lanaca" pa da se tek onda ukljuce u diskuiju. Film mnogo toga objasnjava.Tu su i uzroci i posledice svega sto nam se desilo kao i ono sto ce se desiti ako se nesto sustinski ne promeni. Najpre u nasim glavama.

    Srecna Vam Nova 2014.
    Ucinimo nesto dobro za nasu decu. study  study  study 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Fri Jan 24, 2014 2:24 pm

    kopinic (citat):
    Aleksandar P. (citat):A zasto bi svi ovde morali voleti komunizam?
    Ja sam Jugosloven i ponosim se time, ali nisam komunista.

    Bojim se da to jedno bez drugog ne ide .Jugoslavija I demokratija nikad nisu bili  prijatelji. Nama treba cvrsta ruka ili kao rezervna opcija , da budemo slugani tudjincima.

    Postovani druze kopinic, neradi se ovde samo o " Nama treba cvrsta ruka ili kao rezervna opcija , da budemo slugani tudjincima."

    Svak onaj ko malo mozga ima u glavi jasno vidi u kom pravcu se sve u Evropi krece.
    Kratko receno " Hitler je pobedio".
    Prema tome, mi moramo uzeti svoju sudbinu u svoje ruke. Kada to kazem zelim time reci " Mi" svi. Jedino sa organizovanim nastupom se nesto moze uciniti. Nadam se da ste pratili dogadjaje u Ukraini. i videli da se samo sa jakim i jasnim nastupom moze nesto postici. Takav nastup se moze samo sa ljudima ostvariti kojima je jasno sta znaci rec "Zajedno".

    Ako se na forumima moderatori samo bore za vlast na forumu, da su oni ti koji odredjuju sta ce da se pise a sta ne se nemoze stici daleko. Potrebni su ljudi sa malo sirim pogledima. Nije dovoljno videti samo "ispred" svoga nosa.

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by Internetlija Tue Mar 04, 2014 6:19 pm

    Pozdrav i od mene!

    Mislio sam da je forum umro, i drago mi je da nisam u pravu. Smile
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Wed Mar 05, 2014 1:15 pm

    Pa gde si ti? Sta se radi u Bosni ima li pomaka?
    Kao sto vidis jos smo tu!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Wed Mar 05, 2014 3:05 pm

    Nebi ni bilo cudo da je umro. Posto su nasi ljudi ( vecina ) izgleda vec "mrtvi" ( u prenosnom znacenju ) jer su se predali "demokraciji".

    Toliko vremena je proslo a masa kao "ovce" i dalje cuti. Najavaznije je da se ima I Phon i tome slicno. Ostalo nema veze.

    Znaci, " jer ste vi to trazili" ce tako i biti. Sada svi imaju "demokraciju" i neka i dalje uzivaju u njoj.

    Sto se mene tice je sve jasno. Odoh u vrt, da zalijem ono sto ce da mi pruzi bar malo utehe i skrene mi ( bar za kratko paznju) od cinjenice da smo stvarno zasluzili ovo sto imamo. Onaj ko ovako konstantno negira sam sebe i svoju istoriju nemoze bolje da prodje u zivotu.

    Valter Embarassed 
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Wed Mar 12, 2014 10:13 am

    U pravu si. Na zalost i jaodoh na posao u kapitalisticki sistem, mora se preziveti kako tako. Sad 
    avatar
    Jugos
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 44
    Registration date : 2013-01-16

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Link

    Komentar by Jugos Mon Apr 07, 2014 11:23 am

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by valter Sat Apr 12, 2014 6:48 pm


    Druze Jugos, mogao si jos koju rec napisati. Tu Adresu mi vec odavno poznajemo.

    Na primer, sta ima novoga na toj stranici?

    Valter study 

    Sponsored content


    OBAVEŠTAVAM SVE! - Page 2 Empty Re: OBAVEŠTAVAM SVE!

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun Apr 28, 2024 7:31 pm