JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Similar topics

    Login

    Zaboravljen password

    Anketa

    Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

     
     
     

    Rezultati

    Latest topics

    » DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

    » Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

    » Izgubljeni drugovi
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

    » PRAZNICI
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

    » BEZ DLAKE NA JEZIKU
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

    » Zdravo! Ja sam Dejan!
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

    » Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

    » LALA U PEKARI
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

    » Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

    » TEZINA LANACA
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

    » LINUX MINT
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

    » 29.Novembar-Dan Republike
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

    » "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

    » Draga moja domovino
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

    » Evropska Unija
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

    » PROJEK ROSETTA
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

    » Cestitke i pozdravi
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

    » " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

    » OBAVEŠTAVAM SVE!
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

    » Ubuntu
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

    » Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

    » Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

    » JUCE DANAS SUTRA
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

    » Evo nesto interesantno
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

    » Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
    Sta nam donosi ulazak u EU ?! EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

    May 2024

    MonTueWedThuFriSatSun
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Calendar Calendar

    Preporučene stranice

    free forum
    free forum
    free forum
    free forum
    free forum


    +4
    SAMOUPRAVLJAC
    walter
    ExOduS
    Sofi
    8 posters

      Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Sofi
      Sofi
      Moderator
      Moderator


      Female
      Broj komentara : 109
      Age : 123
      Registration date : 2010-12-10

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by Sofi Tue Dec 14, 2010 12:31 pm

      Siromaštvo - pretnja za 116 miliona ljudi u EU


      BRISEL -

      Siromaštvo ili socijalna isključenost pretnja su za 116 miliona ljudi u Evropskoj uniji, pokazali su podaci evropske statističke agencije Evrostat. Podaci su rezultat istraživanja "Prihodi i uslovi života u Evropi", sprovedenog tokom 2008. godine, a objavljeni su povodom završetka Evropske godine borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti, prenele su agencije.

      Prema strategiji za 2020, EU bi trebalo da smanji broj ljudi kojima preti siromaštvo ili socijalna isključenost za najmanje 20 miliona. Istraživanje je pokazalo da je u 2008. siromaštvo bilo pretnja za 81 milijun ljudi (17 odsto populacije EU), čiji je prihod bio manji od nacionalnog praga siromaštva.

      Problem je bio najveći u Letoniji (gde ih je bilo 26 odsto), Rumuniji (23) i Bugarskoj (21 odsto), a najmanji u Češkoj (9 odsto), Holandiji i Slovačkoj (11 odsto). Ozbiljnom materijalnom oskudicom pogođena su bila 42 miliona ljudi koji nisu mogli da plaćati račune, da poseduju automobil ili telefon.

      Najviše takvih bilo je u Bugarskoj (41 odsto) i Rumuniji (33), a najmanje u Luksemburgu, Švedskoj, Holandiji, Danskoj i Španiji (manje od tri procenta). Osim toga, 34 milio ljudi živelo je u domaćinstvima u kojima su odrasli radili manje od 20 odsto svog radnog potencijala u poslednjih godinu dana, najviše takvih bilo je u Irskoj (14 odsto), Mađarskoj, Belgiji i Nemačkoj (12), a najmanje na Kipru (četiri odsto), Luksemburgu, Letoniji, Litvaniji, Slovačkoj, Estoniji i Švedskoj (pet procenata). Najmanje jednim od tih tri kriterijuma pogođeno je bilo 116 miliona ljudi, ili gotovo četvrtina populacije EU.


      Podelite vase misljenje sa nama . Smile
      ExOduS
      ExOduS
      Vodnik
      Vodnik


      Male
      Broj komentara : 63
      Age : 34
      Mjesto : Vukovar - Rijeka
      Političko opredjeljenje : Socijalist
      Registration date : 2010-10-28

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by ExOduS Wed Dec 15, 2010 4:15 pm

      Odlicno, svi u Njemacku! Cool

      EU tek treba postat funkcionalna. Sama Unija je neefikasna, drzave odbijaju provest zakone, vojska drzave radi po svom, zastupa Uniju samo kad njima odgovara.

      To nije jedinstvno, to je ujedinjenje iz osobne korisiti, novčane.

      Nadam se da ce EU to nadici te se okreniti covjeku kao biću, uostalom ulaskom svih zemalja ex SFRJ stvorit ce s Jugosfera koja realno vec postoji i svake godine jaca sve vise.

      Kapitalizam nije poput Samoupravnog sustava, ovaj se bazira na novcu dok se drugi bazira na covjeku da mu osigura potrebne stvari.

      Mozda bi se Unija mogla 'preobratiti'? Jednim velikim dogadjajem EU ce biti uzdrmana, njeni stanovnici ce izgubiti pouzdanje u nj. Kao velika 'drzava' kakva je zamisljena pocet ce se raspadat i ako se ne raspadne ili barem ne do kraja to je sansa za pocetak sirenja Samoupravnog sustava.

      Jok, svasta pricam, nece upaliti, ne tako Sad
      walter
      walter
      Mlađi vodnik
      Mlađi vodnik


      Male
      Broj komentara : 43
      Age : 56
      Registration date : 2011-03-07

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by walter Mon Mar 21, 2011 11:24 am

      EU kao i njena predhodnica EEZ su stvorene iskljucivo da bi se pod kontrolom drzali Sloveni na istoku .Najveca potencijalna sila u Evropi su Sloveni i vec vise vekova prete da ugroze Germansku i Romansku dominaciju. Nazalost propusten je veliki broj prilika da se citav slovenski korpus homogenizuje i pocne da deluje u korist vlastitih interesa .Za to smo najvecim delom krivi mi sami ali su uglavnom krive istorijske prilike koje su opet krojene na zapadu.Najveca tragedija za panslovenski pokret desila se u trenutku kada je podeljena hriscanska crkva .U tom trenutku se u slovensko bice uvukao crv razdora koji ga nagriza i dan danas.Zato me ni malo ne cudi sto je najveci pobornik ekumenizma ili ti ujedinjenja istocne i zapadne crkve bio prvi slovenski papa u istoriji Karol Vojtila ili ti Ivan(Jovan) Pavao(Pavle) drugi. Na pocetku mi se ovo njegovo izgaranje cinilo kao jos jedan pokusaj Vatikana da dominira nad celim hriscanskim svetom medjutim kasnije sam shvatio da je taj covek samo zeleo dobro slovenskom narodu kojem je pripadao .On je najverovatnije osecao dominaciju Germana i Romana na vlastitoj kozi i shvatio je da je istocne i zapadne slovene moguce ujediniti u odbrani nacionalnih interesa jedino ako nestane najveci kamen spoticanja a to je podela na verskoj osnovi.Na jugoslovenskim prostorima doslo je do jos vece tragedije upadom Turaka koji su sa sobom doneli islam tako da smo mi danas jedno telo sa tri duse. Niko me ne moze ubediti da se u Jugoslaviji nije vodio jedan klasican verski rat koji je zdusno pomagan sa zapada.Znachi, zapadne sile nas kontrolisu zahvaljujuci nasoj nemoci da prevazidjemo ovu u ovom trenutku nepremostivu razliku medju nama. Rusija kao najveca slovenska zemlja se jos uvek nekako drzi ali iako je ostala bez Ukrajine ona predstavlja cvrst stozar oko kojeg je moguce okupiti ostatak slovena . Jedini problem sa Rusijom je taj sto je ona uvek tezila da dominira umesto da bude partner ostaloj slovenskoj braci .Ovu njenu patravost je zapad obilato eksploatisao i na taj nacin jos vise udaljavao slovene jedne od drugih. Ali sta ako se Rusi opamete .Sta ako se Pravoslavna i Katolicka braca toliko zblize da pocnu da preuzimaju primat na evropskim prostorima(pogledajte samo glasanje za pesmu evrovizije). U takvoj situaciji je EU za zapad najbolje resenje jer misle da ce na taj nacin drzati pod kontrolom slovenske zemlje koje su njihovi clanovi a onim drugim obecavati clanstvo i bolji zivot ukoliko budu protiv svoje slovenske brace.Ja mislim da su se ovog puta malo preracunali i da ce im upravo sloveni unutar unije biti trojanski konj uz pomoc kojeg ce se otvoriti vrata dominaciji slovena u Evropi
      SAMOUPRAVLJAC
      SAMOUPRAVLJAC
      Zastavnik 1. klase
      Zastavnik 1. klase


      Male
      Broj komentara : 312
      Age : 60
      Mjesto : Kragujevac
      Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
      Obrazovanje : SSS
      Registration date : 2009-02-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by SAMOUPRAVLJAC Mon Mar 21, 2011 8:40 pm

      Zanimljivo razmisljanje koje ima potencijala da se dogodi ali ne mislim da ce do toga doci u skorije vreme. Mislim da se dosta radi na tome da se to ne dogodi jer bi to ugrozilo velike kapitalisticke interese i vladare iz senke koji kontrolisu sve svetske tokove kapitala. Zarad svega ne libe se ni izazivanju ratova gde god su im ugrozeni interesi. Najsveziji vam je primer severna Afrika konkretno Libija i Gadafi. To smo uostalom i sami osetili na svojoj kozi. Nasa je buducnost u novoj Yugoslaviji.
      Dule
      Dule
      Vodnik
      Vodnik


      Male
      Broj komentara : 89
      Age : 60
      Mjesto : Subotica
      Političko opredjeljenje : Komunist
      Obrazovanje : VSS
      Registration date : 2011-02-28

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by Dule Tue Mar 22, 2011 12:41 pm

      Evo sta nam po meni donosi ulazak u EU

      1.
      B(orbu za za goli zivot)
      2.R(azdor)
      3.I(nostarnu vlast i kontrolu)
      4.G(rcanje u jos vecim dugovima)
      5.E(vropsku bahatost i nehumanost)

      Citaj pocetna slova od 1-5 od gore prema dole i resenje je tu,dakle samo BRIGE!

      POZDRAVLJA VAS SVE DRUG DULE
      walter
      walter
      Mlađi vodnik
      Mlađi vodnik


      Male
      Broj komentara : 43
      Age : 56
      Registration date : 2011-03-07

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by walter Tue Mar 22, 2011 12:53 pm

      Ceo svet se budi i dosadasnji vladari iz senke polako gube kontrolu .Ja mislim da ce se njihovo carstvo dolara i evra raspasti mnogo brze nego sto se nadamo. Osnovno je pitanje koliko smo mi spremni i sposobni da iskoristimo priliku koja ce nam se ukazati .Mislim da bi prostor bivse Jugoslavije mogao biti generator novog panslovenskog pokreta. Iako neki misle da su narodi na ovom prostoru zavadjeni i podeljeni za sva vremena ja sam ubedjen da ce nam nesrece koje su nas zadesile omoguciti da konacno progledamo i da pocnemo da razmisljamo svojom glavom.Da konacno shvatimo da nam ne mogu biti braca ni Nemci ni Turci ni Grci samo zato sto su iste vere kao mi vec nam braca mogu biti samo oni koji su iste krvi kao i mi. Uostalom ,i pravoslavci i katolici i muslimani veruju u istog boga a to sto se svadjaju oko toga ciji je nacin iskazivanja te vere ispravniji ne moze biti nikako bozije delo.Ja mislim da su tu prste umesali vrag ,djavo i sejtan pa da se za pocetak pozabavimo ovom trojicom(iako je zapravo samo jedan )ali nemojmo ga traziti u drugim verama .Najlakse cemo ga prepoznati i pobediti ako ga potrazimo u sebi.
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty odgovor

      Komentar by valter Tue Mar 22, 2011 10:14 pm

      Krenuti. Sa kime??
      SAMOUPRAVLJAC
      SAMOUPRAVLJAC
      Zastavnik 1. klase
      Zastavnik 1. klase


      Male
      Broj komentara : 312
      Age : 60
      Mjesto : Kragujevac
      Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
      Obrazovanje : SSS
      Registration date : 2009-02-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by SAMOUPRAVLJAC Wed Mar 23, 2011 3:13 pm

      Sa propalom radnickom klasom i ocerupanim seljakom!!! KAKO? Od coveka do coveka. KADA? Odmah!!! bounce
      kopinic
      kopinic
      Vojnik
      Vojnik


      Male
      Broj komentara : 16
      Age : 52
      Registration date : 2013-12-16

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by kopinic Fri Dec 20, 2013 11:56 pm

      Ulazak u EU ce nam svima u region doneti depopulaciju , koliko to dobro ili lose bilo. Za ekonomiju i prazne drzavne budzete ce koristiti , jer ce milioni nezaposlenih otici van ,skiniti se sa socijale i jos k tome pomagati familiji kod kuce.
      Vec vidjeno
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Thu Dec 26, 2013 12:36 pm

      walter (citat): Ceo svet se budi i dosadasnji vladari iz senke polako gube kontrolu .Ja mislim da ce se njihovo carstvo dolara i evra raspasti mnogo brze nego sto se nadamo. Osnovno je pitanje koliko smo mi spremni i sposobni da iskoristimo priliku koja ce nam se ukazati .Mislim da bi prostor bivse Jugoslavije mogao biti generator novog panslovenskog pokreta. Iako neki misle da su narodi na ovom prostoru zavadjeni i podeljeni za sva vremena ja sam ubedjen da ce nam nesrece koje su nas zadesile omoguciti da konacno progledamo i da pocnemo da razmisljamo svojom glavom.Da konacno shvatimo da nam ne mogu biti braca ni Nemci ni Turci ni Grci samo zato sto su iste vere kao mi vec nam braca mogu biti samo oni koji su iste krvi kao i mi. Uostalom ,i pravoslavci i katolici i muslimani veruju u istog boga a to sto se svadjaju oko toga ciji je nacin iskazivanja te vere ispravniji ne moze biti nikako bozije delo.Ja mislim da su tu prste umesali vrag ,djavo i sejtan pa  da se za pocetak pozabavimo ovom trojicom(iako je zapravo samo jedan )ali nemojmo ga traziti u drugim verama .Najlakse cemo ga prepoznati i pobediti ako ga potrazimo u sebi.

      Druze Walter, sasvim si u pravu.

      Zadnja receneica koju si napisao je sustina svega. Ta unutrasnja "svinja" koja od dobrih ljudi zna da napravi lose je sustina problema koji treba resiti. Ako krenemo od sebe, se puno toga moze promenuti. Pitanje je samo, dali vecina ima tu snagu i volju da ucini taj korak. Samokritika je najbolji put ka boljem zivotu. Zato je potreban visok nivo licne inteligencije. Buduca vremena ce pokazati koliki je stvarni nivo inteligencije vecine nasih gradjana.

      Valter scratch study 
      SAMOUPRAVLJAC
      SAMOUPRAVLJAC
      Zastavnik 1. klase
      Zastavnik 1. klase


      Male
      Broj komentara : 312
      Age : 60
      Mjesto : Kragujevac
      Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
      Obrazovanje : SSS
      Registration date : 2009-02-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Dec 26, 2013 7:01 pm

      scratch Samokritika je srz svega. Ko je samokritican ima pravo i da kritikuje. Drugacije drugovi ne biva. EU je nastala po ugledu na SFRJ. Na zalost tako ce i zavrsiti. Zivi bili pa videli!!!
      HansJohanbach
      HansJohanbach
      Desetar
      Desetar


      Male
      Broj komentara : 35
      Age : 28
      Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
      Registration date : 2013-05-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by HansJohanbach Thu Jan 02, 2014 11:28 pm

      SAMOUPRAVLJAC (citat):scratch Samokritika je srz svega. Ko je samokritican ima pravo i da kritikuje. Drugacije drugovi ne biva. EU je nastala po ugledu na SFRJ. Na zalost tako ce i zavrsiti. Zivi bili pa videli!!!

      Pa i nije bas. Pogledaj malo EU i pogledaj SFRJ. Da li je u EU svaka drzava nezavisna i ima svoju vojsku, svoju ekonimiju koju kontrolise, svoje gradjane, svoje zakone (iako su po ugledu na dogovorene, ali opet nisu isti)? Da. E u SFRJ svaka federativna jedinica nije imala to, nego je postojao jedan centar = Beograd. Tu se slivao novac, odatle se novac kasnije raspodeljivao. Da je SFRJ kojim slucajem, postala konfederacija, mogla bi se napraviti neka slicnost.

      Uostalom zasto da je EU nastala bas po ugledu na SFRJ? Nismo mi bas bili Bog zna kako uticajni ni tada u odnosu na Nemacku, Francusku, V.B. i kompaniju. Nije kao da je i Nemacka savezna republika koja po tom sistemu funkcionise bolje vec vekovima, samo se menjao naziv (Sveto Rimsko Carstvo, onda imamo konfederaciju Severne Nemacke, Nemacko Carstvo (II Reich), doduse bilo je malo propusta kod Hitlerove nemacke, ali to je samo jedna strana na papiru, i danas Savezna Republika Nemacka), a i mnogo bolje funkcionisu nego Jugoslavija u bilo kom smislu.

      A imamo i Ameriku. Ja bih pre rekao da je krajni cilj EU da postane Amerika v2.0 sa novim nazivom USE = United States of Europe.

      O ovim vladarima iz senke i ostalim 'mogucnostima' ne vredi raspravljati. Ako je tako, pogledajte malo, zasto se YU raspala? Pa zar nije imala priliku da 'dobrovoljno' udje u EU? Odbili smo. E vala po njima je ovako i to upamtite: Neces milom, onda ces silom. A to se i polako desava, njima je krajni cilj da svi udju u EU, i oni bi to odmah uradili bez mlataranja vise od pola veka.

      Zasto je to tako? Odgovor je krajnje jednostavan: preterano i prebrzo prosirenje, koje dovodi do nemogucnosti uspostavljanja potpune kontrolne. Zamislite sada da su u EU odjednom usli svi pa i mi? Pa to ne bi trajalo ni 5 godina. Ovako, dovode se neki zakoni, neki kriterijumi, koji nisu merilo njima, veec javnom mnenju u EU da smo mi 'spremni' za njihov 'napredan' i 'civilizovan' nacin zivljenja.

      Price da ce se EU raspasti su deo jedne bajcice za Srbe u kojoj je to srecan kraj. E pa to se nece desiti ukoliko ne dodje do nekih ogromnih promena odjednom.
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 9:54 am

      HansJohanbach (citat):
      SAMOUPRAVLJAC (citat):scratch Samokritika je srz svega. Ko je samokritican ima pravo i da kritikuje. Drugacije drugovi ne biva. EU je nastala po ugledu na SFRJ. Na zalost tako ce i zavrsiti. Zivi bili pa videli!!!

      Pa i nije bas. Pogledaj malo EU i pogledaj SFRJ. Da li je u EU svaka drzava nezavisna i ima svoju vojsku, svoju ekonimiju koju kontrolise, svoje gradjane, svoje zakone (iako su po ugledu na dogovorene, ali opet nisu isti)? Da. E u SFRJ svaka federativna jedinica nije imala to, nego je postojao jedan centar = Beograd. Tu se slivao novac, odatle se novac kasnije raspodeljivao. Da je SFRJ kojim slucajem, postala konfederacija, mogla bi se napraviti neka slicnost.

      Uostalom zasto da je EU nastala bas po ugledu na SFRJ? Nismo mi bas bili Bog zna kako uticajni ni tada u odnosu na Nemacku, Francusku, V.B. i kompaniju. Nije kao da je i Nemacka savezna republika koja po tom sistemu funkcionise bolje vec vekovima, samo se menjao naziv (Sveto Rimsko Carstvo, onda imamo konfederaciju Severne Nemacke, Nemacko Carstvo (II Reich), doduse bilo je malo propusta kod Hitlerove nemacke, ali to je samo jedna strana na papiru, i danas Savezna Republika Nemacka), a i mnogo bolje funkcionisu nego Jugoslavija u bilo kom smislu.

      A imamo i Ameriku. Ja bih pre rekao da je krajni cilj EU da postane Amerika v2.0 sa novim nazivom USE = United States of Europe.

      O ovim vladarima iz senke i ostalim 'mogucnostima' ne vredi raspravljati. Ako je tako, pogledajte malo, zasto se YU raspala? Pa zar nije imala priliku da 'dobrovoljno' udje u EU? Odbili smo. E vala po njima je ovako i to upamtite: Neces milom, onda ces silom. A to se i polako desava, njima je krajni cilj da svi  udju u EU, i oni bi to odmah uradili bez mlataranja vise od pola veka.

      Zasto je to tako? Odgovor je krajnje jednostavan: preterano i prebrzo prosirenje, koje dovodi do nemogucnosti uspostavljanja potpune kontrolne. Zamislite sada da su u EU odjednom usli svi pa i mi? Pa to ne bi trajalo ni 5 godina. Ovako, dovode se neki zakoni, neki kriterijumi, koji nisu merilo njima, veec javnom mnenju u EU da smo mi 'spremni' za njihov 'napredan' i 'civilizovan' nacin zivljenja.

      Price da ce se EU raspasti su deo jedne bajcice za Srbe u kojoj je to srecan kraj. E pa to se nece desiti ukoliko ne dodje do nekih ogromnih promena odjednom.




      Postovani Hans Johanbach, samo tvoje ima nam ukazuje na tvoj politicki pravac kretanja. No uredu. Napisao si veoma interesantne detalje. Ti detalji bi se mogli razradjivati, svaki u posebnu temu.

      Zelim te nesto pitati. Dali si ti radio i ziveo u SFRJ, kada si tako dobro upuce u njeno funkcionisanje?

      Za pocetak toliko. Javicu se kasnije.

      Valter study 

      HansJohanbach
      HansJohanbach
      Desetar
      Desetar


      Male
      Broj komentara : 35
      Age : 28
      Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
      Registration date : 2013-05-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by HansJohanbach Fri Jan 03, 2014 5:57 pm

      valter (citat):
      HansJohanbach (citat):
      SAMOUPRAVLJAC (citat):scratch Samokritika je srz svega. Ko je samokritican ima pravo i da kritikuje. Drugacije drugovi ne biva. EU je nastala po ugledu na SFRJ. Na zalost tako ce i zavrsiti. Zivi bili pa videli!!!

      Pa i nije bas. Pogledaj malo EU i pogledaj SFRJ. Da li je u EU svaka drzava nezavisna i ima svoju vojsku, svoju ekonimiju koju kontrolise, svoje gradjane, svoje zakone (iako su po ugledu na dogovorene, ali opet nisu isti)? Da. E u SFRJ svaka federativna jedinica nije imala to, nego je postojao jedan centar = Beograd. Tu se slivao novac, odatle se novac kasnije raspodeljivao. Da je SFRJ kojim slucajem, postala konfederacija, mogla bi se napraviti neka slicnost.

      Uostalom zasto da je EU nastala bas po ugledu na SFRJ? Nismo mi bas bili Bog zna kako uticajni ni tada u odnosu na Nemacku, Francusku, V.B. i kompaniju. Nije kao da je i Nemacka savezna republika koja po tom sistemu funkcionise bolje vec vekovima, samo se menjao naziv (Sveto Rimsko Carstvo, onda imamo konfederaciju Severne Nemacke, Nemacko Carstvo (II Reich), doduse bilo je malo propusta kod Hitlerove nemacke, ali to je samo jedna strana na papiru, i danas Savezna Republika Nemacka), a i mnogo bolje funkcionisu nego Jugoslavija u bilo kom smislu.

      A imamo i Ameriku. Ja bih pre rekao da je krajni cilj EU da postane Amerika v2.0 sa novim nazivom USE = United States of Europe.

      O ovim vladarima iz senke i ostalim 'mogucnostima' ne vredi raspravljati. Ako je tako, pogledajte malo, zasto se YU raspala? Pa zar nije imala priliku da 'dobrovoljno' udje u EU? Odbili smo. E vala po njima je ovako i to upamtite: Neces milom, onda ces silom. A to se i polako desava, njima je krajni cilj da svi  udju u EU, i oni bi to odmah uradili bez mlataranja vise od pola veka.

      Zasto je to tako? Odgovor je krajnje jednostavan: preterano i prebrzo prosirenje, koje dovodi do nemogucnosti uspostavljanja potpune kontrolne. Zamislite sada da su u EU odjednom usli svi pa i mi? Pa to ne bi trajalo ni 5 godina. Ovako, dovode se neki zakoni, neki kriterijumi, koji nisu merilo njima, veec javnom mnenju u EU da smo mi 'spremni' za njihov 'napredan' i 'civilizovan' nacin zivljenja.

      Price da ce se EU raspasti su deo jedne bajcice za Srbe u kojoj je to srecan kraj. E pa to se nece desiti ukoliko ne dodje do nekih ogromnih promena odjednom.




      Postovani Hans Johanbach, samo tvoje ima nam ukazuje na tvoj politicki pravac kretanja. No uredu. Napisao si veoma interesantne detalje. Ti detalji bi se mogli razradjivati, svaki u posebnu temu.

      Zelim te nesto pitati. Dali si ti radio i ziveo u SFRJ, kada si tako dobro upuce u njeno funkcionisanje?

      Za pocetak toliko. Javicu se kasnije.

      Valter study 


      Dragi druze Valter,

      Ne znam kakve veze ima moje ime, to je samo username, e sada sto mi je doslo da bude HansJohanbach, a ne DennyCoupper ili nesto drugo, nema veze... Ne znam sta se moze procitati odatle o meni. No da se neko ne muci da sada razotkrije moje politicko i nacionalno interesovanje evo ga:Kapitalisticka Konfederativna Jugoslavija. Zasto je tako? Evo ovako da analiziramo: Kapitalisticka je zbog GLOBALNOG trzista, da sve kontrolise drzava ili neki tamo drzavni funkcioner po meni nije u redu. Ako pojedinac ima mozga i moze da napreduje, da svoju pamet unovci i treba tako da bude. Zasto da neko ko ima potencijala bude svrstan u obicnu radnu klasu i da bude poput ljudi koji se ni za sta ne trude, vec da znaju da im je posao osiguran, da odatle ne treba da strepe da ce izgubiti stolicu, kancelariju, salter, bilo koje radno mesto? Svi bi da zive kao bubreg u loju! E pa tako ne moze. Ako hocemo da napredujemo ka naboljem kao nacija, kao drzava, mora da se radi, moraju da se odvoje ne radnici, lenjivci od ljudi koji se trude da iskoriste najbolje od sebe. Dokle kod postoji neko nadmetanje, neka konurencija mozemo da napredujemo, kada toga nema onda se opustimo i uzivamo, sto dovodi do toga da nema daljeg napretka, vec sasvim suprotno.

      Da li sam ziveo ili radio u SFRJ? Nisam i ne bi mi bilo bas drago da jesam. Ali slusao sam kako se to tamo "radilo". Boze moj, svako je mogao malko da kraducka, opustencija, zajb***ija. A posteni ljudi su ti koji su danas ostavljeni samo sa svojim postenjem, grce se i PREZIVLJAVAJU od neke minorne penzije, dok oni misevi koji su kraduckali pored neke penzije koja moze, a i ne mora da bude mala, imaju lepu sredjenu kucu, koju su sagradili od sigurno ne svog postenog truda. E zato je Jugoslavija i propala, svako ko je hteo mogao je, a bilo ih je na pretek.

      Zasto konfederativna? Pa ocigledno da Hrvati i Slovenci ne zele federaciju, zbog cega se i Juga raspala.

      Meni nije  jasno, kako to da ljude i dalje streme ka necemu sto se nece odrzati za dugo? Gledajmo ovako: Sistem je kula od karata, u SFRJ postojala je jedna ili dve karte koje nisu bile na mestu, te se nesto dogodilo, dosao je neki faktor, mali sasvim mali vetar koji je mogao da odnese samo one karte koje nisu bile u dobrom polozaju, cije se ugao malo isticao. Srusile se te dve karte, i ceo sistem se urusio. Pa da li hocemo da ponovo potpuno  isto napravimo tu kulu od karata ili cemo da te dve karte koje su se srusile postavimo kako treba?

      Ja postujem svacije misljenje, voleo bih da se ovome diskutuje, jer ako ne nadjemo neki kompromis sada, kao mala grupa, kako bi smo onda mogli da usaglasimo misljenja u nekoj novoj potencijalnoj Jugoslaviji? Zar vi mislite da bi ljudi koji su ceo zivot rntacili da kupe neko vece parce zemlje, sagradili mozda jos jednu kucu za svoju decu koja jos treba da sastaju, ili kupili neki stan (ponavljam od svog truda) pozdravili da im se taj stan, kuca, parce zemlje uzme, ili da oni koji nisu uspeli, neki neradnici ili jednostavno ljudi koji se nisu snasli dobiju stan, kucu, parce zemlje? Pa ko je onda budala? E to je bio prema meni problem u SFRJ. Socijalizam je lep kao takav i sve to, ali nije u redu prema nekima, neki su bolji od drugih u necemu. Neko  je zemljoradnik, neko je inzenjer tehnologije, neko matematicar, itd... medju tim grupama postoje bolji i losiji, oni koji imaju bolje znanje, vise iskustva i oni koji nemaju to, postoje oni koji zele da budu bolji, zele da se usavrsavaju i oni koje bas briga za sve i rade kako znaju, ne zeleci da se usavrsavaju.

      Sad ovo  je svakako zbrkano, ali ne znam kako bih mogao bolje da pretocim misli nego ovako. Bilo kako bilo, kako sam shvatio po mnogima na ovom forumu jedina  moguca nova Jugoslavija je ista ona stara. Pa ne znam kako da vam kazem ali tako nesto nije moguce, niti ce ikada biti, sem ukoliko ne dodje do nekog novog svetskog rata, nekih velikih previranja, novih revolucija...
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 6:50 pm

      HansJohanbach (citat):
      valter (citat):
      HansJohanbach (citat):
      SAMOUPRAVLJAC (citat):scratch Samokritika je srz svega. Ko je samokritican ima pravo i da kritikuje. Drugacije drugovi ne biva. EU je nastala po ugledu na SFRJ. Na zalost tako ce i zavrsiti. Zivi bili pa videli!!!

      Pa i nije bas. Pogledaj malo EU i pogledaj SFRJ. Da li je u EU svaka drzava nezavisna i ima svoju vojsku, svoju ekonimiju koju kontrolise, svoje gradjane, svoje zakone (iako su po ugledu na dogovorene, ali opet nisu isti)? Da. E u SFRJ svaka federativna jedinica nije imala to, nego je postojao jedan centar = Beograd. Tu se slivao novac, odatle se novac kasnije raspodeljivao. Da je SFRJ kojim slucajem, postala konfederacija, mogla bi se napraviti neka slicnost.

      Uostalom zasto da je EU nastala bas po ugledu na SFRJ? Nismo mi bas bili Bog zna kako uticajni ni tada u odnosu na Nemacku, Francusku, V.B. i kompaniju. Nije kao da je i Nemacka savezna republika koja po tom sistemu funkcionise bolje vec vekovima, samo se menjao naziv (Sveto Rimsko Carstvo, onda imamo konfederaciju Severne Nemacke, Nemacko Carstvo (II Reich), doduse bilo je malo propusta kod Hitlerove nemacke, ali to je samo jedna strana na papiru, i danas Savezna Republika Nemacka), a i mnogo bolje funkcionisu nego Jugoslavija u bilo kom smislu.

      A imamo i Ameriku. Ja bih pre rekao da je krajni cilj EU da postane Amerika v2.0 sa novim nazivom USE = United States of Europe.

      O ovim vladarima iz senke i ostalim 'mogucnostima' ne vredi raspravljati. Ako je tako, pogledajte malo, zasto se YU raspala? Pa zar nije imala priliku da 'dobrovoljno' udje u EU? Odbili smo. E vala po njima je ovako i to upamtite: Neces milom, onda ces silom. A to se i polako desava, njima je krajni cilj da svi  udju u EU, i oni bi to odmah uradili bez mlataranja vise od pola veka.

      Zasto je to tako? Odgovor je krajnje jednostavan: preterano i prebrzo prosirenje, koje dovodi do nemogucnosti uspostavljanja potpune kontrolne. Zamislite sada da su u EU odjednom usli svi pa i mi? Pa to ne bi trajalo ni 5 godina. Ovako, dovode se neki zakoni, neki kriterijumi, koji nisu merilo njima, veec javnom mnenju u EU da smo mi 'spremni' za njihov 'napredan' i 'civilizovan' nacin zivljenja.

      Price da ce se EU raspasti su deo jedne bajcice za Srbe u kojoj je to srecan kraj. E pa to se nece desiti ukoliko ne dodje do nekih ogromnih promena odjednom.




      Postovani Hans Johanbach, samo tvoje ima nam ukazuje na tvoj politicki pravac kretanja. No uredu. Napisao si veoma interesantne detalje. Ti detalji bi se mogli razradjivati, svaki u posebnu temu.

      Zelim te nesto pitati. Dali si ti radio i ziveo u SFRJ, kada si tako dobro upuce u njeno funkcionisanje?

      Za pocetak toliko. Javicu se kasnije.

      Valter study 


      Dragi druze Valter,

      Ne znam kakve veze ima moje ime, to je samo username, e sada sto mi je doslo da bude HansJohanbach, a ne DennyCoupper ili nesto drugo, nema veze... Ne znam sta se moze procitati odatle o meni. No da se neko ne muci da sada razotkrije moje politicko i nacionalno interesovanje evo ga:Kapitalisticka Konfederativna Jugoslavija. Zasto je tako? Evo ovako da analiziramo: Kapitalisticka je zbog GLOBALNOG trzista, da sve kontrolise drzava ili neki tamo drzavni funkcioner po meni nije u redu. Ako pojedinac ima mozga i moze da napreduje, da svoju pamet unovci i treba tako da bude. Zasto da neko ko ima potencijala bude svrstan u obicnu radnu klasu i da bude poput ljudi koji se ni za sta ne trude, vec da znaju da im je posao osiguran, da odatle ne treba da strepe da ce izgubiti stolicu, kancelariju, salter, bilo koje radno mesto? Svi bi da zive kao bubreg u loju! E pa tako ne moze. Ako hocemo da napredujemo ka naboljem kao nacija, kao drzava, mora da se radi, moraju da se odvoje ne radnici, lenjivci od ljudi koji se trude da iskoriste najbolje od sebe. Dokle kod postoji neko nadmetanje, neka konurencija mozemo da napredujemo, kada toga nema onda se opustimo i uzivamo, sto dovodi do toga da nema daljeg napretka, vec sasvim suprotno.

      Da li sam ziveo ili radio u SFRJ? Nisam i ne bi mi bilo bas drago da jesam. Ali slusao sam kako se to tamo "radilo". Boze moj, svako je mogao malko da kraducka, opustencija, zajb***ija. A posteni ljudi su ti koji su danas ostavljeni samo sa svojim postenjem, grce se i PREZIVLJAVAJU od neke minorne penzije, dok oni misevi koji su kraduckali pored neke penzije koja moze, a i ne mora da bude mala, imaju lepu sredjenu kucu, koju su sagradili od sigurno ne svog postenog truda. E zato je Jugoslavija i propala, svako ko je hteo mogao je, a bilo ih je na pretek.

      Zasto konfederativna? Pa ocigledno da Hrvati i Slovenci ne zele federaciju, zbog cega se i Juga raspala.

      Meni nije  jasno, kako to da ljude i dalje streme ka necemu sto se nece odrzati za dugo? Gledajmo ovako: Sistem je kula od karata, u SFRJ postojala je jedna ili dve karte koje nisu bile na mestu, te se nesto dogodilo, dosao je neki faktor, mali sasvim mali vetar koji je mogao da odnese samo one karte koje nisu bile u dobrom polozaju, cije se ugao malo isticao. Srusile se te dve karte, i ceo sistem se urusio. Pa da li hocemo da ponovo potpuno  isto napravimo tu kulu od karata ili cemo da te dve karte koje su se srusile postavimo kako treba?

      Ja postujem svacije misljenje, voleo bih da se ovome diskutuje, jer ako ne nadjemo neki kompromis sada, kao mala grupa, kako bi smo onda mogli da usaglasimo misljenja u nekoj novoj potencijalnoj Jugoslaviji? Zar vi mislite da bi ljudi koji su ceo zivot rntacili da kupe neko vece parce zemlje, sagradili mozda jos jednu kucu za svoju decu koja jos treba da sastaju, ili kupili neki stan (ponavljam od svog truda) pozdravili da im se taj stan, kuca, parce zemlje uzme, ili da oni koji nisu uspeli, neki neradnici ili jednostavno ljudi koji se nisu snasli dobiju stan, kucu, parce zemlje? Pa ko je onda budala? E to je bio prema meni problem u SFRJ. Socijalizam je lep kao takav i sve to, ali nije u redu prema nekima, neki su bolji od drugih u necemu. Neko  je zemljoradnik, neko je inzenjer tehnologije, neko matematicar, itd... medju tim grupama postoje bolji i losiji, oni koji imaju bolje znanje, vise iskustva i oni koji nemaju to, postoje oni koji zele da budu bolji, zele da se usavrsavaju i oni koje bas briga za sve i rade kako znaju, ne zeleci da se usavrsavaju.

      Sad ovo  je svakako zbrkano, ali ne znam kako bih mogao bolje da pretocim misli nego ovako. Bilo kako bilo, kako sam shvatio po mnogima na ovom forumu jedina  moguca nova Jugoslavija je ista ona stara. Pa ne znam kako da vam kazem ali tako nesto nije moguce, niti ce ikada biti, sem ukoliko ne dodje do nekog novog svetskog rata, nekih velikih previranja, novih revolucija...

      Postovani Gospodine Hans Johanbach,
      to je upravo poenta. Mnogi nasi ljudi misle da nema veze, ali sve ima veze. Ako se proanalizira. Nista nije bez veze. Pa tako i izbor tvoga jueser imena. I kako si lepo i sam konstatovao, sam i ja tvoje opredelenje je Kapitalisticka Jugoslavija. U redu. To je tvoje pravo.

      Tvoj navod br.1: Kapitalisticka je zbog GLOBALNOG trzista, da sve kontrolise drzava ili neki tamo drzavni funkcioner po meni nije u redu.

      A sta mislis, ko u kapitalizmu kontrolise trziste? Politicke partije u drzavi ( koje sve vuku novac preznih obveznika ). Kapitalisti, koji vide samo svoj profit.
      Dali ti znas zasto se sada tako jasno vidi kriza u celoj evropi? Zato sto nema vise drugih sistema na koje moze ono sto nije uredu da se svali. sada se jasno vidi ko je u stavri krivac za propast gradjanstva ( srednjeg sloja ) u drzavi. Profit, profit. Sve veca automatizacija uz stalno odpustanje radnika.

      Nemogu da verujem da ti to neces da vidis. Mada je "upaljeno svetlo" gospodine HansJohanbach.

      Druga tvoja tvrdnja: Ako pojedinac ima mozga i moze da napreduje, da svoju pamet unovci i treba tako da bude. Zasto da neko ko ima potencijala bude svrstan u obicnu radnu klasu i da bude poput ljudi koji se ni za sta ne trude,

      Koja je sad ovo teorija. Zar prema tebi pojedinac nemoze da ulaze svoje znanje u zajednicki napredak, vec samo u licni interes? Tipicno kapitalisticko razmisljanje. To je steta. U SFRJ se naima visestruko pokazalo da je moguce da pojedinac svoje znaje ulaze u drustveni interes. Osim toga kapitalisticki sistem zeli da istice pojedinca. Lakes se moze njime manipulisati nego drustvom koje zna sta hoce. " Samo zajedno smo jaki" to je ispravna deviza. Toga se i danas drze u svicarskoj.

      Nesmatram da je pojedinac jaci od drustva u celini. Zato su kapitalisticke zemlje sa USA na celu i zelele da smaknu sistem u SFRJ. Ako nisi, pogledaj film "Tezina Lanaca" i sve ce ti biti jasno. Pod uslovom da zelis da vidis istinu.

      Tvoja treca tvrdnja: Svi bi da zive kao bubreg u loju! E pa tako ne moze. Ako hocemo da napredujemo ka naboljem kao nacija, kao drzava, mora da se radi, moraju da se odvoje ne radnici, lenjivci od ljudi koji se trude da iskoriste najbolje od sebe.
      Sa ovom konstataciom se slazem. Treba da se radi, ali to je moguce i u jednopartiskom sistemu ostvariti. Kako. Visokom svescu svakog pojedinca. Drug Tito je jedne prilike rekao( slobodan prenos ): " Mi znamo da je nas sistem pun izazova ali ocekujemo da ce svaka nova generacija da ga unapredi. Samo sa visokom samosvescu svakoga pojedinca se moze odzati ovaj sistem".

      To znaci, da je radnicka klasa ta koja "raste " zajedno sa sistemom i zadatcima u njemu. Ako se greske koje su postojale isprave je sasvim sigurno moguce napredovati sa sistemom koji je postojao u SFRJ. Naglasavam SFRJ zato sto je to sistem koji se razlikovao od svih drugih sistema. Bas zato i zasluzuje posebnu paznju.

      Licno smatram da je posebna tragedija sto se danas niko ili skoro niko nebavi istrazivanjem Radnickog Samoupravljanja. Sa druge strane mi upravo to i pokazuje da u SFRJ nije bio problem neslaganje gradjana vec je Radnicko Samoupravljanje bilo trn u oku kapitalistickim zemljama.

      Nastavk sledi.

      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 7:01 pm

      Tvoja cetvrta tvrdnja: Da li sam ziveo ili radio u SFRJ? Nisam i ne bi mi bilo bas drago da jesam.
      Ali slusao sam kako se to tamo "radilo". Boze moj, svako je mogao malko da kraducka, opustencija, zajb***ija. A posteni ljudi su ti koji su danas ostavljeni samo sa svojim postenjem, grce se i PREZIVLJAVAJU od neke minorne penzije, dok oni misevi koji su kraduckali pored neke penzije koja moze, a i ne mora da bude mala, imaju lepu sredjenu kucu, koju su sagradili od sigurno ne svog postenog truda. E zato je Jugoslavija i propala, svako ko je hteo mogao je, a bilo ih je na pretek.

      Zahvaljujem ti na otborenosti. Mada sam znao da je tako, jer da si ziveo u SFRJ nebi ovako pisao.

      Istina je da je bilo nepravilnosti. Samo gde su se desavale te nepravilnosti? Dali i to znas. Najvise nepravilnosti je bilo u "vodecim" strukturama a ne medju radnickom klasom. Radicka klasa je radila kao i u svim ostalim drzavama Evrope. Najveci deo. Dali ti zans na kom nivou je bio standarad pred drugi svetski rat u Kraljevini Jugoslaviji? Dali znas koji standarad je bio nakon drugog svetskog rata? Dali znas koji standard je bio 1980 godine? Informisi se malo, pa ces videti kako se "raduckalo" u SFRJ.

      Ako budes imo jos snage, usporedi sta nam je donela "Demokratija" od kako je preuzela vlast sa vise partiskim sistemom?

      Ko danas ima Vile, a ko zivi na rubu egzistencije?

      Valter

      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 7:15 pm

      Tvoja peta tvrdnja :zasto konfederativna? Pa ocigledno da Hrvati i Slovenci ne zele federaciju, zbog cega se i Juga raspala.

      Nije se zato Juga raspala. Osim toga pitaj danas slovence sta misle. Sada kada su u "demokratiji" na rubu egzistencije. Zasto se niko nepita, kako je moguce da jedna republika u SFRJ bude najbogatija i to u "mraku". Sada kada je "upaljeno svetlo" odjednom propadaju firme koje su pravile milijrde prometa po celoj evropi za vreme "mraka"?

      Osim toga cemu konfederacija? koja je tu prednost. To je samo uvecavanje birokratije. Svi zaposleni u biroima puta sest. Pored toga sve ostalo puta sest. Osim toga u svakoj republici po sest puta visepartiski sistem. Mama mia. Ne, to je apsolutno ( pogotovo iz danasnjeg ugla gledano ) gubljenje vreman.Totalna propast.
      Da je to bilo ucinjeno pre "ubistva" YU, bih rekao da. Danas, kada imamo EU je konfederacija na teritoriji bivse SFRJ smesan predlog. To je moje licno misljenje. Verovatno ima ( kao tvoje ) i drugih misljenja.

      Samo "slucaj" Vukovar jasno govori o niskoj svesti ljudi. Prema tome je bolje prepustiti "jacem psu" da uvede mir u "tor". Kad svi budu shvatili sta znaci danas "demokratija" ce se moci i stvarno krenuti napred.

      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 7:30 pm

      Tvoja sesta tvrdnja: Meni nije jasno, kako to da ljude i dalje streme ka necemu sto se nece odrzati za dugo? Gledajmo ovako: Sistem je kula od karata, u SFRJ postojala je jedna ili dve karte koje nisu bile na mestu, te se nesto dogodilo, dosao je neki faktor, mali sasvim mali vetar koji je mogao da odnese samo one karte koje nisu bile u dobrom polozaju, cije se ugao malo isticao. Srusile se te dve karte, i ceo sistem se urusio. Pa da li hocemo da ponovo potpuno isto napravimo tu kulu od karata ili cemo da te dve karte koje su se srusile postavimo kako treba?

      Da si pogledao fim "Tezina lanaca"



      Pogledaj ga sada, mozda ce ti pomoci da shvatis neke stvari malo drugacije.

      Neinformisanost je najveca zamka za svakog coveka.

      To sto ti zoves "nekoliko " Karata je plan koji je pripreman dugi niz godina iza ledja radnicke klase i gradjana SFRJ.
      Naj zalosnije je to sto su u toj izdaji ucestvovali i oficiri ( visi ) JNA. Neko od tih se i danas kunu na vernost sadasnjim drzavama. Koja ironija. A svi znamo, ko jednom izda drzavu, taj ce je uvek izdati. I sutra i prekosutra. Ti su imali stanove, automobile i sve ostale privilegije dabi stitili onaj sistem. E to su oni koji su naneli najvecu tugu svome narodu. Zasto. Zato sto su mislili samo na svoj profit i licni interes. Znaci mislili su kao kapitalista.

      Ko se od njih pitao sta ce biti sa gradjanima ako se pocne pucati? Niko. Vazno je da ja dobije dobru poziciju u "demokratiji". Sramota.

      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 7:44 pm

      Tvoja sedma tvrdnja: Ja postujem svacije misljenje, voleo bih da se ovome diskutuje, jer ako ne nadjemo neki kompromis sada, kao mala grupa, kako bi smo onda mogli da usaglasimo misljenja u nekoj novoj potencijalnoj Jugoslaviji? Zar vi mislite da bi ljudi koji su ceo zivot rntacili da kupe neko vece parce zemlje, sagradili mozda jos jednu kucu za svoju decu koja jos treba da sastaju, ili kupili neki stan (ponavljam od svog truda) pozdravili da im se taj stan, kuca, parce zemlje uzme, ili da oni koji nisu uspeli, neki neradnici ili jednostavno ljudi koji se nisu snasli dobiju stan, kucu, parce zemlje? Pa ko je onda budala? E to je bio prema meni problem u SFRJ. Socijalizam je lep kao takav i sve to, ali nije u redu prema nekima, neki su bolji od drugih u necemu. Neko je zemljoradnik, neko je inzenjer tehnologije, neko matematicar, itd... medju tim grupama postoje bolji i losiji, oni koji imaju bolje znanje, vise iskustva i oni koji nemaju to, postoje oni koji zele da budu bolji, zele da se usavrsavaju i oni koje bas briga za sve i rade kako znaju, ne zeleci da se usavrsavaju.

      Tako je,. I sta se dobija "Demokratskim sistemom" radnici koji ne odgovaraju ( neznaci da su neradnici ) se jednostavno otpuste kao "tehnciki visak". Zasto ima toliko strakova u zadnjih par godina u "demokratiji" kada je tako dobar sistem?

      Upravo zajednistvo je u teskim momentima za jedno drustvo spasonosan sistem. Kada svi zaedno zele da isprave problem koji je nastao ce uvek pre uspeti nego pojedinac.

      U kapitalistickom sistemu se onaj ko vise nemoze da nadje izlaz "jednostavno" sam ubije i time resi sve svoje probleme. Postavljas e smao dali je to resenje problema drustva u celini.

      Kada neko digne kredit za stan, pa banka bankrotira, svi oni koji su svoj novac ulozili u tu Banku su bez icega na ulici. To se u SFRJ nije moglo desiti.

      Zasto je to tako. Zbog sistema koji fosira samo pojedinca a ne celo drustvo.

      A kada je u pitanju usavrsavanje je u kapitalizmu sigurno manje povoljno za radnike. Skolarina je skupa. To znaci da samo oni koji su finasiski dobro situirani imaju sansu da se usavrsavaju. U SFRJ su se suavrsavali svi koji su imali skolsko znanje da idu na dalnje usavrsavanje. Pored toga su u SFRJ dolazili iz mnogih drugih zemalja na usavrsavanje.

      Valter

      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 8:01 pm

      Tvoj zavrsetak ( za sada ) :Sad ovo  je svakako zbrkano, ali ne znam kako bih mogao bolje da pretocim misli nego ovako. Bilo kako bilo, kako sam shvatio po mnogima na ovom forumu jedina  moguca nova Jugoslavija je ista ona stara. Pa ne znam kako da vam kazem ali tako nesto nije moguce, niti ce ikada biti, sem ukoliko ne dodje do nekog novog svetskog rata, nekih velikih previranja, novih revolucija...

      Nemoguce je zato sto u samom pocetku mislis negatvno. Nisi se informisao ili nezelis da se informises.

      Licno mi je jasno da je zelja vecine nas( kako si i sam zakljucio ) Jugoslavija sa onim "starim" sistemom. Licno smatram:

      1.) Onaj sistem, to jest  Radnicko samoupravljanje je najnapredniji sistem na ovoj zemaljskoj kugli.
      2.) Gradjanin koji sebe smatra Jugoslovenom je za mene "republikanac" na visem mentalnom nivou od svih ostalih
      Republikanaca". Zasto naglasavam "Republikanac". Pa jednostavno zato, sto smo mi svi rodjeni u jednoj od republika bivse SFRJ. To znaci da niko nemoze da negira postojanje republike. Nivo inteligencije i dusevno stanje Jugoslovena je siroko. Pogledi Jugoslovena se sire po celoj teritoriji YU a ne samo po svojoj republici.

      To je isto cemo tezi politika EU. Da se ljudi koji zive u zajednici, osecaju kao evropljani. Tako ima ljudi koji sebe osecaju kao Jugosloveni, u dusi i srcu. To znaci da je duhovno i mentalno stanje tih ljudi na visem nivou od ostatka.
      Da sad ne spominjem kapiatlisticka gledista trzista i svega ostalog. Uvek je ( zato politicari iz Brisela i hoce EU ) bolje nastupati na trzistu u jednoj velikoj zajednici nego kao mali ( sto smo sada ) pojedinci.

      Ja sam uvek gledao nasu SFRJ kao jedan velliki "posed". Kada je "otac" porodice "napustio" ovaj svet, je trebalo organizovati dalnje funkcionisanje "poseda ili imanja". Sta su sinovi ucinili ( kao u losoj bajci. Da nije tako tuzno bi se nasmejao) odmah su hteli da podele sve sto je bilo zajednicko.

      Onaj ko nezna da bude gazda na svome, postaje tudji sluga, kada se sve razparaca i profucka.

      Sada se setite one izreke: " Cuvajte bratsvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga." Dali vam je, bar danas jasno sta je htela da kaze?



      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Fri Jan 03, 2014 8:14 pm

      Moj zakljucak.

      Niukom slucaju nezelim negirati odredjene manjkavosti u sustemu koji je bio u SFRJ. Medjutim, te greske nisu bile neispravljive. Da je rukovodeci kadar bio na visini svoga zadataka. To jest, da se nisu prodali za "saku dolara" kapiatlistickom sistemu bi danas sve bilo drugacije. Osim toga se zna da danas nema sistema koji je idealan za gradjane i radnicku klasu.

      Nije istina da se u jednopartiskom sistemu nemoze radi po sistemu nagradjivanje prema radu. Radnicko samoupravljanje je bilo usavrsavano. Licno znam da se nagradjivanje prema radu uvelo i u SFRJ. Samo "nekome" je to smetalo. Sada mi bas pade ona izreka jedno radnika na zboru radnih ljudi u jednoj vecoj firmi. " Druze predsedavajuci, dali vi znate da riba smrdi od glave"? Na to je "predsedavajuci" ustao i rekao sledece:" da znam, samo dali ti ( radnice ) znas da se riba cisti od repa".

      Nivo inteligencije coveka vodi napred ili nazad.  Mislim da je svima jasno "kuda plovi ovaj brod".

      Na kraju jos ovo. Licno smatram da su politicari SSSR-a velikim delom krivi za ovakav razvoj situacije. Da su oni kao komunisticka zemlja bili primer, kakav su tebali biti a ne na svakom koraku pokazivali da cine suprotno od toga, bi danas puno toga bilo drugacije. Zato, ako ne radnicko smaoupravljanje, ( bar sto se mene tice ) radje EU.

      Valter
      HansJohanbach
      HansJohanbach
      Desetar
      Desetar


      Male
      Broj komentara : 35
      Age : 28
      Političko opredjeljenje : Socijal demokrata
      Registration date : 2013-05-25

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by HansJohanbach Fri Jan 03, 2014 10:46 pm

      Dragi druze Valter,

      Prvo, ja postujem i cenim vase misljenje.

      Drugo, drago mi je sto ste brzo reagovali na moja zapazanja. Sto se tice sistema u SFRJ, ja ne kazem da je bio los, kao sto sam vec napomenuo. Sistem kao sto je socijalizam je dobar kao takav, ali svest ljudi, pogotovo ovde na ovim prostirima nije spremna za takvo nesto sad, nije bila ni tad, iako se polako islo prema tome. Upravo se slazem sa vama za tih "nekoliko" karata, ali da li se i vi slazete sa mojom tvrdonjom, barem malo? Da je u svest urezano ono: "Cuvajte bratsvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga", a tako i socijalni sistem, da li bi se ovo desilo? Da jeste, nema te sile, tih gospodara iz senke, drzave koja je mogla poraziti narod sa jasnom namerom, kao sto je Jugoslovenski trebao da bude, ali ljudi su se opustili, i to je ono sto je dovelo do propasti, ako ste informisani o radu instuticija znacete da postoje sledece etape:

      1. osnivanje
      2. efikasnost
      3. rutina
      4. disfunkcionalnost

      Zahvaljujuci ja ne sumnjam, dobronamernom sistemu, koji je ljudima napokon trebao da donese spokoj i lepo zivot na ovim prostorima, mi smo brzo presli kroz ove 4 etape, cim je jedan deo slagalice, u ovom slucaju Tito, nestao, doslo je potpune disfunkcionalnosti sistema.

      Nisam nigde pominjao jednopartijski sistem, ali se slazem sa tim. Jednopartijski sistem prema meni moze da radi sasvim dobro, ako ista mnogo bolje nego visepartijski, ali postoje oni koji radije zagovaraju visepartijski. I jedan i drugi imaju mane i prednosti u to nema sumnje. Ono na sta posebno treba voditi racuna, jeste to da treb razlikovati ideologiju nekog pojma i njegovo znacenje, od onoga sto je to postalo. Svaki sistem moze da funkcionise kao savrsen svajcarski sat, ali postoji faktor na koji se uporno zaboravlja: faktor coveka. I to ne samo jednog coveka vec 7 milijardi pojedinaca, i svako je posebna individua. Naravno postoje mase, ali svaki pojedinac moze da krene samostalno da razmislja.

      Licno mislim da Jugosloveni nisu shvatili znacaj reci: "Cuvajte bratsvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga", da jesu da li bi se ovo desilo? No, sad cu da pogledam preporucen film "Tezina Lanaca".

      No nije mi jasno jedno dragi Valter: Da li to sto zastupam drugacije misljenje, gledam iz drugog ugla, znaci da sam neinformisan?

      No, tema je sta nam donosi EU, izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme.

      EU nam ne donosi nista sto nismo imali. Neki govore: stabilnost, investicije, protok radnicke snage... Ja samo pitam da li je bolje da smo mi investitori ili da smo podloga za investitore? Zar nije bolje da sami sebe uredimo kako nam odgovara, nego da nas neko drugi uredjuje i namece zakone koji moraju biti po ugledu na njihove? To je za mene cista glupost, neki truli oblik nametnute globalizacije... Ni taj sistem se nece odrzati, mislim na globalizaciju. Ali zapadna Evropa ima slicnu kulturu i uspeli su da i ono malo razlicitosti spoje, izmesaju i raspodele. Jedino sto je ostalo njihove jeste jezik, i da nije drugacije, niko od njih ne bi vise znao da li je Britanac, Francuz ili Nemac.

      Jednom kada ex-YU udje u EU, nastace Juga, ali ne nasom voljom, vec njihovom. Ta Juga ce biti Kapitalisticka to je sigurno, a sada da li ce biti federacija, konfederacija ili uopste nece vise ni postojati takva administrativna podela, to je pitanje. Zavisi kako njima bude odgovaralo. Ali, ako dodje do takvom ujedinjenja, onda mozemo da nastupimo mi. Mozemo polako iz senke, mic po mic, da oblikujemo Jugo kako hocemo, kao sto su je i oni polako rasturili.

      I sto se tice visokih skolarina: to je samo slucaj kod nas. U Francuskoj skolarine za Francuze su besplatne, u Nemackoj za Nemce, u Belgiji za Belgijance, tj. skoro besplatne placa se naravno prebivaliste, clanarina za fakultetsku biblioteku, knjige i slicne stvari, ali skolorina kao sama ne. Sto se tice ostalih clanova EU skolarine su minorne u odnosu na ove nase, naravno sve zavisi od prestiznosti fakulteta i jos nekih faktora ali u principu mnogo su manje nego kod nas.
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty STA SE SPREMALO

      Komentar by valter Sat Jan 04, 2014 6:39 am

      Evo jos nesto sto potvrdjuje moje misljenje kada je u pitanju "Veliki Brat".


      1978. године, негдје у Америци, Збигњев Бжежински, савјетник предсједника Картера, за националну безбједност, одржао је тајни говор америчким учесницима предстојећег великог скупа социлога и студената социлогије из цијелог свијета који се припремао у шведској Упсали те године. Био је то својеврсни диктаторски брифинг за Америчане који иду у свијет. Да би знали шта се тамо догађа и да би умјели да разаберу политику Америке. То су, само наизглед, били социолози и студенти. Већ ке међу њима било и озбиљних и пројектованих аутора и креатора политике или аналитичара. Ту су били и аутори чувене студије Творци јавног мнијења у савременом свијету.
      У СФРЈ је тај говор био потуно непознат. Иако се добрим дијелом односио и на њу. Односно на Србе и Хрвате. Тек девет година касније, објавиле су га неке словеначке новине.
      Тад је већ било касно.
      У погледу СФРЈ, Бжежински, он није случајно био то што је био, само неко ко води поријекло из тог великог идеолошког и територијског подручја, може аналитички, идеолошки и деструктивно да буде толико мотивисан да креира дјелотворну политику на дуги рок; социолозима и студентима, пред Упсалу предочава десет тачака које су окосница перманентне америчке политике према Југославији.
      Концепт је изузетно деструктиван. Иако је Тито, код Картера убрзо, након тога, био примљен као један од највећих државника.
      Сљедећих је десет тачака образложио Бжежински.
      -Стално препадати југословенске комунисте Стаљинизмом
      - Омогућити публицитет разним опозиционим групам
      -Помагати централистичке снаге у Југославији и истовремено једнако помагати сепаратистичке снаге
      -На дуги рок играти на национализам јер се он показује јачим од идеологије, односно комунизм
      -Пласирати америчке филмове, серије, литературу, у највећој мјери без обзира на трошкове
      - Распиривати потрошачки менталите
      -Форсирати задуживање и нове дугове Југославиј
      -Посебну пажњу посветити онима који бораве у иностранству и који се враћају у Југославију јер су они, свјесни и несвјесни, веома добри актери америчког интерес
      -Потицати раздор у Покрету Несврстаних чиме би се Југославија одвајала од тог покрета
      -Налазити и имати политичке савезнике унутар Југославије.


      Видјели смо, Југославију није могло очувати ништа. Ни самоуправни Социјализам као демократски рај у односу на стање иза Варшавске Завјесе. Ни арапске земље с којима је Југославија била изузетно добра и везана. Ни свјетска улога у Покрету Несврстаних. Ни невјероватна економија, наспрам сиротиње иза бугарске, румунске или мађарске границе.
      Југославија није претпостављала да тамо негдје неко као Бжежински, лежи потрбушке и планира темељну деструкцију на дуги рок. Док ти истовремено даје подршку и показује срдачност највеће размјере.
      Данас више нема Комунизма и Југославије. Иако се показало да је лакше било растурити Совјетски Савез него Југославију.
      Данас улогу и Комунизма и Југославије играју три много неотпорније цјелине. Србија. Срби. И Српска.
      А улогу Бжежинског играју његови производи, читави кордони његових ученика и планера. Послије Збигњева то не може да ради један, нови, Бжежински. Разни Холбруци, Клинтонице и слично, само су површински аматери.
      Као што ни онда Југославија, тако ни ми данас не знамо гдје је и шта прича Бжежински. И ко је он.
      Али. Да се наслутити. Дио се да и реконструисати.
      Међу десет заповијести које ћу навести а које се по мом мишљењу примјењују или ће се примјењивати на Српску, има елемената за могуће планирање дугорочне одбране.
      ·     - Подржавање и БиХ и Републике Српске. На рок који је за нас можда дуг а за њих кратак. Тако се одржавају тензије које могу, кад затреба, да се каналишу у жељеном правцу.
      ·       -  Дефитиван циљ није очување БиХ. Америка је нека врста исламске идеологије и технологије. Њу не занимају државе већ само територије. Територије су њена и Натоова вјера.
      ·    -  Стварање што већег броја безазлених дуготрајних контаката са личностима из разних области живота Српске.
      ·        -  Инсистирање на интеграцијама свих врста и размјера.
      ·     -  Потицање агресивних муслиманских, и најфундаменталистичкијих, група против Републике Српске.
      ·         Непрестано форсирање колаборациониста кроз величање компромиса.
      ·      -   Форсирање задуживања Републике Српске али не из руских и кинеских извора у склопу чега мора да буде и нераскидив загрљај са ММФ.
      ·     -    Непрестана деструкција водеће политичке снаге, водеће личности и јаке политичке странке кроз форсирање и финансиране активности неконзистентних и неинтегритетних локалних личности. То се односи на јаке и утицајне личности из било које области за шта ће се користити било која мрља или мана, стварна или продукована. Дискредитацијом јаке странке или личности, онемогућава се појава нове јаке политичке снаге и лидера јер јавност губи вјеру и сврсисходност поклањања повјерења било коме, по приниципу Сви су они исти.
      ·        -  Дерегулација свих области живота  како би се јавно мнијење, и појединачна свијест, дезинтегрисали и дезоријентисали и на тај начин ослабио национални конзистенцијум као главна брана окупационим интеграцијама и покоравањима.
      Све ово може да важи и за Србију. Али, она сада није у мом фокусу. Могу да кажем да је за Србију, пошто је велика балканска земља, и пошто је независна, суверена држава, најцјелисходније дугорочно играти на карту Украјинизације земље.
      Србија мора од тога да се одбрани, прије свега.
      Српска, пак, мора да се одбрани од Унитаризације коју ће Америка подржавати ако може да јој користи за Натоизацију, од Сарајевског Поробљавања у шта је урачунат и изгон Срба из БиХ и од уласка у Нато по својој или по сарајевској вољи. Јер, улазак Србије у Нато није извјестан и реалан. А улазак Српске, ослабио би позицију Србије.
      Српска мора да установи својих Десет дугорочних заповијести које ће се дневно поштовати од свих фактора.
      ·   -      Потпуно смањити информације о Држави, о Сарајеву, о БиХ, о такозваним Државним Институцијама, Кровним законима и организацијама и слично. Тих синтагми су пуни медији у Српској и оне морају бити избачене. Као што су пуни вјештачке пресудности усвајања мјера или закона у заједничким органима. На тај начин Босна и Херцеговина, као приморана просторија, постаје мање важна у свијести грађана.
      ·     -    Никада не сарађивати са блоком политичких снага и странака Сарајева и Бошњака већ увијек са једним дијелом и то оним који потенцијално може да изазива потресе и ломове у Сарајевском Политичком Кругу.
      ·         - Дугорочно подржавати Хрватски Аутономизам.
      ·    -     Формирати мрежу агресивних невладиних организација које ће стварати антагонизме према сарајевском унитаризму, њиховим међународним колаборационистима и ревизији дејтона и дејтонског устава БиХ.
      ·     -    У медијима увијек давати простор агресивним и фундаменталистичким бошњачким групама и њиховим противсрпским ставовима и програмима.
      ·     -    Формирати густу мрежу интернетских портала као полигона јавног мишљења оријентисаног на српску и српскијанску страну. То треба да буде замјена за медије који играју све слабију улогу и споредна траса оним јевтиним програмима који окупирају пажњу голим гузицама и турским серијама.
      ·         - Јачати и професионализовати Државну Телевизију Српске.
      ·         - Смањивати дужничку зависност и држати је на мјери економски одрживог сервисирања.
      ·        -  Форсирати највише двије јаке аутохтоне политичке странке и, дугорочно, ићи на њемачки концепт сарадње црних и црвених. У случају разбијања великих странака, потребно је формирати јаку Странку Социјалног Савеза, као и странку Самосталност Српске.
      ·         -  У свему јасно означавати и промовисати национални интерес Срба Овдје.
      ·   - Из свих сфера отклањати екстерну, црну и непроцедуралну моћ јер је она најподложнија колаборационизму и издаји а потпуно непријемчива за дугорочне државне и самосталне националне интересе.


      Valter
      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Sat Jan 04, 2014 6:51 am

      HansJohanbach (citat):Dragi druze Valter,


      No nije mi jasno jedno dragi Valter: Da li to sto zastupam drugacije misljenje, gledam iz drugog ugla, znaci da sam neinformisan?

      No, tema je sta nam donosi EU, izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme.

      .

      To sto zastupas drugo misljenje znaci da si ili kapitalista ili nisi radnik, nego birokrata. Da si radnik nikada nebi zastupao misljenje da je kapitalisticki sistem dobar. Oni radnici koji vec rade u kapitalizmu znaju da je on izrabljivacki sistem.

      To naravno neznaci da nemozes da imas drugo misljenje. Svako ima pravo da zastupa svoje misljenje. dali je to misljenje u interesu svih radnika je drugo pitanje.

      Licno sam na ovome forumu zato sto me zabrinjava stanje u nasim novo ( starim ) nastalim drzavama kada je u pitanj radnicka klasa i gradjanstvo.

      Valter

      valter
      valter
      Moderator
      Moderator


      Male
      Broj komentara : 990
      Age : 72
      Mjesto : ch
      Političko opredjeljenje : AVNOJ
      Registration date : 2009-02-18

      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by valter Sat Jan 04, 2014 7:15 am

      HansJohanbach (citat):Dragi druze Valter,


      EU nam ne donosi nista sto nismo imali. Neki govore: stabilnost, investicije, protok radnicke snage... Ja samo pitam da li je bolje da smo mi investitori ili da smo podloga za investitore? Zar nije bolje da sami sebe uredimo kako nam odgovara, nego da nas neko drugi uredjuje i namece zakone koji moraju biti po ugledu na njihove? To je za mene cista glupost, neki truli oblik nametnute globalizacije... Ni taj sistem se nece odrzati, mislim na globalizaciju. Ali zapadna Evropa ima slicnu kulturu i uspeli su da i ono malo razlicitosti spoje, izmesaju i raspodele. Jedino sto je ostalo njihove jeste jezik, i da nije drugacije, niko od njih ne bi vise znao da li je Britanac, Francuz ili Nemac.



      Sasvim je sigurno da je bolje da smo mi sami "gazde u svom domu". Pa to je i bila sustina SFRJ. Samostalnost, neutralnost i van blokovska politika.

      Problem je madjutim i u ovom sistemu, ljudski faktor. Okreni sada sve na"drugu stranu" i sve ce ti biti jasno. Kapitalista cedi radnika do iznemoglosti da bi on imao svoj momenat za uzivanje. To znaci ja imam miljarde, a ti ( radnice) dobijas "mrvice" za prezivljavanje.

      Vec odavno sam ja rekao,nemoze da opstane ni ovaj sistem, kada samo odpusta radnike i uvodi automatiaciju.
      Jedno zdravo drustvo moze samo da opstane ako su svi gradjani jednako ukljuceni u zivot celoga drustva.

      Postavlja se sada pitanje. Dali je bolje da vlada radnicka klasa ili da vlada saka ljudi koja se siri i razmece sa novcem koji je neko drugi ostvario? Dali to smatras za ispravnim.

      LJ U D K I F A K T O R je kljuc svega. Kako postici veci nivo inteligencije? Skolovanjem ljudi. To znaci da treba omoguciti svim ljudima u drustvu da se skoluju a ne samo onima koji imaju novac=kapitalistima. Osim toga je ljudskom mozgu potrebno vreme za prilagodjavanje promena. Kapitalisticki sistem to nedopusta. Samoupravni socijalisticki sistem je to dopustao. POstepeno, onako kako to nasem mentaliteu odgovara. Korak po korak u napredak. Ni kuca se nepravi za dva dana.

      Jasno je mani da je Ljudski faktor u samoupravnom scijalistickom sistemu imao uticaj na razvoj cele situacije ali koji ljudski faktor. Kapitalisticki ljudski faktor. "Unutrasnja svinja" u coveku ga stalno vodi ka losoj strani. Svest coveka vodi napred. Znaci da samo skolstvo moze da postavi gradjane na zdrave noge. To kapiatlisticki sistem nezeli. Nece nikada kpitalista da se radnik "mesa" u hiarahiju vodjenja politike firme. Da sad ne spominjem ravno pravnost spolova n radnom mestu kada je u pitanju plata. A gde je ostalo. Usporedi to sa sistemom u SFRJ.

      Znaci, vrtimo se u krug.

      Ja se slazem sa nekim delovima tvoga izlaganja ali to neznaci da cu ja da izgubim veru u coveka i njegovu sposobnost da se promeni. Zato mu treba da ti mogucnost. To kapitalisticki sistem nikada nece uciniti.

      Sasvim si u pravu, kada je u pitanju kapitalisticki sistem. On ce isto propasti. Samo zasto ce propasti? Zato sto podrzava samo jednu saku ljudi a ne gradjanstvo u celini.

      Valter

      Sponsored content


      Sta nam donosi ulazak u EU ?! Empty Re: Sta nam donosi ulazak u EU ?!

      Komentar by Sponsored content


        Danas je Thu May 16, 2024 7:21 am