JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+7
samir-ko-saki
Tito
Vuk
valter
misha
drug Tibor
Internetlija
11 posters

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Anketa

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Wed Feb 18, 2009 2:21 pm

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by drug Tibor Wed Feb 18, 2009 3:27 pm

    Pa naravno da se moramo ujediniti, onako rascepkani i rasuti ne možemo obaviti našu dužnost, a to jest pomirenje Jugoslovenskog naroda...
    misha
    misha
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 59
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty da i ne

    Komentar by misha Wed Feb 18, 2009 8:12 pm

    Da i ne, ujedinjenje bi nas okupilo ali bi stvorilo "guzvu" ipak smo mi Jugosloveni. U svakom slucaju saradnja je potrebna.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Wed Feb 18, 2009 8:18 pm

    Druže Miša, vjeruj da je i tu "gužvu" moguće korigirati u harmoniju Smile
    Jeste da je to zahtjevan posao, ali forumi raznih video igara (koji broje hiljade članova) rade besprijekorno, zašto ne bismo i mi mogli tako?
    misha
    misha
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 59
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by misha Thu Feb 19, 2009 7:00 pm

    Jednostavno, ovo nije igra( barem ja tako mislim). Pominjes harmoniju, prosao si vec kroz mnoge slicne forume i verovatno i sam uvidjas u cemu je problem. Naravno nije mi namera da te odvracam od bilo cega, naprotiv, mislim da svaki novi YU sajt/forum sa sobom donese jos "novih-starih" jugovica. Nadam se da ces uspeti u svojoj nameri, optimizam ti kako vidim za sada ne nedostaje Wink a nadam se da ces imati i snage da sve izvedes.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Thu Feb 19, 2009 9:03 pm

    Iz zanatske sam porodice, snaga i volja su mi srednje ime Very Happy
    Ali mi je potrebna pomoć i redovitost svakoga ko se registruje!
    I da svako ko se registruje kaže svojim YU prijateljima za ovaj forum, moramo stvoriti MREŽU!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Odgovor

    Komentar by valter Sat Feb 21, 2009 9:10 am

    Tako je druze Udarnik,

    " Samo zajedno smo jaci!"

    Kada ta recenica udje duboko u mozak svakog gradjana sa podrucija bivse SFRJ-e cemo moci da da krenemo napred. Na nama je da tu recenicu sirimo medju nasim gradjanima, sto vise. Treba samo pomenuti sadasju situcaiju i prisetiti se vemena iz SFRJ-e. Pa ko je toliko neinteligentan da ne nevidi razliku? Samo slepac.

    Znaci, idemo napred.

    Valter
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Sat Feb 21, 2009 8:28 pm

    Udarnik (citat):
    Ali mi je potrebna pomoć i redovitost svakoga ko se registruje!
    I da svako ko se registruje kaže svojim YU prijateljima za ovaj forum, moramo stvoriti MREŽU!

    Vidis pocetak ti je pogresan po mom misljenju.
    Osnovao si Jugoslavenski forum i to je dobro. Medutim i mnogi drugi su to isto uradili prije tebe druze Udarnice. Po cemu je onda tvoj forum bas onaj pravi?
    Po cemu se razlikuje od drugih?
    Mozda zato sto si ga ti sam proglasio kao jedini koji treba da bude posjecen i da svi treba da su jedino kod tebe na forumu.
    Vidis meni je najbolji jugoslovenski forum http://bilten-ora-sfrj.com Jesi li kontaktirao sa njima da vidis da mozda oni budu taj opste jugoslovenski forum, Ili mozda nekog drugog? Ne ti si startovao bez znanja ikoga forum i onda se sam proklamovao kao ujedinitelj i jedini spasilac Jugoslavenstva ne forumima.
    Vidis kad smo mi zapoceli ideju o pravljenju jedne stranice koja bi objedinila "sve jugoslovene pod jednu zastavu" ja sam predlozio da to bude na serveru koji nije vezan ni za jednu stranicu posebno, da ta stranica bude samo veza preko koje bi se posjetioci mogli sa jednog mjesta upoznati sa cjelokupnom ponudom jugoslavenstva na internetu. Forum koji bi napravili tamo bi bio bez clanova ali bi imao teme koje bi direktno otvarale jugoslovenske forume koji postoje na internetu.
    E bas zato ta ideja je tekla sporo jer smo mislili da nije red na brzinu i bez konsultacija sa vecinom zainteresovanih uraditi nesto sto bi nekome smetalo.
    Ja sam radostan da si ti otvorio jos jedan od mnogih foruma koji govore o Jugoslaviji ali za mene je ovaj forum ravnopravan sa svim ostalim i ne pomisljam nagovarati ljude da napustaju ostale forume kako bi dosli na tvoj.
    Jer ovo je ipak tvoj forum kao sto je i valterov forum SFRJ4ever, stricev slobodnajugoslavija.com, Omerov Nasa-zemlja.com i sl.

    Onaj forum koji nema administratora ni clanova a povezuje sve forume je to sto nam treba. Posjetioci treba da imaju mogucnost da sagledaju kompletnu ponudu na internetu. Pa nek sami odluce gdje ce biti clanovi a gdje samo posjetioci.

    Znaci zajedno smo jaci ali samo ako to ostvarimo na ravnopravnim osnovama.

    Pozdrav Vuk.

    P.S. Jesi li kontaktirao druga Udarnika kad si iskoristio njegov nik? Ako nisi evo ti link pa mu se javi posto sam mislio od tebe da je on. Ako ga pozovem ovamo kako da se covjek registruje?
    bratstvo i jedinstvo


    sunny
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Sat Feb 21, 2009 9:36 pm

    Vuče,
    ovaj forum nisam osnovao JA lično nego mi članovi sa foruma YU-Online (koji sam ja lično osnova, ali tek ljetos).
    Naime, razmatrali smo na YU-Online forumu neko forumsko ujedinjenje.

    I došli do sljedećih zaključaka:
    - niko (ili malo ko) će napustiti svoj forum (neovisno od statusa na tom forumu);
    - niko (ili malo ko) će podržati ujedinjenje na nekom već postojećem forumu (jer djeluje... pogrešno! baš pitanje "što baš taj forum?" je dokaz ovoj tezi);
    - taj forum koji ujedinjuje, ne pripada ni meni niti onima koji su mi pomogli u izgradnji, nego SVAKOME KO SE NA NJEMU REGISTRUJE.

    Što vodi do sljedećeg:
    Svakome ko dođe kao predstavnik nekog već izgrađenog foruma (YU-Online, SFRJ4ever.ch, NKPS itd.) smo dali podforum gdje mogu slobodno da rade što god im volja!
    Nikoga ne pozivamo da NAPUSTI forum s kojeg su došli, nego da jednostavno i ovdje bude koliko-toliko redovan.
    Svako ima pravo da vrši razumne promjene na forumu (zato je otvorena rubrika "Prijedlozi", gdje se SVAKI prijedlog razmotri i eventualno usvoji ili obrazloži odbijenica).

    Predstavnici foruma su članovi posebne skrivene forumske grupe na ovom forumu što im dozvoljava pristup Administratorskom kabinetu, gdje bi se vršila razna dogovaranja između voditelja raznih foruma.
    Ovaj kabinet je skriven od javnog oka iz prostog razloga što nije svako voditelj nekog foruma.

    U biti, funkcija YU-Pokret foruma je višestruka.
    Mi sa YU-Online smo maltene skroz napustili svoj već izgrađen forum da bismo napravili jednu forumsku raskrsnicu gdje svako sa svakog foruma može da razgovara sa ljudima s drugog foruma a da pri tome ne gubi vezu sa svojim forumom.

    Pardon na direktnosti, Vuče, ali mi nismo banda usijanih umišljenika.
    Uprkos našim sitnim godinama, mi znamo tačno šta da radimo i šta da ne radimo.
    Možda sad djelujem tvrdoglavo, ali Valter zna koliko sam otvoren na sugestije, prijedloge i kritike.


    Drugarski pozdrav,
    Mirza


    P.S.
    Kada sam odabrao pseudonim "Udarnik" nisam ni bio svjestan postojanja tog druga Udarnika kojeg spominješ.
    Budući da je to vjerovatno stariji čovijek od mene i da je to ime više vezano za njega nego za mene, mijenjam svoj nick.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by valter Sat Feb 21, 2009 10:36 pm

    Vuk (citat):
    Udarnik (citat):
    Ali mi je potrebna pomoć i redovitost svakoga ko se registruje!
    I da svako ko se registruje kaže svojim YU prijateljima za ovaj forum, moramo stvoriti MREŽU!

    Vidis pocetak ti je pogresan po mom misljenju.
    Osnovao si Jugoslavenski forum i to je dobro. Medutim i mnogi drugi su to isto uradili prije tebe druze Udarnice. Po cemu je onda tvoj forum bas onaj pravi?
    Po cemu se razlikuje od drugih?
    Mozda zato sto si ga ti sam proglasio kao jedini koji treba da bude posjecen i da svi treba da su jedino kod tebe na forumu.
    Vidis meni je najbolji jugoslovenski forum http://bilten-ora-sfrj.com Jesi li kontaktirao sa njima da vidis da mozda oni budu taj opste jugoslovenski forum, Ili mozda nekog drugog? Ne ti si startovao bez znanja ikoga forum i onda se sam proklamovao kao ujedinitelj i jedini spasilac Jugoslavenstva ne forumima.
    Vidis kad smo mi zapoceli ideju o pravljenju jedne stranice koja bi objedinila "sve jugoslovene pod jednu zastavu" ja sam predlozio da to bude na serveru koji nije vezan ni za jednu stranicu posebno, da ta stranica bude samo veza preko koje bi se posjetioci mogli sa jednog mjesta upoznati sa cjelokupnom ponudom jugoslavenstva na internetu. Forum koji bi napravili tamo bi bio bez clanova ali bi imao teme koje bi direktno otvarale jugoslovenske forume koji postoje na internetu.
    E bas zato ta ideja je tekla sporo jer smo mislili da nije red na brzinu i bez konsultacija sa vecinom zainteresovanih uraditi nesto sto bi nekome smetalo.
    Ja sam radostan da si ti otvorio jos jedan od mnogih foruma koji govore o Jugoslaviji ali za mene je ovaj forum ravnopravan sa svim ostalim i ne pomisljam nagovarati ljude da napustaju ostale forume kako bi dosli na tvoj.
    Jer ovo je ipak tvoj forum kao sto je i valterov forum SFRJ4ever, stricev slobodnajugoslavija.com, Omerov Nasa-zemlja.com i sl.

    Onaj forum koji nema administratora ni clanova a povezuje sve forume je to sto nam treba. Posjetioci treba da imaju mogucnost da sagledaju kompletnu ponudu na internetu. Pa nek sami odluce gdje ce biti clanovi a gdje samo posjetioci.

    Znaci zajedno smo jaci ali samo ako to ostvarimo na ravnopravnim osnovama.

    Pozdrav Vuk.

    P.S. Jesi li kontaktirao druga Udarnika kad si iskoristio njegov nik? Ako nisi evo ti link pa mu se javi posto sam mislio od tebe da je on. Ako ga pozovem ovamo kako da se covjek registruje?
    bratstvo i jedinstvo


    sunny



    Postovani druze Vuk,
    kao prvo ti zelim zahvaliti na otvorenosti, sto sigurno i drug Masinac postuje. Tvoje primedbe jasno pokazuju problematiku koja nas okruzuje. Mislim da o svemu moze da se prodiskustuje. Tvoj predlog je isto veoma interesantan. Mozda bi bilo dobro da nam tvoj predlog u potpunosti izneses pa da mozemo da otvorimo raspravu i usporedimo sa ovim sto danas imamo. Mislim da mi svi ovde vrlo dobro znamo da nista nije vecno. Prema tome, mi kao inovatvni ljudi treba da se razumemo i prihvatimo ono sto je bolje za sve nas. Nas moto cemo i sami najbolje dokazati, ako pocnemo da sprovodimo nasu tvrdnju: " Samo zajedno smo jaci!"

    Znaci, predlozi treba da se iznesu i da se izabere najbolje resenje za sve nas.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by valter Sat Feb 21, 2009 10:50 pm

    Mašinac (citat):Vuče,
    ovaj forum nisam osnovao JA lično nego mi članovi sa foruma YU-Online (koji sam ja lično osnova, ali tek ljetos).
    Naime, razmatrali smo na YU-Online forumu neko forumsko ujedinjenje.

    I došli do sljedećih zaključaka:
    - niko (ili malo ko) će napustiti svoj forum (neovisno od statusa na tom forumu);
    - niko (ili malo ko) će podržati ujedinjenje na nekom već postojećem forumu (jer djeluje... pogrešno! baš pitanje "što baš taj forum?" je dokaz ovoj tezi);
    - taj forum koji ujedinjuje, ne pripada ni meni niti onima koji su mi pomogli u izgradnji, nego SVAKOME KO SE NA NJEMU REGISTRUJE.

    Što vodi do sljedećeg:
    Svakome ko dođe kao predstavnik nekog već izgrađenog foruma (YU-Online, SFRJ4ever.ch, NKPS itd.) smo dali podforum gdje mogu slobodno da rade što god im volja!
    Nikoga ne pozivamo da NAPUSTI forum s kojeg su došli, nego da jednostavno i ovdje bude koliko-toliko redovan.
    Svako ima pravo da vrši razumne promjene na forumu (zato je otvorena rubrika "Prijedlozi", gdje se SVAKI prijedlog razmotri i eventualno usvoji ili obrazloži odbijenica).

    Predstavnici foruma su članovi posebne skrivene forumske grupe na ovom forumu što im dozvoljava pristup Administratorskom kabinetu, gdje bi se vršila razna dogovaranja između voditelja raznih foruma.
    Ovaj kabinet je skriven od javnog oka iz prostog razloga što nije svako voditelj nekog foruma.

    U biti, funkcija YU-Pokret foruma je višestruka.
    Mi sa YU-Online smo maltene skroz napustili svoj već izgrađen forum da bismo napravili jednu forumsku raskrsnicu gdje svako sa svakog foruma može da razgovara sa ljudima s drugog foruma a da pri tome ne gubi vezu sa svojim forumom.

    Pardon na direktnosti, Vuče, ali mi nismo banda usijanih umišljenika.
    Uprkos našim sitnim godinama, mi znamo tačno šta da radimo i šta da ne radimo.
    Možda sad djelujem tvrdoglavo, ali Valter zna koliko sam otvoren na sugestije, prijedloge i kritike.


    Drugarski pozdrav,
    Mirza


    P.S.
    Kada sam odabrao pseudonim "Udarnik" nisam ni bio svjestan postojanja tog druga Udarnika kojeg spominješ.
    Budući da je to vjerovatno stariji čovijek od mene i da je to ime više vezano za njega nego za mene, mijenjam svoj nick.



    Postoavni druze Masinac,
    Nezelim da me bilo ko shvati pogresno, ali ima nesto istine u onome sto je drug Vuk napisao.
    Predpostavljao sam da ovaj poduhvat nece biti jedostavan. Upravo iz gore navedenih razloga. Veliki broj osnivaca internet stranica to cini da bi sebe videlo na vodecem mestu. Kao sto znas sam ja svoju otvorenost za saradnju cak i platio jako skupo. Zato razumem druga Vuka, kada izrazava bojazan za clanove svoga ( i drugih ) foruma.
    Smatram medjutim da je inicijativa bila potrebna. Dali ce se na ovome zaustaviti ili ce se u medjuvremenu roditi neka jos bolja ideja, ce vreme pokazati.

    Zato predlazem da se sve ideje, pa tako i ideja druga Vuka ozbiljno razmotre i pod nasim zajednickim geslom: Samo zajedno smo jaci i sprovede. U intersu svih nas. Znaci, mi nismo nista poceli da bi sebe gurali ka gore, vec se borimo za ono sto ce nase narode i narodnosti da vrati na pravi put, put bratsva i jedinstva. Ako su zato potreben korekcije u nasem kretanju, cemo ih sprovesti, zajedno, jer smo samo zajedno jaki i krajnje je vreme da se nesto pokaze, nakon tliko godina rada.

    U ime bratstva i jedinstva zasucimo rukave i spojimo nase snage za bolje sutra, svih nas.

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Sat Feb 21, 2009 11:15 pm

    Ne zamjerim Vuku, otvorena nefiltrirana kritika je kod mene uvijek dobrodošla!
    Nego kad sam pročitao što je Vuk napisao, stekao sam utisak da Vuk misli da smo hrpa usijanih glava.
    Što uopšte nije slučaj.

    A ono što ovaj forum djeluje tako obično i da uopšte ne istupa iz reda prosječnih YU foruma može biti zbog toga što je forum osnovan 17.02.2009.
    Znači prije 4 dana (sada 5, iza ponoći je).

    Ali vidi da smo za samo 4 dana skupili nekoliko predstavnika drugih foruma ovdje!
    Je li to znak nepromišljenosti?

    Lično sam mašinski tehničar, učen da radim kako treba, precizno i što bliže savršenstvu.
    Greška u mom radu nema mjesto! Ali se uprkos tome zna desiti, i zato mi trebaju kritike drugih, da ispravim greške ili da obrazložim zašto su stvari kakve jesu.
    Nadam se da nikog nisam zbunio zadnjim pasusom Very Happy


    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Sun Feb 22, 2009 12:12 am

    Evo da ne mislite da samo kritikujem da dam malo i konkretnih primjera tog sto sam iznjeo:

    Primjer kako bi izgledala kapija SFRJ

    Drago mi je sto ste moju kritiku shvatili kao dobronamjernu i konstruktivnu.

    Mislim da bi nam vise dogovaranja i otvorenosti mnogo vise odgovaralo nego samo da se tapsemo po ramenima. Sto se tice nika nije mi bila namjera da te natjeram druze Udarnice (masinac) da ga mjenjas nego sam samo zelio da pokazem primjer koliko smo se udaljili jedni od drugih iako nam je ista ideja vodilja. Inace drug Udarnik kojeg sam ti spominjao je aktivan na forumima jos od 2003. godine ako se ne varam i veoma je dobar drug pa sumnjam da bi se naljutio zbog nika. A svi smo mi stari forumasi najljepse trenutke proveli druzeci se na forumu slobodnajugoslavija.com dok taj forum nije prerastao u nesto sto nam vise nije odgovaralo. Zato i mozda jesam malo vise skeptican jer je bas drug Valter dozivjeo neprijatnosti iako nas je sve poveo sa svog foruma na taj novi forum a svoj je zatvorio. Kao hvala za to poslije izvjesnog vremena je bio baniran od strane administratora na tom forumu.
    Opravdano ili ne to i nije vazno vec nacin kako se to odigralo. Nije dobio priliku ni da se opravda ili opovrgne tuzbe.
    E to je ono sto mene plasi. Svi smo mi ipak samo ljudi.

    Nadam se da sad imas malo bolju viziju kako sam zamisljao zajednicki forum kad si vidio primjer. Naravno ovo je samo primjer jer nisam imao vremena da uradim iznova forum Kapija SFRJ. Ali mislim da sad to jasnije.

    Pozdrav Vuk.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Sun Feb 22, 2009 12:21 am

    Tibor, Red dog, Denis, Jugoslav, Spartak i Čelik.

    Tih pet (od 200 registrovanih, većina se samo registruju i ne dolaze više nikako...) članova su bili sa mnom i na prošlom forumu, YU-Online.
    Znaju da je ban kod mene P O S L J E D N A linija odbrane.
    Jedini ja na forumu mogu banovati članove, ali odbijam da to radim!
    Čisto iz toga što nisam diktatori i ovo nije totalitarni režim.
    Svako griješi, pa tako i ja.
    Ja imam pravo glasa, pa tako i svi drugi!

    Vjeruj, Vuče, ovom forumu je svrha jasna i ne postoji nikakva maska. Težimo ka tome da stvorimo raskrsnicu gdje se ljudi sa različitih foruma mogu sretati. Vlasnici te raskrsnice su svi koji ju koriste.
    Vrijeme će ti to pokazati. Wink

    I ne želim da uživam neko poštovanje samo zbog toga što mi ispod nick-a piše "Osnivač".
    Za mene, to su samo 7 slova.


    Ovo sve sam, nadam se, potvrdio dok sam rukovodio forum YU-Online.
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Tito Sun Feb 22, 2009 12:27 am

    Mašinac (citat):Tibor, Red dog, Denis, Jugoslav, Spartak i Čelik.

    Mene si kanda zaboravio. Surprised
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Sun Feb 22, 2009 12:28 am

    Pardon,
    to sam časkom pisao. Very Happy

    Zaboravio sam tebe i Ambru.

    Izvinjavam se Smile




    Eto, svjedoči im ti o meni! Very Happy
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Sun Feb 22, 2009 12:31 am

    Nego ne kazes nista za primjer foruma koji objedinjuje sve forume.
    Kao sto sam naglasio to sam na brzinu uradio samo kao primjer da vidite sta sam mislio uraditi na forumu kapija SFRJ. Samim tim sto bi bile teme samo linkovi ka drugim forumima izlisno bi bilo imati tamo clanove vec bi posjetioci sami birali koji forum bi posjetili a na kojem bi se uclanili a ujedno bi imali dostup svim mogucim linkovima na jednom mjestu.

    Reci sta mislis o toj ideji.

    Naravno linkovi bi bili poredani po abecedi ili azbuci (kako bi se vec dogovorili) tako da niko ne bude prioritiran ili zanemarivan.
    Nadalje mogle bi se napraviti i tematske cjeline tako da bi politicki forumi bili na jednoj temi, jugonostalgicni na drugoj, o Titu na trecoj itd.

    Pozdrav Vuk.
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Tito Sun Feb 22, 2009 12:39 am

    Da, redovni sam posjetilac i staroga foruma. Obzirom na godine, na mladost osnivača, mislim da je forum prilično kvalitetan. Naravno da je bilo i nekih propusta, ali to nije ništa neočekivano ni strašno, sve dok se na greškama uči. I dijete kad uči hodati, prije nego što napravi prve prave, stabilne korake, pada po ko zna koliko puta. Važno je ne odustajati, imati opipljiv cilj pred sobom i težiti ostvarivanju istog. Naravno, važno je i kako i na koji način to ostvariti...

    Ili kako je to bi Fadil Toskić otpjevao "Pođi pravo i ne skreći ni za tren s pravog puta..."
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Internetlija Sun Feb 22, 2009 12:42 am

    Ideja je u osnovi dobra...
    Ali bi ljudi tu stranicu posjećali relativno rijetko.
    I opet bi nekako bili raštrkani, a oni koji žele da učestvuju u više stvari bi morali da se koriste sa više naloga... Dodatna komplikacija koja je nekako redudantna.

    Ideja YU Pokreta je da okupi što više ljudi na jedno mjesto!
    A to tako što će svakom dati ono najpribližnije onome što želi.
    To još nije došlo do punog izražaja, ali svakim danom smo bliži tome.

    Mislili smo ovdje na ovom velikom forumu stvoriti male podforume razvrtane po tematici (strukturom bi to slično bilo onom dijelu imena "Vijesti iz republika").
    Na taj način bi svako imao jedan nalog, jedno mjesto okupljanja i mogao bi svako mnogo jednostavnije biti dio mnogih različitih stvari.

    A i stvar je navike.
    Tipa, taman se navikneš na sistem jednog foruma, na njegov dizajn i ljude, uđeš u štos, pratiš takt foruma, i onda dobiješ želju da malo vidiš šta se na nekom drugom YU forumu dešava.
    Tad dođe u novu sredinu, nikoga ne poznaješ (ili malo koga), ne znaš ranija dešavanja i cijela priča ponovo počinje.
    To bi ovako, s YU pokretom, izbijegli.
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Tito Sun Feb 22, 2009 12:45 am

    Vuk (citat):Evo da ne mislite da samo kritikujem da dam malo i konkretnih primjera tog sto sam iznjeo:

    Primjer kako bi izgledala kapija SFRJ

    Vuče, je li ovo tvoj forum ili SFRJ Kapija? Ako ne zamjeraš da ovo ja postavim, mislim da je ovo prava SFRJ Kapija:

    Primjer kako bi izgledala kapija SFRJ
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Sun Feb 22, 2009 2:47 pm

    Prvo da se osvrnem na primjedbu druga Masinca.

    U pravu si kad kazes da bi ljudi rijetko posecivali portal jer bi on bio samo otskocna daska ka nekom od mnogih mjesta na kojima bi nalazili zadovoljenje svojih potreba.
    Medutim portal bi bio spona izmedu svih tih mjesta.
    Mislim da je to bila ideja vodilja povezivanja. Povezivanje znaci ostvariti vezu a ne sve prenjeti na jedno mjesto.

    Sto se tice onog sto je Tito (ako se ne varam komunistatito) naveo u vezi linka sasvim je u pravu.
    Portal Kapija SFRJ ima svoju adresu i svoj vlastiti prostor na internetu koji nije vezan za moju stranicu ni po cemu. Medutim ovo sto sam ja likovo je bio prijedlog kako bi izgledao forum na portalu a ne kompletni portal. I jos nesto. Onaj izgled portala je bio samo prijedlog koji sam uputio na diskusiju jer nisam zelio samoincijativno bez dogovora da pravim nesto sto je prakticno zajednicko za sve administratore i web dizajnere jugoslavenskih stranica.
    Diskusija je izostala. Niko nije nasao za shodno ni da kaze da je posjetio taj link.
    Tako je taj projekat stao jer ja sam nisam zelio da odlucim u ime svih.

    Posteno ni ja nisam bas odusevljen grafickim izgledom pa sam mislio da cemo kroz kritiku i diskusiju naci bolje rijesenje. A bolje rijesenje bi mozda bio donekle ovaj izgled koji sad ima forum koji sam linkovao sa prijedlogom kako bi izgledaoi forum na Kapiji SFRJ.

    Hajde onda da prebacimo taj projekat ovdje i da ga nastavimo ako vam u klubu SFRJ ne odgovara da o tome raspravljate. Mislim da bi nam svima Kapija SFRJ donjela korist.

    Pozdrav Vuk.
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Tito Sun Feb 22, 2009 3:27 pm

    Lično mislim da je Kapija SFRJ odlična ideja, koju u potpunosti podržavam, jer bi tako na jednom mjestu bili izlistani SVI (znači bez izuzetaka) pro YU orjentisani forumi sa jednakim osnovnim načelima, a istovremeno bez favoriziranja pojedinih grupa. Jednostavno rečeno velika je potreba za takvu stranicu na netu kako bi se i šira javnost upoznala s postojanjem YU foruma.

    Naravno i link za Kapiju SFRJ mora biti vidno postavljen i "reklamiran" na svakom od tih foruma kao mjesto gdje se svi ostali mogu locirati.

    Prednost Kapije je i u tome što bi forumi bili vidljivo izlistani na naslovnoj stranici, a ne kao podtema.
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Mon Feb 23, 2009 2:11 am

    Druze Tito upravo i ja to isto smatram. Sad je na ostalima da se izjasne sta misle o tome.
    Ovdje na forumu ima dosta ljudi koji podrzavaju ideju ujedinjenja i povezivanja pa je red da sad iznesu da li se slazu sa nama dvojicom ili ako ne, da daju konstruktivnu kritiku i prijedlog.
    Zato sam i napomenuo da mozemo ovdje nastaviti rad na projektu.
    Hvala ti na razumjevanju druze Tito.

    Pozdrav Vuk. lol!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Feb 23, 2009 8:29 am

    Ja sam za.

    Obrazlozenje.

    1.) Ovakvu inicjativu sam ja jos pre nekoliko godina lansirao, igleda da je sada dosao trenutak ostvarenja toga predloga. Meni nikad nije bilo niti mi je vazno ko je pokretac neke ideje, bitno je da je u interesu svih nasih naroda i narodnosti.

    2.) Vreme je pokazalo da razedinjeni necemo uspeti.

    3.) Nije bezveze ona recenica : " samo zajedno smo jaci" u nju sam uvek verovao i zato sam i danas tu.

    Neka nas nase dosadasnje iskustvo povede ka ostvarenju "izlaska iz tunela ".

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Vuk Mon Feb 23, 2009 12:13 pm

    Uskoro dolazi novi graficki prijedlog kapije.
    Radio sam na njemu cijelu noc ali ima jos malo korekcija pa da ga onda postavim na server da ga mozete vidjeti. Naravno i to je samo prijedlog pa moze da se dalje koriguje.
    Kad nademo adekvatni izgled stranice onda mozemo i linkove rasporedivati tako da za sada nece biti linkova.

    Pozdrav Vuk.

    Sponsored content


    Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu? Empty Re: Da li se svi jugoslovenski forumi trebaju ujediniti pod jednu zastavu?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Tue May 14, 2024 12:35 pm