JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+19
Tito
ExOduS
Sofi
davoranimator
Jugoslovenka
aska07
drug Tibor
jasmin
L_U_D_A_K
jalac
SAMOUPRAVLJAC
atsinumok
Pavle 100%KOMUNISTA
Armin151
Drug Čelik
druze tito mi ti se kunem
JUZNI SLOVEN
Internetlija
valter
23 posters

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Mon Jun 29, 2009 7:29 pm

    First topic message reminder :

    Kada nasi ljudi ( svi ) pa tako i svaki od nas, budu shavtiti pravo znacenje reci " Samo zajedno smo jaci! " ce se nesto moci promenuti. Sve dok ni mi sami necemo da se pridrzavamo tih pravila ponasanja ( najveci deo, i nas moderatora i administratora ) smatra da se moze nesto postici jedino ako je "on" taj koji "pokrece kotace " ce i dalje forumi da se gase i nasi neprijatelji ce i dalje da trljaju svoje ruke.

    Probudite se vec jednom, inace cemo potonuti kao "podmornica i nikad nas vise nece biti na povrsini vode".


    Pocnite da tumacnite tu recenicu i ponasajte se po njenom znacenju. Nije vazno ko je " prvi" vazno je da se nesto pocne raditi, u interesu svih gradjana i radnicke klase.

    Valter

    davoranimator
    Početnik
    Početnik


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2009-09-20

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by davoranimator Mon Jun 14, 2010 5:35 pm

    Zdravo drugovi. Momenat je sve blizi, kad narodu padne zadnja kap i odluci da izadje napolje. Kapitalizam je sistem koji sam sebe unistava i sad je u zadnjoj fazi. Politicari to znaju i boje se toga da se narod probudi i ujedini. Kad bi se narod ujedinio, ovi gore nebi imali sanse. Zato i ubacuju mrznju pod narod. Evo ja sam u Nizozemskoj i vidim kako stavljaju politicare na vlast, koji stvaraju mrznju i tako podjeljuju srednju klasu kako nebi bili ujedinjeni i u vecini. Sadasnja medija stvarno pravi od naroda stoku. Komunizam su totalno ucrnili. Ovdje kad se cuje komunizam, misli se odmah na Stalina, svi smo isti, nema se slobode, da ne mozes sam odlucit kako hoces da zivis i tako. Ovdje vide komunizam kao fasizam. Zato se trebamo ujedinit, objasnit narodu sta je komunizam. Ja sad jos trebam da zavrsim studij, tako da neman bas vremena da se bavim konkretnim akcijama. Ima ovdje u Nizozemskoj jedna komunisticka partija (Rode Morgen), pa cu se uskoro s njima dogovorit. Inace htjeo sam da vas pitam drugovi, posto vidim da se vi dosta bavite pravljenjem ovih kako se zovu crteza i za majice, da bi se ideja prosirila, jeli moguce da se financiski vama pomogne? Dali ima jedna "kesa" gdje bi mi mogli da damo para ako mozemo i koliko mozemo, da bi se moglo pomoci da vise pravite i organizujete? Ja bi rado vama mjesecno ili cesce ako nekad mogu, volio da posaljem, pa mozda ako vise ljudi hoce i moze, mozda se skupi.

    Smrt fasizmu i danasnjem imperializmu

    Zivjeli drugovi!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Internetlija Mon Jun 14, 2010 6:33 pm

    Postoji organizacija "Naša Jugoslavija" koja radi na tome da se stvori lobi u inozemstvu za naše projugoslovenske akcije. Savjetujem ti da dođeš u kontakt sa njima. Smile
    Oni su već potpuno organizovana u Srbiji i Hrvatskoj, a u BiH im je ministar pravde rekao da se ne mogu registrovati zbog imena...
    davoranimator
    davoranimator
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 3
    Age : 42
    Političko opredjeljenje : Komunisticko
    Registration date : 2009-09-20

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by davoranimator Mon Jun 14, 2010 7:14 pm

    Super. Hvala druze Mirza.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Internetlija Mon Jun 14, 2010 7:23 pm

    Site: http://www.nasa-jugoslavija.org/
    Mail: zajedno@nasa-jugoslavija.org

    Razgovaraj sa njima i javi nam kako je prošlo cheers
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Mon Aug 30, 2010 12:00 pm

    NA PUTU KA SOCIJALISTIČKOJ REVOLUCIJI

    Jugoslovenski Pokret na dan 30.avgusta 2010.godine broji 307 članova, što je troduplo više za razliku od dana kad sam se ja učlanio (30.oktobra 2009.). Za manje od godinu dana, broj članova na forumu se utrostručio. Komunistički pokreti i partije sve više niču na teritoriji Jugoslavije i imaju iz dana u dan sve više članova. Kult Tita vaskrsava na stotinama majci, bedževa, znački, zastava, čaša, satova, flaša žestokih pića, ali i na mnoge druge načine. Titovi spomenici i spomenici NOB-a se polako vraćaju na svoja postolja. Naši muzeji postaju sve posećeniji, a Kuća cveća beleži rekordnu posećenost (naročito za 25.maj). To pokazuje da je Komunizam počeo da se budi, polako ali sigurno. Generacije koje sazrevaju sve više okreću leđa nacionalizmu, zaraznoj bolesti koja na teritoriji Jugoslavije hara već više od 2 decenije. Čak su se počele pojavljivati koje ne vode samo jugonostalgičarsku politiku, već imaju ozbiljne političke ambicije (kao "Komunistička Partija" Joške Broza u Srbiji). Ali, pred nama, KOMUNISTIMA, JUGOSLOVENIMA, stoje teški i ozbiljni zadaci. Mi moramo da generacije koje dolaze politički obrazujemo i zaštitimo od nacionalističko-kapitalističke propagande, te ih stavimo na našu stranu. Pritom, mi svi moramo da se okupimo u jednu partiju (po mogućnosti da takva partija postoji u svakoj jugoslovenskoj republici, ili da jedna partija ima predstavništva u svakoj od republika)jer, ZAJEDNO SMO 100 PUTA JAČI NEGO RAZJEDINJENI u više partija. Od ključnog značaja je da se sve partije ujedine da bi postigli bilo kakav uspeh. Po mom mišljenju (ne bih želeo da neko ovo shvati kao potcenjivanje drugih kom. partija) u Srbiji ta partija već postoji, a to je "Komunistička Partija" sa Titovim unukom na čelu. Kako god, treba od svih komunističkih partija stvoriti jednu jedinstvenu. Pritom, ta partija mora imati omladinsku organizaciju za nas maloletne članove, jer omladina je glavni pokretač komunizma. Partija mora imati i svoj visoko tiražni list, koji će biti dostupan širokim narodnim masama U SVIM GRADOVIMA, a ne samo u Beogradu, Zagrebu... I što je jako važno, partija mora imati svoja sedišta u svim krajevima zemlje gde ima nas komunista. Mora se vršiti aktivna propaganda među radničkom klasom. U preduzećima gde je to moguće, treba osnovati partijske komitete. Takođe, vrlo nam je važan proces "evrointegracija" Balkana, jer tek u Evropskoj uniji će široke narodne mase uvideti svu trulost kapitalizma. U "Evropi" nas čeka pravo rasulo (znate šta se dešava u Grčkoj, Španiji, ali i drugim zemljama EU). Takva situacija će stvoriti povoljne uslove za SOCIJALISTIČKU REVOLUCIJU, a mi ćemo imati partiju koja će uz pomoć revolucije dati vlast ugnjetavanom proleterijatu i seljacima...
    NAPRED KA POBEDI KOMUNIZMA!!! P.Filipović, 30.avgust 2010.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Tue Sep 14, 2010 5:55 am

    Pavle 100%KOMUNISTA (citat): NA PUTU KA SOCIJALISTIČKOJ REVOLUCIJI

    Jugoslovenski Pokret na dan 30.avgusta 2010.godine broji 307 članova, što je troduplo više za razliku od dana kad sam se ja učlanio (30.oktobra 2009.). Za manje od godinu dana, broj članova na forumu se utrostručio. Komunistički pokreti i partije sve više niču na teritoriji Jugoslavije i imaju iz dana u dan sve više članova.ćemo imati partiju koja će uz pomoć revolucije dati vlast ugnjetavanom proleterijatu i seljacima...
    NAPRED KA POBEDI KOMUNIZMA!!! P.Filipović, 30.avgust 2010.

    Nije samo broj clanova odlucujuci. Potrebno ja da ti clanovi nesto rade, pokrecu.

    Moje licno iskustvo jasno pokazuje da se bez osnivanja partije nemoze maci s mesta.Postavlja se pitanje ( ako realno razmislimo ) dali je nas narod spreman da podrzi jednu takvu partiju.

    Udruzenje "nasa jugoslavija" je osnovala uruzenje u hrvatskoj, srbiji, u bosni i hrcegovini jos uvek nemogu dobiti registraciju, zato sto politicari i dalje nezele cuti naziv jugoslavija. To su sve dokazi da su prepreke jos uvek velike. Ta udruzenja su registrovana ali koliki je broj clanova i sta je ucinjeno do sada ??

    Tako je i ovde. Umesto da se oni potenciali koji postoje do maksimuma iskoriste se pokusava na sto strana nesto drugo, nesto novije i do sada niko nema uspeha. Zasto?? Zato sto mi ocito nismo u stanju da budemo jedinstveni, ni nakon toliko godina.

    Po meni bi trebalo osnovati jednu partiju koja bi ujedinila sve sustinske odlike SFRJ-e bez da se spominje jugoslasvija ( za pocetak ) i tako krenuti. To sam vec pre nekolko godina rekao. Da se to sprovelo bi vec odavno postigli nas cilj. Zato sto su " Lideri" stranica ( internet ) insistirali na imenu jugoslavija ( mada su hteli da bude u sastavu EU ? ) mi ni do dana dansnjeg nismo makli sa mesta. Ocito je da politika nije za svakoga. Dalekovidost pokretaca jedne akcije je preduslov za njegov uspeh. Kratkovidost pokretaca nekih akcija je osuda na propasta akcije, kao sto zanmo iz poroteklih godina.

    Zato je potrebna jasna i samokriticka analiza dosadasnjeg rada i akcija.Tek nakon toga se moze utvrditi dali se sa ove pozicije moze nesto postici.

    Po meni je nasa situacija ( ako ovako ostane ) jasna.
    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Internetlija Tue Sep 14, 2010 8:57 am

    U smislu rekonstrukcije SFRJ, nismo se makli s mjesta.
    Ali imam osjećaj da zanemaruješ jedan jako bitan društveni faktor: nacionalizam.

    I to nacionalizam koji polako (ali sigurno) uzima svoj zadnji dah.

    Godište sam 1990. što govori da u ratu nisam učestvovao, ali znam priče iz prvih godina nakon rata.
    U biti je još trajao taj rat, samo se sve na mnoštvo individualnih ratova.
    Mostarci se nalazili na Starom mostu i tukli se, mom ujaku bacili bombu pod kamion, u Sarajevu vedetta...

    Toga više nema (tj. ima, ali toliko manje nego u odnosu na period 1995-2000 da se skoro može reći da nema), i to samo od sebe svjedoči o napretku našeg društva kao jedinstvene zajednice.

    Počeli smo jedni drugima da opraštamo mrtve, zar nije to pomak?

    Sve što je ostalo od razdvajanja je pokoji fanatik, polupismena vladajuća garnitura i osobe koje su pretrpile mnogo više nego što mogu oprostiti.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Wed Sep 15, 2010 5:47 am

    Mirza (citat):U smislu rekonstrukcije SFRJ, nismo se makli s mjesta.
    Ali imam osjećaj da zanemaruješ jedan jako bitan društveni faktor: nacionalizam.

    I to nacionalizam koji polako (ali sigurno) uzima svoj zadnji dah.

    Godište sam 1990. što govori da u ratu nisam učestvovao, ali znam priče iz prvih godina nakon rata.
    U biti je još trajao taj rat, samo se sve na mnoštvo individualnih ratova.
    Mostarci se nalazili na Starom mostu i tukli se, mom ujaku bacili bombu pod kamion, u Sarajevu vedetta...

    Toga više nema (tj. ima, ali toliko manje nego u odnosu na period 1995-2000 da se skoro može reći da nema), i to samo od sebe svjedoči o napretku našeg društva kao jedinstvene zajednice.

    Počeli smo jedni drugima da opraštamo mrtve, zar nije to pomak?

    Sve što je ostalo od razdvajanja je pokoji fanatik, polupismena vladajuća garnitura i osobe koje su pretrpile mnogo više nego što mogu oprostiti.

    Postoavni druze Mirza,
    sve ovo nevdeno je sigurno veliki napredak, kada je u pitanju nasilje i mrznja. Postavlja se smao pitanje dali je sa smanjenjem nasilja usla i inteligencija u glave ljudi??

    Jasno je meni da je vreme potrebno da se neke greske ucinjene na treritoriji BIH isprave. Mozda neki ni ne zele da se one tako brzo isprave. Svi mi znamo da je u sustini bas BIH srce jugoslavije. Kada se u BIH uspostvi mir i kada svi budu medjusobno komunicirali ce se moci diskutovati i o zajednickim planovima za bolje sutra. Pa mozda bas zato neki nece da se to brzo desi.
    Da bi se moglo krenuti sa mrtve tacke su potrebni politicario koji to hoce. Dali ih ima danas?

    U svim drzavam sa teritorije bivse SFRJ-e je situacija skoro ista. Zasto je to tako?

    Po meni je "veca sila" nezainteresovana da se bilo sta na ovom podruciju promeni. Bar za sada. Kada njima bude drugacije odgovaralo ce se i potruditi das e to dogodi. A zasto je to tako? Zato sto nasi politicari nemaju "kicmu" vec samo misle na licne interese. Sta se sa narodom dogadja malo koga interesuje. Zato se bojim da cemo svi postati male palestine u sred evrope.

    No, posto se mora ici korak po korak, je sigurno za gradjane vec i to veliki napredak sto mogu mirnije da hodaju ulicama. Koja je to zalost, kada znamo sta smo imali. No, to su cinjenice, sve ostalo snovi.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Nastavak

    Komentar by valter Wed Sep 15, 2010 5:55 am

    Sta sam naveo gore. To sam napisao pre nego li sam procitao ovo na ovoj istoj stranici samo u drugom delu Prilog druga Mirze.


    Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Kosovo i Albanija ujedinit će se u Balkansku uniju i to je jedini način da se ovaj dio Evrope stabilizuje, saznaje „San" iz svojih izvora u međunarodnoj zajednici.
    U sklopu tog plana, treba gledati i učestale susrete i razgovore čelnika BiH, Srbije Crne Gore i Hrvatske, ali i izuzetan i učinkovit angažman Turske u sređivanju stanja na Balkanu.

    Prema nekim izvorima, cijela ideja potekla je iz Vašingtona, naišla je na odobravanje u Evropi i Evropska unija je spremna da je i realizuje, naravno uz čvrst i jak angažman SAD-a.

    Za sada na operaciju Balkanska unija nema reagiranja iz država na koje se ona odnosi, iako iz nekih krugova međunarodne zajednice kažu da to nije tačno.

    Kao primjer navode nedavni sastanak Borisa Tadića i ive Josipovića, predsjednika Srbije i Hrvatske, i njihovu inicijativu da se formira regionalna nogometna liga.

    To se ocjenjuje kao početak i utiranje puta do konačnog formiranja Balkanske unije. Istovremeno, pojavila se i ideja da se BiH, Hrvatska i Srbija zajednički kandiduju za organizaciju Evropskog prvenstva u fudbalu 2020. godine.

    Ne treba zaboraviti da od sljedeće sezone kreće i rukometna liga u kojoj će učestvovati 16 ekipa iz šest bivših jugoslovenskih republika.

    Smatra se da se upravo sportskog polja može ispipati i puls balkanske javnosti.

    Otkud i zašto Balkanska unija? Odgovor i nije teško dokučiti - zbog globalne ekonomske krize, ali i potresa i neslaganja unutar Evropske unije, jasno je da su na određeno vrijeme stopirana primanja novih članica. Ocjenjuje se da bi uspješno funkcionisanje Balkanske unije bilo i najbolja preporuka za prijem svih njenih članica u EU za pet - šest godina.

    Cijela ova inicijativa poduprta je nizom argumenata. Formiranjem Balkanske unije u BiH bi napokon postala funkcionalna država, stišale bi se političke tenzije i otklonila svaka mogućnost otcjepljenja RS; Srbija bi riješila unutrašnje stvari i odnose s Kosovom; Crna Gora bi riješila srpsko pitanje koje je još otvoreno; u Makedoniji bi se popravio kvalitet života; Albanija bi otvorila velike ekonomske mogućnosti; Kosovo bi u balkanskim okvirima napokon bilo stabilizirano.

    Kada je riječ o Hrvatskoj, koja je objektivno najbliža prijemu u Evropsku uniju, ona bi također ušla u Balkansku uniju i do prijema u EU imala bi status „glavnog motora".

    Šta u praktičnom smislu znači formiranje Balkanske unije? U najkraćem, ne radi se o stvaranju neke nove Jugoslavije niti saveza država, nego bi to bila ekonomska unija po ugledu na Beneluks.

    To podrazumijeva apsolutnu saradnju država članica u oblasti ekonomije s povezivanjem kompanija, zatim saradnju u oblasti sigurnosti, borbe protiv kriminala, izgradnji putnih koridora, putovanja s ličnom kartom... Ima i inicijativa da se upostavi jedinstveni carinski sistem.

    Kako saznaje ''San'', sve se svodi na namjeru da se zapadni Balkan uredi po ugledu na Evropsku uniju čime bi postao i politički i ekonomski pojam, a ne isključivo geografski kao sada.

    Na čelu Balkanske unije bilo bi Vijeće ministara, a predsjednik bi se mijenjao svakih šest mjeseci i bio bi iz druge države članice. Vijeće ministara Balkanske unije imalo bi iste zadatke koje ima Vijeće ministara spoljnih poslova država članica Evropske unije, piše ''San''.

    Izvor: http://www.24sata.info/vijesti/politika/39133-Ekskluzivno-Ideja-Washingtona-angazman-Turske-Krenulo-stvaranje-Balkanske-unije.html:"


    Pa sada vi zakljucite koje mi imamo sanse da nesto sami sprovedemo i onako kako mi to hocemo??

    Dali cemo mi stvaro to da dopustimo i postanemo pijuni u rukama Sad-a?

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Internetlija Wed Sep 15, 2010 1:07 pm

    Razumijem zašto to govoriš, ali u suštini nije bitno da mi nešto samo sprovedemo, nego nam nulti prioritet treba biti prosperitet prosječnog Balkanca.

    Ideju komunizma/socijalizma/radničkog samoupravljanja možemo "ganjati" tek kada počnemo gledati uslove života kao bitnije od ideologije.

    Sve po uzoru na:
    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 420px-Maslow's_hierarchy_of_needs
    Prevod:
    Self-actualization - želja za osobnim ispunjavanjem, odnosno tendencija pojedinca da u potpunosti ostvari sav svoj potencijal.
    Esteem - stanje poštovanja (da poštuje i da bude poštovan)
    Love/Belonging - Ljubav/Pripadanje (skupini)
    Safety - egzistencijalna sigurnost (posao, zdravlje i slično)
    Physiological - zadovoljene fizičke potrebe (disanje, hrana, voda i slično)

    Psiholg Abraham Maslou (eng. Abraham Maslow) je 1943. godine napravio ovu piramidu potreba u kojoj objašnjava da se viši (intelektualni) ciljevi mogu postići samo ispunjavanjem prethodnih nivoa piramide, i to redom odozdo prema gore.

    Nadam se da sam u potpunosti objasnio svoj stav.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Thu Sep 16, 2010 5:36 am

    Mirza (citat):Razumijem zašto to govoriš, ali u suštini nije bitno da mi nešto samo sprovedemo, nego nam nulti prioritet treba biti prosperitet prosječnog Balkanca.

    Ideju komunizma/socijalizma/radničkog samoupravljanja možemo "ganjati" tek kada počnemo gledati uslove života kao bitnije od ideologije.


    Drugarski pozdrav,
    Mirza


    POstoavni druze Mirza,
    ja u potpunosti razumem tvoj stav, ali mi kao kost u grlu stoji tvoja recenica: "ali u suštini nije bitno da mi nešto samo sprovedemo"

    Ako je tako, onda je sve ovo sto mi radimo uzalud. jer drugi i tako rade na "tome", pa po tvom stavu treba sacekati da ti drugi sve urade i mi samo da preuzememo to sto su u interesu gradjana uradili.

    U zapadnim zemljama ( kapitalistickim ) je jedan deo "piramide" vec ostvaren, prema tome, samo tako napred.

    To niukom slucaju nije u interesu gradjana. To je moj stav.Naprotiv, za sada se globalizacija siri, priroda se unistava ( poplave ) a time i osnovni uslovi za normalan zivot na ovome planetu.

    Pa se ja sada pitam, dali treba cekati da to neko " drugi" uradi?

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Sep 16, 2010 5:19 pm

    Samo sami sebi mozemo pomoci. Tudja ruka svrab ne cese. Zapamtite to drugovi. Upadnemo li u cabar zvani balkanska unija postacemo opet bure baruta ciji ce fitilj opet upaliti stranci kad to bude odgovaralo tj. onda kada im opet svojim drustvenim angazmanom budemo pretnja po njihov sistem. Shvatite oco kako hocete ali moramo se ujediniti sami svojom voljom a ne voljom EU ili USA politikom. Ako bi tako bilo opet nas ceka propast. PROLETERI SVIH ZEMALJA UEDINITE SE!!! cherry cherry cherry
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Thu Sep 16, 2010 6:08 pm

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Samo sami sebi mozemo pomoci. Tudja ruka svrab ne cese. Zapamtite to drugovi. Upadnemo li u cabar zvani balkanska unija postacemo opet bure baruta ciji ce fitilj opet upaliti stranci kad to bude odgovaralo tj. onda kada im opet svojim drustvenim angazmanom budemo pretnja po njihov sistem. Shvatite oco kako hocete ali moramo se ujediniti sami svojom voljom a ne voljom EU ili USA politikom. Ako bi tako bilo opet nas ceka propast. PROLETERI SVIH ZEMALJA UEDINITE SE!!! cherry cherry cherry
    Slazem se u potpunosti sa ovim. Zalosna cinjenica je da se omladina neinteresuje za sustinska pitanja u drustvu i drzavi, za njih je bitno da ima dovoljno za " uzivanje" a o ostalom neka neko drugi vodi brigu.

    Ako se analiziraju izlaganja nekih, cak i vodeceih ljudi po nasim forumima se jasno vidi da je SFRJ-a kao i Jugoslavija u velikoj meri izgubila na vaznostai. Bitno je da se popravi standard ( bar nekih ) a ostalo cemo kasnije da resavamo. To je poruka koju ja citam nakon svih ovih priloga.

    Moram priznati da se sve vise pitam, dali samonom nesto nije u redu ili sa onima koji mogu da pisu ( i to javno) da nemorami da budemo mi ti koji ce da se izbore za sebe.

    Dali je moguce da se i danas, pored svih mogucnosti informisanja koja postoje, jos uvek moze verovati da se u kapitalistickom sistemu moze ziveti dobro ?? Osim ako se skoluje po fakultetima koji su pod uticajem "demokratije", pa i tada bi trebalo da se ukljuci crvena lampica na "krovu".

    Naravno da ima onih koji zive dobro u kapitalistickom sistemu, ali to sigurno nije radnicka klasa.
    Ako je nama vazno, da radnicka klasa ( cela ) zivi dobro se moramo sami ( mi radnici ) izboriti za svoje pravo.

    Ukoliko budemo i dalje podlegali propagandi " demokratije" da ce se ona brinuti o nama, cemo i dalje kopati po kontejnerima za hranom. Informisite se malo po internetu, koliko je radnika na "zapadu" izgubilo posao. Koliko radnika umire godisnje od srcanog udara po zadanoj evropi.

    Samo dve mogucnosti postoje, prva je konanco izaci na ulice i pokrenuti radnicku klasu za bolje sutra svih nas, ili prihvatiti da za nas brine " demokratija" i spremiti se na najgore sto je ikada dozivela radnicka klasa. Radni vek treba da se podigne ( u EU )na 67 god,pa nazdravlje vam bilo.
    Nezaposlenost je u stalnom porastu i to bas u EU. Birokratija je sve veca ( u EU ) udaljenost EU od nas ( psihicki i fizicki ) je ogromna. Ko nevidi sta nam se " kuva" je ili slep ili vec kupljen od strane EU.

    " Druze Tito, skrenuli smo s puta, sada nas hebe i kurta i murta" to je cinjenica. A zasto je to tako?? Zato sto svako vrslja i po svome pravi istoriju.Sve ono sto nam je do juce bilo sveto je danas nistavno. Sta ce biti sutra??

    Smao oni ljudi koji imaju svoj stav i crsto veruju u njega mogu da postignu nesto. Oni koji svakog dana menjaju svoje misljenje prema "vetru" koji duva nikada nece stici do svoga cilja.

    Ja sam mozda svoj najveci deo zivota vec i prosao ali jedno znam,sretan sam sto sam imao cast da zivim sa drgom titom. Bio samjedan od onih koji su osetili sta znaci biti radnik samoupravljac. Nikada me niko nece moci ubediti da je to bio pogresan sistem. Pogotovo ne zato sto radim i u kapitalistickom sistemu i muka u stomaku mi je svakim danom sve veca, Gorcina mi se dize iz zludca i najmanje po tri puta dnevno im ( tamo njima, kapitalistima ) skidam sve po spisku, jer cede radnicku klasu kao limun. Kada vise nemozes, te sutnu kao "limun" i vozdra.

    Akcija ili ne pitanje je sad.

    Ako hocete da zivite u slobodi vratite se na "pravi put" ako to neucinte cete ziveti kao robovi.

    Valter
    study
    Sofi
    Sofi
    Moderator
    Moderator


    Female
    Broj komentara : 109
    Age : 123
    Registration date : 2010-12-10

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Sofi Fri Dec 10, 2010 2:43 pm

    [quote="valter"]
    SAMOUPRAVLJAC (citat):[color=red]Samo sami sebi mozemo pomoci. Tudja ruka svrab ne cese.

    " Druze Tito, skrenuli smo s puta, sada nas hebe i kurta i murta" to je cinjenica. A zasto je to tako?? Zato sto svako vrslja i po svome pravi istoriju.Sve ono sto nam je do juce bilo sveto je danas nistavno. Sta ce biti sutra??

    Smao oni ljudi koji imaju svoj stav i crsto veruju u njega mogu da postignu nesto. Oni koji svakog dana menjaju svoje misljenje prema "vetru" koji duva nikada nece stici do svoga cilja.


    Ako hocete da zivite u slobodi vratite se na "pravi put" ako to neucinte cete ziveti kao robovi.

    Valter
    study

    Ukoliko budemo clanica EU - Tek ce nas ... i kurta i murta !
    Rodjena i zivela u vreme Tita ,ponosna na vreme koje mnogi nisu upoznali
    Ma koliko se pljuvalo po njegovoj pogresnoj politici ,do sada se vide rezultati
    SADASNJIH Politika i Politicara.
    Sto se same Evrope tice PROBUDITE SE _ uvek smo bili u Evropi - Srce Evrope bolje receno
    bez uclanjivanja igde .Ali su nam srce razbili na delove -te delove treba sastaviti!
    Samo ujedinjenje bez icijeg jarma na vratu moze spasiti narod i drzavu kao
    Jednu jaku i stabilnu .Da niko nad nasim nebom vise ne vrslja bez dozvole
    i u nase jedinstvo,razbijeni na sitne drzave bicemo samo marionete.
    Narode Skupite srce Jugoslavije!
    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Zivotniuspeh



    Samo tako !Svet ce nam biti na dlanu a ne mi svetu !!!

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Dec 10, 2010 5:24 pm

    Tek kada mladi ( sa nasih teritorija ) budu shvatili da su oni koje danas slave kao " Oslobodioce" u stvari sve svoje uvukli u ponor, ce se nesto promenuti.

    Nasa zajednicka drzava je bila ispravna kao i sistem u njoj.

    Kako kaze ona stara: " Neka prvi baci kamen onaj ko nikada nije pogresio". Toga nema, svako ko radi taj pravi i greske. Najbitnije je da se greske uvide i priznaju. Samo tako se moze stvarno ici napred. Svi oni koji su oduzeli radnicima ono najvaznije a to je samoupravljanje su u sustini samo hteli sve za sebe. Sa bankarskom krizom je svetu postalo jasno da se i na "Zapadu" prave iste greske kao i na jugu, istoku ili severu.

    Secam se dobro jednog direktora i njegovih reci ( pred kraj osamdesetih godina ): " Problem je najveci sto se nista nemoze pokrenuti zbog,zbora radnih ljudi, koji blokiraju sve". Tek mi je kasnije postalo jasno, sta je sa time hteo reci. Dok je radnicka klasa donoslia odluke se nije niko mogao bogatiti na njen racun. Danas odkako imamo "demokratiju" je sasvim obrnuto.

    Zato treba siriti istinu o radnickom samoupravljanju i SFRJ-i.

    Valter
    Sofi
    Sofi
    Moderator
    Moderator


    Female
    Broj komentara : 109
    Age : 123
    Registration date : 2010-12-10

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Sofi Sat Dec 11, 2010 1:33 pm

    valter (citat):Tek kada mladi ( sa nasih teritorija ) budu shvatili
    Valter


    Ono sto svako od nas danas uradi,oblikuje zivotnu sredinu sutrasnjice
    koja pripada deci nase dece .
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Dec 12, 2010 8:21 am

    Postoavna drugarice Sofi,
    samo do odredjene mere. Deca se danas nevaspitavaju u kuci, kao moja generacija, zato sto roditelji rade ceo dan i nemaju vremena da se bave sa njima. Ostave im nova za uzinu na stolu i misle da su sve ucinili sa time. Kako ce deca to da koriste malo ko kontrloise. Zato danas decu ( posebno na zapadu ) vaspitava ulica ( a sve vise i kod nas) i kompjuter. Covek kao covek, ili ljudsko bice, prvenstveno gleda svoje zadovoljstvo a ne obaveze prema drustvu. Zato upadaju svi u istu "misiju" klopku amerikanaca. Glavna poenta je zabava. Znaci sto manje uplitanja pojedinaca u politiku drzave i firmi.

    Svest svakog pojedinac je bitna, ako se zeli dobar zivot svih. Kakva je situacija u svetu se odavno vidi, ali malo se preduzima da se poboljsa stanje.

    Kapitalisti nisu zainteresovani da radnik puno zna, zato su i "kupili" nacionaliste i unistili najbolju drzavu na zemaljskoj kugli.

    Valter

    ExOduS
    ExOduS
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 63
    Age : 34
    Mjesto : Vukovar - Rijeka
    Političko opredjeljenje : Socijalist
    Registration date : 2010-10-28

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by ExOduS Sun Dec 12, 2010 4:16 pm

    Cijeli svijet se ujedinjuje jer ne mogu sami prezivjet, naslo se par drzavica na balkanu da pokazu svijetu kako je u krivu, rastave se, zarate, pobiju, rasele, uniste da bi shvatili da su u krivu i ponovno se pocinju ujedinjavati.

    Mi smo blesav narod.

    SFRJ ne bi predstavljao kraj, bit je u sirenju onoga što je po nama pravda i istinka borba za covjeka. Cijeli svijet je u konačnici, pa i dalje.

    Opet cemo se ujediniti,u EU ili sa nekim trecim ratom ili na miran nacin ako to vecina bude htjela.

    Ujedinjenje se ne smije dogoditi silom vec osobnom zeljom i tada cemo istinski biti zajedno i tada nam nitko nista nece moci, jer drzat cemo se kao 2 a boriti kao 1.

    Osobno sam za EU, ako vec moramo biti u kapitalizmu neko neodredjeno vrijeme, neka to bude EU, definitivno ce biti bolje nego ovo trenutno.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Mon Dec 13, 2010 6:54 am

    ExOduS (citat):
    Osobno sam za EU, ako vec moramo biti u kapitalizmu neko neodredjeno vrijeme, neka to bude EU, definitivno ce biti bolje nego ovo trenutno.

    Ova konstatacija je cinjenica. Nasi sadasnji politicari dokaazuju da misle smao an svoje polozaje i licno bogacenje. Ako vec nemoze drugacije, bar sa ljudima koje poznajemo.Slazem se.

    Valter scratch
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Wed Dec 15, 2010 8:09 pm

    Tesko mi je da se pomirim sa cinjenicom da moram da trpim tudjina u svojoj drzavi i da on bude veliki bos...
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by valter Thu Dec 16, 2010 6:48 am

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Tesko mi je da se pomirim sa cinjenicom da moram da trpim tudjina u svojoj drzavi i da on bude veliki bos...

    Izgleda da je malo ljudi danas koje to smeta?? Strane banke, strani "ulagaci", ....... Dali je moguce da je danasnjim ljudima vaznije da imaju prividno ( samo neki ) sve, dok ostali gladuju i zive na ivici drustva?? Dali je moguce da nasi politicari nevide druge mogucnosti od kapitulacije? Kako je moguce da na ostvarenja za vreme SFRJ-e sada odjednom niko nije u stanju da nadoveze??

    Dali se tu radi o namernim potezima ili je to nesposobnost politicara? Dali je sve ovo samo zato sto neki od politicara sa teritorije bivse Jugoslvaije nece da se ponovi jugoslavija??

    Sve ove protekle godine su pokazale da smo mi samo zajedno u stanju da se izborimo za svoj polozaj u evropi.

    Licno smatram: " Samo zajedno smo jaci".


    Valter study
    ExOduS
    ExOduS
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 63
    Age : 34
    Mjesto : Vukovar - Rijeka
    Političko opredjeljenje : Socijalist
    Registration date : 2010-10-28

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by ExOduS Thu Dec 16, 2010 1:55 pm

    Osobno se slazem sa tobom, uz to malo tko ce se usuditi borit protiv petorice, sestorice, nije isto kao protiv jednog.

    Zato je Jugslavija sve to i postigla, zato smo smo zajedno sve radili. Zato danas ne napredujemo vec nazadujemo.
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by aska07 Sat Dec 25, 2010 12:41 am

    Mozemo mi i danas napredovati,ali ocigledno to nekolicini profitera smeta.Mozemo napredovati i sami ili kao SFRJ,ili EU i kako god.Dok su profiteri na vlasti i donose zakone,poreze,osiguravaju nas ili ne,govere nam da ce biti bolje,radnik nikad nece biti covek,bice orudje.

    Sve dok radnik ne postane covek i uzme svoj zivot i rad u svoje ruke,nece biti bolje.

    Da je u EU bolje nebi bilo toliko strajkova i protesta,nebi ljudi na ulicama umirali od droge,gladi i zime.Toliko toga i dalje nema u SFRJ,ali smo na dobrom putu da tako bude.
    ExOduS
    ExOduS
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 63
    Age : 34
    Mjesto : Vukovar - Rijeka
    Političko opredjeljenje : Socijalist
    Registration date : 2010-10-28

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by ExOduS Mon Jan 17, 2011 11:08 pm

    Imam jedno pitanje i nadam se nece nikoga uvrijediti jer mi to stvarno namjera, dali je grb Srbije u Jugoslaviji imao 4S?
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Internetlija Tue Jan 18, 2011 1:50 am

    Da, jeste.

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 20050819092938!SR_Serbia_coa
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Jan 18, 2011 6:27 pm

    Kao sto vids imao je 4S (ali bez krsta), kao sto je i hrvatski grb imao sahovnicu ali to tada nikome nije smetalo za razliku od danas kada svima smeta sve. Ipak je Jugoslovenski grb tada bio svetinja.

    Sponsored content


    "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!" - Page 3 Empty Re: "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 12, 2024 6:35 am