JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Jugoslavija EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Jugoslavija EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Jugoslavija EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Jugoslavija EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Jugoslavija EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Jugoslavija EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Jugoslavija EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Jugoslavija EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Jugoslavija EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Jugoslavija EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Jugoslavija EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Jugoslavija EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Jugoslavija EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Jugoslavija EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Jugoslavija EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Jugoslavija EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Jugoslavija EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Jugoslavija EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Jugoslavija EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Jugoslavija EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Jugoslavija EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Jugoslavija EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Jugoslavija EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Jugoslavija EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Jugoslavija EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


4 posters

    Jugoslavija

    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Jugoslavija Empty Jugoslavija

    Komentar by Armin151 Tue Sep 08, 2009 3:40 pm

    Zdravo drugovi i drugarize.

    Juce sam gledo Film Warriors - Einsatz in Bosnien. Dosle mi je plakati, ako sam video sta su Nationalisti radili od nase Juge. Fakt je kako se videlo u filmu, i od drugih dokaza da su naj veci dijo ljudi kako se ubilo Muslimani bili (wikipedia: 80% od 250.000). Nije sad ako sam pro - musliman,bilio isto Muslimana kao Naser Oric kako su neduzne ljude ubijali, ja se borim za moju jugu, i jednu multi kulturelnu. Ali ako se oce juga oporaviti, onda se treba jedna stamena Bosna kao prije dje se nije pitalo koja religija, dje sva sreca 3 Kulture zive. Jedan argument kako more se nationalizam unistiti je, mi neznamo sta smo ko smo bili su na teretorije juge, Illyri,Rimi,Awari,Slaveni,Magary,Osmani,Svabe. I sad odluciti sta ste, nemoguce, more se paar generatija gledati u proslost ali opet neznas 100% stasi.

    Moje pitanje, sta se more uraditi, da ni jedna ovi 3 Kultura nisu zapostavljani. Ako se kaze hajmo sve zaboraviti, onda Familije ovi ubijenih ljudi ce protestrirati, ako se kaze moramo od HVO, RSArmije i ArmijaBIH slocine uhvatiti i neg rade i prave sta su pokvarili.

    Ovo je za mene jedna bitna thema. Ako se nadje jedna solutija, onda moremo se skupiti i rad Tita nastaviti. Ali u ovoj situatij dje nationalizam vlada vec manje sanze.

    Zelim svima jos jedan ljep dan, i nemojte nikad pesimizam pustiti na vas da vlada.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Internetlija Tue Sep 08, 2009 9:58 pm

    Ja za sebe sa sigurnošću mogu reći jedino sljedeće stvari:
    -bijeljinac sam, time i Bosanac po narodnosti
    -po naciji, smatram se Jugoslovenom (jer Jugosloveni su svi oni koji su iznad nacionalne podijele)
    -i muško sam. Very Happy

    Jedino u to sam 100% siguran. Very Happy
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by valter Wed Sep 09, 2009 5:42 am

    Armin151 (citat):Zdravo drugovi i drugarize.

    Juce sam gledo Film Warriors - Einsatz in Bosnien. Dosle mi je plakati, ako sam video sta su Nationalisti radili od nase Juge. Fakt je kako se videlo u filmu, i od drugih dokaza da su naj veci dijo ljudi kako se ubilo Muslimani bili (wikipedia: 80% od 250.000). Nije sad ako sam pro - musliman,bilio isto Muslimana kao Naser Oric kako su neduzne ljude ubijali, ja se borim za moju jugu, i jednu multi kulturelnu. Ali ako se oce juga oporaviti, onda se treba jedna stamena Bosna kao prije dje se nije pitalo koja religija, dje sva sreca 3 Kulture zive. Jedan argument kako more se nationalizam unistiti je, mi neznamo sta smo ko smo bili su na teretorije juge, Illyri,Rimi,Awari,Slaveni,Magary,Osmani,Svabe. I sad odluciti sta ste, nemoguce, more se paar generatija gledati u proslost ali opet neznas 100% stasi.

    Moje pitanje, sta se more uraditi, da ni jedna ovi 3 Kultura nisu zapostavljani. Ako se kaze hajmo sve zaboraviti, onda Familije ovi ubijenih ljudi ce protestrirati, ako se kaze moramo od HVO, RSArmije i ArmijaBIH slocine uhvatiti i neg rade i prave sta su pokvarili.

    Ovo je za mene jedna bitna thema. Ako se nadje jedna solutija, onda moremo se skupiti i rad Tita nastaviti. Ali u ovoj situatij dje nationalizam vlada vec manje sanze.

    Zelim svima jos jedan ljep dan, i nemojte nikad pesimizam pustiti na vas da vlada.

    Postoavni Armin151,
    ovo sto si napisao nama svima vec godinama zadaje glavobolju. Kako objasniti nacionalistima da su bas oni najvise stetili svom rodjenom narodu? Mozda iznosenjem cinjenica, kao i usporedjivanjem postignutog u ono i "ovo" vreme.

    Uvek sam tvrdio da je izjasnjavanje kao jugosloaven samo dokaz sirokog pogleda onoga ko sve tako vidi. No, nazalost je ocito da je umna razvijenost u nasih gradjana nejednaka pa zato nekima ( posebno politicarima ) treba potvrda "sebe" i svojega, sto je kao sto znamo donelo samo bol i unazadilo sve nase narode i narodnosti. Kratkovidost nacninalistickih politicara, republikanstvo, huskanje protiv drugih naroda nam je "podarilo" ovo sto sada imamo.

    Ako cemo iskreno i otvoreno, je za mene jedina mogucnost da se nesto bitno promene u snazi mladih. Druzenjem, sirenjem prijateljstva i postovanjem nase dalnje istorije se moze postici povratak na prvi put. Ljubav prema svim nasim narodima, prema zajednistvu i realno procenjivanje mogucnosti takvog polozaja u svetu, to je ono sto moze promenuti celu sadasnju situaciju.

    Valter
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Armin151 Wed Sep 09, 2009 11:43 pm

    [quote="valter"]
    Armin151 (citat):Zdravo drugovi i drugarize.

    Ako cemo iskreno i otvoreno, je za mene jedina mogucnost da se nesto bitno promene u snazi mladih. Druzenjem, sirenjem prijateljstva i postovanjem nase dalnje istorije se moze postici povratak na prvi put. Ljubav prema svim nasim narodima, prema zajednistvu i realno procenjivanje mogucnosti takvog polozaja u svetu, to je ono sto moze promenuti celu sadasnju situaciju.

    Valter

    Druze 100% je to tacno sta si rekao. Omladina, ona je buducnost nasa. Ljepo si reko za ljubav, drugarstvom more mo za njima stupiti u kontakt.

    Interesatno je isto da nije samo nationalizam kriv, cak i ekonomija za ovaj rat. Ante Markovic je odma stupio u kontakt za WB(World Bank) IWF(Internation Wärungs Fond) i WTO(World Trade Organisation) posle titove smrt. Odnih je uzeo Kredit, ali sta je on moro dati to je: Jugoslaviju ekonomski otvoriti -> Kapitalizam otvoriti, dalje, skratiti pare na sozijalne,zdravljni i radni system. Ako se sjecate u Bosni su bilo puno ljudi radnizi, i do rata su bili 1,5 mio. bez posla. Sta ocu kazati isto su druge moc kao Kapitalisti (amerika,njemacka) voljeli jednu slabu jugu da mogu nase resurse uzeti. I vako su mogli nationalisti ljude manipulirati.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Jugoslavija Empty Odgovor

    Komentar by valter Thu Sep 10, 2009 5:47 am

    Tako je,
    pored nacionalista, koji su za mene ipak najvise krivi, su i mnogi drugi faktori utiacali. Da se americka politika u sve mesa se i sada vidi. Oni se prave kao da su "Policija sveta" i to unistava jednu drzavu za drugom. Na kraju ce cela zamaljska kugla "potonuti" u poplavama prouzrokovnih od strane americke politike.
    To nijovo ponasanje je vec puno sta na svetu unistilo, i dalje ce ako se mladje generacije ne osveste i pogledaju realnu sta se dogadja.

    Nikada niko sa strane nece voditi brigu o nasoj zemlji ako mi to neucinimo. americka politika je pomogla da se sistem " Zavadi pa vladaj" u nasoj divnoj zemlji prosiri kao kuga. Jedna zemlja moze samo tada da ima uspeh ako je jaka i ako ima gradjane koji je vole i postuju.

    Valter
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Armin151 Fri Sep 11, 2009 10:54 pm

    Da tacno, od strane nece nikad neko nama pomoci. Mi znadem naj bolje sta se mora raditi, i toje moga misljena, slidaritet za omladinom naciti, emazipatija sve kultura. Mora se aktivno poceti, otici u zentar i reklamirati sta se desava. I sta je naj bitnije ne lagadi, ljudi su vec sitni laza, sato ako bi rekli to i to radimo, to odma bez neke birokratije uraditi. Naj bolje sta bi mogli poceti, omladicke zentre raditi, ce se slusa emotije, probleme omladine. I da nesto da rade, naj veca greska je da omladina samo gleda, ali nista rade.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by valter Sat Sep 12, 2009 5:42 am

    Armin151 (citat):Da tacno, od strane nece nikad neko nama pomoci. Mi znadem naj bolje sta se mora raditi, i toje moga misljena, slidaritet za omladinom naciti, emazipatija sve kultura. Mora se aktivno poceti, otici u zentar i reklamirati sta se desava. I sta je naj bitnije ne lagadi, ljudi su vec sitni laza, sato ako bi rekli to i to radimo, to odma bez neke birokratije uraditi. Naj bolje sta bi mogli poceti, omladicke zentre raditi, ce se slusa emotije, probleme omladine. I da nesto da rade, naj veca greska je da omladina samo gleda, ali nista rade.


    Omladinu nema ko da podrzava u ovim sadasnjim drzavama, cak sta vise niko nije ni zainteresovan da se omladina u nesto uplice. Kapitalisticki sistem ( pod nazivom "demokratija") je samo zainteresovan za profit i nista drugo. Zato se niko i ne brine o okolisu i prorodi. U kapitalistickim drzavam se tek sada, kada se vec sasvim jasno vidi da ce ceo svet propasti zbog industriskih drzava pocinje raspravljati o odredjenim zastitnim akcijama, kada je priroda u pitanju.

    To je ona sustinska razlika izmedju sistema u SFRJ-i i ostalim sistemima. Zato je i nerazumljivo sto se mnogi gradjani bivse SFRJ-e danas ponasaju kao da je onaj sistem bio los. To nije istina i zato ce svi i platiti za svoju izdaju onom sistemu.
    Sve dok najveci broj gradjana nebude shavtio da je jedini ispravan sistem, Samoupravni socijalisticki sistem iz vremena SFRJ-e ce sve gore i gore biti, onkao kako je i u kapitalistickim zemljama. Sve je vise otpustanja, sve manje radnih mesta.Srednji stalez, koji najvise doprinosi jednoj drzavi nestaje, razlika izmedju bogatih ( kojih je malo ) i siromasnih ( kojih je puno ) je sve veca. Radnickoj klasi je sve teze a jos uvek niko nista ne preduzima.
    To nemoze zavrsiti dobro.

    Valter
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Armin151 Sat Sep 12, 2009 10:52 am

    Valtere, sve je tacno, nema nista sta si zapustio. Moj otaz mi je prico da je za njegovom fiskulturskom skolom otiso 2 mjesezi na more, i drzava je sve placala. Sad ako oces ici na more, moras ici na jedno jako losu plazu, ili nikago, za primjer kakav smo imali sozijalan system.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Jugoslavija Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Sep 13, 2009 5:56 am

    Sigurno da je tacno, ja sam to doziveo a i mnogi drugi i bas zato nikada necu shvatiti zasto sad odjednom najveci deo to nece da kaze?

    Svaka generacija treba da se bori za bolje sutra, a ove nase se bore da budu robovi????

    Nesto tu nestima??

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Internetlija Sun Sep 13, 2009 2:02 pm

    Ne štima propaganda.
    Ljudi su gladni hljeba, običnog hljeba! Na TV-u vidimo slike kako je lijepo razvijen Berlin, Pariz, London i slično.
    No, ne pominju se razni faktori koji su uticali na to. Ne pominje se da je tu sloga naroda učinila svoj dio, ne pominju se strani krediti i slično.
    I domaća politička estrada u mnogo čemu doprinosi nenapretku. Kad god narod počne da se buni protiv niskih penzija, plata i sličnoga, neko od političara izvrši diverziju.
    Najnoviji primjer toga je neka osnovna škola. Milorad Dodik je toj školi dao ime "Srbija", a Haris Silajdžić kaže da se time narušava teritorijalni integritet BiH, i tako jadan narod zaboravi za platu, za penziju, za problem nezaposlenja i svi u sav glas govore da podržavaju jednog ili drugog.
    Kao da ime te škole ima nekog pravog uticaja...
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Red Dog Sun Sep 13, 2009 4:52 pm

    Bar jednom da se slazemo, druze Valtere Smile

    I ja se slazem da je spas u omladini.

    Kriza kapitalizma je zapravo kriza rodenih 40-tih. Oni su preuzeli politiku i preobrazili drustvo prema svojim potrebama. I iskljucili sve ostale.
    Prvo su zeleli posao. Pa su nabavili sebi radna mesta, bez obzira na inflaciju. Pa su zeleli beneficije. Pa su nabavili sebi godisnji, bolovanje i penziju, iako to nije bilo finansirano. Sad samo cekaju penziju i nije ih briga ni za sta. Sto je tipicno za apatiju kapitalizma.

    Omladina jeste zbunjena njihovom propagandom, posto oni kontrolisu medije, ali ipak oseca intuitivno da nesto nije u redu.

    Spas je u omladini. Ona jos uvek ima zdrav razum.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by valter Mon Sep 14, 2009 8:04 am

    Mirza (citat):Ne štima propaganda.
    Ljudi su gladni hljeba, običnog hljeba! Na TV-u vidimo slike kako je lijepo razvijen Berlin, Pariz, London i slično.
    No, ne pominju se razni faktori koji su uticali na to. Ne pominje se da je tu sloga naroda učinila svoj dio, ne pominju se strani krediti i slično.
    I domaća politička estrada u mnogo čemu doprinosi nenapretku. Kad god narod počne da se buni protiv niskih penzija, plata i sličnoga, neko od političara izvrši diverziju.
    Najnoviji primjer toga je neka osnovna škola. Milorad Dodik je toj školi dao ime "Srbija", a Haris Silajdžić kaže da se time narušava teritorijalni integritet BiH, i tako jadan narod zaboravi za platu, za penziju, za problem nezaposlenja i svi u sav glas govore da podržavaju jednog ili drugog.
    Kao da ime te škole ima nekog pravog uticaja...

    Postoavni druze Mirza,
    zaboravio si jos nesto, istoriju. Dok su nasi gradjani zliveli u drzavama koje su bile eksploatisane ( stotinama godina ) su odredjeni "faktori" u Berlinu, Parizu, Londonu, bili ti ekspolatatori i to stotinama godina. Sta sada, puj pike nevazi??
    Ma koja sloga naroda?? Tamo se radnicka klasa isto iskoristava kao i kod nas. Razlika je u tome sto je nasa radnicka klasa sada vracena za stotine godina unzada.
    Pogledaj malo istoriju tih zemalja pre sto godina, pa ce ti puno sta postati jasnije.

    Mogu ja da razumem da mlade generacija vide samo "danas" i nece da vide "juce" ali to sve nije tako jednostavno. Da se gradjani nsaih zemalja nisu borili za oslobodjenje od Kraljevina i Moranrhija bi situacija danas na celoj zemlajskoj kugli bia sasvim drugacija.

    kolonije bi jos uvek postojale ...........

    Kapiatista nikada nece biti demokrata.

    Primer. Gledam casopis sa kompjuterima ( Notebook ) u jednoj od nasih zemalja i sta vidim?? Vidim da se tamo proizvodi, koje vise niko na zapadu nece da kupi prodaju kao najnovija dostignuca ( zastarela roba). To je jedan od dokaza, zasto drzave Eu hoce da se nase zemlje njima pridruze.
    Ne zato sto nas vole, vec zato da nam utrpaju robu koju vise na svom trzistu nemogu da prodaju. Gde su fabrike na nasem podruciju ?? Jako malo ih grade strani investitori, samo preuzimaju postojece i to po 1. Dolar, kao da spasu sta se spasit da.
    To su price za mlau decu i za neivne.
    Kapitalisticki sistem je krvava borba za opstanak svakog pojedinca. Kako vlasnika firmi tako i uposlenih. Zato se i radi od jutra do maraka.
    Zar je to smisao zivota??

    Sada usporedimo sistem iz SFRJ-e. Sve postaje odjednom jasno kao "dan".

    Valter

    Sponsored content


    Jugoslavija Empty Re: Jugoslavija

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 19, 2024 7:32 am