JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+3
Internetlija
stocanin
tvrtko
7 posters

    Teorija jedinstva Jugoslovena

    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by tvrtko Thu Feb 24, 2011 9:30 am

    First topic message reminder :

    da cujemo komentare

    =========================================================
    1.potreba fizicko-teritorijalnog jedinstva Jugoslovena.
    =========================================================

    Rasuti po celoj Jugoslaviji i svetu,Jugosloveni su zrtva raznih politickih snaga.

    Pravu snagu,pravo na slobodna zivot i svoju ulogu u regionu,Jugosloveni mogu ostvariti tek kada se ujedine,najpre duhovno u smislu zajednistva,organizacije,a zatim i fizicki,teritorijalno,u smislu preseljenja na jedan centar,jednu zajednicku teritoriju.

    Ovu tezu o teritorijalnom jedinstvu Jugoslovena,Jugosloveni trenutno NE mogu ostvariti borbom za ujedinjenjem Jugoslavije.U jugoslovenskim drzavama za to sada nema vecinske volje,sto ne znaci da tu tezu ne treba predlagati.ALI pod teritorijalnim ujedinjenjem ovde se podrazumeva nesto drugo,a to je teritorijalno jedinstvo clanova Jugoslovena,na jedinstvenom zajednickom zivotnom prostoru,gde bi oni bili vecina;

    Cak ako bi to bilo i u okviru neke druge republike,mogli bismo postati znacajna politicka snaga,samo tako TERITORIJALNO UJEDINJENI.Na prostorima Jugoslavije trenutno zivi po mojim procenama minimalno 1 milion pripadnika Jugoslovena u uzem smislu,dakle potomaka vise nasih narodnosti,ako tu ukljucimo kompletnu porodicu kojoj pripadaju, dolazi se do 2-3 miliona.
    Iako nisu svi oni Jugoslovenski orijentisani,budjenjem neke takve teritorijalno-politicke organizacije Jugoslovena doslo bi i do zainteresovanosti i budjenja jugoslovenskog osecaja kod mnogih kod kojih je to sada potisnuto,prikriveno ili zaboravljeno.

    Zamislite 2 miliona politicki aktivnih Jugoslovena i jos 1 milion u dijaspori.
    Oni bi mogli da osnuju regiju velicine npr.Vojvodine,Slovenije ili bosanske Krajine.Njihov glavni grad bio bi velicine Novog Sada,Banjaluke ili LJubljane.

    Prilikom razvoja ove teorije,metodom uporedne analize dosli smo do nekoliko potencijalnih tacaka u Jugoslaviji cija geopoliticka pozicija bi pruzala najpovoljnije uslove za teritorijalno jedinstvo Jugoslovena.(Treba napomenuti,da prihvatanjem te ideje i borbom,Jugosloven bi morao da se odrekne mnogih konfora-neko ko npr zivi u Zagrebi ili Beogradu,odrekao bi se svetla velegrada,mnogih drustvenih dogadjanja,udobnosti moderne civilizacije,ali bi zauzvrat dobio nesto sto danasnji Zagreb ili Beograd ne mogu da ponude,vise nego "klub Jugoslovena" i zgradicu gde bi se grupica "cudaka" okupljala,u stalnom strahu od reakcije huligana,i izostanka intervencije policije.)
    Gorenavedene povoljne geopoliticke tacke mogu se menjati promeenom svetske politike,ali trenutno sam dosao do 3-4 tacke.

    sunny

    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2011-03-07

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by walter Wed Mar 16, 2011 8:23 pm

    Drug Tvrtko je otvorio veoma interesantnu temu . Ja mislim da su Jugosloveni ukoliko zive na prostoru bivse Juge uvek na svojoj teritoriji bez obzira kojoj od novonastalih drzavica trenutno pripadaju. Zato nema nikakvog smisla razmisljati o nekoj teritoriji na kojoj bi mi bili vecina jer smo mi ,sa izuzetkom Kosova ,vecina u svim republikama. Problem je samo kako probuditi Jugoslovenstvo kod onih kod kojih je svest o pripadnosti Jugoslovenskom narodu potisnuta i uspavana .Jer mi bez njih ne mozemo graditi novu Jugoslaviju.Zato MI koji smo sacuvali ovaj osecaj moramo delovati u tom pravcu .MI moramo pomoci da tragovi Jugoslovenstva koji se jos uvek nalaze u njihovim glavama ojacaju i polako potisnu na margine one Srbe, Hrvate ,Makedonce,Bosance ,Slovence, Crnogorce koji su samo remetilacki faktor .Kad uspemo da vecina shvati da je pripadnost Jugoslovenskom narodu nesto uzvisenije i nesto naprednije od sadasnje nacionalne pripadnosti i kad vecina shvati da je Jugoslavija bila i uvek ce biti naprednija i mocnija od sadasnjih nacionalnih drzavica mi smo ujedinili celi jugoslovenski prostor.U takvoj situaciji rusenje granica bice cisto tehnicko pitanje.
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Wed Mar 16, 2011 9:26 pm

    Postovani druze Waltere slazem sa i sa ovakvim nacinom razmisljanja,samo ne znam otkada smo mi Jugosloveni vecina u Hrvatskoj posto koliko je meni poznato tek prosle godine negde u martu u glavnom gradu Hrvatske Zagrebu osnovan Savez Jugoslovena ciji je cilj da nacionalnost jugosloven bude sluzbeno priznata.Dali su postigli nesto za ovih godinu dana nije mi poznato.Mozda sam nesto propustio,mozda gresim,ispravite me,zeleo bih da cujem da je nacionalnost Jugosloven u Hrvatskoj konacno priznata.Nakon dogadjaja iz proslog rata mislim da ce tesko biti ljude promeniti u tom pravcu tj. probuditi u njima Jugoslovenstvo,oni koji su bili pravi Jugosloveni oni su i danas Jugosloveni.Mislim da ce se pre ostvariti san(ili plan) o nekoj nasoj teritoriji nego probati buditi Jugo osecaje kod ljudi koji su vecinom vec duboko zatrovani nacionalizmima.Ja sam rodjen u Hrvatskoj,majka mi je Hrvatica,otac Srbin, a ja ponosni Jugosloven.U Hrvatsku odlazim relativno cesto i mogu kazati iz iskustva da su ljudi jos duboko zatrovani nacionalizmom a za Jugoslaviju govore da je to bila umetna tvorevina.
    To je gledanje iz moga ugla,volio bih da gresim.

    OGROMAN SRDACAN POZDRAV SVIM JUGOSLOVENIMA OD DULETA
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by tvrtko Wed Mar 16, 2011 10:16 pm

    Slažem se sa Duletom..ne možemo mi nikome silom nametati Jugoslovenstvo..a kada bismo imali svoju malu teritoriju,..drugi bi prirodno vidjeli i pridružili bi nam se oni koji žele..vidjeli bi da je tako nešto moguće.
    http://www.nasa-jugoslavija.org/
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Thu Mar 17, 2011 6:44 am

    Dule (citat):Postovani druze Waltere slazem sa i sa ovakvim nacinom razmisljanja,samo ne znam otkada smo mi Jugosloveni vecina u Hrvatskoj posto koliko je meni poznato tek prosle godine negde u martu u glavnom gradu Hrvatske Zagrebu osnovan Savez Jugoslovena ciji je cilj da nacionalnost jugosloven bude sluzbeno priznata.Dali su postigli nesto za ovih godinu dana nije mi poznato.Mozda sam nesto propustio,mozda gresim,ispravite me,zeleo bih da cujem da je nacionalnost Jugosloven u Hrvatskoj konacno priznata.Nakon dogadjaja iz proslog rata mislim da ce tesko biti ljude promeniti u tom pravcu tj. probuditi u njima Jugoslovenstvo,oni koji su bili pravi Jugosloveni oni su i danas Jugosloveni.Mislim da ce se pre ostvariti san(ili plan) o nekoj nasoj teritoriji nego probati buditi Jugo osecaje kod ljudi koji su vecinom vec duboko zatrovani nacionalizmima.Ja sam rodjen u Hrvatskoj,majka mi je Hrvatica,otac Srbin, a ja ponosni Jugosloven.U Hrvatsku odlazim relativno cesto i mogu kazati iz iskustva da su ljudi jos duboko zatrovani nacionalizmom a za Jugoslaviju govore da je to bila umetna tvorevina.
    To je gledanje iz moga ugla,volio bih da gresim.

    OGROMAN SRDACAN POZDRAV SVIM JUGOSLOVENIMA OD DULETA
    Postoavni druze Dule,
    zelim ti se zahvaliti na informacijama koje si izneo. Cak si i vise napisao nego sto sam ocekivao. Na tome ti hvala. Sada svako ima mogucnosti ( ko zeli ) da ulozi nesto u nekrertninu a u interesu sirenja teritorije shvatanja, jednakosti ljudi. Licno takodjer smatram da treba ulagati u kuce na selu. Ako ova kriza bude nastavila, ce jedino ljudi koji su na selu moci da se ishranjuju zadovoljavajuce.
    Neka svako razmisli i ucini korek u odredjenom pravcu.
    Sama cinjenica da se zivi u okolini u kojoj ljudi misle slicno, je vec sasvim drugi osecaj. Sigurno da ima puno toga o cemu pre tog treba razmisliti ali smatram da se isplati.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Thu Mar 17, 2011 6:58 am

    Dule (citat):Postovani druze Valtere,
    neka velika tajna nije ali ipak ne bi ulazio u tu tematiku detaljno jer moguce je steci pogresan utisak a i ipak smatram da to spada u privacy sferu(privatnosti),uglavnom nazovimo svastarim,u selu a i u gradu,eto sada bas se pogadjam za dva jareta jedno za klanje a drugo ostaviti da bude koza,na selu se moze dobiti sve jeftinije,ti nekom nesto on tebi itd.Dakle koza jede svasta od trava do kukuruzovine itd.dakle nije zahtevna,daje ti kvalitetno mleko a i jarice,svinjama(mangulicama) ne treba isto mnogo,izdrzljive su,ne razbolevaju se a daju ti prasice,ima mesta i za koke pa imas i piletine i jaja,vocnjak imam,bazge(zove) ima svuda uokolo dzaba,sljiva,bresaka itd.itd. Krov nad glavom imam,jeste stari ali ne propusta,ostalo sve ja i moja supruga.Sada bas sa suprugom malterisem stalu,prvo struganje sloja nabijanice,ekserovanje sa ekserima 10 ili 12 a onda zicujemo(mrezu od zice preko eksera pletemo) i onda malterisemo,i sve samiii ,nema majstora kod nas samo mi.Najvaznije je imati dobru suprugu koja ti je sve u zivotu i ne boji se nikakog posla,moja supruga zna i malterisati i zidati variti itd. sve zajedno radimo,naucio je ja a opet svaki dan smo sretni zajedno jedno sa drugim.Da se razumemo tesko jeste ali sve zavisi i od coveka kao sto sam rekao u mojim prijasnjim diskusijama,sta i koliko ko ocekiva od zivota i sta za koga je zivot.Za nekoga ni kule ni gradovi nisu dosta,za nas je dovoljno ovo sto imamo.Nas mir,prirodu a sve ostalo zajedno i polako.

    Sto se tice nekretnina necu nista obecati,jer za to je potrebno ici po selima jer tako se nadje najjeftinije(kada se licno nadje od usta do usta i kada se licno dogovori sa vlasnikom),moze se naci i u svastari,gledati prodaja kuca,bajmok,stara moravica,pacir,tavankut,zednik itd,cak se sa nekim prododavcem moze dogovoriti i na otplatu.
    Pokusacu sta mogu druze Valtere,jer sada kada je pocela sezona i otoplilo i ja i moja supruga skoro ne ulazimo u kucu,ili malterisamo,zidamo,prepravljamo,brinemo se za stoku,za obradu vocnjaka,bastu itd,dakle vremena imam zaista malo.Samo izmedju rucka imam evo vremena malo da pogledam sta je novo na forumu kao i uvece malo.
    To bi bilo to otprilike druze Valtere.nadam se da sam relativno dobar opis dao svoga zivota na mome salasu.

    POZDRAV SVIMA OD DULETA

    Postoavni druze Dule,
    naravno sam mislio na ovaj tekst, da sad ne brisem i sve ispocetka. Ali i sto se tice onog teksta se slazem.
    Dugogodisnje isktustvo na internetu kao i sustretima sa ljudima mogu reci da je vecina nasih ljudi, posebno omladina totalno pogresno informisana a i nezeli da cuje istinu. Jednom priliko mi je jedan mladic na forumu dubrovnik reko: " Pa sta to znaci, po tebi je sva nasa borba bila uzalud" ( od prilike ovako ) i ja sam rekao da, sto niko nije hteo da prihvati, pa sam nakon dugog niza pokusaja morao da odustanem od ukazivanja na vrednosti koje smo imali. To je problem. U sustini bi trebalo svako u svojoj drzavi da se zalaze za isticanje istine o Jugoslaviji. Meni su gradjani ( naravno oni koji se zalazu za SFRJ ) nasih drzava saopstili da ih posmatraju kao izdajice i izbegavaju zbog toga. Zato pored hrabrosti svakog pojedinca mora da se saceka i vreme, koje donosi odredjene promene u drustvu i politici, te se tek nakon odredjene situcaije u zemlji moze nesto konkretno i ocekivati. Mislim da je nepotrebno izigravati " Don kihota" u sadasnjem trenutku. Situacija je nazalost u svim drzava bivse SFRJ porazavajuca. Dali ce to doprineti "otreznjenju nasih ljudi, videcemo.

    Valter
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Thu Mar 17, 2011 6:23 pm

    Postovani druze Valtere
    Slazem se sa tezom da bi svako u svojoj drzavi trebalo da se zalaze za isticanje istine o Jugoslaviji,ne da bi trebao nego bi i morao ako je pravi Jugosloven.Sto se tice gradjana nasih drzava i saopstenja da njih gledaju kao izdajice i izbegavaju ih zbog toga rekao bih KO IH TO IZBEGAVA I POSMATRA IH KAO IZDAJICE,pa neki tamo ljudi a koji ljudi tako reaguju na Jugoslovenstvo, pa nacionalisti,znaci moraju se kriti a gde je demokracija,zasto se ne moze negde izjasniti kao Jugosloven.To hocu da kazem druze Valtere,nakon 20 god. tzv. demokracije jos se ljudi moraju kriti,primer bi naveo i onoga maldica sa kime si kontaktirao i koji ti je rekao""Pa sta to znaci,po tebi je sva nasa borba bila uzalud".Ja samo zelim kazati druze Valtere da su ljudi(obican covek) ti koji eto isto prate masa histeriju nacionalizma ili dr.a jos ako se deli nesto besplatno.......
    povezao bi to sa temom dali smo pomalo ipak sami krivi za raspad drage nam JUGE.
    Jedni se boje,drugi isticu nacionalnost itd. a proslo je godina od nemilih dogadjaja,koliko ce jos trebati da prodje da se saceka vreme,koje donosi i odredjene promene u drustvu i politici ako znamo prema gore navedenom kakvo je stanje u drzavama bivse drage nam JUGE i kako i na koji nacin se danasnja omladina odgaja.Danasnja omladina nema nikakvu politicku edukaciju a starije generacije ih uglavnom truju sa pricama o proslom ratu gde su rodjeni novopeceni heroji u ime neke drzavice a cuju uglavnom i price da je nasa Juga bila umetna tvorevina,da dodam da omladina(mladi ljudi) vise ne moraju ni vojsku sluziti pa kako onda tako jednu mladu osobu edukovati u drugom smeru kada se ni ne secaju bivse drage nam Juge.Ti danasnji mladi ljudi imaju sasvim druga merila vrednosti.

    E sada, ja uvek isto kazem polako pa sigurno ali sve ima svoje granice,sve ima svoj pocetak i kraj.hteli ili ne hteli cekati se mora a opet radi ljudi(obicnog coveka) a ne samo radi politicara,jer ako bi se sav narod digao sta je saka politicara,medjutim obican covek kalkulise sta mu se vise isplati,kako da nesto ne izgubi,da ne zavrsi u zatvoru,da ne izgubi posao,luksuz ili sl. ili nedaj boze glavu.
    Sa ovim svime hocu kazati da nesto sto neko nazove Don Kihotovski posao za nekoga je mozda bas to resenje.Mora se cekati taj povoljan trenutak svakako ali u medjuvremenu se moze traziti i neko drugo resenje.Jer dali ce se narod otrezniti to ne znamo i kada ce i ako ce, to isto ne znamo.
    Mislim da je zlatna sredina najbolja za sada.dakle polako pa sigurno,druziti se planirati ali i gledati dali se nesto konkretno moze uraditi,barem sam sebi urediti zivot sa secanjem na nasu JUGU.

    POZDRAV OD DULETA
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Fri Mar 18, 2011 5:08 am

    Dule (citat):
    .Mora se cekati taj povoljan trenutak svakako ali u medjuvremenu se moze traziti i neko drugo resenje.Jer dali ce se narod otrezniti to ne znamo i kada ce i ako ce, to isto ne znamo.
    Mislim da je zlatna sredina najbolja za sada.dakle polako pa sigurno,druziti se planirati ali i gledati dali se nesto konkretno moze uraditi,barem sam sebi urediti zivot sa secanjem na nasu JUGU.

    POZDRAV OD DULETA

    Postovani druze Dule,

    u svakom slucaju se mora cekati, jer drugacije neide. Samo koje drugo resenje u medjuvremenu ?? Licno sam vec odavno sam za sebe uredio sve,za mene je sve jasno, samo SFRJ-a je resenje, no dali tako i drugi nasi gradjani, posebno mladi misle, je pitanje.
    Ja se ponavljam, ali nemogu da shvatim, da neko od gotovog pravi verseiju i jos je ponosan na to. Tu nesto nestima. To je, kao kada bi covek poklonio svoju kucu ( koja je u njegovom posedu ) i isao u podstanare. Ko bi to uradio?? A to se kod nas desilo. Dali je to slika nivoa inteligencije nasih ljudi ??

    Sad se pitam, sta dalje? Nekako imam utisak da smo stigli do kraja problematike.

    Mozemo mi sada filozofirati o drustvenim uredjenjima, o nacinu vodjenja politike itd. Kada se medjutim zna struktura i sistem iz SFRJ-e je sve tako jasno i logicno.

    Zasto je vecina ljudi oktrenuta sama protiv sebe? Jer onaj ko je protiv radnickog smaoupravljanja i socijalistickog sistema, je protiv samoga sebe.

    Dali je moguce da su nasi sugradjani po nivou inteligencije odredjeni da budu robovi kapitalizma??

    Valter
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Fri Mar 18, 2011 11:02 am

    Postovani druze Valtere

    Ako sam dobro razumeo ti si za sebe vec odavno sve uredio,pa budi onda zadovoljan barem ti kao jedinka si uradio sto mozes barem za sebe i kada bi svi jugosloveni uradili isto......Cekati se mora kazes druze Valtere,nadam se da ne mislis da cekamo dok neko drugi nesto ne uradi,jer kao sto sam rekao ostajem pri svome misljenju da se treba uraditi sta se moze,sve sto je moguce.I ja razumem da je SFRJ resenje za nas Jugoslovene kao sto si rekao ali kako ako cekamo(dokle i koliko cekati).Kada bi bio taj pravi momenat,kada ce doci tj. sazreti taj trenutak jer kao sto sam vec rekao znamo kakva je omladina danasnjice(uglavnom) a i kakav je i cemu je posvecen covek danasnjice .Dosao sam do zakljucka da mozda mislis na Revoluciju jer kristalnu kuglu nemamo za gledanje u daleku buducnost,bolje je u medjuvremenu uciniti nesto konkretno pa ma koliko to malo bilo i izgledalo.
    Ispravi me ako gresim.

    POZDRAVI OD DULETA
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sat Mar 19, 2011 6:35 am

    Dule (citat):Postovani druze Valtere

    Ako sam dobro razumeo ti si za sebe vec odavno sve uredio,pa budi onda zadovoljan barem ti kao jedinka si uradio sto mozes barem za sebe i kada bi svi jugosloveni uradili isto......o bilo i izgledalo.
    Ispravi me ako gresim.

    POZDRAVI OD DULETA

    Postoavni druze Dule,
    kada bih ja imao samo licne interese ( samo na sebe mislio ) ja nebih bio na ovoj internet stranici.

    Ja sam to rekao zato sto sam preko deset godina na internetu, po raznim forumima. Moja internet stranica sfrj4ever.ch je jedna od prvih internet stranica, ali zbog zelje za udruzivanjem, sam se( clanove internet stranice) udruzio sa drugom internet stranicom, izgubio svoje clanove, jer sam im savetovao da predju kod tog drugog kako bi zajednickim snagama nesto ucinili. Do sada nije nista ucinjeno, cini mi se da je cak kontraefekat bio, pa sam se povukao iz tog projekta.

    Za sebe sam uredio odavno, sa time sam hteo reci, da cu do svoje smrti postovati tekovine revolucije i politiku nesvrstanih, kao i radnicko smaoupravljanje i SFRJ. Pored svih napora koje sma zajedno sa kolegama sa internet stranice " Nasa Jugoslavija " ucinio, moram sa zaljenjem konstatovati da se u sustini nije mrdnulo daleko.
    Jeste osnovano udruzenje u srbiji, hrvatskoj ali clanova nema a cini mi se da je interesovanje ( kod vecine nasih gradjana ) veoma "malo" ( blago receno ).

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sat Mar 19, 2011 6:41 am

    Dule (citat):Postovani druze Valtere

    Cekati se mora kazes druze Valtere,nadam se da ne mislis da cekamo dok neko drugi nesto ne uradi,jer kao sto sam rekao ostajem pri svome misljenju da se treba uraditi sta se moze,sve sto je moguce. konkretno pa ma koliko to malo bilo i izgledalo.


    POZDRAVI OD DULETA

    Mislim na trenutak u vremenu i prostoru. Licno imam utisak da su se momentalno sve negativne snage sakupile i udaraju na pozitivne. Kada ce ovo prestati nazalost nemogu reci, znam samo jedno, ako narod shvati ( pocinjem nazalost u to da sumnjam ) da samo zajedno mozemo da postigenmo dobar standard i dobar zivot za sve nas, ce se moci nesto pokrenuti. Znaci, "jedna lasta necini leto". Sve dok masa nereaguje jedinstveno vec kao rulja, to ponasanje ide u prilog kapitalistickom sistemu.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sat Mar 19, 2011 6:50 am

    Dule (citat):Postovani druze Valtere

    .I ja razumem da je SFRJ resenje za nas Jugoslovene kao sto si rekao ali kako ako cekamo(dokle i koliko cekati).Kada bi bio taj pravi momenat,kada ce doci tj. sazreti taj trenutak jer kao sto sam vec rekao znamo kakva je omladina danasnjice(uglavnom) a i kakav je i cemu je posvecen covek danasnjice .Dosao sam do zakljucka da mozda mislis na Revoluciju jer kristalnu kuglu nemamo za gledanje u daleku buducnost,bolje je u medjuvremenu uciniti nesto konkretno pa ma koliko to malo bilo i izgledalo.
    Ispravi me ako gresim.

    POZDRAVI OD DULETA

    Postoavni druze Dule,
    moze se vrsiti priprema za taj trenutak. To sam vec i pre naglasavao ( vec smo izgubili momenat, kada smo mogli izaci pred gradjane ) samo kada sam ja to rekao,sam dobio odgovor da je prerano, da jos nije momenat za to.....
    Pod pripremama smatram obrada zakona o udruzenom radu, kao i svih ostalih zakona iz SFRJ. Oni ljudi koji treba da stanu u odredjenom trenutku pred gradjane treba da budu pripremljeni na taj trenutak, da imaju sve spremljeno. Mi to nememo i zato smo vec u vise navrata izgubili mogucnost da pravovremeno reagujemo. Ponekad imam utisak da neke ( negativne snage ) sede i u nasim redovima. i nedopustaju da ( bar u ovom momentu nesto promene ).

    Postoavni druze Dule, kao sto mozes da primetis se i ovaj forum polako pretvra u tvoj i moj. Mislim da treba trezveno konstatovati da nas je premalo da se nesto konkretno pokrene. Licno nemem, kao sto sam vec istako da budem "Don Kihot" i zavrsim kao Soic u corci, ha ha.

    Mi mozemo da diskutujemo i dajemo predloge, ali bez mase nebi cak ni drug Josip Broz nesto postigao.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Sat Mar 19, 2011 4:01 pm

    Postovani druze Valtere
    Mislim da je ovo odlicna ideja,to smatram pod konkretno Very Happy (obrada zakona o udruzenom radu,kao i svih ostalih zakona iz SFRJ),veoma vazna stvar ali jedan OGROMAN POSAO za koji bi trebao biti obezbedjen i kadar(aktivan kadar).
    Istina i cinjenica je da se ovaj forum polako pretvara u tvoj i moj,iako sam clan tek nesto duze od 2 nedelje primetio sam da je dnevna poseta dosta mala i da su tek nekoliko clanova svakodnevno aktivni.Mozemo se mi druze Valtere mozda pitati zasto i kako ali mislim da odgovor vec znam.Ne lobiramo u Americi,ne propagiramo EU,ne zelimo da budemo sluge(nasi stari bi rekli bolje grob nego rob),nasih stari polako nestaju a sa njima mnoge nase vrednosti,danas vazi samo ona izgleda: use,nase i podase za ostale i ostalo bas me briga.Ali kada bi imali od cega financirati izborne kampanje,obecavati nemoguce(sto se uglavnom radi prilikom izbornih kampanja),podvlaciti se pod kozu zapadu i deliti nesto besplatno evo demokrata opet koliko oces u nasim redovima i to sa partijskim knjizicama kako masu,koje su cuvali i cuvaju negde za svaki slucaj.Nesto mi mirise na Afriku od tolikog broja kameleona.

    POZDRAV OD DULETA!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty odgovor

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 5:54 am

    U potpunosti se slazem. Upravo iz tih razloga se vec odavno pitam, dali su nasi ljudi uopste zasluzili da imaju SFRJ ?? Po ponasanju i reakciji, nisu. Znam ja da nisu svi takvi, samo isto tako znam da masa odredjuje pravac kretanja. Takodjer sam vec odavno rekao, nivo inteligencije coveka vodi napred, ili nazad. " Kud plovi ovaj brod" izgleda da malo nas vidi, svi ostali se ili prave da nevide ili im je sve jedno. To znaci da im je buducnost njihove dece svejedna a samim time i njihova. Tek kada budu u EU i kada budu videli da nije zlato sve sto sija, ce shvatiti ono sto smo im mi govorili.
    Prema tome, idemo dalje, za iste para.

    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by walter Sun Mar 20, 2011 8:56 am

    Moram opet da se vratim na onu Njegosevu konstataciju da je narod stoka jedna grdna .Na zalost ,zakonitosti koje vladaju u stadu ovaca vladaju i u ljudskim zajednicama.U kom ptavcu ce se stado kretati zavisi pre svega od sposobnosti predvodnika da se nametne vecini. Isto tako ,kretanja savremenog sveta odredjena su snagom onih koji pokusavaju da na njih uticu a najveca moc se iskazuje kao sposobnost da se utice na zdrav razum svakog pojedinca. Da bi se ,,stado" drzalo pod kontrolom savremeni pretedenti na mesto ,,cobana" moraju po svaku cenu onemoguciti da ovcice razmisljaju svojom glavom.Kako je to nemoguce ostvariti u potpunosti onda se pokusava delovati da to razmisljanje ne izlazi bitno iz okvira koji ,,cobani "zele .Najmocnija sredstva za drzanje stada pod kontrolom su mediji i popovi (pod popovima podrazumevam sve moguce oblike verskih organizacija).Znaci ko vlada medijima i popovima taj je apsolutni gospodar ljudskih dusa. To su vrlo dobro znali i komunisti kada su osvajali vlast i formirali SFRJ.Setimo se agitpropa i njihove konstatacije da postoji vera i bez boga(vera u komunisticko drustvo ravnopravnih i slobodnih ljudi .
    Zato ,drugovi,ako zelimo ponovo ujediniti jugoslovenski prostor ne moramo izmisljati toplu vodu.Treba delovati direktno na zdrav razum naseg naroda .Treba mu jasno predociti sta znaci ziveti slobodno u zajednici koja omogucava zivot dostojan coveka a sta znaci ziveti u robovlasnickom potrosackom drustvu gde COVEK RADI ONO STO NE VOLI DA BI KUPOVAO STVARI KOJE MU NE TREBAJU. Ne mora to biti komunisticko drustvo ali mora biti drustvo socijalne pravde .Mora biti drustvo gde ce covek moci da slobodno raspolaze onim sto je najvrednije na ovom svetu : SVOJIM VREMENOM. Treba objasniti ljudima da je Jugoslavija bila zemlja srecnih ne zbog toga sto smo bili bogati vec zbog toga sto smo bili u mogucnosti da i to malo bogatstva ravnomerno rasporedimo na svakog pojedinca .Ljudi su bili srecni jer su ovo malo vremena koje imaju na ovom svetu trosili kvalitetno a ne kao robovi u fabrikama kapitalista koji su im dali kredite za kucu i auto i tako kupili njihove duse do kraja zivota. Znaci trba ljudima otvoriti oci i jasno im reci da je za njihovo nezadovoljstvo kriv sistem u kojem sada zive .Treba im objasniti da su imali drustvo u kojem je ogromna vecina uzivala u zivotu ne zbog toga sto nisu nista radili vec zbog toga sto plodove tog njihovog rada nije uzimao niko drugi vec oni sami.Treba ljudima objasniti da je takva drzava ponovo moguca ali da to mora da bude deo mnogo sireg pokreta.
    Moderna nauka nam je dala mocno sredstvo kojim moze da se utice na najsire mase .Internet nam daje neogranicene mogucnosti da ovu istinu o JUGOSLOVENSKOM NACINU ZIVOTA ponovo ozivimo.
    Sve zavisi od nas JUGOSLOVENA koliko cemo imati volje i sposobnosti da da sve te Srbe ,Hrvate ....itd ubedimo da to sto oni pripadaju tim nacijama ne znaci da ne mogu biti Jugosloveni . Treba im dokazati da uravo zato sto su Srbi ,Hrvati,Slovenci..itd. oni su i Jugosloveni . Trebamo promovisati JUGOSLOVENSKI NACIN ZIVOTA da bi ljudi mogli da ga uporede sa zivotom koji sada zive.Kada to uradimo zavrsili smo pola posla jer smo ljude naterali da razmisljaju svojom glavom a ne da veruju propagandi onih koji zele da ih uzgajaju kao ovce.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 10:49 am

    walter (citat): Moram opet da se vratim na onu Njegosevu konstataciju da je narod stoka jedna grdna .Na zalost ,zakonitosti koje vladaju u stadu ovaca vladaju i u ljudskim zajednicama.U kom ptavcu ce se stado kretati zavisi pre svega od sposobnosti predvodnika da se nametne vecini. Isto tako ,kretanja savremenog sveta odredjena su snagom onih koji pokusavaju da na njih uticu a najveca moc se iskazuje kao sposobnost da se utice na zdrav razum svakog pojedinca. Da bi se ,,stado" drzalo pod kontrolom savremeni pretedenti na mesto ,,cobana" moraju po svaku cenu onemoguciti da ovcice razmisljaju svojom glavom.Kako je to nemoguce ostvariti u potpunosti onda se pokusava delovati da to razmisljanje ne izlazi bitno iz okvira koji ,,cobani "zele .Najmocnija sredstva za drzanje stada pod kontrolom su mediji i popovi (pod popovima podrazumevam sve moguce oblike verskih organizacija).Znaci ko vlada medijima i popovima taj je apsolutni gospodar ljudskih dusa. To su vrlo dobro znali i komunisti kada su osvajali vlast i formirali SFRJ.Setimo se agitpropa i njihove konstatacije da postoji vera i bez boga(vera u komunisticko drustvo ravnopravnih i slobodnih ljudi .
    Zato ,drugovi,ako zelimo ponovo ujediniti jugoslovenski prostor ne moramo izmisljati toplu vodu.Treba delovati direktno na zdrav razum naseg naroda .Treba mu jasno predociti sta znaci ziveti slobodno u zajednici koja omogucava zivot dostojan coveka a sta znaci ziveti u robovlasnickom potrosackom drustvu gde COVEK RADI ONO STO NE VOLI DA BI KUPOVAO STVARI KOJE MU NE TREBAJU. Ne mora to biti komunisticko drustvo ali mora biti drustvo socijalne pravde .Mora biti drustvo gde ce covek moci da slobodno raspolaze onim sto je najvrednije na ovom svetu : SVOJIM VREMENOM. Treba objasniti ljudima da je Jugoslavija bila zemlja srecnih ne zbog toga sto smo bili bogati vec zbog toga sto smo bili u mogucnosti da i to malo bogatstva ravnomerno rasporedimo na svakog pojedinca .Ljudi su bili srecni jer su ovo malo vremena koje imaju na ovom svetu trosili kvalitetno a ne kao robovi u fabrikama kapitalista koji su im dali kredite za kucu i auto i tako kupili njihove duse do kraja zivota. Znaci trba ljudima otvoriti oci i jasno im reci da je za njihovo nezadovoljstvo kriv sistem u kojem sada zive .Treba im objasniti da su imali drustvo u kojem je ogromna vecina uzivala u zivotu ne zbog toga sto nisu nista radili vec zbog toga sto plodove tog njihovog rada nije uzimao niko drugi vec oni sami.Treba ljudima objasniti da je takva drzava ponovo moguca ali da to mora da bude deo mnogo sireg pokreta.
    Moderna nauka nam je dala mocno sredstvo kojim moze da se utice na najsire mase .Internet nam daje neogranicene mogucnosti da ovu istinu o JUGOSLOVENSKOM NACINU ZIVOTA ponovo ozivimo.
    Sve zavisi od nas JUGOSLOVENA koliko cemo imati volje i sposobnosti da da sve te Srbe ,Hrvate ....itd ubedimo da to sto oni pripadaju tim nacijama ne znaci da ne mogu biti Jugosloveni . Treba im dokazati da uravo zato sto su Srbi ,Hrvati,Slovenci..itd. oni su i Jugosloveni . Trebamo promovisati JUGOSLOVENSKI NACIN ZIVOTA da bi ljudi mogli da ga uporede sa zivotom koji sada zive.Kada to uradimo zavrsili smo pola posla jer smo ljude naterali da razmisljaju svojom glavom a ne da veruju propagandi onih koji zele da ih uzgajaju kao ovce.
    Postoavni druze Walter,
    kako to ljudima reci? Gde to ljudima reci??
    Siguran sam ja da su vec svi videli sta se dogadja , samo nema niko volje da se eksponira, a nas je malo ili nememo uticaj na trenutno stanje. Nama treba politicka partija koja ce biti u stanju da izadje pred gradjane i to im i saopsti. Treba pored toga steci poverenje gradjana. Dosta im je lazova, koji samo izlaze pred izbore pred gradjane. Nama trebaju ljudi koji su na licu mesta i spremni su da zasucu rukave. Jedino tako se moze nesto postici. Nasi napori da odrzimo usponeme i da sirimo vrednosti SFRJ medju ljudima traje dugi niz godina, a efekta ( bar veceg ) nema. Polako nam se izmice vreme. Licno se stalno pitam, dali su nasi ljudi stvarno tako neinteligentni, kada imaju tu drskost da sve ono sto je placeno krvlju nasih predaka tako lako prepuste "prasini" istorije.

    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by walter Sun Mar 20, 2011 11:18 am

    Tacno je da je vecina uvidela da je Jugoslavija bila najbolje resenje za sve juzne slovene ali je isto tako tacno da ljudi cesto nemaju hrabrosti da sami sebi priznaju da su u odredjenom trenutku bili u zabludi .
    Tesko je u ovakvim vremenima javno nastupati sa pozicija Jugoslovenstva a da to ne nosi neke negativne posledice po pojedinca ili porodicu coveka koji se zalaze za ovakvu opciju. Zbog toga smo i mi u ilegali i na ovom forumu se ne oglasavamo pod svojim pravim imenima.Ali upravo internet nam omogucava da radimo neometano na realizaciji ove ideje.Pa i sve ove silne revolucije u arapskom svetu su pokrenute na taj nacin .Ja se naravno ne zalazem za nikakvo nasilje vec za cisto propagandno delovanje sve do trenutka kada bude uslova da se izadje iz ilegale . To ce se dogoditi onda kada uvidimo da je u narodu ponovo dovoljno hrabrosti da se suoci sam sa sobom .U tom trenutku ce ljudi koji su rascistili sa sobom imati snage i da svoju sudbinu uzmu u svoje ruke. A ja sam ubedjen da je Jugoslavija sudbina ovih prostora.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 2:43 pm

    walter (citat): Tacno je da je vecina uvidela da je Jugoslavija bila najbolje resenje za sve juzne slovene ali je isto tako tacno da ljudi cesto nemaju hrabrosti da sami sebi priznaju da su u odredjenom trenutku bili u zabludi .
    .
    Samo onoga trenutka, kada ljudi budu u stanju javno da priznaju da su bili u zabludi ( to znaci, da su ukljucili mozak ) ce se moci i krenuti napred. Do toga trenutka ce jos dosta vode dunavom da protekne.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 2:50 pm

    walter (citat):
    Tesko je u ovakvim vremenima javno nastupati sa pozicija Jugoslovenstva a da to ne nosi neke negativne posledice po pojedinca ili porodicu coveka koji se zalaze za ovakvu opciju. Zbog toga smo i mi u ilegali i na ovom forumu se ne oglasavamo pod svojim pravim imenima.

    Licno smatram da smo mi uglavnom jos uvek u ilegali zato sto nemamo dovoljno podrzske od nasih sugradjana. Moja internet stranica ( www.sfrj4ever.ch ) a i ovaj forum, ( jugoslovenski pokret ) postoje vec dugi niz godina. Prema tome je bilo dovoljno vremena da se okupi odredjeni broj nasih pristalica. Bilo je ljudi, ali su i otisli. Nema stabilonog clanstva. Zasto? Zato sto kapitalisticki sistem ima interesantnije programe od nas. Mi se borimo za interes svih gradjana. Kapitalisticki sistem za pojedinca. Mi znamo da je covek drustveno bice i da mu treba druzenje i prijatelji. Kapitalisticki sistem nudi igrice, zabavu i lazan sjaj, i pored svega ima vise uspeha od nas?? Gde je greska. Dali i mi treba da nudimo pecene kobasice i pivo, kada budu sledeci izbori??

    Nasa snaga treba da bude argumenat i cinjenicno stanje.

    Valter
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Sun Mar 20, 2011 2:57 pm

    Jedni nemaju hrabrosti,drugi se kriju,treci kalkuliraju,cetvrti skupljaju hrabrost.........pa neka onda,mozda ko ceka taj i doceka,ali sta?

    Nego druze Valtere iz CH,poslao sam ti od jutros 2 privatne poruke ali jos uvek stoje zarobljene u pretincu sa naznakom da se salju(verovatno je nastala neka greska) ali ces ih nadam se dobiti.

    POZDRAV OD DULETA
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 3:01 pm

    walter (citat): Tacno je da je vecina uvidela da je Jugoslavija bila najbolje resenje za sve juzne slovene ali je isto tako tacno da ljudi cesto nemaju hrabrosti da sami sebi priznaju da su u odredjenom trenutku bili u zabludi .
    Tesko je u ovakvim vremenima javno nastupati sa pozicija Jugoslovenstva a da to ne nosi neke negativne posledice po pojedinca ili porodicu coveka koji se zalaze za ovakvu opciju. Zbog toga smo i mi u ilegali i na ovom forumu se ne oglasavamo pod svojim pravim imenima.Ali upravo internet nam omogucava da radimo neometano na realizaciji ove ideje.Pa i sve ove silne revolucije u arapskom svetu su pokrenute na taj nacin .Ja se naravno ne zalazem za nikakvo nasilje vec za cisto propagandno delovanje sve do trenutka kada bude uslova da se izadje iz ilegale . To ce se dogoditi onda kada uvidimo da je u narodu ponovo dovoljno hrabrosti da se suoci sam sa sobom .U tom trenutku ce ljudi koji su rascistili sa sobom imati snage i da svoju sudbinu uzmu u svoje ruke. A ja sam ubedjen da je Jugoslavija sudbina ovih prostora.
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Dule Sun Mar 20, 2011 3:10 pm

    Postovani druze Waltere

    Ja se izjasnjavam kao Jugosloven,javno ovde u mojoj okolini i nikakve mi negativne posledice to nije prouzrokovalo,niti meni niti mojim clanovima porodice a kada ovde bude popis stanovnistva opet cu javno,jasno i glasno biti Jugosloven,barem u svojoj okolini gde zivim.Niko mi ne zamera ovde a i DOZVOLJENO JE(BAREM OVDE) izjasniti se kao JUGOSLOVEN!

    POZDRAV OD DULETA!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 3:34 pm

    Dule (citat):Postovani druze Waltere

    Ja se izjasnjavam kao Jugosloven,javno ovde u mojoj okolini i nikakve mi negativne posledice to nije prouzrokovalo,niti meni niti mojim clanovima porodice a kada ovde bude popis stanovnistva opet cu javno,jasno i glasno biti Jugosloven,barem u svojoj okolini gde zivim.Niko mi ne zamera ovde a i DOZVOLJENO JE(BAREM OVDE) izjasniti se kao JUGOSLOVEN!

    POZDRAV OD DULETA!

    Postoavni druze Dule,
    nazalost nije u svim drzavama nastalim na teritoriji bivse SFRJ dozvoljeno da se izsanjavas kao Jugosloven. No ono sto covek u srcu oseca to ni jedan zakon nemoze da zabrani.

    Istorija ( novija ) nas je naucila da se sve moze promenuti, pa cak i nesto sto po svoj loguci treba zadrzati. Zato se svaki pojedinac mora suociti sa svojom svescu kao covek, gradjanin, kao otac, kao majka. Odgovornost nemoze da se izbegne.

    Kako kaze jedan zakonski deo: " Neznanje, neoslobadja od odgovornosti" pred sudom i zakonom drzave. Nasa drzava je izdata na najokrutniji nacnin, iznutra. Koja tragedija. Da je bar spolja napadnuta ( sad ce neko reci da jesti ) , moze ona biti napadnuta spolja ali izdaja je usledila iznutra, i to je poenta cele price.

    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by walter Sun Mar 20, 2011 5:04 pm

    Ja ne kazem da ce neko imati problema ako se izjasnjava kao Jugosloven .Problem nastaje ako pokusas politicki da delujes .Ako se javno zalazes za obnovu Jugoslavije moze da se desi da budes zigosan kao neprijatelj ustavnog poretka,kao borac za jedno totalitarno drustvo koje je u suprotnosti sa nasom demokratskom stvarnoscu i sto je najgore mozes biti proglasen za izdajnika naroda u kojem zivis .Da ironija bude veca najgore optuzbe ce doci od stvarnih izdajica narodnih interesa a koji su najvise i krivi za situaciju u kojoj se nalazimo.
    Ja licno uvek i na svakom mestu naglasavam svoje Jugoslovensko opredeljenje i uvek kad sam u prilici da se obracam vecem skupu ljudi ako se vodi diskusija o nekim savremenim dogadjajima pravim poredjenje sa slicnim situacijama i resenjima iz vremena SFRJ.Na taj nacim svoje sagovornike navodim da pozitivno razmisljaju o ovoj nasoj stvari .Isto tako pokusavam da starije generacije navedem da omladini koja nije zivela u SFRJ pricaju kakva je to drzava bila. Verujte mi kod tinejdzera sam postigao najbolje reakcije sto se tice Jugoslovenske ideje .Izgleda da generacije rodjene u prvoj polovini devedesetih najbolje razumeju ili tacnije prihvataju da smo niko i nista .Obicne banana republike koje mocnicima sluze za sprdnju.Ta omladina se toga stidi jer za razliku od odraslih ne snosi nikakvu krivicu za to.Odrasli jednostavno ovu sramotu u kojoj zivimo nastoje da potisnu iz svojih glava i tese se da se mozda moze ziveti i bolje. Tese sami sebe a i sami znaju da su dozvolili da nestane jedna drzava a sa njom i sva njihova sreca i sav njihov ponos. Najgore je sto je sa tom drzavom sahranjena i nada da ce i njihovi potomci ikad ziveti zivotom kakvi su oni ziveli.Zato ove dve generacije i treba da budu ciljne grupe naseg delovanja i to na taj nacin sto cemo preko interneta delovati na omladinu da ohrabri starije da priznaju svoju gresku i da na kraju zajedno krenu u obnovu ove velicanstvene ideje.
    Generacije koje su sazrevale u vreme raspada Jugoslavije i ratova koji su ga pratili su ,nazalost,zauvek izgubljene za ovu nasu stvar
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by valter Sun Mar 20, 2011 6:18 pm

    walter (citat): Ja ne kazem da ce neko imati problema ako se izjasnjava kao Jugosloven .Problem nastaje ako pokusas politicki da delujes .Ako se javno zalazes za obnovu Jugoslavije moze da se desi da budes zigosan kao neprijatelj ustavnog poretka,kao borac za jedno totalitarno drustvo koje je u suprotnosti sa nasom demokratskom stvarnoscu i sto je najgore mozes biti proglasen za izdajnika naroda u kojem zivis .Da ironija bude veca najgore optuzbe ce doci od stvarnih izdajica narodnih interesa a koji su najvise i krivi za situaciju u kojoj se nalazimo.
    Ja licno uvek i na svakom mestu naglasavam svoje Jugoslovensko opredeljenje i uvek kad sam u prilici da se obracam vecem skupu ljudi ako se vodi diskusija o nekim savremenim dogadjajima pravim poredjenje sa slicnim situacijama i resenjima iz vremena SFRJ.Na taj nacim svoje sagovornike navodim da pozitivno razmisljaju o ovoj nasoj stvari .Isto tako pokusavam da starije generacije navedem da omladini koja nije zivela u SFRJ pricaju kakva je to drzava bila. Verujte mi kod tinejdzera sam postigao najbolje reakcije sto se tice Jugoslovenske ideje .Izgleda da generacije rodjene u prvoj polovini devedesetih najbolje razumeju ili tacnije prihvataju da smo niko i nista .Obicne banana republike koje mocnicima sluze za sprdnju.Ta omladina se toga stidi jer za razliku od odraslih ne snosi nikakvu krivicu za to.Odrasli jednostavno ovu sramotu u kojoj zivimo nastoje da potisnu iz svojih glava i tese se da se mozda moze ziveti i bolje. Tese sami sebe a i sami znaju da su dozvolili da nestane jedna drzava a sa njom i sva njihova sreca i sav njihov ponos. Najgore je sto je sa tom drzavom sahranjena i nada da ce i njihovi potomci ikad ziveti zivotom kakvi su oni ziveli.Zato ove dve generacije i treba da budu ciljne grupe naseg delovanja i to na taj nacin sto cemo preko interneta delovati na omladinu da ohrabri starije da priznaju svoju gresku i da na kraju zajedno krenu u obnovu ove velicanstvene ideje.
    Generacije koje su sazrevale u vreme raspada Jugoslavije i ratova koji su ga pratili su ,nazalost,zauvek izgubljene za ovu nasu stvar

    Postoavni druze Walter,
    puno istine ima u tvojim recima ( tekstu ) zato treba i nastaviti sa radom.

    Nas moto je, mi znamo da smo u pravu, to samo treba objasniti i ostalima. No, pored toga, moramo da odrzavamo i svoju dusu. Time zelim reci, druzenje je najbolji nacnin da se ucvrsti i dokaze da je zajednistvo jedino resenje." samo zajedno smo jaci" nije samo recenica, ta recenica je dokaz, kao i cinjenica da su te reci istina. Sve ono sto nas i danas drzi u zivotu je ono sto nam je od druga Tita ostalo u nasedstvu. Nasa buducnost je u nasim rukama.

    Licno znam iz iskustva, postuj druge pa ce i drugi tebe postovati. Zato sve one koji mene postujem postujem i ja, sve ostale prepustam svojoj sudbini. Lepo rece moja majka: " Ko sta radi, sebi radi" i tako je. Meni se to vec pokazalo.

    Imam drustvo ( malo ali odabrano ) na koje se mogu sto posto da se oslonim. Danas znam sta to znaci. Puno godina sam prolazio drugu skolu ali se iskrenost isplatila. Iskrenost koju sam naucio u domu svome od malih nogu. Postuj ljude, pa ce te i oni postovati, nebudi naivan, a posebno, nebudi "Ovca". Bio sam sve u zivotu ali sam iz svega i skolu naucio i platio.
    Danas znam sta znaci postovanje, prijateljstvo, tolerancija.
    Zhavljujem svim svoim prijateljima na iskrenosti i drugarstvu.

    Valter

    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by tvrtko Mon Mar 21, 2011 11:07 pm

    malo OFFTOPIC
    ko moze veceras na Radio Televizija Vojvodine,dobar film "Snezni Ep", kanadski,http://www.rtv.rs/sr_ci/filmovi#snezni-ep
    Govori o prezivljavanju u sjevernim stepama, poredi domaca "Eskimka" i jednog "Amera"..
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by tvrtko Fri Oct 19, 2012 12:28 pm

    Kko ujediniti Jugoslaviju:

    Uzeti dvojno trojno drzavljanstvo gde god ima osnova i glasati za JU partije.

    Grupisati nasu politicu snagu na teritoriju Vojvodine.Federalizovati jedinice Vojvodinu i juznu Srbiju.
    Snazno ojacati politicki uticaj Jugoslovena na teritoriju Srbije i pomocu Vojvodine postici nezavisnost Jugoslovena i zastitu ostvariti u kojem Jugosloveni nece vise biti topovko meso,da bi u slucaju nekog novog rata Vojvodina mogla da proglasi neutralnost i p potrebi nezavisnost.

    Slicno raditi u BiH,otvaritiJugoslovenski+u vlast na celoj Bih ili bar na delu teritorije,jednom entitetu ili bar jednom kantonu(u slucaju kantona-Tuzlanski preferiram,jer je blizu Vojvodini sa potencijalnim zajednickim delovanjem u slucajevima krize).

    Jugoslovenstvo juzne Srbije,Hercegovine,Kosova i Raske geupisati na teritoriju Crne Gore, preuzeti vlast (u republici manjeg teritorija lakse je to izvrsiti, pogotovo sto Crnogorci u nacelu nisu protiv Jugoslovena)

    Jugoslovenstvo Hrvatske koncetrisati u odnosu na Vojvodinu(Slavonija) i Sloveniju i Istru (Zapadna Hrvatska) sa potencijalnim.Jugoslovenstvo Dalmacije uz Crnu Goru ili Bsonu(zavisi gde budemo drzali vlast) Za preuzimanje vlasti bismo tako imali nekoliko teritorija:

    1.Vojvodina(sa istocnom Slavonijom po potrebi) i delom Beograda
    2.Bosna sa Hercegovinom,cela ili deo (eventualno sa Uzicama)
    3.Crna Gora (sa okolnim delovima hercegovine, kosova i raske po potrebi)
    4.Slovenija sa delom Zagreba ( i pompotrebi Istra sa Rijekom, sa eventualno Kumrovcem)

    i eventualnoo Makedonija

    preuzimanjem vlasti u tim krajevima mogli bismo ujediniti te teritorije, u pocetku kulturno, ekonomski, pa posle po potrebi i politicki.Tako bismo dobili ustvari Jugoslaviju, bez srpskih,hrvatskih i bosnjackih nacionalista, koji su po mom misljenju najodgovorniji (tim redom po brojnosti) za nase traume u proslosti.
    ----------KRAJ SCENARIA----

    Naravno scenario je extreman ali neki njegov ekonomsko politicki oblik je ustvari ono sto mi s evrzma po glavi ako ideja.


    Primeticete u scenariju na prvi pogleda neujedinjenost tih teritorija.
    Ali to nije Problem.
    Srpskim i Hrvatskim nacionalistima bimo ostavili mogucnost da se medjusobno i dalje prepucavaju, dali bismo im koridor eventualno kroz srem ili negde od istocne hercegovine do juzne Dalmacije, cisto da imaju neku medjusobnu granicu da se "kolju" medjusobom.Tu bismo im ostavili da se granice i sa islamskim fanaticima da mogu da uljepsaju sebi "razonodu".
    (da ne mislite da to zelim, dodijalio mi je da ja patim i zalim sto se kolju, jer imam ih u familiji i jednih i drugih, ali zasto da se ja nerviram ako oni to zele-ima dovoljno nas koji to ne zelimo i mi treba da prezivimo a oni neka sa sobom rade sta hoce)

    Sponsored content


    Teorija jedinstva Jugoslovena - Page 2 Empty Re: Teorija jedinstva Jugoslovena

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu May 09, 2024 9:22 pm