JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+7
valter
pobunjeni
Red Dog
Denis_MK
Internetlija
drug Tibor
samir-ko-saki
11 posters

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    samir-ko-saki
    samir-ko-saki
    Vodnik 1. klase
    Vodnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 108
    Age : 31
    Mjesto : Cazin
    Obrazovanje : Gimnazija, 2 raz.
    Registration date : 2009-03-02

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by samir-ko-saki Sun Mar 08, 2009 3:57 pm

    jel moguce da od jedne velike drzave jugoslavije sada ja nastalo 7 drzava (Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Kosovo)? trebali nastati jos drzava iz korijena jugoslavije? i jel moguce da nastane jos drzava, odnosno jel moguce za daljnje razjedinjavanje jugoslavije?... TREBA LI R. SRPSKA BITI SAMOSTALNA? TREBA LI VOJVODINA BITI SAMOSTALNA? TREBA LI NEKA NOVA DRZAVICA SE IZDVOJITI IZ BOSNE I HERCEGOVINE ILI SRBIJE ILI NEKE DRUGE REPUBLIKE (BIVSE) JUGOSLAVIJE... I BILI TO IZAZVALO NOVE NEMIRE (KAO 90-IH)?????
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 08, 2009 4:30 pm

    Pa ne podržavam baš razdvajanja...ali sam razmišljao, i mislim da bi nama bilo lakše ujedniti Jugoslaviju, ako je ista rascepkana na mnogo delova...
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Internetlija Sun Mar 08, 2009 5:50 pm

    Daljim cijepanjem dobijamo složeniju slagalicu.
    Razmislite, koliko je lako ubijediti novonastalu državu Kosovo da se odrekne nezavisnosti i samostalnosti?
    Isto pitanje postavite i za sve ostale potencijalne države.

    Ako se ja pitam, NE SEPERATIZMU!
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 08, 2009 7:31 pm

    drug Tibor (citat):Pa ne podržavam baš razdvajanja...ali sam razmišljao, i mislim da bi nama bilo lakše ujedniti Jugoslaviju, ako je ista rascepkana na mnogo delova...

    Ne poddrzavas al hoces da bude Vojvodina nezavisna jel tako?Ili Samir hoce da se odcepi R.Srpska!Ma vi niste normalni bre kakve nove drzave sta govorite a kad bude opet Rat pa posle cemo plakati "lele napali su nas pr. Makedonci a zasto?pa zato sto smo mu oteli jedan del od drzave!Delenje na drzava to ti je novi Rat da se razumimo!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 08, 2009 7:42 pm

    E pa Denise ja ne želim da se Vojvodina odcepi...ja samo želim da Vojvodina ima MAXIMALNU autonomiju, ali u Srbiji.
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 08, 2009 7:48 pm

    ma da
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 08, 2009 8:30 pm

    Ozbiljno ti kažem.....ja nisam ko Ivan koji oće odcepljenje ili pak veliku vojvodinu...
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 08, 2009 8:35 pm

    Ја ти вјерујем Тиборе!!!!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 08, 2009 8:41 pm

    Dobro,de
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 08, 2009 8:53 pm

    da bre
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Red Dog Sun Mar 08, 2009 9:01 pm

    Drugovi,

    Ako vec nema Jugoslavije, moze sto se mene tice, sve da se raspada na atome.
    Ove nove drzavice nemaju snage da prezivljavaju same po sebi. Glavna im je odlika sto elita izrabljuje stanovnistvo za racun zapada. Sa te tacke gledista je mozda bolje da se nastavljaju rapadati. Mozda ce doci do razvoja neke lokalne demokratije.

    A imamo i EU. Imate pravo da je to kapitalisticka tvorevina, ali ja smatram da je nezaustaviva. Bez obzira na to sta politicari tvrde, ako se gledaju pravni akti s pocetkom od Rimskog sprazuma nadalje, jasno je da je cilj stvaranje Evropske federacije. EU radi na rusenju nacionalnih drzava. Eksperti tvrde da je proslo vreme nacionalnih drzava.

    Kapital je preuzeo vlast kad se je oslobodio kontrole nacionalnih drzava. Nema sanse da ga vratimo vise u taj obor. Sta bi se desilo kad bi socijalisti preuzeli vlast u recimo Bosni i Hercegovini? Kapital bi kaznio Bosnu dok se narod ne bi bunio protiv svojih socijalista, kao sto je kaznio Jugoslaviju. Zato ja tvrdim da sada ne treba kociti, nego dati gasa. Da se izlazi iz ovog tunela. Podrzati unistenje nacionalnih drzava. Podrzati stvaranje Evropske federacije. I kasnije preuzeti tu federaciju i regulisati kretanja kapitala na tom nivou. Tamo se moze. I sami kapitalisti ga misle regulisati iz protekcionistickih razloga.

    Uglavnom, odgovor na pitanje: Meni je svejedno da li ce se stvoriti jos koja drzavica. Ako drzava vec nije socijalisticka, moze i da je nema uopste.
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 08, 2009 9:32 pm

    Red Dog (citat):Drugovi,

    Ako vec nema Jugoslavije, moze sto se mene tice, sve da se raspada na atome.
    Ove nove drzavice nemaju snage da prezivljavaju same po sebi. Glavna im je odlika sto elita izrabljuje stanovnistvo za racun zapada. Sa te tacke gledista je mozda bolje da se nastavljaju rapadati. Mozda ce doci do razvoja neke lokalne demokratije.

    A imamo i EU. Imate pravo da je to kapitalisticka tvorevina, ali ja smatram da je nezaustaviva. Bez obzira na to sta politicari tvrde, ako se gledaju pravni akti s pocetkom od Rimskog sprazuma nadalje, jasno je da je cilj stvaranje Evropske federacije. EU radi na rusenju nacionalnih drzava. Eksperti tvrde da je proslo vreme nacionalnih drzava.

    Kapital je preuzeo vlast kad se je oslobodio kontrole nacionalnih drzava. Nema sanse da ga vratimo vise u taj obor. Sta bi se desilo kad bi socijalisti preuzeli vlast u recimo Bosni i Hercegovini? Kapital bi kaznio Bosnu dok se narod ne bi bunio protiv svojih socijalista, kao sto je kaznio Jugoslaviju. Zato ja tvrdim da sada ne treba kociti, nego dati gasa. Da se izlazi iz ovog tunela. Podrzati unistenje nacionalnih drzava. Podrzati stvaranje Evropske federacije. I kasnije preuzeti tu federaciju i regulisati kretanja kapitala na tom nivou. Tamo se moze. I sami kapitalisti ga misle regulisati iz protekcionistickih razloga.

    Uglavnom, odgovor na pitanje: Meni je svejedno da li ce se stvoriti jos koja drzavica. Ako drzava vec nije socijalisticka, moze i da je nema uopste.



    Potpisujem
    samir-ko-saki
    samir-ko-saki
    Vodnik 1. klase
    Vodnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 108
    Age : 31
    Mjesto : Cazin
    Obrazovanje : Gimnazija, 2 raz.
    Registration date : 2009-03-02

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by samir-ko-saki Mon Mar 09, 2009 9:41 pm

    drug Tibor (citat):
    Red Dog (citat):Drugovi,

    Ako vec nema Jugoslavije, moze sto se mene tice, sve da se raspada na atome.
    Ove nove drzavice nemaju snage da prezivljavaju same po sebi. Glavna im je odlika sto elita izrabljuje stanovnistvo za racun zapada. Sa te tacke gledista je mozda bolje da se nastavljaju rapadati. Mozda ce doci do razvoja neke lokalne demokratije.

    A imamo i EU. Imate pravo da je to kapitalisticka tvorevina, ali ja smatram da je nezaustaviva. Bez obzira na to sta politicari tvrde, ako se gledaju pravni akti s pocetkom od Rimskog sprazuma nadalje, jasno je da je cilj stvaranje Evropske federacije. EU radi na rusenju nacionalnih drzava. Eksperti tvrde da je proslo vreme nacionalnih drzava.

    Kapital je preuzeo vlast kad se je oslobodio kontrole nacionalnih drzava. Nema sanse da ga vratimo vise u taj obor. Sta bi se desilo kad bi socijalisti preuzeli vlast u recimo Bosni i Hercegovini? Kapital bi kaznio Bosnu dok se narod ne bi bunio protiv svojih socijalista, kao sto je kaznio Jugoslaviju. Zato ja tvrdim da sada ne treba kociti, nego dati gasa. Da se izlazi iz ovog tunela. Podrzati unistenje nacionalnih drzava. Podrzati stvaranje Evropske federacije. I kasnije preuzeti tu federaciju i regulisati kretanja kapitala na tom nivou. Tamo se moze. I sami kapitalisti ga misle regulisati iz protekcionistickih razloga.

    Uglavnom, odgovor na pitanje: Meni je svejedno da li ce se stvoriti jos koja drzavica. Ako drzava vec nije socijalisticka, moze i da je nema uopste.



    Potpisujem

    takocdjer ja sam za to.... potpis Very Happy Very Happy Very Happy
    pobunjeni
    pobunjeni
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 92
    Age : 36
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by pobunjeni Tue Mar 10, 2009 11:04 am

    samir-ko-saki (citat):
    drug Tibor (citat):
    Red Dog (citat):Drugovi,

    Ako vec nema Jugoslavije, moze sto se mene tice, sve da se raspada na atome.
    Ove nove drzavice nemaju snage da prezivljavaju same po sebi. Glavna im je odlika sto elita izrabljuje stanovnistvo za racun zapada. Sa te tacke gledista je mozda bolje da se nastavljaju rapadati. Mozda ce doci do razvoja neke lokalne demokratije.

    A imamo i EU. Imate pravo da je to kapitalisticka tvorevina, ali ja smatram da je nezaustaviva. Bez obzira na to sta politicari tvrde, ako se gledaju pravni akti s pocetkom od Rimskog sprazuma nadalje, jasno je da je cilj stvaranje Evropske federacije. EU radi na rusenju nacionalnih drzava. Eksperti tvrde da je proslo vreme nacionalnih drzava.

    Kapital je preuzeo vlast kad se je oslobodio kontrole nacionalnih drzava. Nema sanse da ga vratimo vise u taj obor. Sta bi se desilo kad bi socijalisti preuzeli vlast u recimo Bosni i Hercegovini? Kapital bi kaznio Bosnu dok se narod ne bi bunio protiv svojih socijalista, kao sto je kaznio Jugoslaviju. Zato ja tvrdim da sada ne treba kociti, nego dati gasa. Da se izlazi iz ovog tunela. Podrzati unistenje nacionalnih drzava. Podrzati stvaranje Evropske federacije. I kasnije preuzeti tu federaciju i regulisati kretanja kapitala na tom nivou. Tamo se moze. I sami kapitalisti ga misle regulisati iz protekcionistickih razloga.

    Uglavnom, odgovor na pitanje: Meni je svejedno da li ce se stvoriti jos koja drzavica. Ako drzava vec nije socijalisticka, moze i da je nema uopste.



    Potpisujem

    takocdjer ja sam za to.... potpis Very Happy Very Happy Very Happy

    Potpisujem! Pozdrav! Smrt fasizmu i kapitalizmu! Sloboda narodu! cheers cheers cheers
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by valter Tue Mar 10, 2009 10:18 pm

    pobunjeni (citat):
    samir-ko-saki (citat):
    drug Tibor (citat):
    Red Dog (citat):Drugovi,


    . Imate pravo da je to kapitalisticka tvorevina, ali ja smatram da je nezaustaviva. Bez obzira na to sta politicari tvrde, ako se gledaju pravni akti s pocetkom od Rimskog sprazuma nadalje, jasno je da je cilj stvaranje Evropske federacije. EU radi na rusenju nacionalnih drzava. Eksperti tvrde da je proslo vreme nacionalnih drzava.

    Kapital je preuzeo vlast kad se je oslobodio kontrole nacionalnih drzava. Nema sanse da ga vratimo vise u taj obor. Sta bi se desilo kad bi socijalisti preuzeli vlast u recimo Bosni i Hercegovini? Kapital bi kaznio Bosnu dok se narod ne bi bunio protiv svojih socijalista, kao sto je kaznio Jugoslaviju. Zato ja tvrdim da sada ne treba kociti, nego dati gasa. Da se izlazi iz ovog tunela. Podrzati unistenje nacionalnih drzava. Podrzati stvaranje Evropske federacije. I kasnije preuzeti tu federaciju i regulisati kretanja kapitala na tom nivou. Tamo se moze. I sami kapitalisti ga misle regulisati iz protekcionistickih razloga.

    Uglavnom, odgovor na pitanje: Meni je svejedno da li ce se stvoriti jos koja drzavica. Ako drzava vec nije socijalisticka, moze i da je nema uopste.



    Potpisujem

    takocdjer ja sam za to.... potpis Very Happy Very Happy Very Happy

    Potpisujem! Pozdrav! Smrt fasizmu i kapitalizmu! Sloboda narodu! cheers cheers cheers

    Dali je vama stvarno jasno sta to potpisujete ?? Sa ovakvim borcima za slobodu naroda mozemo odmah da se pokopamo. Dali neko od vas misli na narod, radnicku klasu ? Po svoj prilici niko od vas ne zivi u kapitalizmu, pa lupate kao " Maxim po diviziji". Teoretisete a nemate pojma sta se stvarno desava. Taj kapitalisticki sistem je omogucio da se pojedinci bogate na racun radnicke klase, dok ta radnicka klasa nemoze sebi da dozvoli ni da ide na bolovanje da nebi izgubila radno mesto. Svetska ekonomska kriza je izazvana zbog drskosti pojedinaca iz tog kapitalistickog sistema, koji su sebi dali plate od nekoliko miliona u godini. I sada vi meni tvrdite, treba da ti gas i sto pre u EU. Eeeeee moj Prle, tako se nestize daleko. Bilo bi bolje da se malo informisete o svetskoj ekonomskoj krizi. Zasto je nastala i odakle se sada uzimaju novci za spasavanje kapitalistickog sistema. A to sto se Eu siri, to nije zato sto ona voli drzave u okruzenju vec zato sto joj trebaju nove " Ovce " za "muzu" dragi moj. Pa ajd vi samo dajte gas i sto pre u EU, ali bez mene.


    affraid




    Valter Embarassed
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Wed Mar 11, 2009 11:59 am

    Mi ne želimo da hrlimo u EU, nego sam isto i pre naveo da smatram da se metode EU, tako i kapitalističke metode, trebamo da iskoristimo za naše ciljeve, lako ih možemo savladati ako se borimo protiv njih sa njihovim oružjem....
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Red Dog Wed Mar 11, 2009 6:01 pm

    Dali je vama stvarno jasno sta to potpisujete ?? Sa ovakvim borcima za slobodu naroda mozemo odmah da se pokopamo. Dali neko od vas misli na narod, radnicku klasu ? Po svoj prilici niko od vas ne zivi u kapitalizmu, pa lupate kao " Maxim po diviziji". Teoretisete a nemate pojma sta se stvarno desava. Taj kapitalisticki sistem je omogucio da se pojedinci bogate na racun radnicke klase, dok ta radnicka klasa nemoze sebi da dozvoli ni da ide na bolovanje da nebi izgubila radno mesto. Svetska ekonomska kriza je izazvana zbog drskosti pojedinaca iz tog kapitalistickog sistema, koji su sebi dali plate od nekoliko miliona u godini. I sada vi meni tvrdite, treba da ti gas i sto pre u EU. Eeeeee moj Prle, tako se nestize daleko. Bilo bi bolje da se malo informisete o svetskoj ekonomskoj krizi. Zasto je nastala i odakle se sada uzimaju novci za spasavanje kapitalistickog sistema. A to sto se Eu siri, to nije zato sto ona voli drzave u okruzenju vec zato sto joj trebaju nove " Ovce " za "muzu" dragi moj. Pa ajd vi samo dajte gas i sto pre u EU, ali bez mene.

    affraid

    Valter Embarassed


    Druze Valtere,

    Mi se slazemo materijalno. Kapitalizam je gadan. Cak gadniji nego sto mnogi pretpostavljaju.
    Ali se izgleda ne slazemo o taktici.

    Treba uvideti cinjenice. Kapitalisti imaju absolutnu vlast danas. Prema tome ce biti kako oni zele. Ako zele ubiti nacionalne drzave, ubit ce ih. A zele.

    Osim psiholoskog znacaja, ja ne vidim smisla zauzeti nacionalnu drzavu koja ce kasnije ionako biti istrebljena. To bi bilo kao zauzimanje prazne tvrdave koju ce kapitalisti kasnije izolirati pa cemo crknuti od gladi. Opet bi poginulo nekoliko glupih balkanaca, sto zapad ne kosta nista.

    Ali ako ulazimo u njihovu Tvrdjavu Evrope, nasi ratovi ce postati njihovi ratovi. Ginut ce njihova deca. Tamo ima smisla jurisati na bastione vlasti posto je stvarna vlast tamo. Nasi bastioni vlasti su samo filijale njihovih. Tamo ce biti tesko da nas stave pod opsadom i tamo ce ih kostati.

    Na kraju krajeva, vecina naseg napacenog naroda zeli u EU. Jeste da su nas gradanskim ratom spustili na nulu i sada nam povecavaju porcije mrvica, ali narod je toliko ocajan da naseda na to. Mi ne mozemo spreciti taj proces.

    Ja ne tvrdim da treba zaboraviti i prastati sta su nam uradili. Cak suprotno, tvrdim da ne treba prastati i osvetiti se. Ali treba koristiti i mozak malo. Udarati tamo gde se oseca, gde ima efekta.
    Ja stvarno ne vidim smisla napasti vetrenjace.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by valter Wed Mar 11, 2009 10:10 pm

    Red Dog (citat):Dali je vama stvarno jasno sta to potpisujete ?? Sa ovakvim borcima za slobodu naroda mozemo odmah da se pokopamo. Dali neko od vas misli na narod, radnicku klasu ? Po svoj prilici niko od vas ne zivi u kapitalizmu, pa lupate kao " Maxim po diviziji". Teoretisete a nemate pojma sta se stvarno desava. Taj kapitalisticki sistem je omogucio da se pojedinci bogate na racun radnicke klase, dok ta radnicka klasa nemoze sebi da dozvoli ni da ide na bolovanje da nebi izgubila radno mesto. Svetska ekonomska kriza je izazvana zbog drskosti pojedinaca iz tog kapitalistickog sistema, koji su sebi dali plate od nekoliko miliona u godini. I sada vi meni tvrdite, treba da ti gas i sto pre u EU. Eeeeee moj Prle, tako se nestize daleko. Bilo bi bolje da se malo informisete o svetskoj ekonomskoj krizi. Zasto je nastala i odakle se sada uzimaju novci za spasavanje kapitalistickog sistema. A to sto se Eu siri, to nije zato sto ona voli drzave u okruzenju vec zato sto joj trebaju nove " Ovce " za "muzu" dragi moj. Pa ajd vi samo dajte gas i sto pre u EU, ali bez mene.

    affraid

    Valter Embarassed


    Druze Valtere,

    Mi se slazemo materijalno. Kapitalizam je gadan. Cak gadniji nego sto mnogi pretpostavljaju.
    Ali se izgleda ne slazemo o taktici.

    Treba uvideti cinjenice. Kapitalisti imaju absolutnu vlast danas. Prema tome ce biti kako oni zele. Ako zele ubiti nacionalne drzave, ubit ce ih. A zele.

    Osim psiholoskog znacaja, ja ne vidim smisla zauzeti nacionalnu drzavu koja ce kasnije ionako biti istrebljena. To bi bilo kao zauzimanje prazne tvrdave koju ce kapitalisti kasnije izolirati pa cemo crknuti od gladi. Opet bi poginulo nekoliko glupih balkanaca, sto zapad ne kosta nista.

    Ali ako ulazimo u njihovu Tvrdjavu Evrope, nasi ratovi ce postati njihovi ratovi. Ginut ce njihova deca. Tamo ima smisla jurisati na bastione vlasti posto je stvarna


    Zasto imaju Kapitalisti apsolutnu vast?? Zato sto su imali pomoc od domacih izdajnika. Zasto su imali pomoc od domacih izdajnika? Zato sto su imali novac i kupili ih. Ko ce imati "sutra" novac u Kapitalizmu ? Kapitalisti. Ko ce za njih da radi? Oni koji dodju u njihvo " okrilje"
    Ako mislite da cete Kapitalisticki sistem lakse pobediti ako budete u njemu se jako varate. To nece dopustiti ni NATO ni Kapitalisticki sistem sam, koji ce uvek imati dobar izgovor za odbranu " demokartije" pogotovo kada su u pitanju balkanci.

    Nasa deviza bi trebalo da bude " U se i u svoje kljuse".

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by valter Wed Mar 11, 2009 10:24 pm

    Red Dog (citat):Dali je vama stvarno jasno sta to potpisujete ?? Sa ovakvim borcima za slobodu naroda mozemo odmah da se pokopamo. Dali neko od vas misli na narod, radnicku klasu ? Po svoj prilici niko od vas ne zivi u kapitalizmu, pa lupate kao " Maxim po diviziji". Teoretisete a nemate pojma sta se stvarno desava. Taj kapitalisticki sistem je omogucio da se pojedinci bogate na racun radnicke klase, dok ta radnicka klasa nemoze sebi da dozvoli ni da ide na bolovanje da nebi izgubila radno mesto. Svetska ekonomska kriza je izazvana zbog drskosti pojedinaca iz tog kapitalistickog sistema, koji su sebi dali plate od nekoliko miliona u godini. I sada vi meni tvrdite, treba da ti gas i sto pre u EU. Eeeeee moj Prle, tako se nestize daleko. Bilo bi bolje da se malo informisete o svetskoj ekonomskoj krizi. Zasto je nastala i odakle se sada uzimaju novci za spasavanje kapitalistickog sistema. A to sto se Eu siri, to nije zato sto ona voli drzave u okruzenju vec zato sto joj trebaju nove " Ovce " za "muzu" dragi moj. Pa ajd vi samo dajte gas i sto pre u EU, ali bez mene.

    affraid

    Valter Embarassed


    Druze Valtere,



    Na kraju krajeva, vecina naseg napacenog naroda zeli u EU. Jeste da su nas gradanskim ratom spustili na nulu i sada nam povecavaju porcije mrvica, ali narod je toliko ocajan da naseda na to. Mi ne mozemo spreciti taj proces.




    Vecina naseg naroda uopste nema pojma sta je EU affraid najveci broj gradjana zna samo ono sto im gastarbeiteri pricaju, a to je iskrivljena slika. Sasvim sam siguran kada bi nasi gradjani dobro poznavali Kapitalisticki sistem ( kao ja ) nikada nebi zelei da idu u EU. S druge strane vecina nasih gradjana vise nema poverenje u politicare koji vec godinam jedno pricaju a drugo rade, pa se misle, ako vec moram biti sluga, bar da ima sta da jedem. Postavlja se samo pitanje, dali je to resenje pitanja ?

    Mi jos uvek imamo mogucnost da se vratimo na " pravi put" samo ako svi zajedno budemo poceli da vucemo konopac sa iste strane. Nemozemo mi da pricamo o Jugoslaviji i borimo se za ulazak u EU. Ili sloboda ili robstvo. Odlucite sami sta stvarno zelite.

    Da je Josip Broz, kada je stajao pred pitanjem "napred ili nazad" rekao:" Nevidim smisla napasti vetrenjace" mi nikada nebi bili slobodan narod. Sada kada su se politicari nasih zemalja prodali naslednicima Hitlera mi treba po vama da se pomirimo sa sudbinom?? Dali vi gledate TV? Danas je jedan bivsi ucenik usao u skolu i ubio petnest osoba. Zato? Verovatno mu je bilo predobro u Kapitalistickoj nemackoj, pa da se malo zabavi.Kapitalisticki sistem nema interesa za coveka kao licnost, samo za coveka radnumasinu i nista drugo. Covek je u sve vecoj "guzvi " po gradovima, sve vise usamljen i prepusten sam sebi. Niko se nebrine o njegovom dusevnom stanju. Dali je to ostvarenje vase buducnosti?
    Jasno je da narod treba da odluci dali hoce u Eu ili ne ali tom narodu treba dati ispravne informacije pa mu omoguciti da donosi odluku a ne da bira smrt od gladi, zbog nesposobih politicara ili robija do veka u EU. Otvaranjem granica se sve vise gradjana iz zemalja u sastvau EU seli u druge drzave u sastavu EU. Radno mesto moze da dobije samo onaj ko tecno govori nemacki jezik ili jedan od jezika EU drzava. Koje strane jezike znaju nasi gradjani ( najveci deo njih )? Mogu i oni dobiti posao. Samo koji?

    Razmislite dobro sta zastupate. Vasa sudbina je u vasim rukama. Sada nismo u stanju da pokrenemo mase, a vi hocete da ih pokrenete kad budemo u EU? Dali vi stvarno verujete u to sto pisete ili samo bacate " kolce " pod noge onima koji zele zajednicku akciju?

    Valter
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Red Dog Thu Mar 12, 2009 7:38 pm

    Postovani druze Valtere,

    Na zalost, nemamo vise mogucnosti da se vratimo na ”pravi put”.

    SFRJ je nastala u odredenom istorijskom kontekstu. Bez oktobarske revolucije i Sovjetskog Saveza uopste ne bi bilo SFRJ. Broz verovatno ne bi ni pokusao sa samoubilackim potezom da je stvara.

    Sada je istorijski kontekst drugaciji. Nema vise Sovjetskog Saveza i podrske socijalizmu na Balkanu. Kad je nestao Sovjetski Savez, posle par godina je nestala i SFRJ. Govorimo o mocnoj SFRJ, a ne o dansnjim Banana Republikama.

    Istorijska analogija u vezi taktike: Dok su se neprijatelji Rimskog carstva naredalji po ravnicama gde je to odgovaralo Rimu, Rim je koncentrisao skoro sve sto je imao na taj deo fronta pa ih je gazio. Posto im se je vojska sastojala uglavnom od podcinjenih naroda mogli su ih zrtvovati u bezkonacije i nastavati u bezkonacije, sto skoro i jesu. Radili su istu stvar stotinama godina posto je neprijatelj bio dovoljno glup da prihvaca pravila igre koja su odgovarala Rimu. Rim je delovao nesavladiv.

    Ali kad su germani poceli doci u malim grupicama, ne zato sto su bili pametni, nego iz ocaja, Rim je ubrzo pao. Vise nije bilo fronta i njihova proverena taktika vise nije delovala. Gerilski nacin ratovanja.

    Ma sta god mi uradili van Imperije, to ne utice na Imperiju. A Imperija nam kroji sudbinu. Zato tvrdim da treba postupiti kao germani: uci u Imperiju i krenuti prema sedistima vlasti (Brisel, Berlin, Pariz, London...) u malim grupicama.

    Lenjin je gledao na oktobarsku Revoluciju kao na pocetak svetske revolucije posto je uvideo da dok ima kapitalizma, socijalizam nece imati mira. Lenjin je bio u pravu.
    Ako SFRJ nije mogla da se odupre, nece ni ove Banana Drzavice.

    ---

    Kratkorocnija perspektiva: Po svim republikama bivse Jugoslavije imamo problema sa liberalima (kapitalistima) i nacionalistima koji su na vlasti. Liberali su produzena ruka zapada. Njih zapad moze zrtvovati skoro bez ogranicenja. Ako nestanu, zamenit ce ih drugima.
    Nacionalisti su „topovsko meso“ kapitalizma. Njih zapad zapravo prezire i misli ih unistiti kasnije, ali za sada su korisni bas kao „topovsko meso“ izmedu nas i liberala.

    Znaci mi moramo proci preko nacionalista i liberala da bismo osvojili vlast u necemu sto je skoro bezznacajno, posto je prava vlast u Briselu/Berlinu/Parizu/Londonu. Vecina nas ce nestati usput, a necemo biti ni u blizini da ih stvarno ugrozimo.

    EU ne tolerise stari nacionalizam. Promovise „evropski“ nacionalizam.
    Ulaskom u EU cemo postici to da ce nam se kapitalisticki neprijatelj obracunati sa nacionalistickim neprijateljem.
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by drug Tibor Thu Mar 12, 2009 8:59 pm

    Izvadio bih koju rečenicu iz tvog govora druže Red Dog, kažeš da bi se ulaskom u EU, ona bi se obračunala sa nacionalizmom, to jest da će nam jedan neprijatelj uništiti drugog neprijatelja...to je na neki način i pomoć našoj borbi, a tu pomoć bismo trebali iskoristiti...
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Odgovor

    Komentar by valter Thu Mar 12, 2009 9:39 pm

    Mene interesuje sta o tome misle i ostali.


    Ako nasa deca, koja se sada radjaju po evropi budu dobijala imena Izabella i Johan a njihovi roditelji kao ovi sada, sto toj deci daju ta imena, budu i dalje tvrdili da je Jugoslavija bila umetna tvorevina a da je Eu prirodna tvorevina, ces imati puno uspeha druze Red Dog.
    Licno smatram da se " Gvozdje kuje dok je vruce" ali samo kao svi shvate " Samo zajedno smo jaci!" Teorije o cekanju na vreme u EU samo blokiraju nase akcije i dovode do odumiranja Jugoslovenstva. No to je samo moje misljenje, ako vecina smatra da treba cekati, molim. " Zazelei ste, birajte "


    Valter
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Red Dog Thu Mar 12, 2009 11:34 pm

    Ukratko: Ja ne trvdim da se treba zaustaviti.
    Ja tvrdim da je tvrdnja o dovoljnosti zauzimanja vlasti u sopstvenoj Banana Rebublici zavaravanje.
    To je tek pocetak. Postoji sledeci korak. Posto je stvarna vlast u EU, treba uci tamo i napasti sam srz vlasti.

    Inace, i mene zanima sta drugovi smatraju.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Internetlija Fri Mar 13, 2009 2:17 pm

    Ja imam dvojak stav.
    U biti poredimo sljedeće stvari:
    1 - oduprijeti se relativno izgrađenoj i jakoj sili;
    2 - infiltrirati tu silu i iznutra ju rušiti.

    Šta mislite šta je teže? Oni nisu skup glupih biznismena, oni ako primjete da ih mi (eventualno) rušimo iznutra, smisliće 101 razlog da nas izbace iz Unije i proglase kojekakvim imenima (neprijatelji mira, napretka, teroristi, glupi Balkanci itd.)
    A mislim da je lakše (naglašavam, mislim, moguće je da griješim) ograditi se od EU i graditi se samostalno.
    Ruku na srce, taj posao je teži i duži, ali isplatniji na duge staze.
    Drug Čelik
    Drug Čelik
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 91
    Age : 32
    Mjesto : Vitez - Zenica
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : u toku...
    Registration date : 2009-02-18

    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Drug Čelik Fri Mar 13, 2009 2:35 pm

    ja sam porpuno protiv EU, ne svidja mi se ideja o rusenju iznutra...to samo teze bude...dok udjemo u EU pa onda izidjemo, bolje nikako ne ulaziti...
    A da budemo iskreni, ljude EU privlaci najvise zato sto onda ne bi morali vize imati...nas narod je glup, EU, EU, EU i kad budemo u EU rece ja sam uvijek bio protiv...samo EURO...meni je jedan rodjo iz njemacke pricao, ne znam tacno, kila visanja je prije bila 10 DM a sad je 10 euro...hmmm
    moj stav...
    Pozdrav

    Sponsored content


    NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI Empty Re: NOVE DRŽAVE U JUGOSLAVIJI

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu May 02, 2024 12:53 pm