JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


2 posters

    KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU

    Dene
    Dene
    Stariji vodnik 1. klase
    Stariji vodnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 208
    Age : 51
    Registration date : 2009-04-19

    KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU Empty KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU

    Komentar by Dene Sun Apr 19, 2009 7:27 pm

    KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU

    Nedavno sam zastao, zamislio se i upitao se: Stvarno, kako sam to ja zavolio Tita, Jugoslaviju i socijalizam?
    Priča će možda nekima biti smiješna, možda će neki misliti nakon svega što napišem da se meni ne može vjerovati ili nešto slično, ali vjerujte mi, danas sam tako čvrst u svojim stavovima da sam spreman i krv svoju proliti za njih.
    Da krenemo…
    Rođen sam raspadom Jugoslavije u izrazito nacionalističkoj i kapitalističkoj obitelji.
    Sve se to dogodilo nekako apsurdno; moj djed je postao privatnik jer se nije htio učlaniti u KP i tako je ostao bez posla.
    Shvatio je da nema što nego krenuti nekim drugim putem na kojemu neće (kako se on nadao) biti politike s kojom nikada nije želio imati ništa.
    Moja obitelj je dosta dobro živjela u socijalizmu, mom ocu nikad ništa nije falilo, novo o se kupovalo svakih par godina, imali smo stan od stotinjak kvadrata, veliku kuću sa poslovnim prostorom i još jedan poslovni prostor u izgradnji.
    I kako svoj sreći dođe kraj trako se raspadne i ta nesretna Juga, u narodu zavlada ushićenje, radost i ponos na novonastalu državu.
    Takva atmosfera je nastala i u mojoj obitelji.
    Rat se pomalo razbuktavao, razbuktavala se i neka nova «demokratska» propaganda i svi su se nadali da će im biti bolje u samostalnoj, neovisnoj i bla, bla Hrvatskoj.
    Moja obitelj tad nije bila svjesna kako je dobro živjela u socijalizmu, nisu bili svjesni koliko su tad imali, ali je važno bilo da ih je nova vlast uspjela uvjeriti da će im u novoj državi biti puno bolje.
    Nekako kroz maglu se sjećam tih ratnih dana, dana kad mi je jedna rođakinja sašila maskirnu uniformu HV, dana kad su me učili da pozdravljam novim, popularnijim pozdravom: Za dom!
    Naravno, svi susjedi su mi tad veselo odgovarali: Spremni!, a moja obitelj je bila ponosna na svog malog Hrvata.
    Nekako smo progurali kroz devedesete trošeći ono što nam je ostalo, a onda su došli krediti, lihvari, hipoteke, banke, država i svi ostali koji su nam odlučili oduzeti sve ono što smo krvavim znojem zarađivali.
    Moja obitelj se sjetila prošlosti i dana kada su živjeli bolje, počeli su i meni prepričavati te priče, kako su od ničega stvorili veliko bogatstvo koje se danas raspada i prodaje za Judine škude.
    Slušajući te priče shvatio sam: Ej, pa onda je bilo puno bolje, i odlučio sam malo kopati po toj prošlosti.
    Upoznao sam se sa slavnom NOB, tamo sam sreo Tita i «ostalu ekipu», počeo sam kopati sve dublje i dublje, dolazio do zapanjujućih činjenica, upoznavao teoriju socijalizma, a da nisam ni shvaćao da me je sve to na kraju obuzelo i stvorilo u jednog komunistu, čvrstog u svojim stajalištima i spremnog za to umrijeti, kako sam naglasio na početku.
    Dalje je sve išlo nekako lagano, ali ipak teško.(smiješno, zar ne?)
    Upoznavao sam nove ljude, postao član Socijalističke omladine Hrvatske i Socijalističke radničke partije.
    Tamo su me opet oblikovali u neku novu osobu, osobu koja se divi našoj slavnoj jugoslavenskoj prošlosti, u osobu koja želi nastaviti putem koji je Tito počeo graditi da bi svima nama bilo bolje.
    Nije mi bilo lako sakrivati svoju ideologiju pred svojom obitelji koja je i danas nacionalistička, ali ipak mi se čini samo izvana.
    Čini mi se da je sve to velika maska kojom žele prekriti svoju jugonostalgiju ili možda nisu svjesni da su jugonostalgični?
    Kako bilo, na kraju ispada da sam zbog kapitalista i nacionalista postao komunist i internacionalist.

    Preuzeto sa jednog Foruma
    _________________


    Jovi: komentar modifikovan dana: Wed May 20, 2009 7:15 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU Empty Re: KAKO SAM ZAVOLIO TITA I JUGOSLAVIJU

    Komentar by Internetlija Sun Apr 19, 2009 7:34 pm

    Zanimljiva priča. Analogno tome sam se ja pretvorio iz muslimana u tvrdog ateistu.

    Bilo kako bilo, sada si komunista i (što je najvažnije), upoznat si s ideologijom.
    Dobrodošao u crvene redove. Very Happy
    Ukoliko imaš kakve komentare na rad foruma (kritike, primjedbe, predloge itd.) slobodno se izjasni!

    Još od dana osnivanja ovog i prethodnog foruma sam forsirao činjenicu da je ovo forum ne pojedinca, nego svih registrovanih, i svi ga oblikujemo.

    Drugarski pozdrav,
    Mirza

      Danas je Sun Apr 28, 2024 3:50 pm