JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
"Operacija Jugoslavija" EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
"Operacija Jugoslavija" EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
"Operacija Jugoslavija" EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
"Operacija Jugoslavija" EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
"Operacija Jugoslavija" EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
"Operacija Jugoslavija" EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
"Operacija Jugoslavija" EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
"Operacija Jugoslavija" EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
"Operacija Jugoslavija" EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
"Operacija Jugoslavija" EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
"Operacija Jugoslavija" EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
"Operacija Jugoslavija" EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
"Operacija Jugoslavija" EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
"Operacija Jugoslavija" EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
"Operacija Jugoslavija" EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
"Operacija Jugoslavija" EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+2
valter
Denis_MK
6 posters

    "Operacija Jugoslavija"

    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    "Operacija Jugoslavija" Empty "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Denis_MK Fri Jun 05, 2009 8:30 pm

    Spanjolska policija pohapsila je 42 lica iz podrucja ex YU u "Operacija Jugoslavija"!!

    http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=109576
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Jun 08, 2009 6:31 am

    Uvek je tako bilo,
    za bandite i lopove nevaze drzavni zakoni ni drzavne granice. Oni su internacionalisti.
    Zasto normalni gradjani ( politicari ) nemogu da saradjuju je veliko pitanje? Verovatno zato, sto bi na taj nacnin izgubili po neki fotelju. Sta je sa gradjanima to nema veze.

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Internetlija Mon Jun 08, 2009 3:07 pm

    Mislim da je Denis htio naznačiti da se operacija hapšenja kriminalaca u Španiji zvala "Jugoslavija".
    A to (bar po meni) kompletnoj državi i istoriji Juge daje kiriminalistički ton... Kao da smo svi kriminalci i propaliteti.

    Generalizacija, nešto tako... TAKO nazadno!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Jun 09, 2009 5:37 am

    Postovani druze Mirza,
    mada to na prvi pogled tako izgleda, bih ja rekao da je to zato sto su ti kriminalci bili iz veceg dela bivse Jugoslavije, pa je predostavljam ta operacija dobila taj naziv.
    Kada smo vec kod toga, primecujem da se samo one negativne strane pokusavaju isticati, a one pozitovne niko ne spominje u svetu.
    Mislim da bi trebalo vise u tom pravcu ciniti.

    Valter
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Red Dog Tue Jun 09, 2009 4:29 pm

    Ja gledam na stvar tako da ni Evropa nije prihvatila ove nove drzavice, posto su jednostavno pateticne.Ne vredi im zapamtiti imena, posto ih sutra nece biti. Jos uvek nas pamte kao Jugoslaviju. Lapsus ukazuje na to kako misle.

    Kao drugo, kriminal ulazi tamo gde drzava propada. Organizovani kriminal ispunjava iste funkcije kao i propala drzava: zadovoljava potraznju. To sto nam kriminal uspeva saradjivati ukazuje na to da smo „prirodna“ ekonomska zona i da su nam drzave vestacke.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Oct 19, 2009 6:25 pm

    Sve me veca tugo obuzima gledajuci svakodnevna dogadjanja na nasim teritorijama.
    Takodjer sam sve vise ubedjen da nasi ljudi nisu ni zasluzili da imaju onakvu zemlju. Zasluzili su da imaju onu, koju ce i tako ubrzo imati. Mnogi danas nisu ni svesni sta to svim silama traze. Cak se pocinju, te nase Jugoslavije (SFRJ-e) odricati, i to javno, oni koji su se do juce borili za nju. Meni posle svega neostaje nista drugo doli da se pitam:"....pa dali je to moguce??"

    Necete Bratsvo i jedinstvo, necete radnicko samoupravljanje, necete ............, hocete EU, hocete "demokratiju" e pa dobicete, i to vise nego sto vam je drago.

    Zamukose junaci, jos se samo jecaji cuju, kao zloban predznak propasti ljudskog ponosa i dike.
    Sretan sam sto sam ziveo sa Titom i zao mi je sto nisam sa njim i umro, da nemoram ovu sramotu da prozivljavam svakodnevno iznova. Sve moje nade da ce se ipak nesto pomeriti sa mrtve tacke su otisle u nepovrat. Svi su me napustili, stojim sam, kao svetionik okruzen razbesnelim talasima, koji sve jace i vislje udaraju u zelji da i mene potope u nepovratnim dubunama mora. Osecam da me snaga napusta, sunce je sve mutnije i nejasno, noci su sve duze i tamlnije, crnje od crnila tunela bez kraja.

    Nesto se lose sprema.


    Valter scratch
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Red Dog Sun Oct 25, 2009 5:32 pm

    Druze Valtere,

    Nama treba preokret u obliku globalne propagandne infrastrukture. Onda ima smisla krenuti s lokalnim organizacijama koje ce nadrgraditi to.

    Ako sam ja shvatio to, trebali bi drugovi s lovom shvatiti to uskoro.

    Ali pokusaj se setiti kao je bilo pre 15 godina. Tada nas nije bilo uopste. Sada cujem da su moji pateticni clipovi na YouTube i tvoj site ulivali nade onima sto je uospste nisu imali.

    Ako smo nekada bili na 0 %, rekao bih da smo sada na 10 %. A stvari se desavjau eksponencijalno.

    Cinjenica ostaje da nam treba medijalni zaokret, ali imamo 10 %. Eksponecijalno je to kao 50 % linearnog.
    Iako mi mozda ne shvacamo to, ali na pola smo puta.

    Najteze je probiti onu inicijalnu inerciju. Ti si drzao polozaje i probijo si je.
    Sada svet preostaje mladima.

    Ti si vrsio svoju duznost.
    Za vreme SFRJ bi bio odlikovan Ordenom Zasluga za Narod.
    Posto vise nema SFRJ, ja ti dodelujem Orden Zasluga za Narod virtualno.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Oct 26, 2009 11:09 am

    Postoavni druze Red Dog,
    mada me tvoj prilog dusevno obogacuje i raduje, zelim ipak naglasiti, nije meni bitan orden, meni je bitno da ljudi shvate, posebno mladi " Nije zlato sve sto sija" i " Nije istina sve sto se sada prica".

    Zato i pokusavam apelovati na sve a posebno na mlade, da se sami uvere u pravu istinu kada je u pitanju SFRJ-a.

    Rodjen sam u SFRJ-i i mada sam rastao po inostranstvu ( zbog sluzbene duznosti...) nisam nikada prestao da volim svoju domovinu. Svaki "republikanac" ima pravo na to samo mi YU-sloveni nemamo, zasto?? Mene su roditelji ucili da je moja domovina od Vardara pa do Triglava i sad odjednom, puj pike nevazi??

    Dogadjanja oko nas sasvim jasno pokazuju i dokazuju i to svakog dana, drug Josip Broz je bio u pravu, ja sam u pravu ti si u pravu pa ipak se nista ne menja. Koliko duboko jos mora da se "potone" pa da se nekima svest vrati u glavu??

    Polako osecam da gubim snagu, sto naravno neznaci da cu prestati sa svojim radom ali cu morati da ga "skratim" na deo informisanja javnosti o stvarnosti i istini o SFRJ-i.

    Drug Jovi mi pomaze sa popunjavanjem materijala. Svi su drage volje pozvani da nam se pridruze.

    Vasa sudbina je u vasim rukama.

    Drugarski pozdrav,
    Valter

    study
    Hercegovac
    Hercegovac
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 55
    Age : 32
    Registration date : 2009-02-24

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Hercegovac Sat Oct 31, 2009 8:08 pm

    Samo strpljenja,treba biti istrajan u svojim namjerama.
    Naš narod je čudo.

    Kako smo lako postali nacionalisti i zaratili,tako možemo lako i prestati biti to i pomiriti se.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by valter Sat Nov 07, 2009 5:55 am

    Hercegovac (citat):Samo strpljenja,treba biti istrajan u svojim namjerama.
    Naš narod je čudo.

    Kako smo lako postali nacionalisti i zaratili,tako možemo lako i prestati biti to i pomiriti se.

    Postoavni Hercegovac, lepo je imati nesto u sta covek veruje ali mi se cini da ti verujes u " Bajke" pogotovo kada kazes :"....lako postali nacionalisti..........lako i prestati." dali ti stvarno verujes u to sto si napisao??

    Kao prvo, nacionalisti nisu "postali" oni tinjaju u svakom narodu i cekaju na povoljan momenat. Razvoj inteligencije coveka bi tu opaku "bolest" trebalo da iskoreni, sta se medjutim dogadja, kapitalisticki sistem svojim sistemom ogupljivanja mozga coveka nastavlja, stalnom modernizacijom ( automatizacijom ) masina i ukidanja coveka kao radnika. Gubljenjem radnog mesta ( automatizacija ) covek je sve frustriraniji - nemoze da se ispolji i razvija na normalan nacin i sta radi?? Pocinje da se razvija u pogresnom smeru on ( covek ) pocinje da se drustveno ispoljava na najgori nacin, a to je nacionalizam.

    Kako se svetska situacija razvija, dobijam utisak da ce se ovaj deo karaktera coveka jos i vise ispoljavati. Mislim da nije potrebno biti veliki naucnik, treba samo pogledati malo oko sebe.

    Kapitalisticki sistem je toliko fiksiran samo na profit da nevidi da ce i on propasti i sa sobom povuci celo covecanstvo u "provaliju" ali nema veze, vazno je da su par kapitalista postali bogatiji....... a iza njih?? To kapitaliste neinteresuje, njih interesuje samo sada moram postati bogat..........

    Svi nasi politicari nakon 1980god.( koji su odrasli u socijalizmu ) su izdali taj isti sistem, koji ih je skolovao i omogucio da postanu to sto su. Te prodane duse su izdale svoju zemlju, svoj narod i buducnost celog covecanstva.

    Sada je tesko spasti "Brod koji tone" jer je vec preko polovine broda u "vodama oceana". Mlade generacije ce gorko placati zbog nezrelih postupaka nacionalisticki nastrojenih politivcara, kojima nista nije sveto, osim licno bogacenje.

    Gradjanstvo, radnicka klasa, bucunost, napredak, to su strane reci kod politicara uopste.

    Covecasnstvo ce platiti racun zbog nezrelog ponasanja prema svojoj zemlji, prirodi, okolici i prema samome sebi.

    Onaj ko "poklanja svoju kucu i ide u "podstanare" taj nije u stanju pravilno da procenju stvarno satnje oko sebe, pa se o toj osobi brine "drugi". Znaci bice kako "drugi" kaze.


    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Jun 11, 2010 6:48 am

    Sta mislite o ex-YU sprezi kriminalaca. Da li je moguce i da li je normalno da samo oni saradjuju medju sobom. Zasto nema saradnje normalnih ljudi, zasto jr saradnja na tako niskom nivou. Ako bi se normalni razumeli i udruzili mislim da bi narodi konacno progledali . Sta mislite o tome. Ima nas sa raznih strana YU!!! Question
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Internetlija Fri Jun 11, 2010 2:00 pm

    Kriminal granicu ne priznaje, druže...
    No, postoji jedno udruženje koje ostvaruje saradnju između bivših jugoslovenskih republika, i to "Naša Jugoslavija".
    Trenutno su registrovani samo u Hrvatskoj i Srbiji, a u Bosni i Hercegovini im je ministar pravde rekao da se ne mogu registrovati samo zbog imena (statut i sve ostalo je uredu).

    Bilo kako bilo, oni ne odustaju!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by valter Fri Jul 23, 2010 6:23 am

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Sta mislite o ex-YU sprezi kriminalaca. Da li je moguce i da li je normalno da samo oni saradjuju medju sobom. Zasto nema saradnje normalnih ljudi, zasto jr saradnja na tako niskom nivou. Ako bi se normalni razumeli i udruzili mislim da bi narodi konacno progledali . Sta mislite o tome. Ima nas sa raznih strana YU!!! Question


    Postoavni druze, ni kriminalci sveta nepriznaju granice. Mafija je najbolji dokaz, a to opet pokazuje da je veliki broj ljudi u stanju sve da radi samo da neradi po normi.
    Kriminalci ne placaju poreze, oni uzimaju novac samo za sebe, oni cine zlo drugim ljudima...... Da bi se moglo saradjivati je potrebna tolerancija i razumevanje, potrebano je sposobnost za integraciju i zajednistvo a to znaci visi nivo inteligencije.

    Kapitalisticki sistem nije zainteresovan da se covek razvije u tom smislu, zato i "tolerise" mafiju i njima slicne organizacije. Na taj nacin se kapitalisticki sistem postavlja kao " Policija" i zastitnik masi.
    Sta je do sada ucinjeno protiv Mafije ?? Nista. Sta je do sad aucinjeno protiv Bin Ladena ?? Nista. Zasto je to tako, kada kapitalisticki sistem raspolaze sateliskim sistemom koj vidi automobila ne putu??

    Ocito je nekom u interesu da bude sto veci kaos na svetu, kako bi se ljudi manje birnuli o pitanju sistema i zivota u njemu. Covek danasnjice se bori za goli zivot pa nema vremena da se birne o drugim stvarima.

    Nazalost je unisten jedini sistem koji je bio drugaciji, sistem koji je bio u interesu radnika, gradjana i seljaka. Sada je Kaos dobio slobodnu putanju, to nece dobro zavrsiti.Ni za jedne ni za druge.

    Po svoj prilici covek jos uvek nije sposoban da shvati da mir nama alternative. Samo zeljom svakog pojedinca za zajednistvom se nesto moze promenuti. Dali ce covek ikada stici do te tacke je zapisano u "zvezdama" i u istoriskim knnjigama.

    Mozda ce jednoga dana neko uzeti knjige u kojima se pise o SFRJ-i radnickom samoupravljanju........
    To lice i reakciju na procitano bih voleo videti.

    Valter

    Sponsored content


    "Operacija Jugoslavija" Empty Re: "Operacija Jugoslavija"

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Wed May 08, 2024 7:34 pm