JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+3
drug Tibor
Vuk
Vojvođanin
7 posters

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Vojvođanin
    Vojvođanin
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 31
    Age : 29
    Mjesto : REP. VOJVODINA
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokrata
    Obrazovanje : radim na tome :D
    Registration date : 2009-02-17

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by Vojvođanin Tue Feb 17, 2009 6:43 pm

    Pozdrav! Ja sam Admin AFAV foruma, http://antifa-apv.omgforum.net
    AFAV se bori:
    -Protiv fasizma, rasizma, nacinalizma...itd.
    -Za ocuvanje multikulturizma u Vojvodini
    -Za veca prava Vojvodine kao i za secesiju
    -Za Vojvodinu u EU, ali i kao punopravnu clanicu nove Jugoslavije
    -Za pomirenje jugoslovenskih naroda u Vojvodini, ali i u celoj bivsoj Jugoslaviji

    Ako ste iz Vojvodini, i zelite da doprinesete Vojvodini-nasoj domovini-AFAV je pravi za vas!
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by Vuk Fri Feb 20, 2009 1:08 pm

    Vojvođanin (citat):Pozdrav! Ja sam Admin AFAV foruma, http://antifa-apv.omgforum.net
    AFAV se bori:
    -Protiv fasizma, rasizma, nacinalizma...itd.
    -Za ocuvanje multikulturizma u Vojvodini
    -Za veca prava Vojvodine kao i za secesiju
    -Za Vojvodinu u EU, ali i kao punopravnu clanicu nove Jugoslavije
    -Za pomirenje jugoslovenskih naroda u Vojvodini, ali i u celoj bivsoj Jugoslaviji

    Ako ste iz Vojvodini, i zelite da doprinesete Vojvodini-nasoj domovini-AFAV je pravi za vas!

    Pozdrav Vojvodanin. Drago mi je da si aktivan u svemu tome ali me brine ona rijec koju sam zacrvenio.
    Ja sam inace iz SR BiH i oduvjek sam bio protiv secesija i odvajanja svih vrsta (prvo odvajanje BiH iz Jugoslavije pa onda odvajanja RS iz BiH pa ......
    Nadam se da shvacas. Treba da idemo u suprotnom smijeru ako smo za zajednistvo a ne da stvaramo jos vise granica.
    Pozdrav Vuk.
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by drug Tibor Fri Feb 20, 2009 1:12 pm

    Druže Vuče, i mi smo mu isto to objašnjavali bezbroj puta, ali on je uvek tvrdoglavo odgovarao kako Jugoslavije više neće biti, i da su AVNOJ-evske ideje o granicama zastarele itd. Mislim uvek je pokušavao da nam nametne ideju o "Slobodnoj Vojvodini" ili o Republici Vojvodini...što je na neki način i neostvarljivo..
    prle
    prle
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 49
    Age : 52
    Registration date : 2011-02-07

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by prle Tue Feb 08, 2011 1:03 pm

    Vojvođanin (citat):Pozdrav! Ja sam Admin AFAV foruma, http://antifa-apv.omgforum.net
    AFAV se bori:
    -Protiv fasizma, rasizma, nacinalizma...itd.
    -Za ocuvanje multikulturizma u Vojvodini
    -Za veca prava Vojvodine kao i za secesiju
    -Za Vojvodinu u EU, ali i kao punopravnu clanicu nove Jugoslavije
    -Za pomirenje jugoslovenskih naroda u Vojvodini, ali i u celoj bivsoj Jugoslaviji


    Ako ste iz Vojvodini, i zelite da doprinesete Vojvodini-nasoj domovini-AFAV je pravi za vas!

    Izrode stidi se.Posle svih secesija koje su završaale krvavim gaćama ti se nijesi pameti naučio?
    Živim u Novom Sadu preko 25 godina i slobodno mogu reći da su ovakvi izrodi manjina,uglavnom sačinjeni od pro fašistički mađarskih struja do izdajnika u krugu Nenada Čanka.Zamislite istaći da se zalaže za secesiju na ovakvom forumu? I on mi je neki anti fašista?
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by tvrtko Thu Feb 24, 2011 10:04 am

    Vojvodina kao multikulturna zajednica je jedinstvena baza Jugoslovenstva u regionu,i kao takva treba da bude ravnopravna clanica Jugoslavije.Uvjerio sam se 1000 puta kako je nekome ko dodje npr.iz Cacka ne moze cuda da se nacudi sto je nekome npr.jedna baba Slovakinja a deda Crnogorac,drugi deda Srbin,a baba pola Madjarica pola Hrvatica.
    Uvjerio sam se 1000 puta kako su Vojvodjani izvredjani da su "Madjaroni,ustase" ili "jugoslovenska gamad,retardirani mjesanci,nisu pravi Srbi.." pa sve do nacionalnih incidenata, tuce,ubistava, grafita mrznje, pretecih poruka.
    Da li je to u duhu Jugoslovenstva?
    Ne bi ovaj jugoslovenski pokret trebao osudjivati vojvodjanske socijaldemokratske ideje.

    Kada bi secak i tako nesto deslio,da se Vojvodina cak razidje sa Srbijom po cehoslovackom modelu, to ne treba shvatati tragicno,nego kao potencijalnu bazu za nova ujedinjenja.Vojvodina sama kao drzava tesko moze da opstane,pogotovo ne vojno (sve puka ravnica),ako nema saveznike,uostalom kao ni Srbija.Integracije su neophodne.Stoga se ne treba plasiti,nezavisnost koja bi se eventualno desila moguca je samo ukoliko Beograd stvarno ne promijeni politiku izrabljivanja i neravnopravnosti Vojvodine i vojvodjanskih zajednica.Tada ce se desiti po narodnom principu- bolje mi je drugi gospodar,koji ce covjecnije postupati prema meni.Sta mi vredi moj,ako me ne cijeni,ako me tretira gore nego najgoreg tudjinca.
    U svakom slucaju po meni najbolje bi bilo ravnopravnost Vojvodine u zajednici,dok se ne ujedini Juga, a onda moze i jedinstvena nedjeljiva Juga, sa visokom ekonomskom decentralizacijom ali zajednickim Jugoslovenskim identitetom.
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Feb 24, 2011 7:23 pm

    Ne mogu da verujem sta citam. Najbolje je da se uzdrzim od svakog komentara jer ko zna kuda bi to otislo affraid
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by tvrtko Thu Feb 24, 2011 10:33 pm

    Druze Samoupravljac, nisam rekao da su svi takvi.Ti vjerovatno nikada ne bi vredjao na takav nacin.Ali zapitaj se kako je onima koji su izvredjani i ponizeni vise puta.Zato vjerujem da ces svojim radom na forumu doprinijeti smanjenju takve mrznje , i da ostanemo u zajednici,kao ljudi,svojevoljno,a ne prisilno.

    Uz to,koja jedina partija je sacuvala zastavu SFRJ? http://www.lsvo.rs/ pogledajte zastavicu gore desno,za jezike,sa petokrakom Smile
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Odgovor

    Komentar by valter Sat Feb 26, 2011 6:33 am

    Nivo inteligencije nas vodi napred ili nazad. To je svakodnevna cinjenica.
    Nacionalisti nemogu da shvate ( posebno mladi ) sta znaci tolerancija, razumevanje a posebno kada je u pitanju ocena trenutne situacije u svetu se nekima preprecuje nacionalisticki stav.

    Licno smatram, da samo oni ljudi koji sirokim pogledom posmatraju celokupnu situaciju mogu da shvate da je za nas sve najbolje ziveti zajedno. Ako budemo u stanju to da razmotrimo bez vredjanja cemo u tome uspeti. Ako se pak nasi niski nagoni i narcisonidno gledanje na svet, budu postavili u prvi plan, cemo svi postati sluge kapitalistima. Treba razmisliti dali mi to stvarno zelimo?

    Napredka nema bez odricanja, saradnje i tolerancije prema drugima. Na nama samima je da odlucimo kojim putem cemo ici.

    Za mene je jedno sasvim jasno, sve ono sto je drug Josip Broz govorio je istina. Ako smo u stanju to da prihvatimo, cemo moci da krenemo u bulje sutra. Ako budemo tvrdoglavo tvrdili da je nacionalizam ono pravo, cemo u buducnosti imati prilike da se uverimo u suprotno, bar kada je u pitanju radnicka klasa.

    Nasa sudbina je u nasim rukama.

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Feb 27, 2011 10:07 pm

    Samo nacionalisti po ideji Jugoslavije mogu uspeti stvoriti Jugoslaviju. Nacionalisti po verskoj osnovi ce uvek rusiti zajednicku drzavu jer u njoj nema sta da traze. Moramo svi biti nacionalisti po Yugoslovenskoj ideji ako hocemo bolji zivot. cherry
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by tvrtko Mon Apr 09, 2012 6:59 pm

    U sklopu novih predizbornih ideja o republici Vojvodini, ostavljam apr tekstova tacnije sajtova koji su u skladu sa idejom Jugoslovenstva.

    www.autonomija.info
    www.e-novine.com

    Po mom misljenju,republika Vojvodina bi trebalo da preuzme vodstvo u skupljanju svih Jugoslovenskih snaga.To ne znaci da ona sada mora biti nezavisna republika,vec da kao republika gde osim Jugoslovena i varijanti(Goranci,Bunjevci,Crnogorci,Slovenci,Makedonci,Bosnjaci,Hrvati i Srbi) zive i razni narodi,pocev od slovenskih (Rusini,Ukrajinci,Slovaci,Cesi,Madjari slovenskog porekla),preko ostalih naroda =Madjari,Rumuni,Romi.

    Kao jedisntvena regija u Evropi republika Vojvodina morala bi da preuzme (makar regionalno) vodjstvo u obnovi Jugoslovenskog zajednistva medju ljudima.

    Pozdrav iz Vojvodine.
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Apr 13, 2012 8:12 pm

    Luda kuca... study affraid jocolor

    Sponsored content


    Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine Empty Re: Vojvođanin-Antifasisticka Akcija Vojvodine

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu May 02, 2024 8:03 am