JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Glasanje, izbori, političari... EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Glasanje, izbori, političari... EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Glasanje, izbori, političari... EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Glasanje, izbori, političari... EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Glasanje, izbori, političari... EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Glasanje, izbori, političari... EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Glasanje, izbori, političari... EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Glasanje, izbori, političari... EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Glasanje, izbori, političari... EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Glasanje, izbori, političari... EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Glasanje, izbori, političari... EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Glasanje, izbori, političari... EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Glasanje, izbori, političari... EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Glasanje, izbori, političari... EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Glasanje, izbori, političari... EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Glasanje, izbori, političari... EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+5
tvrtko
Internetlija
valter
Sofi
Tito
9 posters

    Glasanje, izbori, političari...

    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Glasanje, izbori, političari... Empty Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Tito Mon Dec 13, 2010 3:28 pm

    Odlučih da ne glasam! A i zašto bih...

    Svi se danas samo žale na političare - te vidi šta nam uradiše, te lopovi, pa pokrali, prevarili, te oni su krivi za sve što se dešava, a mi kao jadni, ni krivi ni dužni...Ni prošetati ne možeš, ni piće na miru popiti a da ne čuješ neke pritužbe, gdje god kreneš ista priča,eh...Naročito sad pred ove (kako kažu, i to po ko zna koji put) "istorijske" izbore...

    Pa šta ti ljudi misle, da su naši dragi političari možda svemirci, da su pali s neba ili odjedanput se stvorili baš tu, kod nas? Ne rastu valjda na drveću, majku mu...Išli su i oni u one iste naše škole kao i svi mi, završili one iste naše fakultete (ako su završili), radili u našim firmama - i što je najvažnije NAROD IH JE IZABRAO, gradjani glasali, iskoristili svoje "sveto" demokratsko pravo. I, to je to! Nema tu nikakve misteriije ni filozofiranja! To je ono što nam se, u stvari, nudi, ono najbolje što imamo...Eh, što ti je ovaj naš Homo Balkanicus...

    A ko se to najviše buni, ko je najglasniji? Upravo oni isti tipovi koji su i izabrali te iste političare, oni koji ih uvijek iznova i biraju!! A ako ih ti već biraš, te iste političare, te iste lopove, lažove i prevarante, krivce - e, onda, prijatelju, sam snosiš odgovornost za sve ono loše što dotični urade, onda nemaš ni pravo više da se žališ, sam si to sebi uskratio, TVOJ IZBOR, TVOJA GREŠKA, sam si kriv! Medjutim, ja koji nisam ni glasao, mogu se žaliti i buniti do mile volje za sav taj nered i sve probleme koji si baš ti prouzrokovao...

    Ako je nekima važnije dobiti pedalj zemlje, kravu, traktor, 100 maraka ili ko zna već šta, ako se taj naš glasač proda unaprijed tim istim političarima za neko bijedno obećanje, onda i ne vrijedi glasati, jer bolje mu i ne treba...Uostalom, šta možeš i očekivati od tog našeg prosječnog Homo Balkanicus-a koji dane provodi po šoping centrima, sa mobilnim u jednoj ruci, doke prste druge ruke elegantno zavuče duboko u (svoje!) medjuguzje da "umiri" te nestašne gaćice, pa onda tom istom rukom dobro pročačka uši i onda se sam sebi divi zbog toga...

    Ma, ionako je već sve manje-više poznato, drugi su to već odredili, a ovi tzv. demokratski izbori su samo iluzija, samo puko zamazivanje očiju...

    Sve što se može čuti od tih političara je kako smo svi mi različiti; naglašavaju stvari koje nas razdvajaju i udaljavaju jedne od drugih. To je, jednostavno, način na koji funkcionišu vladajuće klase u svakom društvu, oni u stvari hoće da nas ostale rasporede po torovima (u što manje grupice, to je bolje za njih!) i to po različitim osnovama - religioznoj i nacionalnoj pripadnosti, po prihodima, mjestu stanovanja, seksualnom opredjeljenju itd, koristiće oni bezobrazno sve što im je na raspolaganju u nastojanju da nas održe u stanju stalne napetosti i neizvjesnosti, provociraće svadje i sukobe, a samo da bi oni na kraju mogli prigrabiti što više za sebe...Vrlo jednostavan princip koji, u stvari, funkcioniše! Pred izbore reći će ti sve što želiš da čuješ, a poslije...

    Sretno svima koji će glasati, uživajte, i (ako pobjede oni za koje glasate) zasigurno će se sve momentalno promjeniti na bolje, odmah nakon izbora...
    Sofi
    Sofi
    Moderator
    Moderator


    Female
    Broj komentara : 109
    Age : 123
    Registration date : 2010-12-10

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Sofi Mon Dec 13, 2010 5:04 pm

    Lep text, hvala za tvoj doprinos.
    Moguce da pored sve razlicitosti ,svi mi imamo i nesto zajednicko.
    Smatram da je uzdrzanost od izbora moguce greska ,steta je
    da se ne cuje glas bilo kog biraca da upravo tako dajemo sansu uzdrzavanjem
    onom izboru da bude veci koji nam ne odgovara .
    Svaki covek ima pravo na izbor ,kao naravno i izbor uzdrzanosti Wink,nisam
    imala nameru da kritikujem vas izbor ili slicno ali dadoh svoje misljenje.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Dec 13, 2010 6:33 pm

    Moje licno misljenje je da neizlazak na biralista nije resenje. Misli da to upravo ona "druga strana" i hoce. Po meni svako treba da izadje i na izborima pokaze sta podrzava a sta ne.

    "Cutanje je odobravanje".

    Valter study
    Sofi
    Sofi
    Moderator
    Moderator


    Female
    Broj komentara : 109
    Age : 123
    Registration date : 2010-12-10

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Sofi Tue Dec 14, 2010 12:02 pm

    Tito
    Ma, ionako je već sve manje-više poznato, drugi su to već odredili,


    Da, delim tvoje misljenje


    Cutanje moze biti i zlato ponekad ...
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Internetlija Tue Dec 14, 2010 1:33 pm

    Ne znam ko nekad reče: "Doće vrijeme kada će naša tišina biti bučnija od vaše galame."
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Tito Sun Dec 19, 2010 11:46 pm

    Izbori-to se svelo na puko biranje "najmanjeg zla". Politicari su lutke na koncu i tu su samo iz jednog razloga - da pridobiju simpatiju naroda kako bi osvojili sto veci broj glasova, u neciju korist. Cini mi se da pricaju ono sto im je vec unaprijed pripremljeno, mnogi od njih nemaju cak ni svoje misljenje (ili se ne usudjuju da se javno izjasne), nemaju pojma o onome o cemu govore, pa uvijek izbjegavaju odgovoriti na pitanja na koja nemaju spremne (citaj:napamet naucene) odgovore...

    Da li su ljudi takvog karaktera zaista vrijedni da budu predstavnici naroda? Nekada smo bili svoji na svome, sada vise nismo...Demokratija? To postoji samo u nazivu stranaka, to je samo rijec i nista vise.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Dec 20, 2010 7:41 am

    Nema vise patriota.

    Danasnji politicari zastupaju partiske organizacije. Partiske organizacije zastupaju "necije" interese.

    Kada se ovo zna, se takodjer vidi da se ni jedna partiska ( moderna ) organizacija nebavi drzavom ni narodom.

    Znaci najveci deo partiskih organizacija se bori za sebe (u "demokratiji"), odnosno svoj polozaj, to jest za one ljude koji su u partiskoj oraganizaciji. To je sustina modernog " demokratskog" sveta.

    Ovde zelim naglasiti da se to i kod nas delilo, zato sto su predstvanici naroda izgubili " pod pod nogama"= vezu sa gradjanima.

    Sve je tako, " jer ste vi to trazlili".

    Narod je glasao da zeli "demopkratiju," sta sada? Nista se nece promenuti dok narod ne bude trazio da se to stanje promene.

    To znaci, obratiti bolju paznju ( otvoriti oci ) na sledecim izborima i birati one partiske organizacije koje su najblize zeljama gradjana. Koje su zelje gradjana??

    Nismo mi u zabavistu, sad evo ti krpice, pa posle, vrati mi krpice. Gradjani moraju jasno da znaju sta hoce i to da traze od vlasti. Politicari su samo predstvanici, koji su birani i placeni od naroda ( putem poreza ). Ako taj narod tim predstvanicima bude i dalje dopustao da se ponasaju kao u zabavistu, ce tako i ziveti.

    Gradjani mora da zahtevaju od predstvanika u vladi da svoje obaveze prema gradjanima i obavljaju ili da ih menjaju.

    Za vreme predizbornih kampanja je mogucnost za bolje upoznavanje partija i njihovih predstavnika.

    Gradjani mora ozbiljnije svoje obaveze prema drzavi i samima sebi da shvate.
    Ako se oni nebudu brinuli o sebi, nece se ni "drugi" ( razne partije) brinuti o njima.

    Nemoze da se tolerisati bojkotiranje izbora. To ide samo u prilog drugoj strani.

    Znaci, ako zelis promene, moras sam da zasuces rukave i ucestvujes u njima a ne da cekas da to neko drugi za tebe ucini.

    Valter

    study
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by tvrtko Mon Dec 20, 2010 12:41 pm

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Dec 20, 2010 7:15 pm

    tvrtko (citat):pozdrav za Valtera Smile

    https://www.youtube.com/watch?v=cRsSdqfS7_4



    Postoavni druze tvrtko,

    ja se spremam vec odavno, samo da me pozovete i evo mene ( ha ha ha), ali nema nista bez vas. Kao sto je vec poznato: " Svi smo mi Valter".

    Pozdrav,
    Valter
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by aska07 Thu Jan 13, 2011 9:26 pm

    Jedino Narodna vlast,moze da donesebolje sutra narodu.U sistemu kakav je danas u celoj bivsoj SFRJ do narodne vlasti se nemoze doci glasanjem,vec jedino revolucijom.

    Trenutno stanje u republikama je zrelo za pokretanje revolucije,najveci problem je u narodu koji nije niti progresivan niti napredan,uglavnom uzdrzan i besan sam na sebe nedoprinosi boljem sutra.Jedino podizanjm svesti kod naroda moze se nesto pokrenuti na bolje,pa i u revolucionarnom smislu.

    Najveci problem su TV stanice koje konstantno zaglupljuju narod,a protiv teza im je jedino internet.Posto takav narod koji sa nestrpljenjem ocekuje ko ce biti izbacen iz velikog brata ili farme ili ko zna jos kakvih soowa na internetu jedino cita vesti i traceve iz istih,tesko je na njih uticati u progresivnom smislu.Kako dalje?

    Lepljenje plakata,deljenje letaka stampanje casopisa i listova koji bi se delili za DZ,jer narod nema para da placa.

    Pa za jedno 20-ak godina mozda i bude napredka.

    GLASANJE NE!

    JEDINO REVOLUCIJA!!!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by valter Fri Jan 14, 2011 7:38 am

    aska07 (citat):Jedino Narodna vlast,moze da donesebolje sutra narodu.U sistemu kakav je danas u celoj bivsoj SFRJ do narodne vlasti se nemoze doci glasanjem,vec jedino revolucijom.

    Trenutno stanje u republikama je zrelo za pokretanje revolucije,najveci problem je u narodu koji nije niti progresivan niti napredan,uglavnom uzdrzan i besan sam na sebe nedoprinosi boljem sutra.Jedino podizanjm svesti kod naroda moze se nesto pokrenuti na bolje,pa i u revolucionarnom smislu.

    Najveci problem su TV stanice koje konstantno zaglupljuju narod,a protiv teza im je jedino internet.Posto takav narod koji sa nestrpljenjem ocekuje ko ce biti izbacen iz velikog brata ili farme ili ko zna jos kakvih soowa na internetu jedino cita vesti i traceve iz istih,tesko je na njih uticati u progresivnom smislu.Kako dalje?

    Lepljenje plakata,deljenje letaka stampanje casopisa i listova koji bi se delili za DZ,jer narod nema para da placa.

    Pa za jedno 20-ak godina mozda i bude napredka.

    GLASANJE NE!

    JEDINO REVOLUCIJA!!!

    To sto se sada desavan na nasoj teritoriji je vec odavno pokazalo dobre rezutate na celom zapadu. Raznim emisijama kao i igricama ( koje su strahovito skupe) se "ostrica" revolucije zatupljuje. Nazalost im to uspeva, zato sto vecina gradjana smatra da i tako nista nemoze promenuti. To je tacno kada je u pitanju jedinka, ali mi svi znamo sta znaci kada se puno jedinki udruze. Tada se puno toga moze uciniti. Kao prvo treba da se udruze nase internet stranice. Kada to uspe ce uspeti i sve ostalo. Jedan do najboljih primera je Wikiliks. Mada ih jur im nemogu nista. Znaci sansa postoji, samo treba da se "osveste" svi i shvate vrednosti reci" Cuvajte bratsvo i jedinstvo, kao zenicu oka svoga" ili " Samo zajedno smo jaci!" "Tudje necemo, svoje nedamo"

    Postavlja se pitanje, dali je nas nivo inteligencije stvarno toliko nizak, da nam je dovoljo da gledamo Soow emisije??

    Treba se setiti vremena u kojima je radnik bio neko i nesto. Znaci moguce je izvuci se iz " blata", treba samo hteti.

    Onako kako mi to zelimo, tako cemo i uspeti. Za srecu nase dece.

    Valter study
    ExOduS
    ExOduS
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 63
    Age : 34
    Mjesto : Vukovar - Rijeka
    Političko opredjeljenje : Socijalist
    Registration date : 2010-10-28

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by ExOduS Sat Jan 15, 2011 6:16 pm

    Puknit ce to sve kad tad, sve njih koji su to stvarali ce pojest.

    Tada ce nastupit kratko nasilno razdoblje koje ce za sobom povući mir i prijateljstvo i zajedništvo.

    Zajedništvo! Jedna od najbitnijih stvari, zajedno smo jaci, zajedno smo nezaustavljivi, zajedno smo sve.


    Jugoslavija je jedina zemlja u cijelome svijetu koja se vlastitim naporima oslobodila od Švaba i ostalih okupatora. To su postigli zato sto su se zajedno borili, da nisu čekali bi oslobodjenje od strane Amerikanaca ili Rusa.

    Iz defenzive u ofenzivu. Takodjer Jugoslavija je uvijek imala defenzivnu strategiju i kao sto je Tito rekao u UN-u topovi Jugoslavije nikad nece biti okrenuti prema drugoj naciji ako ona sama to ne ucini.

    Ne moze se igrati cisto sa prljavima. Mi smo to na fin nacin naucili, na krvavi.
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by aska07 Mon Jan 31, 2011 7:16 pm

    Kazu Tito je ubijao.Jeste ih ubijao,ali ne dovoljno,brzo su se vratili.
    Prvo mi je deo zivota uzeo nacionalizam,a sad kao dosla demokratija,donela kapitalizam,koji hoce da mi uzme i ostalo.Eto sta su meni doneli izbori.
    Kakvi izbori,samo REVOLUCIJA,ali krvava,sve ih treba pobiti,rekao bih ko pse,ali necu da vredjam zivotinje,da se vise nikad nevrate.

    T-34
    T-34
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 24
    Age : 31
    Mjesto : Hrvatska
    Političko opredjeljenje : Marksizam-Lenjinizam
    Registration date : 2010-11-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by T-34 Fri Feb 04, 2011 12:57 am

    Sloboda u kapitalističkom društvu ostaje više manje ista kao i u vrijeme Stare Grčke-sloboda za robovlasnike."
    Lenjin
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by valter Fri Feb 04, 2011 5:45 am

    T-34 (citat):Sloboda u kapitalističkom društvu ostaje više manje ista kao i u vrijeme Stare Grčke-sloboda za robovlasnike."
    Lenjin
    Sta se moze uraditi organizovanim nastupom vidimo bas ovih dana u Tunisu i Egiptu.Mada se pitam ko stoji stvarno iz ovih demonstracija. Uskoro cemo i to znati.

    Valter study
    ri-03051945
    ri-03051945
    Vodnik
    Vodnik


    Female
    Broj komentara : 75
    Age : 51
    Mjesto : Rijeka
    Obrazovanje : liječnik prirodne medicine
    Registration date : 2010-07-02

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by ri-03051945 Wed Feb 09, 2011 10:27 am

    Izbori... Nemaš za koga glasat, neznaš koji je veći lopov, svi su isti. Barem u Hrvatskoj
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by valter Thu Feb 10, 2011 6:48 am

    doris (citat):Izbori... Nemaš za koga glasat, neznaš koji je veći lopov, svi su isti. Barem u Hrvatskoj

    Zato bas treba izaci na izbore i to im reci. Neizlaskom na biralista politicari dobijaju samo ono sto i hoce. Navikli su da se tako provlace do sledeceg mandata. Platu koju primaju, placaju gradjani. Ako gradjanin, radnik svoj posao neobavi dobro ga odpustaju, zasto bi politicare trebalo stedeti, kada ga mi svi placamo??


    Valter
    ri-03051945
    ri-03051945
    Vodnik
    Vodnik


    Female
    Broj komentara : 75
    Age : 51
    Mjesto : Rijeka
    Obrazovanje : liječnik prirodne medicine
    Registration date : 2010-07-02

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by ri-03051945 Thu Feb 10, 2011 10:43 am

    Nisam rekla da neizlazim na izbore, nego da su za mene svi isti. Neizlaženjem dobiva vladajuća stranka
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Internetlija Thu Feb 10, 2011 10:47 am

    I u BiH je specifična situacija. Kod nas postoje 3 4 moćne stranke i one dobijaju glasove. Odnosno, dobijaju glasove od onih 40-60% biračkog tijela što izađe glasati dok ostali gledaju TV.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by valter Mon May 02, 2011 5:13 am

    Mirza (citat):I u BiH je specifična situacija. Kod nas postoje 3 4 moćne stranke i one dobijaju glasove. Odnosno, dobijaju glasove od onih 40-60% biračkog tijela što izađe glasati dok ostali gledaju TV.

    Ko samo gleda "tv" umesto da ide na glasanje netreba kasnije da se cudi sto je ovako kako je. Pravilan izbor stranaka i ljudi na izborima je veoma bitan kada je buducnost jedne drzave u pitanju. Danasnji politicari se vise nebore za interese drzave vec samo za interese partije ili svoje licne interese. Svi oni koji neizlaze na izbore podrzavaju ovakvo stanje u drzavi. Dali vecina to stvarno zeli?? Licno neverujem u to. Nazalost nije toliko bitno sta ja verujem, vec glasacki listici. To znaci da uvek treba birati one partije koje su za gradjane. Mislim da je to u medjuvremenu jasno.

    Onako kako se gradjani budu ponasali u buduce, tako ce im i biti. Tako ce biti sve dok se neuspostavi socijalna ravnopravnost.

    Svi oni koji su se za ovo sto danas imamo borili, su izdali gradjane i njih treba smenjivati sto je brze moguce.

    Valter

    Sponsored content


    Glasanje, izbori, političari... Empty Re: Glasanje, izbori, političari...

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Apr 26, 2024 11:02 am