JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
U ime svih nas iz devedeset i neke  EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


3 posters

    U ime svih nas iz devedeset i neke

    avatar
    urbani Jugoslaven
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 1
    Age : 30
    Mjesto : Zagreb
    Političko opredjeljenje : ljevičar
    Registration date : 2012-03-02

    U ime svih nas iz devedeset i neke  Empty U ime svih nas iz devedeset i neke

    Komentar by urbani Jugoslaven Fri Mar 02, 2012 7:35 pm

    Zdravo svima.

    Većina vas i ja razlikujemo se u jednoj stvari - godinama. Rođen sam, naime. Imam, dakle, 18 godina. Možete li se sjetiti gdje ste bili s 18? Što ste radili? Ja sam se našao u Petrovoj bolnici u Zagrebu, u tada novonastaloj Republici Hrvatskoj. Vi se zasigurno tog vremena sjećate bolje od mene - rijeke koje su donedavno bile kupališta postale su granice, ljudi koji su donedavno bili braća postali su neprijatelji. Imam sreće, reći će neki, što nisam morao proživjeti taj rat. Stvarnost je, nažalost, da ga proživljavam svakodnevno gledajući i slušajući svoje vršnjake, velike Hrvate, kako mrze svoju braću samo zato što su ih tako naučili. Štošta je Jugoslavenski građanski rat napravio mojoj generaciji, braćo, ali zaobišao ju sigurno nije. Propucani se zid može obnoviti, ali traume i kompleksi iz prošlosti ostaju u čovjeku.

    Ja za te stvari donedavno nisam puno mario - roditelji oboje rodom Hrvati, naglašavam rodom zato što su uvijek bili prilično suzdržani kad je u pitanju hrvatstvo i u skladu s tim odgajali su me koliko je moguće neutralno, namjerno ili ne, ne bih znao. Posljedično tome, nikad se nisam smatrao Hrvatom.
    Kako sam se odrastajući sve više zanimao za povijest i politiku, počeo sam osjećati prazninu u sebi.
    Tada sam se osvrnuo oko sebe, oko nas - i shvatio sam da smo svi mi jedna cjelina koju je povijest nekako rastavila. Hrvati, Srbi, Bosanci, svi su oni preslični da bi se smatrali različitim narodima. Većina razlika koje postoje su, čini mi se, isforsirane upravo zbog težnje nacionalista da se udalje od svoje braće. (npr. u SR Srbiji su natpisi po gradu i imena ulica uglavnom radi jednostavnosti bili na latinici, što se tijekom i nakon rata promijenilo)
    I činjenica je da ću se govoreći standardni hrvatski puno prije sporazumjeti s Beograđanom ili Sarajlijom nego s "pravim" Zagorcem ili otočaninom. Čini mi se kao da smo zapeli negdje između - nije da smo cjelina, a nije da smo se u potpunosti rastavili; unutar hrvatskog naroda ima onoliko razlika koliko ima unutar jugoslavenskog.
    Do sličnih misli dolazim i razmišljajući o jednom od uzroka raspada SFRJ - Hrvati i Slovenci su se osjećali iskorištavanima jer su donosile većinu BDP-a koji je išao u Beograd i dijelio se od Vardara do Triglava - ali znači li to da je opravdano da se i razvijenije pokrajine Hrvatske odcijepe? Unutar narodne zajednice treba dijeliti radi dobrobiti iste - je li toliko suludo tvrditi to?

    Uglavnom - vratimo se u sadašnjost. Rat u kombinaciji s korupcijom i lošim stranama kapitalizma (da se razumijemo, ni u kojem se slučaju ne zalažem za socijalizam ili komunizam) je ove prostore bacio desetljeća unatrag - Bugare i Rumunje su primili u Uniju prije nas jer smo prezauzeti ganjanjem naših "heroja" po cijelom svijetu. Mnogi na Uniju gledaju kao na spas, ali i njoj se, po svoj prilici, loše
    piše - govori se o stvaranju "supereurope", koju bi tvorilo par najjačih država na europskom tlu. Kad bi se Unija doista raspala i kad bi par odabranih država počelo stvarati supersilu, koliko bi smisla imalo da mi, "bure baruta Europe", na to gledamo kao nekolicina malih, beznačajnih i međusobno zaraćenih plemena?

    Eto, htio sam vam se samo predstaviti i dati vam do znanja da jugoslavenska omladina nije izumrla posljednjom generacijom pionira. A sad vas pitam - mislite li da je obnova moguća u nekom obliku, makar saveza ili nekog sličnog udruženja? Nisam puno gledao po forumu, ima li već nekih tema koje predlažu konkretna djela?


    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    U ime svih nas iz devedeset i neke  Empty Re: U ime svih nas iz devedeset i neke

    Komentar by tvrtko Mon Apr 09, 2012 6:49 pm

    Dobrodosao!
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    U ime svih nas iz devedeset i neke  Empty Re: U ime svih nas iz devedeset i neke

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Apr 13, 2012 7:45 pm

    Dobro dosao medju Yugoslovene!!! Moramo se kako znamo i umemo spojiti jer je to jedino sto nas sve vodi opstanku i razvitku. Licno mislim da je socijalizam najbolje uredjenje ali necemo gasiti ni privatni sektor dokle god bude postovao radnika kao coveka i ne budemo nista uskracivao sto mu garantuje zakon i ustav. U svakom slucaju dobro dosao i radimo zajedno na spajanju jer smo u sustini braca. study
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    U ime svih nas iz devedeset i neke  Empty Re: U ime svih nas iz devedeset i neke

    Komentar by tvrtko Tue Apr 17, 2012 11:22 pm

    Urbani Juoslavene,preporucujem ovu temu za pocetak

    https://yu-pokret.bosnianforum.com/t430-teorija-jedinstva-jugoslovena

    Sponsored content


    U ime svih nas iz devedeset i neke  Empty Re: U ime svih nas iz devedeset i neke

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu May 02, 2024 8:22 am