JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Similar topics

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Zdravo svima! EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Zdravo svima! EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Zdravo svima! EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Zdravo svima! EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Zdravo svima! EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Zdravo svima! EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Zdravo svima! EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Zdravo svima! EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Zdravo svima! EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Zdravo svima! EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Zdravo svima! EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Zdravo svima! EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Zdravo svima! EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Zdravo svima! EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Zdravo svima! EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Zdravo svima! EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Zdravo svima! EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Zdravo svima! EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Zdravo svima! EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Zdravo svima! EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Zdravo svima! EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Zdravo svima! EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Zdravo svima! EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Zdravo svima! EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Zdravo svima! EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


4 posters

    Zdravo svima!

    Tia_Dalma
    Tia_Dalma
    Početnik
    Početnik


    Female
    Broj komentara : 6
    Age : 54
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : apolitična dok se ne formira jugoslovenska partija
    Obrazovanje : Faks, filološki
    Registration date : 2013-12-09

    Zdravo svima! Empty Zdravo svima!

    Komentar by Tia_Dalma Mon Dec 09, 2013 8:59 am

    Ja sam Tia. Rođena sam 14. oktobra (na dan oslobođenja rodnog grada:D ) 1969. godine u Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji, SR Srbija. Živim u Beogradu već 25 godina. Sećam se Beograda 80tih, onog grada koji je bacao svetla daleko. Tužna sam sada svaki put kad prolazim tim istim, a opet tako različitim ulicama. Zapravo ulice su iste - ljudi koji njima hodaju razlikuju se, kao Bog i šeširdžija.

    Godine Juge su najlepše godine mog života. Sada bih platila svaku cenu da moji klinci osete takve godine. Ne znam kada, kako i kakvu - ali duboko verujem, osećam da ćemo ponovo imati Jugoslaviju.

    Toliko o meni (za sada).



    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by valter Thu Dec 12, 2013 8:56 am

    Zdravo Tia.
    Lepo je od tebe sto si svratila do nase zajednicke stranice.
    Da, lepa su to bila vremena. Na zalost se dobija utisak da je vecina nasih gradjana vec sve zaboravila.
    Nemogu da verujem da je nivo inteligencije nasih ljudi toliko nizak. Zbog toga sam tuzan.
    Na zalost se i ovoga puta potvrdjuje ona stara poslovica: " Svaki narod ima onakvu vladu, kakvu i zasluzuje". Sve dok nebudu svi shvatili da je samo zajdenicki moguce opstati u sve vecoj dominaciji " Demokratije" se nece nista promenuti. Odlucnost gradjana u Ukraini pokazuje da se moze,kad se hoce. Nasi gradjani samo sede i cekaju da sve za njih neko drugi uradi. To nije dobro, ni za nas a ni za buducnost nase dece. Verovatno to i ti sama znas.
    Preporucujem ti da malo pogledas priloge na nasoj internet stranici i ucestvujes sa svoim komentarima.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Tia_Dalma
    Tia_Dalma
    Početnik
    Početnik


    Female
    Broj komentara : 6
    Age : 54
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : apolitična dok se ne formira jugoslovenska partija
    Obrazovanje : Faks, filološki
    Registration date : 2013-12-09

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by Tia_Dalma Fri Dec 13, 2013 8:10 am

    valter (citat):Zdravo Tia.
    Lepo je od tebe sto si svratila do nase zajednicke stranice.
    Da, lepa su to bila vremena. Na zalost se dobija utisak da je vecina nasih gradjana vec sve zaboravila.
    Nemogu da verujem da je nivo inteligencije nasih ljudi toliko nizak. Zbog toga sam tuzan.
    Na zalost se i ovoga puta potvrdjuje ona stara poslovica: " Svaki narod ima onakvu vladu, kakvu i zasluzuje". Sve dok nebudu svi shvatili da je samo zajdenicki moguce opstati u sve vecoj dominaciji " Demokratije" se nece nista promenuti. Odlucnost gradjana u Ukraini pokazuje da se moze,kad se hoce. Nasi gradjani samo sede i cekaju da sve za njih neko drugi uradi. To nije dobro, ni za nas a ni za buducnost nase dece. Verovatno to i ti sama znas.
    Preporucujem ti da malo pogledas priloge na nasoj internet stranici i ucestvujes sa svoim komentarima.

    Drugarski pozdrav,
    Valter

    Ne mislim da su zaboravili, bar ne oni koji su imali sreću da deo svog života prožive u SFRJ. Mlađe generacije ne mogu znati kakva je to zemlja bila - ma koliko im mi pričali, ono što ne proživiš iskustveno, ne može ti niko dovoljno približiti rečima. A da svaki narodi ima vladu kakvu zaslužuje - ima! Duže vremena sam i ja bila tužna, bolje rečno razočarana zbog toga. A sada već postajem ljuta. A ljutina me obično tera na akciju. Ne možemo tek tako da se prepustimo malodušnosti! Ako su naši preci mogli da se ravnopravno bore sa najačom vojskom onog vremena, možemo i mi malo da se pokrenemo, ujedinimo, pronalazimo. Ne mislim da je Jugoslovena malo. Mislim naprotiv da ih je dosta. Samo su raštrkani.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by valter Fri Dec 13, 2013 11:29 am

    Postovana Tia,
    svako ko ima volju i ideje kako da probudimo nase sugradjane je dobro dosao. Puno godina je proslo od "ubistva" nase drage YU. Puno toga se dogodilo i promenulo nase sugradjane. Najbolje je pokrenuti svoju blizu okolinu. Pocev od porodice, prijatelje... Moguce je i informisati se na internetu. Mnoge stranice pruzaju mogucnost onima koji stvarno zele da se informisu da i saznaju pravu istinu. Mnogi danas ( a i pre su to cinili, vode politiku "noj"=glavu u pesak pa sta bude ) misle da ce to neko drugi za njih uciniti. Nazalost se to nece dogoditi. To je kao zub koji boli. Ako se na vreme nesto ne preduzme, pocinje sve vise da boli i na kraju mora da se vadi.

    Cinjenica je, da je nas neprijatelj veoma jak. Na njegovoj strani je i Kapitalisticki sistem, koji na zalost ( za vreme praznika se to najbolje vidi ) vecini ljudi smuti mozak sa laznim sarenilom u trgovinama. Sta vredi sto su trgovine pune robe, kada vecina nemoze da kupi tu robu. Kao drugo, je ta roba uglavnom proizvedena u nekoj drugoj drzavi a ne u nasoj. To znaci da je kapitalizmu samo interes profit. Gde se proizvodi njega neintersuje. Bitno je da je radna snaga jeftina. To je bitno. No, to verovatno i sama znas.

    U sustini smatram da bi danas bilo jednostavno mobilisati mase, kada bi ta masa i slusala. Pogledati cinjenicama u oci. Usporediti ono sto smo imali u YU, i sto rece Djoka B, i samo ce ti se kasti.

    Zato nije samo bitno zajednistvo. Bez Radnickog samoupravljanja nema ni napredka. Da slikovito napisem svoje misli. " M°°°u mu, ko upali svetlo".

    Sada je tama. Tada u YU je bila najveca demokratija na svetu. To je cinjenica. To je i ono sto je kapitalistickom sistemu i bilo trn u oku. Ako nisi, pogledaj fim Tezina Lanaca. Da se narodi nisu slagali nije tacno. Bar jedna od novo ( staro) nastalih drzava bi zdrzala onaj ( radnicko samoupravljanje ) sistem. Niti ko pita za onaj sistem. Na stranim tv stanicama se svakodnevno moze na nekoj od stanica gledati prilog o Hitleru. O Zivotu u YU, o Titu nigde ni jedne reci. Zasto? Zato sto znaju da bi prikazivanje istine pokrenulo radnicku klasu cele evrope. Zato se, kada je rec o YU i titu i danas sve izvrce i prikazuje iskrivljeno. Nezelim ja negirati odredjene probleme koji su postojali samo ako se oni usporede sa "demokartijom" i sa uslovima pod kojima su se odvijali ti problemi u YU, su daleko manji od onih koje ima "demokratija" danas.

    Zalosno je da nama treba jedna nemica da drzi predavanje o istoriji Jugoslavije. Neznam sada kako se zove, ali je ta nemica napisala knjigu ( novu ) o istoriji Jugoslavije i naglasila:"....ja nemogu da tvrdim da Jugoslavija nebi danas imala probleme koje ima i cela evropa ali znam, da su krajem osamdesetih godina na vlast dosli neki drugi ljudi bi Jugoslavija imala sansu za ucesce u razvoju cele evrope". Nije mozda bas svaka zec tako izrecena ali je smisao poruke taj.

    Drugaski pozdrav

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Fri Dec 13, 2013 7:56 pm

    Dobro nam dosla drugarice Tia. Svaki novi clan je kao novi cvet na pokosenoj livadi. Budi nadu u nesto novo.
    kopinic
    kopinic
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 16
    Age : 52
    Registration date : 2013-12-16

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by kopinic Mon Dec 16, 2013 10:26 pm

    Cao Tia .
    Ja sam Goran . Rodjen sam u SFRJ , 1972. godine . Bio sam ponosni Titov pionir ,omladinac a imao sam srecu da polozim zakletvu svojoj domovini sluzeci vojni rok u JNA.
    No ,da skratim i da ne patetisem previse sa nostalgijom , zelim vas sve pozdraviti te se nadam ugodnom druzenju u buducnosti.

    Budite mi zivi i zdravi .

    SMRT FASIZMU
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Dec 17, 2013 9:20 am

    Dobro nam dosao druze.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by valter Thu Dec 19, 2013 12:27 pm

    Druze Gorane, zdravo.

    Nadam se da ces naci o cemu da pises i komentarises tekstove.
    Predlazem ti da pogledas sta ima na forumu i napises svoje misljenje.
    Zelim ti ugodan boravak na forumu.

    Drugarski pozdrav.

    Valter
    kopinic
    kopinic
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 16
    Age : 52
    Registration date : 2013-12-16

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by kopinic Fri Dec 20, 2013 10:44 pm

    valter (citat):Druze Gorane, zdravo.

    Nadam se da ces naci o cemu da pises i komentarises tekstove.
    Predlazem ti da pogledas sta ima na  forumu i napises svoje misljenje.
    Zelim ti ugodan boravak na forumu.

    Drugarski pozdrav.

    Valter

    Cao , nadam se da sam nasao pravo mesto I ljude sa slicnim svetonazorima sa kojima cu na miran ,razlozan I civilizovan nacin komentarisati I diskutovati o dnevnopolitickim temama kao I onima iz proslosti .Dosta mi je baraba sa mainstream foruma I moderatora , na srpskim forumima sam ustasa, na hrvatskim cetnik , na bosanskim I ustasa I cetnik...ali mislim da je dobar deo vas upoznat sa slicnim problemima. najposle na zadnjem popisu stanovnistva u SFRJ nas je bilo 5 posto,nas jugoslovena,sto nije za podcenjivanje...1 250 000 ljudi , pa nismo isparili svi valda za ovih dvadeset godina.
    Poenta je utome da godinama trazim jugoslovenski forum koji je dobro posecen , registrovao sam se sto puta na raznoraznim sajtovima ali ...
    Ovde odmah osecam razliku.
    SMRT FASIZMU
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by valter Sat Dec 21, 2013 9:24 am

    kopinic (citat):
    valter (citat):Druze Gorane, zdravo.

    Nadam se da ces naci o cemu da pises i komentarises tekstove.
    Predlazem ti da pogledas sta ima na  forumu i napises svoje misljenje.
    Zelim ti ugodan boravak na forumu.

    Drugarski pozdrav.

    Valter

    Cao , nadam se da sam nasao pravo mesto I ljude sa slicnim svetonazorima sa kojima cu na miran ,razlozan I civilizovan nacin komentarisati I diskutovati o dnevnopolitickim temama kao I onima iz proslosti .Dosta mi je baraba sa mainstream foruma I moderatora , na srpskim forumima sam ustasa, na hrvatskim cetnik , na bosanskim I ustasa I cetnik...ali mislim da je dobar deo vas upoznat sa slicnim problemima. najposle na zadnjem popisu stanovnistva u SFRJ nas je bilo 5 posto,nas jugoslovena,sto nije za podcenjivanje...1 250 000 ljudi , pa nismo isparili svi valda za ovih dvadeset godina.
    Poenta je utome da godinama trazim jugoslovenski forum koji je dobro posecen , registrovao sam se sto puta na raznoraznim sajtovima ali ...
    Ovde odmah osecam razliku.
    SMRT FASIZMU



    Druze Gorane, sve mi je jasno. Svi smo mi prosli slicne dozivljaje.

    U dobrom si drustvu.

    Pozdrav,

    Valter

    Sponsored content


    Zdravo svima! Empty Re: Zdravo svima!

    Komentar by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je Fri Apr 26, 2024 7:59 pm