JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
SFRJ portal EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
SFRJ portal EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
SFRJ portal EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
SFRJ portal EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
SFRJ portal EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
SFRJ portal EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
SFRJ portal EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
SFRJ portal EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
SFRJ portal EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
SFRJ portal EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
SFRJ portal EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
SFRJ portal EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
SFRJ portal EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
SFRJ portal EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
SFRJ portal EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
SFRJ portal EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
SFRJ portal EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
SFRJ portal EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
SFRJ portal EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
SFRJ portal EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
SFRJ portal EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
SFRJ portal EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
SFRJ portal EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
SFRJ portal EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
SFRJ portal EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


4 posters

    SFRJ portal

    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    SFRJ portal Empty SFRJ portal

    Komentar by Vuk Fri Feb 20, 2009 1:13 pm

    Drago mi je da se svakim danom pojavljuje sve vise Jugoslavenskih stranica i foruma.
    Medutim jedna stvar je veoma opasna. Malo smo medusobno povezani.
    Da bi se to izbjeglo clanovi na mom forumu su pokrenuli akciju stvaranja jednog zajednickog portala na kojem bi se skupili svi linkovi vezani za SFRJ i Tita.

    Ako zelite da doprinesete toj ideji pozivam vas na saradnju.

    Pozdrav Vuk.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Internetlija Fri Feb 20, 2009 1:28 pm

    Znamo da ste vi pokrenuli tu ideju ali nam se čini da to malo sporo radite.
    Zato smo mi sa foruma YU-Online (forum prethodnik ovom forumu) uzeli stvar u svoje ruke i 17.02.2009. ovaj forum otvorili i sada AKTIVNO I SVAKODNEVNO radimo na okupljanju članova.
    I kao što vidiš, ide nam.
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Vuk Fri Feb 20, 2009 6:14 pm

    Ma nemam ja zamjerki za forum. I do sad je bilo pokusaja da se napravi zajednicki forum a forum na slobodnajugoslavija.com je tu najdalje otisao i stvarno imao sansu da postane zajednicki forum svih jugoslavena. Medutim ja govorim o necemu sasvim drugom.
    Ja govorim o portalu gdje bi svi forumi, stranice, blogovi i sl. bili dostupni posjetiocima preko linkova.
    Koliko vidim ovdje je samo forum bez i jednog linka koji vodi ka nekoj stranici.
    Mozda se varam ali za sada izgleda tako.
    Znaci ideja je sfrj portal sa vise tema (jugonostalgija, Tito, socijalizam i sl.) u koje bi se rasporedivalo ono sto vec postoji na internetu i ne bi bila neka posebna stranica vec samo link stranica koju bi svi mogli koristiti kao dio svojih stranica.

    Normalno da bi mogli i forume objediniti na isti nacin.

    Sto se sporosti tice to je vec druga prica.
    Mnogi imaju ideja ali kad treba da se uradi nestanu.

    Pozdrav Vuk.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Feb 20, 2009 8:39 pm

    Postovani druze Vuk, veoma dobra ideja. Mislim da je potrebno napraviti pored foruma sto bolju vezu medju nasim internet stranicama. Posebno one stranice koje su vec i tako povezane. Prosle su mnoge godine, u medjuvremenu najveci deo nas ( Administratora ) dobro zna sa kojom stranicom treba saradjivati a sa kojom ne.

    Predlazem zato da se ( mozda ) otvori jedna nova tema u kojoj bi se unosili tekstovi sa drugih foruma. Normalno od posebne vaznosti za zajednicki rad. Tako se moze uneti link foruma sa kog je tekst da svako, ko to zeli moze da "skokne " do naseg " bratskog " foruma ili internet stranice.

    Nas moto je ( i treba u buduce da ostane ) " Samo zsjedno smo jaci" sto znaci da treba koordinirati i saradjivati. Sada nas je vec troje ( " Atos, Dartanjan, Aramis " ) ako mi pocnemo da saradjujemo ce to unaprediti ne samo nase internet stranice, to ce ostalima pokazati da se moze zajedno. Nemojte nikada zaboraviti, nas interes je nas narod.

    Lanac veza medju nasim internet stranicama ce nam otvoriti vrata ka uspehu. Niko od nas nezeli da stavi onoga drugoga u "senu", mi hocemo da saradjujemo. Zato je ( to je bar moje misljenje ) osnovan ovaj Forum, zar ne.

    Mozda i izgleda da su nasi koraci spori ali ce rezultati bi jasni. " Zajedno smo jaci!" Zato, zajedno, ka uspehu.

    Valter
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Vuk Sun Feb 22, 2009 12:59 am

    evo jos jednom kako bi izgledao forum Kapija SFRJ (uzmite u obzir samo teme sa linkovima one forumske teme zanemarite jer je to uradeno na forumu koji se prenosi sa MSN-a gdje se gase forumi)

    Znaci prvih 5 tema su ono sto bi sacinjavao jedan takav forum. Clanova ne bi bilo a administrator bi samo sluzio da unosi nove linkove po potrebi.

    http://www.vuksfrj.se/forum/index.php

    Pozdrav Vuk.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Internetlija Sun Feb 22, 2009 1:03 am

    Vuk (citat):Ma nemam ja zamjerki za forum. I do sad je bilo pokusaja da se napravi zajednicki forum a forum na slobodnajugoslavija.com je tu najdalje otisao i stvarno imao sansu da postane zajednicki forum svih jugoslavena. Medutim ja govorim o necemu sasvim drugom.
    Ja govorim o portalu gdje bi svi forumi, stranice, blogovi i sl. bili dostupni posjetiocima preko linkova.
    Koliko vidim ovdje je samo forum bez i jednog linka koji vodi ka nekoj stranici.
    Mozda se varam ali za sada izgleda tako.
    Znaci ideja je sfrj portal sa vise tema (jugonostalgija, Tito, socijalizam i sl.) u koje bi se rasporedivalo ono sto vec postoji na internetu i ne bi bila neka posebna stranica vec samo link stranica koju bi svi mogli koristiti kao dio svojih stranica.

    Normalno da bi mogli i forume objediniti na isti nacin.

    Sto se sporosti tice to je vec druga prica.
    Mnogi imaju ideja ali kad treba da se uradi nestanu.

    Pozdrav Vuk.

    Postoji rubrika "Forumi saveznici" gdje svako može da stavi link do svog foruma, a i do drugih.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Feb 22, 2009 9:14 am

    Postoovani druze Vuk,
    meni se tvoja ideja svidja. Licno mislim da mi mozemo da radimo na oba projekta i da se medjusobno podrzavamo. Na taj nacnim ce clanovi sami imati mogucnost da odluce na koji nacin mogu najbolje da saradjuju. Vreme ce uciniti svoje. Licno mislim cak da ova dva nacina rada nesmetaju jedan drugome, cak sta vise imam utisak da se mogu dobro dopunjavati.

    Predlazem, da nebi izskakalo iz reda da tvoj link preneses i u onaj( Forumi saveznici ) deo gde su svi linkovi na druge stranice.
    Drugarski pozdrav,
    Valter Cool
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Vuk Sun Feb 22, 2009 2:28 pm

    Druze Valter naravno da ideja clanova kluba SFRJ ne dolazi u koliziju sa ovim forumom i njegovom idejom. Cak sta vise ja sam oduvjek govorio da treba imati sto vise foruma i stranica kako bi ljudi vidjeli da smo masovni i kako bi lakse naletjeli na neko od tih mjesta. Medutim prednost jednog portala kao sto ke kapija SFRJ je sto bi sve stranice i forumi ustedili trud, vrijeme i prostor za postavljanje desetina linkova. Jednostavno bi svi mogli postaviti samo link ka kapiji SFRJ i njihovi posjetioci bi direktno bili upoznati sa cjelokupnom ponudom jugoslavenstva na internetu.
    Znaci onda bi bila bespotrebna tema "Forumi saveznici" na ovom forumu. jednostavno bi bilo dovoljno negdje u zaglavlje foruma postaviti jedan link. Time bi forum dobio na prostoru za rasprave a ne za reklamu saveznika.
    Do sada sam ja skupio vise od 50 linkova ka razlicitim mjestima na internetu vezanim na neki nacin za Jugoslaviju.
    Zamislite sad da ima 50 tema u djelu "Saveznici" What a Face
    Koliki bi to ekran trebao da bude da sve to moze da se pregleda?
    E zbog tog mislim da treba da se ujedinimo na platformi jednog portala prema kojem bi svi linkoali i naravno sa kojeg bi svima posjetioci mogli da dodu.
    Naravno tamo ne bi bilo dozvoljeno da se neki link ukine kad bi se neko nekome zamjerio.
    Ne likovi bi bili prisutni bez obzira ko je s kim u dobrim odnosima.
    Ti znas da sam ja izbacen sa slobodnejugoslavije ali taj forum zasluzuje da ima link kao i svaki drugi jer je posvecen Jugoslaviji.

    Toliko o tome.

    Pozdrav Vuk.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Feb 23, 2009 8:08 am

    Postovani druze Vuk,
    u potpunosti se slazem sa tobom.
    Licno smatram medjutim da bi trebalo da se na tom mestu nalaze stvarno samo one stranic koje imaju iskren stav kada je u pitanju Jugoslavija. Svi smo mi prosli kroz "skolu" kada su upitanju neke od internet stranica. Postavlja se pitanje dali je stvarno u interesu Jugoslovena da se internet stranice podrzavaju koje vode diktatori?

    Nesmem ni da mislim sta smo sve do sada vec mogli uraditi, da nije bilo odredjenih izbacivanja i netolerancije od strane Administratora.

    No, to je moje licno misljenje. Ako vecina smatra da je ispravno da bud bas sve stranice tamo, neka tako bude.

    Valter
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Tito Mon Feb 23, 2009 2:43 pm

    Ko od nas ima pravo da kaže i odredi šta je najbolje za sve Jugoslovene? Smatram da linkovi trebaju biti postavljeni, osim u slučaju da su stvarno neki ekstremi, i pustiti da svaki posjetilac izabere prema ličnom nahođenju. Možda bi čak bilo dobro da na Kapiji svaki administrator ukratko, sa par riječi, predstavi svoj forum i pravac koji slijede.Vjerovatno će posjetioci "obići" sve forume pa tek onda izabrati. Po meni, važno je da svi objavljeni forumi imaju jednaka osnovna načela i principe(po dogovoru), kao i da priznaju tekovine NOB-e i naše istorije. Uz to, mislim da bi trebalo na Kapiji istaknuti neke pozitivne činjenice o kvalitetu života u SFRJ, pokazati zašto je Jugoslavija idealno rješenje za sve.

    Ponavljam, zauzvrat svi forumi sa liste moraju reklamirati Kapiju SFRJ kao mjesto gdje se mogu locirati svi ostali pro-YU orjentisani forumi i postaviti to na naslovnu stranicu.

    Na kraju, druže Valtere, zamolio bih te da budeš malo konkretniji kada govoriš o tim diktatorskim forumima, jer nismo svi upoznati s njima. Koji su to forumi, šta se konkretno dešava itd. Šta se u stvari desilo sa sloyu? O tome svi trebaju biti obavješteni, da bi se iste greške izbjegle i da bi se povećao kvalitet postojećih foruma. Unaprijed ti se zahvaljujem uz drugarski pozdrav.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Feb 23, 2009 6:58 pm

    Smatram da je ovaj predlog druga Masinca veoma dobar i dokazuje njegovu spremnost na saradnju i uvazavanje predloga clanova foruma.
    Sto se tice SloYu cu ti napisati privatnu poruku,druze Tito, ne zelim da se otvaraju stare rane. Ako ti ili bilo ko sa ovoga foruma pak zahteva da se o tome raspravlja, sam sasvim sigurno spreman to i uciniti. Da nije bilo nesuglasica sa drugom Stricem, smo mogli danas biti puno dalje u nasoj brobi za prava radnicke klase. No, staje tu je.

    Licno smatram da je ovaj nastup sansa da pokazemo da su nase vrednosti na vecem nivou od svih ostalih. " samo zajedno smo jaci!" i zato mislim da netreba da svoj "ves " peremo javno. No, kao sto rekoh, po potrebi sam spreman i to uciniti.

    Zelim samo reci, da su mnogi izbaceni sa foruma SLOYU ( zalosno, i apsolutno nepotrebno ) medju njima, je i drug Vuk. Ja sam otisao sam, sto za mene licno u sustini znaci isto.
    Zelim time reci, to nije pravac kretanja "na putu bratstva i jedinstva", koji ja, a siguran sam i drug Vuk svim srcem podrzavamo. Da podsetim, ovo nije predmet za ovu temu, pa da ne skrecemo sa pravoga puta.


    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Tito Mon Feb 23, 2009 8:28 pm

    Druže Valter, hvala na odgovoru. Da pojasnim, nije mi bila namjera da otvaram nove teme za diskusije, upitao sam to jednostavno iz radoznalosti i, kako već rekoh, da uvidimo te greške kako se iste ne bi ponovile. Znači, čisto informativno da bi iz tog iskustva izvukli pouke.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Feb 24, 2009 6:23 am

    Nemam ja nista protiv. Za sve nas i jeste velika prednost ako mozemo da saradjujemo i na osnovu toga pokusamo da izbegnemo ponavljanje gresaka.
    Samo zajedno smo jaci!

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Vuk Tue Feb 24, 2009 7:35 am

    Moje misljenje vaznosti postavljanja jednog zajednickog portala je bas to da ne bi bilo "diktatora" koji ce smatrati da je jedina mogucnost clanovima da budu na njegovom forumu.
    Preko kapije SFRJ bi svi mogli imati uvid u sve stranice i sve forume pa bi bilo lako odabrati forum koji je stvarno odgovarajuci za bas potrebe tog clana.
    Uostalom ljudi imaju razlicite afinitete. Neko voli jugonostalgiju, neko politiku, neko ideoloska pitanja, neko sport i muziku, neko jednostavno zeli upoznati se sa drugim ljudima, E to sve ne moze jedan forum da pruzi pa onda je jednostavnije da svi forumi a i stranice budu na jednom mjestu kako bi svako imao mogucnost da odabere ono sto mu odgovara.
    Time bi se izbjegle nepotrebne svade sa administratorima jer bi u samom startu clan imao mogucnost da odabere forum prema njegovim afinitetima.

    Pozdrav Vuk.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    SFRJ portal Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Mar 10, 2009 6:58 am

    Sto ljudi sto cudi,
    zato neka svi rade na svojim idejama, ona ideja koja bude najvise odgovarala vecini ce se sama postaviti kao najvaznija.
    Mi nesmemo medjutim zaboraviti da sam nastup na internetu nije dovoljan. Treba vec sada pripremati nase gradjane na sledece izbore. Upoznati ih sa onim politicarima, koji se interesuju za svoj narod. Treba odrediti clanove foruma da prate dnevne listove i izjave odredjenih politicara i to prenesu. Da bi mi to mogli da sprovedemo treba da saradjujemo, samo tako mozemo nesto da uradimo i do kraja.

    " samo zajedno smo jaci!"

    Valter

    Sponsored content


    SFRJ portal Empty Re: SFRJ portal

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 19, 2024 5:26 pm