JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+9
Bogdan
Ambra
Red Dog
Denis_MK
Vuk
drug Tibor
Internetlija
SAMOUPRAVLJAC
pobunjeni
13 posters

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    pobunjeni
    pobunjeni
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 92
    Age : 36
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Registration date : 2009-02-18

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by pobunjeni Sat Mar 14, 2009 11:27 pm

    Moja ideja je da se ta ideologija prenese i na Bugarsku. Šta vi mislite o tome?
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Sirenje Jugoslovenstva

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Mar 14, 2009 11:59 pm

    Kakve veze ovo ima sa Bugarima, ostavimo se njih i sirimo duh Jugoslovenstva tamo gde je uvek i bio tj. na Jugoslovenskim prostorima. cheers cheers cheers
    pobunjeni
    pobunjeni
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 92
    Age : 36
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Registration date : 2009-02-18

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by pobunjeni Sun Mar 15, 2009 12:00 am

    Ja sam mmislio da ih malo prosirimo. I oni su sloveni takodje. Pa sam mislio. To je samo predlog. Pozdrav!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Internetlija Sun Mar 15, 2009 9:43 am

    Spremaš ražanj, a zec u šumi, druže Pobunjeni. Very Happy
    No, u perspektivi je to fina zamisao.
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 15, 2009 3:38 pm

    Hmmm...ali, ipak, na kraju krajeva, i Bugari spadaju u Južno Slovenske narode, trebalo bi i oni da budu u Jugoslaviji....
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Vuk Sun Mar 15, 2009 5:10 pm

    Jos daleke 1946. godine je Tito vodio razgovore sa bugarskim rukovodstvom o stvaranu federacije izmedu Bugarske i Jugoslavije. Medutim tu se umjesao Staljin i pokvario dogovor jer je smatrao da takve inicijative treba da dolaze od SSSR a a ne da se drzave izmedu sebe o tome dogovaraju.

    Znaci Bugari su nam jos tad bili bliski ali...

    Nazalost danas moramo prvo poraditi da vratimo povjerenje izmedu naroda koji su vec bili u Jugoslaviji.

    Pozdrav Vuk.
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 15, 2009 8:20 pm

    Nikad sa Bugare!!!!!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 15, 2009 8:34 pm

    A zašto????
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Red Dog Sun Mar 15, 2009 9:04 pm

    Bugari su nam slavenska braca.
    Jugo-slavenska unija ne moze, i nece, biti kao zadnja.
    Ja cak predlazem ukljucivanje rumuna, albanaca i madjara, ako se moze.
    Oni su strani elemneti medu zapadnim slavenima, ali najbolji deal im je da su lojalni prema slavenima posto saxonci izrabljuju i njih i slavene. Imaju zajednicki interes, zajednickog neprijatelja.
    Racunam da ce slovaci, cesi i poljaci shvatiti zajednicko dobro, da su slaveni, pa da imamo povezanu kopnenu masu sa Rusijom, koja bi trebala zastititi istureno krilo zapadnih slavena i poslati pojacanja ako zatreba.
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Denis_MK Sun Mar 15, 2009 9:15 pm

    Sad cu ti reci zasto!!!
    Zato sto Bugare kao narod se ne vole samih sebe a ne pa druge da vole.Bugare su najpoganiji narod na balkanu oduvijek su bili na suprotnu stranu idemo dalje uzeli su nasu makedonsku zemju pirinski dio podelil su makedoniju na vardarsku(sadasnja mak.),egejsku(u sadasnju grcku + napravili su genoci u 1960 vrz makedonska populacija u taj dio i ako nije bila Jugoslaviji nemao ni gde da ode sve bi gi pobili zato ima mnogo makedonca u Vojvodinu + nepriznaju makedonsko malcinstvo zasto jedan dan moze da potraze svoju otetu zemlju i zato nece da ni priznaju IME ne ZOVE FYROM)idemo za bugarsku u 1956 cini mi se Drug Tito se zalagao da vrati pirinski dio na Makedoniji ali tadasnji predsednik Bugarske po vracanja iz SSSR su ga skicmili!!!Ne priznaju mak malcinstvo u pirin a ima ih mnogo vecina su makedonce jezik i azbuka mu je pola Ruska pola Makedonska nemaju nikakvo slovensko porekla mozda 10-15% inace su pleme iz Azije mislim iz Mongolije zato su na facu kao cigane!!!Drug TITO je spasio Makedoniji od Bugarizacija zato ga postovam mnogo i dan danas Bugare ne vole Tita zasto da ne bi bio on sve bi oteli danas ja bi bio tatar t.e bugarin to ti je pleme fasisticko sad su sa Ameri ak dodje Ruse na vlast odma bi mu polizali dupe na Ruse i tako dalje kao sta je bio za vreme fasista i oni bili su fasisti pa kad je dosao Staljin u Sofiju bili su pa komunisti.Bugare su stvorile Ante Pavelic da ne bi bio bugarsko VMRO Ante Pavelic ne bi bio niko i nista oni su ga spasili od streljba!!!

    I ak tu sad neko mi prereci da nije vaka kak neko sta ga boli srce da ne ode R.Srpska,Vojvodinu i Kosovo i Metohija slobodno neka uzme i nek cita istoriju zato ja ne volim delbe na drzave zasto mi makedonce smo vec iskusili na svoj tovar jednom


    [You must be registered and logged in to see this link.]
    Ambra
    Ambra
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 96
    Age : 31
    Mjesto : Osijek
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Ambra Sun Mar 15, 2009 11:08 pm

    Red Dog (citat):Bugari su nam slavenska braca.
    Jugo-slavenska unija ne moze, i nece, biti kao zadnja.
    Ja cak predlazem ukljucivanje rumuna, albanaca i madjara, ako se moze.
    Oni su strani elemneti medu zapadnim slavenima, ali najbolji deal im je da su lojalni prema slavenima posto saxonci izrabljuju i njih i slavene. Imaju zajednicki interes, zajednickog neprijatelja.
    Racunam da ce slovaci, cesi i poljaci shvatiti zajednicko dobro, da su slaveni, pa da imamo povezanu kopnenu masu sa Rusijom, koja bi trebala zastititi istureno krilo zapadnih slavena i poslati pojacanja ako zatreba.

    mi vise tu onda neprićamo u jugoslaviji nego o velikoj slaviji neznam zašto mađare bi uključivali kad nemamo veze nikakve s njima štoviše oni su napravili sr**e u austro ugarskoj koje imamo i dan danas
    pobunjeni
    pobunjeni
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 92
    Age : 36
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Registration date : 2009-02-18

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by pobunjeni Sun Mar 15, 2009 11:21 pm

    Slazem se sa drugom Amrom, ali sto vise to bolje, Voleo bi da se napravi Slavija kao drzava svih slovenskih drzava i vise.
    avatar
    Bogdan
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 30
    Registration date : 2009-03-16

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Bogdan Mon Mar 16, 2009 5:13 pm

    Pozdrav drugovi,evo da izlozim moje misljenje,ukratko,ne slazem se da bi bugari dobro ''pasali'' u Jugoslaviju,i ovako je tesko,moramo se mi(stare zemlje)prvo zbliziti,iz glava mladih izbaciti mrznju i predrasude prema srbima,hrvatima...sto se tice albanaca madjara i rumuna,tu se jos vise protivim,albanci su iliri,i nemaju nikakve veze sa slovenima,madjari su ugro-finskog porekla,a rumuni romanskog,zaboravih reci da su bugari mesavina proto bugara i slovena(proto bugari su pleme iz azije)tako da,ajdemo prvo mi medjusobno,a i to ce nam biti dovoljno Wink
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Vuk Fri Mar 20, 2009 12:18 pm

    Denis_MK (citat):Sad cu ti reci zasto!!!
    Zato sto Bugare kao narod se ne vole samih sebe a ne pa druge da vole.Bugare su najpoganiji narod na balkanu oduvijek su bili na suprotnu stranu idemo dalje uzeli su nasu makedonsku zemju pirinski dio podelil su makedoniju na vardarsku(sadasnja mak.),egejsku(u sadasnju grcku + napravili su genoci u 1960 vrz makedonska populacija u taj dio i ako nije bila Jugoslaviji nemao ni gde da ode sve bi gi pobili zato ima mnogo makedonca u Vojvodinu + nepriznaju makedonsko malcinstvo zasto jedan dan moze da potraze svoju otetu zemlju i zato nece da ni priznaju IME ne ZOVE FYROM)idemo za bugarsku u 1956 cini mi se Drug Tito se zalagao da vrati pirinski dio na Makedoniji ali tadasnji predsednik Bugarske po vracanja iz SSSR su ga skicmili!!!Ne priznaju mak malcinstvo u pirin a ima ih mnogo vecina su makedonce jezik i azbuka mu je pola Ruska pola Makedonska nemaju nikakvo slovensko porekla mozda 10-15% inace su pleme iz Azije mislim iz Mongolije zato su na facu kao cigane!!!Drug TITO je spasio Makedoniji od Bugarizacija zato ga postovam mnogo i dan danas Bugare ne vole Tita zasto da ne bi bio on sve bi oteli danas ja bi bio tatar t.e bugarin to ti je pleme fasisticko sad su sa Ameri ak dodje Ruse na vlast odma bi mu polizali dupe na Ruse i tako dalje kao sta je bio za vreme fasista i oni bili su fasisti pa kad je dosao Staljin u Sofiju bili su pa komunisti.Bugare su stvorile Ante Pavelic da ne bi bio bugarsko VMRO Ante Pavelic ne bi bio niko i nista oni su ga spasili od streljba!!!

    I ak tu sad neko mi prereci da nije vaka kak neko sta ga boli srce da ne ode R.Srpska,Vojvodinu i Kosovo i Metohija slobodno neka uzme i nek cita istoriju zato ja ne volim delbe na drzave zasto mi makedonce smo vec iskusili na svoj tovar jednom


    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Cudno da niko nije reagovao na ovu poruku?
    Ljudi moji upravo ovakve poruke su napravile rat u SFRJ.
    Svako je istorijski dokazivao kako je ugrozen od nekog.
    Niko nije prihvato naciju kao skupinu razlicitih ljudi medu kojima ima i dobrih i losih.
    Ako nastavimo da globalizujemo i sve ljude jedne nacije gledamo kroz pojedince tesko da mozemo postici nesto vise nego sto imamo danas.
    Za mene su svi pripadnici jugoslovenskih naroda i narodnosti dobrodosli ako to zele.
    A da bi to zeljeli moramo da pisemo ljepse poruke od ove citirane.

    Pozdrav Vuk. sunny
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Internetlija Fri Mar 20, 2009 2:44 pm

    Slažem se sa drugom Vukom.
    Što se desilo, desilo se. Danas svijetom hodaju drugi ljudi, nova lica.
    Mislim da ti novi ljudi ne zaslužuju da nose teret koji im ljudi koji žive u prošlosti daju u ime te iste tmurne prošlosti.

    Priznajmo, ni jedna nacija savršena, svaka ima svoje mrlje iz prošlosti.
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Denis_MK Fri Mar 20, 2009 4:04 pm

    A da vas pitam posebno tebe Vuk!!Dal su bile Bugare i Grke u Jugoslaviji?I da su ovakve poruke napravili rat u SFRJ!!!
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Vuk Sat Mar 21, 2009 3:11 pm

    Pogledaj ovako. U proslosti su mnogi narodi na Balkanu dolazili u sukobe ali su se i medusobno pomagali.
    U prvom svjetskom ratu Grcka je pomogla Srpskoj vojsci kad su je austrougaske, njemacke i bugarske trupe potisnule na jug. Medutim poslije drugog svjetskog rata Jugoslavija je slala pomoc grckim partizanima koji su se borili protiv imperijalizma zapadnih zemalja.
    Sto se tice Bugara granice sa njima su uvijek bile problematicne od balkanskih ratova.
    E bas to sto se uvijek potezalo pitanje granica stvorila se i netrpeljivost.
    Medutim da je uspjela federacija koju su Tito i Dimitrov zeljeli da sprovedu granice vise ne bi bile problem i mislim da bi i Bugari imali drugacije ponasanje prema svim narodima Jugoslavije.
    Medutim ti zbog istorije pokusavas da nam nametnes mrznju prema jednom narodu.
    Promisli da li je to u redu. Tebe Bugari nisu istjerali iz stana, oduzeli ti svu imovinu i natjerali te da odes daleko od tvog rodnog grada. Ipak ih ti mrzis.
    Medutim zbog takvih izjava pocetkom devedesetih je zapoceo rat. Komsije se nisu mrzile ali su mrznju unjeli mediji koji su iz dana u dan ponavljali istorijske aspekte nemogucnosti zajednickog zivota sa svojim komsijama.
    Pocetak rata je prouzrokovao da moja porodica i ja napustimo sve sto smo imali u Tuzli i da odemo daleko (3000 km). Muslimanske vlasti su nam oduzeli stan i time onemogucili povratak.
    Medutim ja ni jednog trenutka zbog tog ne mrzim Muslimane kao narod. Mrzim ljude koji su doveli do tog. Aliju Izetbegovica, Silajdica, Ganica ali i Karadica, Plavsicku, Kljujica, Tudmana, Milosevica, Seselja i da ne nabrajam dalje jer je spisak podugacak. Medutim moje komsije sa kojima sam zivio u istoj zgradi od osam spratova i koji su bili pripadnici 5 razlicitih nacija nikada necu mrziti. Nisam zbog njih ni otisao iz Tuzle.
    Otisao sam zbog politike Beslagica i Delica.

    I zbog svega toga me iritira kad neko stavlja u isti kos obicne ljude i politicare koji su zbog svojih privilegija natjerali narod da puca jedni na druge.

    Jos na kraju bi ti predlozio da odes koji dan u Bugarsku i da se pokusas upoznati sa obicnim ljudima. Posto imate slican jezik vjerujem da ce te se razumjeti. Mozda ona uvidis da i oni vise brinu brigu kako da opstanu u danasnjem svijetu nego kakve granice ima njihova Bugarska. Ja sam bio u Sofiji 78. godine na Esperanto kongresu i osjecao sam se tamo prekrasno u drustvu kako Bugara tako i esperantista iz cijele Evrope.
    Evo i uspomena koja mi je ostala. Ova prva znacka sa lijeva je sa tog kongresa.

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Puno pozdrava od iskrenog Jugoslavena. Vuk.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Internetlija Sat Mar 21, 2009 6:21 pm

    U potpunosti se slažem sa Vukom.
    Ljudi kroje budućnost prema mjerama iz prošlosti. To ipak stvara budućnost, ali to nije njen pun potencijal.
    Zajedno, s očima prema horizontu, možemo mnogo više postići nego što većina misli. Znam da sam mlad (punim 19 tek u septembru), i da moja riječ vjerovatno nema uticaja na Svijet.
    Ali možda moja riječ može potaknuti druge, kao pokojni profesor Duško Kondor što je mene inspirisao u svoje vrijeme. Bio mi je razredni profesor nakratko.

    U pravu je Valter, samo zajedno smo jači!

    Stalno podsjećanje na genocidno juče nam krade bolje sutra.


    Mirza: komentar modifikovan dana: Sun Mar 22, 2009 9:20 am; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : valter -> Valter)
    Vuk
    Vuk
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 66
    Age : 64
    Mjesto : Svedska
    Političko opredjeljenje : Humanista
    Obrazovanje : Dovoljno da mogu misliti svojom glavom
    Registration date : 2009-02-19

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Vuk Sun Mar 22, 2009 1:39 am

    Mirza covjek se ne mjeri po godinama vec po zrelosti u svom rasudivanju i svojim postupcima.
    Ti si dokazao da imas prave stavove. Vjerujem da ce biti sve vise danasnjih omladinaca koji ce poceti da razmisljaju a ne samo da citaju sta im drugi namecu svojom propagandom. Na vama mladima svijet ostaje.

    Pozdrav Vuk.


    Vuk: komentar modifikovan dana: Sun Mar 22, 2009 1:41 am; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : pravopisna greska :oops:)
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by drug Tibor Sun Mar 22, 2009 12:19 pm

    A koji će to svet ostati nama, ruševine koje su razrušene od kapitalizma, ali naravno to će sve biti obnovljeno...
    pobunjeni
    pobunjeni
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 92
    Age : 36
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Registration date : 2009-02-18

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by pobunjeni Tue Mar 24, 2009 5:37 pm

    Slazem se sa drugom Vukom. Zato sam za stvaranje Balkanske konfederacije. Tu nema niceg loseg. Samo moze da nam bude bolje zajedno. Razmislite. Pozdrav!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by drug Tibor Tue Mar 24, 2009 6:47 pm

    I ja se isto slažem u pravljenju BALKANSKE FEDERACIJE, ali protivim se dodavanju toj Federaciji narode ne-slovenskog porekla...
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Denis_MK Wed Mar 25, 2009 3:18 am

    Vuk (citat):Pogledaj ovako. U proslosti su mnogi narodi na Balkanu dolazili u sukobe ali su se i medusobno pomagali.
    U prvom svjetskom ratu Grcka je pomogla Srpskoj vojsci kad su je austrougaske, njemacke i bugarske trupe potisnule na jug. Medutim poslije drugog svjetskog rata Jugoslavija je slala pomoc grckim partizanima koji su se borili protiv imperijalizma zapadnih zemalja.
    Sto se tice Bugara granice sa njima su uvijek bile problematicne od balkanskih ratova.
    E bas to sto se uvijek potezalo pitanje granica stvorila se i netrpeljivost.
    Medutim da je uspjela federacija koju su Tito i Dimitrov zeljeli da sprovedu granice vise ne bi bile problem i mislim da bi i Bugari imali drugacije ponasanje prema svim narodima Jugoslavije.
    Medutim ti zbog istorije pokusavas da nam nametnes mrznju prema jednom narodu.
    Promisli da li je to u redu. Tebe Bugari nisu istjerali iz stana, oduzeli ti svu imovinu i natjerali te da odes daleko od tvog rodnog grada. Ipak ih ti mrzis.
    Medutim zbog takvih izjava pocetkom devedesetih je zapoceo rat. Komsije se nisu mrzile ali su mrznju unjeli mediji koji su iz dana u dan ponavljali istorijske aspekte nemogucnosti zajednickog zivota sa svojim komsijama.
    Pocetak rata je prouzrokovao da moja porodica i ja napustimo sve sto smo imali u Tuzli i da odemo daleko (3000 km). Muslimanske vlasti su nam oduzeli stan i time onemogucili povratak.
    Medutim ja ni jednog trenutka zbog tog ne mrzim Muslimane kao narod. Mrzim ljude koji su doveli do tog. Aliju Izetbegovica, Silajdica, Ganica ali i Karadica, Plavsicku, Kljujica, Tudmana, Milosevica, Seselja i da ne nabrajam dalje jer je spisak podugacak. Medutim moje komsije sa kojima sam zivio u istoj zgradi od osam spratova i koji su bili pripadnici 5 razlicitih nacija nikada necu mrziti. Nisam zbog njih ni otisao iz Tuzle.
    Otisao sam zbog politike Beslagica i Delica.

    I zbog svega toga me iritira kad neko stavlja u isti kos obicne ljude i politicare koji su zbog svojih privilegija natjerali narod da puca jedni na druge.

    Jos na kraju bi ti predlozio da odes koji dan u Bugarsku i da se pokusas upoznati sa obicnim ljudima. Posto imate slican jezik vjerujem da ce te se razumjeti. Mozda ona uvidis da i oni vise brinu brigu kako da opstanu u danasnjem svijetu nego kakve granice ima njihova Bugarska. Ja sam bio u Sofiji 78. godine na Esperanto kongresu i osjecao sam se tamo prekrasno u drustvu kako Bugara tako i esperantista iz cijele Evrope.
    Evo i uspomena koja mi je ostala. Ova prva znacka sa lijeva je sa tog kongresa.

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Puno pozdrava od iskrenog Jugoslavena. Vuk.

    Pa naravno da nece vratiti posjed kad ne priznaju malcinstvo kad ti kazu ti si iz Mars nisi Makedonac samo ovi nasi budale su priznali tatrske bugare al budale!!!
    Ja ih poznajem Bugare najbolje od svi tu sta su na forum i tacno da govorimo slican jezik!!!Al da vas pitam druze Vuk zasto kad su trazili Bugare da udju u Jugoslaviju evo zasto ih nije primio drug Tito kad su takav dobar narod???
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by drug Tibor Wed Mar 25, 2009 12:31 pm

    Tito je rado hteo njih da primi, ali tih posleratnih godina kad su Tito i Dimitrov raspravljali o Balkanskoj Federaciji, baš u to vreme je stiglo rezolucija Informbiroa iz Moskve, a u toj rezoluciji oklevetan je KPJ, Tito i Jugoslavija, odmah nakon toga došlo je do udaljavanja od istočnog(sovjetskog) bloka, i tako ideja Balkanske federacije je sasečena u korenu zbog Staljinove namere da od svih sovjetskih satelita napravi jedno ogromno Sovjetsko carstvo...
    Dene
    Dene
    Stariji vodnik 1. klase
    Stariji vodnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 208
    Age : 51
    Registration date : 2009-04-19

    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Dene Tue Apr 21, 2009 6:08 am

    Ostavite se Bugara i ostalih treba gledati kako spojiti drzave koje su bile vec u Jugoslaviji to treba da bude prvi cilj kada se to uradi pa poslije 100 godina mozemo diskutirati dali cemo Bugarsku primiti u Jugo Uniju.
    Cilj Broj 1 Od sadasnji Razjedinjeni drzava napraviti Sjedinjene Jugoslovenske Drzave (SJD) Zapamtite Sjedinjene Jugoslovenske Drzave (SJD).

    Sponsored content


    Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva? Empty Re: Šta mislite o širenju ideje Jugoslovenstva?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun Apr 28, 2024 5:28 pm