JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


3 posters

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Komentar by Internetlija Mon Jul 05, 2010 3:57 pm

    Ja mislim da bi čitav svijet preko noći zapao u krizu.
    Transport hrane iz proizvodne ustanove u prodajnu bi zastao, prisiljavajući narod da sam uzgaja svoje obroke.
    To bi imalo strašne posljedice na ekonomiju svijeta, ali bi se kroz 20 30 godina zrak pročistio jer ne bi imali izbora nego koristiti čistije izvore energije.

    Da li bi to moglo oboriti kapitalizam?
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Lepsi svet!!!

    Komentar by aska07 Mon Jul 05, 2010 6:33 pm

    Vrlo zanimljivo pitanje.Mislim da bi se zaista iz takve jedne krize,stvorio jedan lepsi,a pogotovo cistiji svet.Mada iskreno sumnjam da bi to bio krah kapitalizma,ali mozda pocetak kraha.Ipak kapitalizam je u najvecoj meri zasnovan na zakonima koje donose MMF,WB,WTO itd.Mislim da bi oni vrlo brzo doneli neke restriktivnije zakone,pogotovo u sveri Zelenih tehnologija,tako da bi poceli da nam naplacuju cak i energiju sunca,samo da bi odrzali svoj prokleti sistem.Bilo bi pitanje isto kao i sada,dokle bi ljudi to trpeli.

    Ako nista ziveli bi u zdravijem i cistijem svetu,a meni je lepo i dok vozim bicikl.
    Glasam za svet bez nafte!!!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Re: Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Komentar by Internetlija Mon Jul 05, 2010 8:24 pm

    Mogli bi privatizovati Sunčevu energiju, ali ne za sva vremena.
    Tako su u Boliviji jednom privatizovali vodu (čak i kišnicu), sve sa ugovorom!
    Narod je to trpio jedno vrijeme (odnosno dok im nije puk'o film), i tad su se pobunili i silom poništili ugovor.

    Mislim da bi se ista stvar desila kad bi se privatizovala energija Sunca (što je jednako velika glupost kao što je prodavanje placeva na Mjesecu).

    Ko posjeduje Sunce? Ko ima pravo da ga prodaje?
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Re: Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Komentar by aska07 Tue Jul 06, 2010 4:26 pm

    Zato sam i napisao da bi to mozda bio pocetak kraha.
    Malo sad bezim od teme,ali smo u Zrenjaninu imali zanimljivu situaciju.
    Privatizovali Odzacare i pokusali retroaktivno da naplate ciscenje odzaka,zamisli.Mozda to i nebi bilo tako cudno,ali ja u mojoj ulici nisam video odzacara zadnjih 10 godina.Rok za placanje je bio 8 dana,u suprotnom tuzba.Trudili se oni tako jedno mesec dana,pretili,sve dok pravnik nije dobio 25 po turu,a vlasnik pobegao iz grada.Gradaska vlast je morala da promene uredbu i sve se lepo zavrsilo.Da nebi govnjive motke,sada bi svi placali odzacare,iako nerade svoj posao.
    SKOJevac
    SKOJevac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 14
    Age : 63
    Mjesto : Serbia/Srbija
    Političko opredjeljenje : Muzikant
    Obrazovanje : Elektroenergeticar
    Registration date : 2010-06-09

    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Re: Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Komentar by SKOJevac Wed Jul 07, 2010 5:03 pm

    Ja se zaista ne osecam niposto kompetentnim da pisem o ovoj temi, s jedne strane, a s druge pak strane osecam potrebu da se ukljucim u diskusiju. Ja sam seljak po poreklu a seljaku nafta nikada nije znacila nista (bar do skoro)! Al' da ne budem subjektivisano orijentisan, cela nasa zemlja je na neki nacin seljacka (to potvrdjuje i Desanka Maksimovic), te misljanja sam da nas nedostatak nafte ne bi mnogo pogodio. To bih potkrepio i tvrdnjom da smo mi vrlo snalazljiv narod, te da bismo upravo mi (Srbi) pronasli neki novi izvor energije.

    ______________________________________________________________________________________
    Ja ovo napisah onako na svoj nacin, da ne bi neko pomislio da se zelim rugati autoru teme.
    Bas, naprotiv!

    Sponsored content


    Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu? Empty Re: Šta mislite šta bi se desilo kada bi sutra nestao posljednji litar nafte na svijetu?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun Apr 28, 2024 4:50 am