JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Greska! EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Greska! EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Greska! EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Greska! EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Greska! EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Greska! EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Greska! EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Greska! EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Greska! EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Greska! EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Greska! EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Greska! EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Greska! EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Greska! EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Greska! EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Greska! EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Greska! EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Greska! EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Greska! EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Greska! EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Greska! EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Greska! EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Greska! EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Greska! EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Greska! EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+5
Red Dog
atsinumok
drug Tibor
valter
Armin151
9 posters

    Greska!

    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Greska!

    Komentar by Armin151 Mon Oct 12, 2009 4:19 pm

    Hallo drugovi i drugarize!

    Otvorio sam ovaj novi Topic za imenom Greska. Jel puno puta vidim, da ima jugoslovenski kommunista i titoista, kako kazu da je bio Ratko Mladic ili Milosevic spasitelj Juge, vako nesto nemogu akzeptirati! Kako more jedan Ratko Mladic biti heroj? On je se borio na strani Republik Srbske Armije i rekao u Srebrenizi " To je dan dahija", i onda su umreli hiljadu ljudi kako dobro znatete, i kako more vakav covjek biti od nas heroj?

    Ili jedan Milosevic kako je volio "spasiti" jugo, ali na totalno pogresan put, jednim totaliternim dje nije bilo reformatije ni tolerantije.

    Ja mislim da su ovdje naj veci dio Pro Titoista, jel cuo sam da ima isto, kommunista ali anti Titoisti, to je za mene cista blasvemija.

    Drugovi i Drugarize nevolim se zvadjacti, jel to mi naj manje trebamo. Ali more se otvoreni karti pricati Very Happy.

    Poz. svima i jos jedan ljep dan.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Greska! Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Oct 13, 2009 5:43 am

    Postoavni Armine 151,
    cinjenica jeste da ima po nekih koji su pobrkali "loncice" i sasvim se slazem sa tobom.
    Licno smatram medjutim, da je vecina tih ljudi mladje generacije i to sto oni "znaju" je uglavnom od njihovih starijih poznanika, prijatelja i roditelja.

    Takve price sire oni koji nece da prihvate cinjenicu da i kod njih ima ljudi koji su cinili zla dela.
    Svi oni, bez obzira iz koje ( republike ) drzave oni bili a koji su cinili zla dela drugima su zlocinici, tu nema diskusije.

    Samo oni koji su za zajednistvo, prijateljstvo medju nasim narodima su i na putu tita i svega ostalog u vezi sa njime.

    Znaci, nemoze se sedeti na dve stolice u isto vreme. Nemoze ni jedan od gore navedenih, da ne spominjem sad one koji su sve zakuvali da bude borac za odrzanje Jugoslavije iz cistog razloga sto se jugoslavija nije mogla odrzati silom i oruzijem. Samo "zeleni sto" je to mogao, a to ocito bas ti gore navedeni nisu hteli.
    Sto znacii, nije njima bila u interesu Jugoslavija vec " republikanska " licna pozicija.

    Ovo je iskljucivo moje licno misljenje.

    Valter
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by drug Tibor Tue Oct 13, 2009 3:34 pm

    Druze Armine da ti onako ukratko kazem, Mladic,Karadzic, Milosevic, oni se nisu borili za Jugoslaviju vec za Srboslaviju, za Jugoslovensku teritoriju ali sa iskljucivo srpskim narodom na njemu...
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Tue Oct 13, 2009 7:27 pm

    valter (citat):Postoavni Armine 151,
    cinjenica jeste da ima po nekih koji su pobrkali "loncice" i sasvim se slazem sa tobom.
    Licno smatram medjutim, da je vecina tih ljudi mladje generacije i to sto oni "znaju" je uglavnom od njihovih starijih poznanika, prijatelja i roditelja.

    Takve price sire oni koji nece da prihvate cinjenicu da i kod njih ima ljudi koji su cinili zla dela.
    Svi oni, bez obzira iz koje ( republike ) drzave oni bili a koji su cinili zla dela drugima su zlocinici, tu nema diskusije.

    Samo oni koji su za zajednistvo, prijateljstvo medju nasim narodima su i na putu tita i svega ostalog u vezi sa njime.

    Znaci, nemoze se sedeti na dve stolice u isto vreme. Nemoze ni jedan od gore navedenih, da ne spominjem sad one koji su sve zakuvali da bude borac za odrzanje Jugoslavije iz cistog razloga sto se jugoslavija nije mogla odrzati silom i oruzijem. Samo "zeleni sto" je to mogao, a to ocito bas ti gore navedeni nisu hteli.
    Sto znacii, nije njima bila u interesu Jugoslavija vec " republikanska " licna pozicija.

    Ovo je iskljucivo moje licno misljenje.

    Valter

    Hvala na divnom kommentaru, i moj tata je to procito i zadivljen je vasim kommentarum. I bojise da je takvih kao sto ste vi iskreni, pravedni malo medju nama. Hvala jos jednom, Zivio.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Greska! Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue Oct 13, 2009 8:42 pm

    Tovaris Armin 151,
    Jugosloven je onaj covek, koji je shvatio sustinu prave demokratije i sustinu recenice " Samo zajedno smo jaci " kao i one recenice: " Cuvajte bratsvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga ". Mi smo ( najveci deo nas ) postali ona trio poznata majmuna " nista ne cujemo ( kada su drugi u pitanju ) nista nevidimo
    ( ako se nas licno netice ) nista negovorimo ( ako nismo licno pogodjeni ). Nadgradnja drustva, republike i republikanstva je zajednistvo = YU a ne EU.

    Valter scratch
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Thu Oct 15, 2009 11:41 am

    Da jedna zajedna Jugoslavija to je tacno, ali pitam se kako bi mogo ovaj put ici za zajedinstvo i solidaritet naroda bivse juge, drug Celik je vec isjasnio Osnovano 50.Drustvo "Josip Broz Tito" to je vec jedan pocetak.

    I naj bitnije je odma omladinu ukluciti.
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Thu Oct 15, 2009 3:57 pm

    drug Tibor (citat):Druze Armine da ti onako ukratko kazem, Mladic,Karadzic, Milosevic, oni se nisu borili za Jugoslaviju vec za Srboslaviju, za Jugoslovensku teritoriju ali sa iskljucivo srpskim narodom na njemu...

    Da to i ja mislim, i videlo se isto.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by valter Fri Oct 16, 2009 5:40 am

    Armin151 (citat):
    drug Tibor (citat):Druze Armine da ti onako ukratko kazem, Mladic,Karadzic, Milosevic, oni se nisu borili za Jugoslaviju vec za Srboslaviju, za Jugoslovensku teritoriju ali sa iskljucivo srpskim narodom na njemu...

    Da to i ja mislim, i videlo se isto.

    Zalosno je sto je masa zakazala. Nije se smelo dopustiti da se sve razvije u najgorem smeru. No, okolnosti su bile takve kakve su bile. Masa uvek prica jedno a kad treba da se predje sa reci na dela niko nista.

    Zato i smatram da je na vama mladima da sakupljate sto vise podataka koji dokazuju istinu i da druzenjem pokrenete nase zajednistvo i povratak na pravi put.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by atsinumok Fri Oct 16, 2009 6:20 am

    Čuo sam da smo mi Balkanci kao ovce. Slušati ćemo sve što nam kaže veliki vođa, baš kao što smo slušali svi Titu dok je bio živ, a Aliju, Tudjimana, i Miloševića isto dok su bili živi. Nije li onda tačno da kada bi se pojavio još jedan jak i dobar vodja kao Tito da bi ga svi slušali?
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Fri Oct 16, 2009 10:48 pm

    Mladic je ratni zlocinac.
    Za Karadzica nisam ubeden. Stvarna vlast nije nikad bila kod njega.
    Sto se tice Milosevica smatram da mu namere nisu bile lose. Bar su mu bile bolje od namera nacionalistickih protivnika. Istorija ce dokazati ko je imao pravo.

    Ukratko, ja bih dans radije bio u Srboslaviji. Ili Hrvatskoslaviji. Ili Bosnoslaviji. Kad bi bile socijalisticke.

    Sta nas ceka sada? Posle 20 godina muka. Ulazak u EU. I spor, veoma spor, prirastaj zivotnog standarda.
    Dok je Zapd pri kraju.

    Zasto nismo mogli cekati ishod u Jugoslaviji? Ili Srboslaviji? Ili Hrvatskoslaviji? Ili Bosnoslaviji?

    Znam, Hrvatskoslavija i Bosnoslavija nisu nikad bile realisticne alternative.
    Poenta je u tome da bi Srboslavija bila bolja alternativa od ovog sranja sto imamo danas.

    Kad su svi ostali napustili Jugoslaviju ostala je jedino Srboslavija.
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Sat Oct 17, 2009 11:44 am

    Red Dog (citat):
    Za Karadzica nisam ubeden.

    Druze fakt je da je Karadzic pravi slocinaz, ko je rekao u Parlamentu prije ratu za Muslimane " Ne radite probleme, ili ce Muslimanski narod otic u pakao". To je fakt da on je volio sam svoju Republiku.

    Srboslavija, Hrvoslavija i Bosnoslavija bi bile mozda sozialisticke ali isto nationalisticke drzave. I dobro znades sta Kommunizam kaze za to. Ja opet kazem, moramo se mi lojalisti od Tita digniti, na to narod ceka, ali ne za lazom, moramo puno emotija i srza staviti u to, da bi ljudi vjerovali. To je nasa sanza, ali ako uvlada Imperialist kako vec posle titovine smrt uvlado, onda imamo male sanze.

    Za Milosvevica sta je tito napravijo on je to pojo, kao autonomske republike Kosovo i Vojvodina. I on je imo jako totaliteran vid. Dje se volilo raditi Reformatije u KPYU da juga bude ono sta je bila, on i delegatija negova je bila protiv toga.
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Sat Oct 17, 2009 11:38 pm

    Rekao je. Ali je to bila vise konstatacija nego pretnja. Upozorio je Izetbegovica kad ovaj nije imao nikakvu vojnu snagu za odcepljenje. U pocetku su srbi imali takvu prevlast da su stvarno mogli istrebiti bosnjake da su hteli.
    Iako nezvanicno, Karadzic je bio u potpunosti zavistan od Milosevica i Mladica. On je uglavnom bio civilno, politicko, lice onoga sto se je desilo iza kulisa. Imamo dogadaj iz 93 kad su Milosevic i on nagovorili skupstinu u Palama na nesto sto je licilo na Daytonski plan, ali se je pojavio Mladic i pokvario sve. To dokazuje da Mladic nije sljivio Karadzica.
    Posle toga je Slobo udario sankcije i Republici Srpskoj i od tada su uglavnom primili pomoc od Hrvatske. Oduzili su se Hrvatskoj time sti nisu mrdnuli prstom za vreme „Oluje“,
    Da, toliko je bio prljav taj rat.

    Milosevic. Pre neki dan je Mesic tvrdio da bez Ustavne promene iz 74 ne bi bilo Hrvatske. I u pravu je. Ta promena je bila ustupak srpskim liberalima i hrvatskim nacionalistima. Ta promena je bila pocetak pada Jugoslavije. Od tada je vlast u sopstvenim republikama postala vaznija nego u federaciji. Krajem 80-tih su republike odbijale placati porez federaciji.
    Srbija se je nasla u polozaju da su joj pokrajne mogle staviti veto. Kad su se pokrajine dogovorile sa drugim republikama, Srbiji su bile vezane ruke, iako su bili vecinski narod. Pa imamo albanski iredentizam na Kosovu. Pa opstu tendenciju da su svi napustali Jugoslaviju. „Evropa je ovde“...
    Pod tim okolnostima ja razumem da je Slobo smatrao da mora uraditi nesto. Za pocetak da vrati kontolu nad pokrajinama. Dogovorio se sa Kucanom i Tudjmanom da Slovenija i Hrvatska mogu ici, ali Hrvatska bez „srpskih podrucija“, Krajine i delova Slavonije. A razumem i da su se srbi bojali nezavisne Hrvatske. U to vreme je Hrvatska stvarno bila fasicticka i srpski lesevi su plovili Vukom.
    Meni Milosevic plan deluje kao razuman kompromis da se izbegne rat.

    A sto se tice Bosne, niko nije 90 razmatrao mogucnost odcepljenja Bosne ozbiljno. To je delovalo tako zamrseno, tako ludo...kao opsti pokolj, bez pobednika, sa vecinom bosnjackih zrtava. To je Karadzic pokusao saopstiti Aliji. Ali je Alija ipak povukao taj ludi potez.
    Ako bas nije islo vise, zasto nije Bosna mogla da saceka jos par godina, da se smire najgorije strasti, pa da se odcepi mirno?

    Druze Armine, svi smo mi zrtve nacionalisticke propagande, ali sad je vreme da se ide dalje.
    U Srbiji su oduvek gledali prilicno trezveno na gradanski rat, bas kao na gradanski rat. Imamo na primer film „Lepa sela lepo gore“ iz 95, gde srbi nisu predstavljeni kao neduzne cvecke. Poricali su srpske ratne zlocine, ali sad ne poricu ni to vise.
    U zadnje vreme primecujem i naglo otreznjene i povratak objektivnosti i u Hrvatskoj. Posle konflikta sa Svajcarskom oko Thompsona, izgleda da ce morati prihvatiti cinjenicu da to nije bio nikakav „domovinski rat“ nego najobicajiniji prljavi gradanski rat.
    Ali u Bosni ga jos uvek nazivate „agresijom na BiH“. Mislim, to ukazuje na nesto. Ko je vrsio agresiju, bosanski srbi nad svojom domovinom, Bosnom?
    Drugovi, vreme je da se i vi pocinjete osloboditi nacionalisticke mitologije.
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by atsinumok Sun Oct 18, 2009 7:35 am

    Red Dog, meni je familija pričala o tome kako je JNA i Srbi iz Sarajeva pucali iz snajpera na civile, kako je Alija mogao još čekati? A u BiH je bio civilni rat pomognut Srbijom. Većina vojske su bili Bosanski Srbi, ali su dobivali oružije od JNA. A dolazili su nam i vikend četnici iz Srbije, a u početku i JNA.
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Sun Oct 18, 2009 9:53 am

    Druze Atsinumok,

    Jeste tako. Sve je to istina.
    Ali to je krenulo POSLE proglasenja nezavisnosti BiH. Zbog proglasenja nezavisnosti.
    Da nije bilo proglasenja nezavisnosti nista od toga se ne bi desilo.

    Da, u novembru 91 je osnovana Herceg-Bosna a u januaru 92 Republika Srpska, posto im je postalo jasno da ce ludi Alija odcepiti Bosnu. Onaj referendum iz marta 92, na koji se je Alija opozivao radi odcepljenja, je jednostrana parodija posto ni srbi ni hrvati nisu ucestvovali u njemu. Zvanicna nezavisnost je proglasena u aprilu 92.
    Pripreme za ratne operacije su pocele u sitnoj skali u martu 92 a pravi rat je poceo u aprilu 92. Pripreme za opsadu Sarajeva su pocele u aprilu 92 a primenjivala se je od maja 92.

    Kao sto vidis, sve se je desilo POSLE secesije BiH iz SFRJ.
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Sun Oct 18, 2009 2:13 pm

    Da tacno je moramo dalje gledati, ali od nasih gresaka uciti. Juga nije samo zbog toga raspala, ako znades organizatije kao WTO (World Trade Organisation), WB (World Bank), IWF (International Währung Fond) oni i Kapitalisti iz Njemacke i USA su naj veci dio dali za raspadak juge posle titovine smrt.

    Da naprjed gledati i da se mi svi opet spojimo.

    Ici putem Tita i zaboraviti pute Alije, Tudjmana, Slobodana i Karadzica.

    Za nationalisticke mitologije, da ako sam bio manji imo sam hi. Ali to me uvreda ako mi reknes danas nationalist, ja se borim za Emazipatiju,Solidaritet ljudi na Balkanu.

    Ali opet kazem ko voli put Karadzica,Alije,Tudjmana, ili Milosevica i kaze ja ocu Jugu kao Tito. Ove ljude nemogu svatiti i akzeptirat da se boru za jugu.
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Sun Oct 18, 2009 4:12 pm

    Druze Armine,

    Ne tvrdim ja da si ti nacionalista. Da si nacionalista verovatno ne bi bio na ovom forumu uopste. Ubeden sam u iskrenost tvojih namera.

    Ja tvrdim da svi patimo od posledica nacionalisticke propagande i da se trebamo osloboditi toga. Jadna od dogmaticnih teorema Alijine propagande je bila: Slobodan, Radovan i Ratko su zli. Tacka.
    Nazalost, ja imam utisak da ti ponavljas tu teoremu mehanicki, bez kriticnog razmisljanja.

    Spomenuo sam Srbiju i Hrvatsku posto su i oni nekada ponavljali teoreme mehanicki. Ali sada idu dalje. Vracaju se objektivnoscu. Dok je moj utisak da bosnjaci i dalje ponavljaju Alijinu teoremu mehanicki. Tacka.
    Prema mom misljenu taj Alija bio teski debil.
    Imam puno razumevanja za Slobodana posto smatram da je je pokusao spasiti sta se spasiti moze. Imam taktickog razumevanja za Franju. Ako je cilj bio nezavisna Hrvatska, lagao je i varao je, ali je takticki igrao svoje karte dobro. Dobio je svoju nezavisnu Hrvatsku.

    Ali Alija je jednostavno bio glup covek. Nije imao nikave sanse kad vas je vodio u rat. Dok vi nastavljate ponavljati njegovu propagandu mehanicki. Ako vas je neko zajebao, onda je to bio Alija. Ako vas je neko postedeo, onda su to bili srbi, posto su mogli pociniti znatno vise stete nego sto jesu. Pitajte generala McKenzia.

    Svestan sam da stvaram sebi neprijatelje, ali smatram da vas neko treba otrgnuti iz tog Alijinog nacionalistickog sna.
    Neki tvrde da trebamo zaboraviti i ici dalje. Ja tvrdim da ne treba zaboraviti nego analizirati objektivno sta se je zapravo desilo, i onda ici dalje. Inace cemo ponoviti iste greske.

    Inace, znam za WB, WTO, IMF i ulogu Nemacke. Gde ti prolaze, tu trava vise ne raste. Primetio sam da je IMF ponovo u poseti Balkanu. Prva spontana misao je bila „Zadni put kad je IMF bio u poseti se je zavrsilo gradanskim ratom.“
    Znam i za Reaganovu naredbu iz 86 da se unisti ekonomija Jugoslavije. Republicki politicari nisu mogli reci narodu da ne mogu resiti ekonomske probleme Jugoslavije, inace bi izgubili svoje polozaje, pa su presli na primitivniji stadijum nacionalizma. „Krivi su srbi/hrvati/muslimani (Bosnjake su tada nazvali muslimanima).“
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by atsinumok Sun Oct 18, 2009 7:20 pm

    Ma nemoj, kažeš da je Slobodan htio spasiti što je više toga mogao. Pa kako to da je on otvoreno pričao o Velikoj Srbiji? Ti kažeš da je Alija bio debil, pa čovječe, s obzirom na to da je BiH bila pod okupacijom ja mislim da je veoma dobro reagovao na sve što su mu Srbi i hrvati pripremili. jedino što ja lično Aliji zamjeram je to što je on potpisao postojanje RS. A general McKenzie je najveći strani g*vn*r našega rata. On je otvoreno bio na strani Srba i u Vašingtonu je izmišljao gluposti o Bosancima. I vidim isto da svi vi pričate o tome da su stranci htijeli da se Jugoslavija raspadne, tješite se tješite. Za raspad su u potpunosti krivi Tudjiman i Milošević, Alija se je samo branio od agresije, ako ništa on nije ratni zločinac.
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Armin151 Sun Oct 18, 2009 8:08 pm

    Da Alija je bio glub to je tacno.

    I dobro si rekao druze Red Dog da moramo iz nasih gresaka uciti, to i ja kazem.

    Nemoj se plasiti nemam nikagu mrznju na tebi, to je za mene bitno da komuniziramo kao intelektuelni i za otvorenim kartima.

    Ako mene neko pita koja ti zemlja dje se rodio ili sta si, ja kazem Jugosloven. Ja to mrzim da se kaze neka nationalost, pokodovo ovdje u Forumu. Opet si rekao mi, ali svi moraju otici od ovog nationalistickog sana svi.

    Men bi vise pomoglo da bi nasli jedan put kako da se to spreci da uvladaju jos vise nationalisti i mafije kao IMF,WTO,WB ili Kapitalisti.

    Ja mislim mi smo svi siti tok zvace "koje kriv, ko nije", da bi nasli kompromis, i kako bi gledo Tito to, ja mislim dabi mi morali svima od Alije do Mladica kritizirati i nove putove naci od toga.
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Sun Oct 18, 2009 9:47 pm

    atsinumok (citat):Ma nemoj, kažeš da je Slobodan htio spasiti što je više toga mogao. Pa kako to da je on otvoreno pričao o Velikoj Srbiji? Ti kažeš da je Alija bio debil, pa čovječe, s obzirom na to da je BiH bila pod okupacijom ja mislim da je veoma dobro reagovao na sve što su mu Srbi i hrvati pripremili. jedino što ja lično Aliji zamjeram je to što je on potpisao postojanje RS. A general McKenzie je najveći strani g*vn*r našega rata. On je otvoreno bio na strani Srba i u Vašingtonu je izmišljao gluposti o Bosancima. I vidim isto da svi vi pričate o tome da su stranci htijeli da se Jugoslavija raspadne, tješite se tješite. Za raspad su u potpunosti krivi Tudjiman i Milošević, Alija se je samo branio od agresije, ako ništa on nije ratni zločinac.

    Druze Atsunumok,

    A Alijina islamska deklaracija? Iz 70-tih.

    Koja jebena okupacija? Jesu li hrvatski i srpski gradani Bosne okupirali sopstvenu republiku?

    McKenzie je dosao sa predubedenjem prosecnog Zapadnjaka da su srbi bili dezurni krivci za sve. Ali ga je stvarnost naterala da menja misljenje.

    Lakse je napasti McKenzia nego cinjenice, prema uzoru Alijine propagande.
    Ti mi delujes kao tipican primer tog mehanickog ponavljanja Alijine propagande.

    A hronologija?

    Jel mi mozda ti konacno mozes objasniti:

    a) Kako je Alija mislio dobiti taj rat?
    b) Da je kojim slucajem dobio rat, koja mu je bila vizija Bosne?
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Red Dog Sun Oct 18, 2009 10:17 pm

    Armin151 (citat):Da Alija je bio glub to je tacno.

    I dobro si rekao druze Red Dog da moramo iz nasih gresaka uciti, to i ja kazem.

    Nemoj se plasiti nemam nikagu mrznju na tebi, to je za mene bitno da komuniziramo kao intelektuelni i za otvorenim kartima.

    Ako mene neko pita koja ti zemlja dje se rodio ili sta si, ja kazem Jugosloven. Ja to mrzim da se kaze neka nationalost, pokodovo ovdje u Forumu. Opet si rekao mi, ali svi moraju otici od ovog nationalistickog sana svi.

    Men bi vise pomoglo da bi nasli jedan put kako da se to spreci da uvladaju jos vise nationalisti i mafije kao IMF,WTO,WB ili Kapitalisti.

    Ja mislim mi smo svi siti tok zvace "koje kriv, ko nije", da bi nasli kompromis, i kako bi gledo Tito to, ja mislim dabi mi morali svima od Alije do Mladica kritizirati i nove putove naci od toga.

    Druze Armine,

    Drago mi je da se slazemo.

    Ali znatno je teze obnoviti socijalizam nego sto je bilo unististi Jugoslaviju.
    Jugoslavija nije nastala sama od sebe nego kao posledica svteskih dogadaja, kao posledica drugog svetskog rata.

    Ja podrzavam vas socijalizam i jugoslovenstvo, ali na zalost ne vidim Jugoslavije na pomolu posto svteski uslovi jos nisu povoljini. Nacionalisti su nam naneli nepovratnu stetu.

    Sta mozemo uraditi za sada je da drzimo uspomenu na Jugoslaviju zivu, ali nemojmo se zavarati, nece je biti neko vreme. Ako uopste. Na zalost.
    Verovatno cemo u EU, gde ce nas pokusati ubediti da zaboravimo proslost i da postanemo dobri evropljani.
    Najbolje sto mozemo uraditi za sada je da drzimo uspomenu zivu, pa da zarazimo ili EU ili SCO, zavisno od toga ko ce pobediti, idejom jugoslovenstva.

    Ali naravno da je vazno uciti od greska proslosti, da ih ne bismo ponovili.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by valter Mon Oct 19, 2009 5:49 am

    Red Dog (citat):
    Armin151 (citat):Da Alija je bio glub to je tacno.

    I dobro si rekao druze Red Dog da moramo iz nasih gresaka uciti, to i ja kazem.

    Nemoj se plasiti nemam nikagu mrznju na tebi, to je za mene bitno da komuniziramo kao intelektuelni i za otvorenim kartima.

    Ako mene neko pita koja ti zemlja dje se rodio ili sta si, ja kazem Jugosloven. Ja to mrzim da se kaze neka nationalost, pokodovo ovdje u Forumu. Opet si rekao mi, ali svi moraju otici od ovog nationalistickog sana svi.

    Men bi vise pomoglo da bi nasli jedan put kako da se to spreci da uvladaju jos vise nationalisti i mafije kao IMF,WTO,WB ili Kapitalisti.

    Ja mislim mi smo svi siti tok zvace "koje kriv, ko nije", da bi nasli kompromis, i kako bi gledo Tito to, ja mislim dabi mi morali svima od Alije do Mladica kritizirati i nove putove naci od toga.

    Druze Armine,

    Drago mi je da se slazemo.

    Ali znatno je teze obnoviti socijalizam nego sto je bilo unististi Jugoslaviju.
    Jugoslavija nije nastala sama od sebe nego kao posledica svteskih dogadaja, kao posledica drugog svetskog rata.

    Ja podrzavam vas socijalizam i jugoslovenstvo, ali na zalost ne vidim Jugoslavije na pomolu posto svteski uslovi jos nisu povoljini. Nacionalisti su nam naneli nepovratnu stetu.

    Sta mozemo uraditi za sada je da drzimo uspomenu na Jugoslaviju zivu, ali nemojmo se zavarati, nece je biti neko vreme. Ako uopste. Na zalost.
    Verovatno cemo u EU, gde ce nas pokusati ubediti da zaboravimo proslost i da postanemo dobri evropljani.
    Najbolje sto mozemo uraditi za sada je da drzimo uspomenu zivu, pa da zarazimo ili EU ili SCO, zavisno od toga ko ce pobediti, idejom jugoslovenstva.

    Ali naravno da je vazno uciti od greska proslosti, da ih ne bismo ponovili.



    Postoavni drugovi,
    mada moram konstatovatio da je drug Red Dog u pravu zelim napomenuti da je u mnogim zemljama bilo i mrinih revolucija koje su dovele do promene vlade i situacije u zemlji.
    Sve zavisi od spremnosti gradjana. Dali su nasi gradjani spremni za takvu revoluciju? Dali je nasa omladina dovoljno svesna svoje obaveze u ovoj situaciji?

    To je pitanje na koje vi mladi treba da nadjete odgovor. Dali zelite da zivite kao roboti u prividno urednom zivotu ili ste spremni da izadjete na ulice i mirnim putem borite za istinsku slobodu svoga naroda? Vasa sudbina je u vasim rukama. Ako nemate snage ( iz bilo kog razloga ) cete do svoje smrti ziveti u robovlasnickom odnosu sa drzavama koje su "jace " od vasih.
    Dali to stvarno zelite? Zapamtite, cutanje je odobravanje. Dvadeset i deveti novembar je sve blizi a niko nema plan za susrte u Jajcu. Ili nesto cinite ili .........

    Valter
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Wed Jun 02, 2010 9:05 pm

    Slobodan Milošević se borio za očuvanje Jugoslavije, ali na totalno pogrešan način. Ali veoma me vređa kad neko kaže da je Milošević bio srpski nacifašista. To nije tačno. On je bio poslednja nada za socijalizam u SR Jugoslaviji. Više bih volio da je on danas na vlasti, a ne ove proklete demokrate-kapitalistički šljam, sluge zapada. Ako neko kaže da je Slobodan bio nacifašista, šta su onda bili Tuđman i Alija. Milošević je u Srbiji bio poslednja nada i svakako je bio bolji od ostalog pročetničkog, proustaškog i promudžahedinskog šljama. ALI, NAJBOLJI OD SVIH DRŽAVNIKA NA OVIM PROSTORIMA JE JOSIP BROZ TITO! NIKO SE NE MOŽE POREDITI S NJIM!
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Greska! Empty Dokle!

    Komentar by aska07 Thu Jun 03, 2010 9:36 pm

    Nisam se nadao da od ljudi na forumu Jugoslovenskog pokreta cujem toliko nacionalistickih misli i branjenje kojekakvih ratnih zlocinaca,ratnih huskaca i profitera.Tesko da ce nama biti bolje dok Bosnjaci brane Aliju,Bosanski srbi Mladica i Karadzica,a Srbi iz Srbije Milosevica dok Hrvati brane Tudjmana.To su ljudi koji su nas doveli u situaciju u kojoj smo sada,tako da dobro su prosli koliko su zla naneli nasem narodu i narodnostima.Nadam se da nikad nece pocivati u miru.

    Ja kao covek koji zivim u Srbiji mogu da kazem da sam bolje ziveo u vremenu kada je na vlasti bio Sloba,ali daleko od toga da se slazem sa njegovom nacional-socjalistickom varijantom drzavnog uredjenja.Makar je pustio narod da se snalazi i van okvira zakona,pa je narod uglavno ziveo od sverca.

    Tuzno je to sto smo svi mislili da nemoze gore i da stoga mora biti bolje,ali gle cuda,grdno smo se zaj...li.Dosao neki tamo otpor i doneo nam kapitalizam i to Feudalni.Pitam se dali sada moze gore,bojim se da mislim pozitivno,jer covek se na ovim nasim prostorima vrlo brzo razocara.

    Drugarski pozdrav svima,nadam se da se niko nije uvredio,ali bih vas sve zamolio da batalite te ratne zlocince i profitere,a pogotovo nacionalisticke misli i polemike,da se svi zajedno probamo da se izborimo za bolje sutra nas i nase dece.

    SMRT FASIZMU I KAPITALIZMU!!!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Internetlija Fri Jun 04, 2010 12:52 pm

    Milošević, Tuđman, Izetbegović. NACIONALISTI.
    Jedan želi Veliku Srbiju, drugi Nezavisnu Hrvatsku, a treći Slobodnu Bosnu, (a zajednička želja im je obogatiti se preko tuđih leđa).

    Niko od nijh nije bio projugoslovenski orijentisan.

    "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
    - Ivo Andrić
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Fri Jun 11, 2010 8:22 pm

    Ne branim ga, ali tvrdim da nije bio nacifašista, kako sam pronašao u jednoj knjizi. Naravno, niko od njih se ne može porediti sa sinom jugoslovenskih narodnosti-JOSIPOM BROZOM TITOM. Ne vidim gde sam ja to spomenuo nacionalizam druže Aska? Ja se izjašnjavam kao Jugosloven i nemam nikakve veze sa četničkim, ustaškim i ostalim šljamom. Jedino što tvrdim je, da je ovom jadnom narodu u SR Jugoslaviji bilo bolje pre 5.oktobra 2000.god.. Tek sada je strašno. Šta nam je doneo DS i jeb... "Otpor". Hoće da rehabilituju sve najveće izdajnike i fašiste-Nedića, Dragoljuba Mihajlovića... Još samo i Hitlera da rehabilituju, pa se onda definitivno selim u Rusiju. Jedino još Rusi poštuju i ne brišu svoju istoriju. Nemam više snage da se borim sa nacionalistima. NE ZNAM SAMO ŠTA JE S OVIM NARODOM, DA LI JE TOLIKO GLUP DA KAPITALISTI UZ POMOĆ NACIONALIZMA MOGU DA GA jeb... KAKO HOĆE.


    SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU!!! SVI U SOCIJALISTIČKU REVOLUCIJU!!!

    Sponsored content


    Greska! Empty Re: Greska!

    Komentar by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je Fri May 17, 2024 8:56 am