JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Similar topics

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
ISTINA EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
ISTINA EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
ISTINA EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
ISTINA EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
ISTINA EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
ISTINA EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
ISTINA EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
ISTINA EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
ISTINA EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
ISTINA EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
ISTINA EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
ISTINA EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
ISTINA EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
ISTINA EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
ISTINA EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
ISTINA EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
ISTINA EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
ISTINA EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
ISTINA EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
ISTINA EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
ISTINA EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
ISTINA EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
ISTINA EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
ISTINA EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
ISTINA EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


5 posters

    ISTINA

    avatar
    Dragan Batak-SFRYY
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 8
    Age : 61
    Registration date : 2010-02-10

    ISTINA Empty ISTINA

    Komentar by Dragan Batak-SFRYY Wed Feb 10, 2010 12:19 pm

    . ..ZZERO-NESHVAĆAM RIJEČ JUGONOSTALGIČAR-JA NISAM JUGONOSTALGIČAR JA SAM YYUGOSLAVEN(TITOV). ..
    Dragan Batak-Predsjednik Komunističke Partije Hrvatske. ..
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by Internetlija Wed Feb 10, 2010 2:39 pm

    Raspadom SFRJ je nastao termin jugonostalgičar koji po meni ima neki jadan prizvuk... Deminutivan je nekako.
    A kada kažem da sam Jugosloven, ismijavaju me samo zato što se danas ne može u BIH biti Jugosloven, već postoji neki društveni pritisak na pojedinca da bude jedan od Bošnjaka, Srba ili Hrvata.
    Istina je da se to iz dana u dan sve manje osjeća, ali je to još tu. Pogotovo u ruralnim ili "etnički" čistim mjestima.

    Nekada su se ljudi izjašnjavali kao Jugosloveni zbog karijere ili drugih povlastica. Danas se to radi zbog ideala.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by valter Sat Feb 20, 2010 6:44 am

    mirza (citat):Raspadom SFRJ je nastao termin jugonostalgičar koji po meni ima neki jadan prizvuk... Deminutivan je nekako.
    A kada kažem da sam Jugosloven, ismijavaju me samo zato što se danas ne može u BIH biti Jugosloven, već postoji neki društveni pritisak na pojedinca da bude jedan od Bošnjaka, Srba ili Hrvata.
    Istina je da se to iz dana u dan sve manje osjeća, ali je to još tu. Pogotovo u ruralnim ili "etnički" čistim mjestima.

    Nekada su se ljudi izjašnjavali kao Jugosloveni zbog karijere ili drugih povlastica. Danas se to radi zbog ideala.

    Postoavni druze Mirza, nebih se bas slozio da su se nekada ljudi opredeljivali kao jugosloven zbog povlastica. Sigurno je bilo takvih, ti su i doveli do raspada jugoslavije ali vecina naroda, obicni gradjani su bili jugosloveni jer je to bila njihova domovina i zato sto su je voleli. Mislim da se svakim danom sve vise vidi, koje prednosti je za gradjane imalo to zajednistvo.

    Verujem da je ova tvoja nespretna konstatacija "stamparska "greska pa nebih zeleo dalje da komentarisem.

    Valter
    avatar
    Dragan Batak-SFRYY
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 8
    Age : 61
    Registration date : 2010-02-10

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by Dragan Batak-SFRYY Sat Feb 20, 2010 9:34 am

    . ..To što Nam je"demokracija"Fašisstičke €urope PRIVREMENO rasformirala NAŠU SFRYY-TE NAMETNULA DA MI YUGOSLAVENI NEMOŽEMO SE IZZJAŠNJAVATI KAO YUGOSLAVENI-IMAT ĆE ZA POSLJEDICU TE ISTE FašiSStičke €urope DA OKONČA SVOJE POSTOJANJE KAO i Treći Rajh. ..
    P.S.ZZa primjer kako bi bilo Amerikancu da NEMOŽE se izjasniti kao Amerikanac ili Belgijanac da NEMOŽE biti Belgijanac?
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by Internetlija Sun Feb 21, 2010 1:22 am

    mirza (citat):Raspadom SFRJ je nastao termin jugonostalgičar koji po meni ima neki jadan prizvuk... Deminutivan je nekako.
    A kada kažem da sam Jugosloven, ismijavaju me samo zato što se danas ne može u BIH biti Jugosloven, već postoji neki društveni pritisak na pojedinca da bude jedan od Bošnjaka, Srba ili Hrvata.
    Istina je da se to iz dana u dan sve manje osjeća, ali je to još tu. Pogotovo u ruralnim ili "etnički" čistim mjestima.

    Nekada su se ljudi izjašnjavali kao Jugosloveni zbog karijere ili drugih povlastica. Danas se to radi zbog ideala.

    Djelimično si u pravu Valtere. Naravno da nisu svi bili takvi, omaklo mi se da zaboravim naznačiti da je bilo takvih slučajeva.
    No, htio sam da akcent stavim na to da se danas postaje Jugosloven zbog prepoznavanja vrijednosti te ideje.
    avatar
    Jugos
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 44
    Registration date : 2013-01-16

    ISTINA Empty Alternativne informacije

    Komentar by Jugos Mon Apr 07, 2014 11:28 am

    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Thu Apr 10, 2014 8:10 pm

    Ovo se ne moze otvoriti.
    avatar
    Jugos
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 44
    Registration date : 2013-01-16

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by Jugos Fri Apr 11, 2014 1:58 am

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Ovo se ne moze otvoriti.

    Do nedavno je funkcioniralo... confused 

    No ima rezerve cherry 

    http://2012-transformacijasvijesti.com/


    http://www.4dportal.com/


    http://www.novi-svjetski-poredak.com/tag/novi-svjetski-poredak/
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by valter Sat May 17, 2014 6:36 am

    Naj zalosnije je to, sto sada vecina govori samo o " Ne okreci se sine" tome da treba gledati napred a ne gubiti vreme na nazad.

    Licno smatram da zemlja koja nema proslosti ( istinite ) nema ni buducnosti.

    Stvarno je zalosno ali sve izgleda da smo mi sami za sve krivi. Vecina se pravi kao da onog ( titovog ) vremena nije ni bilo.

    To je jako zalosno.

    Najlepse vreme od postanka sveta vecina ljud ( kod nas ) negira, umesto da od vlasti trazi da se jasno prikaze i javno kaze kako je stvrno bilo.

    Jedino sto vlasti rade je isticanje onih losijih strana  
    ( mada vecinu ponavljaju i sada ) dok se ono sto je sustina sistema ( radnicko smaoupravljanje ) niko ni ne spominje.

    Stidim se zbog svojih sunarodnika.

    Posebno onih iz pedeset i neke. Umesto da svojoj deci ( bar oni ) objasne istinu, oni jos zamotavaju i daju podrsku "demokratiji".

    Pored takvih "jugoslovena" nam netrebaju neprijatelji. Verovatno smo zato prozavni jugonostalgicarima. Kada nema podrske od mase stojis odjednom sam. Kao poskisao mis. I mada znas da si u pravu, te niko necuje. Koja frustracija. Osim toga ta rec ( jugonostalgicar) otupljuje ostricu revolucije i kapitalisti nam se svima smeju u lice. Dok " Ovce" smatrauj da je bolje biti uz "jace" mi stojimo i dalje na "kisi". Mozda su " Ovce" ovo sve i zasluzile. To sto mi nismo ( to zasluzili ) je tesko ali, sta cemo kad smo u manjini. Kamikace nismo. Jedino ma preostaje da postujemo bar u svojim srcima i budemo zahvalni sto smo imali mogucnosti ziveti u vreme kada je covek jos nesto znacio. Zahvaljujuci " Ovcama" je to vreme proslo. Sada nastupa vreme "blagostanja i svetlosti". Neka uzivaju "ovce". Mi sigurno necemo.

    Nas dan ce se vratiti kada se sindikati na nivou Eu budu spojili. Tada cmeo imati mogucnost krenuti u borbu za ljudska prava, koja "ovcama" nisu potrebna. Njima je bitno da imaju Iphon i tablet.

    Valter scratch 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by valter Tue May 20, 2014 8:52 pm

    Dragan Batak-SFRYY (citat):. ..ZZERO-NESHVAĆAM RIJEČ JUGONOSTALGIČAR-JA NISAM JUGONOSTALGIČAR JA SAM YYUGOSLAVEN(TITOV). ..
    Dragan Batak-Predsjednik Komunističke Partije Hrvatske. ..

    Druze Dragane, rec Jugonostagija je zato nastala, sto neke od novo ( stare ) nastalih drzava na podruciju bivse SFRJ nedopustaju ( u statutu drzave ) da se bilo koji pokusaj poduzme kad je u pitanju Jugoslavija. To je prvi i glavni razlog. Najveci broj politicara koji to podrzavaju su odrasli u toj istoj drzavi SFRJ. Ta ista drzava ( radnicka klasa ) ih je skolovala i dala im sve da postanu politicari. I najveci deo tih politicara, je postigao odredjene uspehe i odmah zabio noz u ledja toj istoj zemlji. Ti politicari su se kleli po zastavom da ce da stite sistem i grajdane u to istoj drzavi.

    Sada ti politicari cine sve, pa cak i unose u statute novo nastalih ( starih ) drzava da se nesme spominjati ime Jugoslavija.

    Mislim da nije potrebano komentarisati ovakvo ponasanje.

    Vreme ce pokazati da je to bio zlocin prema naordu i istinitoj demokratiji.

    Da je ovo sto danas imamo nesto sasvim drugo, se svakim danom sve jasnije vidi.

    Pored svega "Ovce" i dalje bleje i podrzavaju bas one koji su njima doneli najvecu tragediju, do sadasnjih poplava.



    Valter

    Sponsored content


    ISTINA Empty Re: ISTINA

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Apr 26, 2024 9:48 pm