JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
JAKO BITNA ISTINA! EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
JAKO BITNA ISTINA! EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
JAKO BITNA ISTINA! EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
JAKO BITNA ISTINA! EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
JAKO BITNA ISTINA! EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
JAKO BITNA ISTINA! EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
JAKO BITNA ISTINA! EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
JAKO BITNA ISTINA! EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
JAKO BITNA ISTINA! EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
JAKO BITNA ISTINA! EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
JAKO BITNA ISTINA! EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
JAKO BITNA ISTINA! EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
JAKO BITNA ISTINA! EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
JAKO BITNA ISTINA! EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
JAKO BITNA ISTINA! EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
JAKO BITNA ISTINA! EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+4
Pavle 100%KOMUNISTA
Tito
valter
Internetlija
8 posters

    JAKO BITNA ISTINA!

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Tue Feb 17, 2009 9:43 pm

    Tito (citat):
    Proleter (citat):Ono za SDS i SDA nije istina...mozes provjerit na wikipediji na engleskom jeziku:
    SDA --> Founded 26 May 1990
    SDS --> Founded 1992
    HDZ --> Founded 1991

    bolje provjeravaj svoje informacije...


    Prvi dio preuzet sa Wikipedije, a drugi je po zvaničnoj verziji SDS-a::

    History

    Some of the party's highest positioned members were :

    * Radovan Karadžić (active 1989-1996) accused of war crimes by the International Tribunal for the Former Yugoslavia; crimes against humanity, crimes against life and health, genocide, grave breaches of the 1949 Geneva conventions, murder, plunder, and violations of the laws or customs of war (see Geneva Conventions).
    * Biljana Plavšić (active 1989-1997) pleaded guilty to one count of crimes against humanity at the ICTY for her part in persecuting Bosnian Muslims and Croats during the war in Bosnia.
    * Momčilo Krajišnik with genocide, crimes against humanity, violations of laws of war, and grave breaches of the Geneva conventions.
    * Nikola Koljević.




    ИСТОРИЈАТ СРПСКЕ ДЕМОКРАТСКЕ СТРАНКЕ


    Историјат у новом времену

    Српскадемократска странка је рођена на Петровдан 1990. године као реакција на пријетеће процесе настале у предвечерје распада бивше Југославије. Она је настала са свијешћу да српско национално питање јесте и демократско питање, и као такво, питање опстанка Срба на овом простору. Прилике и околности настале као плод тоталитарног, једнопартијског, комунистичког система, који је владао 50 година, нису допуштале да се српско национално питање постави са легитимитетом оних жртава које је овај народ дао за стварање заједничке државе.

    A po HDZ-u:

    Povijest

    Hrvatska demokratska zajednica BIH narodna je stranka koja okuplja sve slojeve hrvatskoga naroda i drugih građana u BiH, čiji se program temelji na načelima demokracije i kršćanske civilizacije, te drugim vrijednostima koje su u tradiciji hrvatskog naroda.

    Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine nastala je kao izraz višestoljetne težnje hrvatskog naroda za ostvarenjem svoje nacionalne samobitnosti i opstojnosti u povijesnim okolnostima rušenja totalitarne komunističke vlasti, te kao izraz povijesnih težnji hrvatskoga naroda za ostvarivanjem demokracije, nacionalne slobode, jednakopravnosti i konstitutivnosti hrvatskoga naroda u BiH, vodeći računa o političkim, gospodarskim, društvenim i kulturnim okolnostima sredine u kojoj djeluje, jednako kao i o međunacionalnom i međunarodnom kontekstu slobodnih država Europe.

    18. kolovoza 1990. godine u Sarajevu je održan I. sabor Hrvatske demokratske zajednice BIH...


    Znači, godine koje si ti naveo su netačne. Na žalost, wikipedija se može lako manipulisati, svako ima pristup, ima tu mnogo informacija koje nisu baš vjerodostojne. Tako npr, skoro identični tekstovi su postojali vezano i za partizane i za četnike iz Drugog svjetskog rata. Iako ima i dobrih stvari, wikipedija nije vjerodostojan izvor informacija.

    Bio sam u Sarajevu kad se sve to dešavalo, sve te silne osnivačke skupštine, SDA u Holidey Inn-u, ostali u Skenderiji, (kojima su prisustvovali hodže i popovi), karadžićeve prijetnje izrečene u skupštini na račun Muslimana, čengićeve gluposti, krajišnikovo ismijavanje Tita takođe u skupštini kojom je predsjedavao, povratak lopova i poslijeratnog švercera, prevaranta i profitera Zulfikarpašića na političku scenu, sve one mirovne demonstracije u Sarajevu za Jugoslaviju, YUTEL, prve srpske barikade, prvi snajperisti i prve žrtve, prijeratno okupljanje četnika na Vučjoj Luci iznad Sarajeva, četnički napadi na bolnicu, kada su zahvaljujući Vikiću i njegovim specijalcima isti pohapšeni, nakon čega je karadžić naredio granatiranje Starog Grada, mladićeva izjava da je Srebrenica osveta dahijama (turcima) iz davne prošlosti...Milošević je znao i poprilično učestvovao u svemu, nema tu dvojbe. Još se veoma dobro sjećam svih tih događaja.

    Mislim da po tome ne treba previše rovariti, neka ostane zapisano u istoriji. Krivci za rat su manje više poznati, rijetki su nevini (mislim na vodeće političare tog vremena) kao Bogić Bogićević, Nijaz Duraković i njima slični koji su sve to pokušavali da spriječe. Ko je kriv? Neko manje, neko više, ostavimo se takvih rasprava, to samo vodi raskolu i svadji. Jugoslavija nije samo Srbija ili Hrvatska ili Bosna i Hercegovina ili... nego sve to zajedno i još i više, od Vardara do Triglava, od Džerdapa do Jadrana.

    Eh, a šta bi naš drug Tito rekao da je živ
    ?
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Feb 20, 2009 7:02 am

    .......Mislim da po tome ne treba previše rovariti, neka ostane zapisano u istoriji. Krivci za rat su manje više poznati, rijetki su nevini (mislim na vodeće političare tog vremena) kao Bogić Bogićević, Nijaz Duraković i njima slični koji su sve to pokušavali da spriječe. Ko je kriv? Neko manje, neko više, ostavimo se takvih rasprava, to samo vodi raskolu i svadji. Jugoslavija nije samo Srbija ili Hrvatska ili Bosna i Hercegovina ili... nego sve to zajedno i još i više, od Vardara do Triglava, od Džerdapa do Jadrana.

    Eh, a šta bi naš drug Tito rekao da je živ?


    Mislim da je ovaj deo komentara, koji sam prekopirao iz gornjeg teksta veoma bitan. Narodi kao i narodnosti sa teroitorije bivse SFRJ-e sasvim sigurno nisu, namerno,niti izazvali niti podrzavali tu nasu tragediju. Jedni su bili zavedeni a drugi nisu verovali da se tako nesto uopste moze desiti. Da je tako, smo i mi dokaz.
    Mnoge godine su prosle od zavrsetka bratoubilackog rata, pa ipak ima snage u nama da se borimo za ono u sta u dubini duse svi mi, ovde okupljeni vreujemo, a to je bratstvo i jedinstvo i ispravnost puta na koji nas je poveo drug Tito.

    Dugi niz godina smo se izgradjivali i celom svetu pokazali da smo u stanju da budemo ravnopravni clanovi zejdnice drzava na svetu. Mada smo pred drugi svetski rat bili nerazvijena drzava, smo uspeli da se izdignemo na nivo moderne drzave ponosne na svoj uspeh.
    Nasu tragediju su izazvali bas oni, koji su sve dobili na "tacni" servirano. Odrasli su u mirnom vremenu, samoupravni socijalisticki sistem im je obezbedio skolovanje i udoban zivot. Zaboravili su sustinu znacenja reci " Cuvajte bratstvo i jedinsvto kao zenicu oka svoga" podsmevali su se druzenju i poroslavama dana mladosti. Hteli su vise, bez razmisljanja o posledicama. danas znamo koje smo posledice imali mi gradjani od svega toga.
    Jad, bedu i blato su bacili na sav nas narod i na sve narodnosti.

    Na nama je velika odgovornost, da vratomo nase gradjane na pravi put, put bratstva i jedinstva, put srece za sve nas. Mada je taj zadatak tezak,ga mozemo postici uz iskustvo onih koji su ziveli u vreme SFRJ-e. Secanja na zivot u SFRJ-i su kod mnogih jos prisutna i mnogi nemogu da shvate, zasto masa jos uvek cuti??
    Kada se zna, a veliki broj ljudi je jos ziv, koji su ziveli i uzivali blagodeti Socijalistickog samoupravnog sistema iz SFRJ-e i znaju, nikada se nije bolje zivelo.
    Pa zasto se onda nebi vartili na taj put? Ne, nije to hodanje unazad, to je koracanje u napred. Samoupravni socijalisticki sistem iz SFRJ-e je vec tada bio stotinama godina ispred svih ostalih sistem na svetu.

    Zajednickim snagam mi mozemo i moramo pokrenuti mase ka povratku na pravi put. Put brastva i jedinstva.

    Valter
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Tito Mon Jun 15, 2009 5:23 am

    Kako smo potonuli


    Piše: Muharem B.
    26/05/09



    Ovih je dana u izdanju zagrebačke Naklade Ljevak objavljena knjiga razgovora Miloša Jevtića sa Miroslavom Krležom pod naslovom "Mnogopoštovanoj gospodi mravima". Razgovor vođen s proljeća 1980. godine, posljednji intervju u Krležinom životu, i danas je zapanjujuće aktualan. Knjiga pokriva upravo krležijanski širok raspon tema, a pretposljednje poglavlje nosi naslov "Da nije bilo Tita, mi bismo potonuli"

    Maj mjesec (bio) je Titov mjesec. Četvrtog maja umro je Josip Broz Tito; građanin Josip Broz rodio se, po svoj prilici, sedmog maja, a zvanični rođendan Maršala Tita obilježavan je dvadeset i petog maja, na datum poznat i kao Dan mladosti. I ove godine, skoro trideset godina od Titove smrti, o Danu mladosti u Kumrovcu su se okupili Titovi poštovaoci, kao što su i četvrtog maja objavljena brojna sjećanja i posljednji pozdravi Titu. Beogradsku Kuću cvijeća posjećuju danas tinejdžeri iz cijele bivše Jugoslavije, rođeni dobrano nakon Titove smrti, a činjenica da je Sulejman Tihić Titu na njegovom grobu odao počast ovih se dana od strane Tihićevih protivnika predstavlja kao krimen i jedan od razloga zbog kojih on danas ne bi trebao osvojiti novi mandat na čelu Stranke demokratske akcije.

    O trajnosti Titovog kulta i tajni te trajnosti ispisane su stotine stranica, snimljeni deseci dokumentarnih filmova, izgovorene hiljade rečenica u televizijskim i radijskim emisijama, a da prava priča zapravo nije ni načeta. I ove su godine Titu pokušavali fakturisati odgovornost za zločine počinjene nakon Drugog svjetskog rata, u Zagrebu tim povodom neki ugledni pojedinci pozivaju da mu se "oduzme" trg u središtu grada, a mediji iz cijele nekadašnje Jugoslavije se utrkuju pišući o Titovoj porodici i rodbini. Kratki intervju koji je Jovanka Broz dala beogradskoj Politici privukao je veliku pažnju, dok je zagrebački Večernji list upravo jučer objavio knjigu Pere Simića "Tito: kakav je zaista bio". Knjiga (štampana u velikom tiražu i distribuirana po kioscima) je, navode, bazirana na dvadesetogodišnjem istraživanju, a donosi neobjavljene dokumente te materijale iz tajnih moskovskih i beogradskih arhiva. Svi ovi primjeri zapravo su gotovo slučajni i moglo bi ih biti mnogo više. A odgovor na pitanje o trajnosti Titove harizme vrijedi potražiti u knjizi, makar ne u navedenoj Simićevoj.

    Ovih je dana, naime, u izdanju zagrebačke Naklade Ljevak objavljena knjiga razgovora Miloša Jevtića sa Miroslavom Krležom pod naslovom "Mnogopoštovanoj gospodi mravima". Razgovor vođen s proljeća 1980. godine, posljednji intervju u Krležinom životu, i danas je zapanjujuće aktualan.

    Knjiga pokriva upravo krležijanski širok raspon tema, a pretposljednje poglavlje nosi naslov "Da nije bilo Tita, mi bismo potonuli".

    Evo kako Krleža tu tezu razrađuje: "Da nije bilo Komunističke partije Jugoslavije mi bismo godine 1941. pod udarom fašizma bili neminovno propali, a nad ruševinama one katastrofe danas bi pobjedonosno graktali svi mračni faktori, koji su svojom politikom i doveli do sloma: svi politički elementi rojalističkoga centralizma, svi sredovječni vjerski fanatizmi muslimanske, grčke i latinske zaostalosti, svi superprofiti inostranog i domaćeg kapitala, na bazi zaostalih agrarnih masa, koje su u svojoj patrijarhalnoj naivnosti uvijek bile idealnim medijem za ovakva bijedna polukolonijalna stanja. (...) Da nije bilo Komunističke partije Jugoslavije, mi bismo bili potonuli."

    Zanimljivo je čitati ove Krležine riječi danas, kad smo svi (naročito mi u Bosni i Hercegovini) - potonuli! Danas, nad ruševinama naše katastrofe zbilja pobjedonosno grakću "svi sredovječni vjerski fanatizmi muslimanske, grčke i latinske zaostalosti". Danas smo zbilja u "bijednom polukolonijalnom stanju".

    Danas i ovdje - kako bi kazao Krleža - violentno vladaju "mlade i primitivne buržoazije koje u polukolonijalnim imperijalističkim konjukturama ne biraju nikakva sredstva u stjecanju profita". Iz današnje perspektive nije Titova baština toliko u socijalizmu, koliko jest u izlasku iz "bijednog polukolonijalnog stanja". U tom je smislu višestruko zanimljiva parodična pjesmica Borisa Dežulovića "Triput sam video Bajdena Džoa" objavljena nedavno u okviru njegove kolumne u Nezavisnim novinama. Na poznatoj Balaševićevoj shemi, Dežulović ispisuje stihove koji ironiziraju strahopoštovanje i divljenje s kojim je ovdje dočekan američki potpredsjednik.

    No cijela stvar ima duplo dno. Bidenov doček ovdje podsjeća, naime, na one stare filmske žurnale koji su nekad u Jugoslaviji prikazivani u bioskopima prije samog dugometražnog filma, izvještaje o Titovim posjetama zaostalim polukolonijalnim zemljama ovisnim od međunarodnoj sadaki bogatih zapadnih zemalja i fondova. Onako kako je Tito bio dočekivan tamo, tako je Biden sada doček(iv)an ovdje.

    Krleža je bio u pravu. Danas Mirko Kovač, koji je u SFRJ i u zatvoru bio zbog verbalnog delikta i mračne vizije svijeta, sa slaganjem i odobravanjem citira stav Rade Konstantinovića da je Titova vladavina za Južne Slavene bila nikad ranije dosegnuto i nikad u budućnosti zamislivo "Periklovo doba". Bilo je to vrijeme kad zaista nismo bili "moneta za potkusurivanje"; sve prije i kasnije u povijesti ovdašnjih malih naroda uklapa se u dijagnozu Derviša Sušića o "sitnom kusuru u krvavom računu".
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Jun 15, 2009 6:17 am

    Sasvim tacno,
    Krleza je bio u pravu. Steta je samo sto danas nema politicara koji ce to i da prizna. Nece se nista pomaci sa mrtve tacke ako se neizadje na ulice pred gradjane i kaze ono sto vec i "Vrabci " na granama cvrkucu.

    " Samo zajedno smo jaci!"

    Valter
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Thu Nov 19, 2009 8:10 pm

    Šta je velika istina?Istina je da smo za vreme drugog svetskog rata imali dva pokreta otpora odnosno samo jedan(partizani kasnije JA)i drugi četnički(saradnici okupatora) koji je hteo da uništi partizane i da vrati kralja koji je zbrisao u London posle prvih pucnjeva.Partizani su ti koji su uz pomoć slavne CRVENE ARMIJE oslobodili Jugoslaviju od fašista i domaćih izdajnika(ustaša,nedićevaca i četnika).Ponosan sam jer su i moji pradedovi bili u partizanima a deda u SKJ.Nažalost danas mnogi zanemaruju bitke koje su vodili partizani za našu slobodu,čak prekrajaju i brišu istoriju-pogotovu u Srbiji,zločinci se rehabilituju(Nedić,Mihajlović...).ALI NIKAD NE MOGU NIKAD IZBRISATI ISTORIJSKO DELO PARTIZANA. SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU,SLOBODA NARODU!
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Thu Nov 19, 2009 8:17 pm

    Šta je velika istina?Istina je da smo za vreme drugog svetskog rata imali dva pokreta otpora odnosno samo jedan(partizani kasnije JA)i drugi četnički(saradnici okupatora) koji je hteo da uništi partizane i da vrati kralja koji je zbrisao u London posle prvih pucnjeva.Partizani su ti koji su uz pomoć slavne CRVENE ARMIJE oslobodili Jugoslaviju od fašista i domaćih izdajnika(ustaša,nedićevaca i četnika).Ponosan sam jer su i moji pradedovi bili u partizanima a deda u SKJ.Nažalost danas mnogi zanemaruju bitke koje su vodili partizani za našu slobodu,čak prekrajaju i brišu istoriju-pogotovu u Srbiji,zločinci se rehabilituju(Nedić,Mihajlović...).ALI NIKAD NE MOGU NIKAD IZBRISATI ISTORIJSKO DELO PARTIZANA. SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU,SLOBODA NARODU!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by valter Fri Nov 20, 2009 6:37 am

    Pavle 100%KOMUNISTA (citat):Šta je velika istina?Istina je da smo za vreme drugog svetskog rata imali dva pokreta otpora odnosno samo jedan(partizani kasnije JA)i drugi četnički(saradnici okupatora) koji je hteo da uništi partizane i da vrati kralja koji je zbrisao u London posle prvih pucnjeva.Partizani su ti koji su uz pomoć slavne CRVENE ARMIJE oslobodili Jugoslaviju od fašista i domaćih izdajnika(ustaša,nedićevaca i četnika).Ponosan sam jer su i moji pradedovi bili u partizanima a deda u SKJ.Nažalost danas mnogi zanemaruju bitke koje su vodili partizani za našu slobodu,čak prekrajaju i brišu istoriju-pogotovu u Srbiji,zločinci se rehabilituju(Nedić,Mihajlović...).ALI NIKAD NE MOGU NIKAD IZBRISATI ISTORIJSKO DELO PARTIZANA. SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU,SLOBODA NARODU!

    Oni koji prekrajaju nasu istoriju, ce ako to bude trebalo i sutra prekrajati tu "istoriju" koju su danas prekrojili samo da njima licno bude dobro. Koga danas interesuje interes gradjana ili radnicke klase??
    Pre neki dan sam na tve cuo izjavu jednog politicara"....na to nas tera EU...." dali je to stvarno u intereseu gradjana te zemlje, nema veze, bitno je sto pre u Eu, zasto??
    Samostalnost, neutralnost, jednaka prava za sve...., to izgleda danas vise nije vazno. Danasnji politicari sa nasih podrucija su se skoro svi " prilagodili" EU sto nemora da znaci da je to u interesu i gradjanstva u odredjenoj zemlji.
    Crno nam se pise kad budemo u EU. A i dalje, mada se svakog dana na tv prikazuju emisije po kojima se jasno vidi da u EU nije sve onako kako se tvrdi niko nist ne preduzima.
    Uzalud su nasi predci dali svoje zivote za slobodu svoga naroda. Vec sedeca generacija ih je izdala.

    Valter Embarassed
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Sun Nov 22, 2009 8:56 pm

    VELIKA SRAMOTA JE ŠTO JE U PROKLETOJ EU IZVRŠENO IZJEDNAČENJE KOMUNIZMA I NACIZMA PA JOŠ OBELEŽAVAJU I ˝DAN ŽRTAVA NACIZMA I KOMUNIZMA˝(DAN POTPISA PAKTA RIBENTROP-MOLOTOV).PO NJIMA NEMA RAZLIKE IZMEĐU OKUPATORA I ONOGA KOJE OSLOBODIO EVROPU(KOMUNISTA).PAKT RIBENTROP- MOLOTOV JE BIO SAMO STALJINOVO KUPOVANJE VREMENA PRED NAJVEĆI SUKOB U ISTORIJI ČOVEČANSTVA A NE SAVEZNIŠTVO KOMUNIZMA I FAŠIZMA KAKO ONI MISLE U EU A I NE PITAJU ISTORIČARE.I MI IDEMO U TAKVU EVROPU,U KOJOJ ĆE MOJ DEDA I SVI KOJI SU DALI ŽIVOTE ZA NAŠU SLOBODU, BITI IZJEDNAČENI SA TAMO NEKIM NACISTIČKIM ZLOČINCIMA.A NAROD ĆUTI ZATO ŠTO SU MU ZAMAZALI OČI DA ĆE MU U JEBENOJ EVROPSKOJ UNIJI BITI MNOGO, MNOGO DOBRO!TO JE ZABLUDA, KAO ŠTO JE BILA ZABLUDA DA ĆE NEMAČKOM NARODU KAD SE SRUŠI BERLINSKI ZID I RASTURI DDR BITI BOLJE-MALO SUTRA.ČITAM PRE NEKI DAN U POLITICI DA JE 71 ODSTO STANOVNIKA NEKADAŠNJEG ISTOČNOG BERLINA NEZAPOSLJENO A MNOGO NJIH GOVORI DA BI VOLELO DA SE OPET NAPRAVI ZID I DA SE OPET VRATI DDR.A DA NE PRIČAM KOLIKO JE TEK NEZAPOSLENO KOD NAS I KOLIKO ĆE IH BITI AKO UĐEMO U EU.RADNIČKA KLASA SE NESME PREPUSTITI ZABLUDAMA O BAJNOM ŽIVOTU KOJE STIŽU SA ZAPADA JER BAJNOG ŽIVOTA IMA SAMO U SOCIJALIZMU TJ. KOMUNIZMU.NE KAŽEM NI DA JE SOCIJALIZAM SAVRŠEN ALI IZ PRIČE STARIJIH ZNAM DA SE ŽIVELO MNOGO BOLJE NEGO DANAS I DA SMO SKORO SVI BILI JEDNAKI A NIKO NIJE BIO GLADAN. STOP KAPITALISTIČKOJ PROPAGANDI!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Thu Nov 26, 2009 4:34 pm

    Slažem se sa svim što si napisao. Samo bih te zamolio da isključih caps-lock (velika slova) jer to čini čitanje posta pravim naporom. Smile
    avatar
    jalac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 13
    Age : 31
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Srednja Elektrotehnicka Skola Sarajevo, strucno zanimanje: elektrotehnicar automatike i robotike: 3 razred
    Registration date : 2009-12-07

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by jalac Mon Dec 07, 2009 1:09 am

    valter (citat):.......

    Eh, a šta bi naš drug Tito rekao da je živ?

    Valter
    na svu mogucu zalost :< tito je znao... sto ni ja ne mogu da vjerujem
    nas drug tito kad se vratio iz havane je imao sastanak sa vrhom drzave...
    Sve se znalo odakle ce da krene i kako ce da krene, ko ce pocet da kuha sve od a do ž
    ja nisam mogo vjerovat ocima...
    Knjiga meni se cini zove se koja je tek objavljena 2004te godine i to je ja mislim srpski neki izdavac ne sjecam se...
    Ugl svaka rijec sa tog sastanka je zapisana koliko sam ja procito i tu se vidi da se tito vec boji za buducnost svoje drzave... pokusaj da nadjes pa razgledaj malo...
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Mon Dec 07, 2009 8:29 am

    Druze, evo ja studiram u Istocnom Sarajevu masinstvo i strasno bih volio dobiti tu knjigu na mjesec dana od tebe!
    Mogli smo sljedeceg vikenda napraviti neki susret, popiti pice i razmijeniti ideje.
    Sta kazes?
    avatar
    jalac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 13
    Age : 31
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Srednja Elektrotehnicka Skola Sarajevo, strucno zanimanje: elektrotehnicar automatike i robotike: 3 razred
    Registration date : 2009-12-07

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by jalac Mon Dec 07, 2009 8:15 pm

    ej cek pogledat cu ti ja na netu to jer ja nemam knjigu samo sam jedan dio pogledo na netu odnosno procito
    potrazim pa ti ostavim ovdje kom.
    a sto se tice pica kafe itd uvjek moze
    avatar
    jalac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 13
    Age : 31
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Srednja Elektrotehnicka Skola Sarajevo, strucno zanimanje: elektrotehnicar automatike i robotike: 3 razred
    Registration date : 2009-12-07

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by jalac Mon Dec 07, 2009 8:28 pm

    [You must be registered and logged in to see this link.]
    evo ti druze cijela knjiga kolko sam ja vidio online
    ima veoma korisnih informacija o stanju u drazvi 1979 godine
    te je tito osudio one koji su prihvatili ustav iz 1974 da ce bit krivci za raspad SFRJ
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Tue Dec 08, 2009 8:30 am

    Fenomenalan rad, SVAKA CAST!
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Mon Jan 11, 2010 1:58 pm

    Ovo je ISTINA!!!
    Sluzbena stranica SDA: SDA je osnovana 26. maja 1990. godine na Osnivačkoj skupštini održanoj u Sarajevu. Bila je to prva registrovana politička stranka nakon 45 godina jednopartijskog sistema u Jugoslaviji.
    Naglasavam: "Bila je to prva registrovana politička stranka"
    Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]
    Sluzbena stranica SDS: Српска демократска странка је рођена на Петровдан 1990. године, као посљедња формирана национална странка на простору бивше федералне јединице БиХ и утолико као реакција на пријетеће процесе настале у предвечерје распада бивше Југославије.
    Naglasavam: "као посљедња формирана национална странка на простору бивше федералне јединице БиХ"
    Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Mon Jan 11, 2010 2:33 pm

    Prva stranka 26. maja 1990. a posljednja 12. jula iste godine... (ili kada je već Petrovdan).ž
    Nešto je to brzinski odrađeno!
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Mon Jan 11, 2010 2:40 pm

    Kad su samo iz SKJ presli u SDA/HDZ/SDS.. To dokazuje vecinom nema komunista, samo karijerista..
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Mon Jan 11, 2010 2:49 pm

    Ako neko ima na umu da gradi "novu" Jugoslaviju kao vjernu kopiju SFR Jugoslavije, treba imati na umu da ce i ona propasti sto je na kraju zajednicka sudbina svim tolitarnim, represivnim i nedemokratskim rezimima. Svako treba da ima potpuno pravo nacionalnog i vjerskom izjasnjavanja te upraznjavanja, a upravo toga u Jugoslaviji nije bilo. Nacionalno pitanje nije bilo rjeseno, nego se je nagomilavalo i eskaliralo 1991 godine u najgorem mogucem obliku, bratoubilackom ratu. Nova Jugoslavija treba da se gradi na principima Narodnoodlosobilackog pokreta i Antifasisticke borbe te Drustvenog i Radnickog samoupravljanja kao oblika neposredne i socijalne demokratije, ali bez patrijskog monopola odredjene stranke, saveza pa i ideologije.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Mon Jan 11, 2010 3:26 pm

    Ima smisla to što govoriš, ali mislim da je pretjerano reći da unutar SFRJ nije bilo dozvoljeno izjasniti se nacionalno ili vjerski, kao ni upražnjavati isto! Istina je da su muslimani/bošnjaci bili nepriznati (npr. u mom ličnom rodnom listu pod i nacionalnost i pod vjeroispovijest stoje neke zvjezdice: **********. Nije da mi smeta, ateista sam, a smatram se Jugoslovenom, samo kažem). I istina je da su članovi KP bili podstaknuti da budu ateisti, mada ne znam da li je to išlo do granice moranja.
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Mon Jan 11, 2010 3:44 pm

    Nije se moglo biti clanom KPJ/SKJ ako nisi bio Ateista, a takodjer nisi ni mogao biti neka vaznija licnost (tipa profesor) pa cak ni dobiti neki obicni posao.. A pod tim mislim npr vjerski i nacionalni simboli su gurnuti u privatni zivot, izvan kuce nisu mogli biti sto je veoma lose. Svako od nas ako zeli treba da npr. nosi krst ili zvjezdu i petokraku oko vrata, brojanicu oko ruke i sl., ja to vidim upravo kao bogatstvo ovoga podrucja. Zamislite kako je svabama dosadno, uvjek ista rutina... A ovjde bajram pa bozic, pa kod komsije na baklavu ili bozicne kolace Very Happy cinjenica je da smo vjerski podjeljeni veoma dugo ali smo se uvjek voljeli, nas su uvjek drugi posvadjali i sada nam pricaju i drze lekcije.. dok smo mi vjekovima zivjeli u miru oni su u vlastitim zemljama progonili druge jer su bili druge vjere ili nacije...
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Wed Jan 13, 2010 10:45 pm

    Prvoborac (citat):Ako neko ima na umu da gradi "novu" Jugoslaviju kao vjernu kopiju SFR Jugoslavije, treba imati na umu da ce i ona propasti sto je na kraju zajednicka sudbina svim tolitarnim, represivnim i nedemokratskim rezimima. Svako treba da ima potpuno pravo nacionalnog i vjerskom izjasnjavanja te upraznjavanja, a upravo toga u Jugoslaviji nije bilo. Nacionalno pitanje nije bilo rjeseno, nego se je nagomilavalo i eskaliralo 1991 godine u najgorem mogucem obliku, bratoubilackom ratu. Nova Jugoslavija treba da se gradi na principima Narodnoodlosobilackog pokreta i Antifasisticke borbe te Drustvenog i Radnickog samoupravljanja kao oblika neposredne i socijalne demokratije, ali bez patrijskog monopola odredjene stranke, saveza pa i ideologije.

    Zasto ti stoje zvjezdice??
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Wed Jan 13, 2010 11:09 pm

    Bosanci nisu bili priznati kao narod u vrijeme kada sam rođen. Tako mi je rečeno.
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Wed Jan 13, 2010 11:47 pm

    mirza (citat):Bosanci nisu bili priznati kao narod u vrijeme kada sam rođen. Tako mi je rečeno.

    Pa Bosanci kao narod nisu priznati ni danas :/ moglo se je tako izjasniti, i to je shvatano kao "regionalno izasnjavanje"..
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Internetlija Thu Jan 14, 2010 5:18 am

    Eto ironije... A toliko krvi proliveno za "Slobodnu Bosnu", "Veliku Srbiju" & "Nezavisnu Hrvatsku"... I šta sad ko ima od toga? Je li građanima tih država bolje? Uživaju li možda države nekakav ugled u Svijetu?
    Udobnije je samo prećutati odgovore. Tako se bar svi ponašaju.
    avatar
    Prvoborac
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 34
    Registration date : 2010-01-11

    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Prvoborac Thu Jan 14, 2010 9:11 am

    Kakve to veze ima sa zvjezdicama?

    Sponsored content


    JAKO BITNA ISTINA! Empty Re: JAKO BITNA ISTINA!

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Tue May 07, 2024 10:47 pm