JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

April 2024

MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+3
tvrtko
Dule
walter
7 posters

    Konkretni koraci koje treba preduzeti

    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Sun Mar 20, 2011 6:02 pm

    First topic message reminder :

    Citajuci postove na ovom forumu shvatio sam da ima premalo konkretnih predloga sta treba preduzeti . Niko se ne bavi temom na kakvim temeljima treba graditi novu Jugu .Od cega poceti ? Sta su glavni problemi i kako ih prevazici? Koji su to zajednicki interesi svih juzno slovenskih naroda oko kojih je moguce ponovo ih okupiti?
    Dajte ljudi malo akcije .Dosta je vise kukanja za necim sto se nece vratiti .Ujedinimo svoje ideje i napravimo smernice za dalje delovanje da bi smo napravili nesto novo sto ce biti bolje i sto ce duze trajati.
    Kao slagvort evo jedne moje ideje. Hajde da napravimo popis svih ljudi koji se osecaju Jugoslovenima bez obzira na naciju kojoj pripadaju .Da cujem vase misljenje na koji nacin to uraditi?

    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Mon Mar 28, 2011 4:45 pm

    Da li ste skoro bili na selu. Ako jeste ,da li ste videli seljake kako sede ispred ,,zadruge" (ili kafane),piju pivo ,smeju se i sale. Pitam se kako je to njima , u ovakvoj i ovolikoj krizi , uopste do smeha. Kako to da na njih kriza ne deluje kao na sav ,, normalan " svet. Kako to da su zadrzali osmeh uprkos tranziciji ,uprkos privatizaciji i uprkos Evropskoj uniji.Znam ,reci ce te pa oni neprestano kukaju i zale se a i mnogi od njih propadaju jer ne mogu da vracaju kredite. Jeste ali to nisu seljaci vec poljoprivredni proizvodjaci sto je ogromna razlika. Poljoprivrednik je privredni pojam dok je seljak socijalna kategorija. Nasi seljaci nisu kao ostali evropski seljaci.Oni su recidiv SFRJ koji jos uvek zivi onako ili bar priblizno onako kako je ziveo u bivsoj Jugoslaviji.Svaka seoska porodica ima vlastitu kucu koja se ni po cemu ne razlikuje od onih u gradovima.Pored toga svako domacinstvo poseduje dva tri hektara zemlje .Iz Titinog vremena su im ostali traktori ,doduse vec u godinama ali dovoljno dobri za obim posla koji obavljaju.Svako domacinstvo ima vlastitu sumu u kojoj sprema ogrev za zimu. STAN,HRANA I GREJANJE.Fali jos nafta i elektricna energija ali kad na pijacu iznesu one viskove koji im i onako ne trebaju pokrivene su sve osnovne zivotne potrebe savremenog coveka.I koliko je vremena to seosko domacinstvo upotrebilo da zadovolji te osnovne potrebe.Kad se sve skupi ne vise od tridesetak radnih dana.Dobro to vazi za one vrednije ali uzmimo da su potrebna dva meseca ,znaci ostaju deset meseci koji se mogu pametno upotrebiti.Posto za normalan zivot treba i nesto para tri ili cetiri meseca mogu da se zrtvuju pa da se ode u pecalbu .Moze i negde u zemlji ali bolje u inostranstvu.I to mogu da biraju poslove jer ako bas i ne zarade dovoljno ne moraju da trpe poslodavce jer znaju da im deca nece biti na ulici ,po cici zimi, gladna i gola. Na kraju im ostaje onih sest meseci koje mogu posvetiti ZIVOTU. I zbog toga su oni nasmejani uprkos svemu.Zbog toga sto su oni ,ako izuzmemo urodjenike po dzunglama,jedini(skoro) potpuno slobodni i nezavisni u ovom kapitalistickom svetu. Zato drugovi ,ako zelimo da promovisemo ideju Jugoslovenstva moramo se zalagati za takvo drustveno uredjenje koje ce vratiti osmeh na lice svih nasih gradjana.Naucimo nesto od seljaka.Za srecu je potrebna SIGURNOST za svakog obicnog malog coveka.Bogati i mocni pak igraju na kartu nesigurnosti i straha da bi lakse manipulisali i eksploatisali tog obicnog malog coveka.Da li sad shvatate zasto se svaki seljak oseca (a cesto i ponasa)kao car u tom svom carstvu od pad hektara.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty odgovor

    Komentar by valter Tue Mar 29, 2011 4:40 am

    Postoavni druze Walter,
    meni se cini da ti previse pojednostavljujes stvari.
    Nije bas tako jednostavno biti seljak. To zna svako ko ima rodjake na selu. Sto se tice sigurnosti u krizi, to je tacno. Jedino seljak ima sve sto je potrebno da se u ovim vremenima bar koliko toliko zivi neovisno. Zato sam ja vec odavno preporucivao da se prodaju stanovi u gradovima i kupe kuce na selu. Sta mislis ko me je poslusao? Niko. E to je nas covek. Zato ce i dalje biti za vecinu ovako kako je sada, i jos i gore. Oni koji su shvatili poruku ce nesto promenuti a ostali ce se utopiti u godinama koje ce slediti.

    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Tue Mar 29, 2011 9:50 am

    Obicnom ,malom coveku je ,da bi bio srecan ,potreban jednostavan zivot. Obicno su i resenja za mnoge probleme vrlo jednostavna ali ih komplikuju oni kojima komplikovane situacije odgovaraju da bi prikrili svoje mutne radnje i mracne namere. Covek je zivotinja kao i svaka druga i ma koliko se mi trudili da ga uguramo u neke civilizacijske okvire njime jos uvek vladaju oni iskonski zivotinjski nagoni. Drzava koja uspe da stvori uslove da se zadovolje te iskonske ljudske potrebe je uspesna drzava .Jos je vaznije da kontrolise i usmerava te zivotinjske nagone u svakom od nas i to na taj nacin da zadovoljenje istih ne ugrozava ostale clanove zajednice.Nesto slicno je napisano i u deklaraciji o ljudskim pravima samo posmatrano iz drugog ugla .
    Rimljani su imali jednostavan recept za svoje zitelje koji je bio sadrzan u formuli HLEBA I IGARA .Normalno je da smo mi civilizacijski napredovali od tada i da nam za realizaciju ovakve formule nije potrebna robovska radna snaga kao u vreme Rima.Ili mozda gresim.Mozda smo MI ta robovska radna snaga koja savremenim Rimljanima omogucava lagodan zivot samo sto toga nismo svesni jer su nam toliko zakomlikovali zivot da od drveca ne vidimo sumu.
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Tue Mar 29, 2011 4:10 pm

    MI JESMO robovska radna snaga,vecina nazalost.

    Negdje sam procitao> Rob je bio od svog gazde u srednjem vijeku dobio smjestaj i hranu, a ti danas od plate ne mozes ni to da platis.
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Thu Mar 31, 2011 8:51 am

    Koji je prvi korak koji moramo preduzeti da bi uopste moglo da se razmislja o ponovnom ujedinjenju Jugoslovenskih prostora?
    Moje je misljenje da je najvaznije da se u svim zemljama nastalim raspadom SFRJ stvore jake politicke partije u cijem programu ce biti ponovno ujedinjenje .Svestan sam toga da to nece biti nimalo lako i da za pojedine republike izgleda cak i neizvodljivo ali smatram da ova opcija nema alternativu.Pitanje svih pitanja je koji su to konkretni koraci koji se moraju preduzeti da bi uopste bilo moguce formirati ovakve politicke partije .Kako uslovi za delovanje nisu isti u svim novonastalim zemljama to jest kako svaka od republika ima svoje specificnosti nemoguce je istu formulu primeniti na sve.Zbog toga moramo jasno definisati koji se konkretni potezi i kojim redosledom moraju vuci u kojoj od republika da bi se utro put ovakvim partijama .
    Ja imam neke ideje za Srbiju i eventualno za Hrvatsku ali bih pre nego sto ih iznesem voleo da cujem misljenje i ideje ostalih clsnova ovog foruma.
    Drugarski pozdrav.
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Thu Mar 31, 2011 10:33 am

    Ponovo, smatram da ne mozemo da djelujemo na ujedinjenju, ako mi nismo odrzivi.Mi,nas nekolko miliona koji bimo to zelili.
    A nama je najteze zivit u ovakvim drzavama.
    Zato je uslov za eventualno ujedinjenje: Nase licno ujedinjenje,nas Jugoslovena kao naroda od nekoliko miliona..a tek kada mi budemo imali stabilnu buducnost..govoriti o nekim daljim koracima.
    Smatram da je znaci prioritet osnivanje Jugograda, mini Jugo republike,..i kolonizacija iste.
    Potencijalne tačke su Banjaluka,Tuzla,Novi Sad,Titograd/Podgorica, Pula,Sarajevo.
    Ali o tome bi se raspravljalo.Dakle polazno bi bilo napraviti jedinstvenu skupštinu Jugoslovena.
    Podijeliti članske karte, i izvršiti glasanje o predlogu o planu dugoročne kolonizacije.

    Taj plan bi trebao biti tajni da ne bi dosao u sukob sa pojedinimm "lokalnim vladama".
    Ali prije svega UPOZNAVANJE oci u oci.Licno sam upoznao predstavnika udruzenja Nasa Jugoslavija za teritoriju Srbije, i tako bismo trebali ici da se svi upoznamo,pa bismo izabrali predstavnike za pojedine gradove,kojima bismo vjerovali kada nam uclanjuje nove Jugoslovene.

    Predlazem da se za 1.maj svi okupimo u Subotici na imanju Blaska Gabrica.

    Naša dijaspora je procentualno brojnija nego dijaspore podjedinih odvojenih Jugoslovenskih naroda-najvise su odlazili pravi Jugosloveni,koji se nisu slagali sa ratom,ako su bili u mogucnosti da odu.Oni nam mogu biti podrska.
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by Dule Thu Mar 31, 2011 10:54 am

    Postovani drugovi i drugarice da se malo vratim na gore navedeno,nisam hteo jer sam vecdosta pisao o selu a nadam se da ste i sami procitali.Ja sam se vratio sa zapada sa dva kofera i ovde sada svastarim a imam svoje mangulice(svinje) bez holesterola,juce zena pekla jareci but,ima koza za mleko(koza ne zahteva mnogo i sve brsti) a njeno meso sadrzi samo 2% masnoce,ima koki za jaja i piletinu,imam sljiva,bresaka(ne mnogo ali za svoje potrebe dosta a i za rakiju),imam bazge(zove) za dzaba(za pekmez i sok),imam kajsije(za sebe),sada sam posadio malo lesnika,badema,krusaka i tresanja i visanja.U basti ima uvek,paradajza,paprike,krompira,boranije(mahune),krastavaca.salate,Dakle od svinja da dodam ima lepe sunke,slanine,kulena.pecenica i kobasice i sto kazu ovde ljudi,booog da te cuva.Ima se krov nad glavom na kojem ja i supruga sami radimo(reniviramo)od jutra do uvece jer salas je stari.Dakle ima se sve ali problem je samo kod coveka(pojedinca) jer vecina bi odmah u super salas a da bude jeftin i da se ne mora puno raditi.Ovde kada mi dodje neko kaze eeee druze tu se ima raditi ali mi smo sretni i zadovoljni i radimo sve sa voljom i polako napredujemo ali zanmo zato da sve sami radimo,od malterisanja zidanja,kopanja i zidanja septickih jama,zavarivanja itd,sve samiiii.
    Sve zavisi ko sta i koliko ocekiva od zivota i sta je za koga pojam zivota.Ja sam se okrenuo prirodi i selu i ne kajem se nimalo ni ja ni moja supruga koju sam isto naucio zidati,malterisati,zavarivati,itd.
    dakle zivimo zadovoljno i sretni u skladu sa prirodom.
    Slavimo 1.maj,29 novembar sve uz nasu muziku od jutra do sutra uz Titovu sliku na zidu.

    Toliko jos jedanputa od mene.

    POZDRAV OD DULETA
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Thu Mar 31, 2011 11:35 am

    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Apr 01, 2011 6:12 am

    Drug Dule je vec i pre iznosio da se u njegovoj blizini moze naci kuca i po 3,500 evra. Predlozio sam da se pocnu kupovati kuce i salasi. Niko nisita.

    Nas covek je takav, ceka da uvek neko drugi za njega resava probleme. Zato ce i ostati sluga zapada. Osim toga ima vec odavno registrovano udruzenje Jugoslovena u srbiji i u hrvatskoj. Gde su clanovi?? Koliko ih ima??

    Pogledajte koliko aktivnih clanova ima na ovom forumu??

    Ponavljam, sama Jugoslavija kao drzava za mene nema znacaja ako je ona kapitalisticka. Mi cemo da se borimo za jugoslaviju i zatim ce se pojaviti neki " jaci pas" ponovo preuzeti komadu.

    Sve mi se vise cini da nasi gradjani mora da prodju EU, kako bi shvatili ono sto mi vec odavno znamo.

    Valter
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Fri Apr 01, 2011 9:45 am

    Drug Dule je vec i pre iznosio da se u njegovoj blizini moze naci kuca i
    po 3,500 evra. Predlozio sam da se pocnu kupovati kuce i salasi. Niko
    nisita.

    Nece niko kupovati kuce i salase naslijepo.Moramo osnovati skupstinu, izglasati predloge kolonizacije,pa bi onda neko i kupio.
    Ovako mnogi radije drze novac,ako ga ima,ulozen u banku,u nekretninu u nekm gradu,akcije u firmi..itd.
    Niti se svi razumiju u zemlju i seoski zivot.Za neke bi bolje bilo da se organizuju,pa u tom selu naprave stambenu zgradu Smile

    Koliko ima clanova u tim udruzenjima?

    Vaznmije je koliko ima potencijalnih clanova.
    Sta mislis koliko njih uopste se bori da prezivi,svakodnevno,nema vremena da se uclanjuje,da ide n a internet..
    Znaci promocija,akcija,naljepnice,leci,poznanicke veze.. i svako u svojoj sredini.
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Fri Apr 01, 2011 4:31 pm

    Svaka ljudska zajednica (sem porodice ?)se zasniva na nekim interesima. Da li ce ideja jugoslovenstva ponovo da zazivi u sirokim narodnim masama zavisi od toga da li vecina ljudi na ovim prostorima vidi neki svoj licni interes od podizanja iz pepela jedne propale drzave. Sada smo u takvoj fazi kad su snage koje su protiv ove zajednice na vrhuncu .One su ostvarile ono sto su zelele i sad im predstoji mukotrpan posao dokazivanja da su bili u pravu.Logicno je ocekivati da njihov uticaj pocne da slabi i da u ljudskim glavama pocne da se javlja pitanje JESU LI ONI PRE BILI BOLJI? Odnosno da li je Jugoslavija ipak bila bolje resenje.Oni koji su protiv Jugoslavije i cija se politicka i ekonomska moc zasniva na borbi protiv zajednicke drzave su potpuno svesni koja opasnost im preti od naroda koji misli i zbog toga ga non-stop bombarduju antijugoslovenskom propagandom preko medija koje kontrolisu.Oni igraju na kartu nacionalnih interesa i pokusavaju da u drugi plan potisnu svako razmisljanje o interesima pojedinca .Ali to favorizovanje nacijonalnih na racun licnih interesa mora kad tad da im se obije o glavu.Projugoslovenske snage moraju iskoristiti ovaj trenutak slabosti svojih protivnika i moraju ljudima ponuditi jugoslovensku opcioju kao onu koja je u interesu svakog pojedinca.Zbog toga ja mislim da treba u svakoj od republika stvoriti straku koja cak i ne mora u svom imenu imati prefiks ,,JUGOSLOVENSKA" ali mora biti spremna da promovise jugoslovenske vrednosti .Isto tako rad svake stranke ponaosob mora biti koordinisan sa slicnim strankama u drugim republikama.
    Mene interesuje kako te pro Jugoslovenski opredeljene ljude podstaci da se politicki angazuju a ne da samo deklarativno budu za ovakvu opciju.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sat Apr 02, 2011 5:15 am

    walter (citat): Svaka ljudska zajednica (sem porodice ?)se zasniva na nekim interesima. Da li ce ideja jugoslovenstva ponovo da zazivi u sirokim narodnim masama zavisi od toga da li vecina ljudi na ovim prostorima vidi neki svoj licni interes od podizanja iz pepela jedne propale drzave. .

    Ova izjava je uvreda za Jugoslaviju. Da si procitao razvojni perio SFRJ-e i da si upoznat sa onim sto je ona uspela, nebi ovako komentarisao. Prvo bi trebalo znati zasto uopste ljudi zele jugoslaviju? Zato sto su u SFRJ-i ziveli bolje, neuporedivo bolje. Sada mi je sve jasno.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sat Apr 02, 2011 5:25 am

    walter (citat): Zbog toga ja mislim da treba u svakoj od republika stvoriti straku koja cak i ne mora u svom imenu imati prefiks ,,JUGOSLOVENSKA" ali mora biti spremna da promovise jugoslovenske vrednosti .Isto tako rad svake stranke ponaosob mora biti koordinisan sa slicnim strankama u drugim republikama.
    Mene interesuje kako te pro Jugoslovenski opredeljene ljude podstaci da se politicki angazuju a ne da samo deklarativno budu za ovakvu opciju.

    Vec odavno sam istakao da se jedino moze nesto postici ( u ovim danasnjim uslovima ) kroz politicku partiju, koja je u stanju da izadje pred gradjane i upita ih zatso trpe ovo stanje. Takodjeer sam istako da se za " odredjeni " trenutak treba spremiti. Mi smo i u proslosti propustili momenat, kada smo mogli izaci pred gradjane ali je uvek govoreno: " Jos je pre rano, jos nema potrebe......".

    Znaci, kao prvo treba odrediti pravac kretanja ( kao i oceniti trenutno stanje po republikama ), osnovati politicku partiju. Potrebano je imati ljude na licu mesta, koji ce konstantno imati vezu sa gradjanima, posebno mladima i ukljuciti ih u rad.

    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Sat Apr 02, 2011 9:31 am

    Svako ko je vodio ili bar ucestvovao u nekoj politickoj odnosno predizbornoj kampanji zna da je propagandno delovanje usmereno prema deklarisanim politickim neistomisljenicima cist gubitak vremena.Nemoguce je za neku ideju pridobiti ljude koji drugacije misle i vec imaju izgradjeno SVOJE misljenje i jasno definisan stav. Isto tako ne treba ,,gubiti" mnogo vremena ni na istomisljenike vec ih treba ukoliko su za to sposobni i to zele aktivno ukljuciti u kampanju. Sve svoje potencijale treba usmeriti na one neopredeljene ,one nedefinisane koji ce glasati za one koji uspeju da ih ubede da ce politicka opcija koju zastupaju raditi u njihovom INTERESU. Ogromna vecina ljudi se ne zanima mnogo za politiku .Njih jedino zanima da zive bolje pa cesto nasedaju na nerealna obecanja (da ne kazem lazi) i nevesta opravdanja (opet lazi) vestih pliticara koji rade u svom i u interesu onih koji ih placaju i manipulisu ,,NEOPREDELJENIM" i politicki nedefinisanim sirokim narodnim masama. Mozda nekome ovo sto ja pisem izgleda uvredljivo ali ovo je bolna cinjenica. Ljudima je ,nazalost ,lako manipulisati .Najveca tragedija za jednu zajednicu je kad su snage koje rade suprotno interesima vecine jace od snaga koje rade u interesu te vecine.Onda vukovi u jagnjecoj kozi vrse pokolj u takvom dezorjentisanom stadu.
    SFRJ je bila drzava koja je radila u interesu vlastitog naroda .I pored svih devijacija u samom vrhu vlasti ona je uspevala da se maksimalno priblizi svakom svom podaniku i omoguci mu sve moguce benificije koje ni jedna drzava pre nje nije bila u stanju . Cinjenica je da je SFRJ mogla da postoji u takvom obliku samo u datom vremenskom periodu i cim su se prilike u svetu promenile moralo se menjati i nesto u drzavi jer je bilo jasno da insistiranje na ocuvanju dotadasnje politike vodi u propast ,koji se nazalost i dogodio. Ukoliko se zalazemo za ponovno ujedinjenje odnosno stvaranje nove Jugoslavije mi moramo uzeti u obzir i ove stvari zbog kojih je se SFRJ i raspala.
    Insistiranje na obnovi Jugoslavije koja ce biti egzaktna replika SFRJ je samo jedna neozbiljna mastarija jugonostagicara i nema ama bas nikakve sanse u realnom svetu.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sun Apr 03, 2011 4:50 am

    walter (citat):Svako ko je vodio ili bar ucestvovao u nekoj politickoj odnosno predizbornoj kampanji zna da je propagandno delovanje usmereno prema deklarisanim politickim neistomisljenicima cist gubitak vremena.Nemoguce je za neku ideju pridobiti ljude koji drugacije misle i vec imaju izgradjeno SVOJE misljenje i jasno definisan stav.

    Koliko gradjana, radnicke klase i seljaka je istog misljenja ? Koga treba pridobiti? Na koji nacnin?

    Politicke partije su zato tu, da pruze demokratsku mogucnosta gradjanima, radnicima i seljacima da izaberu onu partiju, koja ce nabolje zastupati njihovo misljenje. Koja to partija danas u nasim drzavama cini?

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sun Apr 03, 2011 4:56 am

    walter (citat):
    SFRJ je bila drzava koja je radila u interesu vlastitog naroda .I pored svih devijacija u samom vrhu vlasti ona je uspevala da se maksimalno priblizi svakom svom podaniku i omoguci mu sve moguce benificije koje ni jedna drzava pre nje nije bila u stanju .

    Politicka partija treba da radi u interesu naroda a ne u interesu partije, pogotovo ako je ta partija demokratska.
    Licno smatram da je nas narod zasluzio da ima partiju koja ce ga onako zastupati, kako on to,a posebno nasa deca zasluzu.

    Zato smatram da treba osnovati radncku demokratsku partiju, koja ce se svojim nacinom rada vrtaiti najbitnijem zadatku, zastiti radnicke klase i gradjana a ne bogatasa i koncerna.

    Valter

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sun Apr 03, 2011 5:02 am

    walter (citat):Sve svoje potencijale treba usmeriti na one neopredeljene ,one nedefinisane koji ce glasati za one koji uspeju da ih ubede da ce politicka opcija koju zastupaju raditi u njihovom INTERESU. Ogromna vecina ljudi se ne zanima mnogo za politiku .

    E morace poceti da se zanimaju za politiku. Zato sto vecinu ne zanima politika smo i dosli u ovu situaciju. Ako se i dalje budu gradjani nezainteresovano ponasali, ce svakog dana postati sve gore i gore.

    "Ako vec nemislite na sebe, mislite bar na bolje sutra dece koju ste doneli na ovaj svet", bi trebalo biti kampanja koja bi mogla da pomogne pri "budjenje mase".

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Sun Apr 03, 2011 5:20 am

    walter (citat):Njih jedino zanima da zive bolje pa cesto nasedaju na nerealna obecanja (da ne kazem lazi) i nevesta opravdanja (opet lazi) vestih pliticara koji rade u svom i u interesu onih koji ih placaju i manipulisu ,,NEOPREDELJENIM" i politicki nedefinisanim sirokim narodnim masama.

    Sta sad to znaci ??

    Svako "ubedjivanje" koja na kraju vodi do jos losijeg zivota naroda jedne drzave je manipulisanje tim narodom.

    Da bi narod mogao bolje da zivi mu je potreban partija koja ce ga pravilno zastupati. Mi vrlo dobro znamo ( jer smo deo tog naroda ) kako jedna partija treba da zastupa narod, ili mozda neki od nas neznaju?

    Siroke narodne mase ce uvek podrzavati one politicare koji stavrno zastupaju te siroke narodne mase. Ako zelimo da imamo podrsku sirokih narodn masa treba da se brinemo o sirokim narodnim masama. To se ne postize lazima i ubedjivanjima vec iznosenjem istine i cinjenicnog stanja. Samo iskreno zastupanje radnicke klase ( a to je narod ) moze obezbediti vecinu glasackih glasova. U ovom trenutku bi se ti glasovi lako mogli dobiti samo kada bi postojala partija koja tu radnicku klasu i zastupa. Te partije danas nema. Znaci treba je osnovati.
    " Partija sa srcem naroda" bi mogla da se zove.
    Jedino tako ce narodi ponov bolje da zive. To je ono sto ih zanima. U sustini tako jednostavno. Nasi politicari su samo nedovoljno inteligentni to da shvate. Oni su samo inteligentni da misle na sebe. Kad tad, to vodi do propasti, licne ili kolektivne. Samo oni politicari, koji svojim srcem stoje na strani naroda imaju trajan uspeh. Da je to tako, znamo svi, samo sto to svi nece da priznaju.

    Zasto se i dan danas jos uvek govori o Josipu Brozu ?? Da je on bio jedan od mnogih danasnjih politicara, koji samo zastupa interes partije, ga nebi niko ni spominjao. To je cinjenica. Svaki politicar koji gleda samo svoje interese a ne interese naroda, nece nikada ni pridobiti njihopve glasove. Znaci, ako trebaju glasovi naroda, treba se tom narodu obratiti, na onaj nacnin, na koji je i Josip Broz to cinio. Naravno da samo obracanje nije dovoljno, treba dokazati da se iza reci nalaze i dela. Sve ono sto nam je drug Tito ostavio u nsledje je i te kako moguce prenesti u danasnji dan. I u skolama se teorija uci iz knjiga koje su u proslosti napisana, da bi isli ka boljem sutra. Prema tome, zastupanje interesa radnicke klase nikada nece biti zastareo nacin vodjenja politike, samo nesposobnih politicara ce uvek biti.

    " Za koga, za narod, za koga..........."


    Valter
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Sun Apr 03, 2011 8:57 am

    Oni koji promovisu politicare veoma pazljivo biraju .Oni nikad nece izabrati one koji ce raditi suprotno njihovim interesima .Ukoliko se neko od politicara ,nakon sto ga oni dovedu na vlast ,i drzne da im okrene ledja vrlo brzo ga uz pomoc svojih medija toliko oblate ili mu smeste neku aferu da je covek primoran da sam podnese ostavku. Ima i slucajeva kad su politicari tvrd orah i poseduju odredjenu harizmu koja im omogucava opstanak na vlasti uprkos svemu. U tom slucaju se pribegava radikalnim merama.Setite se Kenedija ili nekog sa nasih prostora -Djindjica. Prilikom selekcije politicara za ergelu se biraju grla koja su pre svega poslusna a ne ona koja su moralna. Biraju se politicari kojima je karijera i licni interesi na prvom mestu pa jos ako postoji i neka mrlja u njihovoj biografiji zbog koje bi mogli da ih ucenjuju (npr.Djukanovicev slucaj) onda je taj politicar idealno kasacko grlo u trci za vlast. Kako su sva grla iz ergele istog vlasnika potpuno je nebitno koje ce da pobedi.
    Znaci ne treba se kladiti na grla koja su sada na trkackoj stazi vec treba stvarati svoju ergelu koja ce biti selekcionisana po kriterijumima potpuno suprotnim od onih po kajima su izabrana aktuelna grla.
    Moramo da shvatimo da aktuelni politicari uopste ne brinu o tome da li ce na sledecim izborima biti u vrhu vlasti ili opozicija.Oni su na platnom spisku u svakom slucaju .Izbori predstavljaju samo farsu ,predstavu za narod koju taj isti narod skupo placa. Zapravo izbori su samo uvertira a prava predstava pocinje kad se formira vlada.Mi se moramo izboriti da se onima koji sada reziraju predstavu stane na put.Moramo dovesti glumce koji ce igrati po scenariju koji odgovara obicnom malom coveku i koji ce biti imun na sve pritiske sadasnjih rezisera. Pitanje je kako stvoriti uslove da takvi igraci uopste dobiju priliku da izadju na scenu.
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Sun Apr 03, 2011 4:02 pm

    Sto se tice konkretnih akcija..na jesen se planira popis stanovnistva.Zasto ne bismo svako u svom gradu uradili kampanju "budi ono što jesi, Jugosloven!"

    pročitajte i
    http://www.autonomija.info/jugosloveni-moderni-apatridi.html

    ...Vojvođani – novi Jugosloveni
    Uzimajući u obzir drastične oscilacije na popisima stanovnika Srbije
    koji su u burnim decenijama pravili preseke kolektivne krize identiteta,
    nije lako predvideti rezultate narednog prebrojavanja stanovnika Srbije
    koji su ne promenivši mesto prebivališta za dve decenije promenili
    četiri države. Pre svega teško je prognozirati u kojoj meri će na
    odgovor građana Vojvodine na pitanje „šta si“ uticati ne samo njihova
    porodična stabla, već i i aktuelne društvene, političke, pa i ekonomske
    (ne)prilike. Da li će u skladu sa eskalacijom trenda novog
    jugoslovenstva u većini bivših republika, broj Jugoslovena u Srbiji i
    Vojvodini porasti? Ili će opasti u korist na primer nacionalno
    probuđenih Crnogoraca? Ili pak Vojvođana koje mnogi svrstavaju zajedno
    sa Jugoslovenima u kategoriju utopističkih grupacija. Iako je nepoznata
    istorija opredeljivanja onih koji se poslednjih godina izjašnjavaju kao
    Vojvođani, nije neverovatno da su neki Jugosloveni koji se vode kao
    nestali između dva popisa postali Vojvođani, odbijajući i dalje da
    odgovore na pitanje nacionalnog identiteta. Time su, smatraju, povećali
    šanse da kao nekadašnji pripadnici „naroda bez zemlje“ postanu i
    geografski utemeljeni u stvarnosti. ...


    ...
    Broj sličnih sajtova rastao je iz godine u godinu, a udruživanje
    Jugoslovena proširilo se i na socijalne sajtove. Zato je teško odrediti
    prosečnu starost Jugoslovena danas. Očito je da, osim onih sredovečnih
    koji su svoju nacionalnu opredeljenost vezali za nikad prežaljenu
    zemlju, među Jugoslovenima ima sve više onih koji su rođeni nakon
    raspada SFRJ
    . Na Fejsbuku postoji blizu milion članova stotina
    projugoslovenskih grupa.
    ...
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Mon Apr 04, 2011 9:10 am

    Odlicno . Ako je doista tako znaci da postoji solidna baza ali je ocigledno da fali nadgradnja. Zbog cega niko dovoljno sposoban i dovoljno hrabar nije stao pred te ljude i rekao im :JA SAM TAJ KOJI CE VAS POVESTI.JA SAM TAJ KOJI JE DOVOLJNO SPOSOBAN DA OKUPI KVALITETAN TIM KOJI CE NAS DOVESTI DO ZELJENOG CILJA. Ako se i pojavio neko sa ovakvim ambicijama to sto nema nikakvih ozbiljnijih rezultata govori dovoljno o njegovoj snazi .
    Ja mislim da je problem u tome sto ne postoji jasno definisani cilj kome treba teziti .Uglavnom u jugoslovenskom pokretu(ako uopste tako moze da se nazove ova neorganizovana masa jugo nostalgicara)postoje dve glavne struje.Prva je ona kojoj je cilj uspostavljanje socijalistickog poretka kakav je bio u SFRJ a Jugoslavija je je u drugom planu (u takve spada drug Valter).Drugu grupu predstavljaju oni kojima ponovno ujedinjenje izgleda kao prvi i u ovom trenutku jedini realni cilj do kojeg je moguce stici a uspostavljanje drustvenog poretka kakav je bio u SFRJ bi moralo da tece postupno i u skladu sa medjunarodnim prilikama.
    Zbog toga smatram da je jasno definisanje redosleda koraka kojim treba ici ka zajednickom cilju zapravo i prvi i najvazniji korak na tom putu.
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Mon Apr 04, 2011 9:46 am

    .Uglavnom u jugoslovenskom pokretu(ako uopste tako moze da se nazove ova
    neorganizovana masa jugo nostalgicara)postoje dve glavne struje.

    Dodaj još i treću struju, ideju o teritorijalnom grupisanju Jugoslovena i zajedničkoj kolonizaciji jedne ili nekoliko povezanih teritorija, i pokušaj značajnijeg političkog uticaja na manjoj teritorijalnoj jedinici,gdje bismo bili većina.

    Jer koju god od ove 2 gorenavedene struje zastupamo, ne možemo ništa učiniti ako budemo u manjini.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by valter Mon Apr 04, 2011 3:00 pm

    walter (citat): .
    Zbog toga smatram da je jasno definisanje redosleda koraka kojim treba ici ka zajednickom cilju zapravo i prvi i najvazniji korak na tom putu.


    Vec odavno sam dao taj predlog.

    Videcemo koliko ces ti na odgovor cekati, druze Walter. No, kako bilo da bilo, bez jasnog pravca kretanja se nemoze napred, to je i moje misljenje.

    S obzirom da nas je troje na forumu ( za sada ) mislim da bi bilo interesantno cuti tvoj predlog redosleda. Neka nas "stignu" ostali kada se ukljuce.

    Moje pitanje je, koju svrhu ima Jugoslavija sa kapitalistickim sistemom, kada se svi spremaju u EU? Svi znaju da ce, kada budemo u EU (ako se EU pre toga nerazidje ) biti oslobodjeni sadasnjih granica. Drzave clanice EU imaju uglavnom slobodno kretanje po celoj teritoriji EU, znaci poslovno i turisticki.

    Mene interesuje, koju svrhu ima sada osnivanje neke partije, za ujedinjenje svih drzava u Jugoslaviju( kao kapitalisticke drzave ), kada sada i tako ni jedna dzava to nece?? Dali ti,gospodine Walter imas mozda drugaciju informaciju ?

    Valter
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by Dule Mon Apr 04, 2011 4:03 pm

    PONOSAN SAM STO SAM JUGOSLOVEN JA.......

    I sta jos reci drugovi i drugarice,o kakvim strujama je rec,kako bi npr. ta druga struja se ujedinila ako se ne zna prvo cilj,ako bi toj drugoj struji bio kao cilj samo ujedinjenje pitali bi se ljudi u sta i zbog cega se ujedinjujemo da vidimo prvo kakav bi poredak bio itd tj na osnovu cega se ujedinjujemo a ne ujedinjenje samo zbog ujedinjenja zvuci mi nekako prazno.Nekako mi lici na ono ajde uclani se u moju stranku a posle ces videti kakvi su nam planovi.

    Moje misljenje je da ucini svako kao jedinka sto je vise moguce u sirenju ideje JUGOSLOVENSTVA jer jedino to je moguce u ova teska vremena a koja ce STRUJA biti prva to ostavimo trenutku istine.

    Ovde smo svi radi secanja na dragu nam JUGU inace nebi bili na ovom forumu a ako nam je dobro bilo nekada u tom sistemu zasto bi ga menjali tj. uskladjivali sa medjunarodnim prilikama.Nekada smo bili cenjeni MEDJUNARODNO PA NE SKRECIMO SA PUTA DRUGOVI I DRUGARICE.

    Jedno pitanje ostaje KOLIKO JE KO SPREMAN ZRTVOVATI SE tj. UCINITI TE PRVE KONKRETNE KORAKE.

    Albert Kami: Covek je uvek slobodan na neciji tudj racun
    Konfucije;Veliki covek postavlja stroge zahteve sebi,mali ih covek postavlja drugima.

    Ko je od vas spreman u ovom trenutku napustiti to malo sigurnosti sto poseduje i otici negde radi ujedinjenja ili investirati u nesto.Ja licno sam se selio 21 put u zivotu i mene ne vezu materijalne stvari toliko,samo mir i priroda koju sam nasao ali opet bi bio spreman ici i sve napustiti ako treba za dragu mi JUGU ali tek kada vidim da je trenutak sazreo a kakav je trenutak trenutacno znate i sami da ne govorim a ko je kriv za taj trenutacni trenutak pa opet obican covek lepo glasa za odredjene stranke 1+1=2 jer vladajuce stranke dobijaju moc od obicnog coveka(glasaca) jel tako?

    Ljudi moji dragi Jugosloveni nije ovo takmicenje ko je pametniji ili ko ima bolju mastu nego lepo se mi druzimo pricajmo o strujama o cemu god hocete ali da je vezano za nasu JUGU a trenutak ako dodje doci ce a AKO ZAISTA DODJE imamo vec puno toga sto nam je Drug TITO ostavio trebamo samo da sledimo to isto.

    PUNO VAS POZDRAVLJA DULE
    walter
    walter
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 43
    Age : 56
    Registration date : 2011-03-07

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by walter Mon Apr 04, 2011 6:42 pm

    Zamislimo ovakvu situaciju: Ogromna vecina gradjana sa prostora bivse Juge zeli povratak starog sistema i stare drzave.Politicke partije se utrkuju koja ce se dodvoriti glasacima i one ozbiljnije zrelo razmisljaju i kazu da je Jugoslavija moguca ,da je moguce obnoviti neke vrednosti SFRJ narocito na socijalnom planu ali da se moraju uzeti u obzir procesi koji su se dogodili u medjuvremenu privatizacija npr. . One druge partije kojima je jedino bitno da se dokopaju vlasti obecavaju obnovu SFRJ kakva je nekad bila i zivot bas onakav kakav je bio u njoj. I naravno na izborima pobedi druga opcija.Ponovo postoji zajednicka drzava,pocinje nacionalizacija,diktatura proleterijata i...Za 10 dana imamo NATO vojnike na ulicama nase nove socijalisticke zajednice .Oni su tu da stite interese kompanija ciju smo nacionalizaciju izvrsili. Ali zasto ne reaguje SSSR i Varsavski ugovor? Zato sto oni kao i SFRJ postoje jos uvek samo u glavama jugo-nostalgicara.
    Ljudi ,nemojmo vise razmisljati o mrtvima i o tome kako ih vaskrsnuti. To je nemoguce isto kao sto je nemoguce da nam se vrati mladost ili lep zivot kakav smo imali u SFRJ. Medjutim ,sasvim je moguce stvoriti drzavu po meri naseg coveka ,drzavu koja ce odgovarati mentalnom sklopu nasih ljudi ,drzavu u kojoj ce se ziveti Jugoslovenskim stilom zivota.
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by tvrtko Mon Apr 04, 2011 8:30 pm


    Sponsored content


    Konkretni koraci koje treba preduzeti - Page 2 Empty Re: Konkretni koraci koje treba preduzeti

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Apr 26, 2024 9:51 am