JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Iznesite svoj stav o prošla SFRJ EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+3
drug Tibor
valter
Internetlija
7 posters

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Anketa

    Po mom mišljenju, SFRJ je...

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Internetlija Tue Feb 17, 2009 4:48 pm

    Ovdje možete slobodno iznijeti svoj stav o SFRJ neovisno od toga da li ste registrirani član ili ne.
    avatar
    Vojvodja
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Vojvodja Fri May 01, 2009 7:21 pm

    Previse extremisticna u ekonomskim pogledima, ali nedovoljno extremna u pitanju nacionalnog identiteta! AVNOJ je sve ujeb'o...nije trebalo biti "SR Srbije, SR Hrvatske itd..." Bolja je bila cak i kraljeva podela Jugoslavije no to..nije trebalo biti "Srba, Hrvata, Crnogoraca" no samo Jugoslovena, bas kao za vreme kraljeve diktature...i najvaznije, nisu trebali decu opterecivati "bratsvom i jedinstvom", jer, deca kad su odrasla, stala su se usprotiviti tome i imati svoje "ja", makar to bilo i pogresno, zato sto su kljukani necim celo svoje odrastanje...jeb'o ja stafetu, svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod? -Jer, verovao ja u "Oca naseg koji je na nebu" ili "Tita naseg koji NIJE na nebu" je isto, zato sto se time stvara ona podela "Bog na nebu, a kralj na zemlji" a koliko se ja secam komunisti su protiv monarhizma tj. vladavine jednog coveka, a ovo je bila diktatura isto tako jednog coveka sto ti dodje isto...razlikuje se samo ekonomski sistem drzave....no, bilo je tu svakako dobrih strana, jer je Tito bio pametan,-a narod glup...samo, a sta posle Tita? -e zato se "predsedavanje bez ogranicenja mandata" pokazalo kao potpuni promasaj...narod se posle smrti Tita nasao u totalnoj konfuziji, i nasli su "utehu" u nacionalizmu i "starim" vrednostima i "vrednotama"...
    sve najbolje, Vas Vojvodjanin!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Internetlija Fri May 01, 2009 8:33 pm

    Nemam komentar!
    Samo bih naznačio sljedeći dio (valjda će biti jasno zašto nemam komentar na ovo):

    "svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod?"

    Narod je stvorio kult. Nije Tito naredio štefetu, Dan mladosti niti zabranu omalovažavanja ili psovanja SFRJ, Jovanke ili Tita...
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by valter Sat May 02, 2009 5:31 am

    Vojvodja (citat):Previse extremisticna u ekonomskim pogledima, ali nedovoljno extremna u pitanju nacionalnog identiteta! AVNOJ je sve ujeb'o...nije trebalo biti "SR Srbije, SR Hrvatske itd..." Bolja je bila cak i kraljeva podela Jugoslavije no to..nije trebalo biti "Srba, Hrvata, Crnogoraca" no samo Jugoslovena, bas kao za vreme kraljeve diktature...i najvaznije, nisu trebali decu opterecivati "bratsvom i jedinstvom", jer, deca kad su odrasla, stala su se usprotiviti tome i imati svoje "ja", makar to bilo i pogresno, zato sto su kljukani necim celo svoje odrastanje...jeb'o ja stafetu, svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod? -Jer, verovao ja u "Oca naseg koji je na nebu" ili "Tita naseg koji NIJE na nebu" je isto, zato sto se time stvara ona podela "Bog na nebu, a kralj na zemlji" a koliko se ja secam komunisti su protiv monarhizma tj. vladavine jednog coveka, a ovo je bila diktatura isto tako jednog coveka sto ti dodje isto...razlikuje se samo ekonomski sistem drzave....no, bilo je tu svakako dobrih strana, jer je Tito bio pametan,-a narod glup...samo, a sta posle Tita? -e zato se "predsedavanje bez ogranicenja mandata" pokazalo kao potpuni promasaj...narod se posle smrti Tita nasao u totalnoj konfuziji, i nasli su "utehu" u nacionalizmu i "starim" vrednostima i "vrednotama"...
    sve najbolje, Vas Vojvodjanin!

    Da bi se na ovo pitanje moglo pravilno odgovoriti je potrebano poznavati istoriju i raspolozenje medju gradjanima. Ovo sto se u nasoj novijoj istoriji desilo vuce korene iz daleke proslosti. Drug Tito je ziveo i radio u toj dalekoj proslosti i sasvim sigurno je imao kontakt sa svim strujama u zemlji a to znaci da je poznavao zelju naroda. Licno smatram da bi svaka druga, na silu uvedena drzava, kad tad zavrsila isto ovako, verovatno jos i ranje. Svaka nova generacija pod normalnim uslovima ide napred u sistemu, kod nas se to dogodilo obrnuto. Nivo inteligencije nasih naroda ( vecine ) jos nije na tom nivou da shvate velicinu svega onoga sto je drug Tito sa svojim saradnicima izgradio za njih. Nijedna druga drzava na ovoj zemaljskoj kugli nije nikada imala tako dobar zakon i gradjani ni u jednoj drugoj drzavi nisu tako dobro ziveli kao nasi narodi.
    Tito sasvim sigurno nije sprovodio diktaturu, ako tu rec usporedjujemo sa znacenjem te reci, kada su u pitanju drzvnici. Da je to cinio nebi stvorio zakon po kom radnicka klasa ucestvuje u uredjenju drzave i podeli dobiti. ZUR-a ( Zakon o Udruzenom Radu,vise na sfrj4ever.ch).
    Izgradnja drzave nakon drugog svetskog rata je bila izuzetan napredak za nasu drzavu ( usporedi sa pre i posle ) i za razvoj svih gradjana. Na zalost vecina nasih gradjana nije uspela da se izvuce iz " Opanaka" kada je u pitanju nivo inteligencije i shvati da nije sve u privatnom vlasnistvu i kralju.

    Funkcionisanje SFRJ-e sasvim sigurno nije nikakav promasaj. Sve ono sto se desilo nakon 1980-ih godina samo pokazuje da je sve bilo ispravno.
    Nacionalisti i kapitalisticki nastrojeni gradjani su zbog sitnosopstvenickih zelja unistili najbolju drzavu na svetu. Zelja za licnim bogacenjem na racun mase,odvajanjem od drustve u neke vise "slojeve" drzave i nezrelost tadasnjih politicara, kada je u pitanju celokupan interes gradjanstva nas je doveo do onoga sto imamo danas.

    Zato ce placati naredne generacije. Nije kriv napredan covek ( Tito) vec nazadna geldanja nacionalistickih i kapitalistickih kao i verskih zatucanika i fanatika, koji nisu a ni danas nevide dalje od svog nosa.
    Njima nije bitna prava demokratija, njima nije u interesu da se bore za gradjane i radnicku klasu, vec po uzoru na kapitalisticke drzave zele samo licno bogacenje na racun gradjanstva i radnicke klase koja se danas ponovo, kao i pre drugog svetskog rata bori za goli opstana i prezivljavanje. Cinjenica da jedan dobar broj nasih gradjana zbog sve losijih uslova za zivot moraju da kopaju po kontejnerima nam jasno pokazuje na kom zivotnom nivou se vecina nasih gradjana danas nalazi.

    Zar je to ono sto je u interesu gradjanstva ? Zar je to ono sto su obecali politicari koji su ubili SFRJ-u, zar je to demokratija.
    Standard zivota gradjana u jednoj zemlji najbolje pokazuje pravo stanje u drzavi. Ovo sto mi danas imamo sigurno nije demokratija niti u interesu gradjana.

    Ako su gradjani u stanju da shvate svoj zajednicki interes ce se to i promenuti, ako i dalje budu zeleli " preko hleba pogacu" ce to i dobiti.
    Vreme tece i samo gradjani sami mogu za svoju srecu da se izbore. Kako se budu borili ce i ziveti.

    Valter
    avatar
    Voša
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Voša Sat May 02, 2009 11:21 pm

    Nemam komentar!
    Samo bih naznačio sljedeći dio (valjda će biti jasno zašto nemam komentar na ovo):

    "svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod?"

    Narod je stvorio kult. Nije Tito naredio štefetu, Dan mladosti niti zabranu omalovažavanja ili psovanja SFRJ, Jovanke ili Tita...

    Covece to je uskracivanje prava na drugacije misljenje (ma koliko to misljenje bilo pogresno) !
    Vojvodjanin
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by valter Sun May 03, 2009 6:27 am

    Voša (citat):
    Nemam komentar!
    Samo bih naznačio sljedeći dio (valjda će biti jasno zašto nemam komentar na ovo):

    "svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod?"

    Narod je stvorio kult. Nije Tito naredio štefetu, Dan mladosti niti zabranu omalovažavanja ili psovanja SFRJ, Jovanke ili Tita...

    Covece to je uskracivanje prava na drugacije misljenje (ma koliko to misljenje bilo pogresno) !

    Vojvodjanin

    Nevidim u gore napisanom tekstu nikakvo uskracivanje prava na misljenje.
    Svaki covek ima pravo na svoje misljenje. Nivo inteligencije svakoga coveka vodi kroz zivot, pa se prema svojoj inteligenciji i zalaze za odredjene zivotne uslove. Ako je jedno misljenje pogresno je pitanje u odnosu na cije je misljenje pogresno? Kapitalisti od uvek smatraju da su oni u pravu i da je masa " Ovca" koja treba da radi ono sto joj se kaze. Ako sam ja drugog misljenje, to jos uvek neznaci da sam ja stvarno pogresnog misljenja. Zivot, kao i zivotno iskustvo koje covek stekne tokom svoga zivota mu pokazuje ko je stvarno u pravu.
    Uvek je bilo i uvek ce postojati ljudi koji drugacije misle od vecine. Pitanje je samo sa koje strane "strika" vuku ti ljudi? Ako su to ljudi koji se bore za interes i napredak u razvoju celog covecansta, ce uvek nailaziti na snazan " ledeni vetar" od protivnika napredka i aktivnih zivotnih promena.

    Covek je najradje u onome sto je "oduvek" navikao. Zato i dan danas ima zaostalih misljenja, poput: " Moj deda je vec tako radio, moj otac je vec tako radio, zasto da ja nesto menjam".
    U jednom drustvu ima uvek raznih misljenja. Ta misljenja ( po meni ) treba uskladiti u interesu svih gradjana u tom drustvu. Ako se to neucini, ce drustvo kada tada zapasti u situaciju, koja donosi samo probleme, i to za sve gradjane. Tako stanje nekoristi nikome, naprotiv, svi gube.

    Na ovom forumu pokusavamo da sprecimo ono najgore. Koliko ce nam to uspeti zavisi od nas svih.
    Ako neinteligencija pobedi, ce nam tako i biti.
    Zivot je kratak i veoma komplikovan, zato ga ( po meni ) treba ziveti u prijateljstvu i razumevanju, medju svim clanovima drustva. Mi smo svi sa istog govornog podrucija i u nasem je interesu da se slazemo. Svi smo mi culi za onu: " Tamo gde se dvoje svadjaju, treci koristi!" i kao sto znamo, to je istina.
    To znaci, treba poceti ( oni koji to do sada jos nisu ) gledati malo dalje od svoga " nosa", u sirinu i u daljinu.

    Valter
    avatar
    Voša
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Voša Sun May 03, 2009 4:07 pm

    Govorim o tome da su ljudi hapseni, tuceni i muceni, ako su iznosili svoj stav koji je bio suprotan od onog koji je imala "partija"...(jednopartijski sistem - najveca glupost)...govorim o tome da su salasi po Vojvodini ruseni radi industralizacije, a isti ti salasi su bili utocista mnogih partizana...no, "najbolji sinovi su poginuli za slobodu" pa su ostali ti koji su rusili salase, ne znajuci da bi jedan salas mogao da hrani skoro citav gradski blok...govorim o tome da nemozes ti uzeti sebi za pravo da si tu UPRAVU, a onaj koji nije mora da cuti zato sto si ti na vlasti! NIJE SMELA da postoji opozicija! To nisu uslovi za razvoj normalnog drustva...ljudi, nemojte ponavljati iste greske...
    Vojvodjanin
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by drug Tibor Sun May 03, 2009 4:40 pm

    Ali praktički gledano opozicija je nepotrebna na vlasti, to jest suvišna je, sada u svim republikama ima na vlasti većina i opozicija i jel urade nešto korisno??? NE!!! ako jedna strana predloži nešto druga strana će oboriti taj predlog...

    A to što kažeš da su salaši bili srušeni, e to je tačno, ali da li ti znaš zašto su srušeni??? E sad ću ti ja jednostavno to napisati: Ti salaši su srušeni da bi u zemljoradnji ustupile mesto složenijim organizacijama proizvodnje i rada, to jest ustupile su mesto Poljoprivredno-Industrijskim Kombinatima koji mogu više i bolje da naprave u mnogo kraćem vremenskom roku u razliku od salaša, jedan takav postoji i ovde u Bečeju, to ti je PIK-Bečej, stvoren je početkom 50-ih godina spajanjem mnogih seljačkih i zemljoradničkih Zadruga, i tokom SFRJ ona je cvetala i zapošljavala približno 6500 radnika i plasirala je svoje proizvode u celu Jugoslaviju i na mnogo tržišta susednih zemalja, ali zahvaljujući demokratiji i kapitalizmu, ona je pre nekoliko godina počela da propada, a pre nešto više od godinu dana, PIK-Bečej je privatizovan i proizvodnja u svim granama u kojoj je PIK sudelovao-je prepolovljen a neke grane su u potpunosti ukinute, a nekoliko hiljada radnika je izgubilo radna mesta...

    E ovo možeš i ti Ivane da shvatiš, zašto se mi ovde zalažemo za nešto veliko i dobro kao što je komunizam...
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Denis_MK Sun May 03, 2009 10:04 pm

    Vojvodja (citat):Previse extremisticna u ekonomskim pogledima, ali nedovoljno extremna u pitanju nacionalnog identiteta! AVNOJ je sve ujeb'o...nije trebalo biti "SR Srbije, SR Hrvatske itd..." Bolja je bila cak i kraljeva podela Jugoslavije no to..nije trebalo biti "Srba, Hrvata, Crnogoraca" no samo Jugoslovena, bas kao za vreme kraljeve diktature...i najvaznije, nisu trebali decu opterecivati "bratsvom i jedinstvom", jer, deca kad su odrasla, stala su se usprotiviti tome i imati svoje "ja", makar to bilo i pogresno, zato sto su kljukani necim celo svoje odrastanje...jeb'o ja stafetu, svaka cast Titu, al to je stvaranje sopstvenog kulta sto je sasvim u suprotnosti osnova komunizma...a di je tu narod? -Jer, verovao ja u "Oca naseg koji je na nebu" ili "Tita naseg koji NIJE na nebu" je isto, zato sto se time stvara ona podela "Bog na nebu, a kralj na zemlji" a koliko se ja secam komunisti su protiv monarhizma tj. vladavine jednog coveka, a ovo je bila diktatura isto tako jednog coveka sto ti dodje isto...razlikuje se samo ekonomski sistem drzave....no, bilo je tu svakako dobrih strana, jer je Tito bio pametan,-a narod glup...samo, a sta posle Tita? -e zato se "predsedavanje bez ogranicenja mandata" pokazalo kao potpuni promasaj...narod se posle smrti Tita nasao u totalnoj konfuziji, i nasli su "utehu" u nacionalizmu i "starim" vrednostima i "vrednotama"...
    sve najbolje, Vas Vojvodjanin!

    Ooo Ivane siso mala stigao si hahahaah sta ima novo brate u Srbiji >VULGARNOST< te Pavelic tvoj idol!!!
    Kako ide socijal kurokratija???!!!Ivane cuo sam da svijet spasavaju od E.kriza sa komunistickim metodama u Francuska iz drzavne pare spasavaju automobilsku industriju a Ivane ja kao sta znam nije to kapitalizam neznam brate ako nisam u pravo reci???
    Brate Ivane kako ide skolo,djevojkama ili nisi se odljiepio sa kompa pa da znas jbg!!
    Vidim da plujes po Juga brate i po Tita pa pitam te brate "zasto Tadic ili Mesic ne stvore svoj kult"???ili nisu sposobni za to???za da stvoris kult mora neko da te voli
    kao U2 ili Queen,Beatles i oni bi bili 0 da nije ih niko volio ali sada su kultne grupe posto ih ljudi slusaju i dan danas znaci su bili extra grupe pa takav je slucaj i sa Tita kad dajes pare,penzije neko naravno da cu te voljeti!!!Ivane ja kao sta znam nisu vojnici setali u Titovu vreme od kucu u kucu i stavljali noz pod grklanom
    i terali narod da vole tita,pa da je on sam stvorio kult ali siso mala odljepi se malo sa kompa i idi ganjaj cure a ne po celi dan ispred kompjuterom i tu treses gluposte!!Bratsvo i Jedinstvo je nesto najbolje sto se desilo tu na balkanu ali glupe umove kao ti su to rasturili a i vidim da si postao nostalgicar za Kraljevinu Yu ajde Ivane sve najbolje Sverom u Boga za Kralja i Otadjbinu CCCC!!!!!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by drug Tibor Mon May 04, 2009 7:45 am

    Hehehehehe..E ovo si Denise odlično napiso jbg
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by valter Mon May 04, 2009 9:07 am

    Voša (citat):Govorim o tome da su ljudi hapseni, tuceni i muceni, ako su iznosili svoj stav koji je bio suprotan od onog koji je imala "partija"...(jednopartijski sistem - najveca glupost)...govorim o tome da su salasi po Vojvodini ruseni radi industralizacije, a isti ti salasi su bili utocista mnogih partizana...no, "najbolji sinovi su poginuli za slobodu" pa su ostali ti koji su rusili salase, ne znajuci da bi jedan salas mogao da hrani skoro citav gradski blok...govorim o tome da nemozes ti uzeti sebi za pravo da si tu UPRAVU, a onaj koji nije mora da cuti zato sto si ti na vlasti! NIJE SMELA da postoji opozicija! To nisu uslovi za razvoj normalnog drustva...ljudi, nemojte ponavljati iste greske...
    Vojvodjanin

    Postovani gospodine iz Vojvodine,
    kako se zivi, odkako postoji opozicija, zanmo svi.

    Po tvom pisanju se vidi da si pun mrznjom prema svemu sto je dodirnulo tvoj salas i sve ono sto je bilo vlasnistvo tvoga dede. Ja tvoj bes u potpunosti razumem ali bi trebalo da pokusas da pogledas malo dalje od svoje "kapije".
    Niko ovde ne tvrdi da nije bilo gresaka. Nema toga coveka na ovoj zemaljskoj kugli koji nije napravio gresku u zivotu. Samo onaj ko nista neradi nemoze da napravi gresku.
    Znaci, treba biti toliko svestan i bar pokusati usporediti ono sto je bilo pre toga i ono sto je napravljeno za vreme SFRJ-e. Sta su dobili gradjani svih novo nastalih zemalja oda kako vise nema SFRJ-e? Dali sada bolje zive nego sto su ziveli u SFRJ-i? Kakvu danas gradjani imaju socijalnu zastitu? Kakve radne uslove danas imaju gradjani bivse SFRJ-e?

    Najveci deo clanova ovoga foruma nisu ovde samo zato sto nemaju sta bolje da rade, vec zato sto su im oci otvorene i to sirom i vide da je svakim danom zivot radnika u svim drzavama iz bivse SFRJ-e sve tezi i tezi. Najzalosnije je to sto je kapitalisticki sistem pokazao svoje pravo lice. Radnicka klasa se izrabljuje i iskoristsava do maksimuma u celom svetu. Radnicku klasu cede kao limun i isto tako je "bacaju " kada je iscede.
    Pa zar to nije razlog za zrelo razmisljanje, za ukljucivanje mozga na sirem planu a ne samo u okviru "svoje svlije". Inters svih radnih ljudi je ugrozen i to sa svih strana. Nasa sansa je u saradnji i druzenju. Prijateljstvom se jaca odbrana nsae teritorije od sve vece agresije kapitalistickog sistema.
    Zato ti predlazem da nam se pridruzis u borbi protiv naseg zajednickog neprijatelja, Kapitalizma. Da bi se kapitalisticki sistem pobedio se moraju podneti i odredjene zrtve.Kada radnicka klasa bude sasvim slobodna i svesna svoje obaveze prema svojoj domovini ce biti i salasa, i pite s makom.
    Potrebno je unapredjenje informisanja, ucenje i trezveno usporedjivanje, proslosti i sadasnjosti.

    Valter
    avatar
    Voša
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Voša Mon May 04, 2009 5:22 pm

    Postovani gospodine iz Vojvodine,
    kako se zivi, odkako postoji opozicija, zanmo svi.

    Po tvom pisanju se vidi da si pun mrznjom prema svemu sto je dodirnulo tvoj salas i sve ono sto je bilo vlasnistvo tvoga dede. Ja tvoj bes u potpunosti razumem ali bi trebalo da pokusas da pogledas malo dalje od svoje "kapije".
    Niko ovde ne tvrdi da nije bilo gresaka. Nema toga coveka na ovoj zemaljskoj kugli koji nije napravio gresku u zivotu. Samo onaj ko nista neradi nemoze da napravi gresku.
    Znaci, treba biti toliko svestan i bar pokusati usporediti ono sto je bilo pre toga i ono sto je napravljeno za vreme SFRJ-e. Sta su dobili gradjani svih novo nastalih zemalja oda kako vise nema SFRJ-e? Dali sada bolje zive nego sto su ziveli u SFRJ-i? Kakvu danas gradjani imaju socijalnu zastitu? Kakve radne uslove danas imaju gradjani bivse SFRJ-e?

    Najveci deo clanova ovoga foruma nisu ovde samo zato sto nemaju sta bolje da rade, vec zato sto su im oci otvorene i to sirom i vide da je svakim danom zivot radnika u svim drzavama iz bivse SFRJ-e sve tezi i tezi. Najzalosnije je to sto je kapitalisticki sistem pokazao svoje pravo lice. Radnicka klasa se izrabljuje i iskoristsava do maksimuma u celom svetu. Radnicku klasu cede kao limun i isto tako je "bacaju " kada je iscede.
    Pa zar to nije razlog za zrelo razmisljanje, za ukljucivanje mozga na sirem planu a ne samo u okviru "svoje svlije". Inters svih radnih ljudi je ugrozen i to sa svih strana. Nasa sansa je u saradnji i druzenju. Prijateljstvom se jaca odbrana nsae teritorije od sve vece agresije kapitalistickog sistema.
    Zato ti predlazem da nam se pridruzis u borbi protiv naseg zajednickog neprijatelja, Kapitalizma. Da bi se kapitalisticki sistem pobedio se moraju podneti i odredjene zrtve.Kada radnicka klasa bude sasvim slobodna i svesna svoje obaveze prema svojoj domovini ce biti i salasa, i pite s makom.
    Potrebno je unapredjenje informisanja, ucenje i trezveno usporedjivanje, proslosti i sadasnjosti.

    Valter

    Ovako, nisam pun mrznje, ne mogu mrzeti zemlju koja je stvarana na bratstvu i ljubavi! A nasuprot tome, meni niko nije srusio salas, trojica deda su mi bili partizani...drugo, Denise, niti sam fan Kraljevine Jugoslavije (tj. velike srbije (ned'o Bog)), vec kraljeve diktature, 6. januara 1929, kada je i uveden JUGOSLOVENSKI narod, a ne ko za vreme SFRJ i nasih "naroda"...a zapravo je jedan narod...drugo, nemam apsolutno nista protiv SFRJ, lepa drzava, ali Denise, na greskama se MORA uciti...ali ti to ne znas, zato sto nisi pogledao dalje od "Borbe" iz '65, i slicnih joj novina...(znam o cemu pricam, moj deda ih je stalno citao)...elem, da bi uvideo kompletnu situaciju, moras je sagledati iz svih uglova, pa i kapitalistickih (ma koliko ti to mrsko bilo)...Nova Jugoslavija-DA!, ali ne ona u kojo je unistavana imovina koja je stecena POSTENIM i isto tako TESKIM radom!
    Sve najbolje, Vojvodjanin
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Odgovor

    Komentar by valter Tue May 05, 2009 7:18 am

    Postovani gospodine Vojvodjanine,
    dali mi mozes reci, koliko je jedan radnik ili seljak, za vreme kraljevine mogao da stekne postenim radom? Dali znas koliko je jedan radnik ili seljak imao za vreme SFRJ-e.
    U potpunosti se slazem da treba sagledati sve, dobre i lose strane, to je u interesu svih pa i nase buducnosti.
    Pored toga se radi o sistemu ukom se zivi. Ni jedan kapitalisticki sistem, pa tako ni onaj kraljevina Jugoslavije nije nikada obezbedio dobar zivot radnicima pa ni seljaku. Ni dan danas kada je kapitalisticki sistem u mnogome napredniji od onoga iz vremena kraljevina Jugoslavije. Dan danas se radnik u kapitalizmu posmatra kao masina a ne kao ljudsko bice. Radi se od ujutru do uvece i bez obzira sto danasnji radnik ima u finasiskom smislu vise nego pre, on nema zivot. Radnicka klasa u kapitalizmu prezivljava. Ima malo svoga zivota, ujutru kad ustane i uvece kad se vrati kuci ( ako ima snage ) da nesto i za sebe ucini. To je cinjenica. Zivot je kratak i brzo prodje, pa se postavlja pitanje: " Sta sam ja za vreme svoga zivota uradio i imao od svega?" u SFRJ-i je radnik ziveo onako kako covek zasluzuje. U kapitalizmu ne.
    Tu je sustina problema i resenja svega.

    Zivot je jedan, ko ga nezna ceniti i ziveti, ce veoma brzo da shavti da je promasio ceo zivot i da je ziveo uzalud.

    Valter
    avatar
    Voša
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Voša Tue May 05, 2009 12:00 pm

    Tacno, i ne kazem da se bolje ZIVELO za vreme 6. januarske diktature, vec da je bila bolja UNUTRASNJA PODELA Jugoslavije.Sve je to lepo, tacno, treba obezbediti bolji polozaj radnika...samo to ne znaci da ta klasa treba da vlada, vec ona koja je obrazovanija - a to ne moze biti radnicka...jednom je prilikom jedan francuski pisac rek'o, tumaceci komunizam,: "Jednakost u kojoj se vrabac i orao stavljaju u isti kavez, takva jednakost mi ne treba".
    Vojvodjanin
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by drug Tibor Tue May 05, 2009 5:14 pm

    Ej znaš šta Ivane: Idi ti u 3 pm, ne znaš ništa i ti oćeš nama da soliš pamet...idi bari ženske ili idi da piješ a nas ostavi na miru već jednom...Ako si već tolko opčinjen R. Vojvodinom onda to seri tamo u Vojvodini, ali ne smeš sigurno jer se bojiš da te opet ne špijuniramo, bolje rečeno ja i moja ekipa Cool
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Odgovor

    Komentar by valter Wed May 06, 2009 6:06 am

    Voša (citat):Tacno, i ne kazem da se bolje ZIVELO za vreme 6. januarske diktature, vec da je bila bolja UNUTRASNJA PODELA Jugoslavije.Sve je to lepo, tacno, treba obezbediti bolji polozaj radnika...samo to ne znaci da ta klasa treba da vlada, vec ona koja je obrazovanija - a to ne moze biti radnicka...jednom je prilikom jedan francuski pisac rek'o, tumaceci komunizam,: "Jednakost u kojoj se vrabac i orao stavljaju u isti kavez, takva jednakost mi ne treba".
    Vojvodjanin

    Postovani gospodine iz Vojvodine,

    vladati drzavom znaci osecati licnu odgovornost prema domovini ( drzavi ) i svim njenim stanovnicima. Kako je " Orao" vladao u vreme kapitalizma u Jugoslaviji i kako taj isti " Orao" vlada danas to vidimo svkog dana. Kako je vladao Bravar to zna svako dete ( koje se pravilno ) informisalo. Navrsilo se 29 godina od smrti toga bravara pa i dan danas veliki boroj gradjana sa cele teritorije bivse SFRJ-e obilazi " Kucu Cveca" i odaje postu naj vecem vladaru svih vremena. Nije to samo tako. Ima tu razloga zasto je to tako. Svakodnevnica svim onima koji su inteligentni to nonstop ponavlja.
    Radnik zivi sve losije i losije, dok se jedan mali broj ljudi bogati na ledjima radnicke klase. Onaj ko podrzava " Orlove" nije ispravno upucen u sustinu problematike ili se nalazi na pogresnom mestu. Sedeti na dve stolice nikada nije ( dugorocno )bilo korisno. Stotinama godina radnicka klasa vodi borbu protiiv tih " Orlova" kako ih ti zoves, gospodine Vojvodjanine i ta borba traje i danas. Zasto je to tako ? Pa sasvim jednostvano, zato sto ih ti isti " Orlovi" kako ih ti nazivas cerupaju od jutra do maraka da moraju da se bore za goli opstanak, dok ti "Orlovi" koje ti tako podrzavas zive u izobilju koje im omogucava radnicka klasa, na cinijm ledjima sede ti " Orlovi " i ponizavaju tu istu radnicku klasu.

    Moram reci da sam razocaran nivoom inteligencije koju posedujes. Koliko ja poznajem gradjane iz Vojvodine je taj nivo sasvim drugaciji od ovoga kojeg ti nama prezentiras. Steta je sto svojim neinteligentnim nastupima kaljas sliku o Vojvodjanima. Sva sreca je, sto mi necenimo vecinu na osnovu jednog " Kukolja "u zitu.

    Vojvodina je uvek bila na meti osvajaca i uvek je uspela da se oslobodi istih. Ispostavlja se da su unutrasnji neprijatelji jedne zemlje veca prepreka za napredak od spoljnih neprijatelja.
    Zato svi oni, koji znaju sta znaci jedinstvo uvek nastupaju za zajednistvo i slogu medju svim nasih gradjanima.Zdrava radnicka klasa omogucuje uspesan napredak drustva u celini. Radnicka klasa zaradjuje svojim radom i trosi taj zaradjeni novac. Ako nema novca neme ni potrosnje, nama radnih mesta, nema napredka.

    " Samo zajedno smo jaci!"

    Valter
    gardist
    gardist
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 34
    Age : 62
    Registration date : 2009-12-02

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by gardist Tue Dec 15, 2009 5:46 am

    drugovi po srcu Jugosloveni,sve što je trebalo napisati napisali ste o našoj domovini Jugoslaviji.Nama koji smo živeli pošten život ne treba se pravdati pred nikim,bilo nam loše u Jugi?kome je to bilo loše?Lopovima i konjokradicama jer nisu mogli da kradu i sad posle raspada domovine podigli su svoj glas i mišjih rupa.Radnik je radio svoj posao i za njega bio plačen.Mogao je da ide kud god je hteo na dopust,koliko radnika to može danas da si priušti.Dobro,raspala država,kao nama Slovencima i Hrvatima nije bilo dobro u našoj domovini,danas smo mi Slovenci u EU.Jel nam bolje????kur moj je bolje.Nije valjao Beograd tada? a danas ne valja,jebemliga neznam ni koji je glavni grad EU niti ko je predsednik,kojega smo dobili tek ove godine ako se ne varam hehe.Evo kakva je ta EU.Za vreme Juge imao sam privatnu djelatnost,za vreme EU zatvorio sam tu istu djelatnost.Bilo je nestašice za vreme Juge,nije bilo kafe,banana,pralnoga praška?jebeš banane i kafu,imali smo sve ostalo što nitko na ovom svetu nije imao niti če imati nikada ali baš NIKADA.Imali smo par nepar,inflaciju i još puno takvih stvari smo imali.Sve te inflacije imaju i imali su i u drugim zemljama na zapadu,ali ne mi to nismo videli jer nismo hteli da vidimo.Danas ima svega da se kupi samo nema para,sve na kredit.Kažu kako smo bili neznam koliko milijardi dolara zaduženi.A koliko para ima u današnje doba u blagajnama država bivše Juge.Ova naša je prazna,jebemliga treba da kupujemo Patrije i Natovo naoružanje.
    (Stopnja registrirane brezposelnosti v Sloveniji je septembra ostala na 9,4 odstotka, kolikor je znašala že avgusta. Brez dela je bilo 88.366 ljudi, kar je 0,3 odstotka več kot avgusta in 49 odstotkov več kot pred letom dni.

    "Zatišje pred viharjem"
    Ohranitev stopnje brezposelnosti na avgustovski ravni na državnem statističnem uradu komentirajo z besedami, da gre žal le za "zatišje pred nevihto".

    Podatki Zavoda RS za zaposlovanje namreč kažejo, da se je število registriranih brezposelnih po podatkih, ki jih prejemajo z zavodov za zaposlovanje, oktobra glede na september zvišalo za kar sedem odstotkov.

    Gre za kombinacijo odpuščanj delavcev oktobra ter normalnega sezonskega povišanja števila registriranih brezposelnih zaradi tistih, ki so konec septembra zaključili študij ali jim je potekel status študenta in so se prijavili kot iskalci zaposlitve. Na statističnem uradu tako za oktober pričakujejo precejšnje povišanje stopnje registrirane brezposelnosti.

    Pada tudi število kmetov
    Stopnja registrirane brezposelnosti je bila septembra pri moških 8,6-odstotna, pri ženskah pa 10,4-odstotna. V Sloveniji je bilo sicer septembra 942.131 aktivnih prebivalcev, od tega jih je bilo delovno aktivnih 853.765, kar je enako kot avgusta in 3,6 odstotka manj kot septembra lani.

    V devetem letošnjem mesecu je bilo zaposlenih 762.053 oseb, samozaposlenih pa 91.712 oseb. Število kmetov se je v enem letu zmanjšalo za 3,6 odstotka na 32.316
    .)Nadam se da raumijete šta piše ovde u zagradama to su stari podatki,novijih nisam našao.
    Komunizam,socializam koji smo imali nije valjao?kapitalizam valja.Kilogram kruha košta 1(jedan)euro.Prosječna plata je 450 eura,pa ti vidi šta je bolje.
    Imali smo Tita za predsednika kojega je znao i poštovao celi svet,samo mi ga nismo poštovali i voljeli?U naše vreme Juge ljudi su bili maltretirani,tučeni,zatvarani čak na Golom otoku.Dok je bio goli otok 20 milijona ljudi je živelo a par stotina ili hiljada ljudi je bilo zatvorenih.Danas tih par stotina,hiljada živi i vlada a 20 milijona ljudi je zatvoreno.
    Za poštovaoce Tita dva aforizma:
    Dok nam je bravar bio šef države sva su nam vrata bila otvorena!
    Ono što je on napravio ovi danas ne mogu ni da prefarbaju!
    Imali smo a nismo znali šta smo imali.
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Red Dog Tue Dec 15, 2009 10:53 am

    Potpuno si u pravu, druze Gardista.

    Jos jedna:
    "Nije vam valjala Jugoslavija? Napravit cete je od blata."
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Odgovor

    Komentar by valter Fri Jan 29, 2010 10:13 am

    Samo onaj ko je slep pored svojih otvorenih ociju, moze da tvrdi da je u Jugoslaviji ( SFRJ-a) bilo lose.
    Svakim danom se sve jasnije vidi, svi oni koji su se zalagali za "oslobodjenje" od " okova" Jugoslavije su bili bolesni nacionalisti, koji su pre svega svoje rodjene narode ( sugradjane, bracu i sestre ) uvalili u najvece " blato" ovo zemaljske istorije, pa zatim i sve ostale kao i same sebe. Danas je takodjer jasno, sloboda, mir, razumevanje, tolerancija i saradnja su glavni nosioci bratsva i jedinstva, napredka i srece u jednoj zemlji. Sve to je imala SFRJ-a i bas zato je bila trn u oku svim onima, koji su po svaku cenu zeleli da budu "glavni". Uz podrsku neinteligenih, uskogrudih i kratkovidih ljudi ( "dva losa ubise ilosa" ) je mucenicki unistena naj naprednija drzava na ovoj zemaljskoj kugli. To nece proci( zao mi je zbog svih postenih ljudi ) nekaznjeno.
    Ko nije u stanju da postuje najvece bogatstvo, slobodu i mir, taj mora da oseti na svojoj kozi, sta znaci "ono drugo".

    Prisetite se ( svi oni koji su ziveli u SFRJ-i ) i iskreno recite, koja je razlika izmedju one "tame" i ove "demokracije"?

    Valter scratch
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Internetlija Fri Jan 29, 2010 11:33 am

    valter (citat):Samo onaj ko je slep pored svojih otvorenih ociju, moze da tvrdi da je u Jugoslaviji ( SFRJ-a) bilo lose.
    Svakim danom se sve jasnije vidi, svi oni koji su se zalagali za "oslobodjenje" od " okova" Jugoslavije su bili bolesni nacionalisti, koji su pre svega svoje rodjene narode ( sugradjane, bracu i sestre ) uvalili u najvece " blato" ovo zemaljske istorije, pa zatim i sve ostale kao i same sebe. Danas je takodjer jasno, sloboda, mir, razumevanje, tolerancija i saradnja su glavni nosioci bratsva i jedinstva, napredka i srece u jednoj zemlji. Sve to je imala SFRJ-a i bas zato je bila trn u oku svim onima, koji su po svaku cenu zeleli da budu "glavni". Uz podrsku neinteligenih, uskogrudih i kratkovidih ljudi ( "dva losa ubise ilosa" ) je mucenicki unistena naj naprednija drzava na ovoj zemaljskoj kugli. To nece proci( zao mi je zbog svih postenih ljudi ) nekaznjeno.
    Ko nije u stanju da postuje najvece bogatstvo, slobodu i mir, taj mora da oseti na svojoj kozi, sta znaci "ono drugo".

    Prisetite se ( svi oni koji su ziveli u SFRJ-i ) i iskreno recite, koja je razlika izmedju one "tame" i ove "demokracije"?

    Valter scratch

    E' moj druže Valtere... Da se svi slože sa tobom, samo bismo sjedili u čudu. Šta uradismo?!
    Ali bar vremena ima, doće narodu u glavu. Sjetiće se.
    A ako treba, podsjetićemo ih.

    Zbog toga smo i tu.

    // Mirza
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Odgovor

    Komentar by valter Sat Jan 30, 2010 6:42 am

    Postoavni druze Mirza,
    podsecamo mi taj narod vec petnaest godina. Neznam koliko vremena ( trnova ruzica) treba pa da se nasi narodi " Probude"?

    Cinjenice pokazuju, da je strategija kapitalizma uspesna. " Mi cinimo sve za vas" pruzamo vam robu, pruzamo vam razne igrice, pruzamo vam razne usluge....., vi samo sve to treba da koristiti i zato placate.
    Na taj nacnin se "ostrica revolucije otupljuje". Covak, borac za slobodu, postaje "ovca"kojoj je bitno da je toplo i da ima dovoljno igrica za Playstation i td.
    Sta je sa slobodnim vremenom, zivotom porodice, sta je sa drustvenim zivotom ?? Za to nema vremena. Zasto?? Zato sto se tu nemoze napraviti profit. Prave se specijalne Turisticke agencija za homoseksualce. Zasto?? Zato sto se svim onima koji su u velikom broju a " po strani" mogu napraviti veliki profiti.Puno se jos primera mogu navesti, na primer Bordeli, sramota svakog drustva, ali nema veze, dok placaju porez je sve u redu. Profit se u njima pravi na vise nacina.
    Gde je tu interes drustva kao celine. Gde je tu interes gradjanstva ili interes dece, zena , staraca?? Nema ga, nema zasto sto tu nema profita.

    Kapitalisticki sistem "zatupljuje" sve oko sebe, kako bi oni koji stoje na kormilima ( kapitalisti ) mogli da zarade milion dolara mesecno ( primer bakrara ) dok se drugi( radnicka klasa ) bore za goli opstanak.

    Najzalosnije je to, da ti ljudi tvrde da su te njihove plate zasluzene ?? Koji covek radi mesecno toliko, da zasluzuje svojim radom Milion dolara platu?? Takvu izjavu samo moze da da neko ko nema ni trunke licne odgovornosti.

    I sve ce i dalje ostati ovako, dok masa ( a sve vise podpada tome ) bude dopustila da je sistem ( kapitalisticki ) zatupljuje.

    Nazalost mi se cini da ce biti: " Pozeleli ste, slusajte".

    Ko pisa na grob svoga "Oca " nemoze dobro da prodje u zivotu. Sto rece Ray Charls, its krajing tajm agen= vreme plakanja, je opet tu.

    Valter
    avatar
    Emirdu
    Gost


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Emirdu Thu May 06, 2010 3:50 pm

    Imam osjecaj da bi se ponovo rodio da se vrati prijasnje vrijeme.Povraca mi se na nepismenost,nepotizam,izivljavanje nad radnicima i ostalim gradjanima,korupcija i da dalje ne nabrajam.Zivim u Travniku u BiH i puna mi je kapa nacionalizma,nacionalnih stranki i maski o vitalnim nacionalnim interesima.Zivio Drug Tito.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Internetlija Thu May 06, 2010 9:09 pm

    Emirdu (citat):Imam osjecaj da bi se ponovo rodio da se vrati prijasnje vrijeme.Povraca mi se na nepismenost,nepotizam,izivljavanje nad radnicima i ostalim gradjanima,korupcija i da dalje ne nabrajam.Zivim u Travniku u BiH i puna mi je kapa nacionalizma,nacionalnih stranki i maski o vitalnim nacionalnim interesima.Zivio Drug Tito.

    Eh druže... Ja sam razvio biološku alergiju na te gluposti. Bukvalno mi od nervoze poraste pritisak!
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by aska07 Thu May 13, 2010 7:57 pm

    Pozdravljam sve drugove na forumu


    Moja je generacija poslednja pevala pesmu,Pioniri maleni.Nisam imao prilike da zivim u Titovoj Jugoslaviji,umro je nesto pre nego sam se rodio,ali po svemu sto sam doziveo pred njen raspad,a to je gomila zdrave hrane,slatkisa,zdravog obrazovnog programa na tv-u i svega drugog sto ja danas nemogu da pruzim svome detetu,doziveo sam od dve radnicke plate.Ne samo ja,smnom i moj brat,a moji roditelji zidali kucu bez kredita.Sada od dve radnicke plate nemogu da priustim kvalitetan zivot ni svom jednom detetu,a kuhinju renoviram vec sest meseci,tek sam na pola.

    Do konacne pobede!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Internetlija Sun May 16, 2010 1:01 pm

    Druže Aska, najtužnija je činjenica da nisi sam u takvom stanju. Primjerice, ja sam sada na fakultetu i novčanik mi je nekad nedeljama prazan! I nisam jedini takav na fakultetu...
    Čitava regija je (to je sada toliko glupo reći, jer je očigledno) u krizi! A naša najveća prepreka smo mi sami: naš narod ima ogroman prag bola. Moj stari je to fino prokomentarisao: "Ovdje će biti bolje tek kad bude još gore."

    // Mirza

    Sponsored content


    Iznesite svoj stav o prošla SFRJ Empty Re: Iznesite svoj stav o prošla SFRJ

    Komentar by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je Sun May 19, 2024 9:07 pm