JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Similar topics

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+10
emušović
T-34
drugarica
Sofi
SAMOUPRAVLJAC
byron22
valtersfrj
valter
aska07
Internetlija
14 posters

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Anketa

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Internetlija Mon Jul 05, 2010 2:15 pm

    First topic message reminder :

    Jugosfera: http://hr.wikipedia.org/wiki/Jugosfera

    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Broj komentara : 312
    Registration date : 2009-02-25

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Feb 06, 2011 10:12 pm

    Greska se odnosi na podrzavanje ulaska u EU. Ja tezim ujedinjenju svih nasih naroda a ne jos vecem razjedinjavanju. Teza da cemo ziveti u zemlji bez granica koja ce se zvati EU je "tabula raza". Ostacemo jos vise razjedinjeni i jos vise osiromasini kad nas svetski mesetari iskoriste, kako radnike tako nase prirodne i nacionalne resurse. To je svakom jasno i ne trebamo pognuti glavu kao da izlaza nema. Izlaz je u nama samima. Neznam sta tu nije jasno.
    T-34
    T-34
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 24
    Age : 31
    Mjesto : Hrvatska
    Političko opredjeljenje : Marksizam-Lenjinizam
    Registration date : 2010-11-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by T-34 Sun Feb 06, 2011 11:00 pm

    [/quote]Ja tezim ujedinjenju svih nasih naroda a ne jos vecem razjedinjavanju

    Ne razumijem.
    Kako će ulazak u EU razjediniti naše zemlje?

    Teza da cemo ziveti u zemlji bez granica koja ce se zvati EU je "tabula raza.[quote]
    Zašto je ta teze "prazna ploča"? Ne razumijem.

    Ostacemo jos vise razjedinjeni i jos vise osiromasini kad nas svetski mesetari iskoriste, kako radnike tako nase prirodne i nacionalne resurse.
    Na koji način ćemo u EU biti još razjedinjeniji i još siromašniji? Zar nas svjetski mešetari već nisu iskoristili?

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Internetlija Sun Feb 06, 2011 11:26 pm

    EU je savez Britanije, Francuske i Njemačke (po postanku, po politici, po ekonomiji). Sve ostale zemlje su kolonije i/ili sirova tržišta.
    Da je tako lijepo u EU, sigurno bi se i Švajcarska ubacila.I pitaj se, šta jedna Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija imaju dati EU?
    Evropska Unija nije Humanitarna Unija, to je Izrabljivačka Unija.
    T-34
    T-34
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 24
    Age : 31
    Mjesto : Hrvatska
    Političko opredjeljenje : Marksizam-Lenjinizam
    Registration date : 2010-11-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by T-34 Sun Feb 06, 2011 11:47 pm

    Evropska Unija nije Humanitarna Unija, to je Izrabljivačka Unija.
    Istina,ali u sadašnjoj geopolitičkoj situaciji gdje se stvaraju veliki imperijalistički "blokovi",male zemlje nemaju drugog izlaza.
    Hrvatska (i ostale ex-SFRJ zemlje također) je i tako i tako eskploatirana od EU zemalja.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Mon Feb 07, 2011 6:51 am

    T-34 (citat):
    Evropska Unija nije Humanitarna Unija, to je Izrabljivačka Unija.
    Istina,ali u sadašnjoj geopolitičkoj situaciji gdje se stvaraju veliki imperijalistički "blokovi",male zemlje nemaju drugog izlaza.
    Hrvatska (i ostale ex-SFRJ zemlje također) je i tako i tako eskploatirana od EU zemalja.

    Koja je razlika izmedju EU i SFRJ? I jedno i drugo je skup drzava.
    Razlika je u sistemu i da spomenem radnicko samoupravljanje, koje najveci broj nasih ljudi zaboravlja da spomene.
    No, nije sve lose u EU. Konkurecija sa jedne strane ima i dobrih crta. Firme su prinudjene da se bore za poziciju na trzistu. To je bilo propust u firmama iz vremena SFRJ. Odnosno, svest, pogotovo rukovodecih ljudi je bila na niskom nivou. Da su oni obavljali svoj posao bi danas SFRJ bila ta koja vodi sve zemlje evrope napred.

    Zato ja i tvrdim, nivo inteligencije je dolucujuci faktor.

    Valter
    avatar
    emušović
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 59
    Registration date : 2011-02-14

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by emušović Mon Feb 14, 2011 5:32 am

    EU jedini izlaz za nas, nazalost ali tako je.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Mon Feb 14, 2011 6:14 am

    emušović (citat):EU jedini izlaz za nas, nazalost ali tako je.

    Zasto??

    Dali je moguce da mi nismo, odnosno politicari u nasim zemljama u stanju sami da vode politiku drzave.


    Valter
    Aca
    Aca
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 1
    Age : 30
    Registration date : 2011-02-06

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Aca Sat Feb 19, 2011 10:39 am

    Ne zelimo EU, zelimo nasu JUGOSLAVIJU i da se nas narod ponovo ujedini. SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!!!!!!!!!!!!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Sun Feb 20, 2011 5:53 am

    Aca (citat):Ne zelimo EU, zelimo nasu JUGOSLAVIJU i da se nas narod ponovo ujedini. SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!!!!!!!!!!!!

    Postoavni Aco, tako je. Smao se postavlja pitanje dali je nas narod shvatio sustinu i zasto smo mi za to??
    avatar
    Lale
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 43
    Mjesto : Vojvodina
    Političko opredjeljenje : vremenski putnik
    Obrazovanje : student apsolvent
    Registration date : 2011-03-01

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Lale Tue Mar 01, 2011 11:21 pm

    mislim da sam greskom u brzini glasao za 3. umesto za 4. opciju Sad
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Dule Wed Mar 02, 2011 5:52 pm

    Procitao sam sve komenatre u vezi ove tematike i hteo bi dodati sto se moga licnog iskustva EU tice ovo BOLJE GROB NEGO ROB.Naime nakon godina provedenih u EU uvideo sam gde sve ovo vodi u pogledu novih clanica EU.Zivim 15-20min. hoda od Madjarske granice i poznajem dosta madjara a i sam prelazim granicu tako da sam svedok iskustva ljudi koji su mi pricali kako je bilo nekada a kako im je sada.Nikada nisu siromasniji bili i manje sloboda imali kazu(vecina).A ukinuli su im i nekoliko tradicija njima tako dragih ,kao primer mogu navesti vekovni obicaj pecenja rakije sve u interesu EU gde se preko zakona zabrane spravljanja rakije(pecenja) i kontrole drzave u saglasnosti sa EU dolazi do znatnih novcanih sredstava koji se prilivaju ajde pogodite gde.U savkom slucaju kontrola za ovo za ono tj recimo hyperkontrola u svim segmentima zivota.Ako odete malo dalje recimo u Sloveniju gde sam isto dosta cesto isao i poznajem dosta ljudi kazu mi videcete sve kada vam EU dodje,jer mi u Sloveniji zivimo naizgled dobro i kazu uz to pa raspitaj se Dule koliko ljudi u Sloveniji ima svoj OTPLACEN STAN, AUTO i KREDIT u dugovima su do guse i ne zive sretno(zato i dolazite za novu godinu u Srbiju da se provedete i zaboravite tugu i dugove kazem ja u sali ha,ha).Iz Rumunije poznajem isto nekoliko osoba a prica im je ista dakle opet kazu nikada gore.Da napomenem i Holandiju jednu Demokratsku zemlju gde je legalno dozvoljena upotreba droge,gde se tzv. koffieshopovi(mesto gde se prodaje droga tzv softdrugs) nalaze u blizini skola.Gde je zabranjen uvoz droge,uzgoj droge a kada zelis dobiti informaciju odakle drzavi droga koji stavlja u opticaj po tim koffieshopovima odgovora nema,kazu cuti sta te briga,sa drugim recima mani glavu pasi travu.DALI TREBA JOS DA NASTAVIM?Da da dodam jos i ovo sreo sam nekoliko ljudi koji su sretni u EU ali oni su nazalost bili tzv uspesni poslovni ljudi(po mom misljenju su bili vrsta tajkuna) koji su u svakoj drzavi manjina ali ubiru novac koji su tzv.posteno zaradili od radnicke klase.Drugovi i drugarice koliko ce vas uspeti u EU naravno svako za sebe misli da ce mu biti bolje i mozda imati i neku funkciju ali isto tako ima puno ljudi koji igraju loto i misle da ce dobiti glavni zgoditak.SA SRECOM KO VOLI NEKA IZVOLI.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Fri Mar 04, 2011 8:30 pm

    Dule (citat):
    SA SRECOM KO VOLI NEKA IZVOLI.

    Postoavni druze Dule,
    lepo bi to bilo kada bi se gradjani pitali. Nas medjutim niko nepita. Politicari odluce, narodu serviraju varijantu, na koju ce da se upecaju, a posel kazu: " To je tako, jer ste vi to trazili". Neznam zasto me ovo podseca na neku poznatu, vec izrecenu recenicu.

    U medjuvremenu se nase nekada tako dobrostojece firme srozavaju na nivo vasarskog poslovanja, prodaju za 1dolar i zatim neki tajkun ponovo "podigne" na odredjeni nivo sa novcem koji je zaradio sa svojih "deset prstiju".

    Samo "kamen mudrosti" moze da nas spase. Dali ce neko od nas moci da ga nadje videcemo, a do tada treba razmisliti, kako je moguce da smo mi mogli tako dobro da poslujemo u SFRJ sa radnickim samoupravljanjem ( u vreme tame ) a sada, odkako je neko " upalio svetlo" i stigla demokratija, se sve srozava i sve smo blizi "provaliji" ??

    Eeeeeeeeeeeeeee, moj Prle, izvinjavam se, hteo sam reci Dule.

    Valter affraid
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Dule Sat Mar 05, 2011 3:51 pm

    Postovani druze Valtere,
    lep komentar a dodao bih jos i ovo u vezi kamena mudrosti.Mozda je bas ovaj sajt taj kamen recimo kamencic mudrosti,pa kamen po kamen i eto nama jednog dana JUGE.......polako pa sigurno.Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem.

    Pozdrav svima!!!
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Mar 05, 2011 9:49 pm

    Nadajmo se da taj famozni kamen mudrosti nije negde na severnom polu jer cemo tako tesko do njega doci. Za pocetak moze posluziti i bukva Smile
    Dule
    Dule
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 89
    Age : 60
    Mjesto : Subotica
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : VSS
    Registration date : 2011-02-28

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Dule Wed May 11, 2011 5:37 pm

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6GZ5gPHX2IrHV_Bf8PL908QqmwqTfFiKrplhLTFsv7ow4g04UBIT CETE OVISNI O UNIJI I NECETE MOCI IZACI

    Zamolio bih sve koji imaju barem 10 MIN.VREMENA da ih izdvoje i pogledaju sledeci prilog NA RUBU ZNANOSTI a gost je bio David Icke,ovo je bilo prikazano 21/09/2009,ovo je deo 3 no na you tubu mozete pogledati u celosti,za one koji su ovo vec videli(kao i ja) dobro dodje PODSETITI SE!

    https://youtu.be/q72kRvbXyh4

    Nadam se da ce vam se dopasti.

    Ko razume shvatice!

    POZDRAV OD DULETA
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Mon Feb 17, 2014 8:23 pm

    Nakon dogadjaja proteklih godina se moze jasno reci, vecina gradjana sa nase tertoeije je "zasluzila" EU.

    Zasto?

    Jednostavno zato, sto vecina nije sposobna da "zasuce rukave" i licno se angazuje na sustinskim promenama.

    Ocito je da je "radnicko samoupravljanje" negativno delovalo na vecinu nasih gradjana. Samo cekaju da neko "drugi" za njih sve obavi. Tako se na zalost ponasaju i politicari. Po sistemu, svaki narod ima onakve politicare kakve i zasluzuju.

    Mada se jasno vidi u kom pravcu se sve krece, vise niko nemisli na svoje potomke. Bitno je da je "meni" dobro
    ( ako je ) sta ce sa ostalim biti "me" ne zanima.

    Prema tome, napred u EU. "Jer ste vi to trazili".

    Valter

    kopinic
    kopinic
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 16
    Age : 52
    Registration date : 2013-12-16

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by kopinic Sun Feb 23, 2014 3:33 am

    aska07 (citat):...ili kako god da se zove,definitivno.Kakva EU,kakvi bakraci,neko ko pokusava da nas odvede u EU je malo pobrkao loncice.Nemamo mi tamo ni prijatelja ni saveznika.Da oni nama zele dobro,nebi nasi radnici radili u evropskim kompanijama i firmama za bednih 200evra,dok u njihovim fabrikama  u evropi radnik zaradjuje 2000evra.Tu je neko opasno pobrkao loncice.

    Ne znam odakle ti podatak da se radi za 2000 eura , mozda u Norveskoj jedino. Radnici su obespravljeni i na zapadu , zaradi se oko 1000 , ili za nijansu vise , ali su rente velike ili stambeni krediti.mozda sam previse pesimistican , ali uskoro ocekujem socijalne nemire, barikade I paljevinu sirom nekad silne Evrope
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Sun Feb 23, 2014 1:47 pm

    Pored toga se nesme zaboraviti ono najbitnije, koliko se cega za tu platu moze kupiti.? Znaci, sustinski nije ni bitno koliko je to evra. Bitno je koliko se namirnica za to moze kupiti.

    Licno smatram da kao radnik nemogu da podrzavam sistem koji je nakolnjen samo kapitalistima a ostali dobijaju "mrvice". Pravac u kom se sve krece nije dobar. Sve je vise nezaposlenih ( govorim o EU ) i plate su sve manje.

    Prema tome, svaki nas politicar koji svesno zeli nase zemlje da "uvede" u EU je protiv gradjana svoje drzave. Kada je u pitanju pravosudje je vec drugo pitanje. Kada se situacija posmatra sa aspekta mira i stabilnosti u drzavi je ocito da nasi politicari nisu u stanju da osiguraju pravnu drzavu.

    Nije ni cudo sto se mnogi nasi gradjani secaju vremena kada si mogao da prakiras auto gde zelis i da ga tamo i nadjes kad se vratis.

    Licno smatram da bi trebalo da imamo snage u drzavi koje ce da uspostve pravnu drzavu i omoguce svim gradnima normalan zivot.

    Kada je evropa u pitanju smatram da smo mi vec odavno u evropi. Ono sto je nama potrebno je povratak samopouzdanja koje smo nekada imali.

    Mi mozemo sami da se izborimo za svoje mesto u okviru evrope. Potrebno je konacno da pravi ljudi dodju na prava mesta i naprave rad u drzavi.

    Valter
    kopinic
    kopinic
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 16
    Age : 52
    Registration date : 2013-12-16

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by kopinic Sat Mar 01, 2014 4:25 am

    Mi smo od pamtiveka u evropi , sta ima ko da nas prima ili ne prima . Njemci da mi namecu standarde I uslovljavaju ...njemci...trebali su ih svesti ,kao sto je I bio plan posle WWII na poljoprivrednu agrarnu zemlju, ne dozvoliti im da proizvedu nista modifikovanije od tostera.
    Nece proci dugo , toliko ce ojacati da ce dovesti u pitanje opstanak EU . I danas su prejaki cak I u odnosu na Francusku I Englesku.
    I SFRJ su oni razbili , to je bio probni balon nakon pada Berlinskog zida ,koliko su jaki.
    Bojim se 4 rajha .
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Sat Mar 01, 2014 7:25 pm

    Gospodine Kopinic,
    pogledaj ( ako nisi ) film, tezina Lanaca i sve ce ti biti jasno. Engleska pa i nemacka su samo "pijuni" SAD-a.

    Medju nama receno, meni nesmeta sto ni hoce. Meni smeta sto kod nas nems sa kime da se tome suprotstavis. Danasnje generacije jedino interesuje ( gobalizacija) Iphon, Samsung, X-Box i Playstation. Zabole njih sta ce se desiti sa njihovim drzavama. Da ne spominjem njihove naslednike. Za te im je i tako sve jedno.

    Bitno je da se u renoviranje i izgradju crkava ulazeu milioni. Sto skole propadaju svakim danom nema veze. Izvinjavam se malo sam "skrenuo" sa teme.

    Da se vratim na temu. Ukraina, sledeca faza. Sve se odvija po jednom ( neverovatno ali istinito ) "uhodanom" planu. A taj plan je star koliko i covecanstvo. Zove se " Zavadi pa vladaj". Prvo( samo primer Ukraine ) finaciski podrzavas " opoziciju". Kada se "zakrve" saljes svoje ljude da "butovnike" smire. Rasturis ono sto je jos ostalo i postavis svoje ljude na vrh. Zivela "demokacija".

    Kao sto rekoh vec ranije. Zasto oni to hoce mi je jasno. Samo nisam mogao verovati da su nasi ljudi ( vecina ) tolike ovce pa da tako nasednu na taj stari stos. Pa i ako su naseli. Bilo je dovoljno vremena da se uvidi greska i prizna. To bi dalo mogucnost za ispravku greske. Ne, nema tu niko "muda" pa da stane pred masu i kaze istinu. I tako sve ide dalje po uhodanom planu. Koja drzava je sutra na redu?

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Sat Jul 19, 2014 4:06 pm

    Sta kazu oni koji su u medjuvremenu vec usli u EU?

    Sada imate Demokraciju, a gde su vam Fabrile?  Kapitalisti iz cele evrope samo otvaraju trgovine, a proizvodnja se vrsi u nekim drugim zemljama. Zemljama koje su jos jeftinije od nase. Samo napred. " Zivela Demokracija". Posebno oni koji nas uvalise u sve ovo samo da bi sebi obezbedili licno bogatstvo.
    " Ovce" su odmah potrcale da podrze " Junake" koji su od jedne velike i jake drzave napravili sedam malih i nesposobnih da se odrzavaju u "zivotu". To je uredu. Pravo domacinski. Ono sto smo imali ( veliku i jaku drzavu ) to je "tama" i nije u redu.
    Cini mi se da sam upao u crnu rupu i da me je ibacila u "Paklu". Sve je kontra onome sto je normalno. Samo sta je danas uopste normalno ? Pa "demokracija" je normalna.

    Valter scratch 
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sat Jul 26, 2014 11:58 am

    Crna rupa u koju smo upali izgleda da nema dna jer jos uvek propadamo i nista nas ne boli.

    Kad budemo konacno pali zabolece jako, jako a pomoci nema niotkuda. Tek ce oporavak i osvescivanje biti bolni.
    Kad bi se bar drzali zajedno manje bi bolelo.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Thu Jul 31, 2014 6:16 am

    U potpunosti se slazem, drugarice.

    Problem je u tome sto vecina i dalje hoce Eu. Zasto je to tako? Licno smatram da su vec odavno mnogi videli sta se sprema ali nemaju sada snage da to javno kazu. Da kazu da je jedan " Bravar" bio u pravu a ne dr. Mr.....

    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Tue Aug 12, 2014 3:13 pm

    Velika vecina to vidi i zna ali zaista nema snage da to javno iskaze. Da li je u pitanju strah ili jednostavno "neka to drugi urade za mene" ne znam.

    Vreme ce i to pokazati. Question 
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by valter Sat Aug 16, 2014 9:39 am

    SAMOUPRAVLJAC (citat):Velika vecina to vidi i zna ali zaista nema snage da to javno iskaze. Da li je u pitanju strah ili jednostavno "neka to drugi urade za mene" ne znam.

    Vreme ce i to pokazati. Question 

    Rekao bih, od svega po malo.  Nazalost je i bivsi sistem pomalo kriv za to. Sve je bilo ( skoro sve ) organizovano od nekog tela u drustvu.
    Ljudi su se ulenjili. Isto tako i oficiri JNA. Koji umesto da stite sistem "spavaju" u stanovima koje radnicka klasa za njih placa. i da sada ne pokrecem tu temu....

    Bez licne svesti i licne odgovornosti svakog pojedinca, u zivotu nem ni srece. Nema srece privatno niti u drustvu.

    Znam da se ponavaljam ali cu ipak reci.
    Nemoze se davati krivica za sve ovo drugima a da se pri tome licno ne dotice.

    Ako je jedna " Karika" slaba,puca lanac. Bez obzira koliko jake bile ostale karike u "lancu".

    To samo pokazuje koliko je bio sensibilan sistem u kom smo ziveli.

    Ako postoje odredjene greske ih treba ispravljati a ne unistavati ceo sistem. Itd...

    Ono sto ce sada slediti ce mnoge istrgnuti iz "sna" o demokrtiji. I opet...

    Sve dok gradjani neshvate da se samo zajednickim snagama moze nesto postici ce ovako i ostati. Sadasnji nivo inteligencije kod nasih ljudi ne dostize ni do tog stupnja da shvate da zgrade u kojim zive treba da se saniraju ili farbaju. Pogledajte oko sebe. Nasta lice visoke spratnice koje su izgradjene u
    " Mraku"? Tada su bile lepe i svetle. Sada od kad je upaljeno "Svetlo" su izgleda izbledele od sjaja "sunca".
    Otpada malter. Prokisnjavaju. Stanovnici medjutim ni sada ( kada prokisnjava ) nemogu da se dogovore o sanaciji istih.

    Eto na tom nivou je nasa inteligencija. Sada su to privatni stanovi a svi se ponasaju po sistemu: " Sve je isto, samo njega nema".

    Samo ovoga puta "njega" nema  i nece nikoga vise biti da to uradi umesto gradjana. Naprotiv. Ove "demokratske" snage jedva cekaju da se srusi zgrada, pa da mogu da je kupe za jedan evro i zatim izgrade velike zgrade u kojima ce nasi gradjani da placaju visestruko vise da bi mogi ( ako imaju ) da stanuju u njima.

    E to je nivo inteligencije koji mi danas posedujemo.

    Zato nije uopste cudo sto sve ovako ide. Tako ce i ostati dok se ne dostigne nivo koji je potreban da svi shvate da se treba vratiti na "pravi put". sunny 

    Valter study


    valter: komentar modifikovan dana: Sun Aug 17, 2014 6:12 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Aug 17, 2014 5:55 pm

    study study study 

    Sponsored content


    Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ? - Page 2 Empty Re: Da li je ulazak u EU povoljan za države nastale raspadom SFRJ?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 12, 2024 1:50 am