JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Program obnove socijalističke Jugoslavije EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+7
tvrtko
SAMOUPRAVLJAC
T-34
Internetlija
aska07
valter
stocanin
11 posters

    Program obnove socijalističke Jugoslavije

    avatar
    stocanin
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 28
    Mjesto : Stolac
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : trenutno učenik Gimnazije
    Registration date : 2011-01-28

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by stocanin Fri Jan 28, 2011 1:12 pm

    Vidim da ima strašno mnogo ljudi koji su za ovu ideju i za ideju vraćanja socijalizma na ove prostore. Predlažu se mnoge akcije, međutim, nema konkretnog plana kako bi obnova YU trebala da izgleda, znači - "korak po korak".

    Evo ja predlažem neku polaznu osnovu plana, a to je da se krene sa organizovanjem na nivou republika.
    A ključnu ulogu trebao bi da odigra proces ujedinjavanja komunističkih partija u svakoj od republika (npr. mi u BiH imamo i SK i RKP, u Srbiji postoji NKPJ, sad ova Brozova Partija itd., itd.). Proces ujedinjavanja trebao bi da obuhvati i neke socijaldemokratske partije, konkretno SDP BiH, pošto poznajem dosta članova SDP-a koji se deklarišu kao komunisti.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by valter Sat Jan 29, 2011 6:51 am

    stocanin (citat):Vidim da ima strašno mnogo ljudi koji su za ovu ideju i za ideju vraćanja socijalizma na ove prostore. Predlažu se mnoge akcije, međutim, nema konkretnog plana kako bi obnova YU trebala da izgleda, znači - "korak po korak".

    Evo ja predlažem neku polaznu osnovu plana, a to je da se krene sa organizovanjem na nivou republika.
    A ključnu ulogu trebao bi da odigra proces ujedinjavanja komunističkih partija u svakoj od republika (npr. mi u BiH imamo i SK i RKP, u Srbiji postoji NKPJ, sad ova Brozova Partija itd., itd.). Proces ujedinjavanja trebao bi da obuhvati i neke socijaldemokratske partije, konkretno SDP BiH, pošto poznajem dosta članova SDP-a koji se deklarišu kao komunisti.

    Postoavni stocanin,
    tvoji predlozi su interesantni i trebalo bi sve ponoviti, posebno mladima, posto je predlog o ujedinjavanju svih socijalistickih i komunistickih partija vec pre neku godinu dat, pa se mozda zato danas vise o njemu negovori.
    Najveci problem su moderatori na internet stranicama, koji vuku svaki nas voju stranu umesto da se nakon toliko godina ( isto ) ujedine.
    Licni interesi ( kao i u celom svetu ) nedopustju vecini da vide zajednicke interese. Zato se nemrda sa mrtve tacke. I nakon toliko godina, i nakon cinjnice da je "demokatija" bila samo korak unazad, se niko neusudjuje da shvati onu poznatu recenicu:
    " Samo zajedno smo jaci!"
    Nije tu potreban velika ljubav, potrebno je shvatanje da se samo zajednickim snagama mozemo izboriti za svoj opstanak. Kapitalisticki sistem unistava coveka,sve je veci pritisak na radnika, dok pojedini ( kapitalisti ) imaju sve vise.

    Zasto to radnicka klasa tolerise mi nikada nece biti jasno. Dali je moguce da je nivo inteligencije kod nas toliko nizak?? Najverovatnija je i cinjenica, da mlade generacije ( koje u takvim situacijama cinie kljucni faktor )neveruju ono sto im stariji govore i misle pored toga samo na zabavu. To ce sve nas skupo kostati. Zelim jos istaci da ja licno nisam za komunizam vec za radnicko samoupravljanje koje j u SFRJ-i bilo i dokazalo je da se moze ako se slozno radi. Potrebna je svest svakog pojedinca, odgovrnost i shvatanje da se smao zajednickim snagama moze sve zelejno postici.

    Valter study
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by aska07 Mon Jan 31, 2011 7:30 pm

    Trebalo bi se ujediniti,ali veoma oprezno,neke greske u pocetnoj fazi mogu biti skupe.

    Recimo desila se greska ujedinjenja komunistickih partija u Srbiji,ujedinili se sa doticnim Joskom,a on posle ide i prica kako smo "mi"za EU,za privatizaciju i jos po neku glupost.Joska dobije stranacke prostorije u BG-u,naravno vecina clanstva koje ima komunisticke ili socijalisticke ideje,kud koji mili moji.Sada ja kao clan NKPS,treba da objasnim ljudima,da to nisu komunisti,da smo se mi zato i razdvojili od njih,da ponovo moramo da skupljamo potpise itd.naravno velika vecina ljudi klima glavom,da,da...kako da ne.

    Pitam se samo ko tog Josku finansira da tako s..e i razjedinjava ljude.

    To je bila izuzetno velika greska komunista u srbiji,koja je unazadila i onako unazadjeno misljenje da nam moze biti bolje.

    ZATO OPREZNO!!!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by valter Tue Feb 01, 2011 6:46 am

    aska07 (citat):Trebalo bi se ujediniti,ali veoma oprezno,neke greske u pocetnoj fazi mogu biti skupe.

    Recimo desila se greska ujedinjenja komunistickih partija u Srbiji,ujedinili se sa doticnim Joskom,a on posle ide i prica kako smo "mi"za EU,za privatizaciju i jos po neku glupost.Joska dobije stranacke prostorije u BG-u,naravno vecina clanstva koje ima komunisticke ili socijalisticke ideje,kud koji mili moji.Sada ja kao clan NKPS,treba da objasnim ljudima,da to nisu komunisti,da smo se mi zato i razdvojili od njih,da ponovo moramo da skupljamo potpise itd.naravno velika vecina ljudi klima glavom,da,da...kako da ne.

    Pitam se samo ko tog Josku finansira da tako s..e i razjedinjava ljude.

    To je bila izuzetno velika greska komunista u srbiji,koja je unazadila i onako unazadjeno misljenje da nam moze biti bolje.

    ZATO OPREZNO!!!

    Postoavni saka07, ocito je da ima ljudi u nasim drzavama koji imaju jedino zadatak da otupljuju "ostricu" ujedinjavanja. Vreme prolazi, oni koji su za pravo udruzivanje su sve stariji i gube snagu. Mladi su neodlucni, nezainteresovani( veliki broj ) i njih zavodi sjaj zapada.
    Stvarno je tesko u takvim uslovima nasto sprovesti do kraja.Zato je informacija jednio sredstvo otreznjenja.
    Zelim medjutim da te podsetim na neke poznate ljude iz SFRJ koji su vukli na istoj strani i cekali svoj momenat, tada su okrenuli "kormilo" na drugu stranu. Mozda se nesto i od njih moze preuzeti. Cilj je vazan, ne put kojim se ide. Treba nekad i od protivnika uciti.

    Valter
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Internetlija Wed Feb 02, 2011 11:11 am

    Bitno je da napomenem da u BiH postoji i JOSD (Jedinstvena Organizacija za Socijalizam i Demokratiju).
    LINK: http://www.josd.org/

    Lično sam član Izvršnog Komiteta JOSD-a (sa još 7 8 osoba) i mogu reći da je JOSD jedna jaka, organizovana, spremna formacija mladih (i malo starijih Smile).

    Poštovanje,
    Mirza S.
    avatar
    stocanin
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 28
    Mjesto : Stolac
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : trenutno učenik Gimnazije
    Registration date : 2011-01-28

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by stocanin Thu Feb 03, 2011 8:00 am

    Eto Mirza, odmah da te pitam kako se mogu učlaniti, pošto je sad otvoren Regionalni odbor za Hercegovinu.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Internetlija Thu Feb 03, 2011 5:36 pm

    Upravo sam zatražio kontakt za JOSD RO Hercegovine. Čim mi odgovore proslijediću ti na PP informacije.
    Ja sa JOSD-om djelujem na području Sarajeva i nisam nadležni za komunikacije sa ostalim ćelijama pa ćeš morati sačekati.


    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    T-34
    T-34
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 24
    Age : 31
    Mjesto : Hrvatska
    Političko opredjeljenje : Marksizam-Lenjinizam
    Registration date : 2010-11-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by T-34 Fri Feb 04, 2011 12:55 am

    Drugovi,da li zaista mislite da je obnavljanje socijalističke Jugoslavije moguće u dogledno vrijeme,uzevši u obzir stanja i uvjete u bivšim republikama pojedinačno?
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by valter Fri Feb 04, 2011 5:37 am

    T-34 (citat):Drugovi,da li zaista mislite da je obnavljanje socijalističke Jugoslavije moguće u dogledno vrijeme,uzevši u obzir stanja i uvjete u bivšim republikama pojedinačno?

    Samo onaj ko veruje u sebe i svoje ciljeve, moze u svom planu i da uspe. SFRJ-a je imala dobar sistem na papiru, cinjenica je medjutim da je nasa radnicka klasa bila "premlada" da shvati odgovornost koja stoji pred njom. Sve ono sto se u skorijoj proslosti dogodilo bi trebalo da bude jasan znak u kom pravcu treba raditi. Vracanje na pravi put i vracanje ka postoavnju dela Josipa Broza. Ako to u BIH uspe, je pola posla vec obavljeno.


    Valter
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Feb 06, 2011 4:48 pm

    Da ne verujemo ne bismo ni bili ovde. Bar to vazi za mene.
    T-34
    T-34
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 24
    Age : 31
    Mjesto : Hrvatska
    Političko opredjeljenje : Marksizam-Lenjinizam
    Registration date : 2010-11-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by T-34 Sun Feb 06, 2011 9:18 pm

    Da li je,po vama,prihvatljivo izgrađivanje socijalizma u okvirima vlastitih zemalja(bez nužnog ujedinjavanja u veću zajednicu-Jugoslaviju)?
    SAMOUPRAVLJAC
    SAMOUPRAVLJAC
    Zastavnik 1. klase
    Zastavnik 1. klase


    Male
    Broj komentara : 312
    Age : 60
    Mjesto : Kragujevac
    Političko opredjeljenje : socijalisticko samoupravljanje
    Obrazovanje : SSS
    Registration date : 2009-02-25

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by SAMOUPRAVLJAC Sun Feb 06, 2011 10:22 pm

    Naravno da je prihvatljivo ako to uspemo u svojim banana zemljicama lako cemo se ujediniti. Osim toga cilj nam je i ujedinjenje svih nasih naroda i narodnosti u jednu drzavu pod jednakim uslovima.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by valter Mon Feb 07, 2011 6:38 am

    T-34 (citat):Da li je,po vama,prihvatljivo izgrađivanje socijalizma u okvirima vlastitih zemalja(bez nužnog ujedinjavanja u veću zajednicu-Jugoslaviju)?

    Licno sam ubedjen da je socijalizam, onakav kakav je bio u SFRJ jedino ispravno resenje. Pogotovo nakon onoga sto nam je pokazala "demokratija" kod nas.

    Valter
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by tvrtko Thu Feb 24, 2011 10:57 pm

    pogledajte i temu
    https://yu-pokret.bosnianforum.com/t430-teorija-jedinstva-jugoslovena

    Mozda bismo mogli umjesto da ujedinjujemo cijelu Jugoslaviju,prepustimo da se ona sama ujedini,a mi se ujedinimo sami medjusobom? Kolonizacija jednog jedinstvenog prostora, koncentracija uticaja i politicke moci, i za pocetak barem jedan veci grad i okolinu nacinimo jugoslovenskom rpestonicom.Ako 2-3 miliona "multinacionalnih" Jugoslovena to ne moze uciniti,ako ne mozemo da uticemo na jedan grad od 300.000 stanovnika,jedan kanton, jedan entitet ili jednu pokrajinu- kako cemo onda cijelu Jugoslaviju?
    Uredu je zalagati se za ujedinjenje,ali budimo skromni-napravimo sebi malu,lokalnu Jugoslaviju.Na nama je da se upoznamo,izglasamo koja ce to teritorija biti ,i slozno djelujemo.Rastrkani medju 12 miliona nacionalista od Vardara pa do Triglava, imamo sansu jedino da prezivimo-cisto bioloski.A zajedno,zajedno samo jaci!
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by tvrtko Thu Feb 24, 2011 11:08 pm

    Teritorijalno jedinstvo je bitno,jer ostvaruje potpuno zajednistvo,istinsko zajednistvo,i zajednicki front protiv nacionalista.Ako se i Jugoslavija ujedini,cim pocne nesto da skripi ,opet ce svako sebi vuci.A mi Jugosloveni,u uzem smislu,koji smo zaista,krvno,a potom i duhovno vezani,mi nemamo kud;Mi ne mozemo sutra sa cistom savjescu ucestvovati u nekom bratoubilackom ratu;Mi ne mozemo bez osjecaja da nesto ne stima,prihvatiti potpuno moderne ideologije nacionalno-vjerskih drzavica;Teziti da ljude,koji se osjecaju uljuljkano u tim banana drzavama,"osvjestimo,opametimo" zasluzuje 10% nase teznje za ujedinjenejm.Ostalih 90% zasluzuje da bude usmjereno u nase medjusobno ujedinjenje,nas istomisljenika.I budjenje onih,koji zaista jesu to,u svom srcu,i po svojoj krvi.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Odgovor

    Komentar by valter Sat Feb 26, 2011 6:40 am

    Da se tako nesto pokrene je potrebno imati ljude u politickim krugovima. Dali ima ljudi politicara koji su za tako nesto??

    Valter
    ExOduS
    ExOduS
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 63
    Age : 34
    Mjesto : Vukovar - Rijeka
    Političko opredjeljenje : Socijalist
    Registration date : 2010-10-28

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by ExOduS Sat Feb 26, 2011 1:24 pm

    Ne znam jeste li primjetili, ali sve više se spominje Jugoslaviju u pozitivnijem svijetlu, a što to znaci? Mislim da svi znamo. Sada kada je kapitalizam pokazao kakav je stvarno u usporedbi sa socijalizmom, pa nije vrijedan spomena.Vraca se vjera i zelja u socijalizam, ali samoupravljanje, to je kljuc buducnosti.
    avatar
    stocanin
    Vojnik
    Vojnik


    Male
    Broj komentara : 19
    Age : 28
    Mjesto : Stolac
    Političko opredjeljenje : komunist
    Obrazovanje : trenutno učenik Gimnazije
    Registration date : 2011-01-28

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by stocanin Sat Feb 26, 2011 9:11 pm

    Kod mene u razredu nedavno smo pričali o skupljanju novca za ekskurziju, kako ćemo ga namaknuti itd.. Pa je profesorica (inače dosta mlada) spomenula prijeratni sistem, kako su učenici sa zanata odlazili u stolačke fabrike na praksu i zarađivali, kako su faktički ekskurzije bile besplatne... I na kraju reče "Vidite kako je tad bilo sve uređeno".
    (A ja dobacio "Ma nema, kad to komunisti srede.." Very Happy)
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Internetlija Sat Feb 26, 2011 10:50 pm

    ExOduS (citat):Ne znam jeste li primjetili, ali sve više se spominje Jugoslaviju u pozitivnijem svijetlu, a što to znaci? Mislim da svi znamo. Sada kada je kapitalizam pokazao kakav je stvarno u usporedbi sa socijalizmom, pa nije vrijedan spomena.Vraca se vjera i zelja u socijalizam, ali samoupravljanje, to je kljuc buducnosti.
    U potpunosti se slažem, mislim da sam isto i napisao negdje u novembru prošle godine. Narod (posebno omladina) sve više uviđa da od separatizma/nacionalizma jednostavno nema hljeba. Imao sam priliku da budem na 69. godišnjici Igmanskog marša. Broj prisutnih je prevazišao moja najoptimističnija očekivanja - bilo je punih 6 autobusa raje! Od toga su dva autobusa dvospratna.
    avatar
    Lale
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 43
    Mjesto : Vojvodina
    Političko opredjeljenje : vremenski putnik
    Obrazovanje : student apsolvent
    Registration date : 2011-03-01

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Lale Tue Mar 01, 2011 9:01 pm

    Kakvo je vase misljenje o drustvenom uredjenu buduce Jugoslavije?
    Moje licno misljenje je da treba nastaviti sa razvojem socijalizma u pravcu koji bi doneo krajnji proizvod vrlo slican kao onaj u Svedskoj. Demokratski socijalizam je danas ime za tako nesto. Da je smo opstali zvalo bi se jugoslovenski socijalizam (mnogi ga nazivaju i titovim socijalizmom).
    SFRJ je bila vrlo blizu tome, odnosno, bila bi i bolje uredjena od vec pomenute Svedske...
    Takodje je bitno, po meni, da se nastavi sa kultom Tita i Jugoslovenstva (Ne treba se dvoumiti izmedju ova dva, nego ih oznaciti kao celinu. Jugoslovenstvo danas moze dobiti na znacaju mnogo vise nego ranije. Ne mislim povrsno kada je ovo u pitanju. Motivi se mogu naci na vrlo osetljivim mestima. navescu jedan primer samo: DNK. Ranije diskusije su bile vezane za tipove, pout dinarskog npr ili istorijsko poreklo- poznat slucaj tzv. ilirskog porekla hrvatskog naroda. Danas je prica malo drugacija)
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by valter Wed Mar 02, 2011 6:33 am

    Lale (citat):Kakvo je vase misljenje o drustvenom uredjenu buduce Jugoslavije?
    Moje licno misljenje je da treba nastaviti sa razvojem socijalizma u pravcu koji bi doneo krajnji proizvod vrlo slican kao onaj u Svedskoj. Demokratski socijalizam je danas ime za tako nesto. Da je smo opstali zvalo bi se jugoslovenski socijalizam (mnogi ga nazivaju i titovim socijalizmom).
    SFRJ je bila vrlo blizu tome, odnosno, bila bi i bolje uredjena od vec pomenute Svedske...
    Takodje je bitno, po meni, da se nastavi sa kultom Tita i Jugoslovenstva (Ne treba se dvoumiti izmedju ova dva, nego ih oznaciti kao celinu. Jugoslovenstvo danas moze dobiti na znacaju mnogo vise nego ranije. Ne mislim povrsno kada je ovo u pitanju. Motivi se mogu naci na vrlo osetljivim mestima. navescu jedan primer samo: DNK. Ranije diskusije su bile vezane za tipove, pout dinarskog npr ili istorijsko poreklo- poznat slucaj tzv. ilirskog porekla hrvatskog naroda. Danas je prica malo drugacija)

    Postoavni druze Lale,
    puno o tome ima na nasem forumu. Licno takodjer smatram da nema druge alternative, koja bi bila bolje resenje za sve nas. Problem je u nivou inteligencije nasih gradjana. Posebno je potrebno imati politicare koji su u stanju da vide realno stanje i jasno priznaju da je SFRJ ( odnosno sistem radnickog smaoupravljanja ) bila daleko ispred naseg vremena. Mozda je " kamen mudrosti" resenje. U svakom slucaju se samo realnom procenom i jasnim usporedjivanjem moze stici do cilja.

    " Samo zajedno smo jaci" nije samo recenica, to je cinjenica koja se jasno potvrdila. Kada bi samo politicari imali hrabrosti to da priznaju.

    Valter
    avatar
    draganlazovicze
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 4
    Age : 67
    Registration date : 2011-07-09

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by draganlazovicze Sat Jul 09, 2011 6:10 pm

    Za pocetak pozdrav svima prisutnim koji su sada i koji ce ,nadam se,dolaziti...............
    Po prvi put i pokusavam ucestvovati u raspravama ovog tipa i na ovaj nacin tako da me neko ko vec bude nasao za shodno da cita moje napisano i ne uzme za zlo moje pocetnicko "snebivanje" u smislu nesnalazenja ponudjenim................
    Sa koliko ozbiljnosti raspolaze prostor u kojem se nalazim pokazat ce vrijeme koje namjeravam utrositi ovdje...............ali svakako je cinjenica da ima zivucih pojedinaca koji misle u pozitivi o vremenu postojanja drzave koja se nazivala Jugoslavija je svakako dovoljno intrigantna.da to i pokusam ustvrditi iz svoje osobne znatizelje..........za sada
    za kraj ovog prvijenca saljem ispriku organizatorima na eventualnim osobnim greskama kod koristenja ovih stranica
    avatar
    mizaldo
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 63
    Registration date : 2011-10-13

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty KAO DO NOVE JUGOSLAVIJE

    Komentar by mizaldo Thu Oct 13, 2011 5:54 am

    Najprije bih da pozdravim sve clanove ovoga foruma, ja sam kao i moj prethodnik novi na ovome sajtu. Ne mogu a da ne naglasim koliko mi je drago sto ovakva ideja ipak postoji medju nasim ljudima, a jos vise me raduje cinjenica da mogu da pozdravim generaciju koja se maltene i ne sjeca Broza i njegovog vremena. Ideja o osnivanju nove Juge je maestralna ali nije bas tako lako izvodljiva. Kao prvo, sve ideoloski slicne organizacije sa prostora bivse Jugoslavije bi trebale da se ujedine pod jednim nazivom, onda se treba pobrinuti za sredstva koja ce obezbijediti rad na stvaranju Nove Jugoslavije.Pri tome treba biti jako oprezan o novim "petokolonasima" i onima koji ce se svojski truditi da je u korijenu sasijeku. A to se nazalsot radi na svake nacine, od ucijena pa cak do "nesretnih slucajeva". Gledajuci u cijelini narod iz bilo koje republike, mislim da mu je dosta "svijetla od demokratije" koja sada vlada...narod je gladan i jadan, narod pati ali taj isti narod nema alternativu ni u jednoj novonastaloj drzavi. Nazalost u svim partijama su ljudi koji samo sebe gledaju, stoga treba napraviti program, ujediniti sve istomisljenike u jednu partiju od Vardara pa do Triglava. Mislim da ce najmanje 60% ljudi bivse Jugoslavije biti clan te partije, ali program mora biti ono na cemu je tezio nas dragi Tito. Opet da ponovim veoma bitnu cinjenicu a to je "UJEDINJENJE" jer je to jedini nacin da se pokrene nesto sa mrtve tacke.Jedna partija sa sredistima u svakoj novoj drzavi, clanarina, reklama, prodaja...konkretno udaranje na sva zvona. Cilj za stvaranje Nove Jugoslavije sa ove danasnje perspektive je Sizifovski posao ali nije nemoguc, a ako se narod udruzi nema te sile koja ga moze zaustaviti. Pozdrav svima i sirite ovu ideju na svakom koraku.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Internetlija Thu Oct 13, 2011 11:05 am

    Po meni, jedini način da se Jugoslavija ponovo sastavi je pasivnim pute. Vezanje naroda kroz zajedničke sportske lige, kulturna dešavanja, naučne projekte i ekonomsku sradnju.
    Za ovo su potrebne godine (vjerovatno decenije) ali je definitivno učinkovito!

    Jer, sve što se silom sastavi - silom se i rastavi.
    avatar
    mizaldo
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 2
    Age : 63
    Registration date : 2011-10-13

    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by mizaldo Thu Oct 13, 2011 9:03 pm

    Moj dragi Mirza pasivno nema nista. Oni su to raskinuli na silu, pa se silom i trebaju skinuti sa vlasti. Jedina pozitivna stvar je sto bi ja mislim narod bio uz tu partiju, a snaga je narod.Nece se ovi pomaknuti tek tako, pasivno vjeruj mi. Pa oni ne grade zatvore, vidite li to, kriminalci setaju slobodni, cekaju na "mjestu" u nekom od zatvora...valjda znaju da ih ceka jedna celija pa zato i ne grade. Nema nista od pasivnosti sine moj...na silu silom i to je to. Stara poslovica kaze, SILA BOGA NE MOLI...pozzz

    Sponsored content


    Program obnove socijalističke Jugoslavije Empty Re: Program obnove socijalističke Jugoslavije

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Mon May 06, 2024 10:17 pm