JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+13
aska07
Armin151
Pavle 100%KOMUNISTA
drug Tibor
Denis_MK
Red Dog
atsinumok
Tito
Berlin
Nele
valter
Internetlija
eurobgd
17 posters

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 10, 2009 6:40 am

    First topic message reminder :

    Zasto ne bi mogla da bude demokratska konfederacija? kao sto je Svajcarska, jedna drzava sa jednom vojskom ali drzave clanice da imaju svoj suverenitet. Ne moze se negirati nacionalni identitet naroda Jugoslavije i nazivati ih jugoslovenima

    Tito
    Desetar
    Desetar


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2009-02-21

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Tito Mon Aug 17, 2009 3:22 pm

    eurobgd (citat):
    ...TITO je trebao da dozvoli YU prikljucenje EU kada joj je to bilo nudjeno ali on je to odbio pravdajuci se politikom nesvrstavanja...

    E, ovo je mislim dobar pokazatelj koliko je SFRJ sa Titom na čelu bila poštovana,priznata i uvažavana kako u Evropi tako i u cijelom svijetu. Tadašnja Evropska Zajednica, kako se u to vrijeme nazivala, je nudila, moljakala Tita i tadašnju vladu da potpišu pridruživanje, a zamislite Tito je imao dovoljno samostalnosti i drskosti da to ne prihvati pod njihovim uslovima, što ipak nimalo nije ugrožavalo odnose unutar Evrope.

    Jednostavno, bili smo gazde u svojoj kući a istovremeno smo sa cijelim svijetom bili u dobrim odnosima i dobro saradjivali sa drugim državama. Bili smo svoji na svome! SFRJ u Titovo vrijeme, nije podlegla strahovitim pritiscima ni istoka ni zapada, a mnogi su se utrkivali da budu u dobrim odnosima sa nama...

    Tito je još davno radio na ostvarivanju ideje o stvaranju unije balkanskih država koju je imao namjeru da proširi dalje na Evropu. Sve te njegove ideje su kasnije ostvarivane pod plaštom Evropske Unije, mada to teško neko da će priznati. Uostalom, i u samim principima i organizaciji današnje Evropske Unije mogu se vidjeti i velike sličnosti sa našom SFRJ.

    Novonastale državice, naravno, mogu opstati svaka za sebe, ali zajedno bi bilo svima mnogo lakše i bolje. Bili bi mnogo jači, poštovaniji i priznatiji, zna to i većina današnjih političara, a i običan narod je svjestan toga. Samo, neki čuvaju fotelje sijući mržnju i propagirajući lažni nacionalni ponos, šireći laži da bi zastrašili narod. Ovako, sve je na prodaju, ništa nam ne ostade...

    Treba biti svjestan kulturne i civilizacijske zaostalosti tih prostora prije i za vrijeme prve Jugoslavije, a istovremeno poštovati Titove izuzetne vanjskopolitičke uspjehe, Titovo sveobuhvatno shvaćanje nekih nesretnih i napaćenih južnoslavenskih naroda kojima je cilj bio očuvanje same egzistencije; uhvaćeni izmedju dvije vatre, izmedju dva moćna imperija, bili su predstavljeni malobrojnim lažnim i paranoidnim vizionarima i političkim mrtvacima. U Titovo doba dobivaju "krov nad glavom", sopstveni dom koji ima svoje vlastito ime, Tito je uspio ostvariti ono o čemu se mnogi prije njega nisu usudili ni razmišljati, uspio je dovesti svjetske kraljeve, vladare, moćnike u čijim predsobljima smo sa strahom još do nedavno čekali s jedinom željom i ciljem-da im se pokušamo jeftino prodati kao topovsko meso! Na isti način kao što to, na žalost, i danas činimo...

    Što se bratstva i jedinstva tiče, slične ideje se mogu pronaći u svakoj religiji, pa time i svaki vjernik koji se protivi tome, protivi se i idejama sopstvene religije, znači lažni je vjernik.


    Tito: komentar modifikovan dana: Mon Aug 17, 2009 4:24 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Mon Aug 17, 2009 3:39 pm

    Titov Pionir (citat):Onima koji su ""ZALUTALI""na ovaj sajt:
    Kad se vratite tamo odakle su vas poslali , kazite tamo da ste ovde videli narod
    koji je gord i ponosit na svoju slobodu, nezavisnost i mir. Kazite i to da smo spremni braniti svoju slobodu do zadnjega daha.
    E, necemo nikome dozvoliti da nam dira ili ruje iznutra ovo bratsvo i jedinstvo koje imamo na ovome sajtu !!!

    Zajedno Smo Jaci ! Sloboda porobljenim narodima Jugoslavije!

    Titov Pionir

    Živjeo govornik!
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Mon Aug 17, 2009 6:21 pm

    Zivot svih nas propracen "talasima", malo gore malo dole.
    Potrudimo se da nase druzenje predje u saradnju svih naprednih i inteligentnih ljudi, ljudi koji su svesni svoje istorije i svoje buducnosti. Sta su nacionalisti ucinili smo videli.
    Na nama je da u ime nasih naslednika vratimo ugled nasih zemalja na ono mesto na kom zasluzuje biti. Prijateljstvom, razumevanjem i tolerancijom.

    Zajedno smo jaci. Sami nismo niko i nista. Neka nas razum vodi ka boljoj buducnosti. Buducnost je u nasim rukama. Kako se budemo ponasali ce nam i biti.

    Valter
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 17, 2009 6:48 pm

    Dragi Titoisti

    Titov kult i cinjenica da se u Jugoslaviji sve vrtelo oko njega i jeste jedan od razloga kraja Jugoslavije, uopste se nisu promovisali neki ideali normalne drzavnosti vec se sve vrtelo oko njega, on je bio bog i naravno kad je on umro Jugoslavija je umrla sa njim, lepo da covek nije bio gord i pun sebe, da je dopsutio reforme i izabro naslednika sve bi bilo lakse ali on je hteo da bude glava YU dok god je disao, eto malo njegove sebicnosti. PS Evropska zajednica je nudila Jugoslaviji da se prikljuci BEZUSLOVNO
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 17, 2009 7:02 pm

    SAd cete me bombardovati Titovim govorima ko Maksim po diviziji Razz
    Zalosno je sto svi ovde vidite novu Jugoslaviju kao Titovu Jugoslaviju, komunisticku koja ce ponovo da se vrti i samo vrti oko TITA, ta je Jugoslavija umrla i ako je nekim cudom ozivite ponovo ce umreti. Covek treba da uci na greskama. Nesmete nista forsirati i terati ljude na nesto, ovo je Balkan i naravno da ce se ljudi buniti pa makar ih to kostalo zivota.

    Vas primaran cilj treba da bude ljubav i jedinstvo medju narodnostima ex YU, da se ljudi vole postuju uvazavaju, da saradjuju a ne da se uhvate u Kozjacko kolo i da velicaju TITA. Nova Jugoslavija mora zaista biti NOVA, nesto sto ce ponuditi razlog i nacionalistima, religioznima ateistima razlog da se udruze.

    Kada sam spomenuo Kraljevinu jasno sam stavio do znanja da je to bukvalno samo naziv zbog boljeg imidza u svetu. Republike moraju raspolagati svojim novcem a ne slati sve u Beograd kako bi on davao npr Kosovu gde ljudi nista ne rade a lepo zive od socijalne pomoci.

    Ponekad zaista mislim da samo ne zaposleni i lenji ljudi zele YU nazad jer su imali obezbedjen posao ili socijalno.... Rolling Eyes

    Po meni admin ovog sajta kad se vec latio ovog posla treba da uspostavi kontakt sa vecim YU sajtovima da se napravi jedna veeelika zurka koja bi okupila sve "Jugoslovene" i tako uspela da zapocne dijalog medju ljudima PRAVIM i krene sa pravljenjem projekta. Ta Zurka bi se reklamirala na TV i pozvali bi se svi koji su pro YU da dodju, ne kazem da admini treba da snose troskove organizovanja zurke ali siguran sam da bi se pare lako slupile putem donatorske konferencije.

    Vas pravi problem mislim na ljude koji hoce da urade nesto po projektu YU uskrsnuce je sto nemate jedinstvo, rastrkaniste bez komunikacije medjusobom, ssv vas angazman se svodi na net chatovanje i velicanje TITA. Bezvezeeeeeeeee Tito Tito i Titoisti...nije ni cudo sto nista znacajnije niste uradili od raspada Jugoslavije
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Tue Aug 18, 2009 5:56 am

    eurobgd (citat):SAd cete me bombardovati Titovim govorima ko Maksim po diviziji Razz
    Zalosno je sto svi ovde vidite novu Jugoslaviju kao Titovu Jugoslaviju, komunisticku koja ce ponovo da se vrti i samo vrti oko TITA, ta je Jugoslavija umrla i ako je nekim cudom ozivite ponovo ce umreti. Covek treba da uci na greskama. Nesmete nista forsirati i terati ljude na nesto, ovo je Balkan i naravno da ce se ljudi buniti pa makar ih to kostalo zivota.

    Vas primaran cilj treba da bude ljubav i jedinstvo medju narodnostima ex YU, da se ljudi vole postuju uvazavaju, da saradjuju a ne da se uhvate u Kozjacko kolo i da velicaju TITA. Nova Jugoslavija mora zaista biti NOVA, nesto sto ce ponuditi razlog i nacionalistima, religioznima ateistima razlog da se udruze.

    Kada sam spomenuo Kraljevinu jasno sam stavio do znanja da je to bukvalno samo naziv zbog boljeg imidza u svetu. Republike moraju raspolagati svojim novcem a ne slati sve u Beograd kako bi on davao npr Kosovu gde ljudi nista ne rade a lepo zive od socijalne pomoci.

    Ponekad zaista mislim da samo ne zaposleni i lenji ljudi zele YU nazad jer su imali obezbedjen posao ili socijalno.... Rolling Eyes

    Po meni admin ovog sajta kad se vec latio ovog posla treba da uspostavi kontakt sa vecim YU sajtovima da se napravi jedna veeelika zurka koja bi okupila sve "Jugoslovene" i tako uspela da zapocne dijalog medju ljudima PRAVIM i krene sa pravljenjem projekta. Ta Zurka bi se reklamirala na TV i pozvali bi se svi koji su pro YU da dodju, ne kazem da admini treba da snose troskove organizovanja zurke ali siguran sam da bi se pare lako slupile putem donatorske konferencije.

    Vas pravi problem mislim na ljude koji hoce da urade nesto po projektu YU uskrsnuce je sto nemate jedinstvo, rastrkaniste bez komunikacije medjusobom, ssv vas angazman se svodi na net chatovanje i velicanje TITA. Bezvezeeeeeeeee Tito Tito i Titoisti...nije ni cudo sto nista znacajnije niste uradili od raspada Jugoslavije

    Postoavni eurobgd,
    sama cinjenica da podrzavas Kraljevinu nam savim jasno govori o nivou i gledanju kada je u pitanju perspektiva drzava iz bivse SFRJ-e.
    Ni jedan drzavni sistem nije nikada imao vise ljubavi u sebi od sistema iz SFRJ-e. Sve ono sto nam nudi EU je robstvo a ne sloboda.

    Licno se isto pitam dali su nasi gradjani uopste zasluzili taj sistem. Bas juce gledam na tv bgd kako je trogovina ljudskim robljem na podruciju srbije u porastu. Pitam se u kom smo mi to veku?? I prvo sto mi padne na pamet je, to u SFRJ-i nije bilo. I nemoj mi ponavljati da netreba novac da se salje u Beograd. Kao prvo sam ti vec rekao, da se novac u svakoj drzavi mora sakupljati na jednom mestu, kako bi se sa tim novcem moglo raspolagati u interesu cele drzave. Uvek ima nekih kojima to nepase. Takodjer sam vec rekao, kada budemo u EU ce svaka drzava morati jedan deo da salje u Brisel i pored toga u glavno sediste svoje drzave. Znaci bice duplo izdvajanje.

    Razumem ja tebe, nedovoljno si informisan i neupucen, pa samo mozes ono da zastupas sto i znas. Nazalost to nije dovoljno. Informisli se malo kod onih ljudi koji su obrazovaniji na tom podruciju i videces da sam u pravu.
    Licno pokusavam da sagledam realno cinjenicno stanje, sto ti ocito nisi u stanju.

    Sto se tice lika druga Josipa Broza Tita, cinjenica je da je on jedini drzavnik koji se borio za radnicku klasu a ne samo za one "gornje" strukture u drustvu.
    Licno ga nedizem u nebo ali smatram da, ako neko uzdize ( na primer ) Kralja u nebo ili druge licnosti koje su nanosile samo stete gradjanstvu ima svako pravo da postuje lik i delo coveka koji je za radnicku klasu dao svoj zivot. Mnogi su prebacivali Titu da ima Vilu da ima ovo da ima ono. Sta je Tito odneo ?? Ko sada koristi to sto je on ostavio u nasledje ?? Sada je u redu a drzave sve vise propadaju. Ocito se bes, ljudi nesposobni da shvate velicinu druga tita, prenosi na njegove postovaoce. Da je drug Tito bio licnost stolce govori i cinjenica da se i dan danas govori o njemu. Toliko godina nakon njegove smrti. da je neki drugi predsednik u pitanju se nebi vise niko ni setio da ga spomene. To je dokaz, Tito je bio i ostace velika licnost za svu, pravu radnicku klasu sveta. Kao sto je drug Murza vec i napomenuo, svak onaj ko radi pravi i greske. Bezgresni su samo neradnici. Osim toga nije Tito bio sam u vladi SFRJ-e.

    Mi svi, na ovoj kao i na svim drugim internet stranicama iznosimo svoja misljenja o raznim dogadjajima oko nas. Ljudi koji su zabrinuti za sudbinu svojih sugradjana se pitaju sta sad, kako napred. Dali mi to hteli ili ne, sve se krece napred i bez da mi nesto kazemo. U kom pravcu ce se kretati ce medjutim zavisiti i od nas, ako smo dovoljno inteligentni da se izborimo za svoju slobodu, kao gradjani i kao licnosti. Sada sve ide u pravcu EU, pa ce se verovatno ubrzo i videti sta nam nosi buducnost.

    Neka nam ove i slicne rasprave ( zato su i tu ) pomogu da realno procenimo situaciju u kojoj se nalazimo mi i nasi sugradjani.
    Prosirimo svoje "vidike" na taj nancin sto cmeo se informisati i boriti se za ono sto nije samo za nas licno dobro vec i za sve nase sugradjane.
    Zajedno u bolju buducnost.

    Valter
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 7:17 am

    valter (citat):
    eurobgd (citat):SAd cete me bombardovati Titovim govorima ko Maksim po diviziji Razz
    Zalosno je sto svi ovde vidite novu Jugoslaviju kao Titovu Jugoslaviju, komunisticku koja ce ponovo da se vrti i samo vrti oko TITA, ta je Jugoslavija umrla i ako je nekim cudom ozivite ponovo ce umreti. Covek treba da uci na greskama. Nesmete nista forsirati i terati ljude na nesto, ovo je Balkan i naravno da ce se ljudi buniti pa makar ih to kostalo zivota.

    Vas primaran cilj treba da bude ljubav i jedinstvo medju narodnostima ex YU, da se ljudi vole postuju uvazavaju, da saradjuju a ne da se uhvate u Kozjacko kolo i da velicaju TITA. Nova Jugoslavija mora zaista biti NOVA, nesto sto ce ponuditi razlog i nacionalistima, religioznima ateistima razlog da se udruze.

    Kada sam spomenuo Kraljevinu jasno sam stavio do znanja da je to bukvalno samo naziv zbog boljeg imidza u svetu. Republike moraju raspolagati svojim novcem a ne slati sve u Beograd kako bi on davao npr Kosovu gde ljudi nista ne rade a lepo zive od socijalne pomoci.

    Ponekad zaista mislim da samo ne zaposleni i lenji ljudi zele YU nazad jer su imali obezbedjen posao ili socijalno.... Rolling Eyes

    Po meni admin ovog sajta kad se vec latio ovog posla treba da uspostavi kontakt sa vecim YU sajtovima da se napravi jedna veeelika zurka koja bi okupila sve "Jugoslovene" i tako uspela da zapocne dijalog medju ljudima PRAVIM i krene sa pravljenjem projekta. Ta Zurka bi se reklamirala na TV i pozvali bi se svi koji su pro YU da dodju, ne kazem da admini treba da snose troskove organizovanja zurke ali siguran sam da bi se pare lako slupile putem donatorske konferencije.

    Vas pravi problem mislim na ljude koji hoce da urade nesto po projektu YU uskrsnuce je sto nemate jedinstvo, rastrkaniste bez komunikacije medjusobom, ssv vas angazman se svodi na net chatovanje i velicanje TITA. Bezvezeeeeeeeee Tito Tito i Titoisti...nije ni cudo sto nista znacajnije niste uradili od raspada Jugoslavije

    Postoavni eurobgd,
    sama cinjenica da podrzavas Kraljevinu nam savim jasno govori o nivou i gledanju kada je u pitanju perspektiva drzava iz bivse SFRJ-e.
    Ni jedan drzavni sistem nije nikada imao vise ljubavi u sebi od sistema iz SFRJ-e. Sve ono sto nam nudi EU je robstvo a ne sloboda.

    Licno se isto pitam dali su nasi gradjani uopste zasluzili taj sistem. Bas juce gledam na tv bgd kako je trogovina ljudskim robljem na podruciju srbije u porastu. Pitam se u kom smo mi to veku?? I prvo sto mi padne na pamet je, to u SFRJ-i nije bilo. I nemoj mi ponavljati da netreba novac da se salje u Beograd. Kao prvo sam ti vec rekao, da se novac u svakoj drzavi mora sakupljati na jednom mestu, kako bi se sa tim novcem moglo raspolagati u interesu cele drzave. Uvek ima nekih kojima to nepase. Takodjer sam vec rekao, kada budemo u EU ce svaka drzava morati jedan deo da salje u Brisel i pored toga u glavno sediste svoje drzave. Znaci bice duplo izdvajanje.

    Razumem ja tebe, nedovoljno si informisan i neupucen, pa samo mozes ono da zastupas sto i znas. Nazalost to nije dovoljno. Informisli se malo kod onih ljudi koji su obrazovaniji na tom podruciju i videces da sam u pravu.
    Licno pokusavam da sagledam realno cinjenicno stanje, sto ti ocito nisi u stanju.

    Sto se tice lika druga Josipa Broza Tita, cinjenica je da je on jedini drzavnik koji se borio za radnicku klasu a ne samo za one "gornje" strukture u drustvu.
    Licno ga nedizem u nebo ali smatram da, ako neko uzdize ( na primer ) Kralja u nebo ili druge licnosti koje su nanosile samo stete gradjanstvu ima svako pravo da postuje lik i delo coveka koji je za radnicku klasu dao svoj zivot. Mnogi su prebacivali Titu da ima Vilu da ima ovo da ima ono. Sta je Tito odneo ?? Ko sada koristi to sto je on ostavio u nasledje ?? Sada je u redu a drzave sve vise propadaju. Ocito se bes, ljudi nesposobni da shvate velicinu druga tita, prenosi na njegove postovaoce. Da je drug Tito bio licnost stolce govori i cinjenica da se i dan danas govori o njemu. Toliko godina nakon njegove smrti. da je neki drugi predsednik u pitanju se nebi vise niko ni setio da ga spomene. To je dokaz, Tito je bio i ostace velika licnost za svu, pravu radnicku klasu sveta. Kao sto je drug Murza vec i napomenuo, svak onaj ko radi pravi i greske. Bezgresni su samo neradnici. Osim toga nije Tito bio sam u vladi SFRJ-e.

    Mi svi, na ovoj kao i na svim drugim internet stranicama iznosimo svoja misljenja o raznim dogadjajima oko nas. Ljudi koji su zabrinuti za sudbinu svojih sugradjana se pitaju sta sad, kako napred. Dali mi to hteli ili ne, sve se krece napred i bez da mi nesto kazemo. U kom pravcu ce se kretati ce medjutim zavisiti i od nas, ako smo dovoljno inteligentni da se izborimo za svoju slobodu, kao gradjani i kao licnosti. Sada sve ide u pravcu EU, pa ce se verovatno ubrzo i videti sta nam nosi buducnost.

    Neka nam ove i slicne rasprave ( zato su i tu ) pomogu da realno procenimo situaciju u kojoj se nalazimo mi i nasi sugradjani.
    Prosirimo svoje "vidike" na taj nancin sto cmeo se informisati i boriti se za ono sto nije samo za nas licno dobro vec i za sve nase sugradjane.
    Zajedno u bolju buducnost.

    Valter
    mislim da sam bio jasan sto se kraljevine tice, da ce to biti samo naziv, kao sto je UK, Spanija Svedska,,,,znaci samo zbog igleda i imena, drugo takodje sam rekao da nova YU ne treba da bude kao prethodne VISE puta!!! a sto se tice trgovinom ljudi haha nemoj da se zavaravas da toga nije bilo u YU ...haha a meni kazes da sam neupucen.

    Ja ne velicam kralja i nikad necu, smatram da je ovaj nas princ kreten koji ne zna srpski jezik ali sam za kraljevinu gde bi kralj bio nesto kao ministar spoljnih poslova, da kad vec dobija pare od drzave da nesto radi i da ima neki posao. Sto manje izdataka i ministarstava to bolje.

    To je svakako bolje od vase SFRJ koja je bez kredita sa zapada propala svi znamo koliko brzo. Sva preduzeca su morala da zaposljavju ljude zbog politike koju je drzava vodila da svako mora da dobije posao te su bila ne konkurentna i morala su biti sufinansirana od strane drzave...to je jos jedna stvar o kokoj ocito ti nisi informisan te zastupas stavove koje zastupas..informise se!!!
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by atsinumok Tue Aug 18, 2009 5:45 pm

    Nova Jugoslavija se može ponovo veoma lako ujedinjiti, evo prijedlog:
    1. Osnovati stranku u svakoj od republika.
    2. Primate svakoga ko hoće da se učlani u stranku uz simboličnu članarinu.
    3. Imati veoma dobre odnose sa strankama u ostalim republikama.
    4. Ubjedljivim govorom pridobivati narod na stranu bratstva i jedinstva.
    5. Kada stranke dobiju dosta moći onda slijedi ujedinjenje republika u Jugoslaviju a svih stranki u npr. SKJ.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Tue Aug 18, 2009 5:48 pm

    Sviđa mi se kako razmišljaš. No stvari nisu toliko jednostavne.
    SDP godinama radi na pomirenju (iako ja u svom kraju ni ne čujem o njihovim pomjeranjima) pa imaju poteškoća.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 6:16 pm

    atsinumok (citat):Nova Jugoslavija se može ponovo veoma lako ujedinjiti, evo prijedlog:
    1. Osnovati stranku u svakoj od republika.
    2. Primate svakoga ko hoće da se učlani u stranku uz simboličnu članarinu.
    3. Imati veoma dobre odnose sa strankama u ostalim republikama.
    4. Ubjedljivim govorom pridobivati narod na stranu bratstva i jedinstva.
    5. Kada stranke dobiju dosta moći onda slijedi ujedinjenje republika u Jugoslaviju a svih stranki u npr. SKJ.

    gluposti decace, za sad ne sme se mesati u politiku, tek kad prodje neko vreme, min 20 god, onda se moze ukljuciti u politicke tokove sa takvom idejom.

    za sada treba odrzavati okupljanja i razlicite svecanosti kako bi dizali Jugonostalgiju.

    naravno pre i samo pominjanja ponovnog ujedinjenja Jugoslavije morate promeniti ustav u Hrvatskoj koji izricito zabranjuje bilo kakvo ujedinjavanje ili obnovu Jugoslavije
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Tue Aug 18, 2009 6:21 pm

    Otkada se ne smije miješati u politiku? Tu je da se u nju miješamo (baš zbog ne miješanja onih koji imaju zdrav um u politiku imamo ovo rasulo danas).
    Osim toga, stanje u Sarajevu je mnogo bolje nego u drugim mjestima (što se suživota tiče) i veoma mi je drago viditi mlađe od sebe da zdravo razmišljaju, naprijed mali druže!
    Što se tiče Ustava Hrvatske, to su ruševine proustaškog vremena. Čovjek je to pisao, čovjek to može i prepraviti.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 6:26 pm

    Mirza (citat):Otkada se ne smije miješati u politiku? Tu je da se u nju miješamo (baš zbog ne miješanja onih koji imaju zdrav um u politiku imamo ovo rasulo danas).
    Osim toga, stanje u Sarajevu je mnogo bolje nego u drugim mjestima (što se suživota tiče) i veoma mi je drago viditi mlađe od sebe da zdravo razmišljaju, naprijed mali druže!
    Što se tiče Ustava Hrvatske, to su ruševine proustaškog vremena. Čovjek je to pisao, čovjek to može i prepraviti.
    mislio sam ne treba se sad mesati u politiku jer su negativna secanja jos uvek sveza tako da zaista nemate neke realne sanse ako biste sad krenuli u ostvarivanje ciljeva u politici. U Hrvatskoj biste cak bili uhapseni jer idete protiv ustava.

    u Sarajevu suzivot??? nesto nisam cuo da se Hrvati i Muslimani slaz, narocito ne u mostaru
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Tue Aug 18, 2009 6:33 pm

    Ti nisi čuo. Ja sam vidio (ne u Istočnom Sarajevu, nego u Sarajevu).
    Osim toga, moj dobar prijatelj koji tamo živi već 12 godina (inače i jeste Sarajlija) mi je nedavno rekao da je primjetio da je nacionalizam tamo u stalnom padu (i što se Bošnjaka tiče, i Srba i Hrvata), a to je sada Atsinumok potvrdio.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 6:37 pm

    Mirza (citat):Ti nisi čuo. Ja sam vidio (ne u Istočnom Sarajevu, nego u Sarajevu).
    Osim toga, moj dobar prijatelj koji tamo živi već 12 godina (inače i jeste Sarajlija) mi je nedavno rekao da je primjetio da je nacionalizam tamo u stalnom padu (i što se Bošnjaka tiče, i Srba i Hrvata), a to je sada Atsinumok potvrdio.
    ako uspostavite Jugu Sarajevo treba da bude glavni grad
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Tue Aug 18, 2009 6:41 pm

    Mislim da je Sarajevo premaleno (populacijom) za takvo nešto, mada je to grad sa tri konstitutivna naroda koji žive u najvećoj poslijeratno zabilježenoj harmoniji.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 6:44 pm

    Mirza (citat):Mislim da je Sarajevo premaleno (populacijom) za takvo nešto, mada je to grad sa tri konstitutivna naroda koji žive u najvećoj poslijeratno zabilježenoj harmoniji.
    porasce, I BG je porastao, pre je bio lep gradic a sad ima 2 miliona i previse je.....meh..
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Tue Aug 18, 2009 7:07 pm

    Nadam se.
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by atsinumok Tue Aug 18, 2009 7:16 pm

    ne shvatam eurobgd što si ti toliko anti-jugoslavije??? Vi Srbi i Hrvati biste se možda i najviše trebali nadati da se opet ujedinjimo jer ste vi zapali u veoma velike dugova a kad bi smo se opet spojili to bi postao državni dug Jugoslavije i sve bi ga ostale republike bile dužne otplacivati te bi ga otplatile veoma brzo.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 18, 2009 8:36 pm

    atsinumok (citat):ne shvatam eurobgd što si ti toliko anti-jugoslavije??? Vi Srbi i Hrvati biste se možda i najviše trebali nadati da se opet ujedinjimo jer ste vi zapali u veoma velike dugova a kad bi smo se opet spojili to bi postao državni dug Jugoslavije i sve bi ga ostale republike bile dužne otplacivati te bi ga otplatile veoma brzo.
    ahm Srbija kada se uporedi BDP nije mnogo zaduzena, bar ne jos, za to je kriva kretenska vlada koja ima 25 ili 26 ministarstava. To je vlada gde male stranke ucenjuju velike i tako dobijaju ogromne svote novca, takodje stranke zaposljavaju svoje ljude u drzavnom sektoru i pravi se ogroman rashod, dakle Srbija samo treba da smanji vladu i dugove ce lako otplatiti. Poredjenja radi cela Jugoslavija je imala 15 ministarstava//mozda 14 dok Srbija ovako mala ima 25 ili 26 vise ni sam ne znam. Hrvatska ima more i preko turizma ce kat tad da se resi duga, naravno ako pametno bude povlacila poteze. Sto se Bosne tice ta drzava je skoro bankrotirala, vi imate dva predsednika dve vlade itd tako da ne znam kako bi ste doprinelu umanjenju duga Razz

    Nevolja Srbije je i u tome sto je najveci dug Jugoslavije ona kao naslednica dobila plus otplacujemo i dugove Kosova dok ne napalacujemo porez n atom prostoru.

    Nisam ja protiv Jugoslavije, ja ne sumnjam da ce se zemlje ex YU ponovu ujediniti ali ne pod zastavom Jugoslavije i ne narocito pod komunizmom. U ovom svetu globalizacije jedini opstanak ti je ako se udruzujes. Sama rec Jugoslavija se vise istrosila tako da ne verujem da ce se nova unija zvati JUgosalvija.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Wed Aug 19, 2009 2:00 am

    Ispravka, imamo 2 entiteta, 10 kantona, pored toga postoji i tkz. "državni nivo".
    Dakle, imamo 3 predsjednika na državnom nivou i niz organizacija na tom nivou, po jednog predjednika u svakom entitetu, 10 predstavnika za svaki kanton i naravno gradonačelnike, načelnike, ministre FBIH, ministre RS itd.
    A kao "prihod" vlada RS/FBIH izmišlja poreze umjesto da gradi industriju (prave zgrade ispod svakog kamena nego da npr. iskoriste prednosti svakog područja).

    Nije čudo da smo pred bankrotom.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Wed Aug 19, 2009 5:18 am

    Mirza (citat):Ispravka, imamo 2 entiteta, 10 kantona, pored toga postoji i tkz. "državni nivo".
    Dakle, imamo 3 predsjednika na državnom nivou i niz organizacija na tom nivou, po jednog predjednika u svakom entitetu, 10 predstavnika za svaki kanton i naravno gradonačelnike, načelnike, ministre FBIH, ministre RS itd.
    A kao "prihod" vlada RS/FBIH izmišlja poreze umjesto da gradi industriju (prave zgrade ispod svakog kamena nego da npr. iskoriste prednosti svakog područja).

    Nije čudo da smo pred bankrotom.
    veeeelika vlada Razz
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Odgovor

    Komentar by valter Wed Aug 19, 2009 5:50 am

    Cinjenica je da su sve drzave koje su bile u sastavu SFRJ-e u dugovima. Danas svaka od tih drzava ima vise duga od onoga sto je imala SFRJ-a. Puno njih je tvrdilo da ce biti bolje, a sta se desava?? Svakim danom je sve gore i gore. Ceo kapitalisticki sistem je na ivici propasti. Gradjanima je sve losije, dok su gradjani u SFRJ-i ziveli dostojanstveno, onako kako to jedan gradjanin i zasluzuje.

    Sistem u SFRJ-i je u svakom slucaju bolji od kapitalistickog, koji "cedi" radnicku klasu do iznemoglosti.

    Netreba biti jako pamentan i to shavtiti. Treba se samo oko sebe okrenuti i videti pravu situaciju u svim kapitalistickim zemljama. No svaki narod ima ono sto (izgleda) zasluzuje. Zato je danas i ovako, mi zelimo to da promenimo. Ako u tome neuspemo ce biti ono sto je i pocelo, propast svih sistema. Kapitalista nikada nije imao interes da se zalaze za radnicku klasu niti ce ga imati. Ako radnicka klasa nebue u stanju da se sama izbori za svoj polzaju drustvu ce do svoje smrti biti samo orudje u rukama kapitalista.
    To je sustina svega.
    Nije uopste bitno dali ce glavni grad biti Zagreb ili Sarajevo, bitno je da gradjani zive dostojanstveno a to u kapitalistickom sistemu sigurno nikada nece.

    Valter
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by atsinumok Wed Aug 19, 2009 8:48 am

    valtere ja se slažem sa tobom, ali bosna nema veći dug od bivše Juge, BIH ima dog od samo nekoliko milijardi dolara. A ako već živiš u Bosni možeš skontati da nam ove dvije vlade i nisu puno loše, evo zašto: Naše dvije vlade se nemogu dogovoriti ni oko čega, pa ni o gradnji autoputeva te nas ne dovode u velike dugove. A u RS je sve jeftinije tako da kada sam ja kupovao mobitel otišo sam sa mamom i tatom u Tom u RS i kupio sam ga za oko 140km manje.
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Wed Aug 19, 2009 3:19 pm

    atsinumok (citat):valtere ja se slažem sa tobom, ali bosna nema veći dug od bivše Juge, BIH ima dog od samo nekoliko milijardi dolara. A ako već živiš u Bosni možeš skontati da nam ove dvije vlade i nisu puno loše, evo zašto: Naše dvije vlade se nemogu dogovoriti ni oko čega, pa ni o gradnji autoputeva te nas ne dovode u velike dugove. A u RS je sve jeftinije tako da kada sam ja kupovao mobitel otišo sam sa mamom i tatom u Tom u RS i kupio sam ga za oko 140km manje.

    ovaj video je za tebe [You must be registered and logged in to see this link.] hehehe
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Thu Aug 20, 2009 10:29 am

    eurobgd (citat):[quote=
    Nevolja Srbije je i u tome sto je najveci dug Jugoslavije ona kao naslednica dobila plus otplacujemo i dugove Kosova dok ne napalacujemo porez n atom prostoru.

    Nisam ja protiv Jugoslavije, ja ne sumnjam da ce se zemlje ex YU ponovu ujediniti ali ne pod zastavom Jugoslavije i ne narocito pod komunizmom. U ovom svetu globalizacije jedini opstanak ti je ako se udruzujes. Sama rec Jugoslavija se vise istrosila tako da ne verujem da ce se nova unija zvati JUgosalvija.

    Postoavni eurobgd,
    sa ovim tekstom si i sam potvrdio da je nase zalaganje za udruzivanje nasih drzava ispravno. Mi pokusavamo da uklonimo prepreke razdora koje su uneli nacnionalisti. Kako ce se gradjani kasnije, kada se budu normalno sporazumevali, dogovoriti i koji vid saradnje ce oni izabrati, je njihva stvar.

    Bez obzira kako god da se ta zdruzenost zvala, ce tako i gradjanima u toj zdruzenosti biti.

    Licno znam, da gradjani nisu krivi za ovo sto se desilo na podruciju bivse SFRJ-e isto ko sto znam da sistem nije kriv za ovo sto se desilo.
    "
    Zato ponavljam, svim nasim gradjanima bi bilo blje da se udruzuju sa svojim "susjedima ( komsijama )" nego da se upustaju u avantur kao sto je EU. Naravno je to moje misljenje. Ako vecina nasih gradjana pak stvarno zeli da ide u EU, ce tako i biti. U svakom slucaju, kao i dosada svaka odluka ima i svoje posledice. Toga svi moramo biti svesni.
    Licno sam uvek bio, pa sam i sada za prijateljstvo medju nasim narodima i narodnostima. Ako pak oni zele drugacije, neka im tako i bude.

    Valter
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Thu Aug 20, 2009 11:07 am

    valter (citat):
    eurobgd (citat):[quote=
    Nevolja Srbije je i u tome sto je najveci dug Jugoslavije ona kao naslednica dobila plus otplacujemo i dugove Kosova dok ne napalacujemo porez n atom prostoru.

    Nisam ja protiv Jugoslavije, ja ne sumnjam da ce se zemlje ex YU ponovu ujediniti ali ne pod zastavom Jugoslavije i ne narocito pod komunizmom. U ovom svetu globalizacije jedini opstanak ti je ako se udruzujes. Sama rec Jugoslavija se vise istrosila tako da ne verujem da ce se nova unija zvati JUgosalvija.

    Postoavni eurobgd,
    sa ovim tekstom si i sam potvrdio da je nase zalaganje za udruzivanje nasih drzava ispravno. Mi pokusavamo da uklonimo prepreke razdora koje su uneli nacnionalisti. Kako ce se gradjani kasnije, kada se budu normalno sporazumevali, dogovoriti i koji vid saradnje ce oni izabrati, je njihva stvar.

    Bez obzira kako god da se ta zdruzenost zvala, ce tako i gradjanima u toj zdruzenosti biti.

    Licno znam, da gradjani nisu krivi za ovo sto se desilo na podruciju bivse SFRJ-e isto ko sto znam da sistem nije kriv za ovo sto se desilo.
    "
    Zato ponavljam, svim nasim gradjanima bi bilo blje da se udruzuju sa svojim "susjedima ( komsijama )" nego da se upustaju u avantur kao sto je EU. Naravno je to moje misljenje. Ako vecina nasih gradjana pak stvarno zeli da ide u EU, ce tako i biti. U svakom slucaju, kao i dosada svaka odluka ima i svoje posledice. Toga svi moramo biti svesni.
    Licno sam uvek bio, pa sam i sada za prijateljstvo medju nasim narodima i narodnostima. Ako pak oni zele drugacije, neka im tako i bude.

    Valter

    haha pa zbog sistema je i propala Very Happy:D:D:D ne mislis da se Jugoslavija Srusila samo zato sto se pojavio Mlosevic i Tudjamn >>>?? Uzas

    Sponsored content


    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 2 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri May 10, 2024 9:59 am