JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+13
aska07
Armin151
Pavle 100%KOMUNISTA
drug Tibor
Denis_MK
Red Dog
atsinumok
Tito
Berlin
Nele
valter
Internetlija
eurobgd
17 posters

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 10, 2009 6:40 am

    First topic message reminder :

    Zasto ne bi mogla da bude demokratska konfederacija? kao sto je Svajcarska, jedna drzava sa jednom vojskom ali drzave clanice da imaju svoj suverenitet. Ne moze se negirati nacionalni identitet naroda Jugoslavije i nazivati ih jugoslovenima

    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Broj komentara : 76
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Wed Nov 04, 2009 8:46 pm

    Druže sa zastavom Kraljevine Jugoslavije(eurobgd)mislim da si zalutao na pogrešan sajt.JUGOSLAVIJA BEZ KOMUNIZMA ILI SOCIJALIZMA-NIKAKO!Što se mene tiče komunizam je na prvom mestu. FABRIKE RADNICIMA! SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU,SLOBODA NARODU! DOLE KRALJ! NEĆEMO KRALJA,HOĆEMO TITA,NAROD SE PITA!
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Wed Nov 04, 2009 8:52 pm

    I hteo sam još da dodam da u JUGOSLAVIJI POSTOJI JEDNAN JEDINI NAROD A TO SU SLOVENI(JUŽNI SLOVENI)!!!
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Armin151 Thu Nov 05, 2009 3:04 pm

    Hallo drugovi i drugarize

    Nije losa ideja, ali evo ja zivim u demokratiji i evropskom union.

    Vidi naj veci problem je da bi dosle nationalisticke Partije na vlast u svakoj Repuplizi ove kako ti reko Federalativna Jugoslavija To je fakt, ja zivim ti u Austrij, i ona ako mogu reci fasisticka partija FPÖ dobija dobre u puno glasove., da reko si u svizarskoj ide, ali mi smo nesto malo drugaci, imali smo puno ratove protiv nas. Drugi Problem Kapitalizam bi isto kao u druge zemlje sveta samo bio ko je jaci taj ide dalje, i vidimo dje smo.

    Moja idea bi bila jedan MIX od Demokratije i Kommunizma. Sta je jedan velki privlieg to je Pricati,Misliti i Reci sta oces. Samo vako idemo dalje, mores se jedna KPJU uraditi kako ima Demokratske idea. Da ako ima problema nema veze dje ko radnika,skoli etc. da ljudi njihov glas digno i kazu KPJU "ey vidi ovaj problem".
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Armin151 Thu Nov 05, 2009 3:07 pm

    valter (citat):Po svoj prilici sam navratio bas u pravom momentu, kamo srece da cesce "navratim" bas u pravom momentu u zivotu.
    Neznam da li je dobro pocinjati sa pitanjem ali, kako moze neko da govori o slobodi a da pri tome spominje EU?? Zatim, kako moze da se govori o demokratiji a da se pri tome spominje Kralj kao predstavnik drzave, u danasnje vreme??

    SFRJ-a je bila ( na zalost) jedina drzava na celoj zemaljskoj kugli koja je imala pravu demokratiju ( na papiru ). Mi nesmemo nikada zaboraviti nasu proslost ( tu mislim sada na onu pred drugi svetski rat). Nivo razvijenosti celokupnog drustva u Kraljevini Jugoslaviji, zatim sve ono sto se desilo pred i za vreme drugog svetskog rata. sve one tragedije i mucenja kroz koja su morali nasi narodi da prodju. To samo kao podsetnik. Oni koji neznaju sta je bilo nek malo uzmu knjige i neka procitaju ili naka svrate do [You must be registered and logged in to see this link.]
    Ako sada svi znamo kako je proticao taj period na nesm podruciju ce biti veoma lako shavtiti zasto je do ovakvog razovja i doslo. Prema tome, niko tu nije dosao i rekoao, sada ce Tito preuzeti vlast ili bilo sta drugo u tom smislu. SFRJ-a je rodjena u jeku borbe svih nasih naroda za svoju bolju buducnost. Iz pepela i rusevina, uz more krvi koju su prolili svi gradjani bivse teritorije Jugoslavije, je na kraju rata rodjena FNRJ i kasnije je dalnji razvoj nadgradio sve gradjane sa novim, boljim uredjenjem.

    SFRJ-a je san svakog radnika na ovoj zemaljskoj kugli. Svaki gradjanin ovoga planeta zeli da zivi slobodan u svojoj domovini. Zasto je to jugoslovenima uskraceno? Zato sto je burna proslost nasih naroda provezena usponima i padovima raznih "Carstava" na ovim prostorima. Dolazili su i proterivani mnogi osvajaci.
    Dok su se gradjani u svjcarskoj razijali u odredjenim fazama drustva, nasi su gradjani morai da se bore za goli opstanak, i stalnih nasrtaja naslinickih osvajaca.

    Da bi jedno drustvo moglo da se normalno razvija, je potreban mir. Dugogodisnji mir. Da je SFRJ-a postojala 500 godina kao sto su neki osvajaci pokusavali da nam nametnu svoje vladare, bi danas sasvim sigurno svetski poredak izgledao sasvim drugacije. Svi bi narodi bili sretni i slobdni, svoji na svome. Ovako, posto nas uvek neki osvajac uspe zavaditi, se desava ovo sto pred sobom vidite. Sistem kao i drzava SFRJ-a su definitivno iz "Buducnosti". Nazalost je svest i nivo inteligencije najveceg dela nasih gradjana a posebno politicara nedovoljno razvijena da bi shvatitli velicinu i vrednost sistema koji su imali u rukama.

    Za tragediju koju su prouzrokovale odredjene politicke licnosti, svojim nezrelim ponasanjem nakon 1980 god. ce svi naordi i narodnosti grdno placati do kraja svoga postojanja, ukoliko se ne " probude" u naredno vreme. To vreme je pri kraju, pa kao i uvek:" dok se dvoje svdjaju, treci koristi" u ovome slucaju treci je EU. Svi oni koji znaju kako je nastala EU, znaju i sta mislim pri tome. Profit, profit, profit......

    Ponekad dobijam utisak, da nasi ljudi namerno hoce da budu sluge "strancima" i zato sam veoma tuzan i paralizovan niskim stupnjem inteligencije. Kao da neko, ko ima svoju kucu, tu kucu prodaje da bi isao u podstanare i jos tvrdi da je tako lepse ziveti. Tu nesto ne stima. Ili nesto samonom nije u redu ili sa nekim drugima?? Dali je u pitanju "kratkovidost" ili je nesto drugo? Bojim se, da ce moje reci zakasniti da stignu do mozga nasih gradjana.

    Valter

    Druze Valtere super ekonosmki,ethicko,moralski si super napiso i tacno je. Mi smo bili nesto dje nigde nije bilo. I niko nezna na zalost da su organizatije kao IWF,WTO i WB puno utrebili da to uniste. To je isto nesto sta se mora omladini i ljudima kazati sta je tacno.
    poz
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Armin151 Thu Nov 05, 2009 3:19 pm

    atsinumok (citat):čovječe, Jugoslavija nije uopšte se raspala zbog sistema, ona se je raspala čisto zbog nacionalizma Tudjimana i Miloševića.

    Ne samo to druze, kako je vec Valter rekao i ja to isto cito. Samo mogu reciti IWF,WTO i WB oni su nas ekonomski sistem unistili, jel Antevic je uzeo odni kredit i vako smo morali privatizirati jugu, problem kod nas su imali radnizi pravo da sve organiziraju i tako se morali puno na sozialnim i medizinkim sistemu u sparati, i tako su za 8 godine u bosni 1,5 mil. radnika bez posla ostali, i staje ako zovjek nema posla? Tacno frustriranje i moze se ga bolje manipulierati (nationalizam).
    Armin151
    Armin151
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 50
    Age : 33
    Mjesto : Austrija (Voralberg)
    Političko opredjeljenje : Sozialist, Titoist, Optimist :D
    Obrazovanje : Srednja skola za Textilnu Chemiju, Visla Skola za zivotnu Chemiju i Textilna
    Registration date : 2009-03-02

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Armin151 Thu Nov 05, 2009 3:41 pm

    Ali moram te isto kritizierati, ali respektiram sta kazes.

    To sto je se desilo da je SFRJ nastala to je naj bolje bilo sta je imalo se, nas mentalität,kultura bila super, nismo imali puno para ali zato ponos i price nismo bili kao u kapitalistickim zemljama snobs ili materialisticki.

    Vidim da nesto mi malo djelues nationalisticko malo puno ponosan na srbki narod.

    Moja familija potice iz srbije i imala je srbsko familierno ime. Ali ja kazem ja sam jugosloven.

    I to bi svi morali reci, mi imamo sreco ta ima stotinju kultura i religija ako se pocne od jevreja do ilsama.

    I jos nesto, sta ti mislis sta je demokratija? Svaki covjek to drugacije interpretira. Kaze se da se ima puno slobode, jel to mi nismo imali? Jel nismo mogli ici, raditi muziku slusati kako smo voljeli? OK nisi smijo nista nationalistico raditi pa sta, ko njih jebe, to je svugde tako vidi se u Spanije,Engleska i druge "demokratske" zemlje, ako neko oce svoju samo drzavu odma policija dolasi i unistava demonstratiju.

    SAmo mogu jos ovo reci, SFRJ kako je Tito vodio je nesto sta mi moramo opet svatiti i opet u nasa srza uzeti. tacka Very Happy
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Tue Nov 10, 2009 9:15 pm

    SMRT KAPITALIZMU! Ovaj eurobgd mora da je neki veliki snob!On će mene da uči kako se živelo u SFRJ,neće moći gospodine kapitalist!Naravno više verujem svojim dedovima nego nekom balavcu koji nema pojma o tom vremenu.RADNIČKA KLASA NEĆE VIŠE NOSITI KAPITALISTE NA GRBAČI! REVOLUCIJA SE SE SPREMA! (Najurićemo kapitaliste iz ove zemlje kad tad.)
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Tue Nov 10, 2009 9:20 pm

    SMRT KAPITALIZMU! Ovaj eurobgd mora da je neki veliki snob!On će mene da uči kako se živelo u SFRJ,neće moći gospodine kapitalist!Naravno više verujem svojim dedovima nego nekom balavcu koji nema pojma o tom vremenu.RADNIČKA KLASA NEĆE VIŠE NOSITI KAPITALISTE NA GRBAČI! REVOLUCIJA SE SE SPREMA! (Najurićemo kapitaliste iz ove zemlje kad tad.)
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Wed Nov 11, 2009 2:19 pm

    Nadam se da si upravu, druže Pavle...
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Fri Mar 05, 2010 6:07 pm

    Ne znam samo šta bi Tito rekao na ovu ideju kapitalističke Jugoslavije. Partizani se nisu borili za takvu Jugoslaviju.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Wed Mar 10, 2010 8:11 am

    Pavle 100%KOMUNISTA (citat):Ne znam samo šta bi Tito rekao na ovu ideju kapitalističke Jugoslavije. Partizani se nisu borili za takvu Jugoslaviju.



    Postoavni drugovi i ostali,
    cak je i politicaima u zapadnoj evropi postalo jasno da se nesto mora promenuti. Ocito je da se odredjena grupa ljudi ( bankari) postavlja iznad drzave, to nije dobro.

    Nesme se zaboraviti da je kapitalisticki sistem na vlasti vec stitinama godina pa ce biti veoma tesko taj "kutnjak" izvaditi ali on i "sam" radi na tome.
    Na mladima je da preuzmu "kormilo".

    Snagom ragumenata a ne argumentom snage, treba svima jasno staviti do znanja sta je bila SFRJ-a.

    Najvise bih zeleo napraviti SFRJ internet stranicu na nemackom ali nemam dovoljno gramatickog znanja pa se bojim da bi to bio povod za sprdnju kapitalista. Zato pozivam dobrovoljca koji hoce da prevede nasu stranicu na nemacki jezik. Kao podloga moze da mu sluzi pored podataka na ovoj stranici i nasa sfrj4ever.ch na kojoj ima puno o radnickom samoupravljanju i svemu ostalom. Nadam se da necete ovo shvatiuti kao reklamu. Nasa stranica je stara i poznata, zato sam je naveo.
    Mislim da je vreme da se radnicka klasa evrope upozna sa sistemom koji je stvarno u interesu gradjana.

    Drugarski pozdrav,
    Valter
    aska07
    aska07
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 59
    Age : 41
    Mjesto : Zrenjanin,Srbija
    Registration date : 2010-05-13

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Primer Grcka

    Komentar by aska07 Thu May 13, 2010 9:05 pm

    Naj skoriji primer tog kutnjaka je grcka.U svoj toj svojoj trulosti odvukao je narod u ponor.Zaduzio ih za jos puno mil.dolara i na kraju ce ipak morati prodati ostrvo,a od tih para opet vratiti dug,istom onom koji ce kupiti to ostrvo.Na kraju ce doticni fond imati i jare i pare,a narod ce opet doci u situaciju da pozajmljuje pare.Tako ce doticna vilica otici na ostrvo,na neku privatnu kliniku da leci svoj bolesni kutnjak,a narod od pozajmljenih para pokusati da prezivi,naravno ukoliko kamata bude povoljna,ako nista ima grcka jos ostrva.DOKLE TAKO?
    Pitam se samo sta cemo mi prodati posle telekoma?
    avatar
    Lale
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 43
    Mjesto : Vojvodina
    Političko opredjeljenje : vremenski putnik
    Obrazovanje : student apsolvent
    Registration date : 2011-03-01

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Lale Tue Mar 01, 2011 10:18 pm

    Pavle 100%KOMUNISTA (citat):SMRT KAPITALIZMU! Ovaj eurobgd mora da je neki veliki snob!On će mene da uči kako se živelo u SFRJ,neće moći gospodine kapitalist!Naravno više verujem svojim dedovima nego nekom balavcu koji nema pojma o tom vremenu.RADNIČKA KLASA NEĆE VIŠE NOSITI KAPITALISTE NA GRBAČI! REVOLUCIJA SE SE SPREMA! (Najurićemo kapitaliste iz ove zemlje kad tad.)
    Da li znate da je SAD od skoro postala vecinski vlasnik General Motors-a? Samo sto se to ne spominje nesto mnogo... Eto im kapitalizam Smile
    Mislim da eurobg nije pominjao kapitalizam kao dreustveno-ekonomsko uredjenje. Glavni nesporazumi bi nastali oko kralja i nacina decentralizacije. Nemam formirano misljenje o tome, ali mislim da je kult vodje bitan za Jugoslovene.
    avatar
    antenezare
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 48
    Mjesto : Zagreb
    Političko opredjeljenje : socijalist
    Obrazovanje : VŠS
    Registration date : 2011-04-28

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by antenezare Tue Sep 27, 2011 4:05 pm

    Pozdrav svima,želim i ja nešto napisati o ovoj temi.Sama pomisao na kralja i monarhiju,uz ikonografiju grba koji koristi gospodin Eurobgd,kod mene izaziva veliko zgražanje.Kraljevska monarhija je najnazadniji oblik društenog uređenja,koja njeguje kapitalistički sustav i samim time uništava i gazi elementarna ljudska prava radnika i radničke klase,koja robuje krupnom kapitalu.Ako svi želimo da se jednog lijepog dana ponovo ujedine naši narodi u državu Jugoslaviju,jedini oblik društvenog uređenja koji može osigurati ljudska i radnička prava je demokratski socijalizam,uz visoki stupanj radničkog samoupravljanja,ne isključujući time razvoj tržišne ekonomije.
    Monarhija i kapitalizam su najveće zlo za našeg jugoslavenskog čovjeka,koje uništava samo ljudsko dostojanstvo.
    Pozdrav!
    avatar
    Resavac
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 39
    Mjesto : Pariz
    Političko opredjeljenje : Obesiti sve politicare ! LoL
    Obrazovanje : El Comandante
    Registration date : 2011-09-04

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Resavac Fri Sep 30, 2011 9:05 am

    Sa moje strane samo bih vam rekao jedno:

    J**** vas komunizam i J***** vas kapitalizam !
    Te stvari su nas i rasturile !
    Pa cak sta i Rojalizam !

    Mante braco o politici !
    Evo za vas:

    [You must be registered and logged in to see this link.]
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Thu Oct 13, 2011 11:08 am

    Ne imati političko mišljenje znači da čovjek nije upućen u političku situaciju. Ako čovjek nije upućen u tu situaciju - njime se može manipulisati bez mnogo muke.
    avatar
    Resavac
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 39
    Mjesto : Pariz
    Političko opredjeljenje : Obesiti sve politicare ! LoL
    Obrazovanje : El Comandante
    Registration date : 2011-09-04

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Resavac Sat Oct 15, 2011 12:03 pm

    Politika je vrlo tesko pitanje za nas, zemlja sastavljena od nekoliko nacionalnosti.

    Oduvek je bio problem da se slozimo jer smo svi na svoju strani bili pod razlicitih stranih sila.
    Hrvati i slovenci pod nemce, srbi bosanci i ostali pod turke; mada tu se jos malo mesa i rusija.

    Sve je to sada ogroman geopoliticki dilem, jer smo kroz sve to vreme pod tudjom vladom uzeli po malo njihove naravi.

    A kad se bolje pogleda, kad bih manuli da mislimo kao oni, to jest da prestanemo da uzimamo kao modele sile koje su na nas vladale ili delovale, i imali svoj sopstveni model (kao sto je bilo za vreme Tita) mozda bi se izvukli i bili jedna evropska drzava kao sto je sada svajcarska na primer.

    Izvinjavam se ako se ne iznjasnjavam jasno, malo mi je tesko sve to objasniti sada a i dugo ima da se pise da bih sve bilo jasno.

    Sto se mene tice niti sam kapitalista, niti komunista !
    Ja sam covek, koji zeli mir i slobodu, i ko je spreman da se bori za to !
    Nevolim da ljudi ginu za pare i da se muce samo za taj cilj, kao sto nevolim da crnce za drzavu u kojoj se za sada nalaze samo lopovi ! Mislim treba naci sredinu u svemu tome, biti demokrati a ne previse, komunisti a ne previse, itd,...
    avatar
    antenezare
    Početnik
    Početnik


    Male
    Broj komentara : 7
    Age : 48
    Mjesto : Zagreb
    Političko opredjeljenje : socijalist
    Obrazovanje : VŠS
    Registration date : 2011-04-28

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by antenezare Sat Feb 25, 2012 9:41 pm

    Novu Jugoslaviju neces sigurno obnoviti sa tom kokardom,koja je ugnjetavala sve zivo za vrijeme kralja.Jedino je po meni moguca obnova SFRJ,na principima AVNOJ-a,uz istinsku ravnopravnost svih naroda i narodnosti.O obliku drustvenog uredjenja neka republike odluce,ali mislim da je svima jasno da je kapitalizam najvece zlo sto nas je snaslo.Ja osobno podrzavam socijalizam,uz oblik trzisne privrede,koju je provodio nas pokojni premijer Ante Markovic.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Sun Feb 26, 2012 12:07 am

    Antenezare, eurobgd je tip koji je davno banovan sa ovog foruma. To je bio neki klinac iz Vojvodine koji je imao razne fiks-ideje.
    Nije viđen na ovom forumu bar godinu dana. Smile
    tvrtko
    tvrtko
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 64
    Age : 43
    Mjesto : Novi Sad
    Političko opredjeljenje : jugoslovensko
    Obrazovanje : fakultet
    Registration date : 2010-12-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by tvrtko Mon Apr 23, 2012 12:11 pm

    Sigurno je da danasnji sistem monetarni, u svijetu sigurno nece doneti nista dobro.
    Banke daju lazni novac,to je istina,da bi bilo jasnije pogledajte video

    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Mon Apr 23, 2012 1:09 pm

    Za još detaljniji uvid, savjetujem da se pogleda prvi dio Zeitgeist-a. Smile

    Sponsored content


    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 4 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri May 10, 2024 3:26 pm