JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

JUGOSLOVENSKI POKRET

DOBRODOŠLI!

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

JUGOSLOVENSKI POKRET

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JUGOSLOVENSKI POKRET

Samo zajedno smo jači!

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug. Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu SOCIJALISTIČKU FEDERATIVNU REPUBLIKU JUGOSLAVIJU. Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i ideje za koje se borio Tito. Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir.

Login

Zaboravljen password

Anketa

Da li bi ti učestvovao/la u pro-yu internet lobiju?

 
 
 

Rezultati

Latest topics

» DRUGARICE I DRUGOVI GDE STE?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyTue Jan 29, 2019 6:22 pm by valter

» Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Aug 29, 2015 4:28 pm by Jugos

» Izgubljeni drugovi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Feb 14, 2015 10:12 pm by SAMOUPRAVLJAC

» PRAZNICI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyMon Dec 29, 2014 6:16 pm by SAMOUPRAVLJAC

» BEZ DLAKE NA JEZIKU
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 12:28 pm by Jugos

» Zdravo! Ja sam Dejan!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 12:23 pm by Jugos

» Kakvo drustvo zelimo...nova Jugoslavija?
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Dec 13, 2014 11:46 am by valter

» LALA U PEKARI
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyFri Dec 05, 2014 2:05 pm by valter

» Socijalisticki sistem i Radnicko samoupravljanje u SFRJ-i
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyFri Dec 05, 2014 7:08 am by valter

» TEZINA LANACA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyMon Dec 01, 2014 7:44 am by valter

» LINUX MINT
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySun Nov 30, 2014 8:31 am by valter

» 29.Novembar-Dan Republike
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Nov 29, 2014 8:18 am by valter

» "SAMO ZAJEDNO SMO JACI!"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyThu Nov 27, 2014 5:52 pm by valter

» Draga moja domovino
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyWed Nov 26, 2014 4:28 pm by valter

» Evropska Unija
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyTue Nov 18, 2014 3:51 pm by valter

» PROJEK ROSETTA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 8:03 pm by valter

» Cestitke i pozdravi
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 7:55 pm by valter

» " ZA VASU BOLJU BUDUCNOST"
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Nov 15, 2014 12:32 pm by SAMOUPRAVLJAC

» OBAVEŠTAVAM SVE!
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyWed Nov 12, 2014 1:07 pm by valter

» Ubuntu
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyWed Nov 12, 2014 10:35 am by valter

» Savez komunističke omladine Jugoslavije-SKOJ
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptySat Nov 08, 2014 7:26 am by valter

» Jugoslovenska Narodna Armija -JNA-
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyThu Nov 06, 2014 10:05 pm by valter

» JUCE DANAS SUTRA
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyFri Oct 03, 2014 1:45 pm by valter

» Evo nesto interesantno
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyWed Oct 01, 2014 8:11 pm by valter

» Demokratija ili Radnicko samoupravljanje
Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 EmptyMon Sep 22, 2014 4:57 pm by maro

May 2024

MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Preporučene stranice

free forum
free forum
free forum
free forum
free forum


+13
aska07
Armin151
Pavle 100%KOMUNISTA
drug Tibor
Denis_MK
Red Dog
atsinumok
Tito
Berlin
Nele
valter
Internetlija
eurobgd
17 posters

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 10, 2009 6:40 am

    First topic message reminder :

    Zasto ne bi mogla da bude demokratska konfederacija? kao sto je Svajcarska, jedna drzava sa jednom vojskom ali drzave clanice da imaju svoj suverenitet. Ne moze se negirati nacionalni identitet naroda Jugoslavije i nazivati ih jugoslovenima

    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Broj komentara : 27
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Thu Aug 20, 2009 11:07 am

    valter (citat):
    eurobgd (citat):[quote=
    Nevolja Srbije je i u tome sto je najveci dug Jugoslavije ona kao naslednica dobila plus otplacujemo i dugove Kosova dok ne napalacujemo porez n atom prostoru.

    Nisam ja protiv Jugoslavije, ja ne sumnjam da ce se zemlje ex YU ponovu ujediniti ali ne pod zastavom Jugoslavije i ne narocito pod komunizmom. U ovom svetu globalizacije jedini opstanak ti je ako se udruzujes. Sama rec Jugoslavija se vise istrosila tako da ne verujem da ce se nova unija zvati JUgosalvija.

    Postoavni eurobgd,
    sa ovim tekstom si i sam potvrdio da je nase zalaganje za udruzivanje nasih drzava ispravno. Mi pokusavamo da uklonimo prepreke razdora koje su uneli nacnionalisti. Kako ce se gradjani kasnije, kada se budu normalno sporazumevali, dogovoriti i koji vid saradnje ce oni izabrati, je njihva stvar.

    Bez obzira kako god da se ta zdruzenost zvala, ce tako i gradjanima u toj zdruzenosti biti.

    Licno znam, da gradjani nisu krivi za ovo sto se desilo na podruciju bivse SFRJ-e isto ko sto znam da sistem nije kriv za ovo sto se desilo.
    "
    Zato ponavljam, svim nasim gradjanima bi bilo blje da se udruzuju sa svojim "susjedima ( komsijama )" nego da se upustaju u avantur kao sto je EU. Naravno je to moje misljenje. Ako vecina nasih gradjana pak stvarno zeli da ide u EU, ce tako i biti. U svakom slucaju, kao i dosada svaka odluka ima i svoje posledice. Toga svi moramo biti svesni.
    Licno sam uvek bio, pa sam i sada za prijateljstvo medju nasim narodima i narodnostima. Ako pak oni zele drugacije, neka im tako i bude.

    Valter

    haha pa zbog sistema je i propala Very Happy:D:D:D ne mislis da se Jugoslavija Srusila samo zato sto se pojavio Mlosevic i Tudjamn >>>?? Uzas
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by atsinumok Thu Aug 20, 2009 2:29 pm

    čovječe, Jugoslavija nije uopšte se raspala zbog sistema, ona se je raspala čisto zbog nacionalizma Tudjimana i Miloševića.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Thu Aug 20, 2009 3:26 pm

    Ja mislim da je udio u raspadu (veliki udio) imao tkz. Zapad (SAD i EU).
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Thu Aug 20, 2009 5:10 pm

    atsinumok (citat):čovječe, Jugoslavija nije uopšte se raspala zbog sistema, ona se je raspala čisto zbog nacionalizma Tudjimana i Miloševića.
    ahmm to je samo delom istina nekh 30 %

    vidis sistem je bio neodrziv jer mi smo sve uzvozili i zaduzavali se u inostranstvu, da bi mogo da se finansira taj sitem u kom svi imaju lepe plate i penzije letovanja itd, sistem gde svako ima posao itd itd itd

    ne moze preduzece samo da opstane ako ima daleko veci broj radnika nego sto mu treba i zato je drzava namirivala gubitak

    drugo mnogo se gradilo ona politika komunizma da svako ima stan a jeftini su bili tako da je opet i tu bio gubitak i drzava je nadomescivala sto znaci da je ogromne pare gubila. za prosecnog coveka je to lepo jel??? ali drzava je zbog toga otisla u bankrot
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Thu Aug 20, 2009 6:54 pm

    eurobgd (citat):
    ][quote="eurobgd (citat):[quote=
    Valter

    haha pa zbog sistema je i propala Very Happy:D:D:D ne mislis da se Jugoslavija Srusila samo zato sto se pojavio Mlosevic i Tudjamn >>>?? Uzas

    Postoavni eurobgd,
    ti si mlad i tvoje iskustvo je samo ono sto si cuo od onih koji su ti prenosili ono sto su hteli. Ja sam medjutim ziveo u ono vreme ( SFRJ) i sve ono sto ja iznosim je iz licnog iskustva.

    Ti mozez i dalje da budes za koga ti hoces, ali sasvim sigurno mene a ni ove drugove ovde neces moci da ubedis u nesto sto nije istina.
    Nijedan covek, ni jedna narodnost nije niti ce ikada bolje ziveti nego sto je zivela u SFRJ-i. Nacionalisti kao sto su ti, koje si ti pomenuo su najveci krivci za sve ono sto je sledinlo. Sitnosopstvenicki interesi, kratkovidost i nesposobnost predidjanja posledica je sve gradjane bivse SFRJ-e pa time i gradjane Srbije dovelo u situaciju u kojoj se nalaze zbog odredjenih politicara, koji su bili prepotentni, samo ne sebe fiksirani i nesposobni da vide sta cine svom rodjenom narodu.

    Mi,na ovoj internet stranici zelimo da se zalazemo za postizanje normale medju nasim gradjanima.
    To naravno smeta svim onima koji su protiv mira i razumevanja, kao i onima koji su bili sudeonici rasturanja najlepse drzave na ovoj zemaljskoj kugli.

    Mozes ti sto puta da pises ha ha ha, u sustini to samo pokazuje tvoju neupucest u sutinu tematike.Zbog toga te zalim. Znam ja da ces ti reci>ha, ha ha, bas me briga, ali meni nije bas briga. Ti si mlad covek koji je zaveden pogresnom ideologijom i verovatno ces i dalje terati svoje do besvesti verujuci onima koji su ti to ulili u glavu i dalje, umesto da se sam informises. Pokusaj da pitas one malo starije kako je gradjanin ziveo u SFRJ-i.
    Da je bilo, tako kako ti i tebi slicni tvrde, nebi se toliko tekstova nalazlio na internetu, nebi se pisale knjige o vremnu SFRJ-e i nebi narodi plakali za njim.

    Sloboda, mir, ugled u svetu, to su atribudi koji su krasili SFRJ-u i to niko nemoze da pobije. Najveci neprijatelji su odavali pocast drugu Titu kada bi se negde pojavio. Iskreno postovanje. Koji politicar se danas moze time ponositi. To su cinjenice koje niko nemoze da pobije ako ima imalo licne odgovornosti u sebi.

    Valter
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Thu Aug 20, 2009 8:25 pm

    valter (citat):
    eurobgd (citat):
    ][quote="eurobgd (citat):[quote=
    Valter

    haha pa zbog sistema je i propala Very Happy:D:D:D ne mislis da se Jugoslavija Srusila samo zato sto se pojavio Mlosevic i Tudjamn >>>?? Uzas

    Postoavni eurobgd,
    ti si mlad i tvoje iskustvo je samo ono sto si cuo od onih koji su ti prenosili ono sto su hteli. Ja sam medjutim ziveo u ono vreme ( SFRJ) i sve ono sto ja iznosim je iz licnog iskustva.

    Ti mozez i dalje da budes za koga ti hoces, ali sasvim sigurno mene a ni ove drugove ovde neces moci da ubedis u nesto sto nije istina.
    Nijedan covek, ni jedna narodnost nije niti ce ikada bolje ziveti nego sto je zivela u SFRJ-i. Nacionalisti kao sto su ti, koje si ti pomenuo su najveci krivci za sve ono sto je sledinlo. Sitnosopstvenicki interesi, kratkovidost i nesposobnost predidjanja posledica je sve gradjane bivse SFRJ-e pa time i gradjane Srbije dovelo u situaciju u kojoj se nalaze zbog odredjenih politicara, koji su bili prepotentni, samo ne sebe fiksirani i nesposobni da vide sta cine svom rodjenom narodu.

    Mi,na ovoj internet stranici zelimo da se zalazemo za postizanje normale medju nasim gradjanima.
    To naravno smeta svim onima koji su protiv mira i razumevanja, kao i onima koji su bili sudeonici rasturanja najlepse drzave na ovoj zemaljskoj kugli.

    Mozes ti sto puta da pises ha ha ha, u sustini to samo pokazuje tvoju neupucest u sutinu tematike.Zbog toga te zalim. Znam ja da ces ti reci>ha, ha ha, bas me briga, ali meni nije bas briga. Ti si mlad covek koji je zaveden pogresnom ideologijom i verovatno ces i dalje terati svoje do besvesti verujuci onima koji su ti to ulili u glavu i dalje, umesto da se sam informises. Pokusaj da pitas one malo starije kako je gradjanin ziveo u SFRJ-i.
    Da je bilo, tako kako ti i tebi slicni tvrde, nebi se toliko tekstova nalazlio na internetu, nebi se pisale knjige o vremnu SFRJ-e i nebi narodi plakali za njim.

    Sloboda, mir, ugled u svetu, to su atribudi koji su krasili SFRJ-u i to niko nemoze da pobije. Najveci neprijatelji su odavali pocast drugu Titu kada bi se negde pojavio. Iskreno postovanje. Koji politicar se danas moze time ponositi. To su cinjenice koje niko nemoze da pobije ako ima imalo licne odgovornosti u sebi.

    Valter

    ma veruj ti u sta god hoces....milosevic i Tudjman ne bi mogli doci na vlast da je sistem funkcionisao....malo razmisli o tome zasto ej narod glasao za njih..da li samo zbog nacionalzima? sto se tice zivota naravno da znam, nisam ni ja toliko mlad, znam i kako je moja porodica zivela, sve su nam oduzeli i ostali smo bez icega..naravno takva sudbina je zadesila svakog ko je bio malo bogatiji i iz gradjanske klase to jest oni sa mozgom... da se slucajno ne pobune protiv komunizma, cela Gradjanska klasa i intelektualno sve sto je valjalo moralo je da se iseli iz semlje i da ode da zivi u inostranstvu tako nemoj meni da prosipas lazne price i budalastine, seljaci su dosli u gradove a pravi gradjani Beograda primera radi vise ne postoje ili su siromasni zahvaljujuci tvom prokletom TITU nek gori u paklu gde mu je mesto.

    Zaludjujes ovu malu decu ovde govoreci kako je zivot bio lep u jugi.. da da sad bi nosili marame i pravili puteve pevajuci druze tito mi ti se kunemo, isli u vojsku po 5 godina i sigurno bi danas bili u avganistanu ginuci.

    Ovi mladdici treba da vole svoju maticnu zemlju i da nju grade a ne da mastaju o nekoj utopijsko izmljenoj zemlji. Bolje biti dobar komsija nego los brat!!!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Thu Aug 20, 2009 9:11 pm

    ma veruj ti u sta god hoces....milosevic i Tudjman ne bi mogli doci na vlast da je sistem funkcionisao....malo razmisli o tome zasto ej narod glasao za njih..da li samo zbog nacionalzima? sto se tice zivota naravno da znam, nisam ni ja toliko mlad, znam i kako je moja porodica zivela, sve su nam oduzeli i ostali smo bez icega..naravno takva sudbina je zadesila svakog ko je bio malo bogatiji i iz gradjanske klase to jest oni sa mozgom... da se slucajno ne pobune protiv komunizma, cela Gradjanska klasa i intelektualno sve sto je valjalo moralo je da se iseli iz semlje i da ode da zivi u inostranstvu tako nemoj meni da prosipas lazne price i budalastine, seljaci su dosli u gradove a pravi gradjani Beograda primera radi vise ne postoje ili su siromasni zahvaljujuci tvom prokletom TITU nek gori u paklu gde mu je mesto.

    Zaludjujes ovu malu decu ovde govoreci kako je zivot bio lep u jugi.. da da sad bi nosili marame i pravili puteve pevajuci druze tito mi ti se kunemo, isli u vojsku po 5 godina i sigurno bi danas bili u avganistanu ginuci.

    Ovi mladdici treba da vole svoju maticnu zemlju i da nju grade a ne da mastaju o nekoj utopijsko izmljenoj zemlji. Bolje biti dobar komsija nego los brat!!![/quote]

    Citat 1:
    "milosevic i Tudjman ne bi mogli doci na vlast da je sistem funkcionisao....malo razmisli o tome zasto ej narod glasao za njih..da li samo zbog nacionalzima?"
    Uveden je višepartijski sistem i svako je mogao osnovati stranku prema svojoj ličnoj želji.

    Citat 2:
    "sto se tice zivota naravno da znam, nisam ni ja toliko mlad, znam i kako je moja porodica zivela"
    Ako zaista imaš 23, znači da si rođen 1986. godine... Sistem o kojem ti pričaš je umro s Titom, 1980.
    Drugi ljudi su krojili druge planove, od 1980. do danas. Tito je stoga imun na snošenje odgovornosti za tuđi rad.

    Citat 3:
    "cela Gradjanska klasa i intelektualno sve sto je valjalo moralo je da se iseli iz semlje i da ode da zivi u inostranstvu"
    Ovo je prosta generalizacija... A generalizacija je obično posljedica indoktrinacije, dogmatskog shvaćanja ili ograničenog znanja (ovim ni u kom slučaju ne želim vrijeđati, samo navodim).

    Citat 4:
    "nemoj meni da prosipas lazne price i budalastine"
    Da Valter laže, bio bi ili jedini ili jedan među rijetkima koji "lažu" baš ovom pričom (o Titu i SFRJ).
    Međutim... prije nego sam prihvatio Tita u ideološki domen svog života, proučio sam šta se zapravo dešavalo i mnogi izvori tipa knjige, spisi, statistike, mnoštvo priča starijih koji, usput, potiču iz razlitih narodnosti (imam tu sreću da sa svojim ocem radeći elektroinstalacije kod raznih ljudi upoznam različite mentalitete) govore baš ovo isto. Svi lažu?
    Sumnjam...

    Citat 5:
    "zahvaljujuci tvom prokletom TITU nek gori u paklu gde mu je mesto."
    Ovako se jedan obrazovan intelektualac ne izražava. Takav svoje stavove potkrepljuje argumentima, dokazima, navodima, citatima i primjerima.

    Citat 6:
    "Zaludjujes ovu malu decu ovde govoreci kako je zivot bio lep u jugi.."
    Valtera sam upoznao tek nakon otvaranja ovog foruma (drugog forum koji sam konstruisao u duhu Bratstva i Jedinstva).
    Što će reći da mene zasigurno nije "trovao". A što se drugih članova tiče, oni koji se ovdje registruju (u 90% slučajeva) dolaze sa namjerom da se upoznaju sa ljudima koji imaju njima slične stavove, znači ti ljudi su došli "već zatrovani" i Valter tom "otrovu" nije mogao značajno doprinijeti.
    I da, mi nismo mala djeca.

    Citat 7:
    "isli u vojsku po 5 godina i sigurno bi danas bili u avganistanu ginuci."
    Prvi dio rečenice je hiperbolisan. Ovo uopšte nije tačno.
    Vojni rok je isprva trajao 24 mjeseca, pa je to spušteno na 18, i na kraju na 12. Vojnu obavezu stiče svaki mladić navršavanjem 18. godine života. Kada će obaviti taj rok zavisi uveliko od onoga koji nosi vojnu obavezu.
    Ovo će ti potvrditi svaki razuman čovijek koji je služio vojsku za vrijeme SFRJ.
    Što se drugog dijela tiče, u inostranstvu zasigurno ne bismo ginuli. Pored toga što je SFRJ bila članica Nesvrstanih, i tada je bilo ratova u svijetu pa JNA nije intervenisala (koliko mi je poznato, ako griješim, ispravi me potkrijepljen čvrstim dokazima).


    Drugarski pozdrav,
    Mirza
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Tito Fri Aug 21, 2009 1:03 am

    Život u samoj SFRJ je bio mnogo bolji nego u vremenima prije i poslije. Odrastao sam u toj istoj SFRJ, imao sam prilike da putujem i živim širom svijeta, pa otprilike mogu da uporedim i svoja lična iskustva kao i iskustva ljudi koje poznajem. Na osnovu svega toga mogu reći da se u SFRJ ipak živjelo slobodnije i sigurnije. Zasigurno smo imali i veoma jako školstvo, dobro organizovano zdravstvo, sistem u kojem su jedni drugima pomagali i živjeli zajedno, jedni s drugima, a ne jedni pored drugih čisto koegzistirali kao što je to danas slučaj.

    Što se tiče oduzimanja imovine bogatijim, to je više vezano za period poslije samoga drugog svjetskog rata, ipak su to bile poslijeratne godine koje nikome nisu bile baš prijatne, i tako je bilo širom svijeta. Treba imati na umu da je SFRJ izašla iz rata potpuno opustošena, propala i razrušena. Tadašnja vlast je državu iz takvoga stanja izvukla i podigla na nivo srednje razvijenih zemalja, što je ogroman uspjeh i to su nam priznale sve visoko razvijene države.

    SFRJ je uzimala kredite, ali ni približno kao ove novonastale države danas. I važno je napomenuti da je tadašnja SFRJ, dok je Tito bio živ, imala dovoljno novca u državnim rezervama da je bila u stanju da vrlo lako i brzo otplati sve dugove. Teritorija SFRJ nije bila na prodaju, pripadala je stanovnicima, a danas stranci pokupovaše sve što vrijedi.

    Takodje nije tačno da su se čitavi drušveni slojevi pod prisilom ili iz straha morali iseljavati u vrijeme SFRJ, to važi danas za ove novonastale državice, pod okriljem lažnoga nacionalnog ponosa i pojavom ekstremista.

    Tadašnji crveni pasoš bio je visoko cijenjen u čitavom svijetu i za putovanje u mnoge zemlje nije nam čak trebala ni viza.

    Naravno da je bilo i loših strana tog vremena, i zloupotreba, kao i svugdje na planeti gdje ljudi žive. Ali,ako neko zna gdje postoji taj idealni sistem, ta idealna država gdje svi ljudi žive idilično i bez ikakvih problema, molio bih da mi javi gdje se ta država nalazi.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Fri Aug 21, 2009 5:57 am

    [quote="eurobgd"]
    valter (citat):
    eurobgd (citat):
    ][quote="eurobgd (citat):[quote=
    Valter

    znam i kako je moja porodica zivela, sve su nam oduzeli i ostali smo bez icega..naravno takva sudbina je zadesila svakog ko je bio malo bogatiji i iz gradjanske klase to jest oni sa mozgom... da se slucajno ne pobune protiv komunizma, cela Gradjanska klasa i intelektualno sve sto je valjalo moralo je da se iseli iz semlje i da ode da zivi u inostranstvu tako nemoj meni da prosipas lazne price i budalastine, seljaci su dosli u gradove a pravi gradjani Beograda primera radi vise ne postoje ili su siromasni zahvaljujuci tvom prokletom TITU nek gori u paklu gde mu je mesto.

    Zaludjujes ovu malu decu ovde govoreci kako je zivot bio lep u jugi.. da da sad bi nosili marame i pravili puteve pevajuci druze tito mi ti se kunemo, isli u vojsku po 5 godina i sigurno bi danas bili u avganistanu ginuci.

    Ovi mladdici treba da vole svoju maticnu zemlju i da nju grade a ne da mastaju o nekoj utopijsko izmljenoj zemlji. Bolje biti dobar komsija nego los brat!!!

    Iz gore napisanog teksta se jasno vidi,
    ti postovani eurobgd svoje licne "osecaje" stavljas iznad interesa drustva. Jasan primer kapitaliste, pa prema tome je i sasvim jasno zasto je nama tesko uspostaviti jedan zdrav dialog.
    Stara poslovica kaze: " Sit gladnome neveruje". Tako je bilo i tako je i danas. Kapitalisti nikada nece shavtiti radnicku klasu, zato sto zive na njenim ledjima i od rada te radnicke klase.

    Valter
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Fri Aug 21, 2009 7:38 am

    Tito (citat):Život u samoj SFRJ je bio mnogo bolji nego u vremenima prije i poslije. Odrastao sam u toj istoj SFRJ, imao sam prilike da putujem i živim širom svijeta, pa otprilike mogu da uporedim i svoja lična iskustva kao i iskustva ljudi koje poznajem. Na osnovu svega toga mogu reći da se u SFRJ ipak živjelo slobodnije i sigurnije. Zasigurno smo imali i veoma jako školstvo, dobro organizovano zdravstvo, sistem u kojem su jedni drugima pomagali i živjeli zajedno, jedni s drugima, a ne jedni pored drugih čisto koegzistirali kao što je to danas slučaj.

    Što se tiče oduzimanja imovine bogatijim, to je više vezano za period poslije samoga drugog svjetskog rata, ipak su to bile poslijeratne godine koje nikome nisu bile baš prijatne, i tako je bilo širom svijeta. Treba imati na umu da je SFRJ izašla iz rata potpuno opustošena, propala i razrušena. Tadašnja vlast je državu iz takvoga stanja izvukla i podigla na nivo srednje razvijenih zemalja, što je ogroman uspjeh i to su nam priznale sve visoko razvijene države.

    SFRJ je uzimala kredite, ali ni približno kao ove novonastale države danas. I važno je napomenuti da je tadašnja SFRJ, dok je Tito bio živ, imala dovoljno novca u državnim rezervama da je bila u stanju da vrlo lako i brzo otplati sve dugove. Teritorija SFRJ nije bila na prodaju, pripadala je stanovnicima, a danas stranci pokupovaše sve što vrijedi.

    Takodje nije tačno da su se čitavi drušveni slojevi pod prisilom ili iz straha morali iseljavati u vrijeme SFRJ, to važi danas za ove novonastale državice, pod okriljem lažnoga nacionalnog ponosa i pojavom ekstremista.

    Tadašnji crveni pasoš bio je visoko cijenjen u čitavom svijetu i za putovanje u mnoge zemlje nije nam čak trebala ni viza.

    Naravno da je bilo i loših strana tog vremena, i zloupotreba, kao i svugdje na planeti gdje ljudi žive. Ali,ako neko zna gdje postoji taj idealni sistem, ta idealna država gdje svi ljudi žive idilično i bez ikakvih problema, molio bih da mi javi gdje se ta država nalazi.
    sve je to lepo, steta so ne shvatas zasto je takav zivot bio moguc Sad
    i sto nisi svestan da iako su ljudi imali osecaj da lepo zive drzava je isla u bankrot, zasto je Jugoslavija toliko bila pogodjena naftnom krizom a posle ekonosmkom??? ne znas?

    kako je moguce da ljudi u tom bratsvu jedinstvu da se okrenu nacionalizmu, zato sto su videli da je drzava bankrot, da su ogromni problemi i verovali su da ce nezavisnot republika to resiti
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Fri Aug 21, 2009 7:40 am

    [quote="valter"]
    eurobgd (citat):
    valter (citat):
    eurobgd (citat):
    ][quote="eurobgd (citat):[quote=
    Valter

    znam i kako je moja porodica zivela, sve su nam oduzeli i ostali smo bez icega..naravno takva sudbina je zadesila svakog ko je bio malo bogatiji i iz gradjanske klase to jest oni sa mozgom... da se slucajno ne pobune protiv komunizma, cela Gradjanska klasa i intelektualno sve sto je valjalo moralo je da se iseli iz semlje i da ode da zivi u inostranstvu tako nemoj meni da prosipas lazne price i budalastine, seljaci su dosli u gradove a pravi gradjani Beograda primera radi vise ne postoje ili su siromasni zahvaljujuci tvom prokletom TITU nek gori u paklu gde mu je mesto.

    Zaludjujes ovu malu decu ovde govoreci kako je zivot bio lep u jugi.. da da sad bi nosili marame i pravili puteve pevajuci druze tito mi ti se kunemo, isli u vojsku po 5 godina i sigurno bi danas bili u avganistanu ginuci.

    Ovi mladdici treba da vole svoju maticnu zemlju i da nju grade a ne da mastaju o nekoj utopijsko izmljenoj zemlji. Bolje biti dobar komsija nego los brat!!!

    Iz gore napisanog teksta se jasno vidi,
    ti postovani eurobgd svoje licne "osecaje" stavljas iznad interesa drustva. Jasan primer kapitaliste, pa prema tome je i sasvim jasno zasto je nama tesko uspostaviti jedan zdrav dialog.
    Stara poslovica kaze: " Sit gladnome neveruje". Tako je bilo i tako je i danas. Kapitalisti nikada nece shavtiti radnicku klasu, zato sto zive na njenim ledjima i od rada te radnicke klase.

    Valter
    ma naravno, ja cu da dam sve sto imam da bi neradnik i nezaposlen primao novcanu nadokandu samo zato sto je drzavljanin YU. naravno mora da mu se omoguci i letovanje jer je jadnicak neradnik .....
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Tito Fri Aug 21, 2009 2:24 pm

    eurobgd (citat):
    Tito (citat):Život u samoj SFRJ je bio mnogo bolji nego u vremenima prije i poslije. Odrastao sam u toj istoj SFRJ, imao sam prilike da putujem i živim širom svijeta, pa otprilike mogu da uporedim i svoja lična iskustva kao i iskustva ljudi koje poznajem. Na osnovu svega toga mogu reći da se u SFRJ ipak živjelo slobodnije i sigurnije. Zasigurno smo imali i veoma jako školstvo, dobro organizovano zdravstvo, sistem u kojem su jedni drugima pomagali i živjeli zajedno, jedni s drugima, a ne jedni pored drugih čisto koegzistirali kao što je to danas slučaj.

    Što se tiče oduzimanja imovine bogatijim, to je više vezano za period poslije samoga drugog svjetskog rata, ipak su to bile poslijeratne godine koje nikome nisu bile baš prijatne, i tako je bilo širom svijeta. Treba imati na umu da je SFRJ izašla iz rata potpuno opustošena, propala i razrušena. Tadašnja vlast je državu iz takvoga stanja izvukla i podigla na nivo srednje razvijenih zemalja, što je ogroman uspjeh i to su nam priznale sve visoko razvijene države.

    SFRJ je uzimala kredite, ali ni približno kao ove novonastale države danas. I važno je napomenuti da je tadašnja SFRJ, dok je Tito bio živ, imala dovoljno novca u državnim rezervama da je bila u stanju da vrlo lako i brzo otplati sve dugove. Teritorija SFRJ nije bila na prodaju, pripadala je stanovnicima, a danas stranci pokupovaše sve što vrijedi.

    Takodje nije tačno da su se čitavi drušveni slojevi pod prisilom ili iz straha morali iseljavati u vrijeme SFRJ, to važi danas za ove novonastale državice, pod okriljem lažnoga nacionalnog ponosa i pojavom ekstremista.

    Tadašnji crveni pasoš bio je visoko cijenjen u čitavom svijetu i za putovanje u mnoge zemlje nije nam čak trebala ni viza.

    Naravno da je bilo i loših strana tog vremena, i zloupotreba, kao i svugdje na planeti gdje ljudi žive. Ali,ako neko zna gdje postoji taj idealni sistem, ta idealna država gdje svi ljudi žive idilično i bez ikakvih problema, molio bih da mi javi gdje se ta država nalazi.
    sve je to lepo, steta so ne shvatas zasto je takav zivot bio moguc Sad
    i sto nisi svestan da iako su ljudi imali osecaj da lepo zive drzava je isla u bankrot, zasto je Jugoslavija toliko bila pogodjena naftnom krizom a posle ekonosmkom??? ne znas?

    kako je moguce da ljudi u tom bratsvu jedinstvu da se okrenu nacionalizmu, zato sto su videli da je drzava bankrot, da su ogromni problemi i verovali su da ce nezavisnot republika to resiti


    Vidi, mnogi jesu lijepo živjeli u to vrijeme (nisu samo imali osjećaj da lijepo žive), i to ti isti ti ljudi mogu i potvrditi. A što se tiče naftne krize zamolio bih te da argumentovano objasniš svoje tvrdnje kao i razloge koji su, po tvome mišljenju, doveli do krize.

    Evo, danas imamo situaciju da, kad bi se sabrali ukupni dugovi novonastalih državica, taj dug bi bio mnogostruko veći nego dug koji je imala SFRJ. Tek danas su ove "nezavisne" državice pred bankrotom, i čemu sad ljudi da se okrenu? Nekom novom vidu nacionalizma ili drugog zla, gdje sada da potraže spas? Da li je spas u etničkim čiščenjima koja se još uvijek sprovode na nekim teritorijama, ili u borbi za prevlast odredjenih vjera i vjerskih poglavara? Novonastale državice danas doslovno služe samo za potkusurivanje velikih. I samo prividno smo sami svoji gospodari...Pedofilija, kriminal, zloupotrebe, silovanja, samoubistva, medjusobni obračuni kriminalaca, sputavanja osnovnih ljudskih prava i sloboda, sve je to danas u procvatu, više nego ikada.

    Tek kad izgubiš nešto, shvatiš šta si imao (život u SFRJ)...To sve češče čujem od ljudi koji su govorili kao i ti, kažu voljeli bi da sve bude kao nekada, bez obzira na sve probleme.A to su ljudi koji su imali prilike da žive u toj državi, tako da lako mogu uporediti "nekad" i "sad".


    Tito: komentar modifikovan dana: Fri Aug 21, 2009 11:00 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    atsinumok
    atsinumok
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 35
    Age : 29
    Mjesto : Sarajevo
    Političko opredjeljenje : TITOISTA 100%
    Obrazovanje : 1 razred srednje škole.
    Registration date : 2009-08-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by atsinumok Fri Aug 21, 2009 8:52 pm

    Druže Tito, slažem se sa svime što kažeš, samo rekao sa di ovo novonastale državice imaju dvostruko veći dug nego što je imala ga Juga, tu si pogriješio. Juga je imala dug od 16 milijardi usd, a čitam prije jedno mijesec dana da samo Hrvatska i Srbija zajedno imaju dug veći od 100 milijardi usd.
    Tito
    Tito
    Desetar
    Desetar


    Male
    Broj komentara : 33
    Age : 60
    Registration date : 2009-02-21

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Tito Fri Aug 21, 2009 10:57 pm

    atsinumok (citat):...samo rekao sa di ovo novonastale državice imaju dvostruko veći dug nego što je imala ga Juga, tu si pogriješio. Juga je imala dug od 16 milijardi usd, a čitam prije jedno mijesec dana da samo Hrvatska i Srbija zajedno imaju dug veći od 100 milijardi usd.

    U pravu si, druze Atsinumok, zaduzenja novonastalih drzavica su ogromna i sumnjam da ce se moci otplatiti u neko dogledno vrijeme. Nase "voljene" narodne vodje su zaduzile mnoge nadolazece generacije i dovele svoje drzavice i gradjane u potpuno ovisan polozaj (u odnosu na kreditore, tj drzave i medjunarodne institucije od kojih dobivaju kredite). Kako sam u mom prethodnom postu napisao, taj dug je mnogostruko veci nego dug SFRJ.
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Odgovor

    Komentar by valter Sun Aug 23, 2009 5:55 am

    To nam jasno pokazuje, da nije bila krivica sistema niti druga Tita. Faktor covek odnosno faktor odgovornosti, kako licne tako i odgovornosti prema domovini nije postojao, ili je postojao u nedovoljnoj meri kod novije generacije politiacra koji su se na scenu pojavili nakon 1980 godine. Sto nije ni cudo, nakon onoga sto su nam podarili.

    Da je to tako, potvrdjuje i cinjenica da iz dana u dan sve vise gradjana bivse SFRJ-e zali za njom.

    Donosenje zakona o zabrani bilo kakvog ujedinjavanja sa zemljama bivse SFRJ-e u hrvatskoj samo potvrdjuje ono sto sam malopre gore napisao. Takvi zakoni su neprimerni i pokazuju samo velicinu kratkovidosti politicara koji su doneli takav zakon. Usput spomenuto, ti isti politicari zele sto pre u EU. Kad sve zemlje bivse SFRJ-e budu (ako budu ) u EU ce znaci ponovo biti zajedno. Razlika ce biti u tome sto to nije bila volja naroda, vec nametanje nacionalisticke politike od strane kratkovidih politicara i kapitalisticki sistem, koji iskoristava radnicku klasu do iznemoglosti.

    Kada se vec zalazu ( politicari ) za demokratiju, neka je i dopuste. Neka gradjani sami odluce u kojoj zajednici zele da zive.

    No, kako bilo da bilo, gradjani ce se probuditi, najkasnije kada nebudu imali sta da jedu ce im postati jasno sta im je donela politika nacinalista na vlasti. Ti isti politicari tvrde da su moredni i demokratski orientisani.

    Valter
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Evo jos nesto

    Komentar by valter Sun Aug 23, 2009 6:06 am

    Pogledajte ovaj link pa recite sta mislite o tome.


    [You must be registered and logged in to see this link.]


    valter
    Red Dog
    Red Dog
    Mlađi vodnik
    Mlađi vodnik


    Male
    Broj komentara : 41
    Age : 58
    Političko opredjeljenje : Komunista
    Obrazovanje : Pravnik
    Registration date : 2009-02-20

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Red Dog Sun Aug 23, 2009 10:09 am

    Ako nije socijalisticka, koji ce nam ...?
    Kapitalizma ima svuda. Onda se moze zvati Nemacka, Rusija, Amerika, Semberija ili bilo kako.
    Velicina Jugoslavije je bila u njenom socijalistickom uredenju, a nacije su izmisljotine koje postoje samo u glavama pojedinaca. Zasto se inace srpski radnik buni protiv srpskog gazde?
    Ne znam sta su tebi lagali, ali meni socijalizam uglavnom znaci ”Od svakog prema mogucnosti, svakome prema potrebi”.
    I treba da bude unitarna drzava, posto svaka vrsta federacije, konfederacije ili slicnih gluposti vodi politickoj paralizi koja prepusta kontrolu kapitalu.
    Denis_MK
    Denis_MK
    Stariji vodnik
    Stariji vodnik


    Male
    Broj komentara : 172
    Age : 34
    Mjesto : Prilep-SR Makedonija
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : sredno-skitacko
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Denis_MK Mon Aug 24, 2009 3:57 pm

    [quote="eurobgd"]
    atsinumok (citat):Nova Jugoslavija se može ponovo veoma lako ujedinjiti, evo prijedlog:
    1. Osnovati stranku u svakoj od republika.
    2. Primate svakoga ko hoće da se učlani u stranku uz simboličnu članarinu.
    3. Imati veoma dobre odnose sa strankama u ostalim republikama.
    4. Ubjedljivim govorom pridobivati narod na stranu bratstva i jedinstva.
    5. Kada stranke dobiju dosta moći onda slijedi ujedinjenje republika u Jugoslaviju a svih stranki u npr. SKJ.

    gluposti decace, za sad ne sme se mesati u politiku, tek kad prodje neko vreme, min 20 god, onda se moze ukljuciti u politicke tokove sa takvom idejom.

    za sada treba odrzavati okupljanja i razlicite svecanosti kako bi dizali Jugonostalgiju.

    Pa Ivane brate i ti imas 14 god. pa nista i sta koj >VULGARNOST< tebi smeta sta atsinumok daje svoje mislenje!! I priznaj supcino da su ti cetnici >VULGARNOST< mater u Zrenjaninu
    kad si njima rekao da zelis nezavisnu Vojvodinu!!!Ej brate ti si srbin a zelis nezavisnu Vojvodinu.PA TI SI BRE IZROD IDIOT konjino!!! I bolje da si napisao da si iz Cacka nego iz Beograd jer znam da su beogradjani 100 % protiv ulazak u Eu i NATA posle bombardiranje!!!i zato nemoj da kenjas!! I idi bre igraj sa barbikama pusti malo kompjutera nek odmori jbt leto je!!!
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Mon Aug 24, 2009 4:29 pm

    A to je dobro znani infiltrator Ivan koji na tacni servira vakum umjesto dokaza i argumenata?
    Pa druže Ivane, zašto to odmah nisi rekao!
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by drug Tibor Mon Aug 24, 2009 7:35 pm

    Ako nova se Jugoslavija ponovo ujedini, ovog Ivana moramo srediti da ne pravi probleme jer bi bio 100%separatista
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Mon Aug 24, 2009 8:34 pm

    drug Tibor (citat):Ako nova se Jugoslavija ponovo ujedini, ovog Ivana moramo srediti da ne pravi probleme jer bi bio 100%separatista
    i toliko o tome, pravi Jugosloven, ili ces da radis sta ti kazemo ili smrt, bas kao u vreme Jugoslavije...takodje su zanimljive i pretnje "druga Tibora" kroz privatne poruke da cu dobiti metak jer to zasluzujem.... Pa mislim da je ovim jasno zasto je Jugoslavija promasena ideja i zasto je pokojna i takva ce i ostati!!!!

    PS Ne znam ko je Ivan ali ja to nisam, mada je zanimljivo znati da ste i za njega spremili "metak"

    Ja sam u vise navrata dokazo u ovom forumu kako vas je lako isprovocirati i na tom primeru jasno pokazao zasto se Jugoslavija raspala i zasto nikad nece moci da se obnovi.
    Internetlija
    Internetlija
    Osnivač
    Osnivač


    Male
    Broj komentara : 917
    Age : 33
    Političko opredjeljenje : Ljevičar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Internetlija Mon Aug 24, 2009 9:16 pm

    Erm... raspala se dijelom zbog ideja sličnih tvojima.
    Brate, ako je tako lijepo u EU, zašto tamo ne odeš? Imaš navodno 23 godine, šta te zasutavlja?

    Dobro, metak za ljude koji su protiv zajedništva na jednoj strani vage, a na drugoj besplatno školstvo, obezbijeđeno zdravstv, svjetski pasoš bezviznog režima, osiguran posao, osigurana penzija, ugled u svijetu, vojna snaga koja štiti narod od vanjskog napada, ugledan i poštovan vođa, razgrađena industrija, sloboda i nezavisnost.

    Da dodamo još 100 šanžera metaka na prvu stranu, opet je druga mnogo teža.
    drug Tibor
    drug Tibor
    Zastavnik
    Zastavnik


    Male
    Broj komentara : 288
    Age : 32
    Mjesto : Bečej
    Političko opredjeljenje : Komunist
    Obrazovanje : Kuvar
    Registration date : 2009-02-17

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by drug Tibor Mon Aug 24, 2009 9:37 pm

    Da, ako bi to ujedinilo Jugoslaviju, ja bih ti euroBGD lično ispalio metak tebi u glavu, i isto tako i Ivanu, osim ako to nisi ti, pa onda 2 metka da dobiješ...i nije reč o tome da "ako si protiv nas onda si mrtav" nego je poenta u tome da je vrlo teško sačuvati Bratstvo i jedinstvo, a metak tome pomaže jer separatiste ko što si ti nisu tada dugo pustili da delaju...a nebi trebalo ni sad!
    eurobgd
    eurobgd
    Razvodnik
    Razvodnik


    Male
    Broj komentara : 27
    Age : 38
    Mjesto : Beograd
    Političko opredjeljenje : Socijaldemokratski liberal
    Registration date : 2009-08-10

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by eurobgd Tue Aug 25, 2009 5:23 am

    drug Tibor (citat):Da, ako bi to ujedinilo Jugoslaviju, ja bih ti euroBGD lično ispalio metak tebi u glavu, i isto tako i Ivanu, osim ako to nisi ti, pa onda 2 metka da dobiješ...i nije reč o tome da "ako si protiv nas onda si mrtav" nego je poenta u tome da je vrlo teško sačuvati Bratstvo i jedinstvo, a metak tome pomaže jer separatiste ko što si ti nisu tada dugo pustili da delaju...a nebi trebalo ni sad!
    pa eto, znaci potrebna je diktaruta, i sami ste rekli da je tesko sacuvati bratstvo i jedinstvo.......pa ona cemu silitinarode da zive u zajednickoj drzavi ako to ne zele. Bosna je mini Jugoslavija a svi znamo koliko je ona funkcionalna..tako daaaa
    valter
    valter
    Moderator
    Moderator


    Male
    Broj komentara : 990
    Age : 72
    Mjesto : ch
    Političko opredjeljenje : AVNOJ
    Registration date : 2009-02-18

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by valter Tue Aug 25, 2009 6:22 am

    eurobgd (citat):
    drug Tibor (citat):Da, ako bi to ujedinilo Jugoslaviju, ja bih ti euroBGD lično ispalio metak tebi u glavu, i isto tako i Ivanu, osim ako to nisi ti, pa onda 2 metka da dobiješ...i nije reč o tome da "ako si protiv nas onda si mrtav" nego je poenta u tome da je vrlo teško sačuvati Bratstvo i jedinstvo, a metak tome pomaže jer separatiste ko što si ti nisu tada dugo pustili da delaju...a nebi trebalo ni sad!
    pa eto, znaci potrebna je diktaruta, i sami ste rekli da je tesko sacuvati bratstvo i jedinstvo.......pa ona cemu silitinarode da zive u zajednickoj drzavi ako to ne zele. Bosna je mini Jugoslavija a svi znamo koliko je ona funkcionalna..tako daaaa

    Postoavni eurobgd ja ti se izvinjavam zbog ovoga ispada, mojih drugova. Mladi su to decki pa nisu shavtili ono sto sam ja vec rekao: " Nemojte dozvoliti da vas provociraju". Nadam se da su sada svi nesto naucili.

    Vracanje na pravi put, put bratstva i jedinstva se nemoze ostvariti metcima, nikako.

    "Argumenat kao snaga a ne snaga kao argument" mora da bu nas put, inace smo promasili. Sila nikome nije donela srecu, pa tako nebi ni nama.

    Kada gradjani evrope budu shvatili da "nije zlato sve sto sija" i kada budu shavtili da treba da postuju i prirodu koja im omogucava da zive, ces se i nivo inteligencije vecine gradjana promenuti. To nije lako. Danasnja omladina je zatrovana kapitalistickim idejama kao sto su ( ogromni dzipovi )i sav ostali lazni sjaj. Puno je lakse davati krivicu drugima. "Pogledati" u ogledalo kao i pogledati oko sebe ( gleceri se tope ) to je tesko. Zato su " neki drugi " krivi.............

    Da je samoupravni socijalizam bio los, nebi se i dan danas, nakon toliko godina govorilo o njemu.

    Zato molim sve prisutne na ovome forumu da to neizgube iz vida. Mi smo predstavnici onih koji su za bolje sutra i pocnimo da se ponasamao kao ljudi koji zele bolje sutra a to se nemoze postici sa parolom " Sila boga nemoli".

    Cinimo to dostojanstveno. Nemojte dopustiti da se ovakva provokacija ponovi. U nasem je interesu.

    Valter
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Pavle 100%KOMUNISTA
    Vodnik
    Vodnik


    Male
    Broj komentara : 76
    Age : 29
    Mjesto : LOZNICA-SR Srbija-SFRJ
    Političko opredjeljenje : KOMUNISTA
    Obrazovanje : Ekonomska škola LOZNICA-poslovni administrator
    Registration date : 2009-10-30

    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Pavle 100%KOMUNISTA Wed Nov 04, 2009 8:46 pm

    Druže sa zastavom Kraljevine Jugoslavije(eurobgd)mislim da si zalutao na pogrešan sajt.JUGOSLAVIJA BEZ KOMUNIZMA ILI SOCIJALIZMA-NIKAKO!Što se mene tiče komunizam je na prvom mestu. FABRIKE RADNICIMA! SMRT FAŠIZMU I KAPITALIZMU,SLOBODA NARODU! DOLE KRALJ! NEĆEMO KRALJA,HOĆEMO TITA,NAROD SE PITA!

    Sponsored content


    Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka? - Page 3 Empty Re: Zasto da Nova Jugoslavija bude komunisticka?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri May 10, 2024 12:07 am